Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 19.04.2024 20:42



Отговори на тема  [ 15 мнения ] 
Nottingham Forest - Liverpool FC - FA Cup 20.03.2022 20:00 
Автор Съобщение
Online
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 14:15
Мнения: 6323
Отговори с цитат
 Nottingham Forest - Liverpool FC - FA Cup 20.03.2022 20:00   |   20.03.2022 13:03


Изображение

Тези дни се навършиха 40 години от мача ЦСКА - Ливърпул. Мач, който показа на футболна Европа че отстраняването на Форест сезон по-рано не е плод на случайност. Мач, след който повеждането с 3:0 на Байерн иглеждаше сякаш нещо логично. Какви футболисти играха тогава в двата еврогранда е излишно да пиша, но по-важното в случая е че тези 2 мача бяха в основата да стана фен на ЦСКА, а 2-3 години след това след финалите с Рома и Ювентус, да стана фен на Ливърпул.

Започвам тази тема толкова отдалеч, защото някъде там в тези години се зародиха фенските ми любови и симпатии към всички чуджестранни отбори, които подкрепям и до днес като фен и симпатизант. До 2016 винаги съм казвал че футболното ми сърце е 95 процента ЦСКА и Ливърпул и 5% Байерн, Аякс и.. Нотингам. Като дете си правех различни класации за отбори и музика и някак от само себе си се случи това в Англия след Ливърпул да слагам Форест. Сега се опитвам да намеря някоя конкретна причина за тези ми симпатии към Форест и ми е трудно - нямам спомен от мачовете с ЦСКА, не може да с екаже че през 80-те бъкаше от мачове на отбори извън родната А РФГ и т.н. , та явно просто чисто по детски се е получило, но пък е останало трайно и до днес.

За жалост вече повече от 20 години двата отбора не са играли мач помежду си. На няколко пъти червените от Сити Граунд бяха на ръба да се върнат във Висшата лига, но все нещо не достигаше. Не достигаше и в турнирите за купите на страната и така последно изигран мач между двата отбора за ФА Къп е трагичният полуфинал през сезон 88/89. Полуфинал, който остави отпечатък не само върху семействата на 96 привърженици на Ливърпул, но и върху целия английски клубен футбол.

Домакините отбелязаха това трагично събитие с класен жест от тяхна страна:



И така днес 33 години след този злополучен полуфинал и почти 23 години след последната среща между двата отбора, в 20:00ч на Сити Граунд Форест и Пуул ще се изправят в двубой за място на полуфинал за FA Cup. В този последен мач, Форест влиза като последен в класирането и търсене на 3 точки срещу играещия почти за нищо отбор от Анфийлд. Срещата приключи 2:2 с късен изравнителен гол на Пиер ван Хойдонк, а в крайна сметка след месец и нещо Нотингам отпада от Висшата лига като последен в класирането, а намиращия се в преходен период състав на Ливърпул завършва на 7-о място в първия сезон на Жерар Улие като мениджър на отбора. За част от пишещите/четящите тук ще дам едно сравнение - това беше още по времето, в което в Дир-а нямаше регистрации ;-)

И днес двата отбора влизат от коренно различни позиции в този двубой. Домакините - желаещи да вземат пореден успех срещу отбор от ВЛ и така да покажат, че тази година наистина могат да бъдат претендент за една от трите квоти за връщане в елита. От своя страна гостите влизат като носители на другата домашна купа и продължаващи борбата на останалите три фронта. Футболната романтика става все по-голяма рядкост, но командата на Клоп трябва да има едно наум от мачовете на Форест до тук, в които острани последователно Арсенал и Лестър (4:1). Лестър, които нанесоха една от двете загуби във ВЛ на Ливърпул и с които мърсисайдци се справиха доста трудо по пътя към Купата на Лигата.

Хубаво е че срещата е на Сити Граунд. Мисля че феновете на Форест заслужават подобен мач. Последните декади феновете на Пуул чакаха титла, а феновете на Форест връщане към мястото, към което според мен принадлежат. От друга страна и чисто футболно това е предпоставка за по-приятен за гледане мач. Аз поне ще го гледам с огромен интерес и ако нещо ще ми липсва в него е да го гледам в компанията на един страхотен човек и истински фен на Форест и английския футбол, на който предполагам че първата част от този пост по някакъв начин му се струва много много познат.

@Forest_fan - да си пожелаем хубав мач и да победи, който повече заслужава. Знам че по-важната цел за Нотингам е влизане и спечелване на плейофите за третото място за ВЛ - така че да се надяваме че от следващия сезон срещуте между двата отбора ще станат постоянни за дълго време.

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11815
Отговори с цитат
Мнение  Re: Nottingham Forest - Liverpool FC - FA Cup 20.03.2022 20:00   |   20.03.2022 13:31


Очаквам да е 0:2/1:2 мача.

_________________
Изображение


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4969
Отговори с цитат
Мнение  Re: Nottingham Forest - Liverpool FC - FA Cup 20.03.2022 20:00   |   20.03.2022 13:34


Мда, една класика се завръща... Дано стане хубав мач, пък защо не и Форест да победят. Особено след като при баражите ще съм в голямо колебание между Нотингам и Лутън...

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
(Les Mousquetaires)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 06:21
Мнения: 4450
Местоположение: Laval, QC, Canada
Отговори с цитат
Мнение  Re: Nottingham Forest - Liverpool FC - FA Cup 20.03.2022 20:00   |   20.03.2022 14:40


Вълнението сред феновете на Форест е огромно, което е и съвсем нормално. Билетите за мача свършиха буквално за няколко часа. Иначе е ясно кой е фаворит ..., но сега в дните преди мача се изкарват какви ли не данни и мнения, които да напомнят за това славно съперничество.
Има една мисъл на Брайън Клъф преди реванша с Кьолн в 1/2 финала за КЕШ 79 (мача на Сити Граунд завършва 3-3, а реванша 1-0 за Форест) - "I hope anybody's not stupid enough to write us off". Отделно Ливърпул няма победа в официален мач на Сити Граунд от средата на 80-те години ;-)
Така, че да, има всички предпоставки да се получи хубав мач. Също така, доколкото разбрах за първи път в Нотингам ще се използва системата VAR, не знам дали е някакво изискване от страна на ФА или от Форест са предприели сами тази инициатива.

:red_fan: :red_fan: :red_fan:

_________________
Un pour tous, tous pour un!


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4969
Отговори с цитат
Мнение  Re: Nottingham Forest - Liverpool FC - FA Cup 20.03.2022 20:00   |   20.03.2022 15:33


А знаят ли се отсега потенциални двойки за 1/2 финалите или тепърва ще има жребий?

Защото биха ми допаднали едни подобни мачове:
Светците - Челси
Форест - Палас

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


Последна промяна alexbg на 20.03.2022 15:33, променена общо 1 път



 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11815
Отговори с цитат
Мнение  Re: Nottingham Forest - Liverpool FC - FA Cup 20.03.2022 20:00   |   20.03.2022 16:16


Forest_fan написа:
Вълнението сред феновете на Форест е огромно, което е и съвсем нормално. Билетите за мача свършиха буквално за няколко часа. Иначе е ясно кой е фаворит ..., но сега в дните преди мача се изкарват какви ли не данни и мнения, които да напомнят за това славно съперничество.
Има една мисъл на Брайън Клъф преди реванша с Кьолн в 1/2 финала за КЕШ 79 (мача на Сити Граунд завършва 3-3, а реванша 1-0 за Форест) - "I hope anybody's not stupid enough to write us off". Отделно Ливърпул няма победа в официален мач на Сити Граунд от средата на 80-те години ;-)
Така, че да, има всички предпоставки да се получи хубав мач. Също така, доколкото разбрах за първи път в Нотингам ще се използва системата VAR, не знам дали е някакво изискване от страна на ФА или от Форест са предприели сами тази инициатива.

:red_fan: :red_fan: :red_fan:


Надъхването е нормално, но всичко освен двойка би било изненада.

_________________
Изображение


 
(Les Mousquetaires)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 06:21
Мнения: 4450
Местоположение: Laval, QC, Canada
Отговори с цитат
Мнение  Re: Nottingham Forest - Liverpool FC - FA Cup 20.03.2022 20:00   |   20.03.2022 16:45


Vendome написа:
Forest_fan написа:
Вълнението сред феновете на Форест е огромно, което е и съвсем нормално. Билетите за мача свършиха буквално за няколко часа. Иначе е ясно кой е фаворит ..., но сега в дните преди мача се изкарват какви ли не данни и мнения, които да напомнят за това славно съперничество.
Има една мисъл на Брайън Клъф преди реванша с Кьолн в 1/2 финала за КЕШ 79 (мача на Сити Граунд завършва 3-3, а реванша 1-0 за Форест) - "I hope anybody's not stupid enough to write us off". Отделно Ливърпул няма победа в официален мач на Сити Граунд от средата на 80-те години ;-)
Така, че да, има всички предпоставки да се получи хубав мач. Също така, доколкото разбрах за първи път в Нотингам ще се използва системата VAR, не знам дали е някакво изискване от страна на ФА или от Форест са предприели сами тази инициатива.

:red_fan: :red_fan: :red_fan:


Надъхването е нормално, но всичко освен двойка би било изненада.


Така е, всичко освен победа на Ливърпул би било доста голяма изненада.

_________________
Un pour tous, tous pour un!


 
(Les Mousquetaires)
Аватар

Регистриран на: 09.06.2012 13:59
Мнения: 761
Местоположение: Varna
Отговори с цитат
Мнение  Re: Nottingham Forest - Liverpool FC - FA Cup 20.03.2022 20:00   |   20.03.2022 16:48


Мачът е уникален и за всички фенове на Форест ще си е награда за достигането на 1/4 финал. Интересна беше пресконференцията на Клоп преди мача, където каза, че за първи път ще е в Нотингам и го свързва с четенето на Робин Худ от детските си години и изрази съжаление, че няма да има време да разгледа забележителностите на града. Доста Форест фенове го изтълкуваха като ниглежиране на мача, което ще даде още по-голям залог. Всичко освен победа за Пуул ще е сензация, но това е ФА Къп :-).

_________________
Изображение
Изображение


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6722
Отговори с цитат
Мнение  Re: Nottingham Forest - Liverpool FC - FA Cup 20.03.2022 20:00   |   20.03.2022 19:00


Най-якото в Нотингам, е процента жени мъже - 2 към едно. Отделно мацките са хубави. Познавах една оттам!

_________________
Изображение


 
Online
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 14:15
Мнения: 6323
Отговори с цитат
Мнение  Re: Nottingham Forest - Liverpool FC - FA Cup 20.03.2022 20:00   |   20.03.2022 21:07


TheExorcist написа:
Най-якото в Нотингам, е процента жени мъже - 2 към едно. Отделно мацките са хубави. Познавах една оттам!


Със сигурност това най-същественото покрай мача...
:thumbs:

_________________
Изображение


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4969
Отговори с цитат
Мнение  Re: Nottingham Forest - Liverpool FC - FA Cup 20.03.2022 20:00   |   20.03.2022 21:38


За съжаление след тоя невероятен пропуск много бързо ги наказаха... Ама тъпото дясно Белчев на Форест - хем не може да борави с топката, хем се мъчи...

И все пак, с тоя леко съмнителен гол ако бият...

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
(Les Mousquetaires)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 06:21
Мнения: 4450
Местоположение: Laval, QC, Canada
Отговори с цитат
Мнение  Re: Nottingham Forest - Liverpool FC - FA Cup 20.03.2022 20:00   |   20.03.2022 22:06


Заслужена победа за Ливърпул. Като не вкарваш, ти вкарват. Ясно и в този мач си пролича слабостта на Форест в атака, където липсва човек можещ да бележи от позиции като тази при пропуска на Цинкернагел. На моменти малко наивна игра от играчите на Форест и неща които се получават в Чемпиъншип срещу отбори от ранга на Ливърпул не вървяха. Все пак Нотингам игра повече от прилично и успя максимално да затрудни Ливърпул, който пък направи необходимия минимум, за да вземе мача. Дузпа за Форест нямаше, а гола макар и от тънко положение се видя, че Джота не беше в засада.

Успех на ливърпулци на 1/2 финала срещу Ман Сити :-)

:red_fan: :red_fan: :red_fan:

_________________
Un pour tous, tous pour un!


Последна промяна Forest_fan на 20.03.2022 22:06, променена общо 1 път



 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11815
Отговори с цитат
Мнение  Re: Nottingham Forest - Liverpool FC - FA Cup 20.03.2022 20:00   |   20.03.2022 22:22


Мъжки мач за Форест (въпреки многото жени в града). Имаха своя шанс.

_________________
Изображение


 
(Les Mousquetaires)
Аватар

Регистриран на: 09.06.2012 13:59
Мнения: 761
Местоположение: Varna
Отговори с цитат
Мнение  Re: Nottingham Forest - Liverpool FC - FA Cup 20.03.2022 20:00   |   20.03.2022 22:24


Ами, това бе за нас този мач. Леко напрегнати бяха Форест, което е нормално. Приказката приключи, но аз съм горд с отбора, защото така не съм ги виждал да играят от младежките ми години :-). Нашата битка сега е друга и дано имаме късмет и енергия, за да изпълнем една дългоочаквана мечта. Поздравления за всички "скаузъри" и успех срещу Сити.

_________________
Изображение
Изображение


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6722
Отговори с цитат
Мнение  Re: Nottingham Forest - Liverpool FC - FA Cup 20.03.2022 20:00   |   21.03.2022 12:34


Не гледах мача, но това, което четох е, че Форест са били като Робин Худ и по никакъв начин не са отстъпвали на Пуул. Това е един от най-симпатичните ми отбори и това, което наистина пожелавам е да се видим другия сезон във Висшата Лига. Успех! :-)

_________________
Изображение


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 15 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг