Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 10:10



Отговори на тема  [ 64 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Мания - тема за дискусии 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 21.05.2012 12:31
Мнения: 7833
Отговори с цитат
Мнение  Re: Мания - тема за дискусии   |   18.10.2012 11:31


Искам да попитам дали ще мога да си пусна прогнозите за следващия кръг предварително, че ще имам затруднения с нета тези дни?!?


 
(The Cursed)
Аватар

Регистриран на: 07.06.2012 23:07
Мнения: 2663
Отговори с цитат
Мнение  Re: Искам първо да поздравя организаторите на играта,   |   18.10.2012 13:34


terminator написа:
Мога само да им подскажа нещо, но то не е болка за умиране.
Може да се пуска и една подтемичка към всеки кръг, като коментари към него. Там всеки би могъл да си обоснове прогнозите преди кръга, да изреве, когато издъни дубъл в 86 минута и в тоя ред на мисли.

Благодарим за похвалите, стараем се. ;)

Конкретно на въпроса ти - искам да обърна внимание, че на мен по никакъв начин не ми пречи на организацията или на пресмятането на точките, ако си коментирате и в темата с прогнозите за кръга. На Дяволо може и да му пречи де, това не знам. Така че нямам и абсолютно нищо против да си се коментира в отделни темички за всеки кръг, даже нищо не пречи и на редовите участници да пускат такива, стига администрацията да не е сложила някакво ограничение (ако е, да го маха).

Мейджър написа:
Искам да попитам дали ще мога да си пусна прогнозите за следващия кръг предварително, че ще имам затруднения с нета тези дни?!?

Това зависи от Дяволо, щото следващият кръг е ЕКТ, а нали знаеш, че той си подбира 4-те мача от ЛЕ по свое усмотрение. За мачовете от ШЛ не пречи и на бележка, те поне са ясни.

_________________
Let's Make PML Great Again!


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Мания - тема за дискусии   |   18.10.2012 17:27


Мейджър написа:
Искам да попитам дали ще мога да си пусна прогнозите за следващия кръг предварително, че ще имам затруднения с нета тези дни?!?


pusnah temata


 
(The Cursed)
Аватар

Регистриран на: 07.06.2012 23:07
Мнения: 2663
Отговори с цитат
Мнение  Re: Мания - тема за дискусии   |   07.11.2012 21:48


Мейджър написа:
Искам да отчета факта, че това пускане на порции след изиграване на опрезелен брой мачове от съответния кръг е леко некоректно. Ето сега виждам, че съм хванал само една точка от снощните мачове, докато конкуренцията е дръпнала с 3-4, което може да повлияе по доста съществен начин на останалите ми прогнози. Малко прекалено ми се вижда от гледна точка на прогнозирането да се създават такива предпоставки за дебнене в самия кръг...
Само си разсъждавам на глас.

Това е Мания. Кога не е имало дебнене? Аз си спомням, че когато аз бях организатор, имаше и едни попски елиминации, та тогава половината от хората сигурно ми пращаха прогнозите си на бележки. Ако искате, това може да се въведе, не е особен проблем.

_________________
Let's Make PML Great Again!


 
Аватар

Регистриран на: 21.05.2012 12:31
Мнения: 7833
Отговори с цитат
Мнение  Re: Мания - тема за дискусии   |   25.01.2013 21:17


Stuart написа:
Мейджър написа:
Искам да отчета факта, че това пускане на порции след изиграване на опрезелен брой мачове от съответния кръг е леко некоректно. Ето сега виждам, че съм хванал само една точка от снощните мачове, докато конкуренцията е дръпнала с 3-4, което може да повлияе по доста съществен начин на останалите ми прогнози. Малко прекалено ми се вижда от гледна точка на прогнозирането да се създават такива предпоставки за дебнене в самия кръг...
Само си разсъждавам на глас.

Това е Мания. Кога не е имало дебнене? Аз си спомням, че когато аз бях организатор, имаше и едни попски елиминации, та тогава половината от хората сигурно ми пращаха прогнозите си на бележки. Ако искате, това може да се въведе, не е особен проблем.


Не знам кога съм я обрисувал тази хипотетична ситуация, ама ето го и нагледното доказателство в изпълнение на Дяволето - три постинга за четири прогнози, като последната очевидно е направена "под натиск" на завършилите мачове.

Не мисля, че подобен начин на прогнозиране е съвсем коректен. Най-малкото, едно такова събиране на прогнозите мач по мач затруднява обработката. Айде, сега сме 20 човека и едва ли ви правят впечатление няколко копи-пейста повече, но ако утре станем 50-100, какво правим?!? Това го казвам с пълното съзнание, че и моето пускане на порции не е съвсем читаво, но аз поне гледам да си обобщавам прогнозите в един постинг, за да е по-лесно за обработка. Отделно, мисля си, че малко се изопачава прогнозирането, когато прогнозата на всеки един мач е повлияна от успеха на предходната. Кръг за кръг - окей, тактика е да рискуваш с повече дубли, когато примерно има да наваксваш изоставане, ама когато същия този принцип се прилага мач за мач или двойка мач за двойка мач, вече идва малко прекалено!

Конкретно предложение за догодина:

Вариант 1: Състезател има право само на един постинг с прогнози без твърд краен срок за прогнозиране, като важат само прогнозите на незапочналите мачове.

Вариант 2 (компромисен): Състезател има право на два постинга с прогнози, като се задължава да обобщава всички прогнози във втория постинг. При липсващо или некоректно пренасяне на прогнозите от първия постинг - глоба минус точки. Няма краен срок, важат само прогнозите на незапочналите мачове.

Анонимни прогнози не са решение.


 
(The Cursed)
Аватар

Регистриран на: 07.06.2012 23:07
Мнения: 2663
Отговори с цитат
Мнение  Re: Мания - тема за дискусии   |   26.01.2013 15:01


Мен не ми пречи кой по колко постинга пуска в момента, явно и на Дявола също. Ако станем 100 човека, ще измислим и съответните правила.

_________________
Let's Make PML Great Again!


 
(Dune Warriors)

Регистриран на: 07.06.2012 03:47
Мнения: 1975
Местоположение: 6-19
Отговори с цитат
Мнение  Re: Мания - тема за дискусии   |   27.01.2013 07:11


А едно класиране да пуснете? :-)

_________________
Понякога съм толкова добра,
че цялата изтръпвам и боли ме...


 
(Dune Warriors)
Аватар

Регистриран на: 22.08.2012 17:26
Мнения: 2437
Отговори с цитат
Мнение  Re: Мания - тема за дискусии   |   27.01.2013 20:26


Трябваше да пуснете по-рано третия кръг... реално нямахме никакво време да си пуснем прогнозите.


 
(The Cursed)
Аватар

Регистриран на: 07.06.2012 23:07
Мнения: 2663
Отговори с цитат
Мнение  Re: Мания - тема за дискусии   |   28.01.2013 21:18


Първия кръг пуснах седмица по-рано. Никаква разлика. Някои хора пак не намериха време.

Искам обаче да обърна внимание, че за разлика от други места в клубс.пмлийг.ком тук е свободен и открит форум с демократични и отзивчиви модератори. Когато има някакво питане или проблем, пишете в темата за дискусии (или ако искате отваряте нова тема - никой няма да ви изтрие), и отговаряме, доколкото можем. Ако искате да пуснете прогнози, а още няма тема, правите така, както вече няколко души направиха - писаха ми на бележка дали е възможно да се пусне малко по-рано кръга. И така.

Ясно ми е, че не водя играта на най-доброто възможно ниво. Имам си обяснение, но не ми се захващат едни и същи неща и тук. От догодина, напълно в духа на Мания, играта ще си има нов организатор.

_________________
Let's Make PML Great Again!


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Мания - тема за дискусии   |   29.01.2013 04:22


Всъщност Манията си е най-добра организираната игра във форума, не знам кой какво не му харесва... :blink: :stop:


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Мейджъра   |   29.01.2013 04:24


Няма проблем да се приеме такава забрана.
Прогнозите които пускам в 99% са същите с тези, които предварително си пускам и винаги е било така. От някои промени които съм правил, повечето пъти даже съм си патил.
Последен пример, Конго - Мали. От дубъл 1-1/1-1 го промених на 0-0/1-1 и ето пак -1 точка... :-D :innocent:


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Мания - тема за дискусии   |   31.08.2013 16:27


По принцип всяка година Манията е била с различни организатори, сезонът наближава и вдигам темата.
Язроде, навитак ли си да организираме пак като тандем или не ти се занимава?
Други кандидатури, ала-бала и т.н.?

Няма никакъв проблем и сам да я организирам играта, сега подготвям календара за новия сезон.

1 кръг ще е на 6 септември с квалификациите за Бразилия' 2014 г. и е хубаво най-късно утре да се пусне темата за прогнозиране.

Ае :football:


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Мания - тема за дискусии   |   01.09.2013 18:12


Мдам, ясно.
Тоталната апатия обзела този сайт продължава....

Аз поемам играта, няма проблеми.


:uuu:


 
(Underground)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 15:52
Мнения: 5468
Отговори с цитат
Мнение  Re: Мания - тема за дискусии   |   03.09.2013 14:08


Искам да попитам дали и тази година ще има едно не знам как да го нарека ..... правило, при което по някое време през сезона същото гласи, че отпадат двата най-слаби резултата на кръг. Ако Да, предлагам да предложим на БФС, да махнат най-слабите мачове на Левски и Цска през този сезон, току виж се изкачили няколко места напред.
Извинявам се ако това е обсъждано тук, или някъде другаде, но нямам време да ровя.
Благодаря и успех на всички участници в играта.
Жоро

_________________
https://varhove.info/
http://5kmrun.bg/

Изображение


 
WWW
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Мания - тема за дискусии   |   03.09.2013 15:26


Ще видим за това правило, нека видим колко хора ще се съберат за 1 кръг, което ще е решаващото.


 
(The Cursed)
Аватар

Регистриран на: 07.06.2012 23:07
Мнения: 2663
Отговори с цитат
Мнение  Re: Мания - тема за дискусии   |   04.09.2013 13:36


Да обявя само - няма да водя играта този сезон.

_________________
Let's Make PML Great Again!


 
(Dune Warriors)
Аватар

Регистриран на: 22.08.2012 17:26
Мнения: 2437
Отговори с цитат
Мнение  Re: Мания - тема за дискусии   |   05.09.2013 08:16


Моля, пусни максимално скоро и втори кръг! Има празници и нетът може да е недостъпен за много от нас.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Мания - тема за дискусии   |   06.09.2013 16:24


goro_levskara написа:
Искам да попитам дали и тази година ще има едно не знам как да го нарека ..... правило, при което по някое време през сезона същото гласи, че отпадат двата най-слаби резултата на кръг.


Категорично няма да има такова махане на най-слабите резултати.
Доста време имаше за всеки да види темата, че и реклама и направих на играта по други форуми. Пуснаха се много хора, повече от старта на миналогодишната Мания, така че който не е пуснал да се сърди на себе си.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Мания - тема за дискусии   |   06.09.2013 16:25


Гоа написа:
Моля, пусни максимално скоро и втори кръг! Има празници и нетът може да е недостъпен за много от нас.


Пуснах още същия ден когато се логнах в сайта, би трябвало да си успял да видиш темата, все пак беше четвъртък, работен ден.
Успех!


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 30.08.2012 20:05
Мнения: 970
Отговори с цитат
Мнение  Re: Мания - тема за дискусии   |   07.09.2013 11:46


Мисля, че е добре да се дава по 1 точка бонус за уникално познат резултат. Стимулира се оригиналното мислене, като няма как да има познатия "лов на бонуси" за оувъри.


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 64 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг