Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29.03.2024 16:23



Отговори на тема  [ 267 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Следваща
Premier League 2019-2020 
Автор Съобщение
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10360
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Premier League 2019-2020   |   02.12.2019 22:49


Абе аз ли съм единственият или има и други, които предвкусват един изненадващо драматичен сезон в Премиършип? Слушам и чета на шир и длъж как титлата на Червените била сигурна, ама изобщо не мога да се съглася с това!

В случая дори нямам предвид Ман Сити и Челси или пък Тотнъм. Тук става въпрос за Лестър Сити!

Имаме Ливърпул с преднина от осем точки, което в началото на декември нищо не значи. Имаме сгъстен календар по празниците, а после и пролетните кръгове на ШЛ. Имаме отбор с относително къса скамейка като за ранга и претенциите си, отбор, чийто титуляри играят междувременно вече трети пореден сезон на всички фронтове, при това с доста интензивен футбол, из(ст)искващ доста физически сили. Факторът "психическо напрежение" не е за подминаване, но тъй като е прекалено субективен, няма смисъл да му отдавам особено значение в момента. Не е за подминаване обаче безспорната класа в отбора, както и невероятните дух, самочувствие и воля за победа. Само последното им спепели вече повече от десет точки този сезон.

От другата страна имаме един на вид уж по-скоро "средна ръка" отбор, който обаче къде на шега, къде не, натрупа и самочувствие и точки. Отбор, който впечатлява с класа и добър колективен дух, както и с отлична дисциплина и тактическа грамотност и гъвкавост. Вълшебната 2016 не е толкова далеч в миналото и в отбора все още има играчи с шампионска закалка. Въпреки това обаче, очакванията към Лисиците са по-скоро символични и за психологически натиск едва ли може да става и дума. И не на последно място, начело на този отбор имаме Брендън Роджърс, който има да доказва не едно и две неща на бившите си работодатели. Тук умишлено избягвам думи от рода на "отмъщение" и "разчистване на сметки". Човекът е достатъчно кадърен и амбициозен и едва ли това биха били водещите му мотиви. Доста приятно впечатление ми направи миналата седмица едно изказване на легендата на Червените Джон Барнс. Той заяви, че според него Ливърпул не са дали на БР нужното време и доверие, подплатени със съответните финансови средства и че с него начело в момента едва ли са щели да изглеждат по-зле. Познавайки Барнс приех това като чиста монета и признание, а не като форма на психологическа игра.

Под чертата имаме поне засега доста неравна битка, но едва ли е нужно да споменаваме колко пъти събитията на Острова са се развивали противно на очакванията.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Premier League 2019-2020   |   03.12.2019 00:01


За Брендо ще кажа само едно нещо. Продаде Суарес и взе за заместник Балотели. Толкоз. Големият съперник остава Сити.

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: Premier League 2019-2020   |   03.12.2019 00:05


Бях тръгнал да пиша нещо, но телефона този път ме предаде.
Но ще го напиша най-отдолу.

По темата, когато искаш да направиш реклама на нещо винаги можеш да измислиш десетки причини, но за мен първенството е тъпо.

Много посредственост има, и Ливърпул и Сити свалиха нивото от миналия сезон, което е нормално, защото няма как непрекъснато да си на високо ниво и да държиш ритъм.
Но Ливърпул показват шампионска форма и печелят своите мачове, дори когато не са убедителни.
За мен са сигурни шампиони още отсега, въпреки че не отхвърлям вариант с криза на резултатите и при тях или пък някоя контузия на даден играч.
Но дори и това да стане пак трудно някой ще ги спре.
Този път няма да изпуснат нещата, в което няма нищо лошо.

Сити са разколебани, контузиите на Лапорт и Сане объркаха много нещата при тях, особено в защита не са стабилни, допускат много голове, което влияе на целия отбор.
Имат да наваксват доста точки, а няма никаква гаранция, че няма да губят и още, така че при това положение не знам дали няма да хвърлят най-много сили в ШЛ.
Но Сити във всеки един турнир играе, за да го спепели.
Ще се борят, но няма да им стигнат силите и това подсъзнателно като че ли ги спира.

Лестър според Гари Линекер имат най-силният си отбор във Висшата лига, за мен също е така.
Определено те отново са приятната изненада, но за разлика от 2016г. когато не един от отборите в топ 6 беше в преходен период сега не е така.
Имаме изградени състави на Сити, Ливърпул, Тотнъм, където нещата трябва да бъдат пипнати само в защита.

Това в Тотнъм сигурно е най-неприятно за Моуриньо, че защитата му не е на ниво, а след като това е така, то топ 4 е максимумът.

Много е важно Арсенал кой ще вземат за постоянен треньор.
За мен имат никак не лош потенциал, макар и да си мисля, че ще им е трудно да станат отново редовен участник в четворката, заради наличивто на Сити, Ливърпул, Тотнъм и Челси.

Франк Лампард върши отлична работа в Челси с наличния потенциал,
отборът му е още "чуплив", но след още един сезон очаквам през 2021/22 да са сериозен претендент за титлата.

Уулвс след непривичното начало с участие в евротурнирите се оттърсиха от нещата които им пречеха и сега отново показват стабилни игри, мисля си че ще се хвърлят здраво и в ЛЕ.

Традиционни отбори като Уест Хам и Евертън са зле, но в Англия традициите не значат много.
Очаквам стабилизоране, но трудно ще възвърнат предишните си позиции, особено Евертън от времето на Мойс.
Просто всички работят и искат да се развиват, а Евертън проспаха няколко години с Куман и други.
Уест Хам след Пайе не могат да намерят друг такъв играч, треньорът им е добър, опитен, но като няма материал не става.
Чуковете трудно ще вземат футболисти, с които да преследват по-високи цели.

За отличаване е духът на Нюкасъл, който въпреки всички трудности се държи много добре, не го играе полегнало в някои мачове, като при Бенитес.

За Манчестър Юнайтед аз съм писал - докато Ед Удуърд е в клуба не го чака нищо добро и прогрес няма да има.
Шанс за спасение все още има, но времето е нещо измамно.
Клубът върви към пропастта и дори и след време да се вземат добри решения може вече да е много късно.

И последно. Аз не го разбирам това ти се водиш, че харесваш даден отбор, но не пишеш въобще за него, дори и в положителни теми, а гледаш все в чуждата паничка на някой.

За мен има два варианта. Или като Бат Радо запазваш пълно мълчание или като Балета пишеш за другите, ( злобееш по тях според някои), но пишеш и за любимия си отбор.

Защото това средно положение ми идва малко сеирджийско.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: Premier League 2019-2020   |   03.12.2019 19:10


Изображение

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: Premier League 2019-2020   |   04.12.2019 00:29


Премиерът на Исландия Катрин Якобсдотир със шалче на Ливърпул в парламента.
Госпожата определено има вкус и знае кой ще е шампион през 2020 и 2021 г.

Изображение

Изображение

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Premier League 2019-2020   |   05.12.2019 21:18


Магарето вече не е треньор на Евертън.

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: Premier League 2019-2020   |   05.12.2019 22:30


От едно магаре толкова.

Биг Дънк временно ще заздрави нещата, а после е време за завръщането на Дейвид Мойс в големия футбол.

Давай Мойси, после пак ще го върнем в Ман.Ютд. да си свърши този път работата както трябва.
И ще му намеря онзи аватар "Избрания" и ще си го сложа.
И никой да не ми възразява, щот аз съм единствения който пише за Юнайтед.
А после Уейн Руни като придобие време в Дарби ще го замени в Евертън и после пък той ще стане треньор на Юнайтед и те така.

Евертън другия сезон печелят купа.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Premier League 2019-2020   |   05.12.2019 22:45


Мойс? Сериозно :)

_________________
Изображение


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: Premier League 2019-2020   |   14.12.2019 15:13


Много прилично и добре играят Уотфорд, направо са по-добрия отбор до момента, но това което направи (по-скоро не направи ) Дукуре си беше престъпление... И разбира се звездното трио на Пуул веднага наказа... Феноменални изроди са, а и късмета този сезон еднозначно е за Пуул...
А аз си мислех, че пак ще се чака Клопо тайм...

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: Premier League 2019-2020   |   14.12.2019 15:36


alexbg написа:
Много прилично и добре играят Уотфорд, направо са по-добрия отбор до момента, но това което направи (по-скоро не направи ) Дукуре си беше престъпление... И разбира се звездното трио на Пуул веднага наказа... Феноменални изроди са, а и късмета този сезон еднозначно е за Пуул...
А аз си мислех, че пак ще се чака Клопо тайм...


Мале, тоя по Диема каква статистика извади току-що...

През декември 2009 Пуул води на Арсенал на полувремето, но губи накрая.
От тогава - 99 мача, в които води на полувремето: 90 победи и 9 равенства......

:-o :-o :-o :outofspace: :outofspace: :outofspace:

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: Premier League 2019-2020   |   14.12.2019 15:45


Пак вадите късмет... Рендето Милнър трябваше да види директен ЧК: спъване отзад и с бутонките напред в прасеца... Баси грубияна...

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Premier League 2019-2020   |   14.12.2019 16:39


Хванах накрая мача, но бяхме по-добрия отбор поне през тази част. Сега ни чака Световното клубно.

_________________
Изображение


Последна промяна Vendome на 14.12.2019 16:39, променена общо 1 път



 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: Premier League 2019-2020   |   23.12.2019 23:33


Jingle bells , jingle bells
Jingle all the way
Oh what fun it is to see
United win away - oh! (Soon!)

U-N-I-T-E-D
United are the team for me,
With a nick nack paddy whack
Give the dog a bone
Why don't city fuck off home .

Can't wait for Thursday .
The boys will bounce back .

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Premier League 2019-2020   |   26.12.2019 23:56


Лестър премазан и унижен на Боксинг Дей.

_________________
Изображение


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: Premier League 2019-2020   |   26.12.2019 23:57


Баси, тия нечовеци няма ли кой да ги бие? Ужас, явно ще трябва да чакам април и да изпадам в ситуацията да викам за Шити...

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 14:15
Мнения: 6307
Отговори с цитат
Мнение  Re: Premier League 2019-2020   |   27.12.2019 00:24


alexbg написа:
Баси, тия нечовеци няма ли кой да ги бие? Ужас, явно ще трябва да чакам април и да изпадам в ситуацията да викам за Шити...


Късмет... върза им на Коледа просто ;)
Иначе това да викаш за Сити не го разбрах какво го налага.....

_________________
Изображение


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: Premier League 2019-2020   |   27.12.2019 02:00


Ами най-вероятно ще го налага, че ще сте застрашили да повторите нашия Непобедим сезон...
А и серията от мачове без загуба...

Че сте шампиони, мисля, че вече едва ли някой го поставя под съмнение... Което е супер, защото тези 30 години си е много време...

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 14:15
Мнения: 6307
Отговори с цитат
Мнение  Re: Premier League 2019-2020   |   27.12.2019 10:11


alexbg написа:
Ами най-вероятно ще го налага, че ще сте застрашили да повторите нашия Непобедим сезон...
А и серията от мачове без загуба...


Мачът със Сити е в началото на април и има доста време.
Сега отборът влиза в следната серия:

29.12 Liverpool - Wolves
02.01 Liverpool - Sheffield Utd
11.01 Tottenham - Liverpool
19.01 Liverpool - Manchester Utd
23.01 Wolves - Liverpool

Още тук мисля че ще има загуба, но ако червените минат през този метеорен поток с минимум поражения (загубени точки и контузии), то предвид относително по-леката програма през февруари и март, ще може да се мисли за титла. Засега е сигурно само едно - спечелените точки до тук гарантират място във ВЛ и следващия сезон :red_fan:

_________________
Изображение


 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 18.06.2012 15:22
Мнения: 828
Местоположение: Fields of Anfield Road
Отговори с цитат
Мнение  Re: Premier League 2019-2020   |   27.12.2019 15:06


alexbg написа:
Ами най-вероятно ще го налага, че ще сте застрашили да повторите нашия Непобедим сезон...

Не мисля, че някой е тръгнал да гони "The Invincibles" - 26 победи и 12 равни, особено на фона на 30 победи, 7 равни и само една загуба миналия сезон.

"Nobody in Europe plays with the assurance, confidence, solidarity, pace, insistence, intensity with and without the ball, and the feeling of having fun that @LFC displays constantly.
Such pleasure to see a football winning vision applied regularly on a pitch."
- Guillem Balague
:ludnica:
The Unbearables :cheers:

_________________
We Are Liverpool: This Means More
Изображение


 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 07.07.2014 20:03
Мнения: 1133
Отговори с цитат
Мнение  Re: Premier League 2019-2020   |   27.12.2019 15:30


Anfield написа:

29.12 Liverpool - Wolves
02.01 Liverpool - Sheffield Utd
11.01 Tottenham - Liverpool
19.01 Liverpool - Manchester Utd
23.01 Wolves - Liverpool

Още тук мисля че ще има загуба,


На 19.01 ще има загуба със сигурност :-D

_________________
Изображение


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 267 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг