Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 12:48



Отговори на тема  [ 60 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Дейвид Мойс (мнения, оценки и прогнози) 
Автор Съобщение
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дейвид Мойс (мнения, оценки и прогнози)   |   01.12.2017 09:14


bai Momchil написа:
TheExorcist написа:
Що да е кофти, точно от него имат нужда.

Щото Дебелият е корумпиран и след онзи скандал трябваше да е приключил с футбола. А всъщност какво се получи, обикаля клуб след куб, взима си неустойки и по няколко милиона на сезон?!? Къде е логиката. Аз не искам такъв човек да е начело на моят клуб! Не че останалите мениджъри са света вода ненапита, но поне не са опетнени, а специално Ънсуърт е млад и преспективен и не начело заради милионите хонорар.


Кофти за Ънсуърт, наистина. В днешно време е неимоверно трудно за "вътрешни" хора да направят пробив в любимия си клуб отдолу.

Ако ножът е опрял до кокала почти сигурно ще загубят по точки от някой от обичайните заподозрени "пожарникари" (Алардайс, Пардю, Пулис и още някои във въртележката), който ще бъде предпочетен заради постигнати "успехи" на фронта за оцеляване.

Ако рокадата стане по нормално време в повечето случаи ще бъдат пренебрегнати за сметка на някое конвертируемо име (срещу съответния бомбастичен хонорар, че и неустойка) без да се вземат под внимание същински, "футболни" фактори, само защото лоукъл бойс по принцип нямат "маркетингов потенциал".

Това, което се случи с Гуардиола и Зидан, беше уникален шанс да се отворят очите на повечето босове по футболните клубове, но поне засега си остават изолирани случаи, поне на високо равнище. А по големите клубове (по малките така или иначе) има безброй способни треньори, калени с миналите успехи, които оптимално познават обстановката, обичаите, духа на клубовете си и които най-добре могат да предадат това на сегашните поколения футболисти.

Ама какво сме тръгнали да си чешем езиците напразно. Играта бавно, но сигурно умира, най-вече защото е все по-малко игра и все повече индустрия. Така, както умира и целият ни континент и цивилизацията му. Чалмите скоро ще ни управляват държавите, а жълтурите икономиката.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 15.07.2012 20:56
Мнения: 5070
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дейвид Мойс (мнения, оценки и прогнози)   |   01.12.2017 09:17


SUBXERO написа:
Това, което се случи с Гуардиола и Зидан, беше уникален шанс да се отворят очите на повечето босове по футболните клубове, но поне засега си остават изолирани случаи, поне на високо равнище.

Нека прибавим и Мъри Стоилов към този списък и да отбележим далновидността на Батков :-D


 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 14:15
Мнения: 6307
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дейвид Мойс (мнения, оценки и прогнози)   |   01.12.2017 09:49


SUBXERO написа:
Играта бавно, но сигурно умира, най-вече защото е все по-малко игра и все повече индустрия. Така, както умира и целият ни континент и цивилизацията му. Чалмите скоро ще ни управляват държавите, а жълтурите икономиката.


За съжаление си много прав и в трите си изречения.

Що се отнася до първото. Вчера с приятел си коментирахме следното:



Романтика в чист вид - без агенти, без комисиони, без визитки, без "гледане на касетки" и т.н.

С риск да звучим като дядовците в Мъпет Шоу, но с всичко във футбола стана така (индустрия).. рано или късно този балон ще гръмне, но дори и да не гръмне близките години, играта вече не е същата. Затова и ги няма онези, самородните да ги наречем, мениджъри тип Шенкли, Пейсли, Клъф, САФ, Хицфелд и т.н.

Какво значение има в момента дали ПСЖ се води от Емери, Премери или Намери, след като идва един лигльо и почва да определя кой какво.

_________________
Изображение


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дейвид Мойс (мнения, оценки и прогнози)   |   01.12.2017 10:33


SUBXERO написа:
bai Momchil написа:
TheExorcist написа:
Що да е кофти, точно от него имат нужда.

Щото Дебелият е корумпиран и след онзи скандал трябваше да е приключил с футбола. А всъщност какво се получи, обикаля клуб след куб, взима си неустойки и по няколко милиона на сезон?!? Къде е логиката. Аз не искам такъв човек да е начело на моят клуб! Не че останалите мениджъри са света вода ненапита, но поне не са опетнени, а специално Ънсуърт е млад и преспективен и не начело заради милионите хонорар.


Кофти за Ънсуърт, наистина. В днешно време е неимоверно трудно за "вътрешни" хора да направят пробив в любимия си клуб отдолу.

Ако ножът е опрял до кокала почти сигурно ще загубят по точки от някой от обичайните заподозрени "пожарникари" (Алардайс, Пардю, Пулис и още някои във въртележката), който ще бъде предпочетен заради постигнати "успехи" на фронта за оцеляване.

Ако рокадата стане по нормално време в повечето случаи ще бъдат пренебрегнати за сметка на някое конвертируемо име (срещу съответния бомбастичен хонорар, че и неустойка) без да се вземат под внимание същински, "футболни" фактори, само защото лоукъл бойс по принцип нямат "маркетингов потенциал".

Това, което се случи с Гуардиола и Зидан, беше уникален шанс да се отворят очите на повечето босове по футболните клубове, но поне засега си остават изолирани случаи, поне на високо равнище. А по големите клубове (по малките така или иначе) има безброй способни треньори, калени с миналите успехи, които оптимално познават обстановката, обичаите, духа на клубовете си и които най-добре могат да предадат това на сегашните поколения футболисти.

Ама какво сме тръгнали да си чешем езиците напразно. Играта бавно, но сигурно умира, най-вече защото е все по-малко игра и все повече индустрия. Така, както умира и целият ни континент и цивилизацията му. Чалмите скоро ще ни управляват държавите, а жълтурите икономиката.


:moufan: :moufan: :moufan:

Абсолютно съм съгласен на 100%. А за жълтурите, много ми е смешно как разни "хЕнтелектуалци", се възхищават и шерват в соцмедиите тъпоумните мисли на онзи покемон (дай взаимствам най-точният термин от Блуфена) собственика на Алибаба.

:tomate: :tomate: :tomate:

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дейвид Мойс (мнения, оценки и прогнози)   |   01.12.2017 10:52


Алибаба? Е, тук ме хвана в неведение! :dunno:

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дейвид Мойс (мнения, оценки и прогнози)   |   01.12.2017 11:17


SUBXERO написа:
Алибаба? Е, тук ме хвана в неведение! :dunno:


Ей тоя паляк:

https://timedotcom.files.wordpress.com/2014/09/jack-ma-alibaba-life-lessons-clinton-global-initiative.jpg

Алибаба, Алиекспрес - най-големият сайт за електронна търговия от Китай. Много нашенци го използват да пазаруват евтини боклуци от там. И понеже тоя прави милиарди от тази търговия, разни хЕнтелектуалци му се възхущават.

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дейвид Мойс (мнения, оценки и прогнози)   |   01.12.2017 11:31


bai Momchil написа:
SUBXERO написа:
Алибаба? Е, тук ме хвана в неведение! :dunno:


Ей тоя паляк:

https://timedotcom.files.wordpress.com/2014/09/jack-ma-alibaba-life-lessons-clinton-global-initiative.jpg

Алибаба, Алиекспрес - най-големият сайт за електронна търговия от Китай. Много нашенци го използват да пазаруват евтини боклуци от там. И понеже тоя прави милиарди от тази търговия, разни хЕнтелектуалци му се възхущават.


Тоя купи през тази година МъниГрам, демек яко навлиза на Запад.

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дейвид Мойс (мнения, оценки и прогнози)   |   01.12.2017 11:39


bai Momchil написа:
SUBXERO написа:
Алибаба? Е, тук ме хвана в неведение! :dunno:


Ей тоя паляк:

https://timedotcom.files.wordpress.com/2014/09/jack-ma-alibaba-life-lessons-clinton-global-initiative.jpg

Алибаба, Алиекспрес - най-големият сайт за електронна търговия от Китай. Много нашенци го използват да пазаруват евтини боклуци от там. И понеже тоя прави милиарди от тази търговия, разни хЕнтелектуалци му се възхущават.
Пазаруване от Азия е най-тъпото, което някой от Европа може да направи. Освен ако цялата му рода не е в системата на митниците. Не проумявам как пък винаги най-безсмислените модели хващат ръка в България. Тук хората вече масово спряха да поръчват при азиатски дилъри по амазон и ибей, камо ли да го правят през азиатски портали.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дейвид Мойс (мнения, оценки и прогнози)   |   01.12.2017 12:06


Ми тоя покемон със сигурност е сред най-богатите хора в света. Може и в топ 10 да е няма да се изненадам. Не знам тъпо ли, не е ли, но хората в БГ масово пазаруват от неговите сайтове.

_________________
Изображение


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 22.07.2012 13:22
Мнения: 3025
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дейвид Мойс (мнения, оценки и прогнози)   |   01.12.2017 13:17


Шваба, личи ти, че си доста откъснат от българската действителност - китаецът пише "Gift to a friend" на пакета и в повечето случаи минава, спират само по-обемисти пратки. Неща, които от азиатските сайтове се купуват за 3-4 долара (с безплатна доставка), у нас струват 20-30лв по магазините. Та тези модели може и да са безсмислени на Запад, но тук си процъфтяват.

_________________
Изображение


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дейвид Мойс (мнения, оценки и прогнози)   |   01.12.2017 13:26


bai Momchil написа:
Абсолютно съм съгласен на 100%. А за жълтурите, много ми е смешно как разни "хЕнтелектуалци", се възхищават и шерват в соцмедиите тъпоумните мисли на онзи покемон (дай взаимствам най-точният термин от Блуфена) собственика на Алибаба.
:tomate: :tomate: :tomate:


Добре де, а какъв му е случаят на тоя. За пръв път го чувам, и понеже не ползвам социални мрежи, не му знам и мислите, защо е покемон?


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дейвид Мойс (мнения, оценки и прогнози)   |   01.12.2017 14:19


Shifter написа:
Шваба, личи ти, че си доста откъснат от българската действителност - китаецът пише "Gift to a friend" на пакета и в повечето случаи минава, спират само по-обемисти пратки. Неща, които от азиатските сайтове се купуват за 3-4 долара (с безплатна доставка), у нас струват 20-30лв по магазините. Та тези модели може и да са безсмислени на Запад, но тук си процъфтяват.
Еми ясно значи. Всичко опира до спазване на закони, към което българинът винаги е имал хронична непоносимост. Мислех си, че покрай ЕС малко повечко неща ще се нормализират, някои неща са просто омнирезистентни.

Да не изместваме фокуса от темата все пак.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дейвид Мойс (мнения, оценки и прогнози)   |   01.12.2017 14:50


spurs написа:
bai Momchil написа:
Абсолютно съм съгласен на 100%. А за жълтурите, много ми е смешно как разни "хЕнтелектуалци", се възхищават и шерват в соцмедиите тъпоумните мисли на онзи покемон (дай взаимствам най-точният термин от Блуфена) собственика на Алибаба.
:tomate: :tomate: :tomate:


Добре де, а какъв му е случаят на тоя. За пръв път го чувам, и понеже не ползвам социални мрежи, не му знам и мислите, защо е покемон?


Има визия на покемон. Иначе доста хора му се възхищават, просто щото е милиардер и му цитират интервютата мислейки си, че казва нещо много мъдро.

Иначе Шваба няма нарушение на законите. Май за пратки над определена сума се плаща мито, ако е под няма проблеми. Ще разпитам.

_________________
Изображение


 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 14:15
Мнения: 6307
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дейвид Мойс (мнения, оценки и прогнози)   |   01.12.2017 15:08


bai Momchil написа:
Иначе Шваба няма нарушение на законите. Май за пратки над определена сума се плаща мито, ако е под няма проблеми. Ще разпитам.


Точно така е - има праг. Преди беше 30Е или 50$. Под тази сума, няма нужда от мито.
Но това, което казва Шифтъра е че ти пращат телефон, който е 100Е, но пишат че е spare parts или gift и съответно слагат цена 20$.

Аз съм поръчвал телефон от там и съм си плащал налога. Тъпото е не в това че трябва да си платиш, а начина по който се случва всичко - чакаш на една опашка, после на друга, после на каса и т.н. и т.н. Поне при мен бе така и реално ме отказаха повече да пазарувам подобни неща от там.

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дейвид Мойс (мнения, оценки и прогнози)   |   01.12.2017 15:20


bai Momchil написа:
Иначе Шваба няма нарушение на законите. Май за пратки над определена сума се плаща мито, ако е под няма проблеми. Ще разпитам.

Няма нужда да питаш, това уча в момента. До 45 евра на пакет и фактура нищо не се подлага на обмитяване, дори и да не пише "подарък". За всичко оттам нагоре се плаща мито (при внос от Китай в ЕС преференции няма, независимо от вида на стоката). Дори и китаецът да се покаже "кооперативен" към клиента и да не приложи фактура или пък посочи невярна стойност, митничарите дърпат сравнителни цени от нета и никаква басма не цепят за некоректни данни.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дейвид Мойс (мнения, оценки и прогнози)   |   01.12.2017 15:23


Е, значи имам шашма, прав си да ни критикуваш.

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дейвид Мойс (мнения, оценки и прогнози)   |   01.12.2017 15:29


bai Momchil написа:
Е, значи имам шашма, прав си да ни критикуваш.
Не ви критикувам вас бе, човек. Яд ме е, че се получават такива неща. Може много да се говори по темата, но нека да не флудим тук. От Ънсуърт тръгнахме и виж докъде я докарахме.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дейвид Мойс (мнения, оценки и прогнози)   |   01.12.2017 15:33


SUBXERO написа:
bai Momchil написа:
Е, значи имам шашма, прав си да ни критикуваш.
Не ви критикувам вас бе, човек. Яд ме е, че се получават такива неща. Може много да се говори по темата, но нека да не флудим тук. От Ънсуърт тръгнахме и виж докъде я докарахме.


Не нас, а България и практиките в България. Иначе ся лафих с един колега, купил си е машинка с филтър за пречистване на въздуха на цена 189 доляра, бай народен демократ (китаеца) му е писал цена на стоката 50$ и така минал без мито с директна доставка с куриер. Явно не само ние правим далавери. Иначе да разводнихме темата ама нищо, поне стана интересно. :laugh:

_________________
Изображение


Последна промяна bai Momchil на 01.12.2017 15:34, променена общо 1 път



 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дейвид Мойс (мнения, оценки и прогнози)   |   02.12.2017 19:01


Ами ето със същият състав от победата с УХ играха още по-добре и първа победа която я спечелиха съвсем спокойно и рутинно. Явно работата на Ънсуърт дава резултати. Оказва се че и нестабилният в първите 1-2 мача Джонджо Кени е един от най-добрите на терена. Гилфи и Рууни също с доста силно представяне. Защо трябваше да го сменят Ънсуърт? :dunno:

_________________
Изображение


 
(Primus Maximus)

Регистриран на: 18.08.2012 16:45
Мнения: 9862
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дейвид Мойс (мнения, оценки и прогнози)   |   16.01.2018 20:24


Anfield написа:
SUBXERO написа:
Играта бавно, но сигурно умира, най-вече защото е все по-малко игра и все повече индустрия. Така, както умира и целият ни континент и цивилизацията му. Чалмите скоро ще ни управляват държавите, а жълтурите икономиката.


С риск да звучим като дядовците в Мъпет Шоу, но с всичко във футбола стана така (индустрия).. рано или късно този балон ще гръмне, но дори и да не гръмне близките години, играта вече не е същата. Затова и ги няма онези, самородните да ги наречем, мениджъри тип Шенкли, Пейсли, Клъф, САФ, Хицфелд и т.н.

Какво значение има в момента дали ПСЖ се води от Емери, Премери или Намери, след като идва един лигльо и почва да определя кой какво.


Затова и аз го ограничих до минимум футбола - вече е само скапан комерс.


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 60 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг