Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 19:06



Отговори на тема  [ 60 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Дейвид Мойс (мнения, оценки и прогнози) 
Автор Съобщение
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 15.07.2012 20:56
Мнения: 5070
Отговори с цитат
Мнение  Дейвид Мойс (мнения, оценки и прогнози)   |   08.11.2017 17:04


Дейвид Мойс бе назначен като едва 16-тия мениджър на чуковете от Източен Лондон в над 120 годишната им история.
Повечето привърженици на тима сме в шок и вече мислим за дербито с Милуол догодина, но ми е интересно какво мислят неутралните като вас.
Къде виждате Уест Хем в края на сезона?

Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дейвид Мойс (мнения, оценки и прогнози)   |   08.11.2017 17:06


Изпадате.

_________________
Изображение


 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 07.07.2014 20:03
Мнения: 1133
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дейвид Мойс (мнения, оценки и прогнози)   |   08.11.2017 20:47


Уест Хям е класически отбор, който да си призная честно не понасям, но въпреки това смятам, че има място във Висшата лига и едва ли ще изпадне. Оообачеее факта, че вече имате за мениджър един абсолютен НЕКАДЪРНИК.... хм...ако бях фен на чуковете... определено щях да хапя нокти.

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дейвид Мойс (мнения, оценки и прогнози)   |   09.11.2017 00:59


Изображение

Не мисля че има основания за такъв скептицизъм сред привържениците на Уест Хам. Много пъти съм критикувал Дейвид Мойс тук, но реално не бих го нарекъл некадърен. Нерешителен, дори страхлив, праволинеен, да, но все пак той има някакви качества. Договорът му е краткосрочен, което би трябвало да го мотивира. Да, притеснително е, че след периода си в Евертън той никъде не се е задържал дълго, освен това доста време и не упражняваше професията в този период, но и по-големи имена а оставали без работа за по-дълго.
Мойс просто не беше за клуб от ранга на Манчестър Юнайтед. Той няма манталитета да ръководи такъв клуб. С Евертън в големите мачове подходът му беше на първо място да не загуби, опита да копира това и в Юнайтед, затова и се провали, не прояви смелост да направи нужните промени след оттеглянето на Фергюсън, а се задоволи да наследи шампионския тогава състав. Както виждаме и от Челси през този сезон обаче един отбор, макар и шампион, винаги има нужда от подсилване, за да остане конкурентоспособен.
Но пък в Шампионската лига Мойс направи една добра кампания, по мое мнение последната добра кампания на Юнайтед в Европа, що се отнася до качество на играта, срещнати съперници т.н. Групата тогава с Реал Сосиедад с Гризман, Шахтьор Донецк и Байер Леверкузен не беше никак лека, но той я преодоля безпрепятствено. После тимът показа характер и елиминира Олимпиакос, след 0-2 в Атина, а срещу Байерн Мюнхен игра прилично и в двата мача.
В Реал Сосиедад реално нямаше какво толкова да направи, но и не се "прочу" като Гари Невил например. Съмнявам се и че типично по британски е подценил леко ситуацията, най-малкото не е изучавал сериозно испански, а е разчитал на преводач и т.н.
Съндърланд от години е на ръба, това че е изпаднал с този клуб не може да се брои за голям провал.
В Уест Хам има достатъчно класни играчи и мисля че Мойс ще се възползва от това. Конкретно за Чичарито той е работил с него и мисля, че ще го вдигне, а мексиканецът е доказан голмайстор.
Може би "чуковете" ще са 12-ти в крайното класиране, очаквам силна кампания във FA Cup, а Мойс със сигурност ще се пробва да вземе Купата на лигата.
В оставащите мачове през ноември срещу Уотфорд гост, Лестър домакин и Евертън гост очаквам Уест Хам да вземе между 5 и 7 точки.

И нещо малко в страни от темата. За мен в момента има голяма криза на качествени треньори. Има застаряващи имена, минали зенита си, които няма какво толкова да дадат, има разни сравнително нови, но все още не напълно доказани и другите са съвременните путьовци, които съвременното болно общество издига в култ.
Реално на мен от настоящите по-утвърдени имена ми допада донякъде само Жорже Жезус. Той наистина е различен, ама не само на приказки, смел е, има д..е, но не е водил отбор извън Португалия, а дали ще успее зависи от много фактори.
Иначе както е прието в в свободното си време да гледаш филми, по цял ден да висиш във Фейсбук и да разпускаш с пиене на бира, така е прието и треньорите да разчитат на халфовата линия като най-силно оръжие, да залагат на владеене на топката, много пасове, игра с един чист нападател и т.н. Пълна скука. Но има и хора с друго мислене, колкото и да са малко.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(Underground)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 15:52
Мнения: 5468
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дейвид Мойс (мнения, оценки и прогнози)   |   09.11.2017 06:37


И аз съм на мнението на Чаво, макар и да нямам възможност да пиша толкова много. Уест Хям не е Ман Юнайтед, очакванията там са съвсем различни. Напрежението също е друго. За мен ще е успешен престоя на Мойс в Уест Хям.

_________________
https://varhove.info/
http://5kmrun.bg/

Изображение


 
WWW
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дейвид Мойс (мнения, оценки и прогнози)   |   09.11.2017 07:58


Ще разкажа един виц:

Цитат:
Един мъж поискал от Господ да му даде 100 члена. И той му ги дал. Зарадвал се мъжа и си тръгнал. Но изведнъж Господ се обадил:
- Ааа, чакай, чакай. Ами тия двете кофи с т*шаци, кой ще ги носи?


Що го разказвам? Защото всяко нещо, което стане комерсиално с блясъка си (100 члена), носи и негативите си (2 кофи с ташаци). Абсолютно всяко нещо. Мойс реши да стане комерсиален и се подлъга по сънародника си съра да поеме МЮ. Нормално от тогава кариерата му да е все надолу и надолу, Причините да се провали в МЮ са много, той си носи вината, ама не е само и негова. След това се срина и логично дойдоха провалите в Сосиадат и Съндърланд.

Не знам за Чуковете. Ако Мойс намери себе си и се върне към корените си, то Чуковете ги чакат добри времена. Обаче ако амортизацията е необратима - изпадате.

_________________
Изображение


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 15.07.2012 20:56
Мнения: 5070
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дейвид Мойс (мнения, оценки и прогнози)   |   09.11.2017 09:38


albertz написа:
В Уест Хам има достатъчно класни играчи и мисля че Мойс ще се възползва от това. Конкретно за Чичарито той е работил с него и мисля, че ще го вдигне, а мексиканецът е доказан голмайстор.
Може би "чуковете" ще са 12-ти в крайното класиране, очаквам силна кампания във FA Cup, а Мойс със сигурност ще се пробва да вземе Купата на лигата.
В оставащите мачове през ноември срещу Уотфорд гост, Лестър домакин и Евертън гост очаквам Уест Хам да вземе между 5 и 7 точки.


Чаво, дано! И аз мисля, че Уест Хем има доста добри играчи. Единствено центъра на защитата като, че ли ни е на нужното ниво и имаме нужда от подсилване там. Но реално отборът е същия като този който зае 7мо място и беше страшилище за големите. Единствената разлика е, че ги няма Пайет и Томкинс, но пък имаме Чичарито и Арнаутович.

Но от коментарите дотук виждам, че Дейвид Мойс си остава една пълна загадка.


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дейвид Мойс (мнения, оценки и прогнози)   |   09.11.2017 12:43


falkenbach написа:
Дейвид Мойс бе назначен като едва 16-тия мениджър на чуковете от Източен Лондон в над 120 годишната им история.
Повечето привърженици на тима сме в шок и вече мислим за дербито с Милуол догодина, но ми е интересно какво мислят неутралните като вас.
Къде виждате Уест Хем в края на сезона?

Изображение


Аахаха, ебати култовата снимка, само заради нея не го бих назначил, копеле тоя изглежда по-зле и от Анди Мъри ...

_________________
Изображение


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 15.07.2012 20:56
Мнения: 5070
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дейвид Мойс (мнения, оценки и прогнози)   |   09.11.2017 13:52


TheExorcist написа:
Аахаха, ебати култовата снимка, само заради нея не го бих назначил, копеле тоя изглежда по-зле и от Анди Мъри ...

Футболът му е спасил живота, както се казва :laugh:


 
(New Mersey Razors)

Регистриран на: 05.06.2012 22:27
Мнения: 2420
Местоположение: planet earth
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дейвид Мойс (мнения, оценки и прогнози)   |   09.11.2017 20:47


Мисля, че Мойс няма да ви свърши работа.Всъщност, какви са обявените ви цели?

И проблемът не е Мойс, а човекът, или хората (не познавам структурата на УХ), които са го назначили.
За мен това е доста хазартен ход и рисково назначение. В лига, в която се разпределят милиони, трябва да си добър във взимането на подобни решения.

Всъщност, с оттеглянето на съра, мисля че приключи ерата на британските мениджъри на топ-европейско ниво. Такива като него, като Шенкли няма да има отново. Просто футболът е друг.
Много английски клубове вече усетиха тенденцията и назначиха треньори от континента. С които да играят конкурентен футбол, в крак с динамичните тенденции на играта...Други предпочитат да си разменят такива като Алърдайс или Мойс. Лимитирани. В шаблона.
Виж отборите от голямата шестица, а и не само тях. Дори Уотфорд върти само чужденци напоследък.
Разбира се, винаги има опасност да стъпиш на холандска мина, но пък шансовете да успееш май са повече.

В немската треньорска школа има и други като Нагелсман. Аз бих пробвал. Въпреки, че се връщам на горното, за риска.
Ние уж взехме немец...но тоя немец очевидно на лекциите по игра в защита е спал на задния чин....

_________________
"Господ обича всички, но от никой от нас не е във възторг."(Isaac Asimov)


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дейвид Мойс (мнения, оценки и прогнози)   |   09.11.2017 23:55


ReZo написа:
Мисля, че Мойс няма да ви свърши работа.Всъщност, какви са обявените ви цели?

И проблемът не е Мойс, а човекът, или хората (не познавам структурата на УХ), които са го назначили.
За мен това е доста хазартен ход и рисково назначение. В лига, в която се разпределят милиони, трябва да си добър във взимането на подобни решения.

Всъщност, с оттеглянето на съра, мисля че приключи ерата на британските мениджъри на топ-европейско ниво. Такива като него, като Шенкли няма да има отново. Просто футболът е друг.
Много английски клубове вече усетиха тенденцията и назначиха треньори от континента. С които да играят конкурентен футбол, в крак с динамичните тенденции на играта...Други предпочитат да си разменят такива като Алърдайс или Мойс. Лимитирани. В шаблона.
Виж отборите от голямата шестица, а и не само тях. Дори Уотфорд върти само чужденци напоследък.
Разбира се, винаги има опасност да стъпиш на холандска мина, но пък шансовете да успееш май са повече.

В немската треньорска школа има и други като Нагелсман. Аз бих пробвал. Въпреки, че се връщам на горното, за риска.
Ние уж взехме немец...но тоя немец очевидно на лекциите по игра в защита е спал на задния чин....



Ташака е друг мейт, погледни му физиономиата на тоя ... Аз такъв няма да го взема да ми чисти стълбите ... ПОГЛЕДНИ ГО САМО КАК ИЗГЛЕЖДА...

_________________
Изображение


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дейвид Мойс (мнения, оценки и прогнози)   |   12.11.2017 22:05


Мисля, че поне този и следващия сезон ще е добре за вас... После ще го закършите, ако още е с вас...

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
(Primus Maximus)

Регистриран на: 18.08.2012 16:45
Мнения: 9862
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дейвид Мойс (мнения, оценки и прогнози)   |   25.11.2017 10:49


albertz написа:
И нещо малко в страни от темата. За мен в момента има голяма криза на качествени треньори. Има застаряващи имена, минали зенита си, които няма какво толкова да дадат, има разни сравнително нови, но все още не напълно доказани и другите са съвременните путьовци, които съвременното болно общество издига в култ.


Е с това съм абсолютно и тотално съгласен! Една от причините да гледам изключително малко футбол напоследък е точно тази - че и треньорите масово взеха да стават като от един калъп.


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дейвид Мойс (мнения, оценки и прогнози)   |   26.11.2017 18:01


Абе Момчи, вие станахте за посмешище бе. Как може така да ви аналят редовно??? :-o Не говоря за Аталанта ( симпатичен отбор междудругото ), а други анонимници??? Евертън са отбор с почерк, ЗАЩО така ги ебат???

_________________
Изображение


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дейвид Мойс (мнения, оценки и прогнози)   |   26.11.2017 18:38


TheExorcist написа:
Абе Момчи, вие станахте за посмешище бе. Как може така да ви аналят редовно??? :-o Не говоря за Аталанта ( симпатичен отбор междудругото ), а други анонимници??? Евертън са отбор с почерк, ЗАЩО така ги ебат???


Куман баце, 150 милиона похарчени за тия играчи!

_________________
Изображение


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дейвид Мойс (мнения, оценки и прогнози)   |   27.11.2017 18:59


bai Momchil написа:
TheExorcist написа:
Абе Момчи, вие станахте за посмешище бе. Как може така да ви аналят редовно??? :-o Не говоря за Аталанта ( симпатичен отбор междудругото ), а други анонимници??? Евертън са отбор с почерк, ЗАЩО така ги ебат???


Куман баце, 150 милиона похарчени за тия играчи!


Абе те и други отбори хвърлят суматия си пари, ама не са на дъното на таблицата. Честно да ти кажа не мисля, че Куман беше проблема. Според мене мениджмъта на Евертън е под всякаква критика!

_________________
Изображение


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дейвид Мойс (мнения, оценки и прогнози)   |   27.11.2017 19:11


TheExorcist написа:

Абе те и други отбори хвърлят суматия си пари, ама не са на дъното на таблицата. Честно да ти кажа не мисля, че Куман беше проблема. Според мене мениджмъта на Евертън е под всякаква критика!


Какво му е на мениджмънта? Даде 150М за трансфери, осигури терен за строеж на новият стадион и скоро той ще започне, докара още пари от спонсорски договор с Финч Фарм, освен да обуе и бутонките, щото на Куман некадърниците не стават и за Витоша Бистрица...

_________________
Изображение


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дейвид Мойс (мнения, оценки и прогнози)   |   27.11.2017 19:40


bai Momchil написа:
TheExorcist написа:

Абе те и други отбори хвърлят суматия си пари, ама не са на дъното на таблицата. Честно да ти кажа не мисля, че Куман беше проблема. Според мене мениджмъта на Евертън е под всякаква критика!


Какво му е на мениджмънта? Даде 150М за трансфери, осигури терен за строеж на новият стадион и скоро той ще започне, докара още пари от спонсорски договор с Финч Фарм, освен да обуе и бутонките, щото на Куман некадърниците не стават и за Витоша Бистрица...


Не разбра нещо - Гранде Милан като похарчиха двойно повече, на кво дередже са?! Не е въпрос за парите толкова а как се управляват тия пари. Мениджмънт копеле, и с продукта, който имаш!

_________________
Изображение


Последна промяна TheExorcist на 27.11.2017 19:42, променена общо 1 път



 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дейвид Мойс (мнения, оценки и прогнози)   |   27.11.2017 20:42


TheExorcist написа:

Не разбра нещо - Гранде Милан като похарчиха двойно повече, на кво дередже са?! Не е въпрос за парите толкова а как се управляват тия пари. Мениджмънт копеле, и с продукта, който имаш!


И как според теб трябва да се управляват тия пари? Тренера ти иска попълнения - ти му отпускаш пари да си вземе играчите които му трябват. Играчите са некадърни и не стават, кой е виновен, аз дето дадох парите или тренера?

_________________
Изображение


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дейвид Мойс (мнения, оценки и прогнози)   |   28.11.2017 01:44


bai Momchil написа:
TheExorcist написа:

Не разбра нещо - Гранде Милан като похарчиха двойно повече, на кво дередже са?! Не е въпрос за парите толкова а как се управляват тия пари. Мениджмънт копеле, и с продукта, който имаш!


И как според теб трябва да се управляват тия пари? Тренера ти иска попълнения - ти му отпускаш пари да си вземе играчите които му трябват. Играчите са некадърни и не стават, кой е виновен, аз дето дадох парите или тренера?


Играчите не са лоши бе човек. Селекцията също не е лоша! Всичко е въпрос на целева мотивация, а тия твойте ора я нямат. Не знаят за какво се борят. Проблема е,че тия пичове играят само за пари!!!

_________________
Изображение


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 60 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг