Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 19.04.2024 01:32



Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Бирената лига - сезон 2015/2016 - Епилог 
Автор Съобщение
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 14:15
Мнения: 6323
Отговори с цитат
 Бирената лига - сезон 2015/2016 - Епилог   |   17.05.2016 09:33


Ето че вече сме в края на сезон 4 на Бирената лига. 4 сезона - 4 различни победителя като тази година към Редо, Шифтър и Шопченко се присъедини и Дявола. На няколко пъти се заричаше че фокусът му ще е БЛ и през тази година видимо това бе така. С изключително балансирана и премерена игра, Дявола застана рано начело и само гледаше как под него се сменят един след друг най-различни претенденти, а точките от втория методично се увеличават. В крайна сметка 50 точки преднина и спечелване на 3 титли Експерт в Англия, Германия и Испания правят целта повече от постингната. Поздрави още веднъж!!

Крайно Класиране сезон 2015/2016

P	PLAYER		ENG	GER	ITA	SPA	OTH	TOTAL GAMES
---------------------------------------------------------------------------
1. Diavolo 29 96 139 116 5 385 435
2. BatRado 23 44 138 74 56 335 435
3. На Враца -2 85 145 74 15 317 426
---------------------------------------------------------------------------


Второто титлата Експерт при прогнозирането на мачове 13-15 място бе спечелено от БатРадо. Един от 14-те участници, които не пропуснаха нито един кръг, Радо поддържаше интригата в челото като нормално в последните кръгове поради точките, които трябваше да се компенсират, трябваше да предприеме рискове. Двамата с Дявола водят и битка на още един фронт и там засега ролите са разменни. Т.е. Радо има възможност да вземе някакъв реванш и приключи един успешен сезон в индивидуалните игри.

Третото място е за останалата единствена с редовно участие дама - Надето. Тя заедно с Редо имат по един пропуснат кръг, но от онези с по 9 мача и реално също са с почти пълен брой прогнозирани мачове (426 от 435). Със силни последни кръгове и етапна победа в края на играта, Надето заслужено намери място на почетната стълбичка за сезон 2015/16. Към нея добавя и титлата Експерт в Италия.

Трябва да отбележим и титлата Експерт в Германия за Швабата. Двамата с Дявола имат по 96 точки.

Най-трудна за прогнозиране се оказа Висшата Лига на Англия. Само 12 играча имат положителен точков актив. На другият полюс е Италия където 15 играча имат 100+ точки.

Средно участие от 23 играчи на кръг, с което се запазва и леко увеличава нивото от миналия сезон. Най-много играчи през кръгове 2 и 3 - по 29, най-малко в кръгове 13 и 30 - по 19 играча.
За 30 кръга имахме 19 победителя като един от тези победители направи още 4 етапни победи - Тодоров.
"Географията" на БЛ тази годна бе разширена с мачове от Тайланд, Нова Зеландия, Ел Салвадор и т.н.

Благодарност на всички за участието и коректното отношение и през този сезон!
За нас като организатори този сезон бе удоволствие да водим играта.

До нови (бирени) срещи!

P.S. Скоро ще направя тема с победителите през сезоните на Бирената лига. Ще сложа и допълнителни статистики. Ако някой иска да види някоя конкретна такава - може да пише тук. Примерно на мен ще ми е интересна кой отбор от ПМЛ ще има най-много точки :laugh:

_________________
Изображение


Последна промяна Anfield на 17.05.2016 09:34, променена общо 1 път



 
Аватар

Регистриран на: 21.05.2012 12:31
Мнения: 7833
Отговори с цитат
Мнение  Re: Бирената лига - сезон 2015/2016 - Епилог   |   17.05.2016 10:03


Anfield написа:
Ще сложа и допълнителни статистики. Ако някой иска да види някоя конкретна такава - може да пише тук. Примерно на мен ще ми е интересна кой отбор от ПМЛ ще има най-много точки :laugh:


Аз бих желал да видя статистика по най-много познати първи знаци ;) Само другите двойни от типа "?о" малко ще изкривят .....


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9617
Отговори с цитат
Мнение  Re: Бирената лига - сезон 2015/2016 - Епилог   |   17.05.2016 22:40


Поздрави за Дявола още веднъж - безспорният шампион! :first: :cheers:

Поздравления и за подгласниците бат Радо и Надето! :cheers:

Разбира се не мога да не поздравя любимият ми играч през този сезон г-н Тодоров, който редуваше първо с последно място в зависимост от това дали кръгът е четен или нечетен. Догодина му пожелавам да измисли някаква друга по-сложна формула с която да изненада съперниците си - например победител във всеки кръг с номер просто число и последно място с такъв който има корен квадратен цяло число (просто предложение ако иска може и други да е схемата). Без съмнения титлата най-колоритен играч отива при г-н Тодоров. :first: :cheers:

Поздрави и за Мейджъра, който изкърти мивките с избора на мач номер 13 (най-вече в последният кръг). Ако другият сезон успее да намери мач между Четвъртък и Вторник, викам направо да му връчваме буренцето. :cheers:

:cheers:

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Бирената лига - сезон 2015/2016 - Епилог   |   19.05.2016 05:10


Благодаря за честитките в темата за 30 ия кръг, както и тук! :-)
Искам да поздравя организаторите. Критикувал съм ги, но надявам се са разбрали, че критиката винаги е била градивна или поне така съм искал да бъде, как изглежда отстрани вече е друго. Отлична работа, а си е занимавка, защото броя на участниците е сериозен... :-)
Искам да поздравя и подгласниците. Бат Радо прави невероятен сезон в игрите и спечели второто място много убедително. Надето пък след мястото в тройката на Манията сега си има такова и в Бийстито и се утвърди като най-добрата жена в прогнозите в този форум. :-)

Много съм щастлив от победата си в играта, това ми бе най-голямата цел в индивидуален план, а в колективен целта бе да спечеля и купата на ПМЛ, знаете че Дяволето е максималист и иска да спечели всяка възможна игра. :devil:
А успях да направя и дубъл, Бийсти+Мания, което досега в историята не бе правено. Имах шанс дори и за требъл, но Радо ме надигра в британиадата, която исторически ми е втората най-успешна игра след Манията.

Особено доволен съм от тази си победа в Бийстито, защото доказах на някои хора, че Дявола е силен и в знаците и в разчупените игри и точкувания, а не само в ''ботските'' точни резултати и си защитих основната теза, че преди да познаеш един точен резултат то трябва да познаеш първо знака. Едното без друго не върви!!!

Сезона се разви добре за мен. Традиционно изостанах в началото, но този път не се отчаях, а търпеливо си изпълнявах тактиката и чаках момента, а той дойде сравнително рано и в момента в който го хванах не го изтървах до края и не само това, но и го доразвих.

* 26 поредни кръга бях на 1 то място в класирането!
От 5 кръг до последния 30 кръг!
Това е рекорд откакто играта се провежда тук.

* Само една етапна победа, но цели 7 класирания в топ 3 и 11 класирания в топ 5, което е рекорд за играта откакто се провежда в този форум.

* Разлика от 50+ точки пред втория в класирането, което е най-голямата разлика в историята. Досегашния рекорд бе на Шопченко, +8 точки.

* 3 титли Експерт в Англия, Германия и Испания, което също е рекорд. Досега максимумът е бил две експертни победи в първенствата. А да добавя, че и в Италия завърших в тройката.


:cheers:


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 4 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг