Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 18.04.2024 18:51



Отговори на тема  [ 29 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Liverpool - Manchester United , 17.01.2021 18:30 
Автор Съобщение
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 14:15
Мнения: 6322
Отговори с цитат
 Liverpool - Manchester United , 17.01.2021 18:30   |   12.01.2021 11:23


Изображение

Liverpool - Manchester United
Anfield
18:30ч, неделя 17-и януари 2021
Съдия - Пол Тиърни

. . .

_________________
Изображение


Последна промяна Anfield на 12.01.2021 18:03, променена общо 1 път



 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4095
Отговори с цитат
Мнение  Re: Liverpool - Manchester United , 17.01.2021 18:30   |   12.01.2021 11:54


Не мисля, че днешния мач на Ман.Юнайтед срещу Бърнли ще повлияе по някакъв начин на това, което ще се случи в Неделя.

Нямам много наблюдения върху Ливърпул този сезон, така че не мога много да коментирам за тях.

За мен те са леки фаворити преди двубоя, но мисля си, имам усещането, че Юнайтед при една концентрирана игра в защита може да не допусне гол. Равенството ми изглежда най-логично.

В халфовата линия на Юнайтед вече представянето е по-постоянно, но все пак е добре двете константи в дефанзивен и офанзивен план Фред и Фернандеш да имат ден. Ако Ливърпул принудят тези двама играчи да грешат, то могат да спечелят.

Могат да се възползват и от смешния вратар Де Хеа на вратата, който освен силен рефлекс няма нищо друго.
През годините футболистите на Ливърпул често тестваха рефлекса му и оставаха разочаровани. Но ако пробват центрирания, извеждащи пасове от дълбочина, то статичният испански тъпунгер няма много шанс.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 14:15
Мнения: 6322
Отговори с цитат
Мнение  Re: Liverpool - Manchester United , 17.01.2021 18:30   |   15.01.2021 15:42


Тези дни чух че на предстоящия финал за Копа Либертадорес сложиха етикет 'Финалът на спомените' или нещо от сорта. В неделя на Анфийлд срещата не е финал, но бих го нарекъл 'Мачът на истината'. Дали и за кого тази истина ще е горчива, ще разберем скоро, но има предпоставки това да се случи и в двете посоки. За едните може да лъсне в пълна степен горчивата истина, че са на светлинни години като игра, мотивация и т.н.от шампионския сезон. За другите може да се окаче, че да макар да има флашбаци свързани с времето на САФ, светлината която се вижда срещу тях не е точно тази от годините на САФ и ще трябва нещо повече от победи над отбори в и под средата на таблицата.
Големите съперници влизат като първи и втори в класирането, но мисля мнозина биха се съгласили, че и двата отбора на този етап в първенството не показват кой знае колко съществени и зпомнящи се неща. Всъщност май само ВАР се окроява този сезон в Англия, но както и да е :)

Преди 10-ина дни изразих мнение че пропускът на Сала срещу НЮ, който реално можеше да донесе 2 точки повече за Ливърпул, бе като символично сдаване на титлата. Ок, наясно съм че има прекалено много време, макар че още в септември едва ли не имахме нов шампион във ВЛ след като Вила и Еве стартираха ударно. Та време има, но има и достатъчно симптоми, които един човек като следи отбора си, вижда без да има нужда от анализатори като Гари Невил или Гари Линекер. За мен поне тези симптоми са видни от известно време и далеч не съм учуден от това, което се случава като резултати.
Всички знаем какво промени Клоп за 4-5 години, каква бе основната разлика с Брендън Роджърс преди това и как в клуба се завърна здравата сплав фенове-играчи-мениджър-ръководство. Всичко това бе така до мача преди година почти. Малко преди да започне Ковид истерията по света, тази сплав даваше индикации за нова златна страница в аналите на английския футбол.
Месеци по-късно картинката вече е по-различна и затова си има и обективни и субектиевни причини. Още след подновяването на предното първенство имаше мачове, които едва ли биха били така приключили ако инерцията натрупана до март месец, не бе рязко вирусно пресечена. Публиката я няма, част от магията се загуби... Сякаш емоциите, които бяха след всеки мач, химията между играчи и мениджър от едната страна и публиката от друга, бе наистина като петият елемент, който донеше усмивките, спокойствието, победите.

Новият сезон започна странно. Отборът имаше нужда от централен защитник и търсене на алтернатива на Джини след като вече толкова време неможе да се намери съгласие за нов договор. Вместо това се взе Тиаго, който едва ли не беше гледан като Зидан. Излишно настояване по отношение на испанеца, а пасивност при Джини. Жота също ме изненада като трансфер, но с оглед трагичната форма на Фирмино, признавам си че се оказа никак не лош трансфер. Но всичко това напред, където като тръгне играта дали с 5 или 3 гола ще се бие, долу горе е все тая. В защита защочнахме с вече големите звезди Ван Дайк и Трент, които за малко не подариха мача на Лийдс. После 'поправиха' това със срамната загуба срещу Вила, изпоконтузиха се и трябваше да влизат абитуриенти, които в не малка част от мачовете се справиха никак не лошо. Разбира се, сред контузените някак изненадващо един след друг или заедно се оказаха Джо и Матип.. Добре че бе един от най-добрите за мен през сезона - Фабиньо, за да изкараме някои мачове що го де позитивно.

Лека полека започнаха да се трупат мачове, да се трупат контузии, да се трупат слухове за трансфери и за нови договори, да се трупат негативи от грешни (меко казано) решения на ВАР и главните съдии и някак само това, че първенството е изравнено и в общи линии всички допускат грешки, държеше Ливърпул на върха до последния мач със Со'тон. Разбира се най-голяма вина за последните бехаберни мачове имат хората напред, защото за 270 минути в последните 3 мача е отбелязан само един гол - срещу страшилището Уест Бром.

Позитивното... има и такова :) В мачовете с отборите в един разширен топ 6, равносметката е доста прилична - победи срещу лондонските отбори, реми със Сити, реми с Евертън, победа срещу Лестър. Някак в мачовете с по-голям заряд нещата се получават добре, но дали ще се получи точно това и в неделя? ...

Юнайтед са в обратен тренд и мисля че във входа на този мач, това няма как да не е предимство. Очакванията към тях този сезон бяха по-малки от една страна, от друга активът им като гост е впечатляващ, от трета лидерското място е факт и може да бъде запазено и при частичен успех. Вятърът сега определено духа в техните платна. Да, част от мачовете бяха взети на магия, но това е част от играта.
Не съм съгласен за Де Хея. Особено в мачовете срещу Пуул в бил винаги на ниво и е спечелвал не една или две точки с блестящи прояви. Да, може би вече не е в най-добрата си форма, но в мач с по-голяма емоция за Хендерсън се видя че още е рано да му се гласува доверие в такива мачове.
Най-голяма слабост на Юнайтед е подобна на тази на Пуул - бездната на моменти между вратаря и опорните халфове. И ако при Ливърпул това е следствие на контузии и леко самозабравяне, то пред Де Хея това за мен поне си е от толковаможене. За късмет на номер 5 и номер 2, както им викам, тримата тенори на Ливърпул напоследък са по-скоро като тризначиките от Биг Брадър. Имат ли ден Мане, Боби и Сала, за двамцата ще е страшно.

Иска ми се да мисля че изходът на този мач зависи основно от Клоп, защото формата, липсата на публиката, контузиите и т.н. са ясни, но този мач ще трябва да се решава с психология, с използване на слабите страни на съперника, с постепенно превземане на средната част на терена, респектиране на съперника и т.н. Клоп живее за такива мачове и може би затова и е този контраст между мачовете на червените с по-силните отбори спрямо уж сигурните победи.

:cheers: :red_fan:

_________________
Изображение


 
(New Mersey Razors)

Регистриран на: 05.06.2012 22:27
Мнения: 2426
Местоположение: planet earth
Отговори с цитат
Мнение  Re: Liverpool - Manchester United , 17.01.2021 18:30   |   15.01.2021 16:17


нямам усещане за загуба
напротив, дилемата ми е дали ще се докопат по някакъв начин до хикса....
не е без значение кой ще е фаВАРизирания отбор в тъмните стаички и компютърните графични модели на засадата
а и Рашфорд бил признал, чета, че с Мъдото са преминали специализираната театрална школа тип "Полеганала е Тодора на бялата точка за дузпа"
и ей такива ми ти работи....извънфутболни, които работят в посока Манчестър

но в никакъв случай, не трябва да ги използваме като оправдание за собствената ни несъстоятелност в момента....
Клоп е на амплитуди , такива са и отборите му. това е положението !
твърдо убеден съм,че е неспособен да изгради дългогодишна династия по примера на САФ
Фъргюсън, за разлика от него, имаше несравнимия талант и природна проницателност кой играч кога и с кого да бъде сменен в основния отбор, така че да не нарушава стила си и победния си ход. Та той жертва дори Бекъм, по дяволите, в името на отбора...Нали никой не си мисли, че Клоп има топки да жертва египетската примадона , или поне Фирми, чиято форма стремглаво пада.......

_________________
"Господ обича всички, но от никой от нас не е във възторг."(Isaac Asimov)


 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 14:15
Мнения: 6322
Отговори с цитат
Мнение  Re: Liverpool - Manchester United , 17.01.2021 18:30   |   15.01.2021 16:36


ReZo написа:
Нали никой не си мисли, че Клоп има топки да жертва египетската примадона , или поне Фирми, чиято форма стремглаво пада.......


За мен последните мачове наистина Клоп трябваше да прояви характер и да покаже на Мо че никой не е по-голям от клуба и ако иска да ходи в Реал, Барса, Марс и т.н., да изчезва..
Имаме поне 2 играча под наем, които могат да се върнат и да играят в неговата зона. Единия вече понатрупа опит, а е само на 17.
Боби е в дупка и то още от края на предния сезон. Жота го постави малкопод напрежение, но до там..
Единствен чичо Манчо показва живец от "тенорите".

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4095
Отговори с цитат
Мнение  Re: Liverpool - Manchester United , 17.01.2021 18:30   |   15.01.2021 20:50


Първо, благодаря на Светльо за труда да пише толкова много.

Лично за мен това не е никакъв мач на истината, решителната битка и т.н. Нито ако Ливърпул бият трябва да си вирнат много носа, нито при Юнайтед при благоприятен резултат трябва да си мислят, че са спечелили нещо.
Още не са изиграни и половината мачове, Сити от задна позиция може да задмине и двата тима, което е напълно реалистично.

Радвам се, че Юнайтед почна да си взема мачовете с по-скромните тимове. В миналото това беше в основата на титлите им, макар че сега е различно, има повече отбори които поглеждат към първото място, конкуренцията е по-силна.
Но конкретно този сезон си мисля, че ако задържат постоянството си имат голям шанс за титла. Въпросът е дали ще издържат, най-вече психически. В тима има достатъчно широчина, може би с изключение на Рашфорд, Фернандеш и донякъде Фред няма незаменими играчи, чието отсъствие би се отразило съществено.
Аз съм суеверен, но умерено и ще напиша, че дори Фернандеш да отсъства, Погба ако играе сериозно може да го замести. Вече и двамата ако не са на разположение, ще се отвори дупка.

Важното е Юнайтед да излязат спокойни и концентрирани в Неделя, с колкото се може по-малко напрежение. Стадионът ще е празен, дори и да загубят ще са с равни точки със съперника си, няма място за излишна нервност. Да, Сити ще се доближи до върха, но както написах има още много мачове.

Не казвам, че Де Хеа не е донесъл точки на тима, но той разчита най-вече на рефлекса си. Не умее да командва защитата така както Шмайхел и Ван Дер Сар и това води до неразбирателство и грешки.
Преди години Видич и Фърдинанд имаха привилегията зад гърба им да е Ван дер Сар, което те си и признават. След като той си тръгна те вече не бяха така впечатляващи като двойка. Вярно, остаряха, дойдоха и контузиите, не играеха винаги в тандем, но и това кой беше зад гърба им оказваше влияние.
Другата голяма слабост на Де Хеа е, че е много статичен. При корнери е слаб, рядко можеш да го видиш да напусне голлинията си, иначе той рефлекса винаги си го е имал.
Но примерно да се превъзнася за това, че Балотели все биеше в тялото му и че е спасил кой знае какво е нелепо. Какво, да се радваме, че не се е отместил, за да не го заболи ли?

Но трябва да си призная, че ме подразниха изказванията на Сунес, Рийзе и най-вече Макатиър. На какво основание не знам. А Макатиър никога и не е блестял в тези мачове, в ролята на какъв се изказва не знам.
Така, че ще се радвам да им се затворят устите. Дори и да не стане има нещо като реванш за купата, а и който се смее последен, се смее най-добре.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6721
Отговори с цитат
Мнение  Re: Liverpool - Manchester United , 17.01.2021 18:30   |   15.01.2021 23:28


albertz написа:

Но трябва да си призная, че ме подразниха изказванията на Сунес, Рийзе и най-вече Макатиър. На какво основание не знам. А Макатиър никога и не е блестял в тези мачове, в ролята на какъв се изказва не знам.


Какво са казали тия тримата? Макатиър никога не съм го харесвал, който освен да центрира отдясно, грешно в повечето случаи, случаи друго не можеше да прави. Абсолютно безидеен играч.

Иначе аз усещам дългата ръка на САФ при вас. Оле Гунар не е кой знае какво като треньор. Убеден съм, че е в постоянен контакт с Фъргюсън и го слуша, основно в постройката на отбора и играта, не мисля, че има толкова акъл да измъква толкова мачове тактически, то си е запазанена марка Фърги!

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10431
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Liverpool - Manchester United , 17.01.2021 18:30   |   15.01.2021 23:49


Макатиър се изказа доста лаишки. Без да има каквото и да е морално право да взема отношение по дербито, в общи линии заяви, че Юнайтед с много късмет били там, където са в класирането и че всъщност били средняци.

Сунес обаче нямам представа защо е ядосал Чаво. Каза, че Ливърпул побеждават с мъка, че не са отборът от миналия сезон и че с правилната нагласа Юнайтед могат да си тръгнат с трите точки от Анфийлд.

От изказването на Рийзе прочетох само, че е бил психически силно разстроен след зловещата контузия на Алън Смит и че бил в шок с часове след мача.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6721
Отговори с цитат
Мнение  Re: Liverpool - Manchester United , 17.01.2021 18:30   |   16.01.2021 00:21


Абе честно да ти кажа, сезонът е доста слаб. Качеството на футбола хич не е на ниво. Колкото до Сунес, той винаги ми е бил загадка, отделно не е постигнал нищо като мениджър, така, че да не критикува Клоп много.

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4095
Отговори с цитат
Мнение  Re: Liverpool - Manchester United , 17.01.2021 18:30   |   16.01.2021 12:46


За Олето е ясно, че не е голям треньор. Не ми се пише с тази клавиатура за Сунес и друго, как се казва м...... им!

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 15.07.2012 20:56
Мнения: 5078
Отговори с цитат
Мнение  Re: Liverpool - Manchester United , 17.01.2021 18:30   |   16.01.2021 14:01


Прекалено големи очаквания има към този мач. Краят на сезона е далеч, а който и да вземе мача - не решава нищо.
Според мен ще има яко ритане и от двата отбора и накрая 0:0.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Liverpool - Manchester United , 17.01.2021 18:30   |   16.01.2021 14:59


Лятото имаше някакъв чар заради дългата суша и интересния ТВ елемент за излъчване на топ първенствата.
Обаче нов сезон и то пълен без публика вече идва в повече. Почти не съм гледал цял мач този сезон, дори и ШЛ и ЛЕ започнах да пропускам, което преди бе немислимо.
Не ми харесва и футбола. Отборите са уморени, а и всякакви изненади стават вече, няма логика, няма нищо. Единствено на ЦСКА и Милан не съм изпуснал мач, но и там без публика не е същото.
Специално за дербито, нямам големи очаквания, дано ме опровергаят. И може би минимална победа за Пуул.


 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 14:15
Мнения: 6322
Отговори с цитат
Мнение  Re: Liverpool - Manchester United , 17.01.2021 18:30   |   17.01.2021 12:15


Понеже усещам че съм разбран погрешно с това че писах че това е 'мачът на истината', то да дам някои уточнения :)
С определението си далеч не визирам че това е някакъв супер решаващ мач или мач след който ще има оставки, драми и т.н. По отношение на титлата още по-малко мисля че ще има отношение, защото още от началото на сезона съм на мнение че титлата няма да отиде в един от тези два отбора и досега не съм си променил мнението въпреки колебанията в играта на този трети отбор.

Не мислех да правя тези уточнения, но видях че САФ всъщност го е казал много добре:

Цитат:
Това е мачът на сезона! Най-успешните отбори в страната, когато вземеш предвид трофеите, които са спечелили. Слава богу, че се отказах, защото когато виждам представянията на Ливърпул през последните два сезона. - феноманални! Уважавам отбора на Ливърпул, винаги съм го правил!
Очевидно е, че трябва да победиш Ливърпул, за да спечелиш нещо. Подобно е на времето, когато бях в Абърдийн - трябва да биеш Рейндържс или Селтик, за да спечелиш нещо.


Sky Sports пък цитират Оле:
Цитат:
Ole Gunnar Solskjaer says Manchester United's top-of-the-table clash with Liverpool this weekend is an opportunity for his side to test whether they are genuine title challengers


Та така..

_________________
Изображение


 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 14:15
Мнения: 6322
Отговори с цитат
Мнение  Re: Liverpool - Manchester United , 17.01.2021 18:30   |   17.01.2021 12:25




Комбинираната 11-ка на Гари Невил. В първия момент си казах какво прави Магуайър в този състав, но като се замислих кой друг да е там и стигнах до там че по-скоро може да се смени схемата на игра : )))

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4095
Отговори с цитат
Мнение  Re: Liverpool - Manchester United , 17.01.2021 18:30   |   17.01.2021 12:31


Неуместно изказване на Оле, струва ми се. Ще покажат, че са сериозни претенденти с постоянство и лекота на печелене на мачовете, не с един мач.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4095
Отговори с цитат
Мнение  Re: Liverpool - Manchester United , 17.01.2021 18:30   |   17.01.2021 12:41


Никога не съм харесвал Гари Невил, за мен той е мишок. Да си дава каквито иска единайсеторки, отдавна е доказал, че мисленето не му е най-силната страна.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.01.2013 00:31
Мнения: 2052
Отговори с цитат
Мнение  Re: Liverpool - Manchester United , 17.01.2021 18:30   |   17.01.2021 16:02


И аз съм на мнение, че Пуул се раздават повече в големите мачове, отколкото в тези срещу изпадащите. Мача е 1:0 според мен. Манчо нямат кой знае каква защита, а в нападение само Бруно показва нещо. Другите са само свидетели.
Този мач единствено може да засили самочувствието на Манчо при победа. За Пуул нищо не решава.
Сити може да се възползва ако тези два хиксират.
Интересно ще е до края.


 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 14:15
Мнения: 6322
Отговори с цитат
Мнение  Re: Liverpool - Manchester United , 17.01.2021 18:30   |   17.01.2021 17:40


Състави:

Ливърпул:


Alisson,
Trent AA, Henderson, Fabinho, Robertson,
Thiago, Wijnaldum, Shaqiri,
Salah Firmino Mane

Юнайтед:

De Gea
Wan Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw
Fred, McTominay
Rashford, Pogba, Fernandes,
Marial

_________________
Изображение


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6721
Отговори с цитат
Мнение  Re: Liverpool - Manchester United , 17.01.2021 18:30   |   17.01.2021 20:29


falkenbach написа:
Прекалено големи очаквания има към този мач. Краят на сезона е далеч, а който и да вземе мача - не решава нищо.
Според мен ще има яко ритане и от двата отбора и накрая 0:0.


Точно това стана, грозен, немощен футбол, само две чисти положения целия мач и то за гостите. За пръв път от 16 години, Ливърпул не вкарва гол в три поредни мача. Клоп трябва да направи нещо сериозно по този въпрос, че в момента отбора е толкова импотентен, че направо е мъка да се гледа!

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4095
Отговори с цитат
Мнение  Re: Liverpool - Manchester United , 17.01.2021 18:30   |   17.01.2021 20:49


Мисля справедлив резултат, като поведение на двата отбора също нямаше изненади. Ливърпул бяха по-настъпателни, Юнайтед по-прибрани. Хареса ми спокойствието в играта на Юнайтед, отзад се бяха подредили много добре. Решението да започнат заедно на терена Погба, Мактомини и Фред се оказа правилно. Този път Магуайър беше на висота в защита и оправи вересиите на крайните защитници Уан Бисака и Шоу. Шоу не игра лошо, но на моменти самочувствието му беше повече, докато Уан Бисака разочарова напълно, въпреки паса му към Погба. Играчите на Пул пробиваха ПРЕДИМНО ПРЕЗ НЕГОВАТА ЗОНА. Бруно Фернандеш беше пълен нещастник в този мач, Рашфорд също подведе с представянето си. Погба се стара доста, игра добре, при пропуска му можеше да се опита да насочи топката по-друг начин, но каквото такова.

За Юнайтед трудното тепърва предстои, трябва да покажат постоянство и да запишат нова серия от победи.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


Последна промяна albertz на 17.01.2021 20:49, променена общо 1 път



 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 29 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг