Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 16:01



Отговори на тема  [ 153 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Следваща
Сериали 4 
Автор Съобщение
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 4   |   20.01.2023 23:59


The Offer (2022)
https://www.imdb.com/title/tt13111040/

минисериал от 10 епизода x 55/60 мин. / драма/биографичен / САЩ / продукция: Paramount Television Studios / излъчване: Paramount+
-
Изгледах го в платената платформа, SkyShowtime
Има го в: https://filmi123.club/
Има го и преведен в торента, АренаБг.

УАУ, какво става с тази 2022 г. То филми, то сериали, майко мила.
Тук ще започна с факта, че съм меко казано шокиран как може този сериал да няма номинация за Еми и Златен глобус?!?! Недоумявам хора, аз съм буквално в ШОК! Дано само не се дължи на факта, че няма афроамериканци... Ами сори, 'бро', няма как да ги има в Кръстникът!
За мен това е скандално и наградите ми олекват страшно много. Страшно!

Това е един от най-добрите сериали, които съм гледал някога и горещо препоръчвам на всички!
Сериалът разказва за създаването на Кръстникът, за мнозина, най-великия филм в историята.
Действието се развива в началото на 70-те години в Холивуд и по-специално в Парамаунт.
Този сериал е толкова дяволски добър и жив, че все едно гледаш отново Кръстникът, но този път като сериал...
Атмосферата от тези години е пресъздадена по един брилянтен начин. Сценария е страхотен, а каста е шокиращо добър. Матю Гууд специално е за ''Оскар'', Глобус и Еми едновременно, ама в някой друг свят... Да се обави на Евелин от Everything Everywhere All at Once да помогне, хаха.
Лично за мен като ансамблово изпълнение, това е най-добрия каст на 2022 година!
-
9.0


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 4   |   21.01.2023 15:37


Let the Right One In
https://www.imdb.com/title/tt14367168/

драма/хорър/фентъзи / 10 епизода ; все още не е подновен за сезон 2 / САЩ / продукция: Showtime Networks / дистрибуция: Paramount Global Content Distribution / излъчване: Showtime
-
Изгледах го в платената платформа, SkyShowtime
Има го целия сезон качен като един общ файл за сваляне с превод в торента, АренаБг
-
Сериал базиран по великата шведска вампирска драма от 2008 г. Let the Right One In на който американците направиха не лош римейк от 2010 г. (Let Me In).
-
Шоурънър е Андрю Хиндерекер. Един от сценаристите на култовия Penny Dreadful.

Изненадващо ми хареса и бързам да препоръчам. Филмът (всъщност и двата, но шведския е по-добър) ми е много любим и се опасявах, че ще го окепазят. Нищо подобно. Много добре и много по-подробно са разказали историята, което е голямото предимство на сериалите пред филмите. Имам критика към момичето играещо Ели, не ми стоеше убедително. И другата ми критика е в самия финал. Естествено няма да издавам, но можеха да измислят нещо друго, някак си не ми стоеше убедително. Освен това рискуват много с факта, че рейтингите са ниски (не оценките, а истинските рейтинги, т.е. гледаемостта) и от Шоутайм са 50 на 50 дали ще подновят сериала. Дано го направят, защото иначе ще съм много разочарован.

Историята е разказана много умело и те кара да гледаш епизодите един след друг. Като цяло се придържат към основната история, но има и много нови неща, което е логично и даже задължително за сериал планиран за 2 или 3 сезона.

Препоръчвам!
-
8.0 / 7.7


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 4   |   25.01.2023 12:58


Alice in Borderland
https://www.imdb.com/title/tt10795658/

Приключих със сезон 2 и ще напиша нещо за сериала и за финала. Няма как, защото много ми хареса.
Жалко, че не получава напълно заслужено признание и не го гледат толкова, колкото Калмарите, а по нищо не отстъпва, да не кажа, че в не малко отношения бе и по-добър. Но това мнение не е да правя сравнения. И двата ми харесаха много.

Значи като начало-среда-край, отлична работа. Почти перфектен сценарий и много добър каст. Игрите бяха един път, декори и операторска работа на световно ниво.
Честно казано не искам трети сезон, защото завърши хубаво и само могат да оплескат нещата.

--> Оттук-нататък вече има важни спойлери и ако не сте гледали не четете!!! <--

Малко сложен бе финалът, но ето какво схванах аз, любопитно ми е дали съм прав, ако някои от вас са го гледали.
Значи няма извънземни, нито изкуствен интелект и т.н. И това много ми хареса! Просто страхотно измислено. И не е изненадващо, защото си е японско... След Хирошима и Нагасаки, японците винаги имат страх от катастрофата. От там и създаването на Годзила.
Значи това с метеорита (фойерверките от епизод 1, всъщност бяха фрагменти от метеорита, който удря Токио) е истината и всички герои от двата сезона са били в една и съща болница в кома или да кажем в някакво близко до смъртта състояние. На Арису например сърцето му бе спряло за 1 минута. Може би с всички се е случило същото, кой повече, кой по-малко... Или нещо подобно. Но както и в шедьовъра на Нолан, ''Inception'' 1 минута в реалния свят е цяла вечност в света на...?
И какъв бе този свят? Света на сънищата? Или чистилището? Или пък гранична земя на междинното състояние между живота и смъртта на душата, на Азът. За мен отговорът е това последното. Може и да е комбинация от трите, но това междинно състояние ми е най-близо до философията на сериала.
И това място не е метафора, според мен си го има и е 'реалност'. Но ако го има, то кой го е създал??? Тук вече навлизаме яко в екзистенциалното и метафизичното. Ама за японците, това си е като добро утро и лека вечер, хаха. Бог? Душите ни (деймоните, хехе), някакви висши нетленни сили?
Както и да е, та мисълта ми е, че всички бяха там и всеки трябваше да пребори собствените си страхове и демони и да намери отново причина да живее! Да се върне в реалния свят, да получи втори шанс. За това и игрите бяха жестоки и кървави, все едно бяха в Ада. Ами реално всеки един от тях имаш свой собствен Ад, с който да се бори душевно, а в този 'друг свят' това бе болезнено реално. Самите герои няма как да помнят всичко това, но в тях остава усещането за дежа ву, че някъде са се срещали, може би в предишен живот? За Арису и Усаги съм толкова щастлив, че се намериха. Ето това си е съдбовна любов!
Какво обаче става с тези, които решиха да останат??? Дали умират в истинския свят? Според мен да! Това означава, че са избрали да останат там завинаги. Те ще са новите 'създатели на игри' новите валета, дами и попове. Но те няма и да са истински мъртви. Защото душите им ще са пленени в този свят. Те вече не могат да се върнат в света на живите, но за да преминат отвъд, трябва да бъдат убити от следващите играчи...
По тази логика, кой убиваше 'гейм мейкърите' Аде??? БОГ?
А този жокер??? Ами за мен това бе излишно. Оставят си вратичка за сезон 3 естествено, но ако няма сезон 3 (не искам да има, или ако има, нека да е с други герои, а тези да ги оставят, защото те получиха своето заслужено щастие), то ето моето обяснение. Щеше да е оригинално ако жокера бе наистина добър жокер и един вид намигване как е пренесъл Арису от междинния/граничен свят отново в света на живите. Като някакъв съд един вид. Само че те го показаха доста зловещо и се фокусираха върху него по особен начин, т.е. да вдъхне друго усещане. Това за мен означава, че или жокера стои зад всичко това и той е Висшата сила или това означава чисто и простичко, че Играта продължава... Може би не за познатите ни герои, а по принцип и това също бе жокер, че този свят го има и не е измислица...

Горещо препоръчвам!
-
8.5


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 4   |   25.01.2023 14:56


Сори ама не ми хареса развръзката с тоя опит за паралелни развои.

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 4   |   29.01.2023 15:12


The White Lotus
https://www.imdb.com/title/tt13406094/

драма/комедия / САЩ / оригинална продукция на HBO / излъчва се в HBO Max / два сезона от 13 епизода (6+7) ; подновен за сезон 3 / създател: Майк Уайт
Изгледах го в HBO Max. Има го и преведен по торентите.

Това е сериал от който много сценаристи могат да се учат. Как без екшън, каузи, мистерии или свръхестествено могат да направят нещо интригуващо и буквално да не искаш да свърши епизода и да запознаеш със следващия.
Това е като някакъв сезон биг брадър на живо, в който хвалим продуцентите и психолозите, че са случили на супер каст и нямаме търпение да им гледаме сеира...

Всички герои харесвах, някои и мразех (но за малко) и към нито един не бях равнодушен. Това е голямо постижение, защото е изключително трудно за постигане, особено когато са замесени близо дузина герои.
Пространството малко, но в него е побран целия свят. Един изкуствен интелект или извънземен гост само от диалозите на героите могат да разберат всичко за човечеството, не е необходимо нищо друго да правят...

Като цяло сезон 2 ми хареса повече от сезон 1.
Определено надградиха, което бе много сложно, защото сезон 1 бе вдигнал нивото много високо. Героите бяха написани по-добре. Бяха още по-многопластови. Сезон 1 бе много по-режисьорски някак си, виждахме това което режисьора държи да видим, просто много по-публицистично стоеше. Докато този втори сезон е много по-фин. По-човечен, по-органичен и по-интимен.

Този сериал има две ярко отличаващи се силни страни, актьорския състав и сценария. Нивата са изключително високи и много малко други сериали могат да съперничат. Отново както и в сезон 1 не бях равнодушен към нито един герой. Което е голямо постижение, защото е изключително трудно за постигане, особено пък когато са замесени близо дузина герои. Като добавя и страхотната сценография и операторска работа и красотата на Сицилия, получаваме един мастърпийс.

Искам да отлича и умението на Майк Уайт да прави една успешна сатира със съвременните социални порядки (лгбт, феминизъм, умишлено очерняне на белите мъже, които са виновни за всички злини в света), да си играе с тях и дори да ги шамаросва звучно и никой не смее и не може да му каже нищо, защото е абсолютно прав и го е написал по такъв начин, че няма как да се оспори. Това е много голяма смелост, с която много малко съвременни творци се захващат, а Уайт не само го прави, но и така го прави, че същите тези 'уокита' му ръкопляскат и награждават. Дам, живеем в луд свят...

Гледайте!
-
9


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 4   |   01.02.2023 14:32


Как видях героите на Белия лотос :-)

Сезон 1

Семейство Мосбахер:
Никол - може би най-добре написания и изигран герой от сезон 1. Кони Бритън бе невероятна. Дано я видим на Малдивите в сезон 3. Реално тя бе главата на семейството. Имаше някаква горчивина в нея. От изневярата на мъжа и. От това, че е в светлините на прожекторите като някакво знаме на съвременните феминистки, една идея с която тя самата обаче не е съгласна и не иска да е такъв 'флагман'
Марк - странен чешит. Смачкан/комплексиран от по-богата и успешна до него жена и от социалния съвременен живот, който е отредил на белите мъже на неговите години да бъдат обвинявани за всички злини случили се на човечеството. Само защото е бял мъж на 40 г. е виновен по дифолт за всичко... Не мога да повярвам, че позволяваше на дъщеря си да му държи такъв тон и фасони.
И двамата обаче се преоткриха и рестартираха любовния си живот след онази случка с обира. Марк се почувства мъж и жив, Никол го видя с други очи и хормоните се отприщиха. Доказателство, че колкото и да се опитват да променят нещата някои хора, то срещу законите на природата нямат шанс и тази битка са я загубили, но още не са го осъзнали... Мъжът винаги ще си е мъж и жената-жена... Тетата, нямат шанс...
Оливия - много автентично лице на съвременните промити уокита и на кенсъл културата, отличаващи се най-вече с огромно лицемерие, голям егоизъм и почти никаква обща култура. Завършен лицемер, вманиачен да има контрол над ситуацията. Презадоволена и свикнала винаги да става на нейното.
Куин - умалено копие на баща си. Смачкан от злобната си сестра и задушаван от майката орлица. Имаше някакъв свободолюбив порив в него. Би бил щастлив ако е по-далеч от семейството си и някъде сред природата. Мечтател и добряк. Много ми харесваше и не можех да повярвам, че се остави да бъде мачкан от двете пикли. Абсурдно, но не и чак нереално.
-
Пола - и тя лицемерка, но и романтична глупачка. И тя с промит мозък, но и страхлива. Да защитава някаква кауза в инстаграм (като Оливия) може, но да свърши нещо на дело, не ме търсете, другите да си цапат ръцете. Домъкнала се на аванта покрай ''приятелката си'' имаше наглостта да се държи снизходително и с надмощие спрямо Куин. Що за наглост и лицемерие да се възползва от парите на Мосбахерови и в същото това време да ги презира (според мен повече от завист)? Въпреки това дълбоко в себе си бе добра, но винаги ще е с пасивна роля в общество. Следващ човек, не да бъде следван...

Шейн и Рейчъл
Шейн - мъжката Оливия... На мама синчето. Егоист и нарцисист. Тежко и горко на жените събрали се с такива токсични ''мачовци'' като него. Дали не страдаше и от Едипов комплекс?
Рейчъл - много автентичен образ. Милиони жени са като нея. Хваната в капана на реалността спрямо розовите блянове.Какво става след края на приказките - ... и заживели весело и щастливо... Ами ето това става...
Много ми искаше да си тръгне и да го остави, но не събра смелост и цял живот ще бъде мачкана и унижавана. Шейн я обичаше, но собственически, като трофей и даденост. Тя го разбра, но предпочете сигурността на парите и уредния си живот с него, отколкото несигурността. Дано да е щастлива (но не, няма да е)...

Таня
Като цяло не ми хареса. Наследила милиони без да си мръдне пръста и сега обикаля от хотел на хотел и се налива с алкохол. Наивна, да не кажа глупава, странна жена и много досадна. Интуитивна обаче. Добре преценяше хората.

Белинда
Уви, ще си остане СПА експерт, но само в хотела. Твърде плаха, за да рискува и започне нещо свое. Вкопчи се в идеята, че Таня ще и помогне, нещо в което бях убеден, че няма да се получи... Милиони жени и мъже са като нея. Имат качества и нещо в което да са наистина добри, но нямат късмета да го впримчат в нещо работещо и печелившо за тях самите.

Арманд
Доста повърхностно написан герой, малко като излязъл от анимация или комикс. Изкуствено форсиран. Не мога да го оценя истински. Но не ми хареса. Що за управител? Краде, дрогира се, налива се с алкохол и за капак, възползваше се сексуално с подчинените си. В случая с едно от момчетата за всичко.
Абсурден образ, няма място за такива в толкова висококласен сериал.




Сезон 2

с-во Ди Грасо
Бърт - патриарха на семейството е нещо като последния мохикан. Патриарха на умиращия доминиращ бял хетеро мъж от един друг свят на динозаврите...
Доминик - същински бащичко, хванат като в менгеме между два толкова различни един от друг свята, но и имащи нещо общо - и двата са токсични и не са справедливи, по това удивително си приличат...
Алби - типичен представител на съвременните младежи на запад, особено тези, които излизат от по-заможни родители. Благ, емпатичен, опитващ се да бъде справедлив, но едновременно и плах, неуверен, наивен. Обича да прегръща някакви каузи, но ако е на хартия или някой друг да свърши мръсната работа. Съмнявам се, че би се хвърлил в огъня за някого (за разлика от Джак например). Но като цяло ми хареса.

Таня
В този сезон ми хареса повече отколкото в сезон 1. Да, наистина е интуитивна, по своему смела и оцеляваща, но всичко това в недостатъчни дози, за да се спаси. Глупостта и я затри в крайна сметка. Господ дал пари, но акъл не.

Порша
Дразнеше ме. Незнаеща какво иска, гледаща с един празен, овчи поглед. Имаше някои сходни черти с Пола от сезон 1... И кокошките във фермите разбраха какво става, не и тя обаче. Алби бе прав за нея или по-точно в мнението си за момичетата около него. Порша е типичното средностатическо момиче, което си пада по лошите момчета и после се оплакват от всички момчета, че са прасета. Не, не са. Просто тя е глупава.

Валентина
Горката. Океан от чувства, които ще си останат бушуващи дълбоко в душата и, без да излязат навън. Уви, ще си остане нещастна. Не ми харесваше как се опитваше да мачка с властта, която имаше, но в крайна сметка прогледна и донякъде се промени. На човек малко любов му трябва и след това е като нов. Но това няма да трае дълго. Много по-добре написан образ ако трябва да я сравняваме с управителя от сезон 1
Но много моля, дано в сезон 3, за разнообразие управителя на хотела да не е Гей. Чисто математически ми стои много нереално.

Куентин + останалите гейове
Уж нямахме черни и бели характери, но конкретно той и дружките му бяха запратение дълбоко в черния фон. Не мога да повярвам, че Майк Уайт се е осмелил да очерни така Гей, че и да ги убие всичките, като в плейстейшън игра. Но да, хората са добри или лоши, независимо дали са бели, черни, червени, хетеро, хомо или Те.
Мошеници, убийци и лентяи. Повечето аристократи са такива. Презадоволени лентяи, които парадират с някаква наизустена обща култура, с която впечатляват глупави и наивни младежи.

Джак
Много силен образ, добре написан. Оцеляващ! Така с една дума бих го описал. Душата му според мен е безвъзвратно изгубена, изнасилена от чичо му. Кой твърдеше, че всичките британци са си братовчеди...?
Може би ще завърши в някоя канавка, а има добро, приключенско и романтично сърце. Много добре прецени Порша и само благодарение на тази доброта скрита в него, не я уби. Въпреки поставената задача и въпреки, че бе обиден от нея.

Лучия и Мия
Тези двечките бяха фурии. Много лесно може да ги харесаш, но като ги опознаеш малко повече ще видиш, че под красивата обвивка няма нищо стойностно. В момента е много модерно такива като тях да са на пиедестал от либералната лява вихрушка. Което е брутално несправедливо и лицемерно. Ако са насилвани да правят това разбирам, но те го правят по собствена воля и е абсурдно да бъдат защитавани от такива овчици като Алби.
Мия е по-лошата. Според мен тя би убила, само и само да стане нейното... Лучия е повече като Джак. Изгубена душа, но по-лоша от него. Но и глупава. Защо? Ами защото ще работи със сводника си партньор (за мен бяха в комбина) за трохи в сравнение с това, което евентуално би постигнала ако бе тръгнала с Алби. Отделно баща му, като важна клечка в Холивуд можеше да и помогне, да направи някаква кариера, нали мечтаеше да бъде актриса? Сега ще лъже разни наивни туристи, докато не попадне на някоя дебела греда и не си го получи. Обикновено така става. Такива хитруши не завършват добре...

Кои остават?
Двете двойки, които в началото сметнах за суингъри... Явно сбърках, но дали? Малко им трябваше според мен.

Итън и Харпър
Силно токсична двойка. Хвани единия, удари другия. Много тегава и трудна за гледане. Какво ли би било да живееш с подобен партньор?
И двамата са перфектните опитни зайчета за кандидат психолози... Много дисертации могат да се напишат за тях, като същото важи и за Дафне и Камерън.
Харпър маскираше собствената си неувереност и незадоволеност с чувство за превъзходство спрямо останалите и изпитваше истинско задоволство от това да демонстрира студеното си снизходително надмощие. Дълбоко под кожата и обаче тлее жарава, която ако се разгори би пламнал страшен огън. Дали Итън би запалил този пожар? Силно се съмнявам. За мен тази двойка няма как да просъществува дълго време, въпреки че в края двамата се преоткриха и направиха див секс. Едно към едно с Никол и Марк от сезон 1. Първичната агресия и насилие след това освободиха тонове хормони... Нещо останало от древни времена, природния закон и нагон.
Итън бе малко плашещ. Такива като него са опасни. Дълбоки води. Не знаеш какво мислят и какво ти мислят...

Камерън и Дафне
Дафне бе може би най-добре написания женски образ този сезон. Невероятна игра от Меган!
Задачата и бе сложна, защото милиони жени по света биха видели себе си в нея... В смисъл, залъгващи се, че имат прекрасен брак, защото с половинката уж си споделят, правят редовен секс и си угаждат. Само дето за богатия и мъж, тя е един сигурен и удобен пристан на който винаги ще се върне, докато обикаля безгрижно през останалите... Рейчъл от сезон 1 след години ще се превърне в Дафне... А, Камерън е един по-модерен и обран Шейн 2.0. Камерън обаче е твърде сложен образ. Като повечето този сезон. Многопластови герои, толкова добре написани... Дълбоко в себе си, той бе нещастен и неуверен, и компенсираше тази ранимост с прекалена мачовщина. Според мен Камерън повече би си подхождал с Харпър, а Дафне с Итън.
А, Камерън и Итън може би имат някакво тъмно минало, в което, единия е направил някоя глупост или лошо нещо, а другия си е замълчал. Приятелството им също е токсично.

Според мен и двете двойки си изневериха. Камерън и Харпър правиха секс в стаичката. Същото направиха и Итън с Дафне в храсталаците...

Забравих за Грег. Още в сезон 1 ми бе неприятен. И определено не го искам в сезон 3. Когато го видях в сезон 1, бях сигурен, че е някакъв дърт гларус, който се увърта върху поредната си жертва. Има ги много такива ловци на богати и самотни жени. Такива хора ме отвращават повече и от мафиотите. За мен са по-лоши.
За мен няма никакво съмнение, че той и Куентин бяха в комбина. Дали пък в сезон 3, ако го има изобщо Грег (дано не), няма да се опита да обработи Никол, която примерно да се е разделила с Марк? Не ми се вярва. И дано не е станало така.
А може да го видим как се пробва да хвърли паяжината си върху жената на Доминик (приемаме, че са се разделили)?
Според мен Таня, на 100% щеше да бъде убита. Но недоумявам как не остана на яхтата, докато не дойде някой или да се качи по-внимателно на лодката. Какъв беше този безумен скок. Отиде си по начина по който живя - глупаво!
Порша също щеше да бъде убита по план. Просто на Джак сърце не му даде да го направи. Така на този свят остана още едно заблудено момиче.
А дали Порша и Алби биха имали бъдеще? Да, биха могли, приличат си в някои важни аспекти, а и двамата си напатиха, ще ближат заедно рани и от там може да тръгне и връзка. Алби няма да даде на Порша търсените приключения, но дали самата Порша би ги търсила след всичко преживяно?


Последна промяна Diavolo на 01.02.2023 14:33, променена общо 1 път



 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 4   |   01.02.2023 22:59


The Calling
https://www.imdb.com/title/tt15765450/

криминален/драма ; САЩ ; продукция на Universal Television ; излъчване: Peacock ; 8 епизода х 40 мин. ; все още не е подновен за сезон 2 ; по романите на Дрор Мишани за инспектор Авраам Авраам ; създател: Дейвид Кели
Изгледах го в платената платформа, SkyShowtime
Сериалът го има преведен в АренаБг

Много нестандартен криминален сериал. С подхода и отношението към случаите от страна на главния герой, който е силно вярващ и подхожда с голяма емпатия към заподозрените. Той изострени сетива, силно развито шесто чувство и дарбата да усеща енергията на даден човек или място.
Учудих се, че сериалът е американски, повече прилича на британски и то типичен за тях ноар филм.
Реално сезона е разделен на два големи случая, но сред тях има и няколко по-дребни. Има интрига, има много добра актьорска игра, чудесна музика и много умел сценарий като създадена атмосфера, описание на разследваните случаи и особено диалозите.
Надявам се да има сезон 2, защото свърши по начин по който ако няма ще е жалко.

Препоръчвам!
-
8


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 4   |   05.02.2023 16:54


A Friend of the Family
https://www.imdb.com/title/tt12661338/

драма/трилър/по действителни събития ; САЩ ; продукция: Universal Content Productions ; излъчване: Peacock ; минисериал от 9 епизода х 55 мин.
Изгледах го в платената платформа, SkyShowtime
Сериалът го има преведен в торента АренаБг
Има го качен и в filmi123.club

Биографичен сериал разказващ за един от най-ужасните социопати и педофили в историята на САЩ. Имаше и документален филм на Нетфликс относно тази разтърсваща история.
Във филма няма брутални или гнусни моменти, но на чисто психологическо ниво е много труден за гледане. Аз на няколко пъти мислех да го спирам, но на инат го издържах. Твърде дълъг ми дойде обаче. Твърде много пълнеж. Спокойно можеха да разкажат всичко в 4, 5 епизода, макс 6. А не цели 9. Стори ми се цяла вечност.

Не знам дали има по-глупави и невинни хора от мормоните, но все едно гледах как един зъл вълк си прави каквото си поиска сред огромно стадо от добри агънца и няма овчар, който да го спре.
Аз наистина съм шокиран как може да има толкова наивни и глупави хора, такива пастори, такива жени с робска психика, такива родители, без думи съм без думи.

Иначе актьорската игра е феноменална. Изключително ниво на всички като ансамбъл. 10 от 10!
Специално Джейк Лейси вече винаги ще го свързвам с Б. И в Белият лотос не го харесах като герой, а тук ми се повръщаше от него и ме избиваше на агресия.

Ако искате гледайте, тази история е хубаво да се види, но не гарантирам, че ще имате сили да я завършите...
-
7


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 4   |   11.02.2023 21:00


Souls (2022)
https://www.imdb.com/title/tt10850598/

драма/мистерия ; 8 епизода х 42 мин. средно ; Германия ; продукция на Geißendörfer Pictures ; дистрибуция/мрежа: Sky Deutschland
-
Гледах го в платформата, SkyShowtime
Има го качен и преведен в торента АренаБг

Хубав лимитиран сериал, действието на който се развива в три времеви линии. Минало, настояще и бъдеще...
Връзката е една човешка трагедия след фатална самолетна катастрофа. Основния въпрос е, какво се случва с душите ни след смъртта?
Някои от актьорите съм ги виждал в Dark.
Сериалът ми напомни на класиката, The Leftovers.
-
7


Vikings: Valhalla
https://www.imdb.com/title/tt11311302/

Изгледах сезон 2. Не е зле, става, ще гледам живот и здраве и сезон 3.
НО, сезон 1 бе поне с класа над това. А това не е добре. Личи си, че нямат парите на оригиналното шоу, а и магията я няма. И въпреки това се гледа и то без да омръзва. Не съм доволен само от актрисата играеща Фрейдис. Преиграва, не е талантлива. Не че другите блестят, но тя ми се набива на очи.
-
6.5 / 6.0


Последна промяна Diavolo на 11.02.2023 21:00, променена общо 1 път



 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 4   |   15.02.2023 20:56


Mayor of Kingstown (2021)
https://www.imdb.com/title/tt11712058/

САЩ ; драма/криминален ; 1 сезон от 10 епизода ; в момента тече сезон 2 (с 5 епизода) ; все още не се знае дали ще има сезон 3, но е твърде вероятно ; оригинална продукция на Парамаунт (продукция: MTV Entertainment Studios) ; излъчване: Paramount+
Създатели: Тейлър Шеридан и Хю Дилън
В главната роля: Джеръми Ренър
-
Изгледах го в платената платформа, СкайШоутайм
Сериалът го има преведен в Замунда, Зелка и Арена
Има го онлайн на Filmisub и Filmi7

Поредно топ заглавие дело на Шеридан. Този човек досега няма засечка. С каквото се захване му се получава. Тук обаче заслугата не е само негова, а и на неговия добър приятел Хю Дилън (който играе шерифа в Йелоустоун), чиято идея е името на сериала. Хю е израснал в Кинстаун' Онтарио, Канада. Тук обаче действието се развива в измисления американския град Кингстаун в щата Мичиган.

Кингстаун е известен със своите затвори и престъпност, а главния герой е Кмета на градчето. Под кмета обаче не си мислете истински кмет, а неофициална длъжност. Но това е човека, който реално управлява града, дърпа конците и познава всичко и всички. И тук идва интересната врътка. Този 'кмет' е нещо като добрия самарянин. Не прави нещата за лична изгода, а за доброто на града и невинните хора. И всички го уважават и търсят услугите му за какво ли не.

Сериалът те грабва още в началото. Започнах го миналата седмица, а вече изгледах всичките излезли епизоди, включително и от сезон 2, който е преполовен.

В сериала няма пропаганда, но я има суровата действителност, такава каквато рядко я показват, особено през последните години. Добре дошли в затворите и на улицата, където е по-опасно и от най-смъртоносната амазонска джунгла.

Препоръчвам, но предупреждавам, че на моменти е прекалено брутален. Има много насилие и гадости, много убийства, извращения и т.н. И в никакъв случай да не се гледа от деца!
-
8.5 / 8.0


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 4   |   15.02.2023 22:06


Надали е по-брутален от Оз.

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 4   |   27.02.2023 11:06


1923
https://www.imdb.com/title/tt18335752/

От трите сериала за Дътънови този ми изглежда като най-скъпия и ми стои най-много като кино. Много умело дозиран и на практика без слабо място. И да искам не мога да посоча, ето това е слабо и не работи. Този сериал за мен е и най-близкия до реалността така да се каже. Не че другите два не са, но този описва възможно най-добре, реалистично и безпристрастно епохата която отразява!
Кастинга е на изключително ниво. Няма актьор или актриса, които да преиграват или да стоят странно в дрехите, които са облечени. Характерите им също са написано с чувство и такт и няма 'ту мъч' (под една или друга форма) образи.
Спенсър ми е новия любимец. Тези класации са ми много сложни и почти винаги необективни, но някак си ако тегля чертата от всичките три сериала, това е най-любимия ми герой! И респективно, Спенсър и Алекс са ми любимата двойка. Аз съм си романтик по душа, зодията ми е такава също и просто няма как да бъде по друг начин. Изобщо романса между Спенсър и Алекс за мен е черешката на тортата и е една от най-красивите любовни истории изобщо, които съм гледал на голям или малък екран.
И все пак, някак си ми липсваше тази чиста емоция и свобода, която ми даваше 1883. Там бях просто прикован, от-до. И поглъщах всичко като спешна доза кислород. И тъй като съм много голям фен на уестърните, а 1883 за мен е втория най-добър уестърн след ''Имало едно време на Запад'' то ги класирам така:
1) 1883
2) 1923
3) Йелоустоун
Като Йелоустоун е на микрони на трето място, даже утре мога да си променя мнението. Толкова са близки нещата.

Крайна оценка на сезон 1: 9 / 9.2


Последна промяна Diavolo на 27.02.2023 11:07, променена общо 1 път



 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 4   |   27.02.2023 23:26


Д-р Смърт (Dr. Death)
https://www.imdb.com/title/tt9179552/

Драма по действителни събития на Пийкок / САЩ

Сериал, който ме изкара извън кожата от нерви. Догледах само за да видя дали гадината ще си получи заслуженото. Уви, твърде малко и твърде късно както се каза в края на епизода. А кой ще накаже истинските виновници? Алчната и прогнила система, която си е затваряла очите и продължава да го прави?
Защо никой не преследва лошите лекари така както преследва корумпираните полицаи или политици? Реално докторите са много по-опасни, защото директно и буквално техните грешки влияят на нашите съдби.
Много може да се дискутира, но не е това идеята. За да провокира тези чувства в мен, значи все пак сериалът е направен добре. Да, добър е, като най-голямото достойнство са актьорите. И особено Джоуша Джаксън, който го намразих с всичките си фибри...
Минус на сериала е, че бе прекалено и излишно подробен, твърде много дойдоха тези 8 епизода.
Хареса ми, че не са скрили фактите за лекарските грешки в САЩ, за това как се прикриват и за това, че лекарските грешки са на 3 място по причина за смъртност сред американците след рака и сърдечните проблеми. 3 място! Всяка година умират десетки, стотици хиляди пациенти след лекарски грешки. Като половината от тези случаи е нямало да ги има ако всеки си е гледал работата, а не личния или колективен интерес.

Въпреки добрата ми оценка не бих го препоръчал, защото е изключително натоварващ и гаден. Радвам се, че са го спрели и не е подновен.
-
7


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 4   |   06.03.2023 15:37


Отвъд Атлантика (Atlantic Crossing)
https://www.imdb.com/title/tt9348700/

Норвегия / Германия / САЩ / Швеция / Дания / Великобритания
драма/исторически ; минисериал ; 8 епизода
Продукция: Cinenord / Оригинална мрежа: NRK
Изгледах го по BNT1 ; Има го по торентите

Много ми хареса и ме докосна. В 8 поредни неделни вечери го гледах след българския Войната на буквите и винаги ми оправяше настроението. Така ми се иска и ние да правим ето такива исторически сериали, а не тези пародии... Не е до пари, всичко опира до сценарий и каст.

Много хубава възстановка са направили, отличен каст ; вълшебна музика
Много ми харес и препоръчвам!
-
7.5 / 8.0


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 4   |   10.03.2023 16:40


The Endgame
https://www.imdb.com/title/tt14507354/

Приключих с тази помия по българския ФОКС!
Не знам как е възможно NBC да пуснат подобен пасквил (не им е за първи път) и да се надяват да се гледа??? Изобщо не се учудих, че е канселиран, въпреки че свърши с клифхенгър. Заблудените промити мозъци са вярвали, че ще има сезон 2, хахаха.
Значи имаме следния сюжет: имаме три жени, които колят и бесят, а мъжете в сериала са безволеви чехльовци.
Първата гърл пауър е добрата и патриотична истинска американка (разбирайте не бяла). Тя е всезнаеща и всеможеща агентка на ФБР.
Втората гърл пауър така и не я разбрах откъде е, май украинка беше, заради фамилията. Тя пък е злия гений, върти цяла Америка на малкия си пръст от затвора и е нещо като супергърл. Има добро сърце!
Третата гърл пауър е истинското зло. Тя е рускиня разбира се и много мрази втората гърл пауър.
Характерното за нея бе, че влизаше и излизаше от белия дом все едно си е вкъщи. Тайните служби работят за нея (нейни думи) и имаше навика да пердаши президента на САЩ. Последно му заби нож през дланта на масата в овалния кабинет.
Самият президент на САЩ (бял мъж средна възраст, класика) е боклук, предател, убиец и какво ли не още и разбира се треперещ пред лошо гледащата рускиня.
Всички лоши са бели и до един са корумпирани
ЦРУ-то и американското правителство (злите) не знаят какво да правят и за да озаптят жените, изпращат срещу феберейката и престъпничката (които естествено се съюзяват срещу руското зло) най-прочутия убиец в историята. Името е легенда и всички само са чували за него какви ли не мистерии и страхотии. Той е призрак, легенда и няма провалена мисия!
Е, идва тоз престъпник и феберейката и завързаната за стол престъпничка с няколко карате кика го нокаутираха.
-
1


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 4   |   13.03.2023 21:33


The Last of Us 1.9
Look for the Light

https://www.imdb.com/title/tt15747178/

Уф, изгледах последния епизод от сезон 1. Много съм доволен!

Кратък епизод, стандартните 43 минути. Но бе направен толкова добре, че изобщо не се усети.
Понякога 90 минути са малко, а друг път 25 минути са много. Всичко си зависи от сценария и от това ние самите доколко сме хайпнати в историята...

Започнахме с флашбек с майката на Ели, Ана. Това го няма в играта. В играта, Ели е научила всичко за майка си от нейни писма адресирани до нея. Тук обаче писма няма, а Ана просто моли Марлийн да се погрижи за нея. Ана е работила като сестра в болница и явно от там се познава с Марлийн, още отпреди заразата.
Тази сцена в интрото на епизода трябва да се случва около 2009 г. тъй като знаем, че Ели е на 14 г.

Ето значи как Ели е придобила своя ''имунитет'' Не организма се е справил с чуждия патоген и не е изградил естествен имунитет, а Ели получава малка доза от гъбата, докато е била още в утробата. Майка и Ана е ухапана, като буквално секунди или минути по-късно ражда Ели, като кордицепса вече е бил в бебето! Но някак си това предпазва Ели и кордицепса работи различно при нея. Самият кордицепс я предпазва, като лъже другия, чуждия и агресивен кордицепс, че тя вече е заразена и не се нужда от нова доза. Много е сложно, а не съм биолог, но нещо такова си представям. Сложна химична реакция. Възможно ли е от това да се произведе ефикасен лек? На теория да, но е много съмнително, особено в един разрушен постапокалиптичен свят, където технологиите не работят както трябва, няма интернет и т.н. И дали светулките биха спасили всички или биха действали избирателно? Не видях да се различават по нещо от ФЕДРА. И те слагаха бомби и не им пукаше от случайни жертви.

Голямата дилема сега е дали Джоул е прав или не? Обаче светулките прави ли са? Защото не видях и Марлийн да пита Ели да е съгласна да бъде оперирана. И тя и Джоул ги бе страх да попитат Ели и решиха да решават вместо нея!

Според мен и от всичко видяно дотук в сериала, Ели би решила да се пожертва, дори и да не е сигурна в крайния продукт, защото твърде много хора умряха заради нея и тя през цялото време се залъгваше, че всичко това не е било напразно, защото тя ще спаси човечеството и то ще получи своя нов шанс.

И сега тази мечта умря след лъжата на Джоул. В последните секунди видяхме всичко това изписано на лицето на Ели. Съмнението от думите на Джоул и най-вече разочарованието от това, че всичко е било напразно. Едното е по-скоро инстинкт и усещане, но второто вече е сигурен и горчив факт.

Този последен епизод бе буквално едно към едно с играта. Визирам любимата ми сцена с жирафа (това е един от най-култовите мигове изобщо в играта), после когато Джоул изби всички и също така финалните реплики на Ели към Джоул, да и се закълне, че казва истината с това простичко 'Окей'
Всичко изброено е едно към едно спрямо играта!

За финал, според вас Джоул правилно ли постъпи или грешно? Вие как бихте постъпили ако става въпрос за вашето дете?
Този финал за мен е велик! Така завършва първата игра, така завършва и сезона. И може да се дебатира до утре... За мен трудно може да се отговори еднозначно. Това не е 1+1=2. Това е много сложен отговор, многопластов и криещ много нюанси.
И все пак аз ще кажа, че Джоул бе прав и не може да бъде винен, особено ако се погледне от неговата гледна точка. Той е индивидуалист и отдавна е осъдил човечеството. Сега отново е открил радостта от живота в лицето на Ели, която след този епизод вече не би трябвало никой да се съмнява, че обича като своя собствена дъщеря. Е, след всичко това как да я остави да умре и то за нещо в което той самия никога не е вярвал, защото много пъти са лъгали (за намирането на лек говорим). И въпреки това той има своите демони и съмнения и си личеше от прекрасната игра на Педро Паскал.
-
9.0 / 9.5




Генералното ми мнение за сезона и финална оценка

Според мен видяхме един отличен сезон, една чудесна адаптация с много майсторство във всички направления.
Критиките са ми свързани главно с липсата на зомбита и малкото екшън като цяло, както и това, че през голяма част от началото и средата на сезона даваха твърде малко Джоул и Ели.
Предимстваха обаче са много повече. Отлична кинематография на първо място. Много силен каст, суров реализъм, декори и музика. Невероятен Педро Паскал, който прави една от ролите на живота си. Голямо израстване на Бела Рамзи, която с последните два епизода мисля, че ще затвори устите на много критици. Може да не е като в играта чисто визуално, но момичето играе та се къса!
Голямо уважение към оригиналния материал. Бих казал, че сезон 1 е на 80, 90% мота мот спрямо играта, като промените бяха направени от една страна, за да се придобие по-голяма слава/рейтинг (нещо като 'кликбейт'), както и да се смели по-лесно историята от масовата публика. В не малко моменти тези промени работеха успешно, защото като за сериал стояха по-добре.
Като слагам всички плюсове и минуси на везната, то плюсовете натежават много повече.

Финална оценка:
9.0 / 8.6

Как подреждам епизодите:
1) Епизод 2
2) Епизод 1
3) Епизод 9
4) Епизод 8
5) Епизод 5
6) Епизод 3
7) Епизод 6
-
8 ) Епизод 4
9) Епизод 7


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 4   |   25.03.2023 18:36


Или търсачката издиша, или тук наистина не е писано за Ozark. WTF?!? Някой да го е гледал? Определено ми влиза най-малко в топ 5. Който харесва Breaking Bad, просто няма как да не хареса и този сериал! 10/10

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 4   |   26.03.2023 07:10


На мен ми е в списъка, но не знам кога ще го гледам, иначе е свален и си чака просто реда. Знам, че е як.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 4   |   26.03.2023 20:45


Изгледах епизод 1 от сезон 2 на Yellowjackets
Имаше някои яки моменти, но като цяло очаквах малко повече като за първи епизод на толкова чакан сезон.
Най-интересното е около Лоти, а Шона какво направи в края, брр

Да припомня, че имаме 1996 г. Годината на катастрофата или миналото + настоящето 2021 г.
В този епизод видяхме и нова времева линия ама я дадоха за много кратко. 1998 г. или 2 г. по-късно. Годината на спасението. И това покрай линията на Лоти.
Очаквам с нетърпение дебюта на Ван от настоящето. В ролята невероятната Лорън Амброуз от Servant.

Отварям спойлер за останалите неща...
   >>>>
+2 месеца.
Шона си говори със замръзналия труп на Джаки (ех, сладка Джаки, Джаки). В края изяде ухото и?! Бляк.
Начало на канибализма??? Или инцидент.
С кой си пише в онлайн чата за разследване Мисти от настоящето? С онази странната Кристъл дето пее в миналото или с героя на Илайджа Ууд, който ще видим по-късно през сезона?

Истинския култ на Лоти от 1996 г. още не е започнал, имаме само откъслечни кадри, но вече имаме такъв в настоящето. През 1998 г. Лоти мина през електрошокова терапия (?! - хъх, това не е ли забранено вече през тези години???) и през 2021 г. е основала секта и изглежда заможна. Тя е отвлякла Нат и дадоха как някакъв гол мъж влиза в гроб, явно част от ритуал по неговото прераждане или откриване на новото или истинското му аз.

Таиса взе едно сладко кученце, Стив. Дано не последва съдбата на другото куче. Баси психарката. Как само щеше да отхапе устната на Ван. Ужас. Дали наистина върши тези неща само на сън или се прави? Тази е най-голямата психарка от всичките. Още си спомням как нарочно извади крака на момичето по време на футболната среща.





Изгледах сезон 2 на Mayor of Kingstown на Тейлър Шеридан
https://www.imdb.com/title/tt11712058/

Ами сезон 2 е добър, но само толкоз. Добър. Сезон 1 е класа над сезон 2.
Надявам се сезон 3 да е финален и да приключват тази вече малко безсмислена касапница в Кингстаун.




Shrinking
https://www.imdb.com/title/tt15677150/

комедия/драма ; САЩ ; продукция на Apple TV+ ; 10 епизода ; подновен за сезон 2

Настоях да го догледам само заради Харисън Форд.
По-глупав и безсмислен сериал не бях гледал от години. Сценария е пълна скръб, актьорите слаби. Нито е комедия, нито е драма.
Това е едно голямо нищо.
-
4


Последна промяна Diavolo на 26.03.2023 20:45, променена общо 1 път



 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 4   |   30.03.2023 20:31


Star Wars: The Bad Batch 2.15
The Summit

https://www.imdb.com/title/tt24176258/

Star Wars: The Bad Batch 2.16
Plan 99

https://www.imdb.com/title/tt24176262/

Ревю на епизоди 15 и 16 + Какво очаквам за сезон 3

--> Ако не сте гледали, да знаете, че има спойлери! <--

Сезон 2 приключи!
Генерално съм много доволен от сезона въпреки няколкото откровено скучни и безсмислени филъри.
Така завърши обаче, че нямам търпение за сезон 3. Сезон 1 си приключи както трябва, но тук всичко завърши по един трагичен начин и с един гаден клифхенгър и съм много изнервен от предстоящото дълго чакане.

Ревюто ще ми е общо, защото разглеждам епизоди 15 и 16 като едно цяло, а и те бяха и по-кратки, така че общо са малко под 1 час.

Нашите разбраха, че търсения от тях д-р Хемлок ще бъде на Ериаду (комплексът на губернатор Таркин) и много правилно решиха да се промъкнат тайно и да поставят проследяващо устройство на кораба му и така да разберат къде държат Кросхеър и други техни другари!

Светна ми алармата за нещо лошо когато твърде много акцентираха при сбогуването на Фи с Тек, но аз в този момент си помислих повече за: 'Хмм, а дали няма да видим романс между тях'? Защото Фи и преди това изпитваше една по-особена симпатия към Тек ако мога така да се изразя.

Нашите се промъкнаха успешно, като визията на всичко и красотата на самата анимация бяха невероятни. Браво!
Една важна подробност. 'Лошата партида' този път убиваха врага, т.е. бластерните изстрели не бяха зашеметяващи! Те са само за техните братя клонинги, а тук имахме наемни войници (хора).

В командната зала на Таркин на Ериаду видяхме освен него и д-р Хемлок, още и Хърст Ромоди, Бартън Кобърн и разбира се Командир Орсън Калан Креник от Рог Уан (изненадка). Таркин попита Креник за проект Звезден прах, което е кодовото име на проект ''Звездата на смъртта''
Сентенцията от техния разговор: Траун иска пълен контрол над Галактиката! А пък, д-р Хемлок не зачита клонингите и това че имат права, т.е. не изпитва никакви скрупули да експериментира с тях както си поиска... И ''помоли'' Таркин да му бъде дадено повече време за опитите си в сферата на клонирането.
Помоли е в кавички, защото като цяло Д-р Хемлок се държа доста надменно или хайде с чувство на превъзходство, най-малкото защото той коли и беси на Маунт Тентис, която е тайна дори за болшинството от най-висшите командващи в Империята. Аз дори се чудя дали самият Таркин знае къде се намира?

Омега и Рекър по един много реалистичен и изчистен начин успяха в своята мисия, да сложат устройството на кораба на Хемлок. Омега го направи, защото е по-дребничка и можеше да мине незабелязано. Въпреки, че знаех, че всичко ще мине успешно се усещаше напрежение, браво на екипа за което!
В същото време, Тек забеляза, че има нещо нередно... Някои камери са деактивирани. С Хънтър разузнаха и намериха термален експлозив?! Веднага се сетих, че сега ще ни изтипосат Соу Герера и нещата ще излязат извън контрол! За съжаление така и стана. Хора, казвам ви не мога да понасям Соу Герера! За мен въпреки трагичното му минало и загубата на сестра му, той си остава един терорист без никаква съвест! С какво е по-различен от изродите на Империята? Това е един егоист, който не зачита човешкия живот и не му пука за косвените жертви. И е отговорен за смъртта на стотици, хиляди невинни хора, включително жени и деца. И сега аз лично него виня за това което се случи с Тек и впоследствие с Омега!
И какво ако бе успял да убие Таркин? Палпатин щеше да го смени с друг. Обаче много по-значимо щеше да бъде ако нашите бяха разбрали къде е тайната база на Маунт Тентис и я бяха унищожили. Това щеше да нанесе много повече щети на Империята! Но ходи го разправяй това на такива фанатици като Соу!
Герера не успя да сложи достатъчно експлозиви и взрива нанесе по-скоро локални щети, но взриви корабите в хангара и така мисията на нашите момчета претърпя пълен провал. И не само това, но и този взрив стана причината за най-големия ШОК в епизода и изобщо сезона.
Тек умря! Жертва се за да спаси своите братя и сестра, а план 99 е един вид отдаване на почит към оригиналния клон 99 (деформирания старец от Клон Уорс), който се жертва и спаси кадетите и така вдъхнови много свои братя за каузата на Републиката.
Още не мога да повярвам?! Не, не и не! В края ще пиша защо смятам, че може и да е жив (или по-скоро се надявам).
Нашите се измъкнаха и върнаха на Орт Мантел с тежки травми, повече психологически. АЗИ спаси Омега, Хънтър бе най-добре, а Рекър с шина на врата. И тук дойде втория жесток удар за тях. Сид ги предаде! Знаех си, че така ще стане, цял сезон ни подготвяха за този туист и така и стана. Знаете, че никога не съм харесвал Сид, още от сезон 1. Е, има защо! Надявам се кармата да я застигне по възможно най-гадния начин!
Д-р Хемлок пристигна с клон командоси и плени Рекър, след което принуди и Хънтър да се предаде. Омега трябваше да избяга с АЗИ, но се върна, защото нямаше как да ги изостави (напълно логично и разбираемо). За съжаление клон командо я изненада в гръб и зашемети и така и тримата бяха пленени! Еко и АЗИ обаче помогнаха на Хънтър и Рекър да се освободят и всички тръгнаха след Омега, за да я спасят и върнат. Уви, твърде късно, защото кораба на Хемлок направи хиперскок и нямаше как да бъдат последвани. Пълен крах! Ужас!

На финала дадоха Омега на Маунт Тентис (не съм изненадан от всичко това, очакваше се под една или друга форма) и разбира се Хемлок веднага я използва срещу Нала Се. Изнуди я, че ако не започне да им помага по проекта на Императора ще се случи нещо на любимката и. За това бе всичко, отдавна го писах, така и стана. Нала Се каза, че това което искат е невъзможно, а Хемлок троснато и отвърна: ''Направи го възможно'' Официално не знаем за какво става въпрос, но не е трудно да се сети човек, че става въпрос за създаването на клонинги владеещи Силата и напълно подвластни на волята на Дарт Сидиъс!

Омега бе въведена в сградата от Скорч, предводителя на клон-командосите. А вътре Омега видя Кросхеър лежащ в безпомощно състояние. И дойде голямото разкритие, което обаче изненада ли някой въобще? Емъри каза на Омега, че е нейна сестра! Значи Омега не е първата, нито единствената жена клонинг!

КРАЙ!

За сезон 3:

Жив или мъртъв е Тек???
Не знам! Раздвоен съм. Много, много силно се надявам да е жив, защото ми беше голям любимец, но не мога да съм категоричен. По-скоро 55 на 45, че е мъртъв, за да има повече тежест, смисъл и реализъм!
НО, все пак това е анимация и гледат много деца. И все си мисля, че Тек може и да е жив.
Първо, не ни дадоха труп! Първо правило в киното и телевизията - няма ли труп всичко е възможно!
Второ, Тек бе напълно екипиран, имаше и раницата на гърба си, може да е паднал на меко или във вода. Със сигурност ако е жив е жестоко потрошен.
Трето, Д-р Хемлок показа и хвърли подигравателно очилата на Тек в краката на Хънтър преди последния да се предаде. Това означава ли, че е взел тялото за своите експерименти??? Няма да се учудя ако видим Тек в лабораториите на Маунт Тентис.
Или пък да е намерил само очилата му, а самият Тек по някакво чудо да се е спасил и да го видим към края на сезон 3, като голямата изненада. Със сигурност обаче това ще се пази в голяма тайна и не очаквайте когато се появят тийзърите и трейлърите за сезон 3 да го видим, дори и намек няма да има за него.

И кой сега ще помага на Бад Батч за техническите неща? Тек им осигуряваше решителна преднина за мисиите и много пъти със своя ум и находчивост ги е спасявал.

Очаквам да видим д-р Пършинг.

Някак си Емъри ще помогне на Омега и Кросхеър да се измъкнат, но тя ще умре.

Все още не вярвам Еко да оцелее, даже мислех, че ще бъде убит в края на сезон 2, но те убиха Тек (или поне засега се води мъртъв).

Очаквам Рекс и Коди да се срещнат и съберат отново!

И очаквам една голяма, финална битка (ама тя може да бъде оставена за финалния четвърти сезон) на клонираните бунтовници водени от Рекс и Коди и нашите момчета срещу Империята, за съжаление с тежък за тях край...
-
Епизоди 15 и 16: 9.0 / 9.3
Сезон 2: 8.5 / 8.8


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 153 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг