Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 19.03.2024 08:01



Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Световно първенство за юноши и девойки по фигурно пързаляне - София' 2018 г. 
Автор Съобщение
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28587
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Световно първенство за юноши и девойки по фигурно пързаляне - София' 2018 г.   |   11.03.2018 20:07


Да разкажа аз за впечатленията си от световното в Арена Армеец, организацията и тенденциите.

Качеството на леда наистина е отвратително. На живо изглежда още по-зле отколкото на екрана. Така че това което успяха да направят момчетата и момичетата си е подвиг в мирно време. :dunno:
Не ми хареса, че дикторката в зала съобщаваше първо общия сбор от точки. Не се прави така. Първо се казват точките от волната програма и после общия сбор. Бях си взел билет за ВИП ложата (как звучи само ама цената е 10 лв. което даже е много за този нулев интерес от българите) ама там бяха разположени двете големи телевизионни камери, та хич не беше добро изживяването ама айде сега бели кахъри. Все пак всичко се виждаше. Разочарован съм от малкото публика в залата. И добре, че бяха чужденците, защото само българите сигурно бяхме едно 100 човека на кръст. Срамота! :uuu:
Залата бе покрита буквално от японски и корейски транспаранти и рисунки, така че за момент се създаде впечатление, че сме на някакъв голям форум в Азия. Те и половината рекламни пана на площадката бяха на японски език или рекламиращи нещо японско.
Нормално и японските фенове в залата бяха най-много, следвани от корейските. Имаше големи фенски групи и от Канада и САЩ. Очаквах повече руснаци в залата, хем Русия е близко, хем руснаците вадят невероятни поколения на всички фронтове и стават световен законодател като цяло в този спорт. Имаше германски, украински, френски и италиански фенове. От страните с претенции в този спорт не видях единствено китайци сред трибуните.
Като казвам фенове, по-скоро да уточним нещо. Това са хора от посолствата, роднини, близки и съотборници на състезателите. Единствените 100% фенове пътуващи по цял свят бяха японците. Аз бях сред японци и корейци и да ви кажа, наистина този спорт е религия за Япония. Три много симпатични японски жени така преживяваха за всеки един състезател все едно живота им зависеше така, докато другите основно си подкрепяха своите + стандартните ръкопляскания, които са си задължителен етикет. Но японците с очите си видях го правят с някаква неподправима страст към този спорт. Имаше една много красива японка, сякаш излезнала от някакво Аниме с голям транспарант на Юзуру. На много лош английски успях да разбера, че пътуват навсякъде по света и не пропускат състезание по фигурно пързаляне било сеньори или юноши и че в момента фигурното пързаляне в Япония е тачено колкото сумото, а сумото е религия и начин на живот за японците и тяхната култура. Така че сами си правете изводи. :yes:
Извън залата нямаше нищо за хапване освен царевица, нито някакви интересни артикули свързани с фигурното пързаляне, които да си закупиш за спомен или за нещо полезно свързано с практика. В залата наистина бе по-студено от обичайното, но аз бях подготвен и това не бе проблем, освен, че малко ми поизмръзнаха пръстчетата, защото си водих записки... Токът не спира днес... :-D
Успях да направя доста снимки и клипчета и като цяло съм много доволен, защото станах свидетел на живо на история в този спорт, а именно така чаканата и все закъсняваща революция в женското фигурно пързаляне.
Но всичко по реда си.

Първо юношите.
Да, четворните скокове бяха много малко и некачествени и като цяло момчетата с това което предложиха не показаха нищо ново или застрашаващо топ звездите при сеньорите, но имаше много красиви програми от хореографско естествено и аз като ценител на това останах доволен. За всеки един състезател при юношите и девойките (общо 48) си водих бележки и впечатления ама ще стане твърде дълго и само ще щрихирам накратко от личните си записки.
От първата група не ми харесаха единствено тайландеца и шведа. Останалите четирима с SB. Много ми хареса мексиканчето, Донован Карильо, голям артист. Люк Икономидис от Франция също ме грабна много като игра, но той бе и много силен и технически. Внимание към Пьотр Котларик от Чехия.
От втората група очаках доста. Много ми хареса Камдън Пулкинен от САЩ. Роден артист, няма четворен, но какво от това. Има база за развитие. Дочаках да видя и първия четворен за деня (освен да съм пропуснал някой, ама съмнявам се), при осмия по реда на излизане. Французинът Адам Сиао Хим Фа направи комбинация 4Т-2Т, която обаче бе провал. Треньор на това момче е един от любимците ми, Браян Жубер, ама за съжаление не го видях в залата.
Конрад Орзил от Канада бе първия с два четворни в програмата си, но и двата сбъркани (4Т ; 4Т-2Т). Със същия набор от четворни бе другия канадаец, Джоузеф Фан, той поне си изпълни отлично комбинацията. И като цяло ми хареса много повече. Има хляб в това момче, трябва да се следи внимателно как се развива.
Третата група.
Браво за Артур Данилян от Русия! Каква скорост, какъв размах. Много ми хареса това момче, много повече от шампиона. Данилян бе последен в списъка на третата група и поне от това което аз видях, това бе първата истинска чиста волна програма без видими грешки. Още един крещящ пример, че може и без четворни скокове да си сред най-добрите! От тази група ми хареса само още един фигурист – Джонатан Хес от Германия.
Имахме само два опита за четворни скокове в групата. Томоки Хиваташи от САЩ и Иракли Майсурадзе от Грузия. И двамата пробваха четворен тулуп и се провалиха. Но тук искам да подхвана темата за избор на музика към програмата. Изключително важен аспект, не знам защо така се неглижира при някои треньори и хореографи. Американецът ‘’играеше’’ по музиката от великия филм Последният мохикан и бе просто жална гледка, а пък грузинчето се пробва на изключително тежката музика, Звукът на тишината (кавъра на Дистърбт) и бе просто покъртително да се гледа как се мъчи. Не знам може и аз да греша, не съм тесен технически специалист, ама извинявайте гледам този спорт от толкова години и имам право на мнение.
Четвъртата група.
охх, толкова исках да видя на живо тоз Алексей Красножон (поредната млада американска надежда), абсолютен фаворит за златния медал, ама каква стана тя. Ужас. Ето ви честит четворен. Цветелина Абрашева много им се радва милата, само за тях говори все едно другото в този спорт е без значение, е нека коментира сега. Опит за четворен салхов от това което аз видях, но се приземи на грешния крак и усука връзки сигурно, не знам какво стана. Глезена ли, коляното ли, момчето се хвана за подбедрицата. Залата замлъкна като на погребение. :-( :unsure: Японските фенки около мен щяха да получат инфаркт милите. А само на няколко метра един дебел американец с американския флаг люпеше семки и хич не му и пукаше, нещо гледаше по телефона си и се смееше. Ето за това говорим. Повече няма какво да добавя относно истинското фенство и какво значи то... :wave:
Иначе страшна гледка си бе. Момчето бе в шок, мисля, че по едно време не знаеше какво се случва и се държеше неадекватно. Не знам защо не го изкараха веднага от леда, треньорите му с нищо не помогнаха, а само се суетяха около него и се чудеха да продължи или не. Че той едвам пристъпваше какво продължение за бога... Разумът все пак надделя и Красножон се отказа.
Шампионът? Едно височко и снажно руско момче. Никаква хореография и игра. Но чинно си трупаше точки от комбинациите и двата четворни. Поне Алексй Ерохов стана първия и единствен за целия финален ден, който изпълни комбинация от четворен-троен тулуп (всичко останало бе четворен-двоен, все тулупи разбира се). И то я изпълни успешно и сигурно само от този елемент е натрупал едно 16 точки, нямам идея, в залата никъде не изписват какво дават съдиите. Проба и четворен салхов, остана с опита, много лош скок. По-късно в програмата, във втората и част падна много лошо, ама слава богу без последствия. Така се бе засилил, че мисля това беше опит за трети четворен в програмата, но не съм сигурен, защото не видях и нужните обороти във въздуха. SB за Алексей и световна титла, да му е честита! :-)
Останалите от тази група няма какво да ги коментирам. Нищо интересно. Очаквах повече от Матео Рицо, той поне се пързаля и играе на леда, даже исках да вземе златото при последния си сезон при юниорите ама да е доволен и на това, че едвам докопа бронза. Аз лично бих го дал на канадецът. Исках Рицо за злато, но от това което видях не трябваше изобщо да взима медал...

За финал от това което видях, Русия има бъдеще от тази генерация. Канада също. Япония няма. Американците пък тотално отписаха истинските американци и масово се опитват да си върнат загубените позиции в този спорт с китайци, руснаци и японци. Даже този Пулкинен, който така ми хареса от фамилията съдя, че има финландска жилка.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28587
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световно първенство за юноши и девойки по фигурно пързаляне - София' 2018 г.   |   11.03.2018 20:14


Девойките

УАУ! :ludnica:

:rock: :first:

Девойките да ги бяха пуснали на олимпиадата щеше да е по-интересно, като изключим драматичния спор между Загитова и Медведева за златния медал.
Ами това е, видях на живо как се пренаписа историята в този спорт. Доживяхме да видим няколко неща за първи път в историята и сега ще ги щрихирам (рекордите важат и за сеньори и за юниори):
1. Трусова стана първата в историята приземила (изобщо и само като опит е прецедент) успешно четворен тулуп на официално състезание под егидата на ISU.
2. Трусова стана втората в историята приземила успешно четворен салхов (първата си я знаем, великата японка Мики Андо)
3. Трусова стана първата в историята с два четворни във волната програма
4. Трусова стана първата в историята с два различни четворни скока във волна програма
5. Трусова стана първата в историята с три комбинации от троен-троен във волна?!?! Само да вметна, че това е непосилно за едно 90% от мъжете (изключим момците с многото четворни или топ 5 елита). :helpless: :-o
-
Също така само да вметна, че набора точки за техника на Трусова от 92.35 точки не само, че е размазващ световен рекорд за жени/девойки, но и е по-добър от постиженията на Михаил Коляда, Патрик Чен, Алексей Биченко, Адам Рипън и т.н. от олимпийските игри в Пьонгчанг?! :outofspace:
-
Трусова набра 153.49 точки за волна програма, което е само на 1 точка разлика от първия при юношите, Алексей Ерохов?!?!?! :-D Този резултат е трето постижение в историята, само на 7 точки от абсолютния световен рекорд на Медведева при жените.
-
Общия сбор от 225.52 точки щеше да е достатъчен на Трусова ако бе участвала на олимпиадата (естествено няма как, най-малкото защо няма навършени 15 г.) да се класира на 4 място?! :help: Това е изобщо 5 постижение в историята, а момичето все още няма навършени 14 години?!
-
Естествено всичко което постигна Трусова са световни рекорди (кратка/волна/общ сбор) с размазваща преднина спрямо старите такива на Алина Загитова от миналогодишното световно първенство за юноши и девойки.
-
Трусова стана най-младата световна шампиона в историята. Едва на 13 г. подобрявайки стария рекорд на Юлия Липницкая от 2012 г.

-
Това бе седмо официално състезание в кариерата на Трусова и шеста победа + 1 четвърто място. Тя е в поредица от 6 поредни победи след дебютното и 4 място на руския шампионат за юноши и девойки за 2017 г.
Попитаха я какво следва оттук-нататък и Трусова каза, ами нищо, ще тренирам за троен аксел?! :laugh:
Наистина това момиче ако се опази от контузии и се развие равномерно, защото тя тепърва ще расте и ще има изменения в костната и структура, то ще бъде непобедима за години напред. Засега освен скокове друго не предлага. А да, има невероятна серия от стъпки, но да се върна на мисълта си. Нейното е детско пързаляне, няма никаква хореография и игра, но тези неща се учат, скоковете са по-трудната част, така че това е положението. Жените имат още 2 г. живот, след това идва Терминатор: Денят на страшния съд! :razor:
А пък на награждаването, Загитова си бе спуснала коса и какво да ви кажа, абсолютна Рапунцел. Косата и по-дълга от нея самата. :-P

Като стана въпрос за троен аксел, уви не можах да видя на живо друга една история, а именно японката Рита Кихира, която наскоро стана първата в историята изобщо която успешно опитва и приземява троен аксел + още един троен скок (в случая тулуп) в комбинация. Кихира е осмата в историята с успешен троен аксел. Рита на два пъти се пробва и на два пъти не успя и това и коства много. От фаворит за топ 3 се сгромоляса в класирането.

Втората в генералното класиране Альона Косторная от Русия събра точките, които събра Алина Загитова за нейната победа преди 1 година на световното първенство, а и е нейно копие, защото всичките и скокове са във втората част от прогрмата. Нещо, което аз не адмирирам, защото страда цялостния вид на програмата, но никой не ме пита мен. Косторная също впечатли с две тройни комбинации + 3-2-2, но сбърка при тройния лудз, иначе и тя щеше да задмине и то с разлика стария световен рекорд на Загитова. За какво ниво говорим изобщо... И Косторная (на 14 г.) е с бляскаво бъдеще, всъщност моя грешка, сегашните дами имат само 1 година спокоен живот, защото идва Косторная, а след нея и Рапунцел (аз така ще и викам, че е по-сладко от Терминатор, поне докато не се постриже :-D ), а и Кихира! Ние последните години коментираме само руските чудовища създавани във фабриката на злото от Етери Тутберидзе, но и японките не се шегуват и не кротуват. Специално Кихира за възрастта си има много добра игра и хореография (личи си работата на Джефри Бътъл), което рязко я отличава и е отлична предпоставка за надграждане и успехи.

Да се върна на състезанието. Трета завърши друга една японка, Мако Ямашита, тренирана от нашата приятелка, Михоко Хигучи (тренерката на Шома Уно). Е, нея поне я видяхме на живо в Арена Армеец. Даже аз нея щях да я хвана извън залата, ама изневиделица се появиха някакви японци и навряха някакви микрофони и камери и нямах шанс, защото веднага след това тя побърза да се скрие.
Изпълнението и ми хареса, въпреки че Мако има проблеми с килограмите и ще и е много сложно, но това е положението. Борба ден за ден и всеки ден. SB за нея. Изобщо във финалната група всички с SB без провалилата се Кихира.
Ямашита втрещи всички с друго и ново шест –> 3+3+2?! в случая Троен лудз-троен тулуп-двоен тулуп. Ето още нещо, което Трусова си няма. :rofl:

Стисках палци на Станислава Константинова, най-малкото защото е извън кръга с чудовища на Етери (Медведева, Загитова, Трусова, Косторная и т.н.), но момичето сякаш идва от някакъв друг свят в който сме живяли до 2017/2018 г. и нормално остана извън топ 3. Чисто технически момичето е на цяла вечност изоставане от конкуренцията. Музиката и бе Ана Каренина. Сравнението с Медведева от олимпиадата също се набиваше на очи. Естествено не в полза на Станислава. Но стискам палци и успех, само здраве!
Пета в генералното остана новата Ю На. Това е изключително хубавото и чаровно момиче, Юн Су Лим. Тя бе първа в тази феноменална финална група и направо омая публиката, а и мен в това число. :love: Поне според моето скромно мнение най-хубавата игра на леда, най-добре пресъздадената роля. Имаше обаче един момент в който изтръпнах, защото Лим се заби в една от мантинелите, но без последствия. Ще я следя отблизо, защото всички знаете колко много обичам (меко казано) Ю На. Но това което правеше Ю На и начина по който ни омайваше, а преди нея Катарина Вит вече отдавна, отдавна е само един далечен спомен. В момента няма място за приказки на леда, просто има феноменални атлети, които издигат този спорт на съвсем друго ниво като сложност на скоковете. Искам само да са здрави и поне да се опитват да играят нещо. Нещо което Медведева успя. И тя в самото си начало бе иновативна и предлагаше непосилни за останалите скокови елементи, но след това надгради страшно много и в момента е абсолютен еталон за хореография и присъствие на леда. Да видим дали Загитова ще успее в това си начинание и дали ще добави нещо повече от новия сезон, защото е въпрос на време да бъде отвята от новото руско цунами, което приижда.

До тук с финалната група.
Накратко минавам през останалите три групи, защото въпреки, че не исках отново стана много голям ферман.

Първа група:
Масови падания и ужасни дедукции, уфф даже се притесних да не би нещо с уредбата в залата да не е наред... :-?
Но пък се появи едно италианче, която ме омая. Лукреция Бекари. Веднага влиза в листа за следене как ще се развиват оттук-нататък. SB. Невероятна! :-)
-
Втора група:
невероятно ниво!! Масови SB.
Браво на Александра Фейгин. :yes: 15 място в крайното класиране е уникален успех за българското фигурно пързаляне. Чиста волна програма и то много силна технически! Страдат компонентите и надявам се, че след предстоящата и операция от новия сезон ще и вдигнат нивото и там.
Да отбележа все пак, за женската волна програма имаше повече публика. Дошли основно заради българката (защото на противоположната трибуна се появи нещо като мощна агитка), а и заради Трусова разбира се.

Тук само израелката и германката не ми харесаха. Всичко останало трябва да се следи. Просто няма празно. Въпреки двете си падания Ейми Ма от САЩ ми хареса много, да не говоря за австрийката Щефани Песендорфер. Но най-много ми хареса едно финно китайче, Хонг Ю Чен. Това момиче обърка половината си скокове, но каква грация е на леда, истински празник за окото. А щом с толкова грешки е в топ 20 за какво говорим изобщо...
-
Трета група:
още по-невероятно ниво!! Отново масови SB
Лея Йохана Дастич от Германия с чиста волна. Елегантната украинка Анастасия Архипова, още едно много финно и добре стоящо на леда момиче от Хонг Конг, друга силна корейка, но особено впечатление ми направиха японка и американка.
Американката, Тинг Чуй или там както се произнася направи страхотна волна въпреки едно нелепо падане при положение, че вече бе изпълнила комбинацията си. Това момиче също има голямо бъдеще.
Японката, Юхана Юкои впечатли с много силна втора част на волната си програма и като цяло се вижда, че и тук има много хляб както се казва. Тя игра под Бурлеска и не се представи никак зле с този доста изискващ музикален съпровод.

Като цяло искам да отбележа, че тройния лудз за пореден N-ти път се явява кошмар или рубикон за 90% от момичетата. Пустия тройен лудз както се казва. Еквивалент на пустия бич за мъжете – тройния аксел. :-D


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28587
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световно първенство за юноши и девойки по фигурно пързаляне - София' 2018 г.   |   11.03.2018 20:19


двойките

Спортните

Не съм никак впечатлен от това което видях, но пък добро и напрегнато състезание се получи.
Империята/Русия отвръща на удара. Така можем да обобщим видяното и крайното класиране.
Най-много ми харесаха вторите в крайното класиране. Костюкович/Ялин. Въпреки трите падания на леда от страна на Полина мисля, че има много голям потенциал в тази двойка. Китайците ми харесаха също. Интересно, тази двойка втори цикъл завърта и впечатлява повече с хореографията си отколкото с техниката. Това е нещо ново за китайската школа. Ама време е да надградят с техническата част, защото определено изостават.
Третата двойка, която ми хареса е водещата американска, Одри Лу и Миша Митрофанов. И тук има много голям потенциал. Настя Мишина и Саша Галямов ми харесаха хореографски, но ще има проблем тази двойка с килограмите на Мишина. Шампионите безапелационни като преднина и в кратката и особено волната, но някак си не са моят тип така да се изразя. Не ме грабнаха, нито впечатлиха. Чисто хореографски имат още много да учат. А и виждам повече поле за развитие при конкуренцията отколкото при тях, ама естествено, че мога да се лъжа. Томала/Кункел също са ОК. Германците имат добро бъдеще в тази превърнала се в толкова германската дисциплина...


Танците

Възхитен съм! :-)
Ето това исках да видя. Задава се страшно поколение, така че като фен на Пападакис/Сисерон вече хич, ама хич не съм сигурен за ''сигурното'' им олимпийско злато в Пекин. Ама каквото-такова сега...

А аз едно много щастливо дяволче, защото успях да се снимам със световната шампиона Анастасия Скопцова. :dance: :devil:

Изключително новаторски и смели програми. Много нови неща, страхотно темпо и разнообразие.
Туизлите масово по-добри отколкото като цяло на олимпийските игри, какво да говоря повече.
Всички ми харесаха, не искам да ги деля и коментирам, просто бе празник за окото.
А тези момчета и момичета тепърва ще надграждат и ще се усъвършенстват. Браво! :yes:


Ами това е, чакаме сега световното в Милано и после дългоочакваните промени в точкуването през лятото, да видим какви ще ги сътворят. ;-)


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световно първенство за юноши и девойки по фигурно пързаляне - София' 2018 г.   |   11.03.2018 22:11


Diavolo написа:

А аз едно много щастливо дяволче, защото успях да се снимам със световната шампиона Анастасия Скопцова. :dance: :devil:

Изключително новаторски и смели програми. Много нови неща, страхотно темпо и разнообразие.
Туизлите масово по-добри отколкото като цяло на олимпийските игри, какво да говоря повече.
Всички ми харесаха, не искам да ги деля и коментирам, просто бе празник за окото.
А тези момчета и момичета тепърва ще надграждат и ще се усъвършенстват. Браво! :yes:


Ами това е, чакаме сега световното в Милано и после дългоочакваните промени в точкуването през лятото, да видим какви ще ги сътворят. ;-)



...снимай се с Трусова


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28587
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световно първенство за юноши и девойки по фигурно пързаляне - София' 2018 г.   |   12.03.2018 02:36


Е, това да не ти е мандра. То е цяло чудо и това, че успях да направя, защото почти никой не бе огрян. Ама аз нали съм си малко нагло дяволче... :-D
А Трусова не можеш да я видиш освен в залата камо ли да се приближиш до нея. А и не знам, някак си ми е твърде малка. Детенце. Как да се изразя, абе не върви.


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световно първенство за юноши и девойки по фигурно пързаляне - София' 2018 г.   |   12.03.2018 16:47


Diavolo написа:
...А Трусова не можеш да я видиш освен в залата камо ли да се приближиш до нея. А и не знам, някак си ми е твърде малка. Детенце. Как да се изразя, абе не върви.


тук си абсолютно прав, не върви да се снимаш с 15 годишно :yes: виж с Въртчю вече отива да се снимаш и то много :laugh:


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28587
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световно първенство за юноши и девойки по фигурно пързаляне - София' 2018 г.   |   12.03.2018 19:36


Тя е още на 13 г. :-D


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11784
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световно първенство за юноши и девойки по фигурно пързаляне - София' 2018 г.   |   12.03.2018 20:12


Балет, как ти хрумна изобщо да питаш Дявола за снимка с 13 годишна?

_________________
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световно първенство за юноши и девойки по фигурно пързаляне - София' 2018 г.   |   12.03.2018 20:25


Vendome написа:
Балет, как ти хрумна изобщо да питаш Дявола за снимка с 13 годишна?


просто исках да подчертая коя е звездата, а не че трябва да се снима, верно не съобразих възрастта .... иначе верно си е педофилия :laugh:


Девола се излевачи с Линдзи, винаги ще му го напомням ;-) :-D


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 9 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг