Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 16:29



Отговори на тема  [ 54 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Мания - тема за дискусии относно правилата, мачовете и пр. 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 21.05.2012 12:31
Мнения: 7833
Отговори с цитат
Мнение  Re: Мания 2015/2016?!   |   30.08.2015 08:21


Тази година все пак да се започне с квалификациите? : )


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Мания 2014/2015?!   |   30.08.2015 23:21


мислех ама няма да имам възможност
в момента водя обучение за по-висока длъжност така да се каже и нямам никакво време
днес мислех да пусна календар, но съм толкова уморен, че ей сега насила влязох за малко във форума.
Ще има Мания, но ще почнем с ШЛ

ако иска някой може да пусне квалификациите и ако се съберат достатъчно хора започваме :-)
но не мога да организирам нищо идните 10 дена.

Едвам се насилих да пусна Тенисманията за US Open.


 
Аватар

Регистриран на: 21.05.2012 12:31
Мнения: 7833
Отговори с цитат
Мнение  Re: Мания 2014/2015?!   |   11.11.2015 12:28


Гяволе, това е несериозно! Имаш мачове-слънце от световните квалификация зона "Южна Америка" (между които супер дербито Аржентина-Бразилия, повторението на малкия финал от Копа Америка между Перу и Парагвай, както и дербито на върха в групата Еквадор-Уругвай), а ти си пуснал някакви пародии на кръгове само с по пет хилави мача от баражите за ЕП?!?!? :(


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 15.07.2012 20:56
Мнения: 5070
Отговори с цитат
Мнение  Re: Мания 2014/2015?!   |   11.11.2015 17:59


Medved написа:
Гяволе, това е несериозно! Имаш мачове-слънце от световните квалификация зона "Южна Америка" (между които супер дербито Аржентина-Бразилия, повторението на малкия финал от Копа Америка между Перу и Парагвай, както и дербито на върха в групата Еквадор-Уругвай), а ти си пуснал някакви пародии на кръгове само с по пет хилави мача от баражите за ЕП?!?!? :(


Да, несериозно е.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Мания 2014/2015?!   |   12.11.2015 04:52


Medved написа:
Гяволе, това е несериозно! Имаш мачове-слънце от световните квалификация зона "Южна Америка" (между които супер дербито Аржентина-Бразилия, повторението на малкия финал от Копа Америка между Перу и Парагвай, както и дербито на върха в групата Еквадор-Уругвай), а ти си пуснал някакви пародии на кръгове само с по пет хилави мача от баражите за ЕП?!?!? :(


забравил съм тотално за южноамериканските мангали, а вече е късно.
да се бяхте сетили по-рано да подсетите, виж кога съм пуснал календара по кръгове.
то и без това повече национални няма да има. Миналата година имаше премного.
Моя грешка от недоглеждане, но и много игри ми се струпаха. Тенис игрите много ми бъркат и пречат и нямам време за друго.
Та както казах, няма проблем да се помага, а не да се казва при свършен факт.
След като не съм ги пуснал е ясно, че съм ги забравил тотално и че явно не ме вълнуват. Ииначе ги включвах, сега даже ме е яд.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
 Re: Мания 2014/2015?!   |   12.11.2015 05:29


Все пак понеже има време съм добавил 4 ия кръг от Конмебол за 8 кръг в Манията + един интересен мач от СА и Карибския басейн.
Наистина неприятно, че изпускаме Аржентина - Бразилия (2-0/3-1 а може и погром за мангазилия) и някои други здрави мачове, но тотално не съм обърнал внимание, че някъде си на другия край на света са почнали световните квалификации, докато при нас в Европата още не са свършили Европейските такива...

п.с. Пуснал съм бележка и до xDr че има промяна в програмата и добавяне на още 6 мача за кръга.


Последна промяна Diavolo на 12.11.2015 05:30, променена общо 1 път



 
Аватар

Регистриран на: 21.05.2012 12:31
Мнения: 7833
Отговори с цитат
Мнение  Re: Мания 2014/2015?!   |   29.03.2016 14:03


Нали нямаше да се пускат повече кръгове с приятелски и нали нямаше да има повече кръгове с национални отбори този сезон? А сега се появява кръг с изцяло приятелски по никое време, а в същото време текат решителни квалификации в зоните Конкакаф, Конмебол и Азия с доста интересни мачове... Не знам... :dunno:


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Мания 2014/2015?!   |   29.03.2016 15:09


Виж ако обичаш темата с календара. :)
за разлика от други игри аз си правя труда в началото на сезона, като почва играта да пусна календар кръг по кръг да се знае кое кога и колко ще се прогнозира.
И такъв кръг с НО отдавна е заплануван, още септември месец.
Не съм планувал да има квалифицации от ЮА и СА, защото няма как да се прогнозира изцяло целия им цикъл и някак си увсивят, а и защото бях решил да се ограничим до Европа защото предстои Европейско първенство все пак.
Миналата година имаше и Африка и Азия и квалификации от ЮА и карибите.


 
Аватар

Регистриран на: 21.05.2012 12:31
Мнения: 7833
Отговори с цитат
Мнение  Re: Мания 2014/2015?!   |   29.03.2016 15:45


Гледам какво си писал две мнения по-нагоре:

Diavolo Чет, 12 Ное 2015, 05:52 написа:
то и без това повече национални няма да има. Миналата година имаше премного.


И това обяснение за цикъла не го разбрах? Една част влиза в този сезон, друга част влиза в следващия сезон. Евроквалификациите не влизат ли на същия принцип? :dunno:

И не планувал да има ЮА и СА, а предния кръг "НО" вмъква пост фактум няколко конкакафски мача...?! :)

п.п. Днешните двубои в Азия са страхотни - последни мачове от първата групова фаза! Де факто няма група без решителен мач - не знам нарочно ли са ги нагласили, или така се е получило.


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Мания 2014/2015?!   |   29.03.2016 22:15


Дяволе, мисля, че ще е най-коректно да се анулират прогнозите на Белгия-Португалия. Честно казано ме учудва, че не си предприел нищо по въпроса. Де факто този мач не се състоя. Беше заменен с Португалия-Белгия, което си е нов мач, откъдето и да го погледнеш.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Мания 2014/2015?!   |   29.03.2016 23:16


Анулирал съм го отдавна, още вчера на обяд.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
 Re: Мания - тема за дискусии относно правилата, мачовете и пр.   |   09.04.2016 13:39


Относно следващия сезон

всеки да си каже

знаете, че все пак традициите са много силно нещо и винаги малко или много са били водещи... И все пак

1. Така ли да си останат правилата - две прогнози на точен резултат и да се гледа само хванатия точен резултат относно точкуването

2. или да има промени - какви???
само една прогноза ; да се дава точка и за знак ; други...

3. относно мачовете - както досега или повече национални отбори (което ще рече и повече приятелски мачове) - квалификациите са ОК, но да се вкарват ли повече квалификации от ЮА и СА???

4. да се запази ли основната рамка от 20 мача по възможност

5. Кога да се стартира - в началото на септември със световните квалификации или с ЕКТ малко по-късно

6. други / всекви


:arrow:


Последна промяна Diavolo на 09.04.2016 13:41, променена общо 2 пъти



 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: Мания - тема за дискусии относно правилата, мачовете и пр.   |   11.04.2016 11:25


1. Така ли да си останат правилата - две прогнози на точен резултат и да се гледа само хванатия точен резултат относно точкуването

Да остане така, както винаги си е било.

2. или да има промени - какви???
само една прогноза ; да се дава точка и за знак ; други...

3. относно мачовете - както досега или повече национални отбори (което ще рече и повече приятелски мачове) - квалификациите са ОК, но да се вкарват ли повече квалификации от ЮА и СА???

Да отпаднат изцяло приятелските мачове, в игра на точен резултат приятелските мачове са си тото отвсякъде, когато отборите се борят за нещо има по-голяма възможност да прогнозираш аргументирано.

4. да се запази ли основната рамка от 20 мача по възможност

Да

5. Кога да се стартира - в началото на септември със световните квалификации или с ЕКТ малко по-късно

Най-добре да стартира когато стартира и ПМЛ, за да е сигурно, че повечето хора са на линия.


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 22.07.2012 13:22
Мнения: 3025
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение  Re: Мания - тема за дискусии относно правилата, мачовете и пр.   |   11.04.2016 11:30


Против точки за познат знак - вместо това може да се дава бонус точка за уникално познат резултат, което ще стимулира по-разнообразни прогнози. Против включването на приятелски срещи, както пише и спърс, те са си тото. Аз лично не обичам национални отбори и колкото по-малко се дават, толкова по-добре. За останалите неща нямам предпочитания.

_________________
Изображение


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Мания - тема за дискусии относно правилата, мачовете и пр.   |   11.04.2016 11:58


1. Така ли да си останат правилата - две прогнози на точен резултат и да се гледа само хванатия точен резултат относно точкуването

Не. Да се даде някакви точки за познат знак и/или поощрителни точки ако всички са играли мача 1-ца и само ти 2-ка и си познал знака,

2. или да има промени - какви???
само една прогноза ; да се дава точка и за знак ; други...

Да. Писал съм в точка 1.

3. относно мачовете - както досега или повече национални отбори (което ще рече и повече приятелски мачове) - квалификациите са ОК, но да се вкарват ли повече квалификации от ЮА и СА???

Квалификации и ЕКТ, без приятелски мачове.

4. да се запази ли основната рамка от 20 мача по възможност

Да.

5. Кога да се стартира - в началото на септември със световните квалификации или с ЕКТ малко по-късно

Със старта на ПМЛ, когато и да е той.

6. други / всекви

_________________
Изображение


 
(Crazy Band)

Регистриран на: 06.06.2012 18:49
Мнения: 5277
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение  Re: Мания - тема за дискусии относно правилата, мачовете и пр.   |   11.04.2016 13:05


1. Така ли да си останат правилата - две прогнози на точен резултат и да се гледа само хванатия точен резултат относно точкуването
Правилото за две прогнози е добре! Пък и е традиция, това е играта... Имам обаче съществени предложения промени в точкуването на позантите резултати. Хубаво е да направим диверсификация на познатите точни резултати, като дадем бонус на първия точен. Предлагам за познат точен, сложен на първо място, да се дават 3 точки, за втория 2 точки, а за дабъл 5 точки.
2. или да има промени - какви???
само една прогноза ; да се дава точка и за знак ; други...
Не, не бих подкрепил такива вариации. Има си Бирена лига за тези неща.

3. относно мачовете - както досега или повече национални отбори (което ще рече и повече приятелски мачове) - квалификациите са ОК, но да се вкарват ли повече квалификации от ЮА и СА???
Да, бих подкрепил повече мачове на национални отбори от всякакви континенти.

4. да се запази ли основната рамка от 20 мача по възможност
Защо 20 мача? Когато има възможност нищо не пречи да са 30, например. Повече мачове, по-обективно класиране, повече МАНИЯ

5. Кога да се стартира - в началото на септември със световните квалификации или с ЕКТ малко по-късно
Колкото по-рано толкова по-добре, квалификациите в началото на септември не са за изпускане. Аз обаче не бих забравил, че и "АДМИНИСТРАТОРА" на играта е човек, т.е., бих приел аргумента, че по чисто човешки причини го отлагаме с 1-2 седмици.

6. други / всекви
Нека върнем бонуса, наистина..., имаше го по едно време и да го точкуваме с 3 точки.

В ЗАКЛЮЧЕНИЕ: Най-важното нещо според мен е да разчупим точкуването, като отсеем първата и втората прогноза, и намалим леко "тежестта на дабъла". Така ще има и повече "гонка" в класирането, повече стратегия дори, повтарям предложението: 5 точки за познат дабъл, 3 за позната първа прогноза и 2 за втора прогноза!


 
(Crazy Band)

Регистриран на: 06.06.2012 18:49
Мнения: 5277
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение  Re: Мания - тема за дискусии относно правилата, мачовете и пр.   |   11.04.2016 13:06


terminator написа:
1. Така ли да си останат правилата - две прогнози на точен резултат и да се гледа само хванатия точен резултат относно точкуването
Правилото за две прогнози е добре! Пък и е традиция, това е играта... Имам обаче съществени предложения промени в точкуването на позантите резултати. Хубаво е да направим диверсификация на познатите точни резултати, като дадем бонус на първия точен. Предлагам за познат точен, сложен на първо място, да се дават 3 точки, за втория 2 точки, а за дабъл 5 точки.
2. или да има промени - какви???
само една прогноза ; да се дава точка и за знак ; други...
Не, не бих подкрепил такива вариации. Има си Бирена лига за тези неща.

3. относно мачовете - както досега или повече национални отбори (което ще рече и повече приятелски мачове) - квалификациите са ОК, но да се вкарват ли повече квалификации от ЮА и СА???
Да, бих подкрепил повече мачове на национални отбори от всякакви континенти.

4. да се запази ли основната рамка от 20 мача по възможност
Защо 20 мача? Когато има възможност нищо не пречи да са 30, например. Повече мачове, по-обективно класиране, повече МАНИЯ

5. Кога да се стартира - в началото на септември със световните квалификации или с ЕКТ малко по-късно
Колкото по-рано толкова по-добре, квалификациите в началото на септември не са за изпускане. Аз обаче не бих забравил, че и "АДМИНИСТРАТОРА" на играта е човек, т.е., бих приел аргумента, че по чисто човешки причини го отлагаме с 1-2 седмици.

6. други / всекви
Нека върнем бонуса, наистина..., имаше го по едно време и да го точкуваме с 3 точки.

В ЗАКЛЮЧЕНИЕ: Най-важното нещо според мен е да разчупим точкуването, като отсеем първата и втората прогноза, и намалим леко "тежестта на дабъла". Така ще има и повече "гонка" в класирането, повече стратегия дори, повтарям предложението: 5 точки за познат дабъл, 3 за позната първа прогноза и 2 за втора прогноза!


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Мания - тема за дискусии относно правилата, мачовете и пр.   |   11.04.2016 13:53


Терми, изключено дабъла да носи 5 точки, че то всеки ще дублира ;) а искаш да намалиш дублирането
за да се намали, примерно първи посочен точен резултат да носи 2 точки, втория да носи 1 точка, както досега, а познат дабъл 3 точки (2+1), това е максимума. :)


 
(Crazy Band)

Регистриран на: 06.06.2012 18:49
Мнения: 5277
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение  Re: Мания - тема за дискусии относно правилата, мачовете и пр.   |   11.04.2016 13:59


Diavolo написа:
Терми, изключено дабъла да носи 5 точки, че то всеки ще дублира ;) а искаш да намалиш дублирането
за да се намали, примерно първи посочен точен резултат да носи 2 точки, втория да носи 1 точка, както досега, а познат дабъл 3 точки (2+1), това е максимума. :)

...
Прочети цялото ми предложение.., предлагам цялостна промяна в точкуването. Първия познат да носи 3 точки.., на практика дабъла /тъй като се предполага, че той би бил първа прогноза/ сега носи 6 точки, като аз малко го поорязвам, не 6, а 5 точки, а втората прогноза 2 точки. Аз правя предложение за промяна на цялото точкуване, което ще внесе динамика в класирането, респ. играта.


Последна промяна terminator на 11.04.2016 14:01, променена общо 2 пъти



 
(Valiant Knights)
Аватар

Регистриран на: 05.09.2012 11:38
Мнения: 3639
Отговори с цитат
Мнение  Re: Мания - тема за дискусии относно правилата, мачовете и пр.   |   12.04.2016 11:54


На мен като цяло играта ми харесва така както е. Одобрявам внасянето на по-голяма тежест на първата прогноза, но 5 точки за дубъл ми се струват твърде много. 2 т. за първата прогноза, 1 за втората и 3 за дубъл ми звучи ок.

За националните отбори - изцяло съм ЗА включването на повече мачове от квалификациите в ЮА и СА, но твърдо против приятелските. И ако ще играем пак КАН, нека броят на двубоите да е редуциран, за да не се стига до прогнозиране на "дербита" от типа Конго - Конго и Гвинея - Зимбабве и масово ботиране 1-1/1-1.

Друго какво - не виждам защо да няма кръг с повече от 20 мача, ако организаторът прецени, че е уместно.

_________________
Изображение


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 54 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг