Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29.03.2024 12:49



Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Бирената Лига ● 2022-2023 ● Коментари и дискусии 
Автор Съобщение
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Бирената Лига ● 2022-2023 ● Коментари и дискусии   |   26.10.2022 17:53


Баси, кажи честно - на какъв принцип е тоя 15и мач.
Преди две седмици имаше Андерлехт - Брюж (10и срещу 3ти), а нямаше ЦСКА М - Спартак М (3 - 4), сега е това измислено московско дерби (2 - 16).
При това, Торпедо единствено със Спартак не са градски врагове. Дори другото московско дерби този уикенд е с повече заряд: Локомотив - ЦСКА.

Рапид Б - Клуж, АЕК - ПАОК, Аполон - Апоел, Сутиеска - Будучност, втория финал Пачука - Толука (макар и наше време ПН 03:30), финалът в Уругвай (Ливърпул - Насионал), някой от финалите в конференциите на МЛС (ЛА - Остин или Филаделфия - Ню Йорк) или дори Индепендиенте СФ - Онсе Калдас са по-интересни...

Чехия се появи като 15и само 3-4 кръга след Чехия като 13и. Айде - Швейцария ясно, там първо беше 13и мач...
Аржентинските мачове миналия уикенд - нито 13, нито 15.

Сега гледам, че остава само Финландия, за да има скандинавски шлем......

Тъпо ми е, че се изпускат интересни, а понякога и култови мачове...

П.С. Само да не вземеш да се разсърдиш!!!

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


Последна промяна alexbg на 26.10.2022 18:03, променена общо 1 път



 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10360
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Бирената Лига ● 2022-2023 ● Кръг 06   |   26.10.2022 18:18


Падам си по тъпи мачове, кво да праиш. :whistle:

Майтапа настрана, не проумявам какъв ти е проблемът. Т.нар. дербита/интересни мачове са лесно предвидими много по-често отколкото си въобразяваш. Фабулата на играта се крепи на риска и несигурността, а не на статуса на мачовете или отборите. Все пак не мисля, че някой има основание да се оплаква, че съм пропуснал от горния тип мачове в основните блокове. Дори и във Франция гледам да избирам "дербито" на кръга, доколкото има такова.

Ако си навитак, пускай ми всяка седмица докъм сряда вечер едно списъче с интересни мачове по твоя преценка. Дали на лични, дали във фейса или скайп, няма значение. Ще го вземам предвид.

Единственото, което наистина съблюдавам е, да не се въртят едни и същи шампионати през седмица-две, вземайки предвид и номинациите за Любимец 13.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: Бирената Лига ● 2022-2023 ● Коментари и дискусии   |   04.11.2022 12:33


Anfield написа:
alexbg написа:
Все пак, колкото и да ми се искаше да е истанбулското дерби, ще избера:

[Нед 16:00] Мумбай Сити - АТК Мохун Баган


Наборе, много си ми интересен като дойде време за 15-и мач. Все си с някакво недоволство как имало тази мач, имало онзи мач, видиш ли пълно е с дербита къде ли не, пък организатора избрал някакъв залюхан..
Обаче като дойде ред да избираш ти, избираш няккъв джангатайски мач, който освен че отборите са ги чували родата на играчите на тези два отбора, друго в общи линии няма..

Правилата са такива че победителят има право на избор. Дали този избор ще е по фенски, тактически, географски или чисто маркетингови причини, си е въпрос на лични предпочитания. Синковеца миналата година даде мач на Селтик, който бе "предрешен и без капка интрига", но не му се намесих въпреки че бе ясно че всичко ще е 1t (7:0 мисля свърши мача). Ти си избираш сега Баган - твое право си е. Това че другите не следят Индия си е техен проблем : )))

Иначе Момчи гледам ти е писал другото, което и аз мислех да пиша и за 13-и и за 15-и мач. Побеждаваш - даваш каквото прецениш, но остави това право и на другите. Включително и на организатора на играта, защото честно казано подобни мрънканици (да, в малко по-хард тон) са част от причините да се откажа да се занимавам с играта.

:cheers:


Наборе, и си прав, и не съвсем... Да, вярно, че понякога "мрънкам" или така изглежда, когато не съм съгласен с нещо и държа да изкажа мнението си. Наясно съм, че който дава (усилия, време, нерви) - той казва как ще стане: демек голяма демокрация няма. И съм ОК с това - напълно съм съгласен дори. Но смятам, че това не отнема правото ми да изказвам мнения, да намирам "кусури", да не се съгласявам с всичко предложено, да си мисля, че има по-добри опции/варианти. Ако това се приема за "мрънкане" - ОК, мрънкач съм. Няма как иначе да се държа - защото спре ли да ме интресува, започне ли да ми е все едно - явно ще съм загубил и интерес, и желание... И просто ще си тръгна, както доста вече направиха. Засега нямам такова намерение - така че ще продължавам да "мрънкам"...

Конкретно - не че следя детайлно индийското първенство, просто моето мнение е, че е хубаво да разширяваме футболните си хоризонти (а и не само футболните). А не да сме се хванали като удавник за сламка за еднит европейски (западно- най-вече) и да не искаме да видим нещо различно.
Ей ги горе примерите, които подкрепят моята теза: Швейцария, Скандинавия, Чехия, Гърция.

И като казах Гърция - явно и Херо има афинитет към нея. Пак казвам - организатор е, негово право е да избере ПАО - Олимпиакос. Но мое право е да изкажа мнението си, че съжалявам за този избор и че тайно се надявах да е турското дерби. Поради няколко причини: гърците са в застой/упадък, Олимпиакос също, разликата сега е 10 точки, мачът не е в Пирея (колкото и близко да са), за мен е 1тв, макс 1Х...
От друга страна Галата - Бешикташ: турците са по-стабилни като цяло (макар и те да не блестят напоследък), Галата малко отстъпиха в последните години (подобно на Олимпиакос), но все пак разликата им е 1 точка (срещу мач), формата и на двата е колеблива (в сравнение с 10/10 на ПАО), аз лично очаквам доста голове (още ме е яд, че можех да гледам миналия уикенд или 5:2 или 2:5, ама реших да пропусна)...

Все пак, надявам се след нова година да се падне/избере някой турски мач за 15и ;-) :-P :laugh:

:cheers:

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10360
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Бирената Лига ● 2022-2023 ● Коментари и дискусии   |   04.11.2022 14:57


Нямам ни най-малко афинитет към нещо определено, но определено най-малко имам към глорифициране на балканизма и пишман-патриотизма. Избрах първия мач, който ми хвана окото, просто понеже цялата седмица съм на път (бтв из люлката на мръсния, гаден капитализъм и империализъм, който на всичкото отгоре не ще и не ще да капитулира). Както се оказа Гърция, така можеше и да е Ирландия или Иран.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: Бирената Лига ● 2022-2023 ● Коментари и дискусии   |   04.11.2022 17:54


Мале, и аз съм за бой - въобще не съм видял, че има Аякс - ПСВ... Не че щях да ги избера де, ама как можах да пропусна да го видя...

П.С. Тая седмица си беше малко странна и за мен: първо 4-дневен уикенд в Цариград, после други премежедия... Съответно инкасирахме втора поредна дузпа в ПМЛ и се закотвяме стабилно на последното място... Майната му - има дни, в които не върви... и толкоз... 'Айде наздраве - петък вечер е все пак...
Отивам да претакам виното...

:cheers: :cheers: :cheers:

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


Последна промяна alexbg на 04.11.2022 17:57, променена общо 1 път



 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Бирената Лига ● 2022-2023 ● Коментари и дискусии   |   04.11.2022 19:09


alexbg написа:
Мале, и аз съм за бой - въобще не съм видял, че има Аякс - ПСВ... Не че щях да ги избера де, ама как можах да пропусна да го видя...

П.С. Тая седмица си беше малко странна и за мен: първо 4-дневен уикенд в Цариград, после други премежедия... Съответно инкасирахме втора поредна дузпа в ПМЛ и се закотвяме стабилно на последното място... Майната му - има дни, в които не върви... и толкоз... 'Айде наздраве - петък вечер е все пак...
Отивам да претакам виното...

:cheers: :cheers: :cheers:


Е, именно де това казвам случва се. Явно и Швабата не го видял. :cheers:

_________________
Изображение


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: Бирената Лига ● 2022-2023 ● Коментари и дискусии   |   04.11.2022 19:23


Емииии - годините дееба... Въобще не видях твоя пост - мернах тоя на Анфо и реших да пренеса тук отговора... И хич не ти идях мнението - сорри...
Абсолютно си прав (и не само за холандския мач) - ковлади ни и двамата, че не сме го видели...

:dunno: :-( :-? :cheers: :cheers:

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Бирената Лига ● 2022-2023 ● Коментари и дискусии   |   04.11.2022 20:15


alexbg написа:
Емииии - годините дееба... Въобще не видях твоя пост - мернах тоя на Анфо и реших да пренеса тук отговора... И хич не ти идях мнението - сорри...
Абсолютно си прав (и не само за холандския мач) - ковлади ни и двамата, че не сме го видели...

:dunno: :-( :-? :cheers: :cheers:


Аз затова предлагам, стига и Швабата да е ок, който иска да минава и да дава мнение и насоки за дерби мачове до сряда и после вече Швабата да си решава.

_________________
Изображение


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Бирената Лига ● 2022-2023 ● Кръг 08   |   07.11.2022 21:50


Шваба, абе миналата година решихме ако даден поток няма мачове се замества с Франция, Холандия и т.н.
Още никой не е пуснал така че имаш време

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10360
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Бирената Лига ● 2022-2023 ● Кръг 08   |   07.11.2022 22:12


Не съм пропуснал този момент, но в крайна сметка реших да променя процедурата и да не попълвам слотовете с други лиги, понеже се разваля статистиката по потоци.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Бирената Лига ● 2022-2023 ● Коментари и дискусии   |   07.04.2023 11:18


Шваба, с тия безмислени БГ мачове изпускаме класически дербита.
Този кръг има Порто - Бенфика, както и Пао - Олимпиакос (мач с пряко значение за титлата). :dunno:

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10360
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Бирената Лига ● 2022-2023 ● Коментари и дискусии   |   07.04.2023 11:33


Бенфика - Порто е днес, няма как. Гърците играят по сто пъти един срещу друг, затова не ги сложих. Българското "дерби" ми обеща някаква интрига с оглед на събитията от последния мач между двата отбора, а и не само.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Бирената Лига ● 2022-2023 ● Коментари и дискусии   |   07.04.2023 13:20


То ако е за интрига такава ще има и на Спартак Варна - Берое ;-)

Иначе твърда единица е мача 1.29 коефициент. Мурко ще ги надъха като за последно преди да метне оставката.

_________________
Изображение


Последна промяна bai Momchil на 07.04.2023 13:24, променена общо 1 път



 
(Dune Warriors)
Аватар

Регистриран на: 22.08.2012 17:26
Мнения: 2437
Отговори с цитат
Мнение  Re: Бирената Лига ● 2022-2023 ● Коментари и дискусии   |   13.04.2023 18:17


Ще има ли кръг тая седмица? Че ако не го пуснете до довечера, май ще го пропусна.


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10360
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Бирената Лига ● 2022-2023 ● Коментари и дискусии   |   13.04.2023 18:38


Да, естествено. Ще го пусна по-късно днес.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Бирената Лига ● 2022-2023 ● Коментари и дискусии   |   05.05.2023 08:34


Шваба, хубаво айде приехме, че 15 мач ще е България, ама както точно правиш избора, баце? При наличие на варненско дерби и още 3 мача с много по-голяма интрига си избрал най-безсмисления.
Число - Дебел Гъз - мач с интрига и за двата отбора
ДИТ - Пирин - мач с интрига за оцеляване
Тича - Спартак - дерби
Ботев - Лудокравец - Лудокравец на новия стадион ще им е тегаво, а им трябва победа

и защо реши точно най-тъпия мач да избереш с 2 отбора дето играят за нищо в безсмислената средна група? :dunno:

_________________
Изображение


Последна промяна bai Momchil на 05.05.2023 08:35, променена общо 1 път



 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10360
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Бирената Лига ● 2022-2023 ● Коментари и дискусии   |   05.05.2023 08:53


Много ясно - щото е най-мътен! :laugh:

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: Бирената Лига ● 2022-2023 ● Коментари и дискусии   |   05.05.2023 09:25


Аз пък хич не съм приел, че 15ия мач трябва да е от това измислено първенство - само да си кажа!

Особено при наличието на:
Ривър Плейт - Бока Хуниорс
Олимпиакос Пирея - Панатинайкос
Лилестрьом - Бодьо/Глимт
Зенит - Спартак Москва

плюс други градски дербита като:
Флуминензе - Вашку да Гама
Славия Прага - Бохемианс 1905

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


Последна промяна alexbg на 05.05.2023 09:33, променена общо 1 път



 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10360
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Бирената Лига ● 2022-2023 ● Коментари и дискусии   |   05.05.2023 09:54


Разбирам ви. Избирам от БГ за да съм в крак с традициите в играта. Ако зависи от мене, не бих избирал оттам, освен ако не е дерби.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Бирената Лига ● 2022-2023 ● Коментари и дискусии   |   05.05.2023 10:00


SUBXERO написа:
Разбирам ви. Избирам от БГ за да съм в крак с традициите в играта. Ако зависи от мене, не бих избирал оттам, освен ако не е дерби.


Тя традиция беше преди бая сезони. В последните няколко не сме избирали БГ изобщо. Както и да е, за новият сезон е добре да ги уточним тия неща. Може би едно гласуване да се пусне.

_________________
Изображение


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 27 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг