Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29.03.2024 15:58



Отговори на тема  [ 508 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 26  Следваща
Манчестър Юнайтед - обща тема за коментари 
Автор Съобщение
(Les Mousquetaires)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 06:21
Мнения: 4434
Местоположение: Laval, QC, Canada
Отговори с цитат
Мнение  Re: Манчестър Юнайтед - обща тема за коментари   |   27.07.2022 23:11


alexbg написа:
Хм, голът на Александра Поп изравнява постижението на Мишел Платини от Евро 1984 - 5 гола в 5 мача на ЕП.

:-o :moufan:


Ако не ми изневерява паметта Мишел Платини вкара 9 гола в 5 мача.

_________________
Un pour tous, tous pour un!


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Манчестър Юнайтед - обща тема за коментари   |   28.07.2022 01:01


Почти цялото ЕП гледах. Браво на БНТ.
Много хубави мачове като цяло. Германките са меко казано впечатляващи. Чака ни голям финал на пълен Уембли в неделя.
Мисля, че Германия ще вдигне 9-та титла, но след продължения.


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: Манчестър Юнайтед - обща тема за коментари   |   28.07.2022 05:01


Forest_fan написа:
alexbg написа:
Хм, голът на Александра Поп изравнява постижението на Мишел Платини от Евро 1984 - 5 гола в 5 мача на ЕП.

:-o :moufan:


Ако не ми изневерява паметта Мишел Платини вкара 9 гола в 5 мача.


Да, да - прав си...
Грешката е моя - изравни постижението на Платини за вкарани голове в поредни мачове на ЕП: при Платини са 9 гола в 5 поредни мача, при Поп са 6 гола в 5 мача... И заради формата, в неделя ще има възможност да задмине Платини...

А в неделя доста аналогии ще се правят за мача Англия - Германия... Аз се сещам за два поне: СП финала на Уембли '66 и пак на Уембли ЕП полуфинала '96 (дузпата на Саутгейт)...
А при жените се оказва, че имат подобни две срещи на високо ниво: финал ЕП '09 и 6:2 за Германия и мач за трето място СП '15 и 1:0 за Англия...
Традицията обаче е за Германия: 8 от 12 титли, 8/8 спечелени ЕП финала. Срещу два загубени финала от Англия (2:6 е единия)...

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: Манчестър Юнайтед - обща тема за коментари   |   28.07.2022 10:23


Естествено, че глдах и втория полуфинал, той беше по тактически, но общо взето съм доволен.
Гледах и финала на мъжкото Европейско до 19 г., където Англия взе титлата, след победа с 3-1 над Израел, след продължения.

Радвам се, че има хора които следят женския футбол.

Женският отбор на Ман. Юнайтед направи доста трансфери това лято и в двете посоки.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Манчестър Юнайтед - обща тема за коментари   |   29.07.2022 03:39


При женките съм за американките по принцип, и любимката ми Алекс Морган!

_________________
Изображение


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: Манчестър Юнайтед - обща тема за коментари   |   31.07.2022 20:08


Не знам къде да пиша за женския финал (може някой, ако иска да премести в нова тема) на Евро 2022.

Като за финал, доста приличен мач, вярно с повече фаулове, ЖК, напрежение, но очаквано....
Двата гола бяха супер добри, като и при двата първо имаше супер изпълнение преди самия гол, а после самите отигравания на голмайсторките бяха класни...

За съжаление, Александра Поп се контузия на загрявката преди мача и нямаше възможност да подобри рекорда на Платини.
Съответно Бет Мийд получи възможност да се откъсне от Поп за голмайсторския приз, но към 60+ минута при един сблъсък се контузи и принудително напусна - така че двете ще си поделят приза с по 6 гола. За отбелязване обаче е, че Мийд има и 4 асистенции (мисля лидер по тоя показател)...

Още няколко момента за отбелязване - рекордна посещаемост за финал на ЕП (без значение мъже или жени): 87192 зрители на Уембли... Учудващо, миналата година Англия - Италия са били само 67000.
И като казах мъжкия финал - засега всичко изглежда по подобен начин:
- Англия на финал на Уембли
- Англия повежда
- съперникът изравнява
- продължение при 1:1

Остава да видим дали ще се стигне до дузпи... Засега е 1:1 в 102 минута...

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: Манчестър Юнайтед - обща тема за коментари   |   31.07.2022 21:09


Най-накрая на Уембли можаха с чисто сърце да запеят IS COMING HOME!!!

След 56 години чакане, отново има титла за Англия!!!
Да им е честита на момичетата. Всички играха много добре, много сърцато и заслужено (макар и с малко повече късмет) спечелиха титлата.
Аз лично бих избрал за играч на финала неуморимата Луси Бронз, ако трябва да отлича някого цялостно.

Иначе, за отбелязване е, че треньорката Сарина Вигман-Глотцбах става първият треньор с две европейски титли, водила две различни страни: Холандия 2017 и Англия 2022 (и в двата случая са първи титли за съответните страни).
Освен това, Германия за първи от 9 пъти губи финал на ЕП.

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Манчестър Юнайтед - обща тема за коментари   |   01.08.2022 00:10


Имаше ковид ограничения за това не беше толкова пълен Уембли за финала с Италия на истинското европейско.

Гледах мача, нищо особено. Предните мачове повече ми харесаха. Жалко за Александра Поп. С нея нямаше как Германия да загуби. Яд ме е много на тази титла на Англия. И много ме подразниха как бавеха и хитруваха в края. Което не е типично за женския футбол. Поквариха го и този спорт.


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: Манчестър Юнайтед - обща тема за коментари   |   01.08.2022 21:40


Благодаря на Алекс, че е отразил финала. Няма проблем, че е в тази тема. И аз "допринесох" за това, но понеже имаше футболистки, които играят в Ман.Юнайтед.
Честно да си призная, ако не беше така, едва ли щях да гледам.

Добър финал, вярно, имаше малко повече физически единоборства, но на мен това ми хареса. Неописуема радост след финала, гледах ББС и СНН, така могат да се радват само англични.

Радвам се, че на трибуните имаше много жени, момичета и деца. А за посещаемостта, доколкото си спомням, по СНН дадоха статистика, че това е и най-посетеното първенство като обща бройка присъствали зрители на всички мачове.

Страхотна радост на Клои Кели, въпреки че не тя е измислила този начин на празнуване, но като се разстресоха гърдите и` беше яко.

Дявола правилно е отбелязал фактора "ковид" миналата година, но иначе се държи като подуенец, не му отива. Яд, яд, ама не така. Както и да е.

Изображение



_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: Манчестър Юнайтед - обща тема за коментари   |   01.08.2022 22:08


Е, нормално - италианките са назад в тая сфера, Милан също, така че е нормално да няма интерес...

Аз пък съм на обратния полюс - отдавна я знам Миедема, но в общи линии толкова. А сега като се разрових - че ние сме били хегемон в Англия и единствения английски отбор с ШЛЖ (Шампионска лига жени).
Има някаква тенденция всички големи отбори да създават женски такива - Сити, Юве, сигурно и други. Това по повод, че от МанЮ имате представителки в отбора - така е, но Сити май бият и вас, и нас. Макар че ние имаме доста националки: все пак имаме си капитанката и най-добрия играч, както и още две резерви (едната влезна на финала - Парис, а другата пък е родена на моята и на Нуф дата). Отделно, на финалите имахме още: 1 нидерландка, 2 австрийки, 1 ирландка, 1 норвежка и 1 швейцарка.

Интересно, че хегемон в Европа на клубно ниво е Лион - направо мачкат, женския Реал Мадрид са...
За съжаление, у нас всичко е умряло - гледам, че сме супер зле в Европа: имало е явно някакъв старт преди 10-15 години, но оттогава само регрес (учудващо - едва ли...).

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: Манчестър Юнайтед - обща тема за коментари   |   02.08.2022 00:56


Е, Арсенал си е традиционен отбор в Англия когато става въпрос за женски футбол и са доста по-напред от Юнайтед, нормално.
Но и трите представителки на Ман.Юнайтед се отличиха и оставиха своя отпечатък. Туун с важните голове срещу Испания и на финала с Германия, Русо с приноса си от резервната скамейка, Ърпс със спасяванията си и мисля едва двата допуснати гола.
Отделно Алекс Грийнууд е бивш капитан на Манчестър Юнайтед.
От Нидерландия Джаки Грьонен е представителка на Юнайтед, може и някоя от състава на Испания да е имало, но не съм ги гледал.
От Норвегия също вероятно, защото имат играч от тази страна.


Гледах последната контрола на Юнайтед срещу Райо Валекано. От трите срещи които гледах от подготовката, тази ми хареса най-малко. Доста посредствено, а и я нямаше енергията, която видях в първите два мача, които гледах.
Доста експериментален състав, смес от по-опитни играчи и такива спечелили младежката ФА Къп. Нормален състав, с оглед на това че Юнайтед играха два мача за два дена.
Прави впечатление обаче, че Аарън Уан-Бисака не взе участие в нито един от двата последни мача, по неизяснени засега причини.
Алекс Телес в схемата преди срещата с мадридския тим бе даден като десен краен защитник, въпреки че в мача се виждаше как играе и отляво, където беше Люк Шоу. Телес игра и като централен защитник в проверките това лято.
Пореден неубедителен мач за Рафаел Варан, който се очертава като трансаферна издънка. Когато не е контузен прави твърде често грешки. При положение, че в състава се събраха толкова много централни защитници просто не го виждам, ще изпадне от титулярния състав.
Том Хийтън пази много добре, но едва ли ще хване ръка през сезона. Евентуално ще пази в мачове от Купата на Лигата и някои двубои от Лига Европа.

По-напред по терена Кристиан Ериксен изигра 60 минути, след като предния ден бе влязъл като резерва срещу Атлетико Мадрид в Осло, но не впечатли с почти нищо, като се изключи един неточен далечен удар.
Дони Ван Ден Бек се отличи, но повече със старание, отколкото с майсторски отигравания.

Роналдо игра за първи път в подготовката. Той изигра едно полувреме и ще се запомни с един пропуск, където можеше и да комбинира с Чонг.
Заменилият го Амад Диало се представи по-добре от него, не само заради гола си, две минути след като влезе в игра, но и с цялостното си движение по терена.


Като цяло в тима изглежда, че има позитивно настроение, дано то се запази по време на целия сезон.

Бившият нападател на Аякс, Порто и други отбори Бени МакКарти влиза в щаба на Ерик Тен Хаг, предполагам че ще работи с нападателите в тима. Според мен може да бъде полезен.


А бившият тим на Тен Хаг Аякс катастрофира насред Амстердам, в мач за Суперкупата на Холандия загуби от един от големите си съперници ПСВ Айндховен с 5-3. ПСВ през този сезон ще бъдат водени от бившия техен нападател и бивш такъв на Манчестър Юнайтед Рууд Ван Нистелрой. Феновете на ПСВ веднага измислиха песен за него с мелодията на "Ламбада".
Лично аз пожелаван успех на Нистелрой в борбата за титлата в Нидерландия, въпреки че имам симпатии към Фейенорд.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Манчестър Юнайтед - обща тема за коментари   |   02.08.2022 08:24


alexbg написа:
Е, нормално - италианките са назад в тая сфера, Милан също, така че е нормално да няма интерес...

Аз пък съм на обратния полюс - отдавна я знам Миедема, но в общи линии толкова. А сега като се разрових - че ние сме били хегемон в Англия и единствения английски отбор с ШЛЖ (Шампионска лига жени).
Има някаква тенденция всички големи отбори да създават женски такива - Сити, Юве, сигурно и други. Това по повод, че от МанЮ имате представителки в отбора - така е, но Сити май бият и вас, и нас. Макар че ние имаме доста националки: все пак имаме си капитанката и най-добрия играч, както и още две резерви (едната влезна на финала - Парис, а другата пък е родена на моята и на Нуф дата). Отделно, на финалите имахме още: 1 нидерландка, 2 австрийки, 1 ирландка, 1 норвежка и 1 швейцарка.

Интересно, че хегемон в Европа на клубно ниво е Лион - направо мачкат, женския Реал Мадрид са...
За съжаление, у нас всичко е умряло - гледам, че сме супер зле в Европа: имало е явно някакъв старт преди 10-15 години, но оттогава само регрес (учудващо - едва ли...).


Аз понеже миналата година се запознах и сме приятели с една популярна българска футболистка, та следя криво ляво какво се случва... Лион наистина е женският Реал М. Бяха печелили няколко поредни пъти ШЛ, после Барса ги измести и миналата година се очакваше именно Барса отново да бие, но загубиха финала.На Ноу Камп обаче се постави рекорд - 90К наблюдаваха Барса (ся не се сещам в 1/4 финала с Реал ли беше или на 1/2 с Волфсбург). Нещо нечувано за женски футбол. Реал от своя страна и те тръгват да градят и там май бяха направили някакъв голям трансфер на една шведка (не помня сумата, беше 6 цифрена ако не се лъжа - огромни пари за женски футбол). Интересно е че в дербито Барса играеше на Ноу Камп, докато женките на Реал играха на някакво тренировъчно игрище (даже не беше онова на което играеха Реал по-време на ковида) при мижав интерес.

Иначе у нас положението е трагедия. НСА беше хегемон и единственият що годе сносен отбор и бяха ставали безпроблемно шампиони дълги години (повече от Лудогорец), но миналата година чичо Ваньо Пилето (оня приятеля на Бойко с фирмата Градус) е решил да налее пари в Локо Стара Загора и те успяха да детронират НСА. Останалите отбори са пълнеж и всичко е на абсолютно аматьорски начала.

п.с. При жените на Англия има 5 екс-футболистки на Евертън, като 2 от тях са минали през академията - наши кадри.

_________________
Изображение


Последна промяна bai Momchil на 02.08.2022 08:27, променена общо 1 път



 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Манчестър Юнайтед - обща тема за коментари   |   02.08.2022 08:30


Едно време Гранд хотел Варна имаше силен отбор. Нямам идея какво е станало с него.

_________________
Изображение


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Манчестър Юнайтед - обща тема за коментари   |   03.08.2022 14:42


Гельо пак се фрънцнал. Голяма е примадонка. :laugh:

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: Манчестър Юнайтед - обща тема за коментари   |   07.08.2022 23:31


Неприятно начало на сезона, но не толкова изненадващо. Друг холандски треньор с далеч по-голям международен опит от Тен Хаг - Луис Ван Гаал също започна с домакинска загуба с 1-2 от Суонзи, после отпадна за купата на лигата след 4-0 от МК Донс, допусна и обрат срещу Лестър и загуби с 5-3, но после тимът набра скорост и даже Април месец се доближи за кратко до първото място.
На Тен Хаг му трябва време, за да се адаптира към Висшата лига и да развие идеите си. Самият той правилно каза след мача, че е бил наясно какво го очаква и има много да се работи.

Чисто като сухи факти тимът не бе подсилен сериозно през трансферния прозорец досега. Най-малкото защото напусналите са повече от новопривлечените, а и някои от напусналите бяха сред водещите играчи на тима като Погба, макар и много непостоянни.

Но не само аз смятам, че този тим, с тези играчи, има неразгърнат потенциал. Дали ще успее да го разгърне е друг въпрос, но аз не съм свалил доверието си от Тен Хаг след един изигран официален мач.

Този сезон ще е много по-различен от всички останали и е много важно в каква форма ще е Манчестър Юнайтед след паузата, породена от Световното първенство.
За мен някакви по-основни изводи могат да се направят едва през Януари.

Ще видим дали клубът ще продължи традицията, простираща се вече четири десетилетия да печели трофей в сезон завършващ на цифрата 3.
През 1993,2003 и 2013 станаха шампиони, а през 1983 взеха ФА Къп. Сега шампиони трудно ще станат, още не са готови, но Лига Европа спокойно може да е цел, заедно с някоя от местните купи.

Ако пък ли не, то ситуацията пак е win-win, защото още един сезон като предния и ситуацията на семейство Глейзър ще се утежни много.
Видно е, че вече доста футболисти, не само най-големите имена не искат да играят на "Олд Трафорд", а се говори че и основният спонсор "TeamViewer"" няма да поднови договора си с клуба. А избягат ли големите спонсори Глейзър са чао. Няма го вече Удууърт, този Мъртог ли е, Мъртоу ли е, ми се вижда доста неадекватен и в пъти по-зле от Удууърт, така че не виждам изход за американските евреи. Ако се опитат пак да вкарат клуба в някаква нова съмнителна схема мисля, че вече много повече хора ще се вдигнат срещу тях и ще бъдат изгонени.


Междувременно женският отбор привлече Никита Парис от Арсенал и продължава мащабната си селекция това лято. В тима вече акостираха Грейс Хилтън, Лусия Гарсия, Адриана Леон, Майа Льо Тисие и Рейчъл Уилямс.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: Манчестър Юнайтед - обща тема за коментари   |   07.08.2022 23:53


Мда, Парис явно не еуспяла да се наложи в присъствието на Миедема и Мийд, но пък е играла доста в Евертън, МанСити и Лион, включително и е спечелила ШЛ с последните. А ние пък засега сме взели само една 24-годишна американска вратарка...

Но пък вече имаме над 20 000 продадени билета за мача от третия кръг на Суперлигата (на 24.09) срещу вечния враг - Тотнъм.
Което автоматично значи, че мача няма да се играе на Медоу Парк в Боръмууд, а на Емирейтс...

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: Манчестър Юнайтед - обща тема за коментари   |   12.08.2022 21:07


Новият трети екип на Манчестър Юнайтед за новия сезон



Според Фабрицио Романо все още има шанс за Коди Гакпо, много ще се радвам, ако дойде. Не бих оптказал и Каладжич.
За Рабио и Де Йонг ми е все едно, особено за последния.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


Последна промяна albertz на 12.08.2022 21:07, променена общо 1 път



 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: Манчестър Юнайтед - обща тема за коментари   |   13.08.2022 00:10


Изтролиха ви много бързо:



и


_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: Манчестър Юнайтед - обща тема за коментари   |   13.08.2022 17:36


COME ON, YOU MIGHTY REDS!


_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: Манчестър Юнайтед - обща тема за коментари   |   13.08.2022 20:44


Лош дебют за новите екипчета. За мача какво да кажа, не мога да отлича нищо позитивно. Абсурдни грешки в защита, за пореден път, в атака не беше създадено едно свястно положение за цял мач, Юнайтед в момента е във форма на изпадащ отбор.
Не може да се вини само един играч, но за кой ли път изключително непрофесионално и безотговорно отношение от Хари Магуайър. Явно той е с някакъв преливигирован статут в клуба, след като след всичко което прави не е изваден от състава.
Аз нямам обяснение защо играчите играят така. Определено имат много по-големи възможности, но не ги показват. Нов сезон, нов мениджър, но все същото поведение. Откакто се махна Моуриньо няма никаква дисциплина и организация в играта на Манчестър Юнайтед. Всичко е хаос, индивидуални избухвания и до там.

Преди срещата известният с ненавистта си към Манчестър Юнайтад Крис Сътън даде прогноза 3-0. Викам си този се подиграва, а то какво се получи.
В едно друго студио пък беше Стан Колимор. Щом той, който е играл за Ливърпул се ядоса много от показаното от играчите на Юнайтед това казва достатъчно.

Не знам какъв протест ще има на мача срещу Ливърпул, но е крайно време повече хора да се събудят и да има един масов протест, с недвусмислено, ясно послание към собствениците и обществеността. Така повече не става и на последния идиот трябва да е станало ясно, че пасивността и примирението са с трагични последствия.

WE LOVE UNITED, WE DO!

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 508 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 26  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг