Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29.03.2024 07:24



Отговори на тема  [ 291 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 15  Следваща
Филми 3 
Автор Съобщение
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 18.06.2012 15:22
Мнения: 826
Местоположение: Fields of Anfield Road
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми 3   |   03.11.2022 17:40


На Западния фронт нищо ново/All Quiet on the Western Front/Im Westen nichts Neues (2022)
Netflix, премиера 28-ми октомври

Тежък филм за петък вечер, но не исках да го отлагам за друг ден.
Не вярвам, че има режисьор, сценарист или какъвто и да е друг човек свързан с киното, който на филм да може да пресъздаде дори и наполовина тази книга.
Два часа и половина времетраене са малко да се покаже и предаде повечето от това, което Ремарк е написал.
Заради високотехнологичните специални ефекти, ужасът на войната се предава по по-въздействащ начин от предишни екранизации.
Режисьорът (или пък монтажистът) е оставил на моменти само картини за съзерцаване, или красива природа, или напрегнат миг преди ада да се изсипе, или безсилието на победен генерал, като пауза за размисъл.
Мисля, че си заслужава да се гледа.

Книгата трябва да се изучава в училище.



 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми 3   |   20.12.2022 23:11


Avatar: The Way of Water
https://www.imdb.com/title/tt1630029/

13 години по-късно отново се гмурнах в Пандора! И гмурнах да се приема буквално...
Бях емоционално отвят!
Гледайте! И гледайте на Аймакс!
Преди малко се прибрах и все още съм отнесен и си мисля за видяното и преживяното. Да, буквално преживях малко над 3 часа и не исках да свършва. Най-голямото постижение на Камерън с този филм е, че така е направил всичко, че все едно аз бях един от народа на На'ви. Толкова натурално, толкова естествено, от толкова много ъгли снимано и показано, че аз бях там, наистина бях!!! За първи път гледам Аймакс Три Де филм, в който аз наистина усетих, че съм там във филма и ги гледам от няколко метра, като мога да ги докосна. И хора, всичко е толкова красиво, ама толкова красиво, че не искаш да свършва! Да, за някои филма може да се окаже твърде дълъг, но на мен трите часа ми минаха неусетно.
99% от филма е CGI, но най-добрия CGI, който някога съм гледал. Камерън отново мина на следващото ниво в технологиите и тяхното най-добро възможно приложение.
Кастинга ми е трудно да го коментирам, защото реално такъв няма, а имаме 'моушън кепчър'
НО, всички персонажи вълнуват и то много! Браво за смелостта да ни разкажат толкова подробно за тях, така че да ги видим и почувстваме истински. Няма го това бясно темпо от първия филм. Много елегантен сценарий с точно подбрани сцени и диалози така че да разберем всичко за всеки един от тях, но нещата са направени да изглеждат ненатрапчиви и никъде не ни казват насила, ето този трябва да го харесаш, а този не, защото еди какво си... Не, границата е много тънка и Камерън е дозирал много правилно. Може би единствения минус е образа на 'Паяка' Там сякаш има доста недоизказани неща и през цялото време това 'паяче' ми изглеждаше някак си не на място, но това да е проблема както се казва. Найтири не го харесваше, тук видях прилика с Кат и как тя не харесваше Джон Сноу в Игра на тронове. Даже бях шокиран от една сцена във филма към края в тази връзка, но няма да издавам коя. Не го очаквах, а и очаквах да има развитие след нея, но уви, не ни показаха и това, което ме изненада. Който е гледал ще се сети...
Друго за което искам да напиша, но него го слагам в спойлер, въпреки че си е моя лична хипотеза, а не е истински спойлер.
[spoiler]Кири, дъщерята на Грейс от оригиналния филм (изненадка, ''вкарали'' са Сигорни Уивър в нея, бравос) е една малка загадка. Така и не се разбра кой е бащата, но тук може би ще видим едно доста експлоатирано клише за 'избрания' В смисъл, както Анакин Скайуокър няма истински баща, може би и тук ще видим нещо такова. Според мен Грейс е заченала от самата богиня/майка Ейва, от самата жива луна, от природата. Мисля си го това, защото Кири единствена усещаше и чувстваше истински всички създания около нея. Чрез нея все едно говори самата Ейва. Нещо такова. Дали наистина ще се окаже това или бъркам, ще видим в следващите филми. Любопитно ми е и вие какво мислите за това?[/spoiler]
Тулкуните ме трогнаха много. Приличащите на китове изключително интелигентни морски бозайници.
Екшъна е на ТОП ниво. Имаше поне 1 час нон-стоп екшън и на мен в нито един момент не ми стана скучно. Хореографията на бойните сцени, съспенса, заснемането, всичко е на едно невероятно ниво, просто като по учебник!
Уникален визионер е Джеймс Камерън и този филм го доказва за пореден път. Отидох скептично настроен и готов да извадя секирата, но каква приятна изненада се оказа само.
Върху всеки един детайл е педантично работено. Дори върху това как ще държи или изстреля харпуна е подходено с някакъв едва ли не научен подход. Работохолизъм в пълния му вид!
За финал искам да ви кажа и че си поревах, а това е рядкост, особено последните години...
Горещо препоръчвам!
-
9.0


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми 3   |   21.12.2022 09:09


HumanFactor написа:
На Западния фронт нищо ново/All Quiet on the Western Front/Im Westen nichts Neues (2022)
Netflix, премиера 28-ми октомври

Тежък филм за петък вечер, но не исках да го отлагам за друг ден.
Не вярвам, че има режисьор, сценарист или какъвто и да е друг човек свързан с киното, който на филм да може да пресъздаде дори и наполовина тази книга.
Два часа и половина времетраене са малко да се покаже и предаде повечето от това, което Ремарк е написал.
Заради високотехнологичните специални ефекти, ужасът на войната се предава по по-въздействащ начин от предишни екранизации.
Режисьорът (или пък монтажистът) е оставил на моменти само картини за съзерцаване, или красива природа, или напрегнат миг преди ада да се изсипе, или безсилието на победен генерал, като пауза за размисъл.
Мисля, че си заслужава да се гледа.

Книгата трябва да се изучава в училище.



Тва си беше някаква режисьорска интерпретация... Като цяло хубав филм ама много малко общо с книгата.

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми 3   |   21.12.2022 20:56


Black Adam
https://www.imdb.com/title/tt6443346/

Гледах го в HBO Max. Добре, че не дадох пари на кино.
Този филм е крещящ пример за това колко е зле положението в ДиСи. Един класически тюрлюгювеч!
Бясно темпо, никакво изграждане на характера на героите, претенциозно-кичозен хумор и самоцелно насилие.
Лек плюс: екшъна и някои иронични реплики на Скалата.
Всички персонажи до един и без изключение - супер дразнещи и натоварващи, включително досадното детенце, а майка му във филма, която ми е любимка по принцип, също едвам я изтърпях. Скалата бе казал, че щял да се превърне във флагмана на ДиСи и че с този филм ще започнат една нова Ера. Ами да си бе мълчал...
-
6.0


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми 3   |   25.12.2022 15:35


Весела Коледа на всички филмови маниаци!
Желая ви много здраве и много положителни емоции пред малки и големия екран...





Black Panther: Wakanda Forever
https://www.imdb.com/title/tt9114286/

Бях много приятно изненадан с този филм. Определено не го очаквах.
Един от най-добрите филми на Марвел изобщо. Много емоционален, дълбок, бях хванат от първата до последната минута на филма.
Гледах го на кино, като хванах един от последните влакове така да се каже. Не е по темата, но каква разлика обаче в ефектите и самото три де. Този филм в сравнение с Аватар изглеждаше като самоделен филм от някой детски кръжок... Камерън е уникален и неповторим визионер! Но да се върна на Уаканда. Много обрати, много екшън, ненабиващ се на очи хумор, добре написани персонажи, пука ти за тях (с изключение на детето чудо от университета, много дразнещ персонаж) и какво ще им се случи. Почти нямам никакви забележки.
Препоръчвам!
-
8.5


Последна промяна Diavolo на 25.12.2022 15:36, променена общо 1 път



 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми 3   |   26.12.2022 22:33


Fall
https://www.imdb.com/title/tt15325794/

От чисто визуална гледна точка филма е един път.
На няколко пъти се изпотих и настръхнах по време на филма, а това не е хорър!!
Само заради това препоръчвам за гледане, защото филма ще ви изправи на нокти. Буквално!
Извън това обаче – слаб каст, дразнещи нравоучения да живеем живота като един миг (мхм, в случая да си безразсъден самоубиец).
Абе след ‘’127 часа’’ на Дани Бойл, не се ли научиха търсачите на силни усещания да предупреждават къде отиват, та ако стане някой фал, да знаят къде са??? Толкова е малоумно, че разваля целия филм.
Големия туист във филма го предвидих и си е копи-пейст от поне два други филма в този жанр. Издразних се.
НО, няма как да не му давам висока оценка, защото е пълно с безумни филми със слаб сценарий и лоши актьори. Този не прави разлика, само че предлага уникално зрелище и ви вдига адреналина на максимум!
-
7.5


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми 3   |   27.12.2022 12:33


Where the Crawdads Sing
https://www.imdb.com/title/tt9411972/

Много качествена мистерия/драма
Разказва се за една жена, израснала в блатата на дълбокия юг, станала основната заподозряна в убийството на мъж, с когото някога е била замесена...
Сценария е прекрасен, истинска красота!
Препоръчвам!
-
8.0


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми 3   |   29.12.2022 21:18


Котаракът в Чизми 2 (Puss in Boots: The Last Wish)
https://www.imdb.com/title/tt3915174/
Анимация / САЩ

Гледах го днес с дублираната версия в Парадайза. Изкефихме се. Дублажа е ТОП! Дублираната версия не е 3D, а само с оригиналното аудио е с 3D очила, но за това не съм на 100% сигурен (проверете си за всеки случай)! А това, че го гледах без очила бе един голям плюс специално за мен, защото мразя очилата (освен ако не са за Аватар на Камерън).
Препоръчвам го на малки и големи, желателно е по семейно и водете смело децата! :-)
Много смях, много приключения, хубави поуки без да са арогантно или снизходително (то е същото...) спуснати отгоре. Абе много отдавна не се бях забавлявал така!
-
8.0 / 8.5


Последна промяна Diavolo на 29.12.2022 21:25, променена общо 1 път



 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми 3   |   29.12.2022 23:10


Един приятел ми каза, че не става за деца понеже имало смърт в него.

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми 3   |   30.12.2022 01:25


Смърт?
Мхмх, като се замисля само една има и то така дадена, че няма как едно дете да я приеме буквално, камо ли да я осмисли...


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10355
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми 3   |   30.12.2022 12:13


След малко се мятам на Аватар 2 в 3D. Чудя се дали бе добро решение това 3D...

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми 3   |   30.12.2022 12:21


SUBXERO написа:
След малко се мятам на Аватар 2 в 3D. Чудя се дали бе добро решение това 3D...


Аз лично предпочитам 2Д, но разбира се въпрос на вкус.

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми 3   |   30.12.2022 12:32


Най-добре да е на Аймакс
Или 4ДХ


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10355
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми 3   |   30.12.2022 12:48


Diavolo написа:
Най-добре да е на Аймакс
Или 4ДХ
Нямам представа за какво ми говориш, Дяволе. Изобщо не разбирам от модерни кино-технологии. Децата се занимаваха с избора на билети.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми 3   |   30.12.2022 16:29


SUBXERO написа:
След малко се мятам на Аватар 2 в 3D. Чудя се дали бе добро решение това 3D...


Гледах го понеже на жената й се ходеше. Първият ми беше 50:50, тоя ич не ме грабна. Последният половин час се молех да свърши по-бързо.

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми 3   |   31.12.2022 19:57


The Fabelmans
https://www.imdb.com/title/tt14208870/

Гледах го на кино. Ако не се лъжа го има и по торентите, но не гарантирам за качеството на картина и звук...
Най-новия филм на великия Спилбърг. Един от основните фаворити и в предстоящия награден сезон.
Тежката артилерия в действие. Режисьор: Стивън Спилбърг ; Сценаристи: Тони Кушнър и пак Спилбърг ; Композитор на музиката: Джон Уилямс ; Оператор: Януш Камински... УАУ!
Отидох с изключително високи очаквания и изисквания, не само заради високо вдигната летва от самите създатели на филма, но и от няколко отзива на уважавани от мен критици.
НО, мхм, директно вадя брадвата... В смисъл не че е слаб, не. Просто това не е моя филм. Не го усетих. И на чисто емоционално ниво не ми подейства така както се надявах. Разбрах посланието, разбрах за намигванията на Спилбърг и т.н. Но някъде нещо в сценария е изгубено... Имам забележки и към каста. Първо героите така бяха написани, че поне на мен повечето ми действаха отрицателно. На първо място Мишел Уилямс. Едвам го изтраях това куку. И не за първи път. Целия този хайп около нея ми идва твърде много. А във филма бе една неблагодарна и откачена егоистка. Бях на нокти за децата всеки път когато бяха с нея...
Габриел ЛаБел също не можа да ми стане любимец или да му съчувствам по какъвто и да било начин. Не знам какво е целял Спилбърг, но в него виждах някои психопатски наченки... Определено не е това начина да накараш публиката да симпатизира на основния ти герой... От всички най-много ми хареса Пол Дейно, който прави годината на живота си след успеха в Батман. Не само като написан характер ми хареса най-много, а и като игра от целия каст.
Докато гледах филма непрекъснато правех паралели с любимия ми, ''Ново кино Парадизо'' на магьосника, Джузепе Торнаторе. Ами по абсолютно всички параграфи, Парадизо разбива Фейбълман! Поне в моите очи.
Фейбълман трябваше да е един нов почит към киното - към седмото изкуство и десетата муза. Не го видях това нещо, не го усетих. Освен може би във финалния кадър, когато главния герой разбра колко важен е фокусът във филма... Култова сцена!
Музиката, операторската работа, сценографията и монтажа са на топ ниво, нямам забележки.
Като цяло е добър и го препоръчвам, но ето ви един нагледен пример как един филм с твърде много начални/базисни претенции може да олекне и разочарова без да е слаб генерално.
-
7.0 / 7.5


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10355
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми 3   |   31.12.2022 20:27


Аватар 2 е много много много добър филм. Дори да оставим настрана всичките му ефекти и красоти, самата история и това, как тя бива пресъздадена, как бива разказана... Абсолютна класика! Сигурно щеше да ме размаже и на 21 инча монитор с пц колонки. Има толкова много екзистенциална философия, толкова много морал... Поне за мене абсолютно невъзможно да се каже кой от двата филма досега е по-добрият, а и не виждам особен смисъл в подобни сравнения.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми 3   |   02.01.2023 13:13


Радавам се, че ти е харесал. :cheers:


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми 3   |   02.01.2023 23:15


Ботев
https://www.imdb.com/title/tt15341206/

Преди малко го изгледах по БНТ 1
Това е най-лошия български филм, който съм гледал някога. Жалко, че носи това гръмко и велико име... Не съм гледал ''Левски'' от 2015 г. на същия ''режисьор'', защото още след специалната прожекция за журналисти разбрах, че е невероятна трагедия и не исках да пълня гушката на този бездарник, така че не го гледах на кино. Бойкотирах и премиерата му по БНТ навремето. Все някога ще го гледам, не знам кога... Но четох на каква унищожителна критика бе подложен в Замунда. Този филм знаех, че е същата трагедия и него не гледах на кино, ама сега си казах чакай пък да видя, айде ще му дам шанс, какво пък толкова...
Ами какво да ви кажа...
Режисура и сценарий - трагедия
Актьорска игра - плачевна
Операторска работа - някой аматьор студент би се справил по-добре
Монтаж - потресаващо слаб
Цялостно погледнато - един бездарен проект без начало, среда и край. Всичко е тотално сбъркано. Някакви хора се появяват отнякъде, театралничат и рецитират, като крещят. Какви са, що са, няма значение. Един започва да говори нещо, още не е свършил и изведнъж кадъра се мести на някакъв друг, който подхваща нещо съвсем друго и онзи първия е забравен и изтрит от филма. Абе то сцена след сцена гледаш някакви безумия и се чудиш как може това нещо да е получило одобрение и е видяло бял свят. И то след като филма му за Левски бе сринат със земята от критика и фенове. И въпреки това на този безхаберник му се дават пари за още един исторически филм, този път за друга наша историческа икона.
Нямам думи.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми 3   |   03.01.2023 20:12


Преди малко си направих личния кеф и гледах за втори път Бащата с великия Антъни Хокпинс
https://www.imdb.com/title/tt10272386/
За пореден път настръхнах от играта на Сър Антъни. Истински маестро. Който не е гледал този шедьовър да се поправи възможно най-бързо.
И поздрав с една вълшебна, пронизваща сърцето музика на Жорж Бизе от саундтрака към филма:








Изгледах и три български филми: ''Ботев'' ; ''Чичо Коледа'' и ''Като за последно''
Ботев категорично не го препоръчвам, това е обида не само за историята ни, но и за киното като цяло.
Последните два ги препоръчвам, останах приятно изненадан.

ревюто ми за Ботев --> https://bg-mam.ma/p/611534/45815412
ревютата ми за Чичо Коледа и Като за последно --> https://bg-mam.ma/p/611534/45819386


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 291 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 15  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг