Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 20.04.2024 06:38



Отговори на тема  [ 257 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Следваща
Premiere League 2017/2018 - обща тема за коментари 
Автор Съобщение
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10442
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Premiere League 2017/2018 - обща тема за коментари   |   17.12.2017 17:11


Hiksa написа:
Юнайтед преди САФ-а колко фенове са имали?
Много повече, отколкото си мислиш. Не те познавам, но си мисля, че си прекалено млад за да си имал сериозен поглед върху футбола от него време.

Предлагам да сменим темата преди да си изтърсил поредната си умнотия. Самият ти въпрос е предостатъчно показателен, колко слабо запознат си в материята.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 

Регистриран на: 13.04.2013 02:48
Мнения: 2881
Отговори с цитат
Мнение  Re: Premiere League 2017/2018 - обща тема за коментари   |   17.12.2017 17:21


Юнайтед преди Саф-а бяха много далеч от "най-успешният отбор в премиерлигата". Обикновенно дишаха прахта на Ливърпул и Евертън. "Новите" им фенове се появиха през 90-те когато направиха велик отбор с Бекъм, Инс, Хюз, Кийн, Шмайхел и още много велики играчи.


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9621
Отговори с цитат
Мнение  Re: Premiere League 2017/2018 - обща тема за коментари   |   17.12.2017 17:26


Hiksa написа:
Юнайтед преди Саф-а бяха много далеч от "най-успешният отбор в премиерлигата". Обикновенно дишаха прахта на Ливърпул и Евертън. "Новите" им фенове се появиха през 90-те когато направиха велик отбор с Бекъм, Инс, Хюз, Кийн, Шмайхел и още много велики играчи.


А преди да дишат прахта?

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10442
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Premiere League 2017/2018 - обща тема за коментари   |   17.12.2017 17:31


Hiksa написа:
Юнайтед преди Саф-а бяха много далеч от "най-успешният отбор в премиерлигата". Обикновенно дишаха прахта на Ливърпул и Евертън. "Новите" им фенове се появиха през 90-те когато направиха велик отбор с Бекъм, Инс, Хюз, Кийн, Шмайхел и още много велики играчи.
Какво общо имат успехите на Юнайтед с феновете им преди ерата САФ? Казах ти, колкото повече говориш по темата, толкова повече се излагаш.

Що не послушаш Бай Момчиля и се съсредоточиш върху други спортове? Ето, в Австралия тече третият Ашис тест - крикетното класико. В Али Пали тръгнаха дартовете. Не е като да няма какво. А ако питаш Дявола, ще ти каже и къде тече бадминтон. Успех!

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14251
Отговори с цитат
Мнение  Re: Premiere League 2017/2018 - обща тема за коментари   |   17.12.2017 18:32


Хикса обикновенно кърти откъм твърдения и заключения .... :laugh: ...но в случая по темата лично аз си имам друго мнение.

Мен примерно ми е писнало от т.н "прилигеровани отбори", които видиш в ли по едни или други причини (голям град, пари, успехи в миналото) едва ли не са единствените, които могат да имат фенове, да се развиват и печелят.

Появи ли се някой, който да мъти водата и айде - абе кви са тия, еднодневки, богаташчета, отбори без фенове, бла, бла, бла.

Така говореха и за Челси, да де, ама видяхме, че ако 10 години имаш силни играчи и звезди, станеш няколко пъти шампион, спечелиш ШЛ, вземеш най-добрите треньори, малко по малко ако се задържиш започваш да увеличаваш фенската си маса, защото подрастващите не се интересуват много от миналото, а от насътоящето.

Ако Сити задържи това си ниво и се развие в продължение на едно 10 години, съм сигурен, че ще има много фенове, също, както Челси сега. Същото е и с ПСЖ, казвам АКО, защото е тръдно да държиш ниво, затова Реал, Барса, Байерн, Юве, Юнайтед имат толкова много фенове.

Фенската маса на Милан е огромна заради ерата на Берлускони, да ама сега са в дупка вече доста години и ако не живнат малко по малко ще започнат да губят фенска маса извън граница (локално е ясно)

Същото е и с Ливърпул, те все още си държат голяма фенска маса ( у нас главно по оста ЦСКА), но съм сигурен, че имат много по малка такава фенска маса сред подрастващите - примерно част от нея вече е открадната от Челси.

Как да видиш фен на Сити извън граница - ами те Сити няма как да имат такива фенове, същото е и с Евъртън и който и да е, да не би по улиците да е пълно с шапки на Нотингам, Евъртън или Уест Хям.

Ако се появи чичко паричко в Уест Хям и дръзне да затраши титлта на Манчо, Арсенал или Пуул сигурно и те ще бъдат жестоко оплюти.

Същото е с Лудогорец - нямали фенска маса, ами нямат, то само Левски, урода и Ботев и донякъде Локото имат у нас, дай другите да не шават. Но айде Лудогорец е друга работа, там няма переспектива за десетилетия, но в Сити има и може да стане факт, дали ще стане е друг въпрос.

Трудно е нов отбор да се наложи, освен Челси не се сещам за много други такива.


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9621
Отговори с цитат
Мнение  Re: Premiere League 2017/2018 - обща тема за коментари   |   17.12.2017 19:40


Аз подкрепям Балета, затова и реагирах на Дявола за репликата английският Лудогорец. Имаше подобни реплики и за Челси.

Но за Ман Ю са имали много силен период преди доминацията на ливърпулските отбори, съответно и преди САФ и ерата им си имаха фенове у нас и то не малко. Аз лично познавам няколко такива, а и във форума ако питаш бат Радо и Чаво, могат да ви обяснят от кога симпатизират на този отбор. Така че Хикса за Ман Ю говори тотални глупости.

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11815
Отговори с цитат
Мнение  Re: Premiere League 2017/2018 - обща тема за коментари   |   17.12.2017 20:08


Хикса се заяжда.

+1 за мнението на Балета.

_________________
Изображение


 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 07.07.2014 20:03
Мнения: 1143
Отговори с цитат
Мнение  Re: Premiere League 2017/2018 - обща тема за коментари   |   17.12.2017 21:07


Hiksa написа:
Юнайтед преди САФ-а колко фенове са имали?


Със сигурност повече отколкото са имали Челси.

_________________
Изображение


 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 07.07.2014 20:03
Мнения: 1143
Отговори с цитат
Мнение  Re: Premiere League 2017/2018 - обща тема за коментари   |   17.12.2017 21:37


Hiksa написа:
Юнайтед преди Саф-а бяха много далеч от "най-успешният отбор в премиерлигата". Обикновенно дишаха прахта на Ливърпул и Евертън.


Юнайтед съществува много преди 80-те години на 20-ти век, период, който очевидно визираш.

_________________
Изображение


 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 07.07.2014 20:03
Мнения: 1143
Отговори с цитат
Мнение  Re: Premiere League 2017/2018 - обща тема за коментари   |   17.12.2017 21:48


bai Momchil написа:
Но за Ман Ю са имали много силен период преди доминацията на ливърпулските отбори, съответно и преди САФ и ерата им си имаха фенове у нас и то не малко. Аз лично познавам няколко такива, а и във форума ако питаш бат Радо и Чаво, могат да ви обяснят от кога симпатизират на този отбор. Така че Хикса за Ман Ю говори тотални глупости.


ПериодИ, Момчи, не период :)
Още през 60-те сме имали най-много титли на Англия, рекорд поделен с Арсенал и Ливърпул, преди последните да дръпнат в края на 70-те и 80-те. Юнайтед е първия английски отбор, спечелил КЕШ и е рекордьор по спечелени ФА Къп в големи периоди от провеждането на турнира (не ми се занимава да търся статистика, но съм почти убеден, че поне 50-60 години сумарно сме отбора с най-много трофеи, едва миналия сезон Арсенал ни задминаха). А какви играчи са носили екипа отбора преди 80-те години на миналия век е безсмислено да изброявам...До 2001-ва година единствените английски отбори, излъчили победител в надпреварата за "Златната топка" са Манчестър Юнайтед (3 пъти - Лоу, Бест, Чарлтън) и .. Блекпул :)
И о, чудо....всичко това преди да дойде САФ!!!!
Но стига толкова писане за глупостите на Хикса.

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10442
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Premiere League 2017/2018 - обща тема за коментари   |   17.12.2017 22:08


Бе то и аз се поизпуснах малко, ама вие бая му се вързахте на този малоумник.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4922
Отговори с цитат
Мнение  Re: Premiere League 2017/2018 - обща тема за коментари   |   18.12.2017 00:45


Интересна тема сте хванали за феновете, ама не знам защо ви е такова мнението за Сити. Те са си традиционен отбор все пак, имат фенове и в България. Лично аз познавам двама, които са си фенове от едно време, тоя дето го канят в Диема също не ми изглежда като новоизлюпен.

Иначе съм напълно съгласен с мнението на Балета, и мен ме дразни тоя снобизъм.

BatRado написа:
...и е рекордьор по спечелени ФА Къп в големи периоди от провеждането на турнира (не ми се занимава да търся статистика, но съм почти убеден, че поне 50-60 години сумарно сме отбора с най-много трофеи, едва миналия сезон Арсенал ни задминаха).


С цел прецизност трябва да кажем, че малко преди арсенал да ви задминат, вие задминахте Тотнъм като отбора с най-много купи :)


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10442
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Premiere League 2017/2018 - обща тема за коментари   |   18.12.2017 00:56


Как така "малко" бе, Спърс? Тотнъм ги бяхме отвяли доста преди това. Първо ги изравнихме с трите купи '83, '85 и '90, после ни дръпнаха '92, но '94 пак изравнихме, а '96 излязохме еднолично начело до серията на Арсенал последните години. Цифром и словом 18 години бяхме рекордьори на парче. Толкова по въпроса с прецизността.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4922
Отговори с цитат
Мнение  Re: Premiere League 2017/2018 - обща тема за коментари   |   18.12.2017 01:41


Е, "малко" в исторически план имах предвид, честно казано мислех че са 8-9, така че наистина не съм съвсем прецизен и аз :) Но така или иначе идеята ми беше, че не сте били 50-60 години отбора с най-много купи, а задминавате Тотнъм чак 90-те.

П.С. Последната купа на Тотнъм е 91-ва, не 92-ра, нали знаеш че годината трябва да завършва на 1 :)


Последна промяна spurs на 18.12.2017 01:42, променена общо 1 път



 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28640
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Premiere League 2017/2018 - обща тема за коментари   |   18.12.2017 01:52


Парма (не знам защо за тях се сетих, но е хубав пример) е много по-малък отбор от Ман Сити ама си пълнеха винаги ст. Енио Тардини.
А тук говорим за отбор, феновете на които се мислят за истинските манчестърци. Абсолютно срамно и не знам още как да се изразя е да не можеш да си напълниш стадиона когато имаш един от най-добрите отбори в историята на премиършип. На две поредни домакинства се виждаха празни редове и то точно зад вратата, където са върлите фенове, е от това по-голяма излагация и срам не знам дали може да има.
За това ги бъзикам за Лудогорец и пр. Никакъв сноб не съм, жегнах ги именно заради този факт. Ако си пълниха стадиона и създаваха хубава атмосфера изобщо няма да го пиша.
Иначе като цяло съм съгласен с мнението на Балета. Малките деца така припознават любимите си отбори. Ако не са по бащина линия, то гледат мач на някой отбор по телевизията или на живо, харесва им, започват да се интересуват и да им пука и постепенно интересът прераства в страстна любов и така.
Обаче има и страшно много ''фенове'' на силните на деня. Аз познавам такива фенове (интерсуват се от футбол, гледат и пр.), които се кефиха на Челси на Моуриньо, а сега са за Сити на Гуардиола.


 
(Les Mousquetaires)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 06:21
Мнения: 4453
Местоположение: Laval, QC, Canada
Отговори с цитат
Мнение  Re: Premiere League 2017/2018 - обща тема за коментари   |   18.12.2017 02:08


Дяволе, не знам кой мач на Сити си гледал и стадиона е бил празен, но според статистиката в шампионатните им мачове стадиона е пълен на 98% Средна посещаемост от 54 хил. при капацитет 55 хил.

http://us.soccerway.com/national/england/premier-league/20172018/regular-season/r41547/?ICID=SN_01_01

Ако си гледал мач от ШЛ е нормално да има празни седалки. Винаги ми е правило впечатление още от 90-те години, че на мачовете от ЕКТ в Англия посещаемостта е по-ниска от тази в шампионатните мачове.

За сравнение в Серия А положението изобщо не е розово, но подозирам, че си запознат с това.

http://us.soccerway.com/national/italy/serie-a/20172018/regular-season/r42011/?ICID=SN_01_03

_________________
Un pour tous, tous pour un!


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6722
Отговори с цитат
Мнение  Re: Premiere League 2017/2018 - обща тема за коментари   |   18.12.2017 19:20


[quote="Balleta"]


Същото е и с Ливърпул, те все още си държат голяма фенска маса ( у нас главно по оста ЦСКА), но съм сигурен, че имат много по малка такава фенска маса сред подрастващите - примерно част от нея вече е открадната от Челси.
/quote]

По оста ЦСКА??? Нито аз, нито Резо, нито повечето ми френдове Пуул фенове са чорбари! Много бъркаш тука!

_________________
Изображение


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6722
Отговори с цитат
Мнение  Re: Premiere League 2017/2018 - обща тема за коментари   |   18.12.2017 19:35


Diavolo написа:
Парма (не знам защо за тях се сетих, но е хубав пример) е много по-малък отбор от Ман Сити ама си пълнеха винаги ст. Енио Тардини.
А тук говорим за отбор, феновете на които се мислят за истинските манчестърци. Абсолютно срамно и не знам още как да се изразя е да не можеш да си напълниш стадиона когато имаш един от най-добрите отбори в историята на премиършип. На две поредни домакинства се виждаха празни редове и то точно зад вратата, където са върлите фенове, е от това по-голяма излагация и срам не знам дали може да има.
За това ги бъзикам за Лудогорец и пр. Никакъв сноб не съм, жегнах ги именно заради този факт. Ако си пълниха стадиона и създаваха хубава атмосфера изобщо няма да го пиша.
Иначе като цяло съм съгласен с мнението на Балета. Малките деца така припознават любимите си отбори. Ако не са по бащина линия, то гледат мач на някой отбор по телевизията или на живо, харесва им, започват да се интересуват и да им пука и постепенно интересът прераства в страстна любов и така.
Обаче има и страшно много ''фенове'' на силните на деня. Аз познавам такива фенове (интерсуват се от футбол, гледат и пр.), които се кефиха на Челси на Моуриньо, а сега са за Сити на Гуардиола.


Много добро мнение брато, евала! Но пък мога и да те оборя - КЪДЕ Е ПАРМА СЕГА??? :stop: Това не е ли изкуствения отбор от края на миналия век?!

_________________
Изображение


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6722
Отговори с цитат
Мнение  Re: Premiere League 2017/2018 - обща тема за коментари   |   18.12.2017 19:38


[quote="Vendome"]Хикса се заяжда.

Не смятам, че се заяжда, той си е такъв според мен!

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28640
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Premiere League 2017/2018 - обща тема за коментари   |   18.12.2017 20:23


Аве мани ги Парма, говорим за фенове и подкрепа.
Форесте, остави ги сухите цифрички. Аз гледам и виждам с очите си.
Виж репортажи от предните две домакинства на Шити на Емиратс преди дербито с Тотнъм.
Той стадиона може да е на 95% пълен но не е 100% нали? И точно зад вратата имаше незаети седалки, което е абсурдно. Да не говорим, че домакинствата им са като на театър.


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 257 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг