Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29.03.2024 01:03



Отговори на тема  [ 25 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Манчестър Сити - Манчестър Юнайтед, Събота, 19.30 
Автор Съобщение
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Манчестър Сити - Манчестър Юнайтед, Събота, 19.30   |   10.12.2019 02:40


Мен ако питаш, нас българите ни наказаха, а тия тия са МНОГО по-големи расисти от всички останали, повярвай ми, аз съм живял мнооого там, и то при положение, че съм бял, светла кожа и светли очи!!! :oops:

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: Манчестър Сити - Манчестър Юнайтед, Събота, 19.30   |   10.12.2019 03:04


Вероятно си искал да ми покажеш друг клип, защото на този от линка няма кадри от стадиона.

Сега гледах набързо записа от СкайСпортс. На земята има три запалки и една малка пластмасова бутилка с вода. След това Фред е ударен пак със запалка. Това е когато се отмества от корнера и кляка.
Вижда се и един фен на Сити, който по езика на тялото му се рабира, че издава маймунски звуци. Ясно е, че ще бъде наказан.

Но мисълта ми е, че преди имаше много по-големи проблеми в Англия и не се обръщаше толкова внимание.

За случая с България коментирахме достатъчно, там имаше предварителна подготовка.

Но това са два различни случая. Най-малкото защото при втория от Събота нямаше предварителни индикации за нещо такова, а впоследствие се обърна неочаквано внимание.

Не може да се очаква еднаква реакция за един вътрешен случай и за един случай в международен мач. Така е на много места.

Дискусията тръгва в друга посока, но сега вече е късно и ми се спи, не мога да се изразя достатъчно ясно. Че към чернокожите има ненужно по-специално отношение, а не толкова че има друг критерии спрямо станалото у нас и на Етихад.
Ето, виждаш в Италия Лукаку и Смолинг как се оплакват от расизъм, за мен по-скоро неоснователно, защото те нито са първите, нито ще са последните чернокожи играчи там, но са свикнали в Англия на едно по-различно отношение към тях и сега това в Италия им се струва ненормално.

Това, че стандартите не са еднакви за местни и чужденци е ясно, навсякъде е така.
Но друго имах предвид.

Мога и да напомня в тази връзка случая с Паоло Ди Канио. Как в яда си блъсна леко един рефер и онзи как театрално падна и после стана ебати скандала, а Дейвид Бати понеже е англичанин и блъсна пак толкова силно Дейвид Елъри, но онзи не преигра и нищо не последва.
Но в интерес на истината, мисля че точно по "СкайСпортс" навремето гледах как показаха точно тази разлика в реакциите.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: Манчестър Сити - Манчестър Юнайтед, Събота, 19.30   |   10.12.2019 09:09


albertz написа:
За така наречения расистки скандал мисля че нещата много се преекспонират. На такова нещо преди десетина години въобще нямаше да му се обърне голямо внимание.
Но за съжаление проблемът с "расизма" нараства все повече.
По френските телевизии 99.9% от рекламите са с черни, голямо престараване, голямо нещо. Сякаш ако сложат някой бял в реклама това ще се приеме като дискриминация.
Но щом и по немски телевизии вече виждам реклами с чернокожи, то работата е ясна.
Тези хора се видяха с повече пари и съответно влияние, заради успешните си спортисти, певци и артисти/водещи и станаха по-неприятни и нагли от евреите.
Ако не си с техния цвят на кожата, то ти си враг, второ качество човек.


Абсолютно е така, става вече пълен фарс цялото това нещо. Не мисля обаче че проблемът идва от самите негри, те по-скоро се възползват, някой друг наложи тази фалшива и измислена толерантност. Само че вече минават всякакви граници и според мен ще има обратен ефект, зорлем ще направят хората расисти с тази политика.


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: Манчестър Сити - Манчестър Юнайтед, Събота, 19.30   |   10.12.2019 16:51


То, за съжаление, се преекспонира вече не само расизма, а и полова ориентация, възпитание и обучение на децата, политически възгледи (уж леви/десни, ама всъщност...) и тем подобни...

По мое скромно мнение едни евреи и пригласящите/слугуващи им хора (особено свързаните с медии, кино и подобно "известност") без разлика от раса и националност, са решили, че по този начин могат да унифицират света, да изпъкнат сред масата немислещи человеци и съответно да управляват... Пари, власт, власт, пари и така до края на света...

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Манчестър Сити - Манчестър Юнайтед, Събота, 19.30   |   11.12.2019 00:50


На-големите расисти в момента са именно църните. Особено в Америка е страшно.


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 25 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг