Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 23:40



Отговори на тема  [ 508 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 26  Следваща
Манчестър Юнайтед - обща тема за коментари 
Автор Съобщение
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Манчестър Юнайтед - обща тема за коментари   |   03.02.2022 04:49


И не на последно, имаше подобен скандал точно с Кристиано преди известно време, някаква му искаше пари, но всичко се потули! :sleep:

_________________
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Манчестър Юнайтед - обща тема за коментари   |   03.02.2022 18:21


TheExorcist написа:
Аа, ок, виновен до доказване на противното! Ами ако не е така... Ае разчети се малко, колко малки блудници изнудват хора с пари, на тебе ли да ти го казвам!!! :-| :-x :blink:

И пак казвам, ако тоя НАИСТИНА я е бил, тогава да го аналят! Защото само със снимки в Инстаграм и аз мога да си направя червило, вино и сенки! ;-) :-) :wave:



Арестуван е след разпит на полицаите с Хариет, предполагам дори и английските полицаи могат да разберат кога човек е бил удрян и бит ...

https://www.youtube.com/watch?v=CrrNvC3FCzc


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Манчестър Юнайтед - обща тема за коментари   |   04.02.2022 11:08


Balleta написа:
TheExorcist написа:
Аа, ок, виновен до доказване на противното! Ами ако не е така... Ае разчети се малко, колко малки блудници изнудват хора с пари, на тебе ли да ти го казвам!!! :-| :-x :blink:

И пак казвам, ако тоя НАИСТИНА я е бил, тогава да го аналят! Защото само със снимки в Инстаграм и аз мога да си направя червило, вино и сенки! ;-) :-) :wave:



Арестуван е след разпит на полицаите с Хариет, предполагам дори и английските полицаи могат да разберат кога човек е бил удрян и бит ...

https://www.youtube.com/watch?v=CrrNvC3FCzc


Тогава да му бият канчето, точка! Идеята ми беше друга, когато някоя курва те набеде, щото си звезда и после яко го отнасяш! Но тука тоя малък дришльо да си понесе последиците!

_________________
Изображение


Последна промяна TheExorcist на 04.02.2022 11:13, променена общо 1 път



 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: Манчестър Юнайтед - обща тема за коментари   |   10.03.2022 02:17


- Младежкият отбор на Манчестър Юнайтед се класира на финал за младежката ФА Къп за първи път от 2011г.
Това стана след победа над Уулвърхемптън с 3-0. Преди това младите футболисти на тима отстраниха последователно Скънторп, Рединг, Евертън и Лестър. На финала те ще играят с победителя от мача Нотингам Форест - Челси. Червените не се представят убедително срещу Челси в мачове от различните възрастови групи, но сега ще имат възможност за реванш, ако срещнат сините, още повече че срещата ще е на "Олд Трафорд".

- Женският отбор на клуба до 21 години спечели Academy League Cup за 2022г., след победа с 4-1 над Бирмингам тази вечер. Преди това момичетата елиминираха по пътя към финала отбори като Ливърпул, Челси, Астън Вила. В тима играе и дъщерята на Солскяр, която е нападател, но не успя да се разпише срещу Бирмингам. Тя вече направи и дебют за женския отбор, в мач от ФА Къп.
Снощи с много стилна черно-бяла фотография от клуба отбелязаха международния ден на жената, като бяха снимани освен футболистки и различни служителки на клуба.

- Кристиано Роналдо може да не играе и срещу Тотнъм, а в най-добрия случай да се задоволи с място на скамейката. Той вече тренира, но отделно от основната група. Съображенията са да не се усложни травмата му и да бъде съхранен за важния реванш с Атлетико Мадрид в Шампионската лига.
Ситуацията с Кавани също е неясна. Той отново тренира с тима, но така беше и преди мача с Ман.Сити. Лично аз съм много разочарован от поведението му, откакто зимата искаше да напусне, но не се получи. Имам чувството, че сякаш прави на пук на треньорите и ръководството.
Поне Рафаел Варан също се включи в тренировките и има всички шансове да играе срещу Тотнъм.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


Последна промяна albertz на 10.03.2022 02:20, променена общо 1 път



 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Манчестър Юнайтед - обща тема за коментари   |   12.03.2022 22:04


На 37 години Роналдо с хеттрик в Премиър :yes:

806 кариерни гола - голмайстор номер 1 в истoрията на футбола за всички времена .. :first: :rock:



 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: Манчестър Юнайтед - обща тема за коментари   |   12.03.2022 22:36


Абе Балет, срам не срам,я ме посвети как да пускам тук целия туит, а не само снимката. Благодаря предварително!

С трите си гола Кристиано изпревари Ван Нистелрой по голове за тима в Премиершип, Рууд има 95, а Роналдо вече 96.

Това беше и победа номер 400 за Манчестър Юнайтед на "Олд Трафорд" във Висшата лига.

Изображение

Изображение

Изображение

Хайде, искам хет-трик и срещу старите клиенти от Атлетико във вторник!


Много червени голове днес!
Жените бият с 3-1 Рединг, а отбора до 18 години прави 5-5 с Ливърпул!

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Манчестър Юнайтед - обща тема за коментари   |   12.03.2022 23:15


albertz написа:
Абе Балет, срам не срам,я ме посвети как да пускам тук целия туит, а не само снимката. Благодаря предварително! ...


В адреса на туита има един дълъг номер от числа, копираш само него и го и го пействаш тук в тага за Туитър без да оставяш празни места от двете страни - [tweet][/tweet]



Последна промяна Balleta на 12.03.2022 23:22, променена общо 1 път



 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: Манчестър Юнайтед - обща тема за коментари   |   12.03.2022 23:30


Yeaaaaaaahh, thanks man!


_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


Последна промяна albertz на 12.03.2022 23:31, променена общо 2 пъти



 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Манчестър Юнайтед - обща тема за коментари   |   13.03.2022 02:27


Всичко сте казали

Роналдо е машина!

Изображение


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: Манчестър Юнайтед - обща тема за коментари   |   13.03.2022 11:42


Мда, вчера на Олд Трафорд имаше не един, а цели два GOAT-а... :moufan:

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Манчестър Юнайтед - обща тема за коментари   |   13.03.2022 12:04


alexbg написа:
Мда, вчера на Олд Трафорд имаше не един, а цели два GOAT-а... :moufan:


Коя е втората коза? :dunno:

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10355
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Манчестър Юнайтед - обща тема за коментари   |   13.03.2022 12:10


bai Momchil написа:
alexbg написа:
Мда, вчера на Олд Трафорд имаше не един, а цели два GOAT-а... :moufan:


Коя е втората коза? :dunno:
Том Брейди

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: Манчестър Юнайтед - обща тема за коментари   |   16.03.2022 01:36


Най-мизерният сезон на Манчестър Юнайтед на който съм ставал свидетел досега в съзнателния си живот!
За мен сезонът свърши, докрая ще си подтичкват за здраве и ще се въргалят по терена, искайки нарушение.
При Мойс поне стигнаха 1/4 финал в ШЛ, полуфинал за Купата на лигата и спечелиха Суперкупа. Биха и Пул за КЛ, които тогава също бяха силни.


Два дена да се беше играл този мач Юнайтед нямаше да вкарат гол.
Станахме свидетели на до болка познатата игра при Рангник. Силни 25-30 минути, но без да се създадат кой знае какви положения, след това силите свършват, мотивацията пада и гледаме едно безпомощно представяне.

Този отбор няма лидери. Рецептата е ясна - спираш Роналдо и всичко отива по дяволите.
Когато качествата на най-голямата ти звезда до миналия сезон се изразяват най-вече във вдигане на ръцете във въздуха и гримаси към рефери и съотборници, няма как да очакваш нещо повече. Не слупайно Юнайтед отпаднаха в групите на ШЛ миналия сезон, не случайно не можаха да бият преодолимите Севиля и Виляреал в ЛЕ и да спечелят трофей.
Аз ако бях на мястото на Хари Магуайър щеше да ме е срам да нося капитанската лента, абсолютен дебил и мекотело, няма какво повече да добавя.
Рашфорд за какво влезе? За да заиграе отбора с 10 човека ли?
За кой път вече става това.Има претенции големи, но първо да види, че е гола-вода.

И стигаме до така наречения треньор. Който пак се направи на интересен. Всички скачат на Еланга, но той не е виновен, че е неопитен и има още да учи. Лингард въобще да не влезе. Виждаш, че Мактомини е абсолютно неадекватен, но го държиш на терена. Пускаш Мата който вече играе много рядко, да ти обръща мача.
Санчо дойде с репутацията на едно от най-добрите десни крила в Европа, но ти го.пускаш все отляво, защото можел да играе и там?
Но хайде, за това са виновни двамата "гении", които правеха селекцията до скоро.
И пак стигам до начина на игра. Рангник едва ли е толкова тъп, че да не знае какво ще стане след половун час игра, но явно в неговата глава няма план Б и нищо друго не може да се направи, и нещата остават на произвола на съдбата.

Дано поне спечелят Лигата на Конференциите другия сезон.

Лошо впечатление ми прави, че вече колко треньори се изредиха в Юнайтед, а се наблюдават едни и същи слабости.
Играчите на клуба така и не се научиха да играят опростен и практичен футбол. Не могат да играят на по-високи обороти за по-дълго време.
Липсата на рационалност води до излишно тичане и хабене на сили, все се търсят някакви прекалено сложни комбинации, все се оплитат като пиле в калчища.
От друга страна често когато владеят топката, играчите на Ман. Юнайтед не знаят какво да правят с нея. Почва се някакво "дробене", или безсмислени пасове настрани.

А Симеоне си е треньор отвсякъде. Атлетико е силно амортизиран отбор, но са научени, умеят да спазват тактическа дисциплина.

А и Юнайтед за кой ли път отпадат след равенство като гост на испански отбор в евротурнирите.

За мен мизерията на клуба може да се раздели на две части. От 2014-2018 и след това. Дотогава поне печелиха някакви трофеи и беше останал някакъв респект на другите отбори към тях.
След това са пълно посмешище. Жалко за играчи като Варан, Роналдо, Санчо, че стават за резил в този отбор, заобиколени от някакви пълни безхаберници.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: Манчестър Юнайтед - обща тема за коментари   |   16.03.2022 02:29


Като чета всичко, което си написал, пак се замислих какъв огромен треньор беше съра. Реално при него почти винаги (може би с изключение на отбора от края на 90те) е имало много Мактоминита и подобни, обаче това никога не е пречело и не е сваляло драстично класата на отбора. Някак си успяваше с абсолютно посредствени играчи да поддържа брутално високо ниво и да печели. И поддържаше голяма заблуда у феновете, че имат някакъв супер отбор - вероятно затова и никой не очакваше че пропадането след него ще е чак толкова сериозно. Спомням си навремето имаше един форум, на нова спорт или нещо подобно, за английски футбол, където влизах основно да се смея защото пишеха страшни безумци. То май и Боби Борисов пишеше там, а останалите бяха малки бобиборисовци, които се изразяваха като него и пишеха тежки анализи. Та там най-много бяха феновете на Юнайтед, които високопарно и високомерно коментираха класата и огромния потенциал на хора като "Клев" (обикновено се пишеше с такива умалителни и английско звучащи имена), Флеч, Янузай и подобни. А се оказа че без съра нивото на всички тия е Уест Бромич примерно.


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 15.07.2012 20:56
Мнения: 5070
Отговори с цитат
Мнение  Re: Манчестър Юнайтед - обща тема за коментари   |   16.03.2022 10:39


Ясно е, че Съра беше уникален треньор. Не случайно след като той и Венгер се махнаха от отборите си те рязко потънаха.
Аз лично очаквах, че това ще се случи.
Проблемът е, че след това се случиха поредица от грешки, които се натрупаха през годините и се стига до днес:
Грешка 1: Не оставиха Мойс още един сезон - да факт, е че втория полусезон отбора свали оборотите и не можа да се класира за ШЛ, но едва ли това беше чак толкова неочаквано. Само, че алчните шефове в клуба решиха, че това е невероятен провал след повече от декада присъствие там.
Грешка 2: Заложиха на Ван Гаал, който смени цялата концепция по селекцията в клуба. Започнаха да се купуват свръхскъпи играчи със звезден статут от други първенства, които почнаха да мелят трудно брашно с останалите. Все пак това проработи в немалка степен при Моуриньо, който беше добър ход след Ван Гаал и трофея в Лига Европа го доказа.
Грешка 3: Назначението на Солскяр. Проблемът по горните две точки, не е че точно тези треньори са назначени, а че има криволичене вместо да се кара по един път. Защото Солскяр е по-скоро тип Мойс, отколкото тип Ван Гаал или Моуриньо. Съответно ОГС трябваше да стикова звездите привлечени от Ван Гаал и Моуриньо с местните играчи. В началото имаше подем, но се видя, че тази формула отново не работи, за да се стигне до...
Грешка 4: Назначаването на Рангник, който за мен е тотално недоразумение.

За мен Манчестър Юнайтед имат два пътя - разкарва местните дървета и обръща гръб на школата и залага изцяло на доказани звезди и треньор. За такъв тип политика треньор като Карлето или Конте щяха да са идеални, но си пропуснаха шанса.
Другият вариант е да разкарат част от скъпите звезди (начело с Роналдо) и да градят млад отбор от школата + талантливи чуждестранни играчи. Но за това нито имат треньор, нито претенциозната им публика и алчни собственици имат нерви.
Аз лично не мисля, че това ръководство е способно да вземе решение, което да проработи и съответно мисля, че идните 2-3 сезона ще е същата мъка само дето и участието в ШЛ ще е под сериозен въпрос.


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: Манчестър Юнайтед - обща тема за коментари   |   16.03.2022 11:38


Да, всичко е една задънена улица и нещата в крайна сметка опират до ръководството.

Мойс за мен просто имаше нещастието да дойде веднага след Сър Алекс и да поеме отбор, който предната година е станал шампион. А и очакванията на всички тогава бяха доста по-високи. При него не се направиха много трансфери, защото заблуждението, че Юнайтед имат голям отбор все още беше всеобщо. Най-скъпият играч който дойде тогава бе Мата, и то след средата на сезона.

За Ван Гаал не съм сигурен, че той правеше селекцията изцяло. Да, такива като Блинд, Депай и Марсиал ги доведе той, но за големи звезди като Ди Мария и Фалкао не е сигурно. Той никак не искаше да разчита на тях, държеше ги предимно резерви, а вместо Фалкао пускаше демонстративно едно момче - Джеймс Уилсън. При Ван Гаал Юнайтед вече не беше онзи отбор, който може да упражни много силен натиск, но той като че ли намери точната рецепта за онези футболисти. Едно по-бавно темпо, базирано на владеенето на топката. Играта не беше атрактивна, но случаите когато тимът е бил надигран напълно се броят на пръсти. Той никога нямаше да допусне отбори от калибъра на Норич, Нюкасъл, Уулвс да мачкат Юнайтед игрово.
Между другото, смятам, че трябваше да извикат точно него за временен мениджър, а не Рангник. Луис познава клуба, а и щеше да поддържа някаква треньорска форма до Световното.

При Моуриньо играта отново не беше такава, каквато се иска на привържениците, въпреки частичните успехи и като цяло добрите резултати. При него бяха най-малко и така наречените звездни трансфери, само Ибрахимович и Погба. Но Ибра му свърши работа, а останалите играчи бяха взети според нуждите на тима.
Но само няколко месеца, след като бе подписал нов двегодишен договор, нещо е станало зад кулисите, защото шефовете се обърнаха против него, демонстративно отказаха да привлекат нужните играчи, а част от футболистите открито бойкотираха треньора си. За мен и той като Мойс трябваше да получи повече време.

Солскяр дейсвително в началото трябваше да се оправя с наличното, но след това имаше достатъчно време да изгради отбора по свой вкус.
За мен той и Уудуърт носят не малка вина за състоянието на тима. С лека ръка бяха махнати добри играчи като Лукаку(макар и тежък характер) и Ерера.
Солскяр си беше наумил, че един отбор с повече англичани ще е успешен,
сякаш не се гледаше толкова качеството на играчите и дали те ше свършат работа, а просто да бъдат англичани.
Големи суми на вятъра се дадоха за Бисака и Магуайър, а отборът си остсваше все така небалансиран. Няма добри дефанзивни халфове, няма изявено ляво крило и т.н.
Може би Роналдо му бешв натрапен, но това не е оправдание, че се провали напълно.
Този сезон разсипаха от критики Барса, че отпадна в групите на ШЛ, при това с право. Докато миналия Юнайтед не можаха да преодолеят група с един отбор, промотиращ енергийни напитки, без традиции в Европа, но това се прие напълно естествено и нормално!
Второ място в лигата - но идва последния Шефилд Ютд. на "Олд Трафорд" и те бие, а преди това е записал една победа в първенството.
Помпаш мускули срещу Саутхемптън, които са останали още във втората минута с 10 човека, дават ти две или три дузпи и си мислиш, че си голяма работа. А просто в онзи сезон много от претендентите имаха проблеми и Юнайтед се възползваха.
Но и тогава за пореден път се видя лошата физическа подготовка и лошия край на сезона.

Това със суперзвездите никога не е работило в Юнайтед и едва ли ще проработи.
Като цяло и в световен мащаб не работи. А и в Англия концепцията на отбори като Ливърпул и Ман.Сити е съвсем друга.
Навремето Реал Мадрид с галактическия им отбор не спечелиха толкова много, но поне взеха ШЛ, което оправда парите.

Проблем е, че вече не идват достатъчно класни играчи от школата.
Янузай, Клевърли, Рашфорд, Лингард дадоха заявка за нещо голямо, но така и не можаха да се развият достатъчно. Мисля че същата съдба чака и Еланга.

За мен трябва да се вземе един треньор със съвременни разбирания, не твърде стар, и да бъде направена селекция, но тя да бъде съобразена с нуждите на отбора, а не с маркетинга.

Иначе при Фъргюсън имаше не малко пълнеж, разликата бе че имаше и винаги няколко футболисти на супер ниво, които теглеха цели отбор. Такива бяха Кантона, Бекъм, Ван Нистелрой, Руни, Роналдо.
Друго важно за успеха беше, че Съра не търпеше някой да не се раздава и да се скатава. Всеки даваше всичко от себе си.

Примерът с Форлан е показателен. Не достатъчно талантлив, но насили късмета си. И ако в Юнайтед не направи кой знае колко, то после стана два пъти голмайстор на Примера и също на Световно първенство.
А феновете още пеят неговото име. А за сънародника му Кавани няма песен, а след няколко месеца никой няма да си спомня, че е бил в клуба.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


Последна промяна albertz на 16.03.2022 11:39, променена общо 1 път



 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: Манчестър Юнайтед - обща тема за коментари   |   16.03.2022 13:15


Бившият треньор на Рома, Марсилия и Лион Руди Гарсия разкри, че е бил сред кандидатите за временен мениджър на тима. Той дори е бил интервюиран за работата от Дарън Флечър и Джон Мъртог.
Снощи Гарсия беше на "Олд Трафорд" да коментира мача на живо за Канал Плюс.

Защо беше избран германският педал Рангник, който никога не е водил гранд в кариерата си и не беше практикувал треньорската професия доста дълго време остава загадка. Май и този Мъртог ще се окаже същия като Уудуърд!

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: Манчестър Юнайтед - обща тема за коментари   |   16.03.2022 14:50


James W Gibson 1877-1951 Спасени от свой

Изображение

Преди повече от 90 години Манчестър Юнайтед е спасен от изчезване от местния бизнесмен от Салфорд Джеймс Гибсън. Той прави революционни неща за клуба, като сред тях са създаването на първия младежки тим на клуба, назначаването на Сър Мат Бъзби за мениджър и възстановяването на Олд Трафорд, след бомбандировките от Втората Световна Война.


Плакетът, който стои близо до жп релсите на една стена непосредствено до стадиона е оцветен в червено в негова чест, вместо в по-традиционното синьо. Хиляди минават покрай него в дните когато се провежда футболна среща, тези които са по-запознати може би отправят благодарен поглед, докато други ще го подминат, смесили се с тълпата. Но без усилията на Гибсън от клуба навярно също би останала една паметна плоча.

Гаранцията на Гибсън за финансова инжекция от Декември 1931 г. помага на закъсалия и затънал в дългове клуб да започне възкресението си, като птицата Феникс.
В онзи момент, бумът от началото на 20-ти век, който е донесъл две титли на клуба и Купа на Англия изглежда като нещо много далечно. Гръмките първи двадесет години на века отстъпват пред краха на Уол Стрийт и Голямата Депресия. Величественият Олд Трафорд, творение на Едуардската епоха при неговото откриване през 1910 г. , сега изглежда като някакъв бял слон. Трибуни, които някога са приветствали над 50,000 човека, сега едвам събират около 10,000 човека. Дори и човек да може да си позволи да отиде на мач, то инициативата е доста вяла.

След началото на сезон 1930/31, който започва с 10 поредни загуби търпението на мнозинството се изчерпва. В навечерието на мача с Арсенал, в средата на Октомври през 30-те, 3,000 привърженици се събират в Хюлм Таун Хол, зовящи за бойкот. Предложен е пет-степенен план за действие и вот на недоверие към ръководството.
Продължаващите неразбории на терена не допринасят за промяна на позицията. Допуснатите 115 гола оставят клуба на дъното на класирането, а за последния мач с Мидълзбро на стадиона отиват едва 3,696 души.


На фона на всичко това се появява малко очакван спасител в лицето на Гибсън, бизнесмен от Салфорд. Повикан на помощ от неговия приятел Стейси Линтот, който пише за футбол, 54 годишният Гибсън не е известен със своите футболни пристрастия.
Всякакъв първоначален интерес, който той е имал към играта е отминал, но тук вече става въпрос за една от гордостите на градското население. Гибсън знае достатъчно за града, хората, какво ги вдъхновява и тегли напред.
Осиротял, още в своето детство, той знае как да преобърне залозите. Неговата фирма за работни облекла и униформи - Бригс, Джоунс и Гибсън - осигурява качествени дрехи първоначално за армията и полицията, а по-късно и за шофьорите от градския транспорт в града. Юнайтед е със шапка в ръка, но ще успее ли Гибсън да я закърпи навреме?
Неговото предложение е достатъчно просто, но с перспектива към бъдещето. След среща с клубния секретар Уолтър Крикмър, съвместяващ и длъжността на треньор, след напускането на Хърбърт Бамлет, Гибсън се съгласява да отпусне 2,000 паунда за клуба. Тази сума ще стигне за изплащането на заплатите за Декември, през 1931г., като първоначално договорката е да се помогне за предстоящите три мача. За Гибсън е нужно да види, че след тази дата, която се пада 9-ти Януари, и сред обществеността има желание за битка и съпричастност. Той казва, че е на разположение на клуба за месец, а след това ще удвои своите усилия, ако види адекватна реакция.
В деня на Коледа, във втория от тези три мача, 33,123 човека се стичат на Олд Трафорд, за да видят победата над Уулвс с 3-2. Посещаемостта е подобрена с 20,000 човека, сравнение с най-добрата преди това. Човекът с голямо сърце Гибсън дава обещание да покрие трибуните с козирка. Тези, които се надяват клуба да стане "Арсенал на Севера", са окуражени отново да се завърнат на стадиона за домакинството на Брадфорд Сити на 2-ри Януари.

Окуражен от инерцията Гибсън използва своя опит от бизнеса, за да направи план за действие. Старото ръководство на клуба е сменено в началото на 1932 г. от пет-членен комитет, като Гибсън първо е ковчежник, а после и президент на клуба, отправяйки обществен призив да се набавят средства за трансфери в клуба от "тръст на покровителите", като поема отговорност да погаси задължения възлизащи на 40,000 паунда. Пет-степенният план на феновете, който не е особено революционен, се базира на това да се привлекат нужните хора в клуба, да се инвестира и да има едно добро ръководство, е постепенно изпълнен.

Юнайтед завършват на скромното 12-то място във Втора Дивизия през сезон 1931/32, но настроението вече е друго. През Юли 1932 г. , след 18 месечно лутане най-накрая е назначен постоянен мениджър, в лицето на бившия предводител на Рейнджърс Скот Дънкан. Преди това, Джей Джей Коминс, който ръководи Бароу в Трета Дивизия - зона Север, с не особени усилия успява да устои на предложението на Юнайтед да го привлекат за техен треньор. Също така са предприети действия, за да се привличат местни таланти, като през 1932/33 е създаден младежки отбор, който се състезава в Манчестърската лига. Това става шест години преди официалното учредяване на MUJAC (Ман.Юнайтед Джуниър Атлетик Клъб), който дава на първия тим играчи като Джон Астън-старши, Стан Пиърсън, Джак Роули, Алънбай Чилтън и Джони Кери.

В края на 1941г. Гибсън постила пътеката за бъдещия мениджър на клуба, който ще осъществи плановете му докрай, като пътува до Дорсет, за да си осигури услугите на Мат Бъзби. Бъзби е препоръчан на Гибсън от неговия приятел от казармата Бил Уилямс, а Гибсън веднага е поразен от лидерските качества на Бъзби.

Когато Гибсън умира на 11-ти Септември 1951г. , месец преди 75-тият си рожден ден, Бъзби кара шестата си година в клуба, който ще бъде променен завинаги. Това също така е сезонът, в който той печели първата си титла в лигата.
Преди това, при триумфа за ФА Къп през 1948 г. , със седем местни момчета сред стартовите 11, на връщане към града, Бъзби и неговите момчета се отправят към дома на Гибсън, който се възстановява след получен удар. Той им казва, че те са изпълнили най-голямата му мечта.

С времето стореното от Гибсън е избледняло, но той несъмнено поставя основите на клуба, който познаваме днес.
Прочутата тренировъчна база "Дъ Клиф" (Скалата) е придобита пред погледа на Гибсън през сезон 1934/35 от клуба по ръгби Браутън Рейнджърс, сезон в който клубът излиза на печалба отново, подпомогнат от някои нестандартни инициативи, като ангажиране на приятелски мач на препълнените трибуни на Сейнт Остъл, на път за дома, непосредствено след последния официален мач за сезона в гостуването на Плимът Аргайл.

Следващия път когато човек минава покрай плакета на Гибсън си струва да знае, че той е осигурил първоначалното спиране на влаковете до стадиона, както и е ангажирал специални влакове, за деня на мачовете, които да извозват фенове до стадиона от по-далечни дестинации.
Той е един истински визионер, син на собственик на земя от Салфорд, който възстановява стойността на един клуб, основан от жп работници, давайки светлина в края на тунела.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Манчестър Юнайтед - обща тема за коментари   |   08.04.2022 15:11


Попадна ми един интересен факт и да видим дали някой може да го познае без да търси в интернет.

Коя година и срещу кой отбор, Алекс Фъргюсън изиграва единствения си мач за Манчестър Юнайтед?

_________________
Изображение


 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 07.07.2014 20:03
Мнения: 1133
Отговори с цитат
Мнение  Re: Манчестър Юнайтед - обща тема за коментари   |   08.04.2022 18:04


В приятелски мач , в края на 80-те , на едно турне на Карибите. Вече не помня срещу кой отбор и коя година бе точно, но и асистента Арчи Нокс също се включва, заради многото контузени в отбора.

_________________
Изображение


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 508 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 26  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг