Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 12:06



Отговори на тема  [ 291 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 15  Следваща
Филми 3 
Автор Съобщение
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми 3   |   18.05.2022 18:23


4 бързи ревюта на последно изгледани заглавия.

Moonfall
https://www.imdb.com/title/tt5834426/

Добре, че го пропуснах на кино. Спестени пари. Много слаб, наивен, клиширан филм с прозаичен финал.
Аз се чудя на друго, защо все още правят такива филми и защо после са учудени, че са провал?
-
5.0


È stata la mano di Dio / The Hand of God (2021)
https://www.imdb.com/title/tt12680684/

Очаквах повече от Паоло Сорентино след ''Великата красота'' и ''Младост''
Сорентино иска да покаже истинския Неапол, неговия Неапол на фона на пристигането на легендата Диего Марадона и препратките с прословутата 'Божия ръка' като използва всичко това да разкаже историята на съзряването на едно обикновено момче от обикновено многодетно неаполитанско бедно семейство.
Не се е получило обаче. Поне за мен. Твърде абстрактно, твърде трудно смилаемо, а 'божията ръка' остана далечно ехо, което не можа да получи своето истинско място в историята.
Обичам и абстрактни филми, но този не беше достатъчно добър дори и като такъв.
-
7.0 / 6.5


Смърт край Нил (Death on the Nile)
https://www.imdb.com/title/tt7657566/

Останах разочарован. Нищо общо с Агата Кристи. Твърде много неща дадоха за самия Поаро, което беше излишно, около него е по-добре да витае мистерия. Каста беше слабичък, по-голямата част не стояха добре в ролите си. Единствения, който беше на ниво беше Кенет Брана, може би защото сам се е режисирал, не знам.
Убийствата и мистерията около тях (кулминацията) беше претупана и неубедителна.
Очаквах много повече.
-
6.0


Рамбо: Последна кръв (2019)
https://www.imdb.com/title/tt1206885/

Не го гледах на кино когато излезе. Имах лоши усещания още от трейлъра и като видях локацията и интригата...
Е, гледах го наскоро по НОВА. Порендо правилно решение от мен.
Много голям фен съм на Джон Рамбо. Емблематичен филм за 80-те години и не само. Бих казал - класика в жанра!
НО по дяволите защо беше това? За какво? И какво ново показа или какво наследство остави? Аз съм в шок.
Няма да коментирам нелепостите, ще посоча единствения плюс за мен - брутално смелите и натуралистични екшън сцени.
-
5.5 / 6.0


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Top Gun: Maverick   |   03.06.2022 07:33


Вчера с брачеда гледахме Top Gun: Maverick в мола Paradise, той даде предложението, аз първоначално не бях навит, бях скептично настроен, но да ви кажа честно и двамата останахме супер доволни - много добре направен филм, имаше всичко, екшън, емоции, специално флашбаците към оригинала, и естествено ефектите. Неизбежно беше холивудщината, но то се очакваше. Определено е по-добър оригинала, който винаги съм намирал за леко чийзи.
Харесаха ми и Том Круз ( който не ми е от най-любимите актьори ) и Дженифър Конъли, която си ми е стара любимка. Хареса ми и това момче, дето играеше сина на загиналия приятел на Круз от първата част.
Препоръчвам, но обезателно трябва да се гледа на голям екран, не на комп!

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми 3   |   12.06.2022 14:16


Jurassic World Dominion
https://www.imdb.com/title/tt8041270/

--> за негледалите - има спойлери! <--

Ох, такава каша са забъркали, че не знам откъде да започна и дали изобщо да започвам.
Добре поне, че го гледах на Аймакс. Не съжалявам. Такива филми е хубаво да се гледат на голям екран, пък и нали сме кино фенове... Хора, ходете на кино!
За да не бъде твърде негативен нека кажа какво още ми хареса:
Това че Алън и Ели се събраха най-накрая, разгеле!
Гонитбата с велосирапторите из улиците на Малта.
Връзката с оригиналния филм - тогава по-младия Луис Доджсън плащаше за проби на къртицата, Недри. И двамата бяха изпапкани от симпатичните, дилофоазавърчета.
Новият персонаж - Кейла. Общо взето им изяде хляба на останалите...
Ву е вечен!
И това е, за друго не се сещам.

Да попитам, къде изчезна онази 5 минутна сцена пусната в ютюб като начало на филма? Където Т-Рексчо хапваше хорица на автокино? Защо е изрязана??? 'Епик фейл'

Филмът е около 150 минути, но имах усещането, че е 240 минути! Смятайте колко баластра е имало и колко тегаво ми беше изживяването.
Все едно гледах два, не два, три различни филма някак си събрани в едно. Ъъъ, Бонд ли гледахме? Мисията невъзможна? Борн? Бързи и яростни? Мхмхм, някакъв микс от всичко това. Но не и филм за динозаври!
Каубойските напъни на Оуен и активистките мисии на Клеър няма да коментирам, нито нелепостите с ЦРУ и как се дава информация с лекота от нов служител. Изобщо първия един час от филма - скука и пилеене на милиони.
Тези хора (Годзила срещу Конг) не разбраха ли че ние феновете искаме да гледаме динозаврите, а не хората и техните изсмукани между пръстите мелодрами. Нито скакалците ме вълнуваха, нито поредната зла компания, нито моралната дилема за/против клонирането. Исках да видя Т-Рекс по дяволите! Е, видяхме го за 2 пъти, макс за 5 минути екранно време.
Генерално беше сбъркано всичко. Цялостната концепция. Не може да започваш как едва ли не динозаврите пречат на хората и останалите видове (дават някакво морско чудовище да завлича цял риболовен кораб), а после в края на филма да пропагандираш как животните щели да живеят заедно весели и щастливи. Хахахха, сериозно? Няма такъв филм при животните. В природата, оцелява по-силния и по-приспособимия. Ако хипотетично имаме такова нещо, то хищните динозаври много бързо ще унищожат всички останали хищници.
Как изобщо могат да си помислят да оставят Блу да си живурка в гората? Ама то няма да останати нито вълци, нито пуми. А хората да забравят за излети. Същото е и с лъвовете, тигрите и т.н. и т.н. Хората ще мрат като пилци, дали като храна на хищниците или заради нелепи инциденти. Съвременния живот е абсолютно несъвместим с този на динозаврите.
Не може 5 филма да казваш колко опасни са динозаврите и как трябва да са затворени и изолирани от хората и другите животински видове, а сега изведнъж си припкат в природата като в някакво анимационно филмче. Само червени сърчица липсваха да трептят и феички да прехвърчат по време на финалната идилия!

И грешка - Гигантозавъра не е най-големия хищник. Спинозавъра е бил по-голям!
Главния антагонист - нелеп. По-плачевен отрицателен герой не бях гледал от много време насам.
Между Оуен и Клеър нулева химия. Като цяло старото оригинално трио напълно засенчи новото. Изненадани има ли?
Добре че поне в края ни спестиха как Блу кимва на мачо Оуен Грейди. Това щеше да е върха просто. За това и давам тази оценка, спасиха четворката!
-
5.5


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми 3   |   12.06.2022 16:07


Doctor Strange in the Multiverse of Madness
https://www.imdb.com/title/tt9419884/

==> Има спойлери за тези, които не са гледали! <==

Гледах го онзи ден след Топ Гън, за съжаление много закъснях и изтървах Аймакса. 'Три дето' беше добро, представях си на Аймакс колко още по-добро е било.
Генерално ми хареса и оценката ми е положителна, но не толкова колкото ми се искаше. Т.е. в мен остава едно разочарование от това което очаквах предварително. Спайдър-Мен беше доста по-добър, поне според мен. Много ми се искаше да дам над осем, но няма как. Между 7 и 8 също е добра оценка по принцип. Но когато топ заглавие получи толкова, винаги остава едно подобно усещане за пропуснат шанс или за нещо, което липсва. И също така втори път трудно бих го гледал. Не е от онези филми на MCU, които бих си пускал с кеф да гледам отновo и отново.

Това което най-много не ми хареса е, че моята любимка, Уанда Максимоф беше отрицателен персонаж. Знам, знам, предупреждаваха ме за това още след шоуто Уанда/Вижън, но аз упорито си бях внушил, че ще има по-голяма заплаха от нея и че тя дори и лоша в началото след това ще помогне на Стивън Стрейндж и ще се обединят заедно срещу по-голяма заплаха. Уви, обикновено най-лесното и обсъждано нещо почти винаги се оказва и истината...
Уанда ми е най-голямата любимка сред жените в MCU, а и страшно много харесвам Елизабет Олсън. И не исках тази съдба за нея!!
Д-р Стрейндж някак си остана леко в сянка. Като основен обслужващ на наратива, а не той да задвижва нещата. Доктора беше като лекарство за еднократна доза, липсваше ми цялостното лечение...
Америка Чавес не знам защо я взеха във филма, но е супер дразнещ персонаж в комикса. Тук не чак толкова, но абсолютно ненужна за историята. Със сигурност можеха да измислят и друг начин чрез който Уанда да намира път в Мултивселената. Актрисата не ми хареса също.
Изобщо не усетих да има някаква тръпка между Стивън и Кристин. А уж е голямата му и фатална любов. А може би нарочно са го направили това заради Клиа? Но ще стигнем и до това.
Исках да видя много повече неща от ''What If'' Исках да видя по-мащабна картинка и по-голям размах като цяло.
Издразих се че пиклата Америка толкова лесно промени Уанда и тя се повлия от нея, а не от Доктора.
Накрая дори имаше нещо като изкупителна арка, въпреки че изби толкова много хора. Не ги разбирам и не искам да ги разбирам тези така любими за Холивуд неща! А дали е мъртва? Не вярвам. Абсурд!

Заради всички тези неща давам и тази оценка.
Въпреки това ми хареса като за еднократно изживяване от чисто фенска гледна точка. И препоръчвам да се гледа на голям екран, все още има прожекции.
Сам Рейми (Злите мъртви) като чиста режисура беше много добър. Особено в тези специфично хорър елементи, които не са типични за MCU, каквото го познаваме, поне не и в тези 28 филма.
Срещата с илюминатите изби рибата, особено като се появи Професор Х. А начина по който ги изби Скарлет Уич беше един път. Майки, не водете децата си или им закривайте очите, особено в частта с Блек Болт (от провала, ''Нечовеци'') и как му се пръсна мозъка след като звука не можеше да излезе от запечатаната му уста. Бляк.

Уонг изигран от Б. Уонг както винаги беше Топ! Един от най-любимите ми персонажи в MCU.

Като цяло Уанда беше голямата звезда във филма и лично за мен един от най-силните и убедителни злодеи в MCU филмите. Не го исках, но поне го оценявам чисто безпристрастно.

Относно третото око (окото на Агамото) аз лично не вярвам да пречи на Д-р Стрейндж и да го корумпира по някакъв начин. Така или иначе, Уанда се жертва и унищожи всички версии на Даркхолда в Мултивселената. По-скоро ще му помогне по някакъв начин в предстоящия мега голям сблъсък за съдбата на Мултивселената. Или т.нар. Secret Wars. Нямам търпение да се стигне до този момент, защото и друг път съм го казвал, тази част с Мултивселената винаги ме е обърквала. Да си го кажа - не съм и фен! Това обичаните от нас герои да ги има не знам си колко пъти и да гледаме различни техни проявления. Губи се идентичността, размиват се реалностите и се губи емоционалната нишка с даден характер. Така че искам накрая да си остане сама една единствена Вселена - нашата си!

Появата на Клиа ми хареса. Чарлийз Терон (ако не се лъжа неин дебют в Марвъл вселената?) също ми е любимка и съм сигурен, че ще допринесе много за развитието на историята. И дано както и в комикса ги съберат с Д-р Стрейндж.
-
7.0 / 7.5


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми 3   |   13.06.2022 19:02


Top Gun: Maverick
https://www.imdb.com/title/tt1745960/

Уау!
Ето това е филма на годината според мен.
Гледах го на Аймакс и съм направо размазан!
Препоръчвам за задължително гледане на кино и по възможност на Аймакс!

:-)

Колко на брой са сикуълите, които са по-добри от оригиналните филми? Не много. Особено когато става въпрос за продължение направено много години по-късно. Е, този филм е точно такъв!
Ето че може да се направи стойностен филм, който да направи три в едно в тези толкова сложни и разделни за киното години, когато едва ли не всеки втори филм се посреща на нож и следи под лупа от фенове и критици. Но така си постлаха от Холивуд. Те решиха да поемат на този обречен кръстоносен поход и да пренаписват историята, те да си мъкнат кръста!
Силен боксофис + висока оценка от критиците + висока оценка от обикновените зрители. Това е мечтания голям шлем за всеки един продуцент и автор. Е, Топ Гън има и трите и то в излишък според мен!

Когато уважаваш обикновения зрител и му поднасяш това което иска, когато имаш добър сценарист, добър режисьор, добър оператор и добър каст се получава. Простичко е на хартия...

Още с първите си кадри ме закова пред екрана. Музиката - препратка към свободните и луди години от 80-те, това категорично фиксиране върху само една силна и водеща главна роля. Няма втори, няма трети, няма мъже и жени. Няма значение това. Имаш един силен и водещ герой и го оставяш да се вихри на воля, а не да го караш да обслужва този и онзи интерес и да се чуди на кого да угажда...
Никъде не ти четат морал, нито ти казват как да мислиш и защо това е правилно.
Том Круз изнася с лекота филма и се патентова като непреходна екшън икона. Нямаме задължителната напоследък жена, която да му чете морал и да му дава наклон за всичко. Но това не прави жената по-слаба. Напротив. Видяхме една силна, страхотна и независима Пени, изиграна перфектно от пленителната Дженифър Конъли. И в крайна сметка тя помогна на Маверик да вземе най-правилното за него значение като му даде въздух да диша и перспектива пред решението. Мъжът е мъж - силен, доминиращ, първичен. Жената е нежна, загадъчна, забавна и фино моделираща мъжът до нея, но без да обсебва мъжкото.
Чак не можех да повярвам какво гледам... Все едно се бях телепортирал в 80-те и 90-те години, когато се правеха най-добрите филми.
Том Круз на 60 г. е в по-добра форма от някои 20 г. момчета. Респект, човече!
Режисьор е Джоузеф Козински, който знае как се правят по-добри продължения (‘’Трон: Заветът’’) и вече е работил с Том Круз във великолепния ‘’Забвение’’
Визуалните ефекти са за Оскар. Категорично. Снимано е мащаб едно към едно. Имаме и ефекти и реални снимки. Актьорите са летели във въздуха и е снимано със специални Аймакс камери. Останах зашеметен от усещането. Все едно аз бях на самолета и аз правех тези луди лупинги. Звукът размазващ. Операторската работа - за оскар! Директор на операторите е Клаудио Миранда, който ни достави онези изключително красиви и живи пейзажи от ‘’Животът на Пи’’.

Целия ансамбъл от актьори беше впечатляващ. Всеки един ми стана малко или повече симпатичен и ми пукаше за него.
Великолепен Майлс Телър като Рустър, синът на Гуус.
Всички играят като за последно. Защото сценария и диалозите са правилно дозирани.
В целия филм няма нищо излишно!
И дори неминуемите клишета не стоят лошо. Да, предвидим е. Да, има клишета. Е и, какво от това?
Ето така се прави хора. За всичко си има точната дозировка. И точно тук е тънкия майсторлък. Защото има много голяма опасност или да пресолиш манджата или да я оставиш безсолна.

Браво на Парамаунт, браво на Том Круз, на Джоузеф Козински, Джери Брукхаймър и всички останали по веригата.
Този филм е огромен шамар по Дисни и всички останали топ компании и продуценти от Холивуд и дано да е някаква промяна към по-добро, по това което 90% от феновете по цял свят са зажаднели.

Лично за мен - топ 3 екшън филм за 21 век.

Какво иска публиката? Да диша! Да се забавлява и да избяга от реалността в киносалона, а не да излиза от него облъчена и токсична! Е, този филм беше глътка свеж въздух.
-
9.0


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми 3   |   19.06.2022 22:26


Днес по Нетфликс гледах Hustle. Дали защото е добре направен, или просто защото много харесвам Адам Сандлър, но филмчето адски ме накефи. Препоръчвам го най-вече на феновете на баскетбола и в частност на НБА. Кастът бъка от звезди на спорта, повечето от които играят самите себе си, макар че плотът е фиктивен и не базира на реални събития.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми 3   |   20.06.2022 11:20


Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore
https://www.imdb.com/title/tt4123432/

--> има спойлери <--

Голяма каша са забъркали продуцентите, сценаристите и режисьора.
Така и не оправиха генералните проблеми с този франчайз (много герои за които да не ни пука, слабо развита и разказана основна история), а даже ги задълбочиха. Дали ще се изпълни квотата от 5 филма? Вече силно се съмнявам, а и дали на някого му пука?
Тази трилогия е непрекъснато съпътствана от скандали. Кога в друга поредица сме имали трима актьори да играят един и същ персонаж в трите излезли филма? Скандалите с Роулинг, с Езра Милър и последно с Катерин Уотърстон заради което Тина, любимата аврорка на Нют се появи за по-малко от 5 мин. като злите езици говорят, че Роулинг има пръст в това.
НО, скандалите са едно на страна, а тук говорим за слаб сценарий, слаб кастинг, за липсата на дълбочина, дори смисъл в цялото това нещо, което гледаме.
И защо филма все още се нарича Фантастичните животни? Аз животни не виждам вече. Това беше чара на първия филм и след това всичко се унищожи. Някои герои си заминават, идват други без никаква история, без минало, че и настояще. Не научаваме нищо за тях, те просто обслужават наратива. И как искат да ни пука за тях? Във филма е пълно с персонажи и нито един не е изграден като хората с изключение на Джейкъб Ковалски и донякъде Нют Скамандър. Всичко останало е леж. Не ми хареса Джъд Лоу като Дъмбълдор, не този Дъмбълдор очаквах да видя. Мадс Микелсен като Гринделвалд беше добър, но нямаше това силно присъствие на Джони Деп. По-скоро гледах Ханинал Лектър с пръчка в ръка.
Женските персонажи под всякаква критика. Основния плот пълен с дупки. Този прословут план на Дъмбълдор за объркването на Гринделвалд доведе и до объркването на публиката. Нищо не разбрах. И никаква логика не видях в това как някои изчезваха или се появяваха от нищото в нещото по всяко време из филма. А тази лошо гледаща и ''плашеща'' бодигардка ли е каква ли е до Ханибал Лектър за какво я бяха сложили? Както и всичките там знайни и незнайни воини от добрите и лошите? Какви са, откъде идват, за какво се борят???
Кридънс уж трябваше да играе важна роля, но почти нищо не видяхме от него. Апропо, слабо изпълнение на Езра. През цялото време гледаше лошо все едно с петдневен запек. Исках да се разбули повече около мистериозната смърт на Ариана, да видя повече от Абърфорт, а те за смъртта на Ариана казаха едно изречение за 30 секунди и толкоз. Така и не се разбра защо Абърфорт е знаел за сина си, но не си е мръднал пръста. И нищо не го оправдава.
Единственото което ми хареса във филма извън наистина забавния и добър Дан Фоглър като Ковалски е сладкото Бамби, пардон Чилана. Единствените моменти които ме докоснаха бяха с него, със смъртта на майката и сълзата спусната от нея и със зловещото убийство на едното чиланче от изрода Гринделвалд.
Но дори и тук имам критика. Казаха, че Чилана е сред най-редките видове и е най-почитаното магическо животно. И че ще се поклони когато срещне и разпознае най-чистата душа. Първо не биваше да се кланя на Дъмбълдор, защото той е искал да измами смъртта с търсенето и подчиняването на даровете на смъртта, т.е. душата му няма как да е кристално чиста. И косвено носи вина за смъртта на Ариана Дъмбълдор. Но ОК, няма проблеми. Всички обичаме Дъмбълдор, приемам. Критиката идва след това, когато обърканото Бамби едва ли не бе заставено от Албус да си избере друг за поста министър на магията и то взе, че се поклони пред тази Сантос, от която не видяхме нищо за 2.30 ч. филм. Имаше ли дори една реплика? Как може да изграждаш целия филм около чилана и колко е важен. Как изключително рядко в историята се е кланял на някого, а сега изведнъж се поклони на двама, като втория участва само в кредитите.

Не давам кошмарната 4-ка само заради Бамби и Джейкъб Ковалски.
-
5.0


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми 3   |   27.06.2022 13:36


Елвис (Elvis)
https://www.imdb.com/title/tt3704428/

Вчера ми беше ден за кино маратон.
Изгледах 3 филма, а Елвис получава свое отделно ревю в един пост, защото все пак това е Краля на рокендрола!

Гледах го на Аймакс и препоръчвам да се гледа именно там (ако имате такава възможност), защото е толкова пъстър и шармантен, че само на този огромен екран ще можете истински да се потопите в тази музикална и цветова феерия, в този фонтан от екстаз, тази експлозия на сетивата, типична за Баз Лурман, но тук в този филм умишлено и успешно мултиплициран.

Хареса ми, защото успя да ме въвлече емоционално в историята си, минутите неусетно минаха и нямах търпение за финала и да видя гледната точка на автора за края на Краля на рокендрола и края на една епоха!

Филмът има както много достойнства, така и не малко минуси, за които ще спомена, но генерално като се тегли чертата, това е филм, който задължително трябва да изгледате, по-скоро да изживеете, защото този филм е точно това - едно изживяване. Едни луди, еуфорични и страстни 150 минути.

==> следват спойлери <==

Плюсове:

Остин Бътлър на 1 място. Това е потенциално оскарова роля. Елвис беше изигран по такъв уникален и неотразим начин, че се питаш дали не гледаш истинския Елвис Пресли? 10 от 10!

Том Ханкс. Персонажът му беше принизен до класически комиксов злодей написан в ноар стил, но с присъствието и таланта си, Ханкс ми докара някакъв шизофреничен страх от неговия фалшив полковник. През цялото време (особено в първата част от филма) имах усещането за едно опасно влечуго, което дебне своята жертва и бавно и методично се приближава до него, преди да го сграбчи смъртносно в огромното си гротесково туловище.

Елвис Пресли е бил икона и не само е белязал няколко поколения, но и е променил генерално музиката. Точно това беше най-важната мисия на филма. Да покаже и разкаже тази част от историята. Да повярваме, че наистина е било така. И тук Лурман категорично успява и доставя това което се иска от него.
Комбинацията от смела режисура, невероятна операторска работа, страхотен звук и монтаж, както разбира се и брилянтния Остин Бътлър ни потапя буквално в онези години, все едно ние сме сред тълпата и полудяваме за революционните движения на Пресли, които са докарвали жените до екстаз и буквално са припадали около него и всичко това в едни силно консервативни години белязани от голямо лицемерие и фалшив морал. Елвис Пресли е бил емоционалния отдушник, изригналото шампанско след отсраняването на досадната тапа, освободения дух от бутилката и всичко това е показано по един брилянтен начин!

Лурман смело ни показва, че Елвис е бил силно повлиян от афроамериканската поп култура, което категорично е било така. Това в днешните години не е смело и даже е задължително (вече) да бъде показано, но тук така е разказано, че хем е убедително и тежи на мястото си, хем и не се прекалява, защото границата много лесно можеше да бъде престъпена и акцента да отиде в друга посока.

Елвис е живял и творял в най-противоречивите и политически години в съвременна Америка.
Убийствата на Мартин Лутър Кинг и Джон Кенеди. Войната във Виетнам. Хипи културата. Съществувата 'модерна сегрегация' и контрола над мисленето и поведението на младите момчета и момичета (особено за жените).
Всичко това е умело преплетено с основния наратив и отново без да взима някакво надмощие и да се прекалява.

Краят също беше много силен и убедителен.
Всички знаем за мистерията и истерията около смъртта на Елвис. Много хора са вярвали и продължават да вярват, че Елвис е отлетял нанякъде и че е жив или все още е жив, някъде на някакъв пуст остров или на някое диво място, далеч от цивилизацията.
Първо беше финалния много силен диалог между двамата основни герои, после излитащия самолет (дали не е поел към Южна Америка?) и на фона на това ни се казва, как трупа му е намерен в Грейсланд и Краля е мъртъв.

Минуси:

Прекалено много се акцентира върху героя на Том Ханкс - полковник Том Паркър. В не малко моменти остава едно такова усещане, че Елвис Пресли сякаш беше гост в собствения си филм.
Реално ние видяхме целия филм от гледната точка на неговия мениджър. През неговата перспектива. Това е любим похват за Лурман, но не съм сигурен, че точно за този филм беше най-доброто решение.

Отново за Том Паркър.
Защо трябваше да бъде показан като злодей от комиксов филм? Защото Елвис е обичал комиксите ли? То кое дете не ги е обичало, особено в онези години? Прекалено много се набгледна на това. Твърде нереалистично и твърде режисьорско. А това все пак трябва да е откровен автобиографичен филм.
А накрая така и не се разбра какво искаше да каже Лурман с този герой. Лош ли беше, добър ли? Очевидно е написан за да бъде злодея в историята, само че от всичко което видях не съм съвсем сигурен, нито съгласен с това. По-скоро и двамата си бяха полезни. Единия създаде другия и единия без другия не можеше. Даже вкараха такава реплика в края. Така че това не е само мое усещане, а явно част от историята. Е, тогава? Не знам, силно противоречив момент от филма, а това е важен/генерален проблем.

Поне три пъти във филма, Елвис каза, че най-голямата му мечта е да стане филмова звезда, да стане като Джеймс Дийн, а точно филмовата му кариера (като цяло провал) не получи почти никакво внимание.

Елвис Пресли е имал само една жена (в църковния смисъл на тази дума), но във филма тя беше представена твърде едностранчиво и реално не видяхме почти нищо от нея. А тя е изиграла голяма роля в неговата кариера и живот. За мен е ясно защо. Защото Елвис е лошия в нейната/тяхната история, а автора на филма искаше да ни представи Пресли, като едва ли не един жив светец, с което категорично не съм съгласен. Според мен за това и не видяхме почти нищо от филмовия му период, защото той като цяло е бил един голям провал. По същия начин за многобройните му изневери и неуместни емоционални изригвания е само бегло акцентирано.
За мен това не е истински смело и откровен филм, а по-скоро фен сървис.

В заключение, плюсовете натежават. Филмът е истинско пиршество за сетивата и препоръчвам за задължително гледане на голям екран!
-
8.0


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми 3   |   27.06.2022 14:31


Черният телефон (The Black Phone) (2021)
https://www.imdb.com/title/tt7144666/

Харесвам много Скот Дериксън (Дяволът в Емили Роуз ; Греховен) и имах завишени очаквания към този филм. Филмът е адаптация по новелата на Джо Хил (литературния псевдоним на сина на Стивън Кинг).

Това не е типичния хорър филм, но в същото това време е ужасяващ и има два момента, които така ме стреснаха, че сърцето ми подскочи. Хората с по-слаби нерви да се чувстват предупредени!


==> следват спойлери <==

Действието се развива през ''невинните'' 70-те години, очернени брутално от серийния убиец на деца, 'Хищника'
Лошото/злото сякаш превзема цялото градче, в което вместо безгрижни деца каращи своите колела (имаше явна препратка към ''Извънземното'' на Спилбърг с Гуен караща колелото, като същото е и отдаване на почит към самия Стивън Кинг). Атмосферата е сива, имаме биещ децата си баща, ширещо се насилие в училището и всичко това на фона на разлепените афиши за безследно изчезнали деца.

Хищника е изигран брилянтно от Итън Хоук, който дали с маска или без е зловещ.
Големите звезди обаче са Мейсън Теймс и Маделин Магро. Особено Маделин, като Гуен е впечатляващо. Голям талант виждам в нея.

Чистия хорър и съспенс е умело преплетен със свръхестественото. Голяма рядкост е духовете да помагат на живите. Всъщност никой не казва, че помагат, по-скоро искат да постигнат възмездие над техния убиец и малкия Фини е тяхното оръжие, което насочват и обучават.

Музиката и звука са страхотни. Въздействието на голям екран е много убедително именно заради звукът и ъгъла на камерата.

Хареса ми и препоръчвам да се гледа на голям екран!
-
7.5 / 8.0


В сърцето на машината
https://www.imdb.com/title/tt12595378/

Много смел авторски проект на Мартин Макариев. Никак не лош опит за авторско артхаус кино, но и направено така, че да се гледа масово и да носи приходи. Това е първата родна продукция, заснета в 4К и HDR качество.
Историята е базирана на истински събития от края на 70-те години, разказани лично на режисьора преди повече от 10 години, като най-важната част от филма се развива някъде през Август 1978 г. в Кремиковци.

Историята е разказана убедително и емоционално. Хваща те за гърлото и нямаш търпение за финала. И драмата и хумора бяха умело дозирани и вкарани в работеща рамка.
Много добра актьорска игра, добра работа с камерата (наша слабост като цяло), акцентира се върху дребните детайли, а историята е показана от няколко перспективи, всяка една убедителна по своему.

Ако не беше така детайлно и очевидно преписвано от толкова много продукции щях да дам по-висока оценка.
Още едно дребно, но набиващо се на очи минусче. Партията майка беше заплюта от главния герой все едно тя е виновна, че е крадец, фалшификатор и убиец. Убиецът си е убиец и при БКП, СДС, Герб или ПП. Престъпленията не могат да се характеризират или описват с цвят, политика и религия.
-
7.5


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми 3   |   01.07.2022 10:52


Morbius
https://www.imdb.com/title/tt5108870/

Голяма каша забъркаха Сони и Марвъл с този филм. По-добре да не беше излизал изобщо. От 2019 г. го мотаят, явно е имало защо...
А и защо така ни излъгаха? Едни неща се показваха в трейлърите, съвсем друго видяхме.

Много слаб сценарий, целия плот куца яко.
Джаред Лето и Мат Смит стоят добре, поне те се старят, но персонажите са им гротеска.
Много кратък и много предвидим филм. Още на 10-та минута бях сигурен как ще се развие цялата история до самия финал и точно така и стана. Ама буквално едно към едно. Ефектите също не ми харесаха. От тези прилепи и тази тъмнина трудно се различаваше нещо. А това с вечната дилема, дали истинска или синтетична кръв сме го гледали вече хиляди пъти. Абе бъди мъж, така де вампир и пий истинска кръв! Ама не, зор да е антигерой. Ама ако тръгне срещу Спайди ще си е баш злодей, какъвто изначално трябваше да е Майкъл Морбиус.

Остана ми надеждата в посткредит сцените (две са) да видя нещо 'УАУ' а то поредната боза, при това вкисната, нищо че харесвам много самия актьор, който се появи. Но за героя му нито ми пука, нито не схващам какво дири там.
Тази Спайди Вселена нещо не виждам как ще стане. Не и с Венъм и Морбиус вътре в нея...

Дори феновете на филми с вампири няма да останат доволни, защото това и за стандартно задоволителен вампирски екшън трудно ще мине.

Единственото, което ме зарадва е, че не изхарчих пари за кино.
Горещо не препоръчвам!
-
4.0


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми 3   |   09.07.2022 17:20


Тор: Любов и гръмотевици (Thor: Love and Thunder)
https://www.imdb.com/title/tt10648342/

Woof woof!

Гледах го на Аймакса. Залата беше пълна повече от половината.
Искам да предупредя феновете да стоят до края на надписите, защото има 2 посткредит сцени, като и двете са важни!

Това е 4-ия филм за Тор, с което той застава начело по този показател в Марвъл и Дисни.

Почти беше невъзможно да се надмине Рагнарок, но и самият Тайка сякаш не целеше това.
Крайният продукт е класически летен филм с повече хумор. Проблема е, че хумора беше твърде натрапчив от което филма не печели. Все пак имаше своите силни и докосващи моменти, които спасиха филма от сигурно бедствие, като дадоха дълбочина и смисъл на крайния замисъл.

Категорично не съм съгласен с множеството критики и ниски оценки за филма. Да, не е най-добрия Тор, нито сред най-добрите марвълски филми, но като лек летен хит си тежи на мястото.
Като цяло по-скоро ми хареса и съвета ми е при възможност да го гледате на голям екран.

==> следват спойлери <==

Ще щрихирам накратко това което ми хареса и това което не ми допадна.

Плюсове:

Визуално е направен много впечатляващо. Много добър CGI. Бих казал един от най-добрите изобщо в MCU.

Най-накрая да се акцентира малко повече върху прекрасната Натали Портман, която прави отлична роля.
Всички сцени с нея и Тор ми харесаха. Между двамата има силна химия и даже това което показаха ми беше малко.

Разочаровах се много, че Джейн умря, но все пак отиде във Валхала, а това означава, че може да бъде и върната.
Доколкото знам така е и по комикса и да се надяваме, че ще следват тази линия. Ако изобщо има нов Тор, тъй като наскоро Крис Хемсуърт каза, че за него това е последния Тор като сингъл филм.
А, Джейн попадна във Валхала, защото помогна за спасяването на децата и накрая помогна решително и за промяната в Гор, като увери, че те двамата ще отгледат дъщеря му, ако той избере любовта пред омразата!

Със сигурност ще има много ядосани фенове, че Могъщия Тор е жена и че се нарича Тор, при положение, че оригиналния такъв е жив и даже се завръща сред асгардци.
Ами ОК, но тук във филма е по-добре описано отколкото в комикса.
Имаше една кратка сцена в която дадоха как Тор каза на Мьолнир да закриля и пази Джейн на всяка цена. И чука сплете това в себе си като кардинално важно нещо. И заради това, Джейн стана 'Могъщият Тор'
За съжаление това и я уби по-бързо, защото чука атакува химикалите, тъй като при вливанията те самите атакуват клетките корумпирани от рака и Мьолнир вижда в тях заплаха, така че изчиства организма на Джейн от тези химикали и така рака много по-бързо взима надмощие над организма и. Тук обаче искам да попитам, защо Мьолнир не изчисти самия рак от организма и? Не виждаше ли в него заплаха за живота на Джейн? Недомислено!

Сцените на ревност от Буреносец, когато Тор мляскаше по Мьолнир.

Приятна изненада беше появата на Индия Роуз, дъщеричката на Крис Хемсуърт, като 'Любов' детето на 'Безкрайността'

Майтапите с името на Джейн Фостър --> Джейн Фонда и Джоди Фостър

Брет Голдстийн, като Херкулес беше много приятна изненада. Неговия Рой Кент в Тед Ласо ми е голям любимец.
Според мен Херкулес на 100% ще се сприятели с Тор. В началото ше има битка между двамата, но след нея Херкулес ще прозре какво всъщност представлява баща му и ще мине на страната на Тор. В комиксите даже става авенджър!

И за финал, но не на последно място разбира се. Прекрасен Крисчън Бейл като Гор, 'Касапина на боговете'
Съмнявал ли се е някой, че такъв педант като Бейл няма да направи поредно забележително присъствие. Сценария и най-вече Крисчън правят от Гор един от най-сполучливите персонажи в марвълските филми.

Минуси:

Вече споменах за хумора. На моменти ми идваше прекален и цялостно допринася за олекването на филма.

Прекалено детски насочен.
Особено нелепо беше когато децата нападнаха и разказа играта на чудовищата от сенките. Голяма глупост.

Но в същото това време въпреки горните две неща, имаше момент в който Зевс говореше за оргии. Интересно децата като попитат после родителите си какво означава оргия, как ще им отговорят.
Не може и това и онова. Или махаш едното, или другото. Така е нелепо и тъпо.

Като цяло 'Златния град' (място, което съществува в пространството между измеренията и мултивселените) беше излишен. Да, има го в комиксите, но едно са комиксите, друго филмите. Не всичко от тях има място на големия екран, защото филмите не се гледат само от комиксови нърдове.
Как ще обясниш смесването на скандинавската с древногръцката митология? И изобщо това смесване на богове със супергерои е тъпо.

Защо изкараха могъщия и велик Зевс като някаква страхлива женичка? Изборът с Ръсел Кроу в ролята също не беше подходящ.

Некромантския меч попаднал в ръцете на Гор, който единствен може да убие Бог е направен от симбиотския бог. Обаче симбиотите са на Сони и тук подминаха тази тема.

Валкирия беше представена като 'Крал' на Нови Асгард. Крал е в мъжки род, а тя все пак е жена. Дразнещо.

Виещите кози бяха напълно излишни и страшно дразнещи.

Като цяло има генерални режисьорски проблеми. В крайна сметка какво искат да кажат? Лошия не е толкова лош, защото още от началото ни накараха да му симпатизираме. Тогава героите какви са след като искат да го убият? Антигерои? Накрая се получи добре, но цялостно във филма, основния плот беше нещо като 'безсмислица'

В крайна сметка давам положителна оценка, защото чисто емоционално ми допадна, а и визуално стоеше много добре.
-
7.5 / 7.0


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  The Ritual   |   03.08.2022 11:46


https://en.wikipedia.org/wiki/The_Ritual_(2017_film)

Не знам дали съм писал, но пак гледах некви неща, бати ужаса, британска хорър продукция, но доста мъдро направен и много скандинавска митология. Аз съм ограничил хорърите, че често сънувам кошмари, преди гледах яко, иначе ако е нещо смислено си струва. Иначе хубавото е, че няма известни актьори, което прави творчеството още по-мистично!

_________________
Изображение


Последна промяна TheExorcist на 03.08.2022 11:46, променена общо 1 път



 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми 3   |   24.08.2022 13:12


Снощи гледахме Елвис. Чудесен филм. Не набляга главно върху сухите факти, а обръща повече внимание на душевните преживявания и терзания на Пресли. Отношенията му с неговите родители и полковник Паркър. Близостта му с чернокожата общност. Филмът го представя не само като звезда, но и като човешко същество с неговите болки и слабости.

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми 3   |   25.08.2022 10:46


Beast
https://www.imdb.com/title/tt13223398/

Ихаа, не бях ходил на лятно кино от години. Никак не е зле, но задължително човек трябва да има лосион/спрей срещу комари.
Не е чак толкова зле колкото си мислех, но да, слаб филм с топ актьор привлечен за боксофиса. Идрис беше Ок, децата му също, много ми хареса да видя отново и Шарлот Копли.
Самата история обаче беше толкова елементарна и напарфюмирана, че и да искам не мога да дам по-висока оценка. Много далеч е от класата на Призрака и мрака, много далеч.
Хареса ми финалния ход на героя на Елба. Как надцака лошия лъвчо.
-
6.0


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми 3   |   13.09.2022 01:10


1984

https://en.wikipedia.org/wiki/Nineteen_Eighty-Four

Старо, но златно, точно в крак с времето. Не го бях гледал от ученическите ми години, но сега определено е толкова актуално, че всичко се пренася в една кофти реалност. Последният филм на Ричард Бъртън бтв, който прави много силна роля!

_________________
Изображение


 
Online
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми 3   |   13.09.2022 07:21


TheExorcist написа:
1984

https://en.wikipedia.org/wiki/Nineteen_Eighty-Four

Старо, но златно, точно в крак с времето. Не го бях гледал от ученическите ми години, но сега определено е толкова актуално, че всичко се пренася в една кофти реалност. Последният филм на Ричард Бъртън бтв, който прави много силна роля!


Не съм го гледал, но ако трябва да го сравниш с книгата заслужава ли си? Щото за мен този шедьовър не може да се пресъздаде успешно във филм. Така си мисля. :dunno:

_________________
Изображение


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми 3   |   13.09.2022 14:48


bai Momchil написа:
TheExorcist написа:
1984

https://en.wikipedia.org/wiki/Nineteen_Eighty-Four

Старо, но златно, точно в крак с времето. Не го бях гледал от ученическите ми години, но сега определено е толкова актуално, че всичко се пренася в една кофти реалност. Последният филм на Ричард Бъртън бтв, който прави много силна роля!


Не съм го гледал, но ако трябва да го сравниш с книгата заслужава ли си? Щото за мен този шедьовър не може да се пресъздаде успешно във филм. Така си мисля. :dunno:



Силна игра, екранизацията е много добра, има и класическа еротика, и даже и без да си чел книгата посланието е голямо, палци горе давам!

_________________
Изображение


 
Online
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми 3   |   13.09.2022 19:35


Аз питам ако си я чел? Щото не разбрах чел ли си я или не. Щото тая книга ми е в топ 10 класацията на книги.

Но ме заинтригува и ще го гледам. ;-)

_________________
Изображение


Последна промяна bai Momchil на 13.09.2022 19:49, променена общо 1 път



 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми 3   |   13.09.2022 19:59


Чел съм книгата, филмът се доближава до нея. Гледал съм го.

_________________
Изображение


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми 3   |   13.09.2022 23:33


bai Momchil написа:
Аз питам ако си я чел? Щото не разбрах чел ли си я или не. Щото тая книга ми е в топ 10 класацията на книги.

Но ме заинтригува и ще го гледам. ;-)


Да, но не ми е в 10-ката. Предпочитам Brave New World от Aldous Huxley. И при Оруел и Хъксли става въпрос за убийството на човечеството. В едното е насилствено, при другото е по воля!

_________________
Изображение


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 291 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 15  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг