Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 17:37



Отговори на тема  [ 15 мнения ] 
Британиада 2020/2021 - тема за коментари 
Автор Съобщение
(Underground)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 15:52
Мнения: 5468
Отговори с цитат
Мнение  Британиада 2020/2021 - тема за коментари   |   10.09.2020 07:53


Здравейте,
В събота 12.09.2020 г. започва поредния сезон на най-интересното футболно първенство в света - Висшата Лига. Паралелно с него започва и новия сезон в Британиадата. Правилата ще са същите, както миналата година, като отново апелирам към коректно отношение спрямо самата игра, както и между участниците в нея. Моля и всякакви коментари, относно надпреварата да бъдат пускани тук в тази тема. Както всяка година ще се старая да пускам кръговете и класиранията навреме. При неточности ви моля да ме информирате своевременно, за да бъдат отстранени. В допълнение към това бих помолил порочната практика за пускане на прогнози "на час по лъжичка" да бъде сведена до минимум. Когато има мач в петък е разбираемо да се пусне само той, а вече в събота да се пуснат другите, но в събота да се пуска за мачовете в 17, отделно, за тези от 19:30, отново в нов пост и за тези в неделя и понеделник пак в нов, си е една порочна практика, която не ми допада въобще. На никой няма да отнема точки, или каквото и да е, просто отправям молба. При въвеждане на разпокъсаните прогнози във файла, вероятността от грешки е по-голяма, а и отнема повече време. Но спирам дотук!
Пожелавам успешен сезон на всички!
Поздрави,
Жоро

_________________
https://varhove.info/
http://5kmrun.bg/

Изображение


 
WWW
(Underground)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 15:52
Мнения: 5468
Отговори с цитат
Мнение  Re: Британиада 2020/2021 - тема за коментари   |   10.12.2020 11:17


С оглед сгъстения цикъл около Коледа и Нова година пуснах кръговете до края на годината. Моля следете си сроковете, като имайте предвид, че след Коледа има мачове всеки ден. След 1 ви януари има един кръг, който ще пусна по-напред във времето и след това е кръгът за купата на Англия. Ще гледам да пускам класиранията своевременно и да няма забавяния.
Бъдете Здрави!
Жоро

_________________
https://varhove.info/
http://5kmrun.bg/

Изображение


 
WWW
(Underground)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 15:52
Мнения: 5468
Отговори с цитат
Мнение  Re: Британиада 2020/2021 - тема за коментари   |   25.02.2021 12:59


Здравейте,
Нека някой ме поправи, но аз лично не помня толкова мешана програма във Висшата лига. Толкова изтеглени, отложени, пренасочени мачове не е имало никога. Идната седмица ще се изиграят предварително шест мача от кръг 29, както и един от кръг 33. А в средата на март, когато трябва да се изиграе нормалния кръг 29, ще бъдат изиграни едва три мача, както и Астън Вила-Тотнъм отложен от кръг 18. В играта този сезон вече имаше прецедент, като изпуснахме един цял разхвърлян кръг, а сега имаме отново такъв казус. Разликата е, че сега няма предварително започнати мачове, затова отново ще има прецедент, като сега ще пусна кръг с името "междинен", който ще се играе именно идната седмица. А вече средата на март, когато е нормалния кръг 29, ще пусна трите мача и каквото има от Чемпиъншип, долните дивизии, купи и т.н.
Успех и Здраве за всички!
Жоро

_________________
https://varhove.info/
http://5kmrun.bg/

Изображение


 
WWW
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Британиада 2020/2021 - тема за коментари   |   25.02.2021 13:47


Здрасти, Жоро!

А защо изобщо трябва да се водиш от номерацията на кръговете в Лигата? Ние така или иначе играем на мачове и от долните лиги, където номерацията е различна кажи-речи от самото начало на сезона. Дълбоко се съмнявам, че сред участващите има такива, които обръщат внимание на това, кое число стои в заглавието на темата. Аз лично съм гледал кое е най-голямото число, единствено с цел да разбера в коя тема е актуалният кръг. Дори не ми е и минавало през акъла, че това може да са и съответните номера на кръговете по програма.

Според мене би било оптимално да водиш кръговете от перспективата на играта - 1, 2, 3, 4 и т.н. на общо основание. Освен датите от-до, в скоби можеш евентуално да пишеш на какви мачове играем - шампионат и/или купа/купи/плейофи. Не мисля, че ни трябва повече. Освен всичко останало, не мисля, че някой държи да играе на пълни кръгове, така че по-добре не си усложнявай живота.

Поздрави!

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Underground)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 15:52
Мнения: 5468
Отговори с цитат
Мнение  Re: Британиада 2020/2021 - тема за коментари   |   25.02.2021 16:03


SUBXERO написа:
Здрасти, Жоро!

А защо изобщо трябва да се водиш от номерацията на кръговете в Лигата? Ние така или иначе играем на мачове и от долните лиги, където номерацията е различна кажи-речи от самото начало на сезона. Дълбоко се съмнявам, че сред участващите има такива, които обръщат внимание на това, кое число стои в заглавието на темата. Аз лично съм гледал кое е най-голямото число, единствено с цел да разбера в коя тема е актуалният кръг. Дори не ми е и минавало през акъла, че това може да са и съответните номера на кръговете по програма.

Според мене би било оптимално да водиш кръговете от перспективата на играта - 1, 2, 3, 4 и т.н. на общо основание. Освен датите от-до, в скоби можеш евентуално да пишеш на какви мачове играем - шампионат и/или купа/купи/плейофи. Не мисля, че ни трябва повече. Освен всичко останало, не мисля, че някой държи да играе на пълни кръгове, така че по-добре не си усложнявай живота.

Поздрави!


Напълно съм съгласен с всичко, което си написал :-)
Ама ще си объркам всички други статистики, които си водя, взаимствайки кръговете от Британиадата. А и все пак има някакъв ред, че иначе всичко ще стане каша (не че не е станало вече де :-) )
Поздрави :cheers:

_________________
https://varhove.info/
http://5kmrun.bg/

Изображение


 
WWW
(Underground)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 15:52
Мнения: 5468
Отговори с цитат
Мнение  Re: Британиада 2020/2021 - тема за коментари   |   16.03.2021 18:06


Здравейте,
Пускам временни класирания по точни резултати в отделните лиги на Англия. Тези класирания ги имам постоянно при мен, но постването тук ми е бавно и затова не ги качвам. Ако някой иска да ги вижда по-често, да пише, ще му ги пращам в суров вид.

Висша лига

Stifo		35
bai Momchil 32
Терми 29
Чаво 29
goro_levskara 29
Mitak_73 27
Anfield 26
Lord_Brahilos 26
HumanFactor 26
Forest_fan 24
BatVladi 24
Vasiliko 23
Diavolo 23
бай Гроздан 22
riribiro76 22
BatRado 18
Роско 17
Subxero 16
l.ivanov 8
Tiankov 4
cori88 1


Чемпиъншип

Роско		14
Mitak_73 14
Терми 14
bai Momchil 13
HumanFactor 13
BatVladi 11
Vasiliko 11
Stifo 11
goro_levskara 11
Subxero 11
Anfield 11
Lord_Brahilos 10
BatRado 9
Diavolo 9
Forest_fan 8
Чаво 8
riribiro76 7
Tiankov 6
l.ivanov 5
бай Гроздан 4


Първа лига

Чаво	        6
BatVladi 4
Vasiliko 3
riribiro76 3
Diavolo 3
goro_levskara 3
HumanFactor 2
Subxero 2
Anfield 2
Роско 2
Stifo 2
Forest_fan 2
bai Momchil 1
Терми 1
бай Гроздан 1
Lord_Brahilos 1
Mitak_73 1


Втора лига

riribiro76	5
Mitak_73 3
BatVladi 3
HumanFactor 3
бай Гроздан 3
Роско 3
Vasiliko 3
bai Momchil 3
Forest_fan 3
Anfield 3
BatRado 3
Diavolo 2
Lord_Brahilos 2
Stifo 2
Терми 2
goro_levskara 2
Tiankov 1
Чаво 1
Subxero 1


ФА Къп

бай Гроздан	14
Mitak_73 11
Роско 9
bai Momchil 8
HumanFactor 8
Stifo 8
Anfield 8
riribiro76 8
goro_levskara 7
Терми 7
Diavolo 7
BatVladi 6
Vasiliko 6
Forest_fan 5
Subxero 5
BatRado 4
l.ivanov 4
Lord_Brahilos 4
Чаво 3


Шотландия

Forest_fan	1
Vasiliko 1

_________________
https://varhove.info/
http://5kmrun.bg/

Изображение


 
WWW
(Underground)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 15:52
Мнения: 5468
Отговори с цитат
Мнение  Re: Британиада 2020/2021 - тема за коментари   |   11.05.2021 07:10


Здравейте,
Пуснах мачовете до края на надпеварата. Обръщам внимание на две неща. Следете програмата, тъй като има мачове всеки ден.
Ще изиграем всички плейофи от дивизиите, както и четири мача от Шотландия. Финалите там няма да играем, тъй като Висшата лига ще е приключила вече. Другото нещо, което искам да припомня е, че който иска може да ми праща прогнозите на лични съобщения. Аз ще ги пускам с крайния срок, или след това, зависимост от времето, с което разполагам, но при всички положения няма да е преди крайния час за игра. И тъй като и аз по някакъв начин съм замесен в борбата, то ще пускам първи прогнози, кръг за кръг, стига Чаво да не ме изпревари де ;-)
Пожелавам успех на всички!
Бъдете Здрави!
Жоро

_________________
https://varhove.info/
http://5kmrun.bg/

Изображение


 
WWW
(Underground)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 15:52
Мнения: 5468
Отговори с цитат
Мнение  Re: Британиада 2020/2021 - тема за коментари   |   24.05.2021 00:52


И ето че завърши поредния сезон от Британиадата. Спокойно мога да кажа, че това беше един от най-оспорваните сезони, откакто аз водя играта, а мисля това са вече 10 години. През цялата надпревара имаше различни водачи, но в крайна сметка титлата отиде при HumanFactor, който се оказа най-постоянен през целия сезон и напълно заслужено спечели играта. Това никак не е случайно, тъй като той е много голям фен на английския футбол. Честита му победа!!!
Моят съотборник от Underground Стифо е един уникален играч, не само тук, а във всички игри на форума. Той успя да завърши на второ място, като до последно водеше, преди силния финален спринт на HumanFactor, който му отне победата накрая. Все пак поздравления и за Стифо!
Третата позиция е за един новак във форума, който още с първия сезон успява да вземе бронза. Честито на Митака, страхотен бегач и ултрамаратонец. С това темпо и познания, ще бъде винаги фаворит в тази игра.
Бай Момчил зае петата позиция в крайното класиране. Той е голям фен и познавач на английския футбол и също беше замесен в борбата за първото място, но може би поговорката "След удар се почива" най-ясно си пролича и не успя да повтори успеха от миналата година. Голям играч!
Терми зае шестата позиция. Той е страхотен играч. Един от хората, които участват във всички игри и по този начин пази тръпката във форума, с която преди доста години тръгнахме повечето от играещите тук. Респект!
Влади е бъдещето на форума. Спокойно мога да твърдя, че всяка една прогноза, която пуска е обмислена предварително и обстойно. Беше дълго време на първата позиция, но в крайна сметка завърши на седмата позиция, като заради пускането "на час по лъжичка" последния кръг, се лиши може би от позиция, или повече напред в класирането.
За Бай Гроздан каквото и да кажа ще е малко. Човек отдаден на всички игри във форума. Уникален играч! Легенда!
Васко зае деветата позиция, като не съм сигурен, но това е най-слабото му представяне тук. Явно има и такива сезони. Но това не пречи да кажа, че е един от най-добрите познавачи на футбола в Англия и Европа, които познавам. Със сигурност следващия сезон ще е отново в борбата за първото място.
Anfield е един от най-големите фенове на английския футбол, с които съм се срещал. Човек, отдаден 100 процента на фенската коректност и човек, който никога на черното няма да каже бяло. Респект!
Роско също е един от най коректните фенове, които познавам. Запален фен на футбола, а и не само, който другата година също ще се върне много по-силен.
За Фореста мога да кажа, че е един от петимата играчи, които са участвали във всички сезони, откакто аз водя играта. Запален фен на футбола и хокея. Пожелавам му най-искрено завръщане на Форест във Висшата лига.
Моят съотборник от Underground riribiro76 също е голям фен на футбола и по-специално на Уест Хям. Още в първия си сезон тук, успя да спечели надпреварата по точни резултати във Втора Лига. Следващия му сезон ще бъде много по-добър и силен.
Чаво успя да спечели съревнованието по точни резултати в Първа лига, но изостана в класирането. Може би иде реч за липса на мотивация, но определено съм му благодарен, че игра до края. Също голям фен на футбола, като трябва да спомена, че е и един от легендарните играчи на Underground.
Subxero е един от няколкото хора тук, благодарение на които го има този форум, както и всички тези игри, с които се забавляваме. Респект и благодарности за още един голям фен на английския футбол!
Дявола пък е душата на форума. Без него нищо няма да е същото! Изгуби мотивация през последната година, не само тук, но пък идва нов сезон, в който отново ще се появи онзи Дявол, който познаваме всички. Едва ли някой не знае, но той е организатор на класическата мания, като за европейското първенство ще води три игри. Ще се радвам да премериме сили и там, с който се включи.
Радо направи най-слабия си сезон в играта, но пък изминалата година постигна много успехи в бягането, като завърши не един маратон и ултрамаратон. Двете стомни се оказаха тежки, но пък той е един от печелилите надпреварата и никога не трябва да бъде отписван.
Лорда направи няколко уникални кръгове, но не знам защо не успя да завърши надпреварата.
Любчо ми е колега от офиса, но покрай пандемията и многото задължения не успя да бъде постоянен и пропусна много кръгове.
Tiankov и cori88 играха прекалено малко, но се надявам следващия сезон да са по-постоянни.

В личен план, що се отнася до организация за мен беше много тежък сезон. Имаше моменти, в които всеки ден се играеха мачове и постоянно трябваше да пускам нови и нови кръгове и класирания, но пък всичко премина без сериозни гафове.
И тук е момента да благодаря на Бай Момчил, че ми помагаше в избора на мачове от долните дивизии, нещото което винаги ме е затруднявало, заради липсата на свободно време.
Благодаря на всички участници, които се включиха в играта. Да сме живи и здрави следващия сезон, отново ще има Британиада.
Пожелавам на всички хубаво лято, а ще се радвам, както написах по горе, да премерим сили и в игрите за европейското, които се организират от Дявола.
Бъдете Здрави!
Жоро

_________________
https://varhove.info/
http://5kmrun.bg/

Изображение


Последна промяна goro_levskara на 24.05.2021 00:53, променена общо 1 път



 
WWW
(Les Mousquetaires)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 06:21
Мнения: 4434
Местоположение: Laval, QC, Canada
Отговори с цитат
Мнение  Re: Британиада 2020/2021 - тема за коментари   |   24.05.2021 01:05


Поздрави на HumanFactor за победата в тази наистина много оспорвана Британиада :cheers: Поздрави и на останалите призьори и участници :-)

Огромни благодарности на Жоро за безупречната организация на играта :cheers:

_________________
Un pour tous, tous pour un!


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Британиада 2020/2021 - тема за коментари   |   24.05.2021 02:30


Честито на Хюман Фактор, както и на призьорите! :)
Изключително тежък и предълъг сезон, не помня такова чудо. Изостанах фатално още в началото, не знам за какво играех изобщо. Всъщност го правех само от традицията и от уважение към организатора.
Дано от следващия сезон се нормализират нещата във всяко едно отношение. Като календар имам предвид най-вече, защото ако бях на мястото на Жоро щях да изпуша тотално.


 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 18.06.2012 15:22
Мнения: 826
Местоположение: Fields of Anfield Road
Отговори с цитат
Мнение  Re: Британиада 2020/2021 - тема за коментари   |   24.05.2021 17:55


Честно казано доста съм изненадан, знам че бях близо, но не очаквах чак такъв развой накрая.
Мачовете в този формат без публика определено са доста по-трудни за предвиждане.
Първо благодарности на goro_levskara за усилията и усърдието вложени в играта.
Поздравления за всички съперници, които се впуснаха в надпреварата Британиада този сезон.
За тези с които не се познаваме и се срещнем някой ден, напомнете ми да ви черпя бира. :cheers:

Бъдете здрави и не губете чувството си за хумор!


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: Британиада 2020/2021 - тема за коментари   |   24.05.2021 18:11


И аз искам да благодаря на goro_levskara за големия труд, който положи, за да се проведе Британиадата за пореден сезон. Беше ми приятно да участвам в тази игра през годините, макар и да нямам чак толкова много участия. Спомням си, че веднъж стартирах някъде в средата на сезона. Но да започна и да се откажа никога не се е случвало.

Поздравления и за победителя HumanFactor, направи много силна кампания. Няма да скрия, че на моменти прогнозите му ми се струваха доста пристрастни, но както се казва, победителите не ги съдят.

Действително разликата в точките между отделните участници не бе толкова голяма, не се отвори голяма ножица. Интригата не само за първото място, но и за почти всяко едно място в класирането съществуваше докрай.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Британиада 2020/2021 - тема за коментари   |   24.05.2021 18:12


Честито, Митаче! :cheers:

Поздравления на Жоро за оргазнизацията, наистина тази година беше много сложно. Догодина пак ще помагам доколкото мога. :cheers:

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Британиада 2020/2021 - тема за коментари   |   26.05.2021 16:48


Жоре, ето една статистика, която изготвих в бързината, може да ти е от полза, а и е любопитна
Не я редактирам, пускам я такава каквато си я бях направил за личен мой кеф на компа.


2012/2013 година

победител: Фореста
тройка: Фореста ; Швабата ; Бай Момчил
Аз не участвам!
26 поредни кръга Фореста е начело на класирането
Спечелени точки от победителя: 331
Разлика между първия и втория: +17


2013/2014 година

победител: Дявола
тройка: Дявола ; Нуф ; Роско
31 поредни кръга Дявола е начело на класирането + още 2 кръга или общо – 33 кръга
Спечелени точки от победителя: 457
Разлика между първия и втория: +2


2014/2015 година

победител: Фореста
тройка: Фореста ; Изгрева ; Фалка
Аз не участвам!
20 кръга Фореста е начело на класирането (2+10+8)
Спечелени точки от победителя: 430
Разлика между първия и втория: +10


2015/2016 година

победител: Бат Радо
тройка: Бат Радо ; Дявола ; Фореста
30 кръга Дявола бе начело на класирането (1+2+9+18) ; Бат Радо само 6 поредни кръга в края бе начело в класирането!
Спечелени точки от победителя: 415
Разлика между първия и втория: +6


2016/2017 година

победител: Роско
тройка: Роско ; Бат Радо ; Шваба
Аз съм на 17 място в класирането ; бях начело след 5 кръг, но до там ; към края се отказах!
Роско – 40 поредни кръга на 1 място?!
Спечелени точки от победителя: 496
Разлика между първия и втория: +40


2017/2018 година

победител: Василико
тройка: Василико, Фалка, Роско
Аз съм на 6 място в класирането!
32 кръга Василико бе начело на класирането (3+29)
Спечелени точки от победителя: 456
Разлика между първия и втория: +12


2018/2019 година

победител: Шваба
тройка: Швабата, Фореста, Дявола
17 кръга Швабата бе начело (1+5+11) ; Фореста 12 пъти (1+9+1+1), а Дявола 4 пъти (1+2+1). Любопитното е, че Тодоринко бе начело 13 поредни кръг, но след един злощастно слаб кръг се срина, а впоследствие и отказа!
Спечелени точки от победителя: 470
Разлика между първия и втория: +11


2019/2020 година

победител: Бай Момчил
тройка: Бай Момчил, Василико, Дявола
35 кръга Василико бе начело на класирането от които 32 поредни кръга?! Дявола бе начело 9 кръга, от които 6 поредни, а крайният победител Бай Момчил за първи застана начело след последния кръг в играта...
Спечелени точки от победителя: 477
Разлика между първия и втория: +3


2020/2021 година

победител: Хюман Фактор
тройка: Хюман Фактор, Стифо, Митак
17 кръга начело бе Бат Влади (8+8+1) ; Стифо с 10 кръга начело и 10-те поредни такива ; 9 кръга в началото на сезона начело бе и Василико ; Митак, Жоро и Бай Момчи с по 1 кръг като водачи ; а крайният победител, Хюман Фактор с 2 кръга – предпоследния и последния!
Спечелени точки от победителя: 429
Разлика между първия и втория: +8



* ОБЩО *

титли:
Фореста - 2
Дявола – 1
Василико – 1
Роско – 1
Бат Радо – 1
Шваба – 1
Бай Момчил – 1
Хюман Фактор - 1

място в тройката:
Фореста и Дявола – 4
Роско и Швабата - 3
Бай Момчил, Василико, Фалка и Бат Радо – 2
Хюман Фактор, Стифо, Митак, Нуф и Изгрева – 1

Най-много точки в един сезон:
Роско – 496 точки

Най-голяма разлика в класирането между първия и втория:
Роско - +40 точки

Най-много пъти начело в класирането:
Дявола – 77 пъти/кръга


Последна промяна Diavolo на 26.05.2021 16:48, променена общо 1 път



 
(Underground)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 15:52
Мнения: 5468
Отговори с цитат
Мнение  Re: Британиада 2020/2021 - тема за коментари   |   26.05.2021 23:59


Благодаря ти, Адашче :cheers:
Аз водя статистика за общия брой точки на всички участници, откакто водя играта. Но не ми остава време да ъпдейтна за този сезон. Надявам се уикенда да успея и да я пусна.
Поздрави :cheers:

_________________
https://varhove.info/
http://5kmrun.bg/

Изображение


 
WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 15 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг