Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 25.04.2024 14:07



Отговори на тема  [ 463 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 24  Следваща
Сериали 3 
Автор Съобщение
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28651
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   11.06.2021 15:29


Invincible
https://www.imdb.com/title/tt6741278/

Анимация/екшън/драма/НФ/фентъзи ; продукция на Amazon ; 8 епизода х 45 мин.
Адаптация по най-новия комикс на Робърт Къркман (The Walking Dead) и Skybound/Image.

Това е сред топ сериалите на годината и не само... Нищо че е анимация (знам, че някои като чуят анимация и бягат надалеч), даже така е още по-добре, защото въображението работи много по-лесно.
Сериалът е по-брутален дори и от култовия ''The Boys'' отново на Амазон.
Предупреждавам, че не е за деца, защото има изключително брутално насилие и кръв!

Плотът е за Марк Грейсън, нормален тийнейджър, освен факта, че баща му е най-могъщият супергерой на планетата! Скоро след 17-ия си рожден ден, Марк развива собствени сили и баща му започва да го обучава, а Марк се превръща в... 'Непобедим'
Вселена изпълнена със супергерои, с всякакви създания, включително и роботи. Имаме и извънземни раси, отскачаме и до Марс, имаме предателства, любови, оригинален и ненатрапващ се хумор и много екшън.

Горещо препоръчвам!
-
9.0


 
(Dune Warriors)

Регистриран на: 07.06.2012 03:47
Мнения: 1980
Местоположение: 6-19
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   11.06.2021 23:30


Diavolo написа:
Invincible
Адаптация по най-новия комикс на Робърт Къркман (The Walking Dead) и Skybound/Image.


Нов, нов - колко да е нов - 2003-2018-та е комикса :-) Реално Къркман го започна преди The Walking Dead и двата си вървяха успоредно с години. Само сериалът е нов, самият комикс хич не е...

_________________
Понякога съм толкова добра,
че цялата изтръпвам и боли ме...


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28651
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   12.06.2021 11:49


Хм, честно казано не съм го проверявал това, мерси :)
Мислех си, че и комикса е нов, с такова впечатление останах...
Препоръчвам ти анимационния сериал. :)


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6722
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   16.06.2021 00:41


Хващам едни The Blacklis с James Spader, неква национална сигурност драма и The Good Wife, с Chris Noth i Josh Charles, просто зяпам на дивана, че не ми се ляга, иначе снощи гледах и Луцифер, доста смешен, но е интересен!

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28651
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   16.06.2021 01:35


The Blacklist е много як. Ама много сезони, много нещо...
даже и 9 сезон ше има?! Аз все още го следя де. По средата съм на 8 сезон.
Луцифер тия дни ще почна последните 8 епизода от новия сезон, че те от Нетфликс нали го направиха 8+8


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6722
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   16.06.2021 05:39


Изглаедах https://www.imdb.com/title/tt8390342/

The Enemy Within!

Доста е интересен, но не бих казал, че е кой знай колко силен, иначе ми хареса. Дженифър Карпентър още от Екзорзизма на Емили Роуз, има много нестандартна физиономия! Морис Честнът също прави силна игра!

Като цяло поредното Америка срещу тероризма, но сериите ( само 13, 1 сезон ) са добре направени, чисто психологически. Няма да казвам нищо повече, единствения спойлер, който мога да дам е, че Холивуд надделява!

За мен е 5.5, но си струва за някое и друго инфо! Не е толкова дълбоко като The Homeland, защото това е много сезони и трябва да си забит на екрана, но става за два дена да се изгледа! Препоръчвам!

_________________
Изображение


Последна промяна TheExorcist на 16.06.2021 05:42, променена общо 1 път



 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28651
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   16.06.2021 09:08


Аз го гледах отдавна по една от телевизиите ни го въртяха ама сега де, коя ли беше. Или БТВ Екшън или някой от Фоксовете, или може би Нова?
Добър трилър с доста обрати и интрига. Жалко че го канселираха и видяхме само един сезон.


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6722
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   18.06.2021 04:52


Деволе, изгледай Dollhouse, ако не си го гледал, само два сезона са, но е доста интересно!

https://www.imdb.com/title/tt1135300/?ref_=nv_sr_srsg_0

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28651
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   08.07.2021 22:21


Sweet Tooth
https://www.imdb.com/title/tt12809988/

драма / приключенски / НФ
продукция на Нетфликс ; 8 епизода ; адаптация по лимитиран комикс на Vertigo imprint, които са под шапката на DC.
Много приятно изненадан останах от този сериал и чакам с нетърпение сезон 2.
Действието се развива в постапокалиптична Америка, където смъртносен вирус довежда човешката цивилизация до ръба на изчезването и. Но това не е всичко. Пред очите на хиляди родители в родилните отделения из цяла Америка мистериозно се появява нов вид? Еволюция на природата или човешка намеса? Тези хибриди (получовеци-полуживотни) ли са причината за появата на вируса. Кокошката или яйцето? Или медала има две страни и зависи от коя страна ще погледнем?
Едно малко момченце и един голям здравеняк поемат на пътешествие из опустялата Америка, като по пътя срещаме много екзистенциални отговори на нашето време...

Убедителен плот, отлично подбрани актьори, нито за миг не ми бе скучно, много моменти ме трогнаха силно. Общо взето нямам почти никакви забележки, освен може би факта, че антагониста е представен прекалено лош с главно 'Л' и малко като карикатура, за да няма никакъв шанс да го харесаме дори и малко. А по-реалистично би било да видим и неговата гледна точка и защо се е превърнал в това което е. Но отговори може би ще открием в сезон 2.
Препоръчвам!
-
8.0 / 8.5


 
(Dune Warriors)
Аватар

Регистриран на: 05.08.2018 10:04
Мнения: 787
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   09.07.2021 19:53


Гледали ли сте "Два метра под земята" ООД и какво ви е мнението за сериала. Знам че е доста старичък и за това се надявам на мнение от някой гледал го.

_________________
" За да се бориш с чудовища, понякога трябва и самият ти да станеш чудовище."


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28651
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   09.07.2021 20:18


Любим ми е. Класика на HBO.
Гледай го непременно.


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6722
Отговори с цитат
Мнение  Two And A Half Men   |   10.07.2021 13:45


Бях гледал само някакви епиозоди преди време и не му обърнах внимание, но го хванах случайно по Бтв преди две седмици и тотално се зарибих. От друг ъгъл го погледнах. Уникален е. Няма нито един нормален персонаж. Прочетох и цялата история за сагата в материали из нета и определено някакси не ме грабва идеята да гледам версията с Аштън Кътчър, след като героя на Чарли Шийн умира, там вече играта някакси загрубява. Иначе майката, Евелин Паркър е бисексуална и в и извън екрана ( актрисата Холънд Тейлър )! :-)

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28651
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   16.07.2021 16:17


Lisey's Story
https://www.imdb.com/title/tt3319460/

драма/хорър/мистерия - по Стивън Кинг ; Apple TV+ ; 8 епизода х около 50 мин.
Това е от този тип сериали, които ще откажат 80, 90% от хората още в началото. Останалите ще изтърпят докрая и ще се надяват на нещо оригинално или силно, за да е имало защо да му останат верни и да натрият после носовете на отказалите се. Е, за съжаление не се получи последното... Доста предвидим и прозаичен финал, нямаше изненади, нямаше мистерия или УАУ. В крайна сметка гледах един по-изтънчен и шантав хорър.
Ако сте чели романите или разказите на Харуки Мураками, то това е нещо такова. Магически реализъм, изключително тежка материя.
За съжаление претенциите са много повече от показаното и това ми скъва с доста оценката. Все пак имаше някои хубави моменти. Бе доста брутален в някои аспекти и наистина страшничък и то по начин, по който да въздейства на психиката, което е по-сложното.
Измежду всичките топ актьори събрани в продукцията на мен най-много ми хареса, Дейн Дехаан. Страхотно влезе в образа на героя си.
Генерално ме разочарова за съжаление, но не мога да му дам твърде ниска оценка, просто защото не е чак толкова слаб и си има някои достойнства.
-
6.5


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28651
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   16.07.2021 16:23


Loki
https://www.imdb.com/title/tt9140554/

драма/екшън/приключенски/фентъзи - по комикс ; продукция на Марвъл и Дисни+ ; 6 епизода х около 40 мин. ; подновен за сезон 2

има спойлери, ако не сте гледали не четете!!!


MCU умря, да живее MCM!
с Уанда бе поставено началото на фаза 4, но сега вече сме официално в нея.
Локи създаде Мултивселената! По-точно не я създаде, тя си съществуваше, по-скоро я освободи/отприщи и сега ще настане една истинска лудница...
Хареса ми самото интро съз знакови гласове и послания от историята, макар че бяха подбрани пак малко с пропагандна насокав определена насока. Все пак добра идея.
Краят не ме изненада, очаквах го. В крайна сметка, Д-р Стрейндж догодина не случайно е озаглавен мултивселенска лудница. А знаем и че Питър Паркар/Том Холанд ще се срещне с Андрю Гарфилд и Тоби Магуайър версиите на Паркър. Чакат ни много разклонения и щуротии. Не знам доколко феновете ще харесат всичко това, но това е бъдещето което ни чака. Очаквам цикъла да се затвори след около 7, 8 години, макс 10, когато фаза 4 ще свърши с поредните Авенджъри. Но дотогава ни чакат един тон филми и сериали.
Видяхме Канг, но това доколкото разбрах от думите му не е оригиналния такъв а негова вариация от 31 век, която е прозряла, че за да сложи край на тези войни и страдания трябва да контролира течението на времето в една линия и да контролира разклоненията и е създал свещената времева линия и нейните пазители. Но той каза и че се е уморил, а накрая намигна на Силви?! Какво по дяволите означава това? Дали всъщност не е искал точно това или по-скоро да се е надявал на това познавайки характера на Силви/Локи и прогнозирайки собствената си гибъл? А именно, че ще бъде убит и че ще се върне по-млад и по-различен и по-силен и властен?! Но как и дали изобщо? Иска ли това или не.
Хареса ми заигравката с библията. Канг се появи с ябълка в ръка, т.е. все едно държейки познанието. А Локи 1 и Локи 2, бяха като Адам и Ева. Ева/Силви е създадена/вариация на наш оригинален Локи. Simple Smile
Тази статуя в края на епизода според мен означаваше, че версия на Канг отново е завладяла Агенцията и е изтрил съзнанието на служителите си. За това и Мобиус не разпозна Локи. Горкичкия Мобиус, отново с промито съзанние. Стана ми жал за него. Този Канг би трябвало да е главния злодей на тази 4-та фаза и това би трябвало да е 'Канг завоевателя' статуята е негова. Има я и вероятността обаче Локи да попадна и в алтернативна вселена, макар че това няма да ми хареса, защото се губи цялата магия от връзката между него и Мобиус дотук. Сега тепърва да се изгражда нова такава е тъпо и излишно. Може и да няма такова нещо де, това което видяхме да е само за УАУ момента и шока, а в сезон 2 да си видим Локи със стария Мобиус, но не знам първичната ми реакция е по-скоро за заличаване на спомените (вече правено от убития Канг безсмъртния), защото това е нещо, което може да се промени, докато другото е съвсем, съвсем друго нещо и не ми се нрави определено. Моментът обаче бе наистина бомбастичен. Simple Smile

Голямата новина е, че ще има сезон 2!
Не съм изненадан, просто на този сериал се усещаше как липсва завършеност и някак си много неща се протакат умишлено и епизодите ми се струваха малко. Не бе така с Уанда и Фалкъна, защото там всичко бе замислено като за една история разказана в един лимитиран сезон само.

Финална оценка на сезона:
8.5 / 8.0


Падна от деветката с която го бях удостоил по едно време, защото някак си Локи (Том Хидълстън) не бе главния герой в собственото си шоу?! Кевин Фейги, Кевин Фейги... Както и да е. Те си знаят защо правят всички тези неща...
Последния епизод не бе УАУ. Освен може би само краят. Имаше по-добри епизоди през самия сезон.
'Канг безсмъртния' прекалено много фамилиарничеше, не можех да го взема много сериозно.
Мобиус през цялото време бе една пионка, в края пак се оказа такава с поредно промито съзнание. И той и Локи бяха наритани от жени и като цяло отново жените командваха, а нашите любимци ги следваха. Мислех си, че ще гледаме основно Локи и Мобиус и най-вече Локи.
И наш Локи, а не Силви/Локи трябваше да наръга Канг и да рестартира всичко.
А тази целувка между тях ще бъде доста коментирана. Това не е минус, не знам как точно да го опиша. Малко брр. Вписва се в характера и личността Локи. Ок е.
Ето заради всички тези неща му смъкнах около точка.
8-ца не е малко разбира се. Всичко от 8 нагоре си се води много добра оценка по принцип.
Даже от 7.5 нагоре.

Плюсовете:
Визията, хумора, играта, екшъна (когато го имаше, а може би трябваше да го има малко повече), Празнотата и разбира се Алигатора Локи, който открадна шоуто!
-
8.0 / 8.5


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28651
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   21.07.2021 15:18


100 Foot Wave
https://www.imdb.com/title/tt14126234/

Сериалът е документален и ще е от 6 епизода. 1 час на епизод.
Оригинална продукция на HBO. Качен е епизод 1 в нашето HBO GO и го изгледах.
Много съм доволен и го препоръчвам.

Разказва се за живата легенда на сърфа, Гарет Макнамара. Има невероятни кадри от огромни вълни убийци, като акцентът разбира се е Назаре, Португалия. Меката на съвременния ултра екстремен сърф. Говорим за уникални 30 метрови вълни, които заради самата специфика на терена се зараждат само на това уникално място.

:-)


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6722
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   22.07.2021 00:29


Diavolo написа:
100 Foot Wave
https://www.imdb.com/title/tt14126234/

Сериалът е документален и ще е от 6 епизода. 1 час на епизод.
Оригинална продукция на HBO. Качен е епизод 1 в нашето HBO GO и го изгледах.
Много съм доволен и го препоръчвам.

Разказва се за живата легенда на сърфа, Гарет Макнамара. Има невероятни кадри от огромни вълни убийци, като акцентът разбира се е Назаре, Португалия. Меката на съвременния ултра екстремен сърф. Говорим за уникални 30 метрови вълни, които заради самата специфика на терена се зараждат само на това уникално място.

:-)


Бях в Португалия преди близо 5 години и като маниак на тема сърф много исках да ида до иконичния Назаре, но не ми стигна времето, отделно влаковете са им много бавни. От Лисабон до Caiscas ( Каишкаиш ) предградие, което е на океана, ми отне 2 часа с влак. Иначе много добре знам кой е Гарет Макнамара, но моя любимец е Леърд Хамилтън! :-)

P.S. В Португалия интернета е много зле. Супер бавен и покритието е кофти!

_________________
Изображение


Последна промяна TheExorcist на 22.07.2021 00:33, променена общо 1 път



 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6722
Отговори с цитат
Мнение  Law & Order: Special Victims Unit   |   22.07.2021 00:43


https://www.imdb.com/title/tt0203259/?ref_=nm_flmg_act_5

Загледах го от известтно време, има добри попадения. Естествено си има феминистката пропаганда. А тая Аманда, русото ченге се оказва голяма развратница!

_________________
Изображение


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6722
Отговори с цитат
Мнение  Madre Paula   |   22.07.2021 00:53


https://www.imdb.com/title/tt6548416/?ref_=nv_sr_srsg_0

Португалски минисериал, даваха го преди няколко месеца, става въпрос за разгуления и развратен живот на крал Жоао 5, имайки всичко, който се влюбва в девственица и тя го съсипва!

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10455
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   22.07.2021 06:57


Томи, пиши ги имената в поста ве, брато.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6722
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   22.07.2021 13:33


SUBXERO написа:
Томи, пиши ги имената в поста ве, брато.


SUBXERO написа:
Томи, пиши ги имената в поста ве, брато.


Law & Order: Special Victims Unit

Madre Paula

Така става ли, линковете съм ги пуснал! ;-)

_________________
Изображение


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 463 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 24  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг