Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 12:56



Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
RIP Ennio Morricone 
Автор Съобщение

Регистриран на: 23.09.2012 15:39
Мнения: 1464
Отговори с цитат
Мнение  RIP Ennio Morricone   |   06.07.2020 10:58


Някъде около 1984, или малко след това...Интересно как са ми разрешили да гледам филм с толкова секс и насилие (много по тогавашните стандарти)...Кино "Цанко Церковски"....
"Имало едно време на Запад"...Затварям си очите и днес и виждам перфектния злодей Хенри Фонда, който със садистично задоволство гледа как младо момче свири на хармоника, докато държи на раменете си своя брат, който е с примка на шията.


Няколко години по-късно - "Професионалистът" (не помня вече в кое кино, може би "Димитър Благоев") - Жос Бомон върви бавно и уверено към хеликоптера, знаейки, че всеки момент ще бъде убит, звучи "Chi Mai" (Това ми е любимият саундтрак на Мориконе, заедно с този на "Имало едно време в Америка").


1988 или 89, кино "Москва", "Имало едно време в Америка" - има ли смисъл да се казва каквото и да е за този филм - просто съвършено кино, вкл. саундтракът (ех, и кой не е споделял първите тръпки на младия Нудълс, предизвикани от младата Дженифър Конъли).




1988 - за пръв път слушам концерт на "Металика" - качеството е ужасно, касета ORWO или нещо подобно, m-найсти презапис. На ръка са написани имената на песните - интрото е "Ecstasy of Gold: The Good, the Bad and the Ugly" - колкото и да е странно, до този момент съм гледал "Имало едно време на Запад" около 10 пъти, но "Добрият, Лошият, Злият" - нито веднъж, даже първоначално не разбирам, че става въпрос за този филм (тъй като на английски е "Ugly"). Доколкото знам, от 1984, та до днес, всичките им концерти започват така.


2019 - след като няколко години съм продавал нелошото ирландско уиски "The Pogues" и собственикът надълго и нашироко ми обяснява "Ама как може да не си чувал за Pogues - това е една от най-великите ирландски групи, световноизвестни са???!!!", решавам най-накрая да си пусна в YouTube най-големия им хит - Fairytale of New York. Излишно е да казвам, че парчето е супер-яко, но в темата имаше нещо, което почна да ме човърка и ми звучеше много, много познато. Търся в Google и разбирам, че в периода преди написването на песента, цялата група и особено лидерът ѝ, Шейн Макгауън, са гледали "Имало едно време в Америка" непрекъснато и основната тема на песента е копирана директно от заглавната тема на саундтрака.


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: RIP Ennio Morricone   |   06.07.2020 11:05


Велик. С теб имаме припокриване на любимите ни саундтракове.

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: RIP Ennio Morricone   |   06.07.2020 17:15


Да почва в мир!
Един от най-любимите ми филмови композитори.


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: RIP Ennio Morricone   |   07.07.2020 09:07


Тази година по време на карантината за пръв път си купих и опитах "The Pogues" . Също така научих и че има такава група. Ей сега научавам и още нещо за тях.

Колкото до Мориконе - самата тема, която си написал говори много! Това е най-смисленото нещо, което прочетох покрай стандартният РИП сошъл стрийм прекрипен с някое видео. Емоциите които описваш благодарение на Мориконе, показват какъв велик творец е бил.

Да почива в мир!

_________________
Изображение


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 24.07.2012 13:22
Мнения: 422
Местоположение: Пиянде
Отговори с цитат
Мнение  Re: RIP Ennio Morricone   |   15.07.2020 10:03



_________________
VENGA BOLUDOS!

:kn: :kn: :kn:


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 24.07.2012 13:22
Мнения: 422
Местоположение: Пиянде
Отговори с цитат
Мнение  Re: RIP Ennio Morricone   |   15.07.2020 10:04


https://theplaylist.net/the-30-best-film-scores-by-ennio-morricone-20151110/

_________________
VENGA BOLUDOS!

:kn: :kn: :kn:


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: RIP Ennio Morricone   |   20.07.2020 23:08


Евала брат, всичките съм ги гледал! Класики! Направо ми се пълни душата! :moufan:

За The Pogues съм изненадан, че не си ги чувал, имат велики неща, Dirty Old Town примерно им е запазена марка! А уиските е наистина яко, аз предпочитам червеното single malt!

За Енио няма какво да кажа, друга галактика, щастлив съм, че имах щастието да го отразявам в Армеец Арена, Декември 2013, още докато бачках като музикален журналист, priceless!

_________________
Изображение


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 7 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг