Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 20:57



Отговори на тема  [ 64 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Мания - тема за дискусии 
Автор Съобщение
(The Cursed)
Аватар

Регистриран на: 07.06.2012 23:07
Мнения: 2663
Отговори с цитат
Мнение  Мания - тема за дискусии   |   31.08.2012 23:04


Да съживим Мания? Желаещи?

_________________
Let's Make PML Great Again!


Последна промяна Stuart на 05.09.2012 23:59, променена общо 1 път



 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Мания   |   31.08.2012 23:21


Амии, аз обещах по време на Евроманията, че ще има Мания този сезон, уф. :)


 
(The Cursed)
Аватар

Регистриран на: 07.06.2012 23:07
Мнения: 2663
Отговори с цитат
Мнение  Re: Мания   |   31.08.2012 23:27


Отлично значи. 8-)

_________________
Let's Make PML Great Again!


 
- ФЕДЕРАЦИЯ -
Аватар

Регистриран на: 01.06.2012 17:54
Мнения: 3907
Отговори с цитат
Мнение  Re: Мания   |   01.09.2012 02:11


Ами супер! Разбирайте се кой какво ще поеме и да се почваме, че другия уикенд започват националните отбори. Аз бих ви предложил единият да вземе клубната надпревара, а другият - националната.

Иначе много държа на две неща:
- Да се запазят класическите правила - две прогнози на мач, като всеки познат точен резултат носи 1 точка. Имаше и някакви интересни бонус точки за атрактивност, но нещо ми се губят от паметта.
- Да няма извращения а ла "Тенисмания" с бройката мачове на кръг. Нещо от сорта на максимум 12-15 мача на кръг би било оптимално.

:football:


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Мания   |   01.09.2012 11:42


Мейджъре, още по време на ЕВРОТО бях писал, че като почне новия сезон ще се върнат и старите правила от 2:0/3:0 - 1 точка за познат точен резултат. Така че това е ясно. Но такъв формат за мен за един конкретен форум е слабичък (нека така го кажем)...

Ами ако няма нещо против, нека Язрода поеме националните отбори, а аз ЕКТ и така.

А иначе отделно ще има и Мениджър - Мания за Шампионската лига, ама все още го обмислям :о Ще видим за това последното де...


 
(The Cursed)
Аватар

Регистриран на: 07.06.2012 23:07
Мнения: 2663
Отговори с цитат
Мнение  Re: Мания   |   01.09.2012 13:32


Diavolo написа:
Ами ако няма нещо против, нека Язрода поеме националните отбори, а аз ЕКТ и така.

Нямам нищо против. Ще пусна тема за националните отбори другата седмица. Трябва някаква бройка участници обаче да уточним, за да се зачита този кръг, понеже имам усещането, че няма да сме много хора в началото.

Правилата ще са си класическите с два резултата и 1 точка за познат точен. Бонусите за атрактивност бяха за уникален познат точен резултат. Тях ще преценим дали да ги има. По-интересен обаче е въпросът с редактирането и пускането на парчета, което трябва да се измисли добре в този нов форум.

Също така - ограничение от 12-15 мача на кръг не ми харесва. Ако има повече хубави мачове, защо да ограничаваме изкуствено? В ЕКТ например ще има седмици с доста повече мачове.

_________________
Let's Make PML Great Again!


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Мания   |   01.09.2012 23:32


Да, нека не се затваряме в накакви конкретни рамки. Без задължителна, лемитирана бройка мачове за кръг и така.
За редакцията, тук май не се вижда ако редактираш, което е малко кофти :/ Да се надяваме, че няма да се мами и това е. Аа между другото форума така е направен, че не може да се редактира след изтичане на 15 мин. :) Другото е ако си онлайн да копираш прогнозите на всеки един пуснал, за друго не се сещам.
Относно пускането на парче, мхмхм ами то аз съм от тези дето така обичат. Ми не знам, честно, все ми е тая. Аз по принцип обичам вторник да пускам само прогнози за вторник, сряда за сряда. Т.е. да кажем да може да се пуска по парче ама да е ден за ден, а не применно пускаш квалификацията (щото за ЕКТ са си един час - 90% от мачовете) от 16:00 ч. после тая от 19:00, после от 21:45 ч. и така. Нещо такова...
А относно бонусът за уникално познат точен резултат аз лично винаги съм бил против, защото се злоупотребява, някои нарочно пускат последни и дебнат кой какво е написал и се борят за този бонус. А и когато имаш две опции и пуснеш 1:0/4:1 борейки се за бонус ми се вижда малко тъпо...


 
- ФЕДЕРАЦИЯ -
Аватар

Регистриран на: 01.06.2012 17:54
Мнения: 3907
Отговори с цитат
Мнение  Re: Мания   |   02.09.2012 11:30


Не разбрах какво точно ви притеснява за редактирането във форума. Само ще ви кажа, че всяка редакция се визуализира най-долу в мнението, както е в дира (виж по-долу). Отделно, редакциите (и изтриванията) са позволени само в рамките на първите 15 минути от постването на съответното мнение.

За пускането на парче аз съм по-скоро против да го има, но ако все пак се възприеме, бих предложил следното: максимум 1 постинг с прогнози на ден, като във всеки следващ постинг с прогнози за съответния кръг играчът е длъжен да копира и прогнозите си от предходните дни, за да улесни организаторите. В случай, че някой злоупотреби (например си подмени прогнозите), му се налага наказание от минус точки.

Относно броя на мачовете - за всеки сериозен играч е абсолютно несериозно да прогнозира по 20+ мача наведнъж. Айде, ако пускането се разпростира в няколко дни с по 8-10 мача на ден, е по-търпимо, но пак... От друга страна пък наистина е кофти да отпадат интересни мачове заради липса на място или по-лошо - заради субективната преценка на организатора. Аз бих предложил следното компромисно решение - да се номинират всички налични мачове, а отделните играчи да си избират кои примерно 12 мача да прогнозират в съответния кръг. Така и играта ще стане по-комплексна.

Уникално познатият резултат би имал смисъл само при доста добра активност всеки кръг (40+ участници). По ми допада бонус точка да се дава за всеки познат резултат с 4+ гола.

~

Diavolo написа:
Но такъв формат за мен за един конкретен форум е слабичък (нека така го кажем)...


Кое му е слабото, не разбирам?!


Последна промяна PMLeague на 02.09.2012 11:32, променена общо 2 пъти



 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Мания   |   02.09.2012 11:48


Мейджъре, това да се допитваме всеки кръг до участниците кои мачове да фигурират никога не го е било и ще станат ебати локумите. Нямаме време за такива неща. Организаторът решава и това е. Точка.
Не мога да разбера защо във всяка една игра има някакви спънки. Който се наема да организира едно нещо, той решава. Дали ще са 20 или 10 мача за мен няма никакви проблеми. Бройката никога не ме е плашила.
Ами слабото му е, че по принцип изначалното нещо е да познаеш точни изход от един мач - знакът. За мен точният резултат е бонус, истинската класа е простичко нещо - да познаеш знака... При резултатът има много голяма доза шанс. И когато имаме един голям турнир, веднъж на 4 г. няма място за подобни изпълнения. Тези правила в Манията с два точни резултата просто се превърнаха в традиция, а аз винаги съм уважавал традициите и заради това и го приемам. ;)


Последна промяна Diavolo на 02.09.2012 11:49, променена общо 1 път



 
- ФЕДЕРАЦИЯ -
Аватар

Регистриран на: 01.06.2012 17:54
Мнения: 3907
Отговори с цитат
Мнение  Re: Мания   |   02.09.2012 12:06


Нещо забелязвам, че те мързи да четеш напоследък. :sleep: Имах предвид всеки да си избира мачовете, които да прогнозира всеки кръг. Значи, имаш 30 номинирани мача за съответния кръг, селектираш по твоя преценка 12 мача (или там колкото е определено като бройка) и ги прогнозираш. Няма излишно разводняване, няма сърденици, че някое мега дерби липсвало заради организаторска приумица, а като бонус се добавя ново майсторство - умението да си подбереш правилните мачове.

Diavolo написа:
Ами слабото му е, че по принцип изначалното нещо е да познаеш точни изход от един мач - знакът. За мен точният резултат е бонус, истинската класа е простичко нещо - да познаеш знака... При резултатът има много голяма доза шанс. И когато имаме един голям турнир, веднъж на 4 г. няма място за подобни изпълнения. Тези правила в Манията с два точни резултата просто се превърнаха в традиция, а аз винаги съм уважавал традициите и заради това и го приемам. ;)


Основата на всеки точен резултат е първо U/O, след това е GG/NG и чак на трето място идва знакът. По тази въпрос мога да ти споря до заранта, но не това е целта на темата.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Мания   |   02.09.2012 12:11


оо това е абсурдно. трябва да има рамка и всеки да прогнозира това което прогнозират и другите. как така един ще избира едно, а друг друго... :-o


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Мания   |   02.09.2012 12:12


цял живот прогнозирам, Мейджъре, така че не ми се спори за безсмислени неща. знакът е майката на всичко. за ъ/о съм съгласен също, интересно как така никога не е имало игра само с ъ/о хах


 
(The Cursed)
Аватар

Регистриран на: 07.06.2012 23:07
Мнения: 2663
Отговори с цитат
Мнение  Re: Мания   |   02.09.2012 13:19


PMLeague написа:
Нещо забелязвам, че те мързи да четеш напоследък. :sleep: Имах предвид всеки да си избира мачовете, които да прогнозира всеки кръг. Значи, имаш 30 номинирани мача за съответния кръг, селектираш по твоя преценка 12 мача (или там колкото е определено като бройка) и ги прогнозираш. Няма излишно разводняване, няма сърденици, че някое мега дерби липсвало заради организаторска приумица, а като бонус се добавя ново майсторство - умението да си подбереш правилните мачове.

Това вече е някаква друга игра, а не Мания. Мен лично в такава игра не ми се играе. Ако искам да си прилагам "майсторството" в подбора на правилните мачове, си имам ПМЛ, имам си и букмейкъри с коефициенти. Но нека чуем и други мнения, ако има такива де. Досега не виждам особен интерес.

За редактирането - ок, там е ясно. За пускането на парче - също да видим други мнения.

_________________
Let's Make PML Great Again!


 
(The Cursed)
Аватар

Регистриран на: 07.06.2012 23:07
Мнения: 2663
Отговори с цитат
Мнение  Re: Мания   |   03.09.2012 14:14


По мои сметки сега петък-събота има 24 европейски квалификации, 4 южноамерикански + Коста Рика - Мексико. Общо 29 мача. Няма как да пусна само 15-тина мача. Чакам мнения.

Също така - ако няма поне 20 човека, този кръг няма да се зачита. А ако няма изобщо интерес, което като гледам е доста вероятно, няма да се занимавам с играта.

_________________
Let's Make PML Great Again!


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Мания   |   03.09.2012 16:53


Без такива приказки в публичното пространство. Защото така някои нарочно няма да участват само и само да саботират новите форуми...
И 15 човека да сме трябва като се почне едно нещо да се стискат зъбките и да се кара докрай. Ако трябва ще поема изцяло играта, но трябва да възродим индивидуалните игри, а не само ПМЛ да има.
Според мен ще участват със сигурност над 20 човека, може и над 50 дори. Споко ;)


Последна промяна Diavolo на 03.09.2012 16:53, променена общо 1 път



 
- ФЕДЕРАЦИЯ -
Аватар

Регистриран на: 01.06.2012 17:54
Мнения: 3907
Отговори с цитат
Мнение  Re: Мания   |   04.09.2012 09:52


Ееей, много песимизъм се е разпрострял напоследък. Ще трябва да го лекуваме по някакъв начин... :cheers:

Може да се въведе някакво правило, което да компенсира по-късно включване - в смисъл, хора да се включват играта след два-три кръга и да имат добри шансове за челни места. Например да отпадат трите най-слаби резултата през сезона. В такъв случай обаче трябва да имаме стандартни като бройка кръгове, поне в първата фаза.

Сега ще направя подсекцията на играта и да се почваме. Стартът сигурно ще е труден, но играта ще набира голяма популярност, ако се води на познатото добро ниво от близкото минало.

:football:


 
(Dune Warriors)
Аватар

Регистриран на: 22.08.2012 17:26
Мнения: 2437
Отговори с цитат
Мнение  Re: Мания   |   05.09.2012 08:03


Пускайте на първо време класическата Мания (което и сте направили), има време да се мисли за друго. Сега НАЙ-ВАЖНОТО е максимален брой играчи да се прехвърлят от дира тук.


 
(The Cursed)
Аватар

Регистриран на: 07.06.2012 23:07
Мнения: 2663
Отговори с цитат
Мнение  Re: Мания - тема за дискусии   |   07.09.2012 23:07


16 човека. Или тоя кръг няма да се зачита, или ще въведем правило за отпадане на един или повече най-слаби резултати.

_________________
Let's Make PML Great Again!


 
- ФЕДЕРАЦИЯ -
Аватар

Регистриран на: 01.06.2012 17:54
Мнения: 3907
Отговори с цитат
Мнение  Re: Мания - тема за дискусии   |   07.09.2012 23:17


Второто, естествено. :-)


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Мания - тема за дискусии   |   07.09.2012 23:38


Ударихме дъното, само 16 човека :(
яд ме е и че Фогела не пусна ама той е в чужбина и няма как. Връща се чак другата седмица.
Май трябваше да почнем когато почне и ПМЛ. Няма ги и Терминатора и Фалка и Барс и още куп други... :(


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 64 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг