Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 14:59



Отговори на тема  [ 67 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Чемпиъншип 2016-17 
Автор Съобщение
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Чемпиъншип 2016-17   |   21.03.2017 21:04


Е да, ама тези два силни периода траят по около 25 години, което накуп си е половин век. Както и да е, смятай както искаш, нямам намерение да споря за относителни неща. Само да отбележа, че по твоята логика Евертън са истински колос, понеже имат по една титла в кажи-речи всяка една декада.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 14:15
Мнения: 6307
Отговори с цитат
Мнение  Re: Чемпиъншип 2016-17   |   21.03.2017 21:47


SUBXERO написа:
Е да, ама тези два силни периода траят по около 25 години, което накуп си е половин век. Както и да е, смятай както искаш, нямам намерение да споря за относителни неща. Само да отбележа, че по твоята логика Евертън са истински колос, понеже имат по една титла в кажи-речи всяка една декада.


Само да отбележа, Евертън е отбор много повече от днешно маркираните като грандове Челси и Ман Сити... Комшиите имат 4 титли когато Сити печели първата си, и 5 когато Челси правят това. Та поне за мен са наистина колос спрямо другите сини... : )

Иначе може да се спори много наистина.. Тук и феновете на Вила може да имат претенции защото до 1900-а година имат 5 титли, а сегашните грандове още не са имали и по една. И т.н. , и т.н.
Лошото е че в един момент дойде комерса и реално сега всеки отбор може да почне да пише история поради комерсиални, а не спортни причини, но многото празни седалки на Етихад в неделя показаха че само с пари не става.. трябва си и малко мая... засега...

_________________
Изображение


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Чемпиъншип 2016-17   |   22.03.2017 00:44


SUBXERO написа:
Е да, ама тези два силни периода траят по около 25 години, което накуп си е половин век. Както и да е, смятай както искаш, нямам намерение да споря за относителни неща. Само да отбележа, че по твоята логика Евертън са истински колос, понеже имат по една титла в кажи-речи всяка една декада.


Ами колос са разбира се. Евертън държи една камара рекорди, като най-сериозният от тях е най-много сезони в топ нивото - реално имаме само 4 сезона извън елита, всички други са прекарали в долните дивизии повече сезони от нас.

По едно време бяхме и с най-много точки спечелени в елита, ама май Пуул ни минаха.

Другият рекорд е голмайсторският сезон на Дикси Дийн - нещо което няма да се повтори от друг играч, а ако по някаква вероятност нещо подобно все пак се случи, то цената на новият Дикси Дийн би била повече от 100 милиона днешни пари.

Та това ако не са колосални неща, за какво изобщо си говорим?

_________________
Изображение


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Чемпиъншип 2016-17   |   22.03.2017 01:14


bai Momchil написа:
SUBXERO написа:
Е да, ама тези два силни периода траят по около 25 години, което накуп си е половин век. Както и да е, смятай както искаш, нямам намерение да споря за относителни неща. Само да отбележа, че по твоята логика Евертън са истински колос, понеже имат по една титла в кажи-речи всяка една декада.


Ами колос са разбира се. Евертън държи една камара рекорди, като най-сериозният от тях е най-много сезони в топ нивото - реално имаме само 4 сезона извън елита, всички други са прекарали в долните дивизии повече сезони от нас.

По едно време бяхме и с най-много точки спечелени в елита, ама май Пуул ни минаха.

Другият рекорд е голмайсторският сезон на Дикси Дийн - нещо което няма да се повтори от друг играч, а ако по някаква вероятност нещо подобно все пак се случи, то цената на новият Дикси Дийн би била повече от 100 милиона днешни пари.

Та това ако не са колосални неща, за какво изобщо си говорим?


Междудругото. Евертън е отбор с почерк, типичен английски от 80-те. Ако не беше бана на англичаните тогава, този отбор беше с голям потенциал за успехи в Европа! Убеден съм, че биха могли да смачкат почти всичко!

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Чемпиъншип 2016-17   |   18.04.2017 00:40


Имаме си нов член на Висшата Лига - Брайтън! Момчетата на Крис Хютън победиха днес Уигън с 2:1 и тъй като третият Хъдърсфийлд не успя да победи Дарби, Чайките са и математически при големите кинти. Честито!

Аз лично много се радвам за тях и отдавна исках да ги видя сред елита, но няколко пъти през последните години плейофите се оказваха препъникамък по пътя нагоре. Този път нещата се решиха още в редовния сезон.

Само преди 20 години клубът по чудо оцеля в лигата благодарение на уникален финален спринт, но без стадион и без управа, повечето не виждаха никакво бъдеще пред него, камо ли на професионално ниво. Но ето че благодарение на безупречен и всеотдаен мениджмънт, футболната пирамида бе изкачена и от август месец нататък феновете от южния бряг ще се наслаждават на плодовете на многогодишния усърден труд.

П.С. Всичко това естествено са и добри новини за Кристъл Палас, тъй като за пръв път в ерата на ВЛ ще станем свидетели и на позабравеното М23-дерби.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Les Mousquetaires)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 06:21
Мнения: 4434
Местоположение: Laval, QC, Canada
Отговори с цитат
Мнение  Re: Чемпиъншип 2016-17   |   18.04.2017 01:35


Напълно заслужена промоция за Брайтън, които бяха изключително постоянни през сезонач а и случиха на много добър мениджър като Крис Хютън, който като че ли остана малко недооценен в Нюкасъл и Норич или пък може би с Брайтън си паснаха най-добре. След Борнемут, още един отбор от южния бряг, който показа на големите имена (като Форест например) как се печели промоция и колко е важно да имаш наистина умно ръководство.

_________________
Un pour tous, tous pour un!


 
Аватар

Регистриран на: 27.08.2012 13:50
Мнения: 479
Местоположение: гр. София
Отговори с цитат
Мнение  Re: Чемпиъншип 2016-17   |   22.04.2017 16:25


Forest_fan написа:
...случиха на много добър мениджър като Крис Хютън, който като че ли остана малко недооценен в Нюкасъл и Норич ...

С промоцията на Брайтън Хютън вече може да се каже, че е доказана марка за Чш, но определено кариерата му във Висшата лига е провал до момента... така че предричам трудни времена за "чайките" в елита на Англия...

_________________
http://norwich-city-bulgaria.com


 
WWW
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: Чемпиъншип 2016-17   |   22.04.2017 23:11


Абе гледам, че изпада Уигън, който преди 4 години спечели ФА Къп и игра после в Европа...
А май е на път да изпадне и втория шампион във Висшата лига - Блекбърн.. И ако има някакви шансове за спасение - то те биха били за сметка на Бирмингам (най-малко симпатични от изброените), Форест (ужас) или КПР...

В същото време - Лийдс пък как са профукали шанса си за бараж, просто не е истина. В последните 3 мача - 1 точка, срещу 9 на Фулъм. И сега, с 2 мача оставащи, Фулъм водят с 3 на Лийдс... Баси идиотите са тия от Лийдс...

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
(Underground)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 15:52
Мнения: 5468
Отговори с цитат
Мнение  Re: Чемпиъншип 2016-17   |   08.05.2017 12:32


Нотингам се спасиха в последния кръг след домакинска победа над Ипсуич с 3-0 и заради по-добрата голова разлика останаха в групата за сметка на друг знаменит отбор Блякбърн, който изпада и другата година ще се подвизава в третото ниво на английския футбол, където ще мери сили с Рочдейл. Честито на Фореста с пожелания за бързо завръщане в елита на един от най-титулуваните отбори в английския футбол. Трябва да се отбележи, че само седем отбора от целия чемпиъншип са вкарали повече голове от Форест в рамките на кампанията, като два от отборите класирали се за плейофите Шефилд Уензди и Хъдърсфийлд са вкарали по-малко от тях. Но моите предпочитания за въпросните плейофи са именно за кукумявките, които направиха една много добра кампания. Спомням си двата мача срещу настоящия шампион Нюкасъл, където взеха две победи и то в невероятни мачове изпъстрени с много положения. Рединг и Фулъм ми писнаха, ту влизат, ту изпадат, с нищо не могат да ме впечатлят. Хъдърсфийлд също ще са опция за мен, но трябва да се справят именно с Шефилд Уензди. Става интересно обаче :-)

_________________
https://varhove.info/
http://5kmrun.bg/

Изображение


 
WWW
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Чемпиъншип 2016-17   |   08.05.2017 12:41


С оглед на съвременните тенденции в английския футбол съм твърдо за отборите от Севера, в случая Уензди/Хъдърсфийлд.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Чемпиъншип 2016-17   |   08.05.2017 12:48


Бтв ако Териерите не успеят с промоцията, а Братфорд бият Милуол и влязат в ЧШ, за пръв път от доста време тройката от Уест Йоркшър ще е в една и съща дивизия и ще се наслаждаваме на яростни дербита. Като прибавим и Блейдс, които станаха шампиони на Л1, както и евентуално Уензди, в случай, че не успеят плюс Барнзли за гарнитура, се събират доста бели рози на едно място. Интересно.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Les Mousquetaires)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 06:21
Мнения: 4434
Местоположение: Laval, QC, Canada
Отговори с цитат
Мнение  Re: Чемпиъншип 2016-17   |   08.05.2017 23:57


Форест се спасиха, ама поне за мен бъдещето е доста неясно. Говори се, че сделката по продажбата на клуба е на 99% завършена (купувач е гръцкия милиардер Евангелос Маринакис - собственик и на Олимпиакос). Поне аз имам съмнението, че общо взето минаваме от трън на глог, но все пак има малка надежда за малко по-светли дни.

Относно решителния мач с Ипсуич, победата изглежда убедителна, но при 0-0 вратарят на Форест Джордан Смит направи две впечатляващи спасявания, които оставиха отбора в мача. Ключов беше втория гол, след който можеше да се стигне и до по-убедителна победа (Асомбалонга изтърва и дузпа при 2-0). Жалко за Блекбърн, симпатичен млад отбор. Дано да успеят да се преборят за бързо завръщане. Бирмингам от кандидати за плейофи (по времето на Роует) се сринаха до изпадащите и заслужаваха да изпаднат, но след един криминален мач у дома с Хъдърсфийлд, излезли буквално с младежка формация, успяха да се измъкнат на косъм.

_________________
Un pour tous, tous pour un!


 
(New Mersey Razors)

Регистриран на: 05.06.2012 22:27
Мнения: 2420
Местоположение: planet earth
Отговори с цитат
Мнение  Re: Чемпиъншип 2016-17   |   09.05.2017 22:07


Имам много кофти натрапчивото чувство, че Фулъм ще спечели промоцията.
Наистина направиха феноменален завършек на сезона, а
Йоканович е изградил атомно нападение . Малко ми става смешно сега, щото се сещам, че говедата го уволниха преди време, щото не бил достатъчно добър за тях. Мда, друго си е Ники жадното. Това като ненужна вметка само. :)

Рединг за мен не носи никакъв колорит, а и много ще станат лондонските тимове.

Стискам палци на кукумявките най-вече, но и Хъдърсфийлд да са, аз съм ок.

_________________
"Господ обича всички, но от никой от нас не е във възторг."(Isaac Asimov)


 
Аватар

Регистриран на: 27.08.2012 13:50
Мнения: 479
Местоположение: гр. София
Отговори с цитат
Мнение  Re: Чемпиъншип 2016-17   |   13.05.2017 09:29


днес почват плейофите с мача Фулъм-Рединг и си мисля, че победителя от тази двойка ще е краен победител и ще играе във ВЛ следващия сезон.
Но като фен на английския футбол ще се изкефя да видя Шефийлд У. в елита на Англия.
За мен аутсайдерите в плейофите ще е Хъдърсфийлд...
ама да видим :football:

_________________
http://norwich-city-bulgaria.com


 
WWW
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Чемпиъншип 2016-17   |   13.05.2017 09:45


Хъдърсфийлд викам да спечелят.

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Чемпиъншип 2016-17   |   13.05.2017 10:22


Уензди или Териерите! Колкото по-далече от Лондон, толкова по-добре.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Чемпиъншип 2016-17   |   13.05.2017 20:36


Твърдо за Хъдърсфийлд! :devil:


 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 14:15
Мнения: 6307
Отговори с цитат
Мнение  Re: Чемпиъншип 2016-17   |   13.05.2017 21:10


sven_goran написа:
днес почват плейофите с мача Фулъм-Рединг и си мисля, че победителя от тази двойка ще е краен победител и ще играе във ВЛ следващия сезон.
Но като фен на английския футбол ще се изкефя да видя Шефийлд У. в елита на Англия.
За мен аутсайдерите в плейофите ще е Хъдърсфийлд...
ама да видим :football:


Мнението ми е се припокрива напълно с твоето :)

Стискам палци на Уензди. За последно кукумявките бяха в елита в края на предното хилядолетие и мисля че Шефилд заслужава да има отбор във Висшата лига.
Имам и аз усещането обаче, че котиджърс или кралските поданици ще успеят да излъжат останалите.

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Чемпиъншип 2016-17   |   13.05.2017 22:05


Значи ако трябва да ги подреждам по симпатии или как ми се иска да се развият нещата.

1. Хъдърсфийлд
2. Шефилд У (въпреки, че ме кефят Юнайтед, а не Уензди)
3. Рединг
4. Фулъм

Гледах последните 30 минути на Фулъм - Рединг. Дърводелска работа. А и атмосфера нямаше.


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Чемпиъншип 2016-17   |   13.05.2017 22:25


Фулъм заради Йока. След това Уензди.

_________________
Изображение


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 67 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг