Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 14:09



Отговори на тема  [ 113 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Британиада 2017/2018 - тема за коментари 
Автор Съобщение
(Underground)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 15:52
Мнения: 5468
Отговори с цитат
Мнение  Re: Британиада 2017/2018 - тема за коментари   |   13.03.2018 07:17


Успеваемост кръг 30 - 54%

Ман Юнайтед-Ливърпул	5	8	6	2-1
Евертън-Брайтън 16 3 0 2-0
Хъдърсфийлд-Суонзи 5 11 3 0-0
Нюкасъл-Саутхямптън 7 10 2 3-0
УБА-Лестър 4 6 9 1-4
Уест Хям-Бърнли 15 4 0 0-3
Челси-Кристъл Палас 18 1 0 2-1
Арсенал-Уотфорд 18 0 1 3-0
Борнемут-Тотнъм 0 3 16 1-4
Стоук Сити-Ман Сити 1 2 16 0-2
Милуол-Брентфорд 10 7 2 1-0
Престън-Фулъм 0 4 15 1-2
Астън Вила-Уулвс 6 11 2 4-1
Питърбро-Чарлтън 7 9 3 4-1
Лутън-Акрингтън 15 4 0 1-2


Няколко са нещата, които се случиха този кръг, но може би най-значителното е поредния слаб кръг за Фалка, който изостава вече със 17 точки от Васко и по този начин отстъпи и третата позиция, на която вече е Дявола. Subxero пък стана втори за кръга и съответно вече и на второ място във временното класиране на девет точки от Васко. Лидерът направи отново силен кръг, като стана трети и по този начин успя да запази разликата с втория. Анфо пък е първи за кръга с 16 точки, какъвто актив е имал пет пъти досега през сезона и който му се явява най-доброто постижение до този момент. По този начин той се доближи само на точка от Фалка и има реална възможност да влезне в топ 4. Какво ще се случи с финалния спринт на Дявола и Subxero предстои тепърва да разберем. Васко изглежда твърде амбициран и не проявява колебания. А кръговете намаляват, така че развръзката тепърва предстои. В събота ще прогнозираме, както мачовете от 31 кръг, така и мачовете от четвъртфиналите за купата на Англия. Освен тях в програмата за кръга ще има три мача от Чемпиъншип и по два от първа и втора лига.

_________________
https://varhove.info/
http://5kmrun.bg/

Изображение


 
WWW
Online
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Британиада 2017/2018 - тема за коментари   |   13.03.2018 07:58


Жоре, ще си позволя да си пожелая една екстра от тебе, евентуално от новия сезон, ако нямаш възможност в момента. Възможно ли ти е, в анализа на всеки кръг, освен колонките 1-х-2 да вкараш и колонки 3-1-0 за да се вижда колко участника са хванали съответния мач на точен и колко на знак. Мерси предварително!

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Underground)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 15:52
Мнения: 5468
Отговори с цитат
Мнение  Re: Британиада 2017/2018 - тема за коментари   |   13.03.2018 14:36


SUBXERO написа:
Жоре, ще си позволя да си пожелая една екстра от тебе, евентуално от новия сезон, ако нямаш възможност в момента. Възможно ли ти е, в анализа на всеки кръг, освен колонките 1-х-2 да вкараш и колонки 3-1-0 за да се вижда колко участника са хванали съответния мач на точен и колко на знак. Мерси предварително!


Ще мисля по въпроса :cheers:

_________________
https://varhove.info/
http://5kmrun.bg/

Изображение


 
WWW

Регистриран на: 31.05.2015 16:04
Мнения: 635
Отговори с цитат
Мнение  Re: Британиада 2017/2018 - тема за коментари   |   13.03.2018 23:04


SUBXERO написа:
Жоре, ще си позволя да си пожелая една екстра от тебе, евентуално от новия сезон, ако нямаш възможност в момента. Възможно ли ти е, в анализа на всеки кръг, освен колонките 1-х-2 да вкараш и колонки 3-1-0 за да се вижда колко участника са хванали съответния мач на точен и колко на знак. Мерси предварително!


успех :))
аз ударих на камък с моите предложения за статса за броя знаци и точни на играчите. (1 и 3)
("...в класирането за всеки кръг (а и в генералното) в скоби зад актива да се показва колко точни резултата е познал играча и колко знака е хванал...")


 
(Underground)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 15:52
Мнения: 5468
Отговори с цитат
Мнение  Re: Британиада 2017/2018 - тема за коментари   |   19.03.2018 07:18


Успеваемост кръг 31 - 56%

Борнемут-УБА		17	2	0	2-1
Хъдърсфийлд-Кристъл П 5 7 7 0-2
Стоук Сити-Евертън 5 7 7 1-2
Ливърпул-Уотфорд 19 0 0 5-0
Суонзи-Тотнъм 1 5 13 0-3
Ман Юнайтед-Брайтън 19 0 0 2-0
Уигън-Саутхямптън 9 5 5 0-2
Лестър-Челси 1 8 10 1-1
Брентфорд-Мидълзбро 0 8 11 1-1
Бирмингам-Хъл Сити 8 6 5 3-0
Дарби Каунти-Кардиф 2 10 7 0-0
Рочдейл-Уимбълдън 15 4 0 1-1
Скънторп-Шросбъри 4 4 11 1-2
Барнет-Уикъмб 1 2 16 0-2
Нюпорт Каунти-Лутън 2 8 9 1-1


Аз поне нямам спомени, но си мисля, че в новата ера на Британиадата това, което постигна Шифтъра в този кръг никой не го е правил. Цели 23 точки, шест познати резултата и при това в кръг от 14 мача е нещо уникално за тази игра. Невероятно прогнозиране от негова страна! И в такива моменти как да не ме е яд, че такъв играч не е постоянен през сезона и има седем пропуснати кръга до този момент :dunno:
Иначе в челото Васко запазва преднината си от девет точки пред Subxero, зад който пък дебнат Давола и Фалка, отличил се с отлично представяне този кръг, с оглед на слабото такова последните няколко. Този сценарий със запазване на разликата е изгоден за водача, тъй като кръговете намаляват, респективно и възможността за догонване. Нищо обаче не е решено, развръзката тепърва предстои.
За съжаление обаче следващия кръг е чак на 31 март, но това е положението, колкото и да не ми се иска.

_________________
https://varhove.info/
http://5kmrun.bg/

Изображение


 
WWW
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Британиада 2017/2018 - тема за коментари   |   19.03.2018 08:03


Жорка, до кога играем? Плейофите ще влизат ли?

_________________
Изображение


 
(Underground)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 15:52
Мнения: 5468
Отговори с цитат
Мнение  Re: Британиада 2017/2018 - тема за коментари   |   19.03.2018 10:58


Всичко около финала за купата ще играем. Миналата година по спомени бяха шест, седем мача последния кръг. Сега ще ги натъкмя да са пак там някъде, като ще вкарам и Шотландия ако се наложи. Но след 38 кръг ще има само още един. Този с финала и плейофите, но няма как да кажа от сега, защото още няма официална програма.

_________________
https://varhove.info/
http://5kmrun.bg/

Изображение


 
WWW
(Underground)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 15:52
Мнения: 5468
Отговори с цитат
Мнение  Re: Британиада 2017/2018 - тема за коментари   |   01.04.2018 20:28


Успеваемост кръг 32 - 58%

Кристъл Палас-Ливърпул	1	0	16	1-2
Брайтън-Лестър 4 11 3 0-2
Ман Юнайтед-Суонзи 17 1 0 2-0
Нюкасъл-Хъдърсфийлд 18 0 0 1-0
Уотфорд-Борнемут 11 7 0 2-2
УБА-Бърнли 7 7 4 1-2
Уест Хям-Саутхямптън 6 10 2 3-0
Евертън-Ман Сити 1 2 15 1-3
Арсенал-Стоук Сити 16 1 1 3-0
Челси-Тотнъм 8 8 2 1-3
Бирмингам-Ипсуич 16 1 1 1-0
Хъл Сити-Астън Вила 1 6 11 0-0
Уолсол-Портсмут 7 5 6 0-1
Селтик-Рос Каунти 18 0 0 3-0
Дънди-Хартс 1 7 10 1-1


Много силен кръг за голяма част от участниците, като Васко, Роско и бат Радо минаха границата от 20 точки. С това си постижение лидерът увеличи преднината си пред втория и разликата е вече 12 точки. Щурмът на миналогодишния победител е малко позакъснял, но все пак при постоянно представяне до края, Роско има шанс да влезне в топ 4. С три последователни и силни кръга бай Момчил се изкачи на шестата позиция, като близо след него са Надето и Анфо. Дявола, Subxero и Фалка пък продължават да се гонят с Васко, който въпреки голямата си преднина не може да се чувства сигурен победител. Става все по-интересно, а кръговете намаляват. За радост няма отново пауза и продължаваме още следващия уикенд с мачовете от 33 кръг.
Лека работна седмица на всички!
Жоро

_________________
https://varhove.info/
http://5kmrun.bg/

Изображение


 
WWW
(Underground)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 15:52
Мнения: 5468
Отговори с цитат
Мнение  Re: Британиада 2017/2018 - тема за коментари   |   06.04.2018 21:12


Искам да кажа, че от този кръг, който желае може да ми праща на лично съобщение прогнозите си. Аз ще ги публикувам преди крайния срок за игра.
Весели празници!
Жоро

_________________
https://varhove.info/
http://5kmrun.bg/

Изображение


 
WWW
(Underground)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 15:52
Мнения: 5468
Отговори с цитат
Мнение  Re: Британиада 2017/2018 - тема за коментари   |   10.04.2018 06:58


Успеваемост кръг 33 - 41%

Евертън-Ливърпул	2	4	10	0-0
Борнемут-Кристъл Палас 3 12 2 2-2
Брайтън-Хъдърсфийлд 16 1 0 1-1
Лестър-Нюкасъл 14 2 1 1-2
Стоук Сити-Тотнъм 0 0 17 1-2
Уотфорд-Бърнли 8 9 0 1-2
УБА-Суонзи 4 8 5 1-1
Ман Сити-Ман Юнайтед 10 6 1 2-3
Арсенал-Саутхямптън 13 2 2 3-2
Челси-Уест Хям 13 2 2 1-1
Милуол-Бристъл Сити 14 1 2 2-0
Шефилд Уензди-Фулъм 2 5 10 0-1
Рединг-Престън 3 8 6 1-0
Плимут-Питърбро 12 4 1 2-1
Нотс Каунти-Ковънтри 7 8 2 2-1


Слаб като цяло кръг, който ще се запомни с няколко неща. Страхотното прогнозиране на Фореста и неговите пет познати резултата, които направиха разликата с втория цели пет точки, както и учудващо слабото представяне на Дявола, което може би го лиши от възможността да се бори за първото място. На върха Васко прибави още една точка в аванс пред Subxero и се затвърди, като основен претендент за спечелване на надпреварата. Фалка е вече трети, а Роско, Надето, Момчи, Анфо и Фореста имат реалния шанс да изместят Дявола и да влезнат в топ 4. Както знаете тази година експериментално ще направим сборно класиране от участниците в трите игри, което да определи най-добрият в прогнозите съфорумец за настоящия сезон. Така че всяко място по-напред в класирането е важно за представянето в общата надпревара. А ние продължаваме още в събота с редовния кръг от Висшата лига, където в ранния мач може би ще се разбере дали Конте ще остане в Челси, или Саутхямптън ще си отиде от първото ниво на английския футбол за първи път от много години.
Приятна седмица на всички!
:-)

_________________
https://varhove.info/
http://5kmrun.bg/

Изображение


 
WWW

Регистриран на: 31.05.2015 16:04
Мнения: 635
Отговори с цитат
Мнение  Re: Британиада 2017/2018 - тема за коментари   |   10.04.2018 07:15


goro_levskara написа:
...Както знаете тази година експериментално ще направим сборно класиране от участниците в трите игри, което да определи най-добрият в прогнозите съфорумец за настоящия сезон. ...


Както казах още в началото на сезона - не желая да ме включваш/включвате в тази обща голяма ГЛУПОСТ. Която е пълен нон_сенс, без никакви оповестени критерии.
Мерси.


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Британиада 2017/2018 - тема за коментари   |   10.04.2018 07:23


И аз не знаех за това, може би съм пропуснал, но определено последните седмици в БЛ играя ва-банк, което и ме смъква назад в класирането. Доста хора играят по същият начин. Не знам точно каква ще е тая класация, не че ми пречи де - просто си коментирам.

_________________
Изображение


 
(Underground)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 15:52
Мнения: 5468
Отговори с цитат
Мнение  Re: Британиада 2017/2018 - тема за коментари   |   10.04.2018 10:41


bai Momchil написа:
И аз не знаех за това, може би съм пропуснал, но определено последните седмици в БЛ играя ва-банк, което и ме смъква назад в класирането. Доста хора играят по същият начин. Не знам точно каква ще е тая класация, не че ми пречи де - просто си коментирам.


Правим експеримент Момчи, имаме уговорка с Анфо и Дявола да направим подобно нещо. Целта е вдигането на крака на игрите във форума, които с времето губят участници. И без това сме 20 човека, то поне да се съревноваваме в нещо. Разбира се, че ще има хора, които няма да са съгласни, но това си е тяхно право. Идеята е хората да играят мотивирано до края на всяка надпревара. Аз мога да говоря за Британиадата, но виждаш хора, които просто спират да играят, поради това, че са изпуснали кръг, или два и не виждат мотивация да продължат. А в същото време продължават в другите игри, защото там имат интерес да го направят. Дори и да успеем да направим една постоянна бройка от 20 играчи и в трите игри, то ще е успех. Пък който не иска, разбира се, че няма да играе.
Що се отнася до правилата в точкуването, ще ги обявим про първа възможност, като пак уточнявам, че този сезон е пробен и просто експериментираме, като от следващия вече всичко ще е обявено предварително.
:cheers:

_________________
https://varhove.info/
http://5kmrun.bg/

Изображение


 
WWW
(Underground)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 15:52
Мнения: 5468
Отговори с цитат
Мнение  Re: Британиада 2017/2018 - тема за коментари   |   10.04.2018 10:45


xDr написа:
goro_levskara написа:
...Както знаете тази година експериментално ще направим сборно класиране от участниците в трите игри, което да определи най-добрият в прогнозите съфорумец за настоящия сезон. ...


Както казах още в началото на сезона - не желая да ме включваш/включвате в тази обща голяма ГЛУПОСТ. Която е пълен нон_сенс, без никакви оповестени критерии.
Мерси.


Твое право :-)
При нас на 5 км рън тези участници, които нямат желание да попадат в общото класиране с имената си, програмата автоматично ги именува, като анонимни. В твоя случай ще бъде същото, като срещу твоето място ще стои надписа "анонимен"
:cheers:

_________________
https://varhove.info/
http://5kmrun.bg/

Изображение


 
WWW
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Британиада 2017/2018 - тема за коментари   |   10.04.2018 11:24


Момчи, странно че не знаеш. За тази ранглиста се писа поне 20 пъти, като само в Манията съм го писал 7, 8 пъти, а и в останалите две игри е писано.
И ранкинга си е съвсем официален и валиден. Който не желае да участва в ранкинга си е негов личен избор, няма абсолютно никакви проблеми. :-)


 

Регистриран на: 31.05.2015 16:04
Мнения: 635
Отговори с цитат
Мнение  Re: Британиада 2017/2018 - тема за коментари   |   10.04.2018 21:44


goro_levskara написа:
Твое право :-)
При нас на 5 км рън тези участници, които нямат желание да попадат в общото класиране с имената си, програмата автоматично ги именува, като анонимни. В твоя случай ще бъде същото, като срещу твоето място ще стои надписа "анонимен"
:cheers:


:blink:
Някакъв странен микс от чувство на задоволство, наказание и назидание долавям в тона ти.... Жоро.
При положение, че още лятото (авг/септ) ти го казах. Както и тогава, така и сега, ти не обясни как и по какви критерии ще се приравняват, претеглят, оразмеряват показателите, при толкова различни игри и при положение, че не малко играчи играят само в една или две игри.
Пък има и още една игра, на Швабата, която не я споменаваш. :dunno:

Ще стимулираш участие като, който не играе навсякъде ще го пишеш най-долу ... и ще квалифицираш несъгласни с теб като анонимници ? Впечатлих се.
За да е пълно удоволствието и за теб, и за мен - дали би изпълнил поне едно мое предложение, като за последно, че с всички други предложения през сезона ударихме на камИк - В това "Общо класиране" да ме пишеш "Xdr пълен анонимник" . :thumbs:

В този форум забелязах едно нещо във времето , освен дузината пичове, - и Големи Егота, от които не остава място за разминаване в това малко място.
Улесняваш ме в дилемата, която имах, дали да участвам догодина.
:Чиърс и на теб.


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Британиада 2017/2018 - тема за коментари   |   10.04.2018 21:51


xDr е прав. Защо се ниглежира играта на Швабата? :dunno:
И като не иска да участва в това общо класиране, нека просто да не се включва, не виждам какъв е проблем.

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 31.05.2015 16:04
Мнения: 635
Отговори с цитат
Мнение  Re: Британиада 2017/2018 - тема за коментари   |   10.04.2018 22:33


bai Momchil написа:
xDr е прав. Защо се ниглежира играта на Швабата? :dunno:
И като не иска да участва в това общо класиране, нека просто да не се включва, не виждам какъв е проблем.

:thumbs: , Тоя въпрос е приключен и ще участвам под името, което удовлетворява и него (по неговите условия), и мен.

Фокуса обаче се изкриви - към нечие неучастие и нежелание и дръндрън.
А същността на нещата беше - че и сега, и на лято като започна Брираниадата и Жоро спомена, че има намерения за някакво генерализирано класиране, - аз го питах, както сега - на какъв принцип ще е сформирано?
Явно човека/хората си гонят бройка само.

Когато участва в нещо човек - първо се запознава с условията, правилата и принципите/критериите на това. Такива 8+ месеца не видях.
Аз нямам представа къде и как ще ме класира мен, теб или Петкан. И това не ми е грижа. Може да съм, може последен, особено като си довърша вабанк и БЛ.
И го попитах и заявих още в началото на сезона, за да си правя сметката.
Не получих отговор и разяснение. През сезона разбрах защо.


Последна промяна xDr на 10.04.2018 22:36, променена общо 1 път



 
(Underground)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 15:52
Мнения: 5468
Отговори с цитат
Мнение  Re: Британиада 2017/2018 - тема за коментари   |   10.04.2018 22:39


xDr написа:
goro_levskara написа:
Твое право :-)
При нас на 5 км рън тези участници, които нямат желание да попадат в общото класиране с имената си, програмата автоматично ги именува, като анонимни. В твоя случай ще бъде същото, като срещу твоето място ще стои надписа "анонимен"
:cheers:


:blink:
Някакъв странен микс от чувство на задоволство, наказание и назидание долавям в тона ти.... Жоро.
При положение, че още лятото (авг/септ) ти го казах. Както и тогава, така и сега, ти не обясни как и по какви критерии ще се приравняват, претеглят, оразмеряват показателите, при толкова различни игри и при положение, че не малко играчи играят само в една или две игри.
Пък има и още една игра, на Швабата, която не я споменаваш. :dunno:

Ще стимулираш участие като, който не играе навсякъде ще го пишеш най-долу ... и ще квалифицираш несъгласни с теб като анонимници ? Впечатлих се.
За да е пълно удоволствието и за теб, и за мен - дали би изпълнил поне едно мое предложение, като за последно, че с всички други предложения през сезона ударихме на камИк - В това "Общо класиране" да ме пишеш "Xdr пълен анонимник" . :thumbs:

В този форум забелязах едно нещо във времето , освен дузината пичове, - и Големи Егота, от които не остава място за разминаване в това малко място.
Улесняваш ме в дилемата, която имах, дали да участвам догодина.
:Чиърс и на теб.


Чакай сега да се изясним. Никога не бих проявил подобен микс от чувства към теб. Първо защото си участник в играта, което буди само уважение от мен към теб и второ нито те познавам лично, камо ли пък да съм комуникирал с теб лице в лице, за да проявявам каквито и да е чувства. Мога единствено да си направя някаква бегла представа, но вярвай ми към този момент тя не е негативна.
В ежедневието си се сблъсквам с всякакви типажи хора и естествено не всички са еднакви. На някои им харесва едно нещо, на други друго нещо, трети отхвърлят и двете, все различни мнения. Тук във форума е абсолютно същото. Няма как всички да харесват всичко. Затова и всеки има право на избор. Да участва в дадена игра, или дискусия, да чете, или да не чете тази, или онази тема и цялостно да прави това, което му е на сърцето.
В този ред на мисли не се учудвам, че имаш различно мнение от моето, но пък и не бих тръгнал да те разубеждавам, или каквото и да е друго. Явно виждаме нещата по различен начин.
Все пак за последно ще поясня, че иде реч за експеримент, който да обявим официално от другия сезон. Този ще е пробен, тъй като още не сме обявили нито критерии, нито условия, а само сме анонсирали. Класирането ще бъде чисто фиктивно и ще го обявим след края на надпреварите. Съгласен съм, че много закъсняхме с обявяването на правилата и приемам критики, но отново се повтарям, че това е един експеримент.
Що се отнася до предложението ти, мисля че ти е ясно, че не бих направил такова нещо. Така че не го очаквай от мен.
От мен само пожелания за здраве. Искрено!
:give5:

_________________
https://varhove.info/
http://5kmrun.bg/

Изображение


 
WWW
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Британиада 2017/2018 - тема за коментари   |   10.04.2018 22:59


Само да добавя, че това за ранглистите се е коментирално на съобщения като идея още преди 2/3 години и изведнъж узря като идея този сезон. Даже ако трябва да съм честен аз се възпротивих за една подобна инициатива и нещата пропаднаха, но тримата организатори на трите основни индивидуални игри във форума, Жоро, Анфо и Дявола решихме единодушно, че това нещо само ще вдигне още повече интереса, а и много играчи няма да се отказват още ноември месец или да играят фиктивно. :-)
Една от причините Тенисманията да просъществува толкова дълги години е именно защото има ранглиста, статистика и традиции. Опитваме се нещо подобно да се направи и тук.
Сега можеше този сезон да е трети пореден с ранглиста, вместо това е първи, така че нека дадем шанс на инициативата в което не виждам нищо лошо. :-)


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 113 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг