Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 11:38



Отговори на тема  [ 463 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 24  Следваща
Сериали 3 
Автор Съобщение
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   22.05.2020 13:05


MCStranger написа:
SUBXERO написа:
Прегледах всички мнения от-до и не мога да повярвам, че почти не се е говорило за Stranger Things.


Ти кажи гледа ли Dark? Хем е стилистично близък до Stranger Things, хем е по-добър, хем се развива по "ваше село":)))

Не, не съм още, но вече си го заплюх.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   26.05.2020 17:13


SUBXERO написа:
Прегледах всички мнения от-до и не мога да повярвам, че почти не се е говорило за Stranger Things. Явно съм единственият фен тук.

Като цяло не съм фен на сериалите в името на зяпането. Внимавам какво започвам, понеже бая време отива, та гледам да си струва. В случая със ST първо ми го препоръча дъщеря ми, после и жената се зариби, та в крайна сметка и аз го изгледах.

По мое скромно мнение сериалът е просто уникален. Сторилайн, съспенс, каст, актьорска игра... Самата атмосфера на '80 е перфектно пресъздадена. За по-младите този елемент вероятно не играе роля, но поне аз лично съм бил на възрастта на главните герои по времето на събитията и това адски ме грабна. Истински омаж на тази епоха - студената война, Стивън Кинг, Джон Карпентър, културата на '80, музиката на '80... Дори кадрите са минати през специална бленда за да изглеждат като снимани по онова време. Шоуто просто е адски пипнато. С адски много вкус, усет, в най-малки детайли. Много ми импонират докрай изпипани неща. Авторите Братя Дуфър не ми говорят нищо, но са свършили отлична работа.

Жалко само, че покрай пандемията, четвъртият сезон ще се забави и поне засега се предвижда да бъде завършен и да излезе към края на годината, но и това не е окончателно.

Препоръчвам най-горещо на всички, които си падат по '80, приключенски филми с главни герои деца, трилъри, хорор, мистика, фантастика... Гунис, Извънземното, То, Туин Пийкс, че и Джеймс Бонд дори...


Сестра ми ми го препоръча и ми го описа като Stand By Me, но нямам търпение за сериали, иначе списъка ми е голям, сега тече един Медичи, с Дъстин Хофман, но не ми се забива да се ангажирам, предпочитам филми.

_________________
Изображение


 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 01.07.2012 08:22
Мнения: 3827
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   31.05.2020 20:14


Space Force : https://m.imdb.com/title/tt9612516/
Страхотна политическа комедия - Стив Карел и Джон Малкович...
Гледа се на един дъх - 10 епизода по 30мин. всеки... следобеда днес го изгледах.
Хвана ли са момента много добре а е започнат преди пандемията - Китай vs САЩ и съревнование в космоса. Познайте кой е по-напред ;) Оставям сами да видите и дано им позволят да направят втори сезон...


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   14.06.2020 05:39


Tales from the Loop

https://www.imdb.com/title/tt8741290/?ref_=nv_sr_srsg_0

Няма да слагам спойлери, защото няма да издавам нищо конкретно, а и достатъчно съм писал след всеки конкретен епизод, където вече има спойлери, тъй като се засяга някакъв важен факт, резултат или просто туист.

Много е трудно да се напише ревю за такъв сериал. Атипичен отвсякъде.
Бих го нарекъл, 'Артхаус шоу'
Микс между класическа НФ, тип Артър Клар и шантавата, ''Пикник край пътя'' на братя Стругацки.

Какво имаме? Шоуто ни разказва историите на няколко семейства, живеещи в малкото градче Мърсър в щата Охайо през 70-те години на 20 век. Градчето е разположено в близост до гигантски ускорител на частици, захранван от мистериозна черна сфера със загадъчни свойства, които предизвикват всякакви феномени във време-пространството. Учените са създали този център за експериментална физика около тази сфера и мисията им е да докажат, че невъзможното е възможно...
Няма отговори на някои от мистериите, няма отговор откъде се е появила сферата, има ли някаква цел, кой за какво се бори всъщност, има ли хора зад кулисите, кой знае за нея извън градчето и пр. и пр. (разбира се в НФ не си длъжен да се обясняваш, това не е трилър и не се търси убиецът ; просто плясваш нещо и оправяйте се важи в пълна сила).
От последния епизод съдя, че всичко е започнало между 1947 и 1951 г. (Розуел, Зона 51), а малката Лорета е заела книжка от библиотеката през 1954 г. После скачаме грубо 20, 25 години, така че се пренасяме през средата на 70-те години.
Но всичко това са само мои хипотези. Никъде не се казва/показва недвусмислено.

Отчитам, че сериалът няма как да се гледа от широк кръг от хора, а и трудно ще бъде разбран и оценен по достойнство. Разбира се не е задължително да се хареса, даже повечето няма да го харесат, защото са свикнали всичко да им се обяснява и всичко да е лесно за асимилиране. Аз също обичам, но е хубаво когато се появяват така редки сюжети като този, то те да се оценяват подобаващо. Защото това е целта, която са избрали от екипа на шоуто. Не да дават отговори, а да разказват чисто човешки истории сред фантастични елементи. Трябваше да изгледам и последния епизод, за да ми се изясни напълно, че това си е по-скоро антология. Адаптацията по авангардния дигитален шведски художник, Саймън Сталенхаг няма как да бъде представена като една свързана история, защото не е създадена в оригиналния си замисъл като такава.
Натаниел Халпърн се е опитал да направи и невъзможното и мисля, че се е справил повече от добре, защото все пак е създал някаква история от изначално несвързани помежду си изображения.
Акцентът е върху човешкия живот и как той протича за един миг, като едно мигване на окото. За това всеки момент е ценен, всяка секунда от живота. Това бе и внушението и поуката от епизод 8. ‘’Промяната е част от природата’’ Ние хората сме част от природата.
Всеки епизод разказваше отделна история и водещото бе философията, не чистата наука. Фантастичният елемент бе използван просто като фон и катализатор за размишление по фундаменталните общочовешки теми.
За мен най-големия плюс е силно наситената емоционална атмосфера, която няма как да те остави равнодушен. Имаше много тъжни моменти, но и много красиви. Много меланхолия, но и оптимизъм.

Превъзходни режисьори, оператори, великолепен каст. Имахме за режисьори, Андрю Стантън (любимият ми Уоли) и самата Джоди Фостър за последния епизод. В дизайнерския екип са имена като Ралф Маккуори (Star Wars) и Сид Мийд (Блейд Рънър, Трон), така че визията нямаше как да не е на висота.

Любимите ми епизоди (подредени в последователност):
4, 8, 7, 2 (и четирите са за деветки и нагоре) и следват: 1, 6, 3, 5

Трудно ми е дам оценка. Хем искам да му дам деветка, хем искам и да съм реалист и не мисля, че е чак за толкова. Героите са малко хаотично разхвърляни и трудно можем да им бъдем съпричастни, което е от изключително значение в телевизионните сериали.
Има нещо като мозъчен тръст около Цикъла и всеки знае, че се случват странни неща, но никой не реагира адекватно, нито търси адекватна помощ. Все едно сме в някакъв сюрреалистичен свят, тип Мураками, но това трябваше да е по-недвусмислено показано, защото сега е лек минус.
Така че реалната оценка за мен е между 7.5 и 8.5.
Аз му давам по-висока средна оценка, защото е нещо различно и защото ме докосна по един особен начин, което се случва изключително рядко.
-
8.0/8.5


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Queen's Gambit   |   25.11.2020 21:35


Кво става тука, бе, защо никой не пише, я бързо гледайте Queen's Gambit, 7 серии само, на един дъх се гледа, жесток е!

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   27.11.2020 00:02


Гледай Отмяната!!

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   27.11.2020 13:00


Vendome написа:
Гледай Отмяната!!

Туй чудо как се вика в оригинал?

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   27.11.2020 14:21


The Undoing

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   27.11.2020 20:10


накрая на годината ще направя обзор накратко
гледам десетки шоута нон-стоп, включително и препоръчаните тук.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   03.01.2021 00:58


Messiah
https://www.imdb.com/title/tt7671598/
драма/мистерия

Ще напиша общо ревю без да издавам нищо за самите герои, нито за финала.
Прекрасно шоу, поне за мен. Топ.
Докосва душата по един необикновен начин приковавайки вниманието ни от първата минута на пилотния епизод до последната минута на финалния епизод. Фабулата е изключително сложна и можем да дискутираме със седмици и месеци. Винаги ще има различна гледна точка, защото темата за религията, за вярата и мирогледа на човеците е един необятен екзистенциален свят. Така че адмирации за продуцентите на шоуто и целия екип, за смелостта да се нагърбят с една толкова сложна и бих казал непосилна задача, с която много лесно можеха да си разбият главата в стената. Вместо това само за 10 епизода х 40 минути успяха да разкажат и покажат един свят в който да повярваме и да съпреживяваме.
Създателите на шоуто засягат много теми и задават много въпроси, но дават малко отговори. Зрителят е оставен сам за себе си да прецени дали главния герой е наистина Месия или гениален измамник. Набляга се еднакво и на двата полюса. Така и трябва да бъде, за да се вкара в действие мистиката като основна част от проекта и да се включи нашето собствено въображение. Ако бе даден ясен отговор щеше да ни се налага мнение и да гледаме съвсем друг тип шоу.
Финалът е класически клифхенгър. Въпросът обаче е дали изобщо ще има втори сезон, след като бе съобщено, че шоуто е канселирано и към днешна дата няма да имаме втори сезон. Не знам дали причината е в слаб рейтинг или не искат да дълбаят в една толкова взривоопасна зона, особено във времената в които живеем и с напрежението което тлее. Жалко, защото по майсторския начин по който се пипа, то тази история разгърната в едни стегнати 3 сезона би се превърнала в една модерна класика.
За тези десет епизода повече от успешно бе направен един много точен напречен разрез на човешкото битие през 21 век с цялата сила на социалните мрежи и за съжаление огромната пропаст между силни и слаби, между богати и бедни.
Нека си зададем въпрос, да си представим, че наистина се появи истински 'Свети човек.' В тази лудост която ни заобикаля? Какво ще последва? Според мен най-вероятно до масова истерия, до анархия и световна война. На хората много малко им трябва за да се отприщи целия насъбран със столетия страх и гняв от невидимите окови в които живеем.
Ако сме реалисти то бихме получили на 90% същата картинка която ни показаха в шоуто. Голяма маса отчаяни хора ще последват Месията накъдето и да тръгне, други ще се опитат да го окалят, трети да извлекат лична изгода, а една малка клика да го отстрани по възможно най-бързия начин преди да е полудял целия свят. Като се замисля дали е хубаво да се появява изобщо?
Разбира се всичко това може да се тълкува и от съвсем друга гледна точка. Че всъщност ние виждаме Антихриста, който всъщност е най-великия измамник, може да прави фокуси, да обещава и залъгва. Според Християнството ние всички веднага бихме разбрали ако се появи отново Иисус, защото ще го виждаме на небето, той няма да слиза на Земята, нито да ходи по водата. Според исляма пък появата на Месията е равносилно на край за света такъв какъвто го познаваме и унищожение. Все пак струва ми се, поне от показаното до тук сериалът бяга от тази трактовка на събитията. Би било прекалено сложно, а и твърде скъпо и непосилно за изпълнение. Основното за мен е чистата народопсихология. Как обикновения човек би реагирал. Как би реагирал един агент на ЦРУ, един агент на Шин бет, един проповедник загубил своя път и връзката с Бога, един беден и неук младеж, още един беден младеж, който от ‘’Малкият принц’’ на Екзюпери премина към самоубийствената ризница. Как би реагирала една отчаяна майка с дете обречено на смърт, а как ли би реагирал самият президент на САЩ и паяците около него?
Сериалът е за уязвимостта на човешката психика, за това колко лесно може да бъде манипулирана, съзнателно или не. Деликатността на героите остава водещата добродетел на този много специален сезон.
А героят кръстен в началото като Ал-Масих е или изключителна трансцендентална фигура, или най-великият мошеник, който някога е живял.
Специално искам да похваля и всички актьори до един за чудесното им ансамблово изпълнение с което допринасят изключително много и решаващо за отличния краен продукт.
-
9.0


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Влад   |   04.01.2021 23:00


Почна един румънски сериал по БТВ, Влад, започва интригуващо, но не знам дали ще изгледам цели 39 серии, много бавно се развива действието, историята е банална, но интрига има, но чак пък за толкова много серии ... Иначе актрисата е яка! :-)

https://www.imdb.com/title/tt9812756/?ref_=tt_mv_close

https://tv.dir.bg/news.php?id=27664191

_________________
Изображение


 
(Real Green)

Регистриран на: 20.05.2012 18:26
Мнения: 3457
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   07.01.2021 22:45


Diavolo написа:
Messiah
https://www.imdb.com/title/tt7671598/
драма/мистерия
...


Благодаря за предложението. Наистина е доста итересен и не е заложено или в развитие на сериала да ти се казва кой герой какъв е. Определено ми допадат такъв тип сериали.
Според мен си свърши доста добре и няма нужда от друг сезон.

За да не съм съвсем off, ще препоръчам и аз нещо, което изгледах наскоро - https://www.imdb.com/title/tt7660850/ . Доста прилично сериалче с много интриги и обрати. Малко ми напомни за един от любимите ми сериали House of Cards.
За следващо шоу съм си заплюл Fargo, гледам, че се е появил 4 сезон. Дано да е на висотата на останалите три :dance:

_________________
viewtopic.php?f=42&t=25


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   08.01.2021 03:22


Да, Succession е много добър. Чакам 3 сезон през тази година :)


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   24.01.2021 06:15


Някой ще каже ли нещо за Влад, или само Американски сериали ще гледаме...

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   24.01.2021 14:13


Не съм го гледал. Почнах Наследници и ми харесва. Иначе, аз си гледам и европейски, но по ТВ рядко гледам сериали.

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   24.01.2021 15:44


Тъпа криминална румънска сапунка по турско давление, не бих си го причинил.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   25.01.2021 02:26


Това ми е отчета за 2020 г.
Като тук съм включил само тези шоута, които ми харесаха и препоръчвам.
Има и доста такива, които не стават за нищо за съжаление.

Мислех, че тази година ще е постна в сравнение с много силната 2019 г. но въпреки това имаше много стойностни шоута, които ще запазя завинаги в пребогатата си лична колекция. Simple Smile
Ще селектирам и топ 5, макар да ми е много трудно, да не кажа направо непосилно.

топ 5 (не ги подреждам)

1. Messiah
2. The Queen’ s Gambit
3. Upload
4. Tales from the Loop
5. Snowpiercer

Извън тези 5 шоута останаха много голям брой заглавия на които съм дал повече от 6.0, т.е. да влязат в личната ми номинационна ми листа. А разбира се имаше и издънки, които не съм сложил сред селектираната листа.
Ето и сериалите:
30 monedas / I Know This Much Is True / Devs / Raised by Wolves / Stargirl / No Man's Land / Valley of Tears / Romulus / Des / Бьорнстад / Defending Jacob / Avenue 5 / Locke and Key / Good Omens / Home Before Dark / Ratched / Space Force / A Teacher / Little Fires Everywhere / The English Game / Brave New World / Helstrom / The Undoing / Roadkill / Lovecraft Country / The Third Day / Alex Rider / Amazing Stories / Penny Dreadful: City of angels / Perry Mason / The Walking Dead: World Beyond / The Flight Attendant / The Plot Against America / Noughts + Crosses / Quiz
Или общо 35 препоръки за новите шоута излезли с първи сезон през 2020 г. :cheers:

Ще направя и една втора петица ей така за личен кеф, извън класацията.

1. Raised by Wolves
2. Devs
3. I Know This Much Is True
4. Defending Jacob
5. Valley of Tears

Ами така като гледам тази петица по нищо не отстъпва на първата. Чак яд ме хваща. :dunno: :-D


Последна промяна Diavolo на 25.01.2021 02:27, променена общо 1 път



 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   28.01.2021 07:22


Diavolo написа:
Тъпа криминална румънска сапунка по турско давление, не бих си го причинил.

!
Факт! Но влизаш в досието на персонажите! Всички са :finger: та дрънка! Просто психологията и модата е интересно, не друго. все пак сме на тия шибани ширини, а манталитета е същия като на тоя големия шеф, дето е едно към едно с Венци Стефанов!

_________________
Изображение


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   28.01.2021 07:29


Diavolo написа:
Това ми е отчета за 2020 г.
Като тук съм включил само тези шоута, които ми харесаха и препоръчвам.
Има и доста такива, които не стават за нищо за съжаление.

Мислех, че тази година ще е постна в сравнение с много силната 2019 г. но въпреки това имаше много стойностни шоута, които ще запазя завинаги в пребогатата си лична колекция. Simple Smile
Ще селектирам и топ 5, макар да ми е много трудно, да не кажа направо непосилно.

топ 5 (не ги подреждам)

1. Messiah
2. The Queen’ s Gambit
3. Upload
4. Tales from the Loop
5. Snowpiercer

Гамбита е жесток, вече три пъти го гледах! Аня първо я видях в Peaky Blinders, последния сезон, там много ме дразнеше, но тука прави феноменална роля! Една такава мухлява, сладка и гениална - идеално! ;-)

Извън тези 5 шоута останаха много голям брой заглавия на които съм дал повече от 6.0, т.е. да влязат в личната ми номинационна ми листа. А разбира се имаше и издънки, които не съм сложил сред селектираната листа.
Ето и сериалите:
30 monedas / I Know This Much Is True / Devs / Raised by Wolves / Stargirl / No Man's Land / Valley of Tears / Romulus / Des / Бьорнстад / Defending Jacob / Avenue 5 / Locke and Key / Good Omens / Home Before Dark / Ratched / Space Force / A Teacher / Little Fires Everywhere / The English Game / Brave New World / Helstrom / The Undoing / Roadkill / Lovecraft Country / The Third Day / Alex Rider / Amazing Stories / Penny Dreadful: City of angels / Perry Mason / The Walking Dead: World Beyond / The Flight Attendant / The Plot Against America / Noughts + Crosses / Quiz
Или общо 35 препоръки за новите шоута излезли с първи сезон през 2020 г. :cheers:

Ще направя и една втора петица ей така за личен кеф, извън класацията.

1. Raised by Wolves
2. Devs
3. I Know This Much Is True
4. Defending Jacob
5. Valley of Tears

Ами така като гледам тази петица по нищо не отстъпва на първата. Чак яд ме хваща. :dunno: :-D

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   28.01.2021 15:10


The Boys
https://www.imdb.com/title/tt1190634/

Едно от най-добрите шоута през последните години. 2 сезона х 8 епизода, общо 16. Епизодите са по 55/60 мин. Чакам с нетърпение третия сезон през тази година. Продукция на Amazon Studios.
Има от всичко по много. Екшън, драма, любов, разпилени черва и взривени глави, черен хумор, много социална сатира, философски забежки, култови герои и разбира се голяма доза... Карл Ърбан.
Имаме свят в който супергероите са на пиедестал, буквално боготворени. Обществеността обаче си няма и понятие от мръсотията, фалша и гадостите, които се случват постоянно зад кулисите на напудрените шоу програми.
Сериалът е така конструиран, че все едно гледаме реалния свят, само че в сериалът се разказва за хора със свръхсили и за една всемогъща компания, която стои зад тях и зад всичко... Всичко е пари, всичко е бизнес. А има ли наистина супергерои, къде са те, кои са?
Героите в шоуто са много пъстри, пука ти за всеки един от тях, дори и за най-лошите. Това е едно от редките шоута в които нямам герой, който да ме дразни или да ненавиждам, което си е постижение. Но тук е и майсторството на сценаристите и режисьорите на епизодите, защото според мен точно това е нарочно търсен ефект. В крайна сметка, всички сме били сладки и невинни деца на по 5, 6 г. Но защо едните се превръщат в социопати и каква е ролята на медиите и на пи ар отделите във всичко това е показано в тези шеметни 16 епизода изпъстрени с много екшън, хумор и социални шамари.
-
8.5 / 9.0


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 463 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 24  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг