Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 17:36



Отговори на тема  [ 20 мнения ] 
Poch OUT, Mou IN 
Автор Съобщение
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 14:15
Мнения: 6307
Отговори с цитат
Мнение  Poch OUT, Mou IN   |   20.11.2019 09:27


Изображение

В малко странен момент шефовете на Спърс решиха да уволнят Почетино и няма и 24часа след това бе обявен новият мениджър - Жозе Моуриньо.

Честно казано не мога да кажа дали има други прични освен мястото на шпорите в таблицата към момента, но уволнението на Почетино мисля че изненада повечето фенове на футболната игра. Лично за мен един от малкото мениджъри, които се опитваха да градят. И то без да се мрънка че няма трансфери, че се играеше на друг стадион и т.н.
Да, имаше един мач катастрофа с Байерн и няколко по-слаби във ВЛ, но донякъде това бе очаквано след силния преден сезон. Вече няколко години подред гръбнака на състава е един и същ и това води и до контузии, умора, малко или много прави отбора предвидим и т.н.

Жозе... още снощи се коментираше че той е най-вероятен нов наставник, но обявяването му тази сутрин прави нещата още по-любопитни. Явно с него са водени разговори през паузата във ВЛ, всичко е било почти подготвено и само се е чакал момента за вдигане на табелката от четвърия съдия... Жалко за Поч, защото си мисля че той е останал лоялен на Спърс, която оферти към него не са липсвали, а сега бива сменян преди края на първото полувреме и то без да има контузия...

_________________
Изображение


 
Online
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Poch OUT, Mou IN   |   20.11.2019 09:29


Моите съболезнования на Спърса и всички фенове на Тотнъм. Съчувствам ви.

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: Poch OUT, Mou IN   |   20.11.2019 10:20


Уволнението на Почетино действително идва по никое време, но явно шефовете на Тотнъм не са издържали на изкушението да привлекат свободния на пазара Моуриньо.
Това показва и амбиции, защото Моу е треньор който се цели в трофейте, а и вероятно шефовете на клуба могат да извадят добри пари за нови попълнения, щом го привличат.

Именно треофеите липсваха на Поч, той стигна до едно ниво след което не може да надгради и това се видя ясно след финала в ШЛ
Трябваше още тогава той сам да напусне.
Да, Спърс не са печелили трофей дълго време, но с тези футболисти които притежават бяха длъжни да вземат някакъв трофей.

Не съм съгласен, че Поч трябва да бъде поставян в ролята на мъченик
Нямало трансфери.
Че в Ливърпул има ли?
Един Солскяр в по-добра ситуация ли работи? Не мисля.
В хода на миналия сезон и лятото бяха махнати шест основни човека, а дойдоха само трима нови. Дори и чисто като бройка това тежи
Като прибавим и многото контузии, то ресурсът става още по-ограничен.
Но Оле намира решения и се справя далеч по-добре от други.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
Online
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Poch OUT, Mou IN   |   20.11.2019 10:48


albertz написа:
Уволнението на Почетино действително идва по никое време, но явно шефовете на Тотнъм не са издържали на изкушението да привлекат свободния на пазара Моуриньо.
Това показва и амбиции, защото Моу е треньор който се цели в трофейте, а и вероятно шефовете на клуба могат да извадят добри пари за нови попълнения, щом го привличат.


Винаги съм твърдял, че мъдурковщината е заразна болест, ама явно като страничен ефект предизвиква и Стокхолмски синдром. :no: :no: :no:

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: Poch OUT, Mou IN   |   20.11.2019 11:21


Ха-ха, оригинален си, не може да ти се отрече. Няма да приемам това като обида.

Само че аз никога не съм се идентифицирал с Моу или като негов фен.
Просто, доколкото мога гледам безпристрастно на нещата от моя гледна точка, без излишни емоции.
Не бих поставил Моуриньо и в топ 5 на треньорите които съм гледал, но не мога да кажа и на черното бяло.

А това, че се е изчерпал, то и Гуардиола за мен се е изчерпал, отделно че е много надценен, но това е друга тема.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


Последна промяна albertz на 20.11.2019 11:22, променена общо 1 път



 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 15.07.2012 20:56
Мнения: 5070
Отговори с цитат
Мнение  Re: Poch OUT, Mou IN   |   20.11.2019 14:51


От Даниел Леви може да се очаква всичко. Така, че този ход на Тотнъм може да не е логичен, но за мен не е изненадващ.
Освен това си мисля, че на Почетино му писна и е наясно, че перспективите пред него не са особено добри - т.е. не може да очаква привличането на по-класни играчи от тези които има, а в същото време не иска да се разделя с най-добрите си.
Тотнъм е изхабен и затова съм убеден, че не само Почетино, но и някои от играчите също ще си тръгнат.
Интересно е коя ще е следващата му дестинация, а защо не именно Байерн, които практически ускориха раздялата му с Тотнъм?


 
(New Mersey Razors)

Регистриран на: 05.06.2012 22:27
Мнения: 2420
Местоположение: planet earth
Отговори с цитат
Мнение  Re: Poch OUT, Mou IN   |   20.11.2019 16:00


Не харесвам Мъдото и стила на Мъдото, но това е правилен ход на Леви.
Не знам кой кога и защо е набедил Почетино за голям треньор.
Нуньо Еспирито при вълците и Брендън Роджърс при лисиците, вършат по-добра работа в сравнение с него, с далеч по-малки бюджети.
Късметлия е по-скоро... Да получи точната работа, в точния момент.
Нещо като Мъдото. Който определено не е великият треньор, но умее отлично да се позиционира и продава. Умее и да чака, явно. Нещо като българския му еквивалент - Правилното Мъдо, от Хаскьой.
Та, според мен, Леви избра по-малко слабия от два слаби треньора.
Прогноза :едва ли Мъдото ще постигне нещо по-значимо от това в Ман ю. Просто пикът му отмина, времето му, идеите му, концепциите му за играта, срокът им на годност мина.

_________________
"Господ обича всички, но от никой от нас не е във възторг."(Isaac Asimov)


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: Poch OUT, Mou IN   |   21.11.2019 00:54


Много тъжно за Поч, голям треньор и голям пич. Определено направи страшно много за отбора и го издигна на друго ниво и поне аз много съжалявам че си тръгна. От друга страна са разбираеми и аргументите защо го махат - Анфо, не са няколко по-слаби мача във ВЛ както казваш, доста много са всъщност. Днес прочетох шокиращия факт, че през календарната 2019 г. няма отбор с повече загуби във ВЛ от Тотнъм :о Звучи ми невероятно и не знам дали е вярно, но определено в последно време нещо се случи в този отбор. Лично аз смятам че след всичко, което постигна, засружаваше шанса да опита да промени нещата, но предполагам че съм старомоден, а в съвременния футбол нещата не стават така.


 
(Underground)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 15:52
Мнения: 5468
Отговори с цитат
Мнение  Re: Poch OUT, Mou IN   |   21.11.2019 07:56


Дали за Тотнъм смяната на треньора е правилна, или не, ще мине време, докато се разбере. Но за самия Почетино това определено е един изневиделица появил се на хоризонта зелен светофар. С качествата, които има това е идеален шанс да отиде някъде, където ще взима и трофеи. Защото все пак това е най-важното във футбола, а в Тотнъм определено при наличието на Ливърпул, Сити и големите отбори в Европа, то това нямаше как да бъде постигнато.

_________________
https://varhove.info/
http://5kmrun.bg/

Изображение


 
WWW
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Poch OUT, Mou IN   |   21.11.2019 13:19


Друго почти сигурно нещо е, че практиката на Тотнъм да налага млади момчета от Акадамията ще замре.

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Poch OUT, Mou IN   |   21.11.2019 13:38


Въпросът е защо за толкова години и при толкова силно и сработено поколение не взеха никакъв трофей. Това им тежи много.
Играта я имат, ама ето този сезон и нея загубиха...


 

Регистриран на: 13.04.2013 02:48
Мнения: 2877
Отговори с цитат
Мнение  Re: Poch OUT, Mou IN   |   22.11.2019 00:49


Моуриньо ще спечели шампионската лига с Тотнъм. Той я е печелил с отбори, които нямаха сериозни претенции като Порто и Интер, а се провали с отбори, чиято цел беше да се спечели тази купа - Челси, Манчестър Юнайтед и Реал Мадрид. Тотнъм е сред първите. До края на сезона, феновете на шпорите ще имат специални песни за Жозе Моуриньо. :wave:


 
Online
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Poch OUT, Mou IN   |   22.11.2019 07:42


Hiksa написа:
Моуриньо ще спечели шампионската лига с Тотнъм. Той я е печелил с отбори, които нямаха сериозни претенции като Порто и Интер, а се провали с отбори, чиято цел беше да се спечели тази купа - Челси, Манчестър Юнайтед и Реал Мадрид. Тотнъм е сред първите. До края на сезона, феновете на шпорите ще имат специални песни за Жозе Моуриньо. :wave:


Те тая специална песен за мъдото отдавна са я измислили


_________________
Изображение


 

Регистриран на: 13.04.2013 02:48
Мнения: 2877
Отговори с цитат
Мнение  Re: Poch OUT, Mou IN   |   23.11.2019 15:44


Първи мач за Моуриньо, първи разгром. Ако Леви беше направил смяната след финала на ШЛ, сега Тотнъм щяха да се борят за титлата. Ливърпул извадиха огромен късмет. Но пък със сигурност последните ще завършат сезона със загуба и няма да са "непобедимите" (нали ще трябва да гостуват на Тотнъм Хотспър Стейдиъм. )


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: Poch OUT, Mou IN   |   23.11.2019 20:49


Разгром?


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Poch OUT, Mou IN   |   23.11.2019 21:44


Явно Хикса е пуснал коментара при 0:3.

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Poch OUT, Mou IN   |   01.12.2019 18:04


В тая тема пиша, но сякаш форумът проспа уволнението на Емери. Вярно, испанецът не е впечатляващ мениджър, но според мен, проблемът е при Крьонке, който преследва само печалбата, но не и трофеи.

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 13.04.2013 02:48
Мнения: 2877
Отговори с цитат
Мнение  Re: Poch OUT, Mou IN   |   01.12.2019 21:08


Не беше проблемът в Емери, ето че и без него извъртяха равенство на Норич.

Солскяер е също близо до уволнение като гледам как реди равенствата и какви са следващите 2 мача на Олд Трафорд. Може и Моуриньо да го уволни. ;-)


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: Poch OUT, Mou IN   |   01.12.2019 22:06


Предполагам Анфо или някой друг просто от липса на време не е пуснсл тема, не за друго.
Освен Емери беше уволнен и Кике Санчес Флорес от Уотфорд, като за заместник се спряга Крис Хютън.
На Арсенал не вярвам да им се получи с Нуно Ешпирито Санто.
Дано случат на читав треньор.
Това за Крьонке е донякъде вярно, но за мен Арсенал имат никак не лош потенциал.
Емери освен в Севиля не знам някъде да се е доказал, освен това явно беше в конфликт с Йозил, който за мен въобще не е свършил и може да даде още много. И в малкото мачове които игра при Емери беше на висота.
Също ми правеше впечатление и пренебрежителното отношение към Киърън Тирни.
При случая с Джака също неадекватно поведение от страна на Емери.

Моуриньо сигурно ще се възползва от колебанията в Манчестър Юнайтед, но дори и Юнайтед да загуби тежко от Спърс и Сити за мен Оле е бетон.
Ако го уволнят, то Еди Уудуърд трябва да признае грешката си и все едно да уволни самия себе си.
А след загуба от Моуриньо още повече, това си е един вид унижение за Еди.
Но това което ще спаси Оле ( с над 90% сигурност ) е че никога Юнайтед не е имал по-голяма мижитурка за треньор и това много ще му помогне.
Каквото му кажат това прави, няма го лошия Моуриньо да надига глас.
Погба играе баскетбол, докато се възстановява от контузия, но той е "голям професионалист" , то тренировките по футбол нямат нищо общо с баскета.
Наистина велико, чак да пуснеш сълза!

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Poch OUT, Mou IN   |   01.12.2019 23:38


Йозил свърши за голям футбол в Западна Европа след срещата с Ердоган.

_________________
Изображение


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 20 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг