Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 11:35



Отговори на тема  [ 15 мнения ] 
Какво правим при отказ на играч - да се дават или не точки 
Автор Съобщение
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Какво правим при отказ на играч - да се дават или не точки   |   09.09.2018 01:41


Моля за активно участие на всички редовни и нередовни участници в Манията!
Нарочно не пускам класическа анкета, защото искам да видя мнението на всеки и накрая ще преброя гласовете.

Ще се вслушам в мнозинството независимо какво решение се вземе - за пълното анулиране на мач или обратното.
Реших да съм демократичен, а не диктатор, защото е хубаво да няма дрязги и излишни драми, все пак играем за кеф. Аз например съм си патил много лошо от сегашното правило, но и съм се облажвал, та общо взето господ дава и взема както се казва и мисля, че с всеки един от вас е така.
Това правило по което играем в момента е от много години, но въпросът е какво правим оттук-нататък. Мислех моят глас да е двоен по ред причини, но ще си го спестя и това. Истината е, че не ми пречи и да го има и да го няма. Общо взето ми се иска да чуя вашето становище и да имаме яснота от новия сезон живот и здраве (да е ясно, че този сезон промени няма да се правят).

Последно, сегашното правило гласи, че ако тенисист губи с 0-2/1-2/2-2 и пробив за противника му в третия/четвъртия/петия сет то се присъждат пълните точки според прогнозираното.
При жените е същото, но при 0-1/1-1 сета и с пробив дефицит за отказалата се в сет 2 или 3 съответно. Преди години бе само при 0-2, стана и 1-2, при жените бе при 0-1 и така все добавяхме, като това правило в момента ако не се лъжа е на 2/3 г.

И така за какво да се гласува:

1. Да си остане така както е в момента
2. Ако някой се откаже в мача (независимо от резултата) да не се дават никакви точки
3. Ако някой се откаже в мача (независимо от резултата) да се присъждат съответните точки
4. При всеки отказ на играч да се гласува дали да се присъждат точки или не. Да се разследва по някакъв начин станалото в зависимост от ситуацията
5. Да остане както сега частично, но с по-голям диапазон за даване на точки. Т.е. - да се присъждат точки при отказ след 0-1 сета при жените и 0-2/1-2 сета при мъжете (независимо дали следващият сет е започнал или не и ако е започнал да не е задължително след допуснат пробив)


Вие сте -->


 
(Underground)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 15:52
Мнения: 5468
Отговори с цитат
Мнение  Re: Какво правим при отказ на играч - да се дават или не точки   |   09.09.2018 06:22


Според мен при отказ на играч трябва да се анулира прогнозата, независимо от резултата до момента. Все едно този мач го няма.

_________________
https://varhove.info/
http://5kmrun.bg/

Изображение


 
WWW
(Primus Maximus)

Регистриран на: 18.08.2012 16:45
Мнения: 9862
Отговори с цитат
Мнение  Re: Какво правим при отказ на играч - да се дават или не точки   |   09.09.2018 08:36


Според мен трябва да е смесица между 4 и 5. Оставяш правилото както досега, за да няма излишно разтъкаване, ако се случат повече откази и САМО ако има отказ извън параметрите на сегашното правило, организаторът описва какво е станало на мача и пуска анкета дали да се зачита даден резултат или не, иначе ще стане твърде сложно. Правилото сега е добро като цяло и е похвално.


 
(Real Green)

Регистриран на: 20.05.2012 18:26
Мнения: 3457
Отговори с цитат
Мнение  Re: Какво правим при отказ на играч - да се дават или не точки   |   09.09.2018 12:22


Отговор 2.
По този начин е точно и ясно описано какво се случва, няма прецеденти, няма нищо.

Ако искаш да си по-гъвкав, като организатор, но с това да има понякога дразги и да е по-сложно, то смесица между отговор 4 и 5.
Но аз лично искам гласът ми да се брои за точка 2.

_________________
viewtopic.php?f=42&t=25


 
(Extreme Zombies)

Регистриран на: 20.09.2012 12:41
Мнения: 4870
Отговори с цитат
Мнение  Re: Какво правим при отказ на играч - да се дават или не точки   |   09.09.2018 14:14


я направо точка 2 и да се анулира така няма да има никакви спорове. ако ли не точка 3, по скоро 5 ама да се изиграл един сет поне преди играча да се откаже при жените два при мъжете, демек без пробиви. но понеже искаш да гласувам аз съм за 2 ако се откаже играч да не се присъждат точки, така никой няма да се дразни :-)


Последна промяна juve на 09.09.2018 14:15, променена общо 1 път



 
(Primus Maximus)

Регистриран на: 18.08.2012 16:45
Мнения: 9862
Отговори с цитат
Мнение  Re: Какво правим при отказ на играч - да се дават или не точки   |   09.09.2018 15:51


Ще напомня на гласувалите за точка 2, че допреди няколко години беше точно точка 2, само дето май никой от вас не играеше. Тогава имаше няколко случая с масови откази в началните кръгове, които опорочаваха цели турнири и го променихме - ако не се лъжа след едни такива тъпотии, които много ощетиха Агаси (юзъра, не тенис легендата :yes: ). Лично аз изобщо не съм съгласен да се връщаме на правилото "онлайн хазарт" и да действаме по правилата на поредната узаконена каста престъпници а.к.а букмейкърите - тук не играем за пари, а за удоволствие и се отнема от удоволствието, когато има ясна перспектива накъде е отишъл даден мач и как някой се отказва, защото му е ясно, че не може да спечели. Всъщност за толкова години не си спомням и един сериозен спор в клуба относно даден спрян мач и каква е била реалната ситуация.


 
(Primus Maximus)

Регистриран на: 18.08.2012 16:45
Мнения: 9862
Отговори с цитат
Мнение  Re: Какво правим при отказ на играч - да се дават или не точки   |   09.09.2018 16:41


Pocko написа:
Отговор 2.
По този начин е точно и ясно описано какво се случва, няма прецеденти, няма нищо.


Веднага оспорвам - защо се анулира, след като има победител и той продължава в следващия кръг? Защо да не се брои, че си познал победителя, особено ако с прогнозата си си предвидил, че даден играч не може да спечели заради физически обстоятелства - уморен е, прочел си/видял си, че има контузия и вероятността да не издържи също си я пресметнал? А другите играят 3:0/3:1 за фаворита ей така, само по имена. Реве се за ботщина, но не искаме да стимулираме атрактивната игра, особено когато дадена прогноза е изградена на аргументи. Анулира се при букитата, щото не искат да дават пари, а ние тук не играем за пари. Анулирането е 100% справедливо само при отказ преди да започне изобщо мача или ако не е завършил първия сет, макар че дори и при бърз отказ след началото на започнал мач може да си проличи добре какво става - дали някой просто си е изкълчил глезена или е изиграл 3-4 гейма и е разбрал, че не може да ходи.

Друг пример - отказ при 5:0 гейма в решителен сет и не се зачита?! Такива случаи също имаше, единият мисля беше на мач на Южни. Е айде извинявай да "няма нищо" и да няма дрязги - има и още как!


Последна промяна alessandron на 09.09.2018 16:51, променена общо 1 път



 
(Valiant Knights)
Аватар

Регистриран на: 05.09.2012 11:38
Мнения: 3639
Отговори с цитат
Мнение  Re: Какво правим при отказ на играч - да се дават или не точки   |   09.09.2018 21:19


И аз съм за комбинация от 4 и 5 - увеличаване на диапозана и инициране на гласуване по усмотрение на организатора в други случаи. Тоест, не е нужно да е винаги - примерно, ако някой е паднал при 1-1 в първия сет и се е отказал, може директно да се анулира. Само тогава, когато по преценка на организатора ситуацията е спорна, както беше онази преди два дни.

_________________
Изображение


 
(Les Mousquetaires)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 06:21
Мнения: 4434
Местоположение: Laval, QC, Canada
Отговори с цитат
Мнение  Re: Какво правим при отказ на играч - да се дават или не точки   |   09.09.2018 21:35


Комбинация от варианти 4 и 5 наистина изглежда най-балансирано, но не съм сигурен, че ще има много време да се гласува, да се обсъжда и коментира, защо за даден мач с отказ на играча Х ще се присъждат или не точки. Става малко натоварено за организатора. Не всички са като Дявола, който гледа всичко :-)

Моят глас е за Вариант 5.

_________________
Un pour tous, tous pour un!


 
(Crazy Band)

Регистриран на: 06.06.2012 18:49
Мнения: 5277
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение  Re: Какво правим при отказ на играч - да се дават или не точки   |   10.09.2018 06:39


Подкрепям логиката на Сандро, изцяло.
Нямам какво да добавя.


 
(Underground)
Аватар

Регистриран на: 02.11.2016 17:31
Мнения: 2284
Отговори с цитат
Мнение  Re: Какво правим при отказ на играч - да се дават или не точки   |   10.09.2018 08:48


Ако се зачита и моя глас - то той е Вариант 5

_________________
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 11.01.2013 22:28
Мнения: 3568
Местоположение: София област
Отговори с цитат
Мнение  Re: Какво правим при отказ на играч - да се дават или не точки   |   10.09.2018 12:48


Вариант 5!


 
ICQ YIM WWW
(Real Green)

Регистриран на: 20.05.2012 18:26
Мнения: 3457
Отговори с цитат
Мнение  Re: Какво правим при отказ на играч - да се дават или не точки   |   11.09.2018 10:26


alessandron написа:
Pocko написа:
Отговор 2.
По този начин е точно и ясно описано какво се случва, няма прецеденти, няма нищо.


Веднага оспорвам - защо се анулира, след като има победител и той продължава в следващия кръг? Защо да не се брои, че си познал победителя, особено ако с прогнозата си си предвидил, че даден играч не може да спечели заради физически обстоятелства - уморен е, прочел си/видял си, че има контузия и вероятността да не издържи също си я пресметнал? А другите играят 3:0/3:1 за фаворита ей така, само по имена. Реве се за ботщина, но не искаме да стимулираме атрактивната игра, особено когато дадена прогноза е изградена на аргументи. Анулира се при букитата, щото не искат да дават пари, а ние тук не играем за пари. Анулирането е 100% справедливо само при отказ преди да започне изобщо мача или ако не е завършил първия сет, макар че дори и при бърз отказ след началото на започнал мач може да си проличи добре какво става - дали някой просто си е изкълчил глезена или е изиграл 3-4 гейма и е разбрал, че не може да ходи.

Друг пример - отказ при 5:0 гейма в решителен сет и не се зачита?! Такива случаи също имаше, единият мисля беше на мач на Южни. Е айде извинявай да "няма нищо" и да няма дрязги - има и още как!


Всичко това, което си написал е вярно. Включително и това, че не съм играл в дир-а и съм пропуснал случките, които е имало с тези отказвания. В следствие на което явно са променени правилата. Както написа и Терминатора, логиката ти е желязна :)
Просто когато няма точно и ясно форумилирано правило за мен лично моментите за спорове и недоволства ще са много повече. Като това най-вече ще е в градинката на организатора, който ще даде точките/няма да ги даде. Това ми е основният мотив да гласувам за вариант 2.

_________________
viewtopic.php?f=42&t=25


Последна промяна Pocko на 11.09.2018 10:26, променена общо 1 път



 
(Valiant Knights)
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 14:28
Мнения: 2583
Отговори с цитат
Мнение  Re: Какво правим при отказ на играч - да се дават или не точки   |   12.09.2018 10:49


аз съм за

5. Да остане както сега частично, но с по-голям диапазон за даване на точки. Т.е. - да се присъждат точки при отказ след 0-1 сета при жените и 0-2/1-2 сета при мъжете (независимо дали следващият сет е започнал или не и ако е започнал да не е задължително след допуснат пробив)

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Какво правим при отказ на играч - да се дават или не точки   |   11.01.2019 01:45


Така, накратко.

В темата се включиха 10 човека, благодаря им за което.
Гласовете се разпределиха така:

Терми, Сандро и Хенман: нещо средно измежду 4/5
Жоро, Роско и Юве: 2
Агаси, Фореста, бай Гроздан и Наки: 5

Имаме лек кворум за подточка 5, но ако добавим и Сандро, Хенман и Терми, които гравитират около нея, то тази подточка определено се набива на очи като солиден фаворит.
В началото на анкетата аз лично за себе си мислех или да си остане както досега и да не се пипа или да променя леко нещата както съм написал в подточка 5, но не исках да го пиша, за да не влияя на останалите. Подточка 2 я отхвърлям категорично, бих се спрял на нея само ако има много ама много сериозно болшинство.

И така, от новия сезон се прилага в действие новото правило описано в подточка 5.

Или:
При 1-0 сета (2/3 формат)
При 2-0/2-1 сета (при 3/5 формат)
ако противникът се откаже за играта се дават точки за победителя!
-
Или:
При 1-1/2-2 сета ако противникът се откаже след допуснат пробив в решителния сет също се дават точки за победителя!


Благодаря и очаквайте скоро темата за прогнозираме за АО + стандартната тема - Календар 2019 г.

:tennis:


Последна промяна Diavolo на 13.04.2019 00:48, променена общо 1 път



 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 15 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг