Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 20.04.2024 15:28



Отговори на тема  [ 15 мнения ] 
Liverpool - Arsenal - 24.08.2019 19:30 + 
Автор Съобщение
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 14:15
Мнения: 6326
Отговори с цитат
 Liverpool - Arsenal - 24.08.2019 19:30 +   |   24.08.2019 12:42


Изображение

Време е за първи по-сериозен тест на амбициите на момчетата на Клоп за шампионски сезон. След два относително леки мача, идва ред на гостуване на първи отбор от наложилата се през последните години шестица. На Анфилд първа победа от 7 години насам ще търсят лондонските артилеристи, като двата отбора са единствени с пълен актив от 6 точки след изиграването на първите два кръга.

За мен мачовете на Пуул с Арсенал са били винаги едни от най-интересните и съвсем спокойно като заряд и емоции ги слагам до тези с Юнайтед и Еве. През годините двата отбора са правили не един и два празника за зрителите, независимо дали е било с голов рецитал на Аршавин, урагана 4:0 до 20-а минута или хеттриците на Анри, Боби Фирмино и т.н. Разбира се няма как да се забравят и мачовете, в които Арсе отне шампионската титла от Анфийлд в последните секунди през 1989-а година, или пък този, в който с голове на Майкъл Оуен, червените направиха обрат и взеха една (ФА къп) от общо петте купи през 2001.

След серия от 3 убедителни победи на Анфийлд, тимът на Клоп логично е фаворит на букмейкърите за мача довечера. Ако червените победят, то те ще направят 12 поредни победи, с което ще изравнят рекорд поставен от последния шампионски отбор на Кени Далглиш през 1990-а година. Ако не загубят, то това пък ще е 42-и пореден мач на Анфийлд без загуба.
Сравнително малко са проблемите на двата мениджъра. За Пуул контузени са Алисън и Кейта, за Арсе - Хектор Бейерин и новото попънение Киърън Тиърни. Озил и Джака ще са налични опции за схемата на Унай Емери.

~ ~ ~

Кръгът започна още вчера като публиката на Вила Парк видя отново победа във ВЛ след като отборът им победи Евертън. Карамелите изграха доста посредствен мач и въпреки активността им през летния трансферен прозорец, ще трябва още доста за подобряването на халфовата им линия, което лично за мен бе основния проблем снощи. Вила използва момента и се възползва от импулса на сравнително рано подналия гол.

Други интересни мачове от кръга:
Норич - Челси - новак срещу търсещия първа победа Челси.
Уотфорд - Уест Хям - и двaта аотбора тръгнаха лошо и окупираха последните места, но според мен имат потенциал за много повече и се надяваm днес да го покажат.
Юнайтед - Палас - би следвало Юнайтед да нямат проблем с лондончани, но Палъс не вднъж са успявали да изненадат фаворит на собствения му стадион.
Уулвс - Бърнли - вълците започнаха сезона с 2 ремита, но освен че гостуваха на Лестър и приеха Юнайтед, водят и битка за влизане в групите на ЛЕ, като на този етап шансовете им са повече от добри. Дали изненадващо добре стартиралия Бърнли ще успее да се възползва от мисълта на вълците за Торино, ще видим в неделя.

_________________
Изображение


Последна промяна Anfield на 24.08.2019 12:44, променена общо 1 път



 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10443
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Liverpool - Arsenal - 24.08.2019 19:30 +   |   24.08.2019 13:14


Интересен стат ми попадна за този мач... Това е най-разултатният двубой от създаването на ВЛ насам. Двата отбора са си вкарали общо 155 гола в шампионатни мачове от сезон 1992-1993 досега.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9623
Отговори с цитат
Мнение  Re: Liverpool - Arsenal - 24.08.2019 19:30 +   |   24.08.2019 15:12


Anfield написа:

Кръгът започна още вчера като публиката на Вила Парк видя отново победа във ВЛ след като отборът им победи Евертън. Карамелите изграха доста посредствен мач и въпреки активността им през летния трансферен прозорец, ще трябва още доста за подобряването на халфовата им линия, което лично за мен бе основния проблем снощи.


Ама то резултатите от тая активност стояха на пейката, като изключим Гомес ама той него едва ли някой го брои за ново попълнение.

_________________
Изображение


 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 14:15
Мнения: 6326
Отговори с цитат
Мнение  Re: Liverpool - Arsenal - 24.08.2019 19:30 +   |   24.08.2019 18:17


Изображение

Изображение

_________________
Изображение


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 22.07.2012 13:22
Мнения: 3028
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение  Re: Liverpool - Arsenal - 24.08.2019 19:30 +   |   24.08.2019 19:49


Най-твърдата единица този кръг :-) Жалко само, че откакто закриха спортигбет не ми се занимава да си правя други регистрации, иначе щях да заложа.

_________________
Изображение


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4972
Отговори с цитат
Мнение  Re: Liverpool - Arsenal - 24.08.2019 19:30 +   |   24.08.2019 21:02


Въобще пък и не съм видял, че има тема за мача...
Все тая - очаквано си ни бихте, но и очаквано ви гледам, че не сте на нивото от миналата година... А като гледам Шити как играят - само късмет е, че чак ноември ще ги срещнете...

А за публиката - да пееш преиначен химна на противниковия отбор... Speechless and shameful... Но - все пак тази година имаше юбилей и е разбираемо, донякъде... Дано само и догодина да нямате юбилей, че...

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11816
Отговори с цитат
Мнение  Re: Liverpool - Arsenal - 24.08.2019 19:30 +   |   24.08.2019 22:25


Алекс, ние нямаме скамейката на Сити. Ключовите ни играчи играхахдо юли. Мане е почивал месец и половина през последната година.

_________________
Изображение


 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 14:15
Мнения: 6326
Отговори с цитат
Мнение  Re: Liverpool - Arsenal - 24.08.2019 19:30 +   |   24.08.2019 22:30


Първото полувреме за пореден път играхме "умряла лисица".
С Адриан на вратата обаче, това си е рисково и можеше да позволи на Арсе да поведе, въпреки че те като цяло не направиха кой знае какви напъни за това.

Второто полувреме мача тръгна лека полека към миналогодишния, но при 3:0 бе дръпната спирачката. Да, нормално е тази година да е малко по-различна - по-трезва, отборът става по-сработен, но и по-ясен като очакване от страна на останалите мениджъри и т.н. Отделно тримата ни ключови играчи напред + Алисън почти нямаха подготовка. При Алисън може би и това допринесе за контузията още в първата среща. На този фон обаче играта на Арсе бе доста постна, да не кажа страхлива.

Малко по-тих мач за Мане, за сметка на добре изработен трети гол и перфектно изпълнена дузпа от страна на Сала.. бих добавил че и за двете имаше любезното съдействие на Давид Луиз. Грешка при гола за Арсе от страна на Трент.

Поредна 42-а среща на Анфийлд без загуба - 32 победи и 10 ремита. 12-а поредна победа за първенство - изравнен клубен рекорд. 3 от 3 и следваща стъпка - Бърнли.
Интересно че победата на Пуул бе единствената домакинска победа днес. Останалите срещи завършиха с победи за гостите.

_________________
Изображение


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6722
Отговори с цитат
Мнение  Re: Liverpool - Arsenal - 24.08.2019 19:30 +   |   25.08.2019 03:20


Уцелих на точен 3-1, още преди два дни ми хрумна, угоих се със 150 кинтака, ше черпа девойката, на която и скъсах дупето на билярд, сантасе и ... истинския смисъл снощи ... :-)

_________________
Изображение


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4972
Отговори с цитат
Мнение  Re: Liverpool - Arsenal - 24.08.2019 19:30 +   |   25.09.2019 23:19


'Айде още веднъж този мач - този път за Купата на Лигата (Карабао Къп).
Другият интересен е Челски - Манчу... Макар че като видях как на Оле-Гунар и ко им трябваха дузпи, за да отстранят борещия се да не изпадне от Лига 1 Рочдейл... Май нито Пуул, нито Челски ще имат проблеми в 1/8 финалите на тази купа.

П.С. За Анфо - ето това е другия мач на Пуул, който гледах... Така че - да, не съм гледал всичките ви мачове, но тия с Арсенал и Челски бяха икономични и неубедителни, за мен... Докато мачовете на Шити, които гледах бяха с Тотнъм (където въпреки 2:2 просто ги смазаха) и с Уотфорд (без коментар)...
Да - знам извинението ви за късата скамейка, но какво да ви кажа - проблемът си е ваш: така решихте лятото.
Ясно - ще се пестите, ще видим докъде ще стигнете. Продължавам да се надявам, че ще успеете да прецакате Шити, макар че традицията на Пеп да прави по три поредни домашни титли е... доста стряскаща...

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


Последна промяна alexbg на 25.09.2019 23:25, променена общо 1 път



 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 14:15
Мнения: 6326
Отговори с цитат
Мнение  Re: Liverpool - Arsenal - 24.08.2019 19:30 +   |   25.09.2019 23:55


alexbg написа:
П.С. За Анфо - ето това е другия мач на Пуул, който гледах... Така че - да, не съм гледал всичките ви мачове, но тия с Арсенал и Челски бяха икономични и неубедителни, за мен... Докато мачовете на Шити, които гледах бяха с Тотнъм (където въпреки 2:2 просто ги смазаха) и с Уотфорд (без коментар)...
Да - знам извинението ви за късата скамейка, но какво да ви кажа - проблемът си е ваш: така решихте лятото.
Ясно - ще се пестите, ще видим докъде ще стигнете. Продължавам да се надявам, че ще успеете да прецакате Шити, макар че традицията на Пеп да прави по три поредни домашни титли е... доста стряскаща...


Ами за това говорим в общи линии.. ако беше гледал Сити с Норич, а Пуул с Нюкясъл или Бърнли, може би щеше да си на друго мнение.. и пак грешно : )))
Мачовете на Пуул са били с отбори от т.нар топ 6, докато Сити биха Уотфордс 6:0 преди няколко месеца, когато стършелите бяха доста по-солиден отбор. Поне като моментна форма.
Има още цели 32 мача напред...

Иначе зад нас не е държава и трябва да пестим :) Още повече че (най-вероятно) ще се прави поредния ремонт на стадиона, който да вдигне капацитета до 60х зрители. Извън шегата, Пуул реално за първи път от много години насам имаше лукса да си позволи нулев прозорец.. и не заради пари, а просто защото трябваше да купува резерви за десетки милиони. Имаме играчи под наем и то не лоши, взехме и имаме младоци, които днес понатрупаха и малко минути.
Не всичко е пари. Долу горе за това иде реч и тук - https://www.webcafe.bg/id_439819726

Иначе да си пожелаем добър мач!
:cheers:

_________________
Изображение


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4972
Отговори с цитат
Мнение  Re: Liverpool - Arsenal - 24.08.2019 19:30 +   |   26.09.2019 00:04


Супер интервю. Благодаря ти, че ми го показа. :thumbs:

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6722
Отговори с цитат
Мнение  Re: Liverpool - Arsenal - 24.08.2019 19:30 +   |   26.09.2019 03:08


Anfield написа:
alexbg написа:
П.С. За Анфо - ето това е другия мач на Пуул, който гледах... Така че - да, не съм гледал всичките ви мачове, но тия с Арсенал и Челски бяха икономични и неубедителни, за мен... Докато мачовете на Шити, които гледах бяха с Тотнъм (където въпреки 2:2 просто ги смазаха) и с Уотфорд (без коментар)...
Да - знам извинението ви за късата скамейка, но какво да ви кажа - проблемът си е ваш: така решихте лятото.
Ясно - ще се пестите, ще видим докъде ще стигнете. Продължавам да се надявам, че ще успеете да прецакате Шити, макар че традицията на Пеп да прави по три поредни домашни титли е... доста стряскаща...


Ами за това говорим в общи линии.. ако беше гледал Сити с Норич, а Пуул с Нюкясъл или Бърнли, може би щеше да си на друго мнение.. и пак грешно : )))
Мачовете на Пуул са били с отбори от т.нар топ 6, докато Сити биха Уотфордс 6:0 преди няколко месеца, когато стършелите бяха доста по-солиден отбор. Поне като моментна форма.
Има още цели 32 мача напред...

Иначе зад нас не е държава и трябва да пестим :) Още повече че (най-вероятно) ще се прави поредния ремонт на стадиона, който да вдигне капацитета до 60х зрители. Извън шегата, Пуул реално за първи път от много години насам имаше лукса да си позволи нулев прозорец.. и не заради пари, а просто защото трябваше да купува резерви за десетки милиони. Имаме играчи под наем и то не лоши, взехме и имаме младоци, които днес понатрупаха и малко минути.
Не всичко е пари. Долу горе за това иде реч и тук - https://www.webcafe.bg/id_439819726

Иначе да си пожелаем добър мач!
:cheers:


Не мога да го отворя, излиза ми някакъв шибан прозорец на уебкафе за реклама и не мога да го махна, няколко пъти опитах ...

_________________
Изображение


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4972
Отговори с цитат
Мнение  Re: Liverpool - Arsenal - 24.08.2019 19:30 +   |   28.09.2019 16:12


Емиии, дотук гледам и 3 от 3 Пуул неубедителни. Да, по-добри бяха от ШефЮ, но спокойно можеше и 0:0 да свърши - пак вадите късмет. Дано го имате тоя късмет и срещу Шити...

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11816
Отговори с цитат
Мнение  Re: Liverpool - Arsenal - 24.08.2019 19:30 +   |   28.09.2019 16:51


А трите пропуска сам срещу вратаря не бяха ли липса на късмет? Алекс, Пуул няма пейката на Сити, но дано издържим и вземем пустата титла.

_________________
Изображение


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 15 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг