Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29.03.2024 13:29



Отговори на тема  [ 144 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Купи и EFL сезон 2022/23 
Автор Съобщение
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10360
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Купи и EFL сезон 2022/23   |   27.04.2023 09:52


bai Momchil написа:
Diavolo написа:
Ама имат публика.
Исках да видя и Милуол, ама те са в трагична форма точно в най-лошия момент от сезона.


Аз пък не ги искам, щото няма по-долни отрепки в Англия от тяхната публика. Тия ако влезнат във ВЛ ще правят проблеми във всеки мач.

Ами не е точно така. Фирмата им наистина е една от най-бруталните, но да се говори така за всичките им фенове е най-малкото лекомислено. Хората там често се ангажират в различни социални проекти и благотворетелни инициативи и като цяло са топли и мили хора от работническата класа. Интересен факт - процентът на жените в публиката на Милуол е сред най-високите в цяла Англия. Като цяло, феновете им не се отличават особено от тези на съседите от Чарлтън, просто имат лоша слава.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Купи и EFL сезон 2022/23   |   27.04.2023 10:57


SUBXERO написа:
bai Momchil написа:
Diavolo написа:
Ама имат публика.
Исках да видя и Милуол, ама те са в трагична форма точно в най-лошия момент от сезона.


Аз пък не ги искам, щото няма по-долни отрепки в Англия от тяхната публика. Тия ако влезнат във ВЛ ще правят проблеми във всеки мач.

Ами не е точно така. Фирмата им наистина е една от най-бруталните, но да се говори така за всичките им фенове е най-малкото лекомислено. Хората там често се ангажират в различни социални проекти и благотворетелни инициативи и като цяло са топли и мили хора от работническата класа. Интересен факт - процентът на жените в публиката на Милуол е сред най-високите в цяла Англия. Като цяло, феновете им не се отличават особено от тези на съседите от Чарлтън, просто имат лоша слава.


Последно играхме с тях за ФА преди няколко години и направиха големи мизерии. Не съм чул да сме имали проблеми при други гостувания последните години. Представям си кво ще е във ВЛ особено на лоднонските дербита с Челси напрамер. Естествено, че не всичките им фенове са такива, не може да се генерализира, но докато не си решат проблема с тия примати, да си седят в Б група, даже ако може и да изпаднат и по-надолу.

_________________
Изображение


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: Купи и EFL сезон 2022/23   |   08.05.2023 17:47


Милуол са напът да пропуснат плейофите по един много идиотски начин.
Пред последните мачове бяха с 2 точки преднина пред Съндърланд и УБА (Блекбърн също, но те са с минусова ГР).
Кофтито обаче за лондончани е, че головата им разлика е по-лоша от на Съндърланд, така че Х не ги устройва.
Е, 5 минути преди края мачовете:
Милуол - Блекбърн 3:3 (при 3:1 за Милуол на НТ)
Престън НЕ - Съндърланд 0:3
Суонси - УБА 2:2

Оппа - докато пиша става 3:4 за Блекбърн...

Явно плейофите ще са:
Лутън - Съндърланд
Мидълсбро - Ковънтри (които в момента играят мач от редовния сезон при 1:1)

Ако случайно Ковънтри паднат, ще се разменят със Съндърланд.

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: Купи и EFL сезон 2022/23   |   08.05.2023 17:57


А иначе - Плимут, Ипсуич и може би Уеднзди ще се присъединят към Чемпиъншип от следващия сезон. За сметка на отбори, били и във ПЛ: Рединг, Уигън (тия май и купа бяха печелили и ЕКТ играха).

В Лига 1 голяма издънка на Дарби, които в последния мач губят от Шеф Уеднзди и изпускат плейофното място.
На дъното пък МК Донс също вчера изпускат последния влак и следващия сезон ще си правят "дерби" в Лига 2 с истинските донове: АФК Уимбълдън. а МК Донс ги изпързаляха Кембридж, които остават в Лига 1 да правят дербита с Оксфорд...
Друго "дерби" в Лига 2 ще бъде ливърпулския Транмиър Роувърс срещу близкия уелски Рексъм...

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10360
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Купи и EFL сезон 2022/23   |   08.05.2023 18:35


Ти знаеш ли какво може да ти се случи ако кажеш на някой от Бъркинхед, че градът му е част от Ливърпул?

Там хората си имат и лаф за това - Always Merseyside, never Liverpool!

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: Купи и EFL сезон 2022/23   |   08.05.2023 18:44


Еми за мен си беше едно, ама явно съм в грешка :-? :unsure: :-o :-P

Всъщност Рексъм - ще си заформят една тройка за дербита със съседните отбори: Транмиър и Крю Аликзандра... Кой от Мърсисайд, кой от Чешаър - все са близо, около 30 мили...

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


Последна промяна alexbg на 08.05.2023 18:54, променена общо 1 път



 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Купи и EFL сезон 2022/23   |   08.05.2023 19:50


Изгледах драмата, успоредно 4 мача следях. Голямо шоу.
Яд ме е много за лъвовете, които водеха с 3-1 и допусна идиотски обрат?! :ireful: Именно за Милуол бях да се върне в елита и да гледаме култовото дерби (повече извън терена) между Уест Хям и Милуол. :-D
Чакат ни много яки плейофи

Аз сега съм твърдо за Съндърланд заради армията им от фенове
На 2 място съм за шапкарите от Лутън и на 3 място за Ковънтри. Който и от тези 3 отбора да се класира за Висшата лига ще съм много доволен. Имат традиции, имат и фенове.
Не искам Боро да се класира. От тези 4 отбора само с тях имам проблеми.


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: Купи и EFL сезон 2022/23   |   08.05.2023 20:08


Diavolo написа:
Именно за Милуол бях да се върне в елита и да гледаме култовото дерби (повече извън терена) между Уест Хям и Милуол. :-D


То не се знае - може и да има дерби, ама в ЧШ... За ужас на Фалка...Аз вече казах, че ще е още по-култово отбор от ЧШ да играе в Лига Европа...

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10360
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Купи и EFL сезон 2022/23   |   08.05.2023 20:50


alexbg написа:
Еми за мен си беше едно, ама явно съм в грешка :-? :unsure: :-o :-P

Всъщност Рексъм - ще си заформят една тройка за дербита със съседните отбори: Транмиър и Крю Аликзандра... Кой от Мърсисайд, кой от Чешаър - все са близо, около 30 мили...
Ами, "враждата" (по-скоро умерена междусъседска неприязън) е заложена в исторически план, понеже южният бряг на Мързи е в границите на старото графство Чешър, а северният в Ланкашър. Едва в 1974, когато в рамките на административно-териториалната реформа се създават метрополните райони Голям Манчестър, Мързисайд, Западни Мидландс, Тайн и Уиър и т.н., Ливърпул и Бъркинхед биват събрани в една и съща административна единица.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: Купи и EFL сезон 2022/23   |   08.05.2023 22:04


Драми, мрами, ама за сеирджийте, с извинение. Ей, голям страх сред футболната общественост в Англия да не би Милуол случайно да влязат във Висшата лига. Това нямаше да се случи, защото нямаха достатъчно аргументи, а и щяха да бъдат бръшнян чувал, нещо като Дарби Каунти през сезон 2007/08. Но не само в този мач съдийството бе разочароващо и бе твърде очевидно на кого се помага.
В Чемпиъншип няма ВАР и няма как да кажем със сигурност нещо за дадена ситуация, но няма как да не прави впечатление как в сходни ситуации категорично бяха отсъдени различни решения. При резултат 1-0 за Милуол бе отменен техен гол, след като след изпълнение на пряк свободен удар бе ударена греда и дотичалият Брадшоу довкара топката във вратата.Веднага бе отсъдена засада, а ситуацията бе много тънка. Второто полувреме пък Брерентън-Диас изпъли пряк свободен удар, вратарят на Милуол не отби добре и след кратко меле Блекбърн вкараха гол. Веднага бе отсъден гол. На повторенията ситуацията изглеждаше по-спорна от тази на Милуол. Освен това сидията спести чисти нарушения на гостите през втората част и така Милуол лесно губеха топката.

Но Милуол нямат психика, лесно се огъват и не са "стария" Милуол. И срещу Лутън като гост изпуснаха преднина от два гола. В предния кръг срещу изпадналия вече Блекпул на два пъти губеха преднината си, но биха с дузпа. Бяха втори по най-силна домакинска защита, след шампиона в дивизията Бърнли, а днес допуснаха четири гола у дома. Публиката също бе разочароваща и не помогна на своите. Още при 1-1 започна да си гледа телефоните за другите резултати, вместо да подкрепя своите, което си беше абсолютна глупост, защото бе неарилистично всичките им конкуренти да се издънят едновременно. А това, че имаше хора, които напуснаха стадиона още преди края на мача преля чашата.

Преди началото на сезона никой не слагаше "лъвовете" в сметките за плейофите, а и те имаха голям късмет да са в борбата до последния кръг, защото им преките им конкуренти се дънеха. На хартия отбори като Уест Бромич и Норич трябва да съжаляват много повече, че не се класираха за плейофите.

Но колкото и да е куриозно това бе най-добрият мач на Милуол, който съм гледал през сезона, защото видях най-много футболни неща.
Те запонаха по-добре мача, Блекбърн бяха инертни и не можеха да достигнат до опасност пред вратата на домакините. Милуол поведоха след статично положение, 25-ти техен гол след такова положение през сезона. Блекбърн изравниха от нищото, с красив гол извън пеналта на един младок. След това обаче Роувърс допуснаха две груби грешки и Милуол се възползваха. Добри отигравания имаше Бърк, който асистира за втория и сам вкара третия гол.
През второто полувреме Блекбърн, които направиха две смени на почивката, имаха тотално превъзходство. Звездата им Бен Бреретън-Диас се разигра. Той изпълни фаула, след който гостите намалиха след разбъркване, чрез Ранкин-Костело, а след това той направи 3-3.Голът му бе извън нак.поле, но напълно в обсега на вратаря на Милуол, който можеше да се намеси и по-добре. Малко по-късно излезе встрани сам пред вратата, би фалцово по диагонал, но топката срещна гредата и след това по чудо играч на Роувърс не довкара. Защитата на домакините пак я нямаше. После резервата на Милуол Скот Малоун изчисти една топка от голлинията, но тя се отби в напречната греда и можеше да стане куриозен автогол.
Домакините искаха, но не можеха, второто полувреме не създадоха нито една опасност. Бреретън-Диас ги довърши с втория си гол в мача. За него се говори, че има предварителен договор с Виляреал, но дори да не е вярно, то напускането му е сигурно на 99 процента.

И Блекбърн, и Милуол пропускат плейофите, въпреки че дълго време през сезона бяха в топ 6. Отбор като Ковънтри пък имаше едва 12 дни в топ 6 преди днешните мачове, но се класира на пето място.

Имам леки симпатии към Съндърланд и Ковънтри още от ВЛ, така че ще следя плейофите с интерес. Не съм гледал коефициенти, но Мидълзбро и Лутън са твърди фаворити за мен в двойките. "Шапкарите" имат много солидна защита, това ще е сериозен коз за тях.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: Купи и EFL сезон 2022/23   |   08.05.2023 23:30





_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: Купи и EFL сезон 2022/23   |   08.05.2023 23:35




Изображение

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Купи и EFL сезон 2022/23   |   09.05.2023 03:11


В Лига 1 за баражите ще стискам палци на Шефилд Уен
В Лига 2 ще стискам палци на Солфърд
В националната лига на финала ще съм за славния стар Нотс Каунти!


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Купи и EFL сезон 2022/23   |   09.05.2023 07:47


Нотс К, заслужават отвсякъде завръщате.

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Купи и EFL сезон 2022/23   |   09.05.2023 07:58


Заслужават ако са добри, старите лаври нямат значение.

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10360
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Купи и EFL сезон 2022/23   |   09.05.2023 08:13


За малко да глънат вода в полуфинала

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 14:15
Мнения: 6307
Отговори с цитат
Мнение  Re: Купи и EFL сезон 2022/23   |   09.05.2023 08:32


Vendome написа:
Заслужават ако са добри, старите лаври нямат значение.


Ако при спечелени 107 точки през сезона, 23т разлика от третия и средно по 2 гола и половина на мач, означава че не са добри, не знам какво следва да направят :)

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Купи и EFL сезон 2022/23   |   09.05.2023 08:40


И въпреки това трябва да спечелят финала, т.е. отново с игра да заслужат влизане в Лига 2.

_________________
Изображение


 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 14:15
Мнения: 6307
Отговори с цитат
Мнение  Re: Купи и EFL сезон 2022/23   |   09.05.2023 08:54


Vendome написа:
И въпреки това трябва да спечелят финала, т.е. отново с игра да заслужат влизане в Лига 2.


Трябва по силата на регламента, разбира се. В един мач може да се случи всичко - картони, контузии, късмет..
Което не значи, че не заслужават изкачване едно ниво нагоре.

_________________
Изображение


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Купи и EFL сезон 2022/23   |   09.05.2023 09:42


Vendome написа:
И въпреки това трябва да спечелят финала, т.е. отново с игра да заслужат влизане в Лига 2.


Общо взето Анфо ти е отговорил какво имам впредвид.

_________________
Изображение


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 144 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг