Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 11:36



Отговори на тема  [ 508 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 26  Следваща
Манчестър Юнайтед - обща тема за коментари 
Автор Съобщение

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: Манчестър Юнайтед - обща тема за коментари   |   17.06.2020 00:55


И аз благодаря за стимула, така да се каже. Ще има и други подобни материали, свързани с миналото на клуба. Това беше и идеята, когато открих тази тема, да събера повече интересни материали на едно място, а не те да се губят сред другите теми.
Мотивиран съм също така да завърша по-бързо разказа на Палистър и мисля, че ще стане. Като цяло в даден човек, бил той спортист или не винаги ми е харесвало, когато той не се притеснява да излага и слабите си страни, а не да е някой "маскиран" персонаж, който гледа на първо място да не се изложи.

И Манчестър Юнайтед никога не е "скривал" своите неуспешни моменти, те са добре описани и документирани, но са част от клуба, защото не можеш винаги да бъдеш на върха. Но те са и поучителни също така. Едва ли много клубове ще пуснат в своите сайтове или други издания материали за това как са изпадали в по-долна дивизия и т.н.
Но може би и това е причината този клуб да е толкова обичан, с толкова много последователи.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: Манчестър Юнайтед - обща тема за коментари   |   18.06.2020 19:26


Следващата част на разказа на Гари Палистър ни отвежда към мачовете от груповата фаза на ШЛ срещу Ювентус през сезон 1996/97.

Що се отнася до това да се учиш не може да има по-добро място от следващия ни Европейски мач; гостуване на Ювентус в следващото издание на Шампионската лига. Те бяха настоящите носители на трофея, но не беше само качеството в тяхната игра; тяхната работоспособност беше това, което изненада всички. Те ни преследваха за всяка топка през първото полувреме и не ни даваха и инч. Навсякъде по терена те ни последваха незабавно. Оттеглихме се на полувремето и бяхме единодушни: невъзможно е за тях да повторят това през второто полувреме и така си беше. Нещата се поуспокоиха през второто полувреме и бяхме малко по-равностойни в мача, но през първото полувреме те трябва да са се наслаждавали на около 90 процента владеене на топката. Те ни оставиха малко да си поемем въздух, а резултатът трябваше да е повече от 1-0 за тях.

Щом отново играехме с тях, знаейки как подхождат, трябваше да се подготвим за това и да изиграем подобен мач. Можехме да покачим нашето собствено темпо, но определено ни изненада колко много те се вложиха в онова първо полувреме.

Приехме, че не сме толкова добри колкото тях, но знаехме че се подобряваме като отбор непрекъснато. Ние загубихме отново с 1-0 от Ювентус в по-късен етап на груповата фаза на "Олд Трафорд", но въпреки това преминахме през груповата фаза, след като взехме достатъчно точки от Рапид Виена и Фенербахче. Победихме и двата отбора в гостуванията си, което изискваше наистина добро представяне.

Жребият за четвъртфиналите ни изправи срещу Порто и това беше кардинален сблъсък за нас (що се отнася) за развитието ни. Те бяха добър отбор по онова време, участваха в ШЛ от няколко години, но ние бяхме изключителни в първия сблъсък на "Олд Трафорд". В онази нощ атмосферата наистина беше страхотна, а ние вкарахме четири гола. Беше странно, защото знаехме, че те си остават добър отбор и въпреки че имахме преднина от четири гола след първия мач, те създадоха няколко положения в първите минути ( в реванша). Това ни напомни да държим нашата концентрация на ниво, защото не искахме те да отбележат един или два гола и всичко да отиде на боклука. Ние удържахме 0-0, те загубиха инициативата и си спомням че всеки от нас напусна терена с пришки, защото теренът беше много твърд. Всички си намазахме стъпалата с йод, за да могат мехурите да се пукнат преди следващия ни мач по-късно през седмицата.

Но това, което все още, до ден днешен, се е запечатало в съзнанието ми най-силно през кампанията са полуфиналните сблъсъци с Боруся Дортмунд. Ние доминирахме над тях у дома и навън - бяхме мъже срещу момчета на "Олд Трафорд"- но те спечелиха и двата мача с 1-0, като и двата пъти топката се отби в мен при головете им. Вероятно нещата просто не ни се получиха. Винаги казвам, че нямаше да отбележим гол, дори и да бяхме играли три пъти с Боруся Дортмунд, защото изпускаме положение, след положение, след положение. Ударихме греда и имахме един удар изчистен от голлинията в Германия, така че когато те отбелязаха късно в мача, това им даде огромно предимство. Отново, важността от гол на чужд терен беше подертана за всички момчета. Ние ги прегазихме на "Олд Трафорд", но просто не направихме това което трябваше да направим. Може би правя лоша услуга на Дортмунд, защото въобще не очаквах да победят Ювентус на финала, но те направиха и това също така.

Знаехме, че трябваше да достигнем онзи финал, така че започнахме следващия сезон със стил. Чувствахме, че сме готови. Победихме Кошице с 3-0 като гост в първия ни мач, което беше перфектния старт, а нашият първи домакински мач от груповата фаза беше най-добрата възможност да направим заявка: Ювентус, отново.

Беше от голямо значение, много голямо за нас да ги победим. Докато чакахме да излезем на терена, разбрахме новината че (Рой Кийн) Кийни ще отсъства девет месеца, увреждайки кръстни връзки в Лийдс няколко дена по-рано. Новината дойде току преди мача и това беше голям удар за тима, защото Рой беше главният играч в отбора; истинска движеща сила. Все още се нагаждахме към този голям психически удар, когато вече изоставахме с 0-1 след 30 секунди.

Стоиш там и си мислиш:

Загубихме Кийни.

Играем с Ювентус.

Изоставаме с 0-1 след 30 секунди.

Трябваше да излезем от тази ситуация, и ние наистина оставихме това настрана и се справихме. Ние сътворихме една от онези наистина незабравими вечери на "Олд Трафорд". Ние тръгнахме напред и Ювентус просто не можеше да се справи с нас. Обърнахме резултата до 3-1 и въпреки че Зидан отбеляза от пряк свободен удар в последната минута, ние бяхме заслужените победители.

Това беше още една значителна крачка напред в нашето развитие. Психически, да излезеш и да победиш отбор толкова добър като Ювентус, което беше нашето възмездие, които ни изнесоха урок предния сезон, беше наистина значително. Резултати като този ти дават увереност, че Шампионската лига е достижима. Тя е в рамките на твоя обхват. Ако можеш да победиш тях (Ювентус), значи можеш да победиш всеки.

Сега сме готови.

По моето време в Юнайтед, това беше вероятно най-големият резултат, който постигнахме.

Класирахме се след пет победи от шест възможни, включително след две стилни победи срещу Фейенорд. Имах много оспорван сблъсък с техния централен защитник, Улрих ван Гобел, измервах го с поглед и си мислех: "Това момче има мускули и мускули". Това беше мачът когато Пол Босвелт направи едно напълно шокиращо влизане срещу Денис (Ъруин) и някак си дори и не получи жълт картон за него. Те (Фейенорд) го изкараха веднага от игра, което беше умна постъпка, защото мисля че щеше да има възмездие, ако беше останал. Как той не получи червен картон и съответно не беше наказан е извън моите представи.

Но ние получихме такъв тип отношение и спечелихме с 3-1 на много негостоприемен стадион (хет-трик на Анди Коул на моя рожден ден 5-ти ноември), а ти постигаш такива резултати само когато си на правилния път.

После, дойде Монако.

Получих контузия точно преди първия мач, което ме вадеше от игра за целия сблъсък, а ние имахме доста контузени играчи в хода на сезона. Кийни беше все още аут, разбира се, Гигси увреди подколянното си сухожилие срещу Дарби и Шмайхел се контузи в мача срещу Арсенал, точно преди втория мач срещу Монако. Ние направихме 0-0 там, но бяхме изгубили по-голямата част от гръбнака на състава за втората среща, освен това мисля че Бекс, Скоулси и Бъти (Ники Бът) имаха болежки. Изоставахме с 0-1 много рано в мача, и въпреки е седях отстрани на трибуните заедно с другите контузени момчета, си мислех че въпреки всичко можем да се върнем в мача. Оле (Солскяр) изравни рано през второто полувреме, но така и не можахме да стигнем до победен гол. Определено чувствах,че сме по-добър отбор от Монако, но ние отпаднахме. Дори с всички контузени, ние пак трябваше да ги победим, но в Шампионската лига няма прошка, както видяхме толкова много пъти.

Това беше моят последен сезон на "Олд Трафорд". Присъединих се отново към Мидълзбро за кампанията 1998/99 и мисля че всеки си спомня какво се случи в онзи сезон!

Момчетата в Юнайтед все още бяха мои приятели, разбира се, така че аз гледах всичките им мачове в ШЛ в сезона на Требъла. Когато играеш толкова дълго за този клуб, той е в кръвта ти. Ти си част от семейството, аз не бях с тях на терена през онази кампания, но ги подкрепях от дома.

Можеше да се види, че те определено са готови да спечелят ШЛ през 1998/99. Ядрото на тима по онова време бяха Бекс, Скоулси, Бъти, братята Невил, Гигси.... тези момчета имаха доста приключения заедно в Европа и придобиха доста опит за няколко години. Те бяха в разцвета на живота си, на техните кариери, така че те винаги можеха да се борят да достигнат до финала в онзи етап. Това беше качеството, което притежаваха.

Беше дълго пътуване в Европа за Юнайтед, от 1990 до 1999, но тези стъпки, тези големи победи, са все част от психическата устойчивост от която се нуждаеш; имайки вярата, че тези отбори които поставяш на пиедестал - Ювентус, Барселона, Милан и така нататък - са преодолими. Вие видяхте, че през 1998/99 играчите бяха изградили тази увереност, че няма никой от който да се страхуват. Излизайки от толкова трудна група, след това побеждавайки Интер и Ювентус в елиминациите; те бяха станали един отличаващ се тим.

Гледах финала срещу Байерн у дома. Обикновено гледах мачовете в пъб, но в онази вечер си бях у дома и прекарах почти цялата вечер разочарован от това което се случваше. Байерн имаше повечето чисти положения, но не мисля че ние играехме толкова лошо. Просто не си личеше, че ще бъде нашата вечер. Балансът на тима бе нарушен, защото когато извадиш икони като Кийн и Скоулс от който и да е тим, обикновено се получава точно това. За да компенсираш това ти вадиш Бекс и Гигси от тяхната зона на комфорт по крилата, така че разбира се бяхме разбалансирани. Но ние се задържахме в мача до Фърги тайм и това е моментът, в който винаги имаше шанс.

Никой не би трябвало да е бил изненадан, защото правехме това от години. Двата гола на Бруси (Стив Брус) срещу Шефилд Уензди бяха много важни, за да вземем титлата през 1993 г. и това вероятно беше началото. Така че ние винаги имахме онази възможност и когато Теди (Шерингам) изравни, след това Оле вкара победен гол, аз скочих от дивана, скачах, крещях, вероятно изглеждах доста глупаво, но не можеше да ми пука по-малко.

Няма да лъжа: малко завиждах, че не съм там, за да завърша пътя с момчетата. Но ти никога не знаеш: ние допуснахме два гола, които се отклониха в мен на полуфиналите няколко години по-рано, така че ако все още бях в тима, можех и да разваля Требъла! Напълно доволен съм, че не трябваше да го преосмислям. Щеше да бъде хубаво да попълня моят комплект от медали с Шампионската лига, но да имам кариера като моята - особено като се има предвид началото което имах във футболния ми живот - не съм тъжен, че изпуснах един комплект медали.

Познавах всички момчета в съблекалнята с изключение на Йеспер ( Бломквист), Яп (Стам) и Йорки ( Дуайт Йорк), така че бях с тези момчета в това приключение дълги години. Не бих могъл да бъда по-горд за тях или по-щастлив за тях. Знам какво означава това за клуба, за играчите и за мениджъра. Въпреки че напуснах, аз се чувствах част от това, защото съм бил част от това приключение, преминал съм през всички преживявания с тях, и имах толкова фантастично изживяване през цялото време.

Край.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 07.09.2016 04:46
Мнения: 181
Отговори с цитат
Мнение  Re: Манчестър Юнайтед - обща тема за коментари   |   22.06.2020 07:39


Още веднъж,браво оценявам труда,който си положил.
Като чета Палистър с какво голямо уважение говори за Кийн,ме е яд,че след като напусна Рой беше толкова злобен в медиите и за Съра и за бившите му съотборници.
Голям играч,малък човек.


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: Манчестър Юнайтед - обща тема за коментари   |   22.06.2020 22:45


На Кийн и аз много му се дразнех преди, но му свикнах. Може би ми повлия и това, че прочетох биографията му. Според мен Юнайтед имат място в сърцето му, макар и по неговия си начин.
Все пак той не е бил емоционално свързан с клуба, но бе един добър професионалист, който се раздаваше максимално.

Аз обаче в различни анкети винаги съм предпочитал Брайън Робсън пред него. Въпрос на личен избор.

Очаквай още много интересни материали тук.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: Манчестър Юнайтед - обща тема за коментари   |   24.06.2020 11:37


Как Пади Крерънд измъкна Лу Макари под носа на Ливърпул

Изображение

Винаги е приятно, когато си с една стъпка напред пред своите съперници и Манчестър Юнайтед е правил това достатъчно често в мачовете срещу Ливърпул през годините.

Но знаете ли, че всъщност ние сме имали превес и когато привличаме една от нашите звезди през 70-те? Лу Макари е бил на път да подпише с Ливърпул - тогава ръководен от легендарния Бил Шенкли - когато навременна намеса от друга икона в Шотландия го кара да сложи подписа си под договор с тима от "Олд Трафорд" вместо това.

Самият Лу разказва историята в предаването UTD Podcast, започвайки с това как е искал увеличение на заплатата от Джок Стийн в Селтик.

"Влязох при него и му казах, че баща ми е починал и сега аз трябва да подпомагам майка ми. Как събрах куража да вляза при него, не знам и до ден днешен. Но го направих. Трябваше, защото се нуждаех от контракт за повече пари, ако не ми беше предложено достатъчно."

"Джок ми каза, че ще получавам с пет паунда допълнително на седмица към моята заплата и това беше. Аз му казах 'виж, не мога да помагам на майка ми с тези пет паунда на седмица' "

"Това беше всичко, не ми бе предложено повече, така че аз казах 'тръгвам си'. Знаех, че мога да изкарвам повече в Англия, защото в националния отбор на Шотландия съм бил около играчи, които играят в Англия."

"Останах си вкъщи за няколко седмици, след като тренирах всеки ден. Поглеждах към телефона, молех се за обаждане. Надявах се, че някой ще знае, че съм на разположение, но не знаех как стоят нещата. Нямах агент или някой който да ме подкрепя".

"Телефонът извъня една вечер и беше мениджърът, Джок. Той ми каза 'готви се, заминаваш за Англия сутринта', след това ми затвори телефона".

"Къде отиваш?", попита ме жена ми.

"Казах, че не знам, той въобще не ми каза."

Макари, тогава на 23 години, скача в колата на следващата сутрин и потегля за Англия.

Преминавайки места като Карлайл, Блекбърн и Бърнли, той започва да обмисля къде ще бъде отведен, особено след като му е казано, че ще прекара нощта в Саутпорт, дом на клуб който тогава се мъчи в долните нива на Футболната лига.

За облекчение на Макари, обаче, групата се мести на следващия ден, по-близо до Мърсисайд, където навлизаме дълбоко в историята....

"Пристигнах в Ливърпул ФК", спомня си Макари. "Имах пет или шест минути да възприема в съзнанието си как се озовах тук и разбрах че Стийн и Шенкли са най-добри приятели, с еднакви корени, топ мениджъри и преди да разбера, аз се озовах в офиса на Бил Шенкли."

"Той ме е гледал как играя, харесал ме е, каза всички неща които бих желал да чуя и тогава каза 'Ще ти плащам по 180 паунда на седмица' . Това което се случваше в онези дни, е че когато си трансфериран получаваш пет процента от сумата. Щях да отида за 180,000 паунда и бързо изчислих че аз съм с 9,000 паунда по-богат от това пътуване от дома ми до Ливърпул."

"Шенкли трябваше да тръгва, защото те играеха в онази вечер, така че той се отправи към съблекалнята, а аз към директорската ложа. Този човек влезе с 10 минути по-късно за мача и седна. Беше Пат Крерънд."

"Няма нищо нередно в това Пат Крерънд да закъснее, той винаги закъснява, както знаете. Погледнахме се един друг и си казахме 'какво правиш тук?' Така че казах на Пат 'тъкмо бях докаран тук, подписвам с Ливърпул'.

"Ти няма да подпишеш с Ливърпул, ти ще подпишеш с Манчестър Юнайтед", каза ми той.

"Но ти не отговаряш за тези неща Пат?"

"Точно сега аз отговарям".

Макари не знае дали неговият сънародник се шегува или не.

Бързо телефонно обаждане по-късно, обаче, и веднага става очевидно колко дяволски сериозен е той.

"Вие познавате Пат, той не е такъв тип който се отказва. На полувремето той позвъни (на тогавашния мениджър на Юнайтед) Томи Дохърти, който каза, че ме иска. И си мислех, няма да подпиша с Ливърпул. Ще подпиша с Ман.Юнайтед."

"Но аз трябваше да се върна и да кажа на мениджъра на Ливърпул, който е свиреп, не търпи недоразумения, не обича игрите, че няма да подпиша с Ливърпул. Как мога да го направя?"

"Аз съм фен на Юнайтед. Познавах Джордж Бест, Денис Лоу, Боби Чарлтън. Знаех, че Джордж Бест е най-добрият играч, който ще срещна някога. Не ме беше грижа как се справят. Те може и да са пети отдолу нагоре в таблицата, но те имат тези трима играчи и аз ще тренирам с тях следващата седмица."

"Върнах се в офиса на Шенкли и излъгах, за да бъда честен. Казах, че ми трябва време, за да си помисля".

"На следващата сутрин, щях да се отправя на Север към Глазгоу, да се срещна с Пади и Док и да подпиша с Юнайтед".

"Сумата се покачи, защото това беше Юнайтед, до 200,000 паунда, което означаваше допълнителни 1000 паунда за мен!"

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: Манчестър Юнайтед - обща тема за коментари   |   26.06.2020 20:44


Collar up! UTD `till i die!

https://prikachi.net/image/20200626-164458.YXlBd

https://prikachi.net/image/20200626-165719.YX0iT

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 07.09.2016 04:46
Мнения: 181
Отговори с цитат
Мнение  Re: Манчестър Юнайтед - обща тема за коментари   |   27.06.2020 07:22


Много интересна история.Малко ми стопля сърцето след титлата на Ливърпул.
Много напомня на първите думи на Бруно Фернандеш,когато подписа с нас,а именно,че не се интересува от класирането,а от това,че Роналдо е играл за Юнайтед.


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Манчестър Юнайтед - обща тема за коментари   |   19.07.2020 08:35


Бих искал да кажа, че тотално побелелия baby faced assassin ( баси какво хлапе убийствено беше тогава ) хич не е лош треньор!

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: Манчестър Юнайтед - обща тема за коментари   |   19.07.2020 21:12


Само да съобщя, че не съм изоставил историческите статии. Тази седмица имах намерение да пусна нещо, но не можах. Все пак такива дълги материали изискват време, а и подходящо настроение. Но ще има! Поздрави на всички, които четат тук. :-D

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(Les Mousquetaires)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 06:21
Мнения: 4434
Местоположение: Laval, QC, Canada
Отговори с цитат
Мнение  Re: Манчестър Юнайтед - обща тема за коментари   |   19.07.2020 22:54


albertz написа:
Само да съобщя, че не съм изоставил историческите статии. Тази седмица имах намерение да пусна нещо, но не можах. Все пак такива дълги материали изискват време, а и подходящо настроение. Но ще има! Поздрави на всички, които четат тук. :-D


Можеш да бъдеш сигурен, че четем с интерес :-) :cheers:

_________________
Un pour tous, tous pour un!


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: Манчестър Юнайтед - обща тема за коментари   |   24.07.2020 17:21


Приятелството между гигантите от Манчестър и Мадрид се простира в период от над 60 години - тук ще проследим как Реал помага на Юнайтед в процеса на възстановяването след трагедията в Мюнхен, със серия от важни приятелски мачове.

Когато на Реал Мадрид предстои да срещне Манчестър Юнайтед на полуфинал за КЕШ през 1968 г. , 72-годишният президент на Реал Сантяго Бернабеу говори със забележителна топлина за своите съперници.

"Аз искам Манчестър Юнайтед да бъдат поздравени с отношение и уважавани като най-великият клуб на света", казва той в реч, която ознаменува поредната титла в първенството. "Като наши приятели от много години, нищо не трябва да бъде сбъркано. Ако бъдем победени за КЕШ от Манчестър Юнайтед в сряда, тогава ще сме загубили от велик тим. Срещали сме ги много пъти и е въпрос на време късметът им да се промени".

Когато "Бащата на Реал" говори с такова почитание , той не просто изпълнява стандартните процедури, свързани с такова голямо спортно събитие. Той се позовава на това което се е превърнало в специална връзка между двата клуба, която започва с елиминирането на Юнайтед от Реал Мадрид в два спиращи дъха полуфинални мача за КЕШ през 1957 г.
Сеньор Бернабеу е силно впечатлен от известните "Бебета" на Мат Бъзби, със средна възраст 21 години, които дават на далеч по-опитния мулти-национален Испански гигант повод да се изпоти за премиите си.

Има дълбоко взаимно уважение между Бъзби и Реал основаващо се на споделената ангажираност към атакуващия футбол и креативността. Но това което има значение в едно друго измерение е самолетната катастрофа в Мюнхен, на 6 февруари 1958 г. , когато 23-ма човека загиват, включително 8 играчи на Юнайтед и трима човека от екипа.

Алфредо Ди Стефано, един от най-великите играчи за всички времена, по-късно говори трогателно, за това как той за първи път чува трагичната новина по телефона, в своята градина. "Моето сърце бе изпълнено с тъга. Чувствах, че съм изгубил много, много приятели. Но повече съжалявах заради самата игра футбол...този отбор на Манчестър Юнайтед беше великолепен сам по себе си. Имаше някои от най-добрите играчи в света".

На оцелелите от катастрофата им е предложена безплатна почивка в Испания, която няколко играчи приемат с благодарност. Но зад този жест, Реал Мадрид помага на Юнайтед да се съвземе, по начин който никой друг клуб не е правил, просто като се предложи за съперник в серия от приятелски мачове на най-високо ниво. Бъзби се възхищава на Европейските шампиони повече от на който и да е друг отбор, с техните суперзвезди като Ференц Пушкаш, Диди и Пако Хенто, и той иска да изправи своето последно ( към онзи момент) ядро от младоци срещу техните (На Реал) превъзхождащи умения.

Той пътува до Мадрид през 1959 г. да убеди Реал да дойде на "Олд Трафорд", но му е казано, че обичайната цена за такъв тип приятелски мач е 12,000 паунда, голяма сума за тогава. Той обяснява, че Мюнхен е разрушил Юнайтед не само физически, но също и финансово и иска по-различно разглеждане на случая. Бернабеу отговаря: "Ние трябва да се отнесем към Мат и Манчестър Юнайтед щедро".

С един жест, който е дълбоко оценен от клуба, Реал идва да играе с Юнайтед за по-малко от половината от нормалната такса, по време когато целият свят настоява да ги гледа на живо. Общо, "червените" изиграват 5 престижни приятелски мача с Реал Мадрид, между 1959 и 1962, в ключов период за изграждането наново на отбора на Бъзби. Всеки мач е въздействащ, наситен с удивителни умения и драма, като младоците на Юнайтед правят усилия да достигнат майсторството на техните съперници.

Първият мач на "Олд Трафорд" е показан на живо по телевизията, на 1 Октомври 1959 г., когато Юнайтед са загазили в първенството. На хартия победата със 6:1 на Реал изглежда като унижение, но това не е цялостната картина. Онази нощ е запечатала най-изящните умения във футбола, а играчите на Юнайтед правят шпалир за победителите от Реал Мадрид, докато оценяващата случилото се публика на домакините им дава бурни аплодисменти. Това е безценен опит, да срещнеш такъв съперник, въпреки че управляващият директор на Реал определя Боби Чарлтън като "световна класа във всяка страна, навсякъде".

Мадриленьос вероятно очакват подобно развитие в ответния мач, след месец. Вместо това, те са удостоени с 11 голов трилър, в който Манчестър Юнайтед отбелязва първите два гола и води за час. Въпреки че в крайна сметка Реал триумфира със 6:5, има широко разпростиращо се признание за представянето на "червените", като изданието Daily Sketch отбелязва: "Супермените на Юнайтед почти победиха Реал!" Ди Стафано по-късно говори пред The People колко впечатлен е той от подобрението в играта на Юнайтед: "В много, много отношения те бяха по-добрия отбор. Определено те ни дадоха най-големият уплах, който сме имали от много, много домакински мачове насам"."Вътрешните нападатели Куиксъл, Вайълет, Чарлтън, атакуваха нашата защита в онзи ден като кавалерия. Те ни разбиха на парчета. Младият ляв-халф Уилф МакГинес също е с голяма перспектива....с играчи като тези и с Бъзби да ги надъхва, Манчестър Юнайтед трябва да е отново силен не след дълго".

Бъзби определя Ди Стефано като най-великият централен нападател, който е виждал. След като вижда как Реал Мадрид побеждава Барселона в полуфинал за КЕШ през Април 1960 г. той споделя за The News Chronicle : "Ди Стефано водеше своите съотборници със своя гений. Щеше ми се моите млади играчи да са тук, за да видят тези футболни аристократи, които играят в толкова наелектризираща атмосфера".

Няколко седмици по-късно всички виждат цялото великолепие на Реал Мадрид, след като те разгромяват Айнтрахт Франкфурт със 7:3 на финала за КЕШ през 1960 г. С Ди Стефано, Пушкаш и Хенто във вихъра си, те показват едно от най-силните представяния виждани някога, на което сред тълпата на "Хемпдън" става свидетел и Алекс Фергюсън, който запазва спомени за цял живот от събитието.

Когато Юнайтед се изправя срещу Европейските шампиони в третия приятелски мач, на 13 Октомври 1960г., мачът на "Олд Трафорд" отново е с телевизионно покритие, въпреки че "червените" се лутат близо към дъното на таблицата (в местния шампионат) с едва 2 победи от 10 мача.

Отразено е само второто полувреме (от телевизията) , но такава е молбата от предаването TV Times по ITV , във времена когато много малко футбол на живо се показва по телевизията.

В интервю за Daily Herald Ференц Пушкаш отличава "гордите мъже на Юнайтед", като анализира силните и слабите страни на тима в една впечатляваща оценка, имайки предвид, че той е гледал тези играчи едва няколко пъти. Той отбелязва, че Куиксъл и Чарлтън се увличат в индивидуални дрибли с топката, вместо да я подават. Въпреки това Юнайтед са на нужното ниво, в една мъглива есенна вечер под прожекторите.

Отборът на Бъзби губи с 3:2, но се представя брилянтно, което кара The Daily Mail да отбележи: "Юнайтед бе победен от Реал, но сподели славата". Със силни викове тълпата на "Олд Трафорд" окуражава своите футболисти, когато най-младият играч на терена, 17 годишният Джими Никълсън изстрелва снаряд от 30 ярда, който почти къса мрежата, за да даде на домакините заслужен втори гол.

Поддържайки своята вяра в младите, Бъзби пуска удивително млад отбор в онази вечер, включително легендарния Ноби Стайлс, който прави едва второто си появяване в игра, на 17. Марк "Панчо" Пиърсън, герой от първия мач веднага след Мюнхен, е все още на 19, докато 18 годишният Тони Дън (той почина наскоро) започва своята забележителна кариера като краен защитник заменяйки контузения Шей Бренън.

На пресата и` харесва всичко това, като The Daily Express обявява: "Трио от тинейджъри шокира Реал". Досега Юнайтед е играл с Реал в три приятелски мача, като е побеждаван всеки път, но в тези срещи се откроява героичната неустрашимост на играчите. И те попиват бързо, независимо от резултата. Когато Юнайтед срещат Реал следващия път, на 13 Декември 1961 г. , "червените" на Бъзби са по средата на още един спад, като са втори от долу нагоре в таблицата, със само една победа от 11 мача.

Бъзби попада под критиките, както никога преди, като агенциите съобщават, че е получавал анонимни писма със заплахи, след домакинската загуба с 5:1 от Евертън. Да се чуди човек как са се чувствали тези хулители, когато Юнайтед реагират по един впечатляващ начин няколко дена по-късно, побеждавайки могъщия Реал с 3:1 пред 43,000 ентусиазирани зрители на "Олд Трафорд".

Има засилен интерес от страна на пресата, която отразява чрез различни репортери на южната и северната секция на The Daily Express. Вниманието се насочва към 19 годишният Фил Чиснъл, който открива резултата в едва третия си мач за мъжкия тим на Юнайтед, докато новото попълнение Дейвид Хърд "разбива" Реал с още два гола. Испанският клуб великодушно награждава победителите със сребърни отличия.

Окрилени от победата над Реал, Юнайтед се изкачват до средата на таблицата в края на сезона. Дори така, малцина могат да предвидят, че следващият сезон ще донесе първо отличие след трагедията в Мюнхен, Купата на Англия, давайки известие за предстоящите славни дни през 60-те години.

Един от първите знаци за това което се оформя е изненадващата победа с 2:0 в петия и последен приятелски мач на 19 Септември 1962г. , вдъхновена от Денис Лоу, пред 80,000 зрители на "Бернабеу".

Капитанът на Реал Хосе Сарага избира тази среща за своя прощален мач, но привържениците се обръщат срещу тима, гневно размахвайки юмруци и отправяйки се към изходите, когато Юнайтед бележи чрез Хърд и Пиърсън. Въпреки това, тези които са останали аплодират Юнайтед след последния съдийски сигнал, отчитайки първата английска победа на "Бернабеу".

Това е перфектната бележка с която да се сложи край на серията от приятелски мачове между двата отбора, за което Реал има огромна заслуга и помага на Манчестър Юнайтед да възкръсне отново, след най-травмиращия период в клубната история.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


Последна промяна albertz на 24.07.2020 17:34, променена общо 8 пъти



 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Манчестър Юнайтед - обща тема за коментари   |   25.07.2020 18:02


#LIKE ... интересно

Факт е че Реал и Юнайтед винаги са били близки, същото е с Реал и Милан

:cheers:


Последна промяна Balleta на 25.07.2020 18:04, променена общо 1 път



 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Манчестър Юнайтед - обща тема за коментари   |   26.07.2020 19:12


Balleta написа:
#LIKE ... интересно

Факт е че Реал и Юнайтед винаги са били близки, същото е с Реал и Милан

:cheers:


Абсолютни глупости! Близки ... нещо от сорта на чорбата и Ботев и Левски Локо ПД... :outofspace: Знам, че си мегаломан, но Реал - Милан - близки, че ъе са кръвни врагове бе омбре ... :uuu:

_________________
Изображение


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Манчестър Юнайтед - обща тема за коментари   |   26.07.2020 19:16


И кво стана сега, Ман Ю след зоната на изпадащите около Коледа се намърдаха трети, и то с тоя слаб треньор ... Е има я магията. Но по-добре де. За сметка на протиявяците и най-измисления шампион на Англия откак гледам футбол. Честито!

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Манчестър Юнайтед - обща тема за коментари   |   26.07.2020 19:46


Аз се кефих на Лестър и титлата му.

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: Манчестър Юнайтед - обща тема за коментари   |   26.07.2020 20:42


TheExorcist написа:
Balleta написа:
#LIKE ... интересно

Факт е че Реал и Юнайтед винаги са били близки, същото е с Реал и Милан

:cheers:


Абсолютни глупости! Близки ... нещо от сорта на чорбата и Ботев и Левски Локо ПД... :outofspace: Знам, че си мегаломан, но Реал - Милан - близки, че ъе са кръвни врагове бе омбре ... :uuu:


Това можеше да си го спестиш.
Ами Юнайтед и Реал са близки и в по-новата си история. Най-малкото спомни си колко футболисти от Юнайтед отидоха в Реал, че и треньор - Карлос Кейруш.

А не знам защо долавям ирония за Локо Пд и Левски.
Те са си много близки и като агитки, и като ръководства.Сега при Крушарски пак, нищо че ги биха. Крушарски помогна и финансово на Левски, по-скоро символично, но им помогна.

А Ботев и ЦСКА навремето бяха много, много близки. Ботев даже си дава лиценза, за да остане ЦСКА в А група.

Но стига с български футбол, не му е тук мястото.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: Манчестър Юнайтед - обща тема за коментари   |   26.07.2020 20:51


TheExorcist написа:
И кво стана сега, Ман Ю след зоната на изпадащите около Коледа се намърдаха трети, и то с тоя слаб треньор ... Е има я магията. Но по-добре де. За сметка на протиявяците и най-измисления шампион на Англия откак гледам футбол. Честито!


Никой не е очаквал Юнайтед да завършат трети, но и политика на ФА беше да ги добута дотук! Рекордните 14 дузпи в п-во този сезон, 2 отменени гола на Челси на Стамфорд Бридж, отменен гол на Палас наскоро, както и други подаръци.

Положително е, че се налагат млади играчи. Но от юношите само Грийнууд и Бр.Уилямс бяха наложени от Солскяр, плюс младите Бисака и Джеймс. Другите си играеха и преди.

Двуцифрено число голове от Рашфорд, Марсиал, Грийнууд, Фернандес.
Юнайтед имаха късмет с паузата, че Рашфорд успя да се възстанови. Иначе нямаше да играе!

Бих отличил Фред, който беше най-постоянният играч през сезона, Фернандес, който промени облика на тима и Матич. Сърбинът първоначално не попадаше в плановете на Солскяр, но после показа на норвежеца кой е и си спечели нов договор.

Юнайтед имат шанс да се легиримират в ЛЕ, имат играчите, но с начина на мислене на Солскяр трудно ще стане.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Манчестър Юнайтед - обща тема за коментари   |   26.07.2020 21:17


albertz написа:
TheExorcist написа:
Balleta написа:
#LIKE ... интересно

Факт е че Реал и Юнайтед винаги са били близки, същото е с Реал и Милан

:cheers:


Абсолютни глупости! Близки ... нещо от сорта на чорбата и Ботев и Левски Локо ПД... :outofspace: Знам, че си мегаломан, но Реал - Милан - близки, че ъе са кръвни врагове бе омбре ... :uuu:


Това можеше да си го спестиш.
Ами Юнайтед и Реал са близки и в по-новата си история. Най-малкото спомни си колко футболисти от Юнайтед отидоха в Реал, че и треньор - Карлос Кейруш.
.


Ако говорим за англичани, кой освен Бекъм от Юнайтед е отишъл в Реал? Докато от Ливърпул са точно двама, Макманамън ( най-успешния британец извън Англия ) и Оуен! Бтв и Мака и Бекъм бях почти пред подписване на договор с Барселона, но в крайна сметка ендед ъп на Бернабеу!
А относно тематиката за приятелства, повече няма да коментирам, защото не вярвам в такива неща. То и вие по тази логика сте близки с Милан заради дяволското, но на терена е друго! Освен това съм чувал от заклет фен на Реал ( испанец бтв ), чувства Ливърпул като най-близък отбор! Но както споменах, не вярвам в тези неща.
И да, прав си, Бг "футбола" не е за коментар, това е нещо друго...

_________________
Изображение


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Манчестър Юнайтед - обща тема за коментари   |   26.07.2020 21:24


albertz написа:
TheExorcist написа:
И кво стана сега, Ман Ю след зоната на изпадащите около Коледа се намърдаха трети, и то с тоя слаб треньор ... Е има я магията. Но по-добре де. За сметка на протиявяците и най-измисления шампион на Англия откак гледам футбол. Честито!


Никой не е очаквал Юнайтед да завършат трети, но и политика на ФА беше да ги добута дотук! Рекордните 14 дузпи в п-во този сезон, 2 отменени гола на Челси на Стамфорд Бридж, отменен гол на Палас наскоро, както и други подаръци.


Има логика в това, защото едно е Манчстър Юнайтед, друго е Лестър Сити! Като става въпрос за глобален комерс, всички знаят Ман Ю, а не незнайния войн некви си лисици там! Може да звучи конспиративно, но със сигурност Шампионската Лига ще спечели повече от участието на Манчестър Юнайтед, отколкото на Лестър Сити!

_________________
Изображение


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Манчестър Юнайтед - обща тема за коментари   |   26.07.2020 21:30


Мен много ме е яд, че симпатични отбори като Уулвс И Шефилд Юнайтед го глътнаха за сметка на противяците Моу, Кейн и ко ...

_________________
Изображение


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 508 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 26  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг