Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 18:35



Отговори на тема  [ 53 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Pool Mania 2021/2022 
Автор Съобщение
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Pool Mania 2021/2022   |   25.10.2021 00:41


Balleta написа:
TheExorcist написа:
ОНОДИХМЕ ГИИИИИИИ :thumbs:

Балет, Девол, преди да НАПРАВИТЕ ПОРЕДНАТА СВИРКА, на "човекът'. който сурогатно прави деца без да е живял с жената, само да кажа, че гола му беше супер, но уви, засада копелета ... :dunno:



честито размазване, а Салах е във върхова форма, сега шанса да го задържите предвид резултатите е по голям, а искаше момчето да идва в Реал :-D

Иначе Бруно, ако бе вкарал чистото си положение и ако Солскяер си бе пусналПогба титуляр можеше да не развие така мача,но аз гледах само скапаното второ полувреме ( то след70-та футбол не се игра) защото си гледах Ел Класикото и шедьовара на Алаба


Честно казано, резултатот лъже, можеше да е двуцифрен, дет викаш немаше футбол след 70 мин, малко ми напомни мача Бразилия - Германия 2014 ...

_________________
Изображение


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Pool Mania 2021/2022   |   25.10.2021 01:44


Balleta написа:
TheExorcist написа:


Иначе Бруно, ако бе вкарал чистото си положение и ако Солскяер си бе пусналПогба титуляр


Ако бях затворил при 0-2 в 15-тата минута, щях да съм с едни 100 кинтака отгоре, но уви, още не съм много добър в залозите, играя на две места, едното е предварително, другото е live! :-)

_________________
Изображение


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Pool Mania 2021/2022   |   25.10.2021 01:50


Hiksa написа:
Diavolo написа:
Роналдо ще наказва! :devil:


А Ливъра са фаворит за титлата.


Ми сложи некви кинти като си толкова сигурен, аз мисля да сложа една стотачка на Интер шампион на Италия, че коефициентът в момента е добър, още ме е яд за Еврото, че не сложих на Италия преди началото, въпреки, че го усещах, сега една година щях да съм яйляк! :-)

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Pool Mania 2021/2022   |   25.10.2021 12:07


Балет, много "ако" станаха. Бруно да беше вкарал, щеше да има обрат. Погба явно нямаше настроение за футбол вчера и нищо не би променил.

Клоп изнесе показно на несретника ОГС и при здрав Ливърпул, Юнайтед трудно би опонирал в мач между двата отбора.

_________________
Изображение


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Pool Mania 2021/2022   |   30.10.2021 18:07


Е това е, с 5-0 над грандове, титли не се печелят! Глупаво загубена точка, но Брайтън стояха страшно добре! При 2-2 наще бяха абсолютно безидейни, а Шампион измъква такива мачове. Челси е 70& шампион!
Дано гейовете от курортния град играят така и срещу чукотския, а шитнята се нашита днес и взе хубав кристален у дупарата! :-) ;-)

_________________
Изображение


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  West Ham - Liverpool   |   07.11.2021 20:53


Първо, честита победа на чуковете, заслужена, колкото и да ми е кофти, след изпуснатото от Челси вчера! Толкова надъхан отбор на Уест Хям не си представях, изобщо не спираха с контрите и не се уплашваха. А и беше много важен мач за тях и Мойс, ние можехме да поведен с едно положение второто, но играта беше друга, съдийството си беше ок, ние не бяхме достатъчно добри, просто фърма си спечели мача заслужено, честито трето място, ще видим по-натам! ;-)

_________________
Изображение


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Pool Mania 2021/2022   |   08.11.2021 15:42


Сашко, два на един ти го шибам още отсега!

_________________
Изображение


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Pool Mania 2021/2022   |   08.11.2021 15:54


Ей, Фалк, ТРЕТОТО МЯСТО ЛИ Е ЗА КОЕТО СЕ ЦЕЛИТЕ?!

_________________
Изображение


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 15.07.2012 20:56
Мнения: 5070
Отговори с цитат
Мнение  Re: Pool Mania 2021/2022   |   08.11.2021 16:11


TheExorcist написа:
Ей, Фалк, ТРЕТОТО МЯСТО ЛИ Е ЗА КОЕТО СЕ ЦЕЛИТЕ?!

Мисля, че не разбираш (а и повечето фенове на титуловани отбори) какво е да си привърженик на клуб като Уест Хам, иначе едва ли би задал такъв въпрос.
Няма цел, ние се радваме, че отбора играе добре и носи радост на хората, които го гледат и подкрепят.
Реалистично си мисля, че можем да повторим отново класиране в топ 6, а топ 4 и класиране в ШЛ вече би било нещо уникално за отбор, който е последните 3 години е похарчил под 100 милиона за трансфери, нищо, че се води в топ 20 на най-богатите в света.
Уест Хам Юнайтед е отбор с кауза, а не на трофеи. Ако има трофеи - супер, ако няма не ни пука (стига да не изпаднем).


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Pool Mania 2021/2022   |   08.11.2021 16:50


Фалк, всичко ок, ама с някои изказвания си меко казано off the mark. Как стигна например до извода, че феновете на т.нар. големи отбори са глорихънтъри? Несериозно е да се прави подобно генерално заключение, още повече когато се прави от фен с претенции като твоите. Би ли обяснил какво точно прави един отбор "голям"? Щото аз веднага те контря с факта, че Уест Хам също е от големите отбори. Преди да дойдат големите кинти в Челси, вие и те имахте идентичен "статус". С вашия ресурс откъм фенска маса и сега с големия стадион е единствено въпрос на време докато се превърнете в "Челси на Източен Лондон". Какво правиш тогава? От Скънторп ли ще си? В този ред на мисли, как си помисли, че да си фен на титулован отбор е нещо по-различно от това, да си фен на отбор без успехи? Мисля, че прекалено генерализираш.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Pool Mania 2021/2022   |   08.11.2021 18:09


Чак идентичен статус. Челси има титла преди Абрамович и повече трофеи като цяло.

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Pool Mania 2021/2022   |   08.11.2021 19:03


Vendome написа:
Чак идентичен статус. Челси има титла преди Абрамович и повече трофеи като цяло.

Ти пак се хващаш за цифричките. Май забравяш, че парите започнаха да капят мааалко преди Абрамович. Дотогава титлите бяха 1:0, но купите 1:3, ЕКТ 1:1... Но в крайна сметка трофеите не са определящи за статуса на клуба. Поговори с английски фенове от старите поколения и пак ще си приказваме. Заради повечето им легенди и национали, Чуковете дори имаха малко предимство. Откакто Бейтс, Хардинг и Бък тръгнаха да наливат пари и особено откакто дойде Абрамович, статуквото откъм трофеи се промени сериозно, откъм фенове също започна да се усеща разликата. Като бях в Лондон 2015, тъкмо сварих шампионския парад на Челси (титлата с Муриньо). Хотелът ми беше точно на източния край на Сити и оттам минаваха всички линии на тубата на изток. Не вярвах на очите си колко фенове вече имат Челси там, където десетилетия наред всичко беше УХ, Милуол, Чарлтън и Лейтън. Въпреки това, статусът на УХ няма как да бъде разклатен.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 15.07.2012 20:56
Мнения: 5070
Отговори с цитат
Мнение  Re: Pool Mania 2021/2022   |   09.11.2021 18:10


SUBXERO написа:
Фалк, всичко ок, ама с някои изказвания си меко казано off the mark. Как стигна например до извода, че феновете на т.нар. големи отбори са глорихънтъри? Несериозно е да се прави подобно генерално заключение, още повече когато се прави от фен с претенции като твоите. Би ли обяснил какво точно прави един отбор "голям"? Щото аз веднага те контря с факта, че Уест Хам също е от големите отбори. Преди да дойдат големите кинти в Челси, вие и те имахте идентичен "статус". С вашия ресурс откъм фенска маса и сега с големия стадион е единствено въпрос на време докато се превърнете в "Челси на Източен Лондон". Какво правиш тогава? От Скънторп ли ще си? В този ред на мисли, как си помисли, че да си фен на титулован отбор е нещо по-различно от това, да си фен на отбор без успехи? Мисля, че прекалено генерализираш.


Големи отбори имам предвид богати отбори, които се борят за всички трофеи. Иначе, разбира се, че за разбирачите от футбол Уест Хам е голям отбор. И да, не всички фенове на големите отбори са глорихънтъри, но реално 90%+ са. И точно ти даваш доказателството за това с примера ти за Челси и тяхната фенска маса. Същото е и с Арсенал, Ливърпул и Манчестър Юнайтед. Дори Манчестър Сити започнаха да имат не знам си колко милиона фена в Азия. Всичко това е точно заради това, че печелят титли, играят ШЛ и пръскат пари за играчи с цел маркетинг, освен подобряване на самите отбори. Първоначално беше т.нар. топ 4, след това стана топ 6 (само дето Тотнъм нямат трофей :laugh:).
Добре, че Лестър успяха да се намърдат - истински респект към този отбор.
Но както и да е, не може да ме убедиш, че примерно в България феновете на Ливърпул повечето не са станали заради отбора от 80-те, че феновете на Манчестър Юнайтед не са станали такива, заради ерата на Сър-а, тези на Арсенал заради отбора от началото на 90-те и после ерата Венгер. Единствено тези на Челси ги имаше повече, защото са сини и съответно доста левскари ги подкрепят заради цвета. След като дойде и Абрамович вече и самочувствието им се вдигна.

Примерно, като дете следях два отбора в Англия - Ливърпул (заради традицията и защото МакМанамън и Фаулър ми бяха любими футболисти) и Уест Хам, защото бяха единствения по-неизвестен отбор, който края на 90-те объркваше сметките на големите. След това лека-полека като тинейджър загубих интерес към Ливърпул нищо, че точно тогава се връщаха към трофеите. Но пък историята на Уест Хам и културата на Източен Лондон ми допаднаха адски много, защото съвпадна с това, че бях прослушал пънк, ска, реге и най-вече хардкор пънк и така на 18 години ми беше първия мач на Болейн Граунд срещу Уигън когато бяхме изпаднали от Висшата лига, а на 21 присъствах и на едно меле на мач с Плимут за купата на Лигата (Дийн Аштън им го заби в продължението и онея келти не издържаха, че чак и конна полиция влиза). 'дет се вика Green Streen Hooligans съм го гледал на живо.
Да, Уест Хам може би е на път да стане комерсиаелн отбор и тепърва ще привлича глори-хънтъри, но има време дотогава. Та ние имаме само два периода в които сме завършвали три поредни сезона в топ 10 :laugh: Даже не се знае дали този отбор на Мойс изобщо ще успее да го повтори, но има добри шансове за това.


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Pool Mania 2021/2022   |   09.11.2021 20:11


Има фенове и фенове. Точно затова ти казах, че прекалено генерализираш. А тези 90+% пък дори ще ги оставя без коментар.

Какво прави един фен глорихънтър? И изобщо, как се става фен?

Ще започна отзад напред. Фен се става най-вече като дете или подрастващ. След това фен не се става, в най-добрия случай симпатизант. Няма да навлизам в психологическия аспект на въпроса, но него определено го има. Като изключим тривиалния случай с подкрепата на местния отбор, най-често успехите на отбор Х или просто даден играч, който е много "любим" и играе в отбор Х, са причините някой да стане фен. Тук Бай Момчил като нищо би намесил и казуса с любим треньор :laugh:, но всички знаем, че това е по-скоро изключение. Във всеки случай, с малки изключения, горните вероятности свеждат избора до някой от силните на деня.

Нима това прави един фен глорихънтър? На 15 години? На 12 години? На 9 години (на толкова години бях, когато Ман Юнайтед ми стана любим отбор)? Пак стигаме до въпроса, какво е глорихънтинг? Винаги съм имал проблем с това определение, преди всичко понеже се употребява безцелно и обикновено се лепи на когото и да е при липса на други аргументи. Лепили са ми го и на мен - хора, които не ме познават. Понеже, както и ти каза, през славните години със САФ начело не бе трудно да се стане фен на Юнайтед. Само че аз им станах фен '82, когато всичко живо беше от Ливърпул. И само аз си знам колко бъзици съм отнесъл онези години. Глорихънтърска работа! А всички тези от Ливърпул, дали не бяха глорихънтъри? Аз лично никога не съм ги смятал за такива, макар че те изцяло отговарят на твоите условия. Нима един Анфо е глорихънтър, понеже е станал фен на Ливърпул по време на славните им години? Щеше да е такъв ако през тези 30 години беше сменил отбора. Сигурно е имало и такива през тези години. Но логичният въпрос тук е, те всъщност фенове ли са били? Или просто симпатизанти (силно казано)?

Поради всичко изписано дотук, аз лично никога не съм си и помислял да квалифицирам когото и да е като глорихънтър или genuine fan. Нелепо е да се квалифицират хора, които човек така или иначе не познава. Тези, които познавам, тях отдавна съм ги сортирал по чекмеджетата, но дори и при тях понякога се е налагало да "пренаредя картотеката". Да не говорим и за това, че критериите са доста субективни и всеки вижда нещата по различен начин.

За последно, една случка от уикенда. В събота бях на дербито в Манчестър и в неделя пътувах с влака към Лондон. В Стокпорт (предградие на Манчестър) се качиха двама мъже на по около 40, единият беше със сина си - 5-6 годишно хлапе. Бяха фенове на Арсенал и пътуваха за мача срещу Уотфърд. Честно ти казвам, много се накефих, особено на малкия, макар че и аз бях с моите, ама те са тийнейджъри, друго е. Хората не спряха да обсъждат любимия си отбор, без глупости, изблици и тиради. Просто си личеше, че са заклети фенове. Това според тебе глорихънтъри ли са?

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Pool Mania 2021/2022   |   09.11.2021 23:01


SUBXERO написа:
Тук Бай Момчил като нищо би намесил и казуса с любим треньор :laugh:, но всички знаем, че това е по-скоро изключение.


Уф, добре че тая мода с любим тренер отшумя. Но то как няма след като баш тренера се окъка тотално навсякъде и стигна до позорното падение от Бодьо. :laugh:

Иначе темата е много интересна и тия фенове в Англия няма кво да ги коментираме. Там феновете са си истински фенове (болшинството). Фалка може би говори за тези в България, където се съгласявам, че има една група (не бих казал чак 90%, според мен е доста по-малък процента) са си глорихънтъри. Но то в България феновете както сам казваш са по-скоро симпатизанти, въпреки че и тук има нюанси.

_________________
Изображение


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Pool Mania 2021/2022   |   13.11.2021 04:46


falkenbach написа:
TheExorcist написа:
Ей, Фалк, ТРЕТОТО МЯСТО ЛИ Е ЗА КОЕТО СЕ ЦЕЛИТЕ?!

Мисля, че не разбираш (а и повечето фенове на титуловани отбори) какво е да си привърженик на клуб като Уест Хам, иначе едва ли би задал такъв въпрос.
Няма цел, ние се радваме, че отбора играе добре и носи радост на хората, които го гледат и подкрепят.
Реалистично си мисля, че можем да повторим отново класиране в топ 6, а топ 4 и класиране в ШЛ вече би било нещо уникално за отбор, който е последните 3 години е похарчил под 100 милиона за трансфери, нищо, че се води в топ 20 на най-богатите в света.
Уест Хам Юнайтед е отбор с кауза, а не на трофеи. Ако има трофеи - супер, ако няма не ни пука (стига да не изпаднем).


Знам бе, схаващам философията, гледал си Green Street, и какво означава The Firm! :-)

_________________
Изображение


 
(Dune Warriors)

Регистриран на: 07.06.2012 03:47
Мнения: 1975
Местоположение: 6-19
Отговори с цитат
Мнение  Re: Pool Mania 2021/2022   |   22.11.2021 06:48


falkenbach написа:
Но както и да е, не може да ме убедиш, че примерно в България феновете на Ливърпул повечето не са станали заради отбора от 80-те, че феновете на Манчестър Юнайтед не са станали такива, заради ерата на Сър-а, тези на Арсенал заради отбора от началото на 90-те и после ерата Венгер


Те глорихънтърите лесно се познават - те си сменят отбора, когато техният закъса или когато някой отбор е много по-силен и вечно се оказва, че викат за шампиона, независимо кой е той.

Кой кога е станал фен и защо си е отделна история - особено когато стане, докато някой е още дете (както често се случва) - нормално е да си харесаш отбор, който играе добре и/или печели (както е с примерите ти горе). И ти чуковете не си си ги избрал с жребий все пак. По тази логика истинските фенове са само тези дето са за отбора по ниските дивизии - щото после все ще има елемент на "ами той/тя е фен щото отборът печели". :-) Въпросът е кой си остава фен дори и когато отборът не върви (или върви тежко). Както ти си имаш причини да си фен на Чуковете, така и старите фенове на "богатите" отбори са решили, че това е техния отбор - след първите години и след първите проблеми. :-) Другото си е заяждане. :-) А ако някой реши да си смени отбора? Човек се променя, вкусовете му се променят. Ако е решил, че друг отбор му е на сърцето, той си знае защо.

А за малките отбори - аз може и да съм за богат отбор в Англия, ама всички знаят кой е отбора ми в България и там хич не изглежда розово положението и може и да изпаднем обратно в трета лига както сме го подкарали ама... какво да се прави - моя отбор си е. Феновете са си фенове - независимо дали викат за шампиона на Европа или за последния в 18-та локална лига.

_________________
Понякога съм толкова добра,
че цялата изтръпвам и боли ме...


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Pool Mania 2021/2022   |   22.11.2021 14:07


Евала Венабили, много добре си го казала, това с глорихънтарството беше доста необмислено и глуповато изказване на Фалка


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Pool Mania 2021/2022   |   22.11.2021 15:17


Така е, права е, ами.

Аз например се влюбих в Милан заради играта им. Приказна, не бях виждал такова нещо. Бях детенце още, изобщо не знаех кой колко титли има и пр.
Холандското трио ме грабна на ЕВРО' 88 и после Милан играха с Витоша и аз не бях виждал такъв футбол през живота си и просто беше любов от пръв поглед. Знаех, че са настоящия шампион на Италия ама това беше нещо имагинерно за мен. Гледах играта и така.

А на ЦСКА съм от съвсем малък още, на 7, 8 гоиднки някъде. Напук на баща ми. Той ме водеше на мачове на Левски на Герена ама си харесах червените, защото играеха невероятен футбол. Визирам средата на 80-те години, после дойде и звездния отбор с Ицо, Емо и Любо.

Глорихънтари има, не е като да няма, но от стрите дир клубари аз не познавам такива. И да има са малко.


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Pool Mania 2021/2022   |   04.12.2021 19:56


ААААА, Дивока е ВЕЛИК, спор няма деа!!! :rock:

_________________
Изображение


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 53 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг