Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 18:26



Отговори на тема  [ 153 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Сериали 4 
Автор Съобщение
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 4   |   06.04.2023 21:10


Приключих с Ню Амстердам
https://www.imdb.com/title/tt7817340/

Сезон 5 бе последния за сериала, като това бе обявено предварително.
Снощи излъчиха последния епизод по Фокс Лайф, а от следващата сряда отново по същия канал започва сезон 5 на Милион малки неща.

Като цяло този сериал бе силно предвидим и дразнещ с куп клишета и супер досадно четене на морал, запращан директно в лицето!
Имаше изключително слаби епизоди, но и такива, които те хващаха за гърлото и се помнеха.
Последния сезон бе стегнат, но финалния епизод някак си ми стоеше като част от нещо по-голямо и изрязано... Все едно са направили 90 минути епизод от който са изрязали 45 мин.
Доволен съм от последния акт, но не съм доволен от случилото си преди това.
Не мога да разбера защо почти винаги авторите се правят на интересни и правят някакви претенциозни или изсмукани от пръстите финали. И почти винаги оплескват нещата. Не конкретизирам с какво се подразних, за да не издавам нищо.
Но пак, като цяло приличен финал на един добър финален сезон. Но изпуснаха шанса с един по-добър финален епизод да изчистят многото слаби моменти в предните сезони.

Финална оценка на сериала:
6.5 / 6.0


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 4   |   08.04.2023 00:07


Carnival Row
https://www.imdb.com/title/tt0489974/
САЩ ; драма/фентъзи ; 2 сезона, общо 18 епизода ; сериалът е завършен ; продукция на Амазон

=>> Има спойлери, ако не сте гледали не четете! <==

Този сериал ме вкара в много големи размисли каква финална оценка да му дам и генерално да си изкажа мнението. Чудех се много. Което веднага казвам, че не е на добре! А защо се стигна дотук?
Първи сезон ми хареса много. Аз го изгледах съвсем наскоро, малко преди да започне финалния сезон 2. И си казах, 'Еха, как така съм пропуснал всичко това'
И дойде сезон 2 и се чудех аз същия сериал ли гледам? Сякаш различни сценаристи (може и да са, не съм проверявал и не ме интересува) са писали историята. Всичко отиде по дяволите в епизод 5 от сезон 2, когато убиха главните двигатели на задкулисната игра, Джона и Софи?! :outofspace:
За да вкарат някаква пишман комунистка, която будеше само съжаление и нулев респект. Цялата тази лява идеология бе толкова нелепа та се чудех какво по дяволите гледам, сериал за великата октомврийска социалистическа революция ли? WTF?!
Без силен антагонист качествен филм или сериал в жанра няма как да получиш!

На финала на сезон 1 си казах, ехааа колко яка двойка са Орландо и Кара и в сезон 2 сякаш авторите имаха нареждане отгоре или пък е било изрично желание на самата Кара Делевин (предвид сексуалната и ориентация в реалния живот) да направят всичко възможно да не ги съберат на финала. Оставете това, но всичко бе толкова нелепо написано и толкова явно прозираше. Криндж!
Реално съсипаха целия образ на Винет. От моя любимка я превърнаха в герой, за когото изобщо не ми пукаше. Винет изобщо разбра ли се какво иска? Толкова наивен и неориентиран образ отдавна не бях гледал. Смени лагерите поне 13 пъти и вечно с едно и също изражение на лицето, което казваше, ''Ъъъ, какво става по дяволите, някой да ми поясни къде се намирам и какво трябва да направя''
Финалният акт на Винет с Тормалин бе гротеска някаква. Не съм се подразнил, просто не ми пукаше, а това е много по-лошо.

Най-стойностното нещо в целия сериал за мен бе историята на Имоджен и Агреъс! Много добре написана, от-до и отлично изиграна от двамата!

Екшъна, хоръра и ефектите бяха добри, но цялостно за мен този втори сезон бе излишен и развали всичко.
Има едно неписано златно правило, което много рядко е било опровергавано:
Когато има дълга пауза между два сезона, нещата по една или друга причина не се получават...

Финалната оценка все пак е добра заради сезон 1, заради 'Спарата', заради Орландо и заради Имоджен и Агреъс.

В едно нещо се убедих. Амазон не могат да правят качествени фентъзи сериали!
Пропилян потенциал и хвърлени пари на вятъра. Яд ме е, но и не съм особено изненадан, защото от Амазон просто толкова си могат.
-
7.0




Изгледах сезон 2 на Кръв и съкровище, който бе и финален, защото шоуто бе канселирано!
https://www.imdb.com/title/tt7712598/

Тук ще съм кратък. Правилно решение за прекратяване на мъката.
Добър сезон 1 като несериозен развлекателен сериал, но втори сезон бе истинска катастрофа!
Няма как да продадат това. Клише след клише, дразнещи образи, слабо написани и развити. Язък за сравнително добрия първи сезон. Пък и скъп и претенциозен сериал. За да имат успех по този начин по който са искали трябваше да има много повече реализъм, по-добър каст, по-добър сценарий и по-добра хореография на бойните сцени!
-
6 / 5


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 4   |   08.04.2023 20:36


Специализантът (The Resident)
https://www.imdb.com/title/tt6483832/

Приключих с оказалия се финален сезон 6, защото шоуто бе канселирано и сезон 7 няма да има!
Така в една седмица свършиха и двата докторски сериала, които следях от години по Фокс Лайф. Остана ми само Добрият доктор по AXN.

Много ми хареса последния сезон, както и финалния 13-ти епизод.
Ето така се отдава уважение към феновете! Когато не залиташ в разни претенциозни тъпотии, които се връщат като бумеранг в лицето ти, защото не може цял живот да караш москвич, но точно за най-важната среща да подкараш мерцедес паднал от небето.
Така че когато в продължение на стотици епизоди продаваш краставици, на финала на историята ти трябва да продадаеш именно краставици, ако ме разбирате какво искам да кажа...

Да, много съм доволен и поставям една висока оценка, каквато между другото самият сериал заслужава по принцип, защото от всичките мейнстрим сериали, които следя този специално винаги е бил най-малко ''модерния'' и в него най-малко са ни чели морал какво трябва да харесваме и ако не го харесваме значи не сме добри хора...
-
8


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 4   |   09.04.2023 19:45


The Watcher
https://www.imdb.com/title/tt14852808/

драма/мистерия/хорър/по действителен случай ; 7 епизода ; подновен за втори сезон ; продукция на Нетфликс
Шоурънър: Раян Мърфи (Американска хорър история)

''Наблюдателят'' е базиран на истинската история на Мария и Дерек Бродус от булевард 657 в Уестфийлд, Ню Джърси. История описана за първи път в ''New York Magazine'' през 2018 година.

Не съм съгласен с множеството критики най-вече заради финалът на историята. Напротив, всичко си е както трябва!
В същото това време не мога и да му дам твърде висока оценка, защото не успя чак толкова да ме впечатли, но със сигурност го изгледах с интерес и с удоволствие ще гледам и втория сезон. Не знам само дали ще е пряко продължение на историята или шоуто ще се превърне в антологично.

Сценария е увлекателен, давам максимална перспектива и изграждащ съспенса по един естествен и убедителен начин. Всичко е направено с мисъл и ясна идея от началото до края. Не бих казал, че имаше слаби епизоди-пълнеж.
Кастът е много силен, той си е направо звезден. Име до име. Наоми Уотс, Боб Канава, Дженифър Кулидж (любимката на Мърфи), Мия Фароу, Джо Мантело и т.н.

Заслужава си, препоръчвам!

За финала в спойлер секция
   >>>>
Реално така и не се разбира кой е ''Наблюдателя''
И не мога да разбере разочарованите зрители, които винаги искат всичко да им се смеля и изплюе. Истинската история също си остава мистерия и така и не е разгадана и няма ''виновен''
Така че нямаше как Мърфи и компания да 'демаскират' своя злодей!

Между другото в началото си мислех, че има някаква паранормална (все още не съм го изключил категорично) намеса и че самата къща им изпраща писмата и отиваме повече към тип, ''Ужасът в Амитивил''
Към средата на сериала се ориентирах към това да си избера основни заподозрени. Спрях се на брокерката (Кулидж) в комбина с ченгето. Ами бях много близко, хаха.
Реално получихме двоен туист и повече от двусмислен финал!
Първо частната детективка си призна на смъртния одър и аз си казах, WTF?! Но бързо се оказа, че тя е искала да осигури спокоен живот за семейство Бранок.
После уж се оказа, че е Карън (макар тя да не потвърди обвиненията на Нора), но тя буквално се изнесе на бегом от къщата след 48 часа и няма как и тя да е. Питам се обаче дали Нора няма пръст в нейното прогонване, защото малко преди финала и се закани лично. Но пък според мен не е способна да убие кученцето. За кучето ме хвана яд. Можеше да не го убиват!
Кой е наблюдателят? Може да е всеки от съседите, НО дали и Бранок не поеха щафетата? Едва ли, но не го изключвам. Тази къща наистина пленява своите обитатели сякаш има някаква прокоба в нея.
С-во Бранок така и не се отърсиха. Дадоха първо Дийн да се представя като Джон (веднага светва алармата) и да гледа като хипнотизиран и отнесен къщата, а малко след него и жена му и тя пристигна да 'наблюдава'

Този Джон с който се представи Дийн пред новото клето семейство нанесло се в най-наблюдаваната къща в Америка е събирателен образ...
В сериала е представен като мистериозния убиец Джон Граф, но в реалния живот няма такава личност. Има Джон Лист, който избива семейството си, но този Джон Лист не е живял в къщата на булевард 657 в Джърси.

Краят си е ужасяващ за мен. И нямам никакъв проблем, че няма решение на загадката.
The Watcher е и история за ужаса да не познаваш съседа си, да не си сигурен кой живее до теб, както и за въздействието, което 'културата на анонимност' оказва върху малките общности. Наблюдателят хвърля подозрение върху почти целия си актьорски състав и не оневинява почти никой от тях, така че това, че нямахме виновен е възможно най-хорърския финал, тъй като може да е всеки един от тях! Както не изключва и свръхестественото!

-
7.5


Последна промяна Diavolo на 09.04.2023 19:45, променена общо 1 път



 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 4   |   09.04.2023 21:36


Войната на буквите

Финалния епизод бе толкова слаб колкото и целия сезон.
Не се чуваше добре и беше лошо заснет.
Можеха поне да убият Влад. Най-големия предател и боклук остана жив, въпреки че се загатна, че ще бъде разкрит от Баян на Петър ако не се лъжа, все тая.
Мариам също се измъкна тази вещица. За нея има логика да не я убиват, в болните си представи може да са си мислели, че ще стане любимка на зрителите, хахаха.
Кавхан Георги получи изкупление един вид с детето и възловата книга. Ама все пак не ми хареса, че точно той я намери. Макар в случая се подсказваше, че ще прегърне каузата.
Всеки си влиза и излиза от двореца когато си поиска. И от тъмниците също. Разграден двор.
Петър го изкараха като баща му. Истерик. А и чехльо. Какъв цар е това, какво е това чудо, не знам. Срам!
Много слаба актьорска игра от всички до един без изключение в епизода. С изключение все пак на Духовникова. Но самата и героиня не можех да понасям. Трябваше да я убият.
За актьорската игра, върнете сцената когато Ирина каза на Петър, че носи детето му (хаха) и той как издекламира с абсолютно равна интонация трите реплики. Много нелепа сцена дори и за театър, какво остава за кино или телевизия. Режисьор няма ли? Карай, все тая.
Поне на финала братята се събраха и ще унищожат гадните маджари, а буквите ке пребъдат! Ликувай народе!

Финално за сериала:

Честно казано не се сещам с какво да го похваля. Мислех, мислех, мислех да спомена поне нещо положително и не се сетих. Съжалявам. Може би ако бяха убили Влад и Мариам щях да му дам +1 във финалната си оценка, т.е. двойка.
Добре хайде, Духовникова наистина е добра актриса. Ама аз това го знаех и преди сериала. Та не е съвсем плюс.
Музиката не е лоша ама само основния мотив.

Минусите са ясни и не искам да пиша излишно. Щом няма плюсове значи ви е ясна картинката и какво ми е мнението за сценарий, режисура, актьорите, операторска работа, озвучение и т.н.

Все пак щях да ударя едно рамо като за родна продукция и нямаше да съм толкова краен през сезона и сега, но това което ме възмути най-много не са чисто техническите слабости на сериала, а това, че авторите на това шоу не уважават и не почитат българската история и българите и това е най-големия им грях!

Крайна оценка по десетобалната система:
1


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 4   |   09.04.2023 22:57


Уф, тва по романа на оная набедената писателка щерката на Гриша Филипов ли е? Тая мома си е повярвала, че е бъгларският Дан Браун, само дето експлоатира бг историята като тематика и го навързва като мистика. Разбира се вкарва и някакви тайни общества и тем подобни... Всичко хубаво де, то не са 1 или 2 авторите дето се опитват да копират Данчо Кафявия, ама тя горката не и се отдава много писането.

Петър, най-великият български цар представен в негативна светлина като мухльо?! Верно ли? Чудех се дали да и дам шанс на тая книга, щото не съм я чел ама няма да е. За филма и дума да не става. Благодаря за тоя разбор, спести ми малко време да правя нещо по-смислено. :cheers:

_________________
Изображение


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 4   |   09.04.2023 23:26


На мен пък ми хареса сериалът :) Последния епизод не толкова де, но като цяло го гледах с интерес. Откъм историческа достоверност мисля си бяха казали, че не е това целта и не може да се търси - то това си е повече от очевидно, с цялата намесена мистика. Аз даже се учудих, че не отидоха към фентъзито и Баян не се превръщаше във вълк, не че щеше да ми хареса това.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 4   |   21.04.2023 04:08


The Mandalorian 3.8
Chapter 24: The Return

https://www.imdb.com/title/tt13820582/

--> Има спойлери <--

Ревю на последния епизод и на сезона като цяло

Шекспир е казал, ''Всичко е добре, когато завършва добре''
Кой съм аз да му противореча... ОК, горчилата като цяло си остава, но с последните два епизода и особено с финала на този до голяма степен ми се реабилитираха. На Стар Уорс фена малко му трябва. Аз още преди две седмици писах, че за мен този сезон 3 е свързващ и преходен. Според мен сезон 4 ще е много по-добър, а и по всичко изглежда, че ще се върнат към основния мотив - Дин Джарин с Грогу. Пардон, с Дин Грогу! :-)

Официално Дин стана татко на сладкия мъник.

И сега още в началото на ревюто си ще го напиша:
Хм, абе това заглавие, Мандалорецът дали всъщност не се отнася за Грогу? Ясно е, че започна с историята на Дин Джарин, НО все повече и повече отива към Дин Грогу, както трябва и да бъде според мен.
Защото Дин Грогу е бъдещето. Той е само на 52 г. и ако е жив и здрав има още 9 столетия. Дин Грогу ще подчини и язди Митозавъра, той ще изведе Мандалор до нов разцвет години по-късно.
Точно това исках от този последен епизод, да видя Грогу да спаси татко си и да използва Силата във важен момент. Той направи и двете. Като така спаси не само себе си, но и Дин и Бо-Катан. И за финал се свърза чрез Силата с митичния символ на Мандалор, Митозавъра. Всъщност този страховит звяр може и никога да не го видим, а да го показаха в този момент в края на епизода, само за да се засили момента за Грогу, един вид ето получи вниманието и признанието и от легендарния символ за мандалорците.
Настръхнах на този момент с огъня. Защото веднага се сетих за един от най-любимите ми моменти в ''Бунтовници''
Когато, Канан Джарус (роден като Кейлъб Дюм) вложи цялата си Сила за да спре смъртоносната ударна вълна и огъня, ''изхвърли'' Хера Синдула в кораба. Канан тогава се жертва за да живеят всички останали. Тук жертви разбира се нямаше как да има.
В момента Дин Грогу е на-сигурния герой във всички актуални франчайзи. За мен е недосегаем и върху него трябва да градят бъдещето на Стар Уорс. Защото публиката го обича, прие го. Познава го. И го познава от бебе. И ще види цялото му бъдеще израстване.
Да, няма да е Скайуокър, но Дисни и Лукас Филм сами отрязаха този клон след като решиха Рей да е внучка на Палпатин вместо да носи истинската кръв на Скайуокър. За мен кардинална и непростима грешка!

Хареса ми много, че поне в този последен епизод видяхме Дин Джарин в пълната си светлина. Когато с помощта на R5, превземаше базите една по една беше невероятно. Хореографията на бойните сцени страхотна.
После победи и преторианците с помощта на Грогу. Преторианците отново бяха показани като слабаци, но в крайна сметка това не ми пречи. Няма смисъл от прекалено задълбочаване тук. Това е Стар Уорс, виждали сме много по-големи небивалици. А и все пак Дин имаше бластер + хитринките със Силата на Грогу, така че не сегмента не бе чак толкова наивно-мързелив.

Радвам се, че най-накрая затвориха арката с Моф Гидиън. Хареса ми как говореше като тъмен лорд с Робокоп вайб. И да, правилно бях предположил, че Моф Гидиън наистина е искал да направи микс между клонинг+мандалорец+владеещ Силата, но Дин унищожи клонингите му като ги удави. Но не очаквах, че ще клонира себе си. Стана ясно за какво толкова му е трябвала кръвта на Грогу. Но твърде много го издигнаха този Гидиън. Малко прекалено ми се стори всичко това. А и ей така спуснато от нищото за 5 секунди не е моето. Не се прави така.
Джанкарло Еспозито свърши чудесна работа като главния антагонист за 3 сезона и мисля, че стига толкова. Изчерпа се, а и олеква като злодей. Първо бе натупан от Дин в края на сезон 2, а сега също загуби битката, въпреки че реално спечели битките с Дин и Бо, но когато те се обединиха той отстъпи. И получи малко геройска смърт като главен злодей. Победен от трима + взривения флагман.
Защо Моф Гидиън беше по-силен от Дин и Бо-Катан?
Ами той по принцип си е силен. Дин го победи в края на сезон 2, но давайки всичко от себе си.
А и сега Моф Гидиън бе подсилен освен от бескара и от новия дарк трупърски костюм, който му даваше двойно повече сила и гъвкавост.
За мен е мъртъв. Няма как дори и бескара да го спаси от този взрив и огън. Единствения шанс да е жив е ако не е бил той, а негов клонинг. Има логика да е бил клонинг, но аз не го вярвам. В Стар Уорс и в Дисни като цяло обичат простичките неща. Всякакви фентеории за мен, че може да е жив са безсмислени. Време е на сцената да излезе истинския злодей, върховния адмирал Траун.

Какво се оказа сега, че няма шпиони? Добре де, а защо бяха сложили това заглавие на предния епизод? Кой са тези шпиони? Защото досега за 8 епизода аз видях само един шпионин, Елия Кейн.

Заглавието на поне този епизод бе адекватно. ''Завръщане''
Да, завръщане на Мандалор. Триумфално завръщане и ново начало за тях.
И бих добавил: Завръщане към основното и традиционното за Дин и Гогу, приключения в различни краища на външния пръстен. Дин неофициално стана ловец на глави за Новата република, работейки инкогнито за Карсън Тева.

Много ми хареса финалната арка как Дин се бе отпуснал и отмаряше пред къщичката в Наваро, а Дин Грогу си играеше с жабката както го видяхме и при Люк в сериала за Боба Фет.

Тъмния меч бе счупен. Той може да бъде възстановен, НО и това според мен поне засега е затворена арка. Ако някога отново има тъмен меч (което ме съмнява) ще е за Дин Грогу.
Този меч символизираше това войнствено и мрачно минало за Мандалор. Донесло толкова много войни и смърт. Така че с меча може би си отива и проклятието над Мандалор!
Идеята на този сезон бе да видим мандалорците от различните кланове обединени и търсещи ново начало.
Е, няма как да има ново начало ако използваме старите прийоми и вярвания. Бо-Катан вече бе призната като лидер, така че липсата на тъмния меч е по-скоро метафора за това как Мандалор ще поеме по нов път.
Сцената донякъде ми напомни на счупения меч между Кайло Рен и Рей в схватката помежду им.

Рагнар прие мандалорската вяра и кръвта Висла ще пребъде. Това беше важен момент и се радвам, че го уважиха.
Дин Грогу също при вярата като син на Дин и вече е 100% мандалорец.
Великата ковачница заработи отново, а Бо-Катан застана начело.

IG-11 отново е възстановен и той е новия шериф на Наваро.

Имахме пълен щастлив край по всички линии.

Хареса ми как на финала за малко се показа и самия Дейв Филони. Даже се чу да казва името на своя любим джедай, Пло Кун.
Ето такива кратки и символични камеота обичам. А не такива като с Лизо или Джак Блак.

Последния кадър и подхода към него бе класически за Джордж Лукас и старите Дисни класики.

Ефектите бяха много добри
Видях CGI за телевизия на кинаджийско ниво. Браво!

Даже да бяха приключили така целия сериал щях да съм доволен, защото реално по начина по който приключиха всичко ми изглеждаше все едно това е последен сезон, защото кратя бе класически край за Стар Уотс филм ала чичко Лукас. Визирам разбира се Епизод 4, а защо не и Епизод 1.
-
9 / 8

Генерално за сезона:
Харесаха ми 3 от 8 епизода.
Колкото и да го въртя не мога да дам отлична оценка, но въпреки това съм доволен и ще дам положителна оценка, защото за мен е много по-важно един сезон/сериал да приключи добре отколкото да е много силен и накрая да осерат нещата.

Сериалът бе разпилян и на много места едновременно. До последните епизоди без антагонист. Много важни неща бяха набързо показани или само загатнати, докато на Пършинг и Кейн отделиха цели 50 минути. Камеотата бяха потресаващо слаби и дразнещи. Дин и Грогу не бяха на фокус. Може би трябваше да видим повече от самите мандалорци, докато те повечето бяха само за фон и само да кимат в знак на съгласие. Като цяло централната фигура в сезона бе Бо-Катан. Нямам проблем с това. Харесвам и актрисата и героинята (е нея, не чак толкова, в анимациите бе по-дразнеща и не и бях голям фен), а и в крайна сметка видяхме, че е имало за какво да бъде всичко това. Просто начина по който разгърнаха цялата тази история не бе последователен и убедителен.

Харесаха ми последните 2 епизода като едно общо цяло. Хареса ми че точно на финала наблегнаха основно на нашите любими герои и дадоха добра заяка за сезон 4 (който е потвърден и снимките ще започнат по-късно тази година). Екшъна бе на ниво. Ефектите също. Имаше спиращи дъха сцени, които си бяха кинаджийски. Липсваше досадната политкоректност.

За финал
Ето, дори в един толкова противоречив сезон, Фавро и Филони пак успяха да направят нещо стойностно, докато в много други сериали се напъват и напъват и накрая не се получава и не се получава (визирам всички компании, не само Лукас Филм и Дисни).

Оценка на сезон 3:
7.0 / 6.5


С 2 пункта по-ниско от сезони 1 и 2, което е доста, но не е нещо лошо.
Може би давам малко повече отколкото реално заслужавам, но аз винаги съм писал повече като фен и по-малко като критик. Т.е. емоциите ме водят повече от трезвата преценка.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 4   |   25.04.2023 15:12


Wolf Pack
https://www.imdb.com/title/tt15487922/

САЩ ; драма/фентъзи/хорър ; продукция на MTV Entertainment Studios ; мрежа: Paramount+ ; 8 епизода х 50 мин.
шоурънър: Джеф Дейвис. Адаптация по едноименния роман на Едо ван Белком.

Приятен е, бих го препоръчал. Но не подхождайте с особено високи изисквания. Разказва се за върколаци. Няма вампири и вещици. Аз го загледах само заради любимата ми Сара Мишел Гелар (Бъфи), която е в главната роля, както и изпълнителен продуцент.
Сериалът е интересен, защото актьорите са готини и мистерията се разкрива с малко по лъжичка, а не да ти изпльоскат всичко накуп. Уви, аз както почти винаги предугадих какъв ще е големия туист на финала, но за тези, които не са успели ще е интересна изненада.
Акцентира се върху 'яростта' / 'гневът' / 'болката' и как тя е в основите на превръщането от човек във върколак. Като процеса е мъчителен. Границите на доброто и злото са размити и ги няма тези двуполюсни модели.

Все още не е подновен официално за втори сезон, но се очаква, защото рейтингите бяха задоволителни, а феновете го харесаха и искат да видят развръзката.
-
7


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 4   |   23.05.2023 03:19


Изгледах втори сезон на Shadow and Bone
https://www.imdb.com/title/tt2403776/

Има спойлери за сезона!

Разочарован съм. Сезон 1 ме изненада приятно и ми хареса и си спомням как писах един предълъг ферман с обяснения, карти и щуротии.
Този път обаче ще съм кратък.
Много предвидим сезон. И също така наивен, скучен и досаден в повечето си време. А и знаех какво ще се случи с Тъмнеший. Подозирах и познах. С Мал също познах и не ме изненадаха, че е 'усилвател' очаквах го още в първия сезон. Изненадах се само, че е 'роднина' на Морозова.
Не ме изненадаха с нищо, дори с краят на сезона. Очаквах някакъв подобен туист, а и трябваше да е с Алина. Може би го направиха и за да компенсират липсата на смърт сред протагонистите. Върха на захаросаността беше съживяването на Мал с 'мерзост' с което обаче подсказаха, че тя ще плати за деянието си, защото както предупреди Багра, винаги има тежка цена, когато използваш тази магия/сила. Алина ли ще замести Кириган? Ако да лошо, защото актрисата е доста неубедителна. За съжаление убиха един от малкото си читави актьори тези гении на перото, но какво друго да очакваш от тях...
Мислех си, че този сезон ще е последен, но още докато Юлиан Костов беше на гости на Слави крашъра разбрах, че заради ковид-19 всички негови сцени са изрязани от финалния монтаж и ще останат за следващия сезон.
Общо взето сезона приличаше на една стъкмистика. Въпреки всичко си струва едно гледане, но с едно голямо предупреждение от мен. А и няма начин след сезон 1 да оставиш така този сериал. Все пак е интригуващ.
Дано сезон 3 е наистина последен. И по-добре разказан и изигран.
-
6.0


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 4   |   23.05.2023 03:40


Rabbit Hole
https://www.imdb.com/title/tt5822112/

драма/екшън/трилър ; продукция на CBS Studios ; мрежа: Paramount+ ; все още не е подновен за сезон 2 и общо взето е в опасност за канселиране
Има го в платената платформа: Skyshowtime. Както и по торентите.
В ролите: Кийфър Съдърланд и Чарлс Данс (Тивин Ланистър).

Ами какво да кажа, очаквах много повече. Започна силно, но се оплетоха в толкова много конспирации и обрати. Още повече, че вече е имало много подобни сериали със сходен сюжет. Явно са разчитали на главните си аса в колодата и те наистина си тежат на мястото и играят страхотно, но в днешно време това не винаги е гаранция за успех. За капак в края на сезона отново обвиниха лошите бели хора (дъртите републиканци) за всичко и че са световно зло, което е против свободата и беше толкова явно, нескопосано и не на място хвърлено в лицата ни, че съвсем ме изгубиха.
И можеха да си спестят ненужния хумор в много от моментите, защото така олекваше драмата.
Мета Голдинд и Роб Янг доста преиграваха особено актрисата и не стояха никак добре до Кийфър и Чарлс.
Давам що годе добра оценка само заради последните двама и защото имаше някои наистина яки моменти, както и страхотна музика.
Финалът беше с отворен край, уж са победили, но не съвсем. О, каква изненада...
-
6.5


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 4   |   24.05.2023 11:31


Изгледах сезон 6 на любимия ми SEAL Team (Морски тюлени) по AXN
https://www.imdb.com/title/tt6473344/

Ако не сте гледали, да знаете, че има спойлери!

Много силен епизод, но с много тежък момент, който ме шокира.
Имах опасения обаче, още когато разбрах, че Макс Тиерио ще поеме водещата роля в Fire Country на CBS с гръмкия продуцент, Джери Брукхаймър. Та още тогава ми светна лампичката, че може да го убият. За съжаление така и стана. За мен това решение на сценаристите беше излишно, защото Спенсър ми беше голям любимец и сърцето на отряда, но от друга страна така създават достатъчно реализъм, който също е необходим. Начина по който това стана беше нелеп, но точно за това и беше шока, а такива неща стават в реалния живот.
Иначе кратък сезон като брой епизоди, но пък така още по-добре, защото имаше ясна рамка. Като цяло екипа на това шоу много добре знае какво прави и пишат винаги много убедителни истории.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 4   |   28.05.2023 13:22


Изгледах финалния епизод на сезон 2 на Yellowjackets
Като цяло сезона ми хареса и съм доволен, но очаквах повече и според мен сезон 1 си остава по-добрия от двата. Няма голяма разлика обаче, което е добре за шоуто.
Не знам дали все още планират 5 сезона, както бе казал Ашли Лайл, но за мен са твърде много, ако ще разтеглят толкова много локуми. Има опасност да омръзнат. Надявам се на един по-динамичен сезон 3 с повече отговори. Обаче сигурно ще измине доста време докато го видим заради стачката на сценаристите.
-
Генерално на сезона давам: 7.5
-

За последния епизод 9

Пустошта си прибра Натали. 25 години по-късно. Има си своята логика и символика. И аз съм Ок с това. Нямаше как да няма смърт за някой от водещите герои. Натали не успя да спаси нито Хави (умишлен избор, за да спаси себе си), нито Травис в настоящето, но сега поне спаси Лиса.
Лоти беше първата кралица, но тя спря да чува пустошта/силата (така съм я кръстил, но реално нямаме обяснение за нея и може всичко да им е в главите и масово внушение) и търсеше на кого да предаде лидерството. Натали избяга от смъртта и логично беше тя да стане новата кралица. Шона и завидя много за което. Рано или късно и Шона ще стане лидер в миналото, в канадската пустош. В настоящето обаче именно тя трябва да е новата им лидерка, въпреки че според Лоти, пустошта е получила каквото и иска ще се отдръпне. Защото Шона извади дама купа, но отново друг умря, а не изтеглилия картата. 2 от 2, интересно. Да видим в сезон 3 дали този модел ще продължи.
Мисти без да иска уби втората си най-добра приятелка. Първо Кристъл в миналото и сега Нат в настоящето. С Уолтър обаче са си лика-прилика. И двамата са социопати и дори могат да се сложат в категорията на серийни убийци. Страховити са като тандем.
Джеф би трябвало да продължи борбата срещу тях в сезон 3, но Кали може и да му види сметката. Кали се е метнала на майка си. Същото садистично психопатче.
Интересно, в настоящето освен Лоти, Ван искаше най-много лова. Дали заради това 'пустошта' ще я избави от рака? Защото според мен това ни подсказаха с финала, че тя ще е в ремисия.

Изяждането на Хави беше брутално. Шона си сложи маската и го накълца, после Травис изяде сърцето му, за да го почете едва ли не, че ще ги спаси.

В момента симпатизирам истински само на треньор Скот. Но те не са глупави, наясно са кой е запалил къщата и ще го подгонят. Дали ще намерят убежището му обаче не знам. Едва ли. По-трудно ще се получи. Предполагам, че на първо време ще се върнат в самолета. Натали обаче знае, че Скор е намерил пещера/убежище, където Хави е оцелял и то не е далеч, така че ще го търсят със сигурност. Дали Нат в миналото би пожалила Бен Скот? Вече като техен лидер категорично не!


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 4   |   29.05.2023 03:47


Изгледах сезон 2 на документалния филм на HBO, 100 Foot Wave
https://www.imdb.com/title/tt14126234/

За гигантските вълни в Назаре.
Бях писал по-подробно за сериала след сезон 1. Препоръчвам разбира се. Много е добър.
Добрата новина е, че е подновен за трети сезон. :-)

Ето и видео със световния рекорд за най-високо покорена вълна.



 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 4   |   29.05.2023 12:19


Малко съм раздвоен от финала на Succession.
https://www.imdb.com/title/tt21152040/
Всъщност не, по-скоро съм доволен и му дадох висока оценка като осмислих нещата логически и безпристрастно.

   >>>>
Очаквах нещо такова. Не знам...
Ами, монетата има две страни.
Те наистина са лекенца и въздух под налягане. И тримата. Особено Роман. И беше важно именно той да го прозре и каже на глас.
Баща им се държеше гадно с тях и с всички общо взето. И той беше създал една прогнила империя. Повече от логично е наследниците му да не могат да я спасят и всичко да отиде по дяволите. И не са те виновни за всичко това.
От друга страна ме е яд, че такъв като Матсън им купи компанията, защото и той не е цвете за мирисане. Просто е с по-различен подход и виждане на нещата. Но е същото нагло и безпардонно лайно.
Иначе беше логично Том да поеме нещата, за пред хората и в светлините на прожекторите. ГИД. Точно такива мазни подай гъзици успяват в живота, така че е повече от логично.
Нашите да не ги мислим толкова. Станаха още по-червиви от пари и 100 живота да имат няма да могат да изхарчат всичко както се казва.
Общо взето се получи един силен, емоционален и реалистичен епизод. Всъщност защо да съм раздвоен? Ако Кендъл беше поел нещата дефакто нямаше да има нищо, никакъв туист, никакво осъзнаване. Докато накрая докато се разхождаше и седна на пейката, Кендъл мисля, че разбра, че Шив постъпи правилно и първо той не е достоен и второ, по-вероятно е да беше довел компанията до банкрут.
И щеше да е все едно сме гледали безсмислени неща 4 сезона, за да видим най-логичния уж финал. Най-големия син поема компанията от баща си. Колко тривиално. Не че пак нямаше да реалистично. Просто нямаше да е толкова телевизионно.
Обаче си мисля, че повечето хора няма да са много доволни от този финал. Аз не мога да кажа нито едното, нито другото, но оценявам хода на екипа. Мисля, че така или иначе си бяха постлали много добре и бяха общо взето в ‘уин-уин позиция’ но въпреки всичко съм по-скоро доволен отколкото недоволен. Не е перфектния завършек, но е един много добър и логичен такъв.

Оценка на сезон 4: 9.0
Оценка на епизод 10 от сезон 4: 8.5
Генерална оценка на сериала: 9.0 / 8.7


Последна промяна Diavolo на 29.05.2023 12:23, променена общо 1 път



 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 4   |   30.05.2023 16:52


Изгледах последните епизоди на Безкрайно небе по Фокс и Островът на фантазиите по Фокс Лайф.
Това се оказаха и последните такива.

Big Sky
https://www.imdb.com/title/tt11794642/

Това се оказа и край на сериала, защото шоуто беше спряно. И по-добре. Стига толкова. Започнаха с една ясна идея и после стана сапунска манджа с грозде. Този оказал се последен трети сезон беше приличен. По-добре от слабия втори сезон. И завърши щастливо. И аз съм Ок с всичко това.
-
6

Fantasy Island
https://www.imdb.com/title/tt13784584/

След много слабия първи сезон последва още по-слаб и скучен втори сезон.
Фокс канселираха шоуто и правилно. Не мога да изтъкна едно положително качество освен красивите гледки.
-
4


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 4   |   30.05.2023 16:58


Дяволе, идният уикенд излиза втората част от последния сезон на Манифест. Поръчвай пуканките! :pukanki:

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 4   |   30.05.2023 18:21


О, да, чакам го.
Дано има добър край. :-)


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 4   |   30.05.2023 18:22


The Flash
Финал

https://www.imdb.com/title/tt21443418/

Флаш завърши!
Девет години от живота ми минаха с тези герои и няма как да не изпитвам сантимент, въпреки не малкото критики отправени от мен през годините.
Приключи и цялата Ароувселена, която каквото и да си говорим ще остане знакова в ТВ историята и ще се запомни.

Генерално и най-общо казано ми хареса как приключиха всичко. За конкретния финал визирам само Бари Алън и Флаш. И това беше най-важното от всичко останало. Героят му да приключи по подобаващ начин. Така че това беше добро и точно от това имах нужда, мисля, че и с болшинството фенове е така. Поне тази малка част от тях, която остана да гледа докрай. Защото след първите 3, 4 сезона имаше огромен отлив от зрители и интерес.

Какво ми хареса в последния епизод:

- Краят за Бари и Айрис.

- Това че даде от силата си и направи три нови светкавици, които да водят неговата борба и да му помагат.
Това че се постигна разбиране с негативната сила на скоростта за едно съвместно съжителство на базата на делата, а не празните приказки за споразумения.

- Кейтлин се завърна.

- Харисън Уелс пътешественика се появи. Нямаше как без него на финала.

- Предложението което Джо направи на Сесил. В смисъл може би беше излишно, но беше готино как тя му прочете мислите и му сложи възглавничка за старите колена. Хаха.

- Върнаха всичките антагонисти през сезоните, всичките повелители на скоростта:
Обратната светкавица ; Зуум ; Савитар ; Годспийд

- В крайна сметка Еди не завърши като злодей и получи уважението и добър край, какъвто заслужаваше.


Какво не ми хареса в последния епизод:

- Нямаше го Сиско. Дори не го споменаха?! Огромно неуважение към оригиналните фенове и към оригиналната история. Дори и да са в обтегнати отношения (примерно), дори и актьора да е имал ангажименти пак можеха да намерят начин поне да го споменат по дяволите!!! Защото реално само той липсваше!
Останах много разочарован!!!

- За какво бяха върнати всичките тези злодеи след като по такъв малоумен начин за 5 минути ги победиха.
Единствено логика имаше в победата на Киона над Зуум, ама и това беше излишно.
Алегра да победи Еобард Тоун, Обратната светкавица беше обида за всички фенове!
Тъпотиите с Нора и Сесил изобщо не ми се коментират. Най-големия дразнител Сесил дори и полетя като Супергърл...

- Като цяло финала беше набързо скалъпен. Все едно някой ги гонеше. Вместо да разтеглят локуми 3 епизода, можеха да направят този епичен финал в две части с много повече мисъл и реализъм!


Генерална оценка на целия сериал:
7


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 4   |   31.05.2023 01:01


Силоз (Silo) (2023)
https://www.imdb.com/title/tt14688458/
-
след 5 епизода и при още толкова оставащи
==> Има спойлери от сериала <==

-
Току-що изгледах всички епизоди накуп и бързам да пиша.
По принцип не обичам да гледам така, защото когато изгледаш толкова много часове от едно и също губиш някои важни следи и нещата ти се размиват...

Идеята е много добра, въпреки че не е оригинална (за мен това е някакъв микс между ''Метро 2033'' и ''1984'').
Обожавам антиутопии. Това ми е един от любимите поджанрове на любимата ми НФ. :-)

Самата идея да живеят в този огромен 150 етажен силоз под земята веднага привлича вниманието и оттук-нататък най-важното нещо за сценаристите и режисьора е да разкажат всичко по възможно най-убедителния начин. И как ще успеят да разкрият цялата мистерия. Не бързо, но не и на час по лъжичка.

Интересна перспектива дава сериала. В началото бях сигурен, че ги държат насила вътре по някаква причина и че ги лъжат и съвсем други хора очаквах да са главните герои. А каква стана тя? Главните герои от епизод 1 вече ги няма. Това се случва изключително рядко в телевизионния бизнес. После на преден план излезе Ребека Фъргюсън (Жулиет). Но също така и зам. шерифа и кметицата. И какво стана, убиха и тях?! Трима главни герои + един важен поддържащ герой бяха убити. WTF? И с всеки следващ епизод аз ставах все по-подозрителен и внимателен. И стигнах до заключението, че всъщност не ги лъжат. Първоначално бях убеден, че им слагат нещо в противогазите или че предварително ги отравят с нещо, но всъщност сериала спря да се фокусира над средата навън, а набляга повече върху това кой стои зад всичко и кой дърпа конците и защо? Какво крият от тях? И защо ги държат неуки и разделени? Не е със сигурност и Тим Робинс (Бърнард) истинския шеф. Според мен са тези, които са зад онази врата, за която спомена Комън (Симс). А той самия може би е техния човек, тяхното ловно куче.
Според мен, не знам, мога и да стана за смях, но след всичко видяно дотук и умеейки да чета между редовете, то мистерията е вътре в силоза и може би истината ще се окаже болезнено жестока. Със сигурност вече категорично изключвам, че навън е годно за живеене. Тук не ги лъжат. Навън си е смъртоносно. Но защо тогава ние/те виждаме по един начин, а почистващия вижда друго, има друга перспектива? Илюзията тук е съвсем различна според мен. Не им слагат отрова в резервоарчето, а просто им се пуска лъжлива/фейк картина от визьора. Защо? Ами единственото логично нещо е, за да има кой да чисти камерата и така тези вътре да могат да виждат какво ги чака навън ако се бунтуват или ако някой от тях бъде наказан. Трик за мозъка за малко, преди силната радиация или там каквото има не го убие.
Стана ясно, че чистачите са били провинили се с нещо хора. Престъпници и т.н. Има и доброволци, но те са рядкост. Станахме свидетели на двама такива в епизод 1. Но който поиска такова нещо, няма връщане назад.

Поправете ме, но мисля, че не са споменали в коя година се развива действието. Нито кога е построен силоза.
Също така не са споменали и каква е причината за този апокалипсис. Най-логичната причина според мен е унищожителна световна ядрена война. И явно е станало сравнително скоро (няколко стотин години), за да е толкова токсично навън. Но отново няма нищо конкретно. Кога е построен силоза, колко години са минали.
Знаем само, че преди 140 г. е имало голям бунт. И може би след него мерките са станали толкова крути. Може би тогава са ограничили свободата и са забранили ученето. Не знам.

Като им гледам техниката знаците сочат, че всичко е станало през втората половина от 90-те години на 20 век, но защо да е тогава? Няма смисъл. Вече ги минахме тези години в жанра... Повечето съвременни автори вече не живеят в миналото, а гледат по-смело напред в бъдещето. По-скоро войната си е станала през 21 век, но умишлено техниката им е стара. Вижте самия генератор. Толкова сложна машина със сигурност е проектирана далеч в бъдещето или поне около 2010-2020 г. най-рано. Защо обаче са с машини тип добрия стар Правец 16 и кинескопичните монитори? Умишлено отново. Спъват пряко подчинените и тези в подножието на върха на хранителната верига. Тези на върха и над тях би трябвало да имат съвременна супер техника. А тези, които са на самото дъно (и тук има касти) дори и това нямат. Те дори нямат асансьори?! Защо? Ами според мен, за да ги държат разделени! Разделяй и владей. И дръж хората неуки. В последния епизод бях сащисан, че те не знаят какво представляват звездите. Светлинки на нощния екран?! WTF, хора??? Бях потресен и шокиран и върнах няколко пъти, защото не можех да повярвам. :-o :cry:
Защо? Ами защото невежата тълпа се контролира много по-лесно. За тях е важно да имат какво да сложат в устата и да преживеят поредния ден и така. Нямат перспектива. Те по дяволите не си познават историята.
За мен това е нещо като Матрицата само дето няма извънземни и те не спят, но какво от това като са будни? Това не е живот. Народ, който не познава миналото си, няма бъдеще!

Поддържат и една контролирана бройка, защото стана ясно, че има по една привилегирована двойка на година (хмм, само една или повече, ето вече ми се губят някои неща?!), която има правото да зачене. Ако не успеят губят своя шанс и друга двойка ги сменя. Тук вече не виждам някаква конспирация, а и явно няма как да оставят да има висока и неконтролирана раждаемост, защото ресурсите сигурно не са вечни и трябва да има все пак някакъв контрол. А и мястото няма как да се разшири, за да поеме повече хора. Може би за това и почти не се виждат деца. Не че няма, но са малко.

Друго какво? Май не се сещам, а и стана твърде дълго.

Килия номер 3 е килията през която ''осъдените на смърт'' излизат в реалния свят...

10 112 жители на силоза има към момента. Временния кмет го каза на погребението. И че Рут Джанс е управлявала 40 години. И че 5496 човека (или половината хора) са познавали само нея като кмет. Явно толкова са хората на 40-45 години.
Хмм, според мен е много малка тази бройка. Силно се съмнявам да са единствените оцелели. Няма логика и не ми се връзва. Според мен една от тайните е, че ще се окаже, че има и други силози. Джордж може би е открил именно това и за това е бил метнат през перилата.

Но защо това да е някаква голяма тайна? Може би за да не се опитват хората да се свързват помежду си, знам ли и аз вече.

А защо се поддържа тази вяра в конспирацията, че навън всъщност е хубаво и че ги лъжат, като ги държат затворени вътре? Ами това е конспирация в конспирацията. От толкова много изгледани сериали и филми изключвам наистина навън да е годно за живот. Твърде елементарно е и всеки първо за това ще се сети. То и аз така реагирах още в началото, в първите два епизода. Ами тогава остава всичко това да е лъжа, за да се скрие друга много по-голяма лъжа (която обаче е самата истина). А и така човешкия мозък по-лесно може да осмисли заверата образно казано и малкото смелчаци да завършат като шериф Холстън и жена му.
А както писах вече, за масовката е важно хем да има в какво да вярват, за да живеят и работят (надеждата, че един ден всичко ще се оправи и ще излязат), но и едновременно да ги е страх да не бъдат 'забелязани' и да бъдат изпратени да почистят...


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 153 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг