Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 20:49



Отговори на тема  [ 331 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 13, 14, 15, 16, 17
Premiere League - 2018/2019 
Автор Съобщение

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: Premiere League - 2018/2019   |   12.05.2019 20:51


SUBXERO написа:
Абе, Добриле, ти що още гледаш футбол изобщо? Всичко е наговорено, да!


Понеже гледам нова сигнатура и нов аватар, та да напиша нещо по темата.
Моите уважения към шампионите и подгласниците, но ние си имаме други неща, които ни вълнуват.

Истина е, че за мен не може да се даде ясен отговор какво трябва да се направи, за да се излезе от ситуацията.
Някои казват арабите изливат милиони в Сити, а Глейзър усвояват милиони от Юнайтед.
Да, целта на собствениците на Сити е реклама, имидж, а на тези на Юнайтед печалба за тях.

Но има повече от един начин да бъдеш успешен, поне за мен.


В крайна сметка при Глейзър тимът игра три финала в ШЛ, повече отколкото в цялата си история преди това.
И не е като да не са дали пари за играчи.
Вярно е, че парите които се дават за трансфери скочиха много в последните години, но все пак клубът никога преди това не бе давал такив пари каквито даде за Погба, Лукаку, Ди Мария, дори Бербатов.

Чисто и просто както Ливърпул имаше един цикъл от доминация в две десетилетия, така и Юнайтед имаше малко над две, но този цикъл свърши, а хитрият Фъргюсън добре усети, че става промяна и побърза да се оттегли.

Но след като веднъж колелото е завъртяно е трудно да се спре.
Продължиха да се търсят успехи на всяка цена, без да има последователност в действията, без да има стратегия, като за това са виновни както шефовете, така и самите мениджъри, които сякаш поставени под напрежението от очаквнията и те не знаят какво искат и се направиха много грешни ходове, както като селекция, така и като смяна на схемата, подход.

Някои ще кажат няма спортен директор, но на Юнайтед му трябва на първо място просто един добър мениджър, като Клоп или Почетино.
Ето, в Ливърпул имаше селекционен съвет, но се правеха много неуместни трансфери, като в Юнайтед сега. Да, имаше и попадения като Суарес, но това по-скоро бе изключение.
Та дойде Клоп и той се пребори за това сам да си избира играчите и селектира един състав по негов вкус.
Почетино трансформира един посредствен отбор на Тотнъм, в който имале пак големи имена, но просто неподходящи за клуба и за стила на Поч.
Но тези двамата знаят какво искат, докато мениджърите в Юнайтед просро не знаят или излиза, че всички досега са били едни послушковци, които са се съобразявали с решенията отгоре. Но дори така да е пак те са си виновни за липсата на характер или просто е било ОК за тях да си прибират парите по контракта и до там.

Солскяр е подходящ, ако се налагат млади играчи, а между другото в Юнайтед има момчета за първия тим.
За мен това трябва да се случи.Да се опита да се направи конкурентоспособвн тим от млади местни футболисти, но това изисква време, а в Юнайтед не обичат да чакат.

А да се привлекат добри играчи трудно ще стане. И Солскяр и хора от клуба, показаха една наивност, с твърденията си че Олд Трафорд още е притегателно място за големите звезди.
И се направи неуместна аналогия с първия сезон на Моуриньо, когато клубът пак не участваше в ШЛ.
Да, но тогава Моуриньо беше все още с много добро реноме и се очакваше тимът да се бори за титлата и най-ценните трофеи.
А сега е различно, самият Солскяр каза, че тимът няма как да се бори за титлата другия сезон. Така че за мен няма как да дойдат големи играчи.

Чисто футболно тимът явно изнемогваше физически в края на сезона.
Това може и да се коригира, но няма гаранции, че само с този компонент топ 4 ще бъде достигнат следващия сезон.
Ситуацията е такава, че освежаването на състава е просто задължително, макар и това да не е гаранция за успех.
Но повечето от сегашните играчи са сериозно обременени и просто са автоматизирали едни стандарти, които не са стандартите на Манчестър Юнайтед.

Добре е да се налагат поне 3-4 млади с по-опитни играчи около тях.

А ако искат бързи успехи в клуба преди всичко трябва да намерят подхосящия треньор който да ги постигне, а това както се видя никак не е лесна задача.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: Premiere League - 2018/2019   |   12.05.2019 21:22


Може и да си прав, Чаво, за младите... Но, според мен, ако треньорът не наложи тоталният футбол, който се вижда, че ще властва в следващите няколко години - резултат все така няма да има... И при нас е същото - за съжаление, не съм уверен, че Емери ще успее (още повече, че при нас дори се говори за малък трансферен бюджет...)...

Така че - ние и предимно вие властвахме доста време: сега ни чака съдбата на Пуул (дано не на Тотнъм)...

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: Premiere League - 2018/2019   |   12.05.2019 21:48


Еми, може и да не го харесваме много ама:



По-притеснителното за Пуул е, че досега ги прави все на тройки...

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


Последна промяна alexbg на 12.05.2019 21:49, променена общо 1 път



 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: Premiere League - 2018/2019   |   13.05.2019 19:07


Добре е като е изкарана тази класация, аз да поместя и една друга, която гледах днес.
Тя е неофициална, може и не всичко в нея да е наред, но който иска нека смята :-)
Класацията е за треньорите с най-много отличия в европейския футбол.
Можех да я поместя и в темата на Дявола за класацията на Франс Футбол за най-добрите треньори, но в този раздел повече хора четат.
Тогава мисля, че не писах в темата, въпреки че имаше какво да споделя.
Искам да обърна внимание на Валерий Лобановски, който освен трофеите, се слави и като голям откривател на таланти и млади футболисти. Няма да е пресилено, ако се каже, че той е изградил цели генерации от играчи.

А ето я и класацията:

Сър Алекс Фъргюсън - 49 трофея
Мирча Луческу - 32 трофея
Валерий Лобановски - 29 трофея
Отмар Хицфелд - 28 трофея
Джок Стейн - 26 трофея
Пеп Гуардиола - 26 трофея
Жозе Моуриньо - 25 трофея

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: Premiere League - 2018/2019   |   13.05.2019 22:31


И ний си имаме шампиони, макар и във втора женска дивизия. :yes:

https://www.youtube.com/watch?v=GH0KfdPF8zM

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: Premiere League - 2018/2019   |   13.05.2019 22:57


Така е - свикваме, Чаво...
Вие свиквате да се гордеете с историята за най-добрия треньор...
Ние свикваме да се гордеем с историята за непобедимия отбор...

Нали разбираш какво е общото...

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: Premiere League - 2018/2019   |   14.05.2019 01:44


Все пак да напиша няколко реда.
Венгер, подобно на Фъргюсън правеше от нищо нещо. С не много пари, с една разумна политика изграждаше боеспособни състави.
Сега вече всичко е пари, много пари.

Относно по-скромния бюджет е нормално, защото стадионът, той вече не е толкова нов, но е сериозна инвестиция, с която години напред трябва да се съобразяват.

В Арсенал поне има повече търпение. Преди да дойде Венгер също имаше лош период, но той постепенно направи силен отбор, не изведнъж.
Той имаше предимството да познава френския пазар, имаше скаутски нюх и това помогна много на клуба. Анри беше в Ювентус и минаваше за пълно разочарование, Виейра никой не го броеше за нищо в Милан, даже Бергкамп сериозно регресираше в Интер. И в Арсенал тези футболисти се преобразиха, бяха водещи за тима. Емануел Пти, също един много полезен халф.

Но Венгер се изчерпа, трябваше промяна.

Сега Емери също направи трансферни попадения, каквито скоро не е имало в клуба. Торейра и Сократис са удар в десетката, Гендузи също е добър.

За разлика от Юнайтед по едно време от сезона Арсенал беше близо до върха.
Накрая може би си пазят силите за Лига Европа, Емери е специалист в този турнир и пак иска да го спечели.
За мен не е лош треньор и трябва да му се даде време, което мисля, че ще стане.

За първо място не знам, но Арсенал има потенциал да е сред трите най-добри отбора. Което не е малко. А ако има прогрес, то апетита идва с яденето. Може и да се хвърлят за титлата.
За мен Почетино няма да се задържи още дълго в Тотнъм, а ако си тръгне трудно ще задържат нивото. Челси ще имат ядове със забраната за трансфери, но дори и да не е това, най-добрият им играч Азар вече не иска да играе там, това ще се отрази доста.

Арабите в Сити не вярвам да се задържат толкова колкото Абрамович в Челси. Особено ако няма ШЛ. А за мен и догодина ще им е доста трудно да я вземат.


Може да изглежда, че малко като удавник за сламка се хващам, но за мен това са реални неща.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: Premiere League - 2018/2019   |   14.05.2019 08:18


Мда - съгласен с теб...
Чета сега, че май скоро ще се разбере дали няма да накажат Шити за неспазване на феърплея - интересно ще е да видим какво ще стане (ако нещо се случи, де)...

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Premiere League - 2018/2019   |   14.05.2019 08:34


Бергкамп не е трансфер на Венгер, той го завари, както и защитата беше наследена от Джордж Греъм и сие. Обаче, Венгер ъпгрейдна атаката и умееше да намира млади и евтини играчи, които после блестяха за Арсенал.

В интерес на истината, с този наличен кеш, с който разполага Арсенал, клубът го чака добро бъдеще. Финансовият балон рано или късно ще се спука или поне ще има застой в харченето. Тогава Арсенал ще излезе на сцената.

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 13.04.2013 02:48
Мнения: 2877
Отговори с цитат
Мнение  Re: Premiere League - 2018/2019   |   16.05.2019 02:16


Лампард (и Коул) срещу Тери на 27-ми май. Ще трябва да подкрепя Дарби срещу Астън Вила въпреки, че това си е уин-уин - в двата отбора има играчи на Челси под наем.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Premiere League - 2018/2019   |   19.05.2019 03:05


Да отбележим историческия требъл за Манчестър Сити. Станаха първия английски клуб спечелил и трите домашни титли в един сезон.


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 331 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 13, 14, 15, 16, 17

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг