Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 20:07



Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
Световно първенство по фигурно пързаляне - Милано 2018 
Автор Съобщение

Регистриран на: 23.09.2012 15:39
Мнения: 1464
Отговори с цитат
Мнение  Световно първенство по фигурно пързаляне - Милано 2018   |   23.03.2018 17:02


Дяволе, къде си:) Сигурно ще пишеш накрая, но не можах да се сдържа след като изгледах на запис (с леки превъртания) всички състезания досега.
За жените и мъжете ще изчакам волните, но двойките приключиха и то как!

Альона и Бруно просто размазаха - 20 точки разлика!!!
Иначе съм огромен фен на Маркеи/Хотарек, но този път другата италианска двойка Дела Моника/Гуаризе (световен шампион на ролери!!!!!) направо избухнаха.
Браво и на Тарасова/Морозов - так держать и когато Альона най-накрая се откаже, стават фаворити за златото.
Франсетата просто не ме кефят, сори.
Поредно добро представяне на севернокорейците - 12-и.
Двойките от 4 до 10-о място се вместват в по-малко от 3 точки, което е нищожно. Втората руска двойка направи слаба волна програма, третата - лоша кратка. Освен споменатите в десятката са две китайски двойки, както и много добре представилите се Муур-Тауърс/Маринаро от Канада.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световно първенство по фигурно пързаляне - Милано 2018   |   23.03.2018 20:19


Ааа, гледам, гледам и коментирам на воля, сега следя пряко женската волна по Евроспорта, 10х за темата :-)

Първо да кажа, че съм твърдо против СП в олимпийска година, това си е безумие като цяло. Само ISU и кърлинга продължават да правят това. :dunno:
Неприятно впечатление ми прави празната зала, особено за дуетите.


Та,

Цитат:
Не лоша кратка на дамите. Радвам се за първото място на Костнер, въпреки да знам, че това е само защото СП е в Милано и най-вероятно е нейното последното състезание. Как пък точно сега ще си постави личния рекорд. Ами как, защото предполагам са и напраскали яко десетки за компонентите. Така се прави, леко и технично, за когото и когато трябва. Но да не си разваляме кефа сега. Просто си разсъждавам на глас. Но наистина се радвам за нея, знаете че я харесвам.
Загитова ще ги насмете във волната. Не че го искам, но това са реалностите. За съжаление при жените няма никаква реална интрига за 1-то място откакто се появиха децата чудо на Етери. Интересно е само когато две нейни състезателки са на леда. Когато е само една, то тя се състезава със себе си, а не с конкуренцията. Така че ако Алина си скочи каквото има да си скача във волната всичко е ясно.
Борбата ще е за второто и третото място. Ако Костнер не обърка скоковете ще вземе медал, най-вероятно сребро. За бронза никакви прогнози не мога да правя. Както обичам да казвам, ще е касапница. :razor:
Яд ме е за Станислава Константинова, не този дебют исках да видя. Нищо, бъдещето е пред нея, но тези шансове трябва да се използват, защото конкуренцията в Русия е меко казано убийствена.
В топ 10 почти всички ми харесаха, коя повече, коя по-малко.
Палци горе за Льона Хендрикс, много се радвам за нея. :-)



Цитат:
Съдиите са освободили духа от бутилката и вилнеят ли вилнеят на воля. Къде са крайно критични, къде раздават десетки на конвейр. :helpless: :-D
Така де това им е паднало за последно преди големите промени лятото (тръпна да видя какво ще са, ужким за доброто на спорта и аз се надявам за което ама нещо ме съмнява и по-скоро ще остана разочарован, ще видим) в начина на оценяване.
Много, много слабо съдийство. :uuu:



Цитат:
Мъжете ми харесаха като цяло, въпреки отсъствието на двамата големи и присъствието на един контузен Шома Уно, който вместо да се мъчи така, по-добре да се бе отказал и той. Само като видях променената му програма и подхода му към троен салхов (дори не понечи за четворен) си казах, че болката в десния глезен се е върнала. Жалко. :-(
Нейтън Чен се справи криво-ляво. Е, доста по-добре от олимпиадата.
Коляда ми хареса много. Да взима пример от голямата Альона. Като не можеш нещо или е прекалено рисково, просто не го прави и резултатите ще дойдат. Пропиля си цял един сезон, дано пък сега му върже.
Третото място на Винсент Жоу съжалявам, че ще го кажа е някакво недоразумение в системата. Все пак браво за техн. част. Много ме е яд за този четворен тулуп до мантинелата на Боян Дзин. Сега и той щеше да е някъде около 100/101 точки. Шома Уно на хартия не изостава много, но не виждам какво може да направи след като не смее или не му дават да си скача най-добрите скокове. Само да не форсира нещо, по-лошо. Като цяло от топ 5 ми харесаха само Коляда и Боян. Радвам се много на китайчето, толкова много се промени в хореографско отношение и продължава да се развива. Браво.
От 6 до 10 място всички ми харесаха. Особено Василевс, невероятен презентатор.
Ама май общо взето шоуто на вечерта го направи Киган Месинг. Това 26 г. ''момче'' взриви залата и ме втрещи. Откъде извади всичко това и той не знае. Силно палци за волната. :-)
След топ 10 ми хареса Кейджи Танака и моя човек Донован Карило, който си го заплюх в София.
Яд ме е много за Алиев. Злощастен малшанс с получилия се без да иска троен тулуп, а вървеше за топ 3.
Матео Рицо тотално изчерпан вече, не знам как ще завърши волната, може би ще трябва на два пъти да му я пускат. :-D Абе ще се справи, а после да почива дълго, че май той е рекордьор по участия този сезон. Къде що имаше старт, Матео Рицо бе на линия. Сигурен съм, че го видях и на 4К. :-D ;-)



Цитат:
Световен рекорд в кратката за моите любимци, Габи и Гийом. :love:
НО
не го заслужават!! краткия танц на Теса и Скот е еталон и няма как той да не е световния рекорд. Жалко, съдиите отново се И***** сори. :-?
Като цяло никакви изненади. Тройката я познах, че даже и петицата. Общо взето интригата е за бронзовия медал.



Цитат:
За спортните накратко, че имам да гледам волна дами, ски скокове, биатлон и много сериали.
а вечерта и велики футболни класики има. :outofspace:

Альона и Бруно след финала на гран при са в собствена лига. На това СП няма по-добра двойка от тях. Честит им златен медал. Аз още бърша сълзи за Суй/Хан и пропуснатия златен медал (въпреки съдийството те са си виновни за грешката във волната и от това още повече ме боли).
Ясна тройка, размазващи световни рекорди за ''германците'' (доста насилени от съдиите), радвам се за Ванеса и Морган. Надявам се през новия сезон най-накрая да изберат подходяща музика за волната на Жена и Владимир, за да се разгърнат максимално добре.
Альона каза, че остава за поне още 2 години?! Не мога да повярвам... Явно това си е от чиста любов към спорта. Аз бях сигурен, че дори след ЗОИ ще се откажат, ама явно искаше да даде златен медал от СП на Масо, защото тя си има предостатъчно.
Много силна волна на Муур/Маринаро, браво. Маркеи/Хотарек бяха изчерпани след много силната за тях олимпиада. На мен ми е интересно дали великия Хао Джан ще се откаже? Дано не, ама и дано си намери най-накрая добра партньорка, там е проблема.


Последна промяна Diavolo на 23.03.2018 20:20, променена общо 1 път



 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световно първенство по фигурно пързаляне - Милано 2018   |   24.03.2018 03:12


Леле, какви драми при жените :outofspace: :helpless:
Е, такова чудо не знам дали някой е очаквал. Но пък страшно се радвам. Каква прекрасна тройка. Като фен на японското фигурно пързаляне съм много радостен, отделно и Кейтлин си харесвам. Озмънд си заслужи титлата и никой нищо не може да и каже. :first:
Много съм разочарован от това което се случи със Станислава Константинова, която много ми импонира като стил. :-( Стрейндж какво по дяволите бе това??? Контузия, нервен срив, криза, шок или нещо друго? Абсолютно нереални неща, аз не знам просто такова нещо не съм виждал. Все едно правеше някаква нарочна демонстрация. :no: Уфф, дано това не е краят за нея, не знам просто дали ще има втори такъв шанс. Много съжалявам.
Като цяло една от най-слабите волни при жените за целия сезон. Ама това са нормални неща за СП след О. През годините сме ставали свидетели на какви ли не чудатости.
Възхитен съм от волната програма на Уакаба Хигучи. :-) Японското женско фигурно пързаляне в момента е изключително силно и вариативно и при дамите и при девойките, за техен малшанс са в ерата на руската доминация, но както видяхме непобедими хора няма. Всички са от плът и кръв.
От топ 10 ми харесаха само Хигучи, Озмънд, Брейди Тенел и Льона.
Алина Загитова падна за първи път на волна през този сезон и след това се разпадна. Явно не издържа психологически и нямаше план Б. Така е когато се мислиш за недосегаем, приземяването е болезнено. Етери също бе шокирана и не знаеше какво се случва. Голям провал за Русия, в най-силната им дисциплина да нямат медал. Много съм разочарован от Костнер обаче. Имаше идеалната възможност за сбогуване със световна титла, защото съдиите бяха готови за десетките в компонентите. Каролина обаче бе като слон в стъкларски магазин, бе болезнено да я гледам как се мъчи. Надявам се, че повече няма да мъчи себе си, а и горкият Мишин и ще се откаже.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световно първенство по фигурно пързаляне - Милано 2018   |   24.03.2018 15:54


Покъртително слаба мъжка волна програма.

:sick: :oops: :outofspace: :-?
тези емотикони изобразяват как се чувствам след мъжката волна.
Не искам да злорадствам, но така е след олимпийски игри, в смисъл не е за първи, няма да е и за последен път. Въпросът бе дали някои фигуристи изобщо трябваше да участват вместо да се излагат.
А и спешно се нуждаем от ново точкуване. Тези четворни скокове изпоконтузиха една плеяда невероятни фигуристи. Всички се опитват да се надскачват с един/двама иноватори (Боян, който натресе масовите четворни и Нейтън след него, който пое щафетата и я изпрати в стратосферата), но не могат и не в това е силата им.
Първо браво на Чен, че се събра и направи втора поредна силна волна. В точково отношение още по-добра в сравнение с олимпиадата заради добавените 3 пункта за компонентите. Задачата му бе ''лесна''
общо взето, трябваше да скочи половината си четворни + тройната комбинация и тройния Аксел и щеше да е достатъчно след мега провалите преди него. Обикновено последния стартов номер е много лош жребий, но в неговия случай бе полезно, защото знаеше за провалите и колко му трябваше.
Това да скочиш 6 четворни на волна на ЗОИ и само месец по-късно да го повториш на СП е уникално и само респект и адмирации, въпреки че не го харесвам на черното-бяло не може да се каже.

Общо 15 падания/търкаляния (който както иска да го брои) на леда в последната четвърта група?!
Такова чудо не съм виждал, а гледам този спорт от толкова много години.
Не е добре за спорта фигурно пързаляне втория и третия на СП да взимат медали с подобни представяния, лоша реклама на спорта се прави.
Боли ме много за това което се случи с Боян. Кошмар, нямам друг коментар.
Поне това с маската на Дарт Вейдър накрая разведри тягостната атмосфера, а и режисьора пусна музиката на Дарт Вейдър и се получи много яко. Хубавото е, че Боян прие този провал с усмивка и смях, какво друго да се направи... Другия мега скачач Винсънт Жоу също с тотален крах. Жоу трябва да намери нещо различно, а не да копира Нейтън Чен, просто защото е много далеч от Нейтън и няма да постигне нищо значимо ако продължава по този път.
Коляда имаше златен шанс за нещо голямо и за пореден път се провали. Бронза е престижно нещо, но едва ли ще е доволен от него, защото знае, че е трети само заради провалите на останалите. Защо за бога отново настоя с този четворен лудз, защо??? Някой да ми отговори на този въпрос.
Шома Уно все пак направи своята си класическа волна, значи явно контузията не е чак толкова сериозна, но дали заради нея или нещо друго отново не се справи, но отново доказа, че е голям боец. На куц крак както се казва сребърен медал. Обаче Шома започна да колекционира твърде много сребра, а други са амбициите там.
От топ 10 ми харесаха само: Чен, Биченко, Денис, Алиев и Касуки Томоно, който направи волната на живота си и едва ли и в най-смелите си сънища е очаквал да се класира пети на СП.


Последна промяна Diavolo на 24.03.2018 15:55, променена общо 2 пъти



 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световно първенство по фигурно пързаляне - Милано 2018   |   24.03.2018 15:58


Я, Нейтън Чен ти е харесал, тоя бот .. :innocent: ;-) :-D

..майтапя се .... :cheers:


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световно първенство по фигурно пързаляне - Милано 2018   |   24.03.2018 16:03


Не знам как се събира да го направи, това си е нечовешко. :о


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световно първенство по фигурно пързаляне - Милано 2018   |   24.03.2018 20:00


Габи/Гийом :love:
Догодина може и да пропуснат ако искат.

Браво на Мади и Зак, този път удържаха. Догодина ще водят люта битка с Шибутани за двойка номер 2 в света. Кейтлин и Ендрю със заслужен бронз след тази прекрасна волна за сезона.
Жалко малко за Ана и Лука, че не се сбогуваха с медал, но това им бе максимума, даже им дадоха повече.
Радвам се на петото място едни от любимците ми, Медисън Чоук и Ивън Бейтс. Лош сезон за тях, най-лошия, но леки нотки на оптимизъм в краят му. :-)
Нямам сили за повече, много фигурно ми се насъбра за няколко дена. Smile

За съжаление всичко свърши и идва досадната пролет и лято без любимия спорт. :-(


 

Регистриран на: 23.09.2012 15:39
Мнения: 1464
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световно първенство по фигурно пързаляне - Милано 2018   |   28.03.2018 17:29


Чак днес имах време да гледам волните при мъжете и жените, танците не ме интересуват:) Затова и не бях чел нищо, не исках да се spoil-вам.

Шок и ужас при жените, но Кейтлин Озмънд си ме кефи, както и японките. Жалко за Каролина, предвид грешките на Загитова и десетките за компоненти, които ѝ бяха приготвили, трябваше просто да се пързаля чистичко, без рискове и щеше да е световна.

Провал на рускините като цяло, нормално като за след Олимпиада, съгласен съм с Дявола.

При мъжете - джъмп-ботът Нейтън Чен ги уби, този път си направи и кратката, и волната на макс. Почти 50 точки разлика на втория Шома Уно - без коментар! Дано до следващата Олимпиада се появи конкуренция (чета, че Нейтън имал намерение да учи и май няма дългосрочни планове в спорта?)
Браво на Коляда - стабилен и в двете програми, с оглед на дългогодишната криза в мъжкото фигурно на Русия - има напредък и бронзът е успех. Този път Алиев рухна в кратката, иначе можеше да е 4-и, не че има голяма разлика, след като не е медал.


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 8 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг