Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 12:55



Отговори на тема  [ 291 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 15  Следваща
Филми 3 
Автор Съобщение
(Dune Warriors)
Аватар

Регистриран на: 05.08.2018 10:04
Мнения: 778
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми 3   |   24.01.2022 01:17


Diavolo написа:
А какво мислиш, дали е имало наистина заигравка между Фил и Бронко или това са само въжделения/фетиш на Фил?
Възможно ли е Бронко да го е обезчестил, като тийн или по-млад мъж? В смисъл да му е бил първото сексуално преживяване. Или всичко са само фантазии?
Аз залагам на първото, че е имало нещо между тях. Може да се тълкува и в двете насоки. Режисьора не дава никакви готови отговори във филма, освен най-очевидните неща.


Най - вероятно, все пак му е спасил живота, докато са спали голи за да се загреят.

_________________
" За да се бориш с чудовища, понякога трябва и самият ти да станеш чудовище."


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми 3   |   27.01.2022 07:14


Diavolo написа:
Don't Look Up
https://www.imdb.com/title/tt11286314/

Сатирата на годината и не само!
Много ми хареса, исках да му дам дори и по-висока оценка, но ще се въздържа, просто защото Адам МакКей попрекали и попресоли манджата. Това можеше с лекота да е филма на годината и главен претендент за основните награди, но границата между драмата и комедията беше много тънка и Маккей заложи прекалено много на пародията, колкото и черна и тъжна да беше тя. Имаше моменти в които не можех да взема сериозно историята, защото се усещах, че гледам нещо като Американски пай. Но до тук с критиката и то това не е точно критика, а по-скоро съжаление за изпуснат шанс за нещо наистина голямо, което да се превърне в една модерна класика.

На първо място искам да похваля ансамбъла от актьори. Целия каст, от-до. Ако има оскар за ансамбъл, то това е филма! Всеки един си тежеше на мястото и прави страшна роля. Всичко до един. Главните актьори и главните поддържащи са с потенциални оскари (номинациите са ясни за мен). Мерил изригна буквално! Дженифър и Марк са приятните изненади, а сцената в която Лео получи паник атака трябва да се прожектира на начинаещите в бранша.

Филмът е смела политическа и социална сатира на съвременното американско (и не само бих добавил) общество. Пародира всичко, къде по-явно, къде по-завоалирано. ЛГБТ, БЛМ, ковид-19, социалните мрежи, Мъск, лицемерието и фалша. Как истината дразни, как маргинално значимото е изгубено сред водещите ниски страсти породени от личностни амбиции. Сценария е страхотен, а диалозите един път.

Останах и приятно изненадан, защото аз лично не очаквах, че ще стигнат толкова далеч. Браво за топките!

Препоръчвам!
-
8.0


Пълна пародия, много смешен филм! Тва с татуса накрая ме разби! Иначе психопата като му каза ''ти ще умреш САМ бе върха, как пък не се получи!!! '' :stop: :uuu: :-)

Иначе като игра, Лео е великолепен, Джени също, както и винаги Мерил, просто не мога да си я представя в тази роля ( междъдудруго, точно Лео не е искал тя да се снима гола, тя не го е направила, използвали са стънт дъбъл, била е навита, но той е бил притеснен, кралица в киното да му се се размотава гола! )!

_________________
Изображение


Последна промяна TheExorcist на 27.01.2022 07:21, променена общо 2 пъти



 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми 3   |   22.02.2022 02:53


Искам да питам някой, Дявола най-вече, но може и друг да пише, откъде могат да се теглят стари 70-арки, 80-рки филми, които са ги давали по тв, но ги няма в Замунда, нито където и да съм търсил, any idea?

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми 3   |   22.02.2022 09:34


https://www.pirateproxy-bay.com/
https://rutracker.org/forum/index.php


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми 3   |   22.02.2022 19:06


Grazie!

_________________
Изображение


 
(Dune Warriors)
Аватар

Регистриран на: 05.08.2018 10:04
Мнения: 778
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми 3   |   22.02.2022 19:12


Пробвай и http://avetorrents.com , качват доста руски и стари филми с добро качество.

_________________
" За да се бориш с чудовища, понякога трябва и самият ти да станеш чудовище."


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми 3   |   23.02.2022 03:51


cori88 написа:
Пробвай и http://avetorrents.com , качват доста руски и стари филми с добро качество.


Благодаря, спасиба, аз харесвам руското кино, театър и творчество по принцип!

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми 3   |   05.03.2022 11:36


The Batman
https://www.imdb.com/title/tt1877830/

Уф, излезе и един от най-чаканите от мен филми. Изгледах го на кино, в Арена. Имах много високи очаквания и те се потвърдиха, че и повече, а това винаги си е постижение!

Първо искам да кажа, че Робърт Патинсън е най-добрия Батман досега. Знам, че това е много трудна и субективна преценка, но Патинсън играе по един невероятен начин и напълно му повярвах във всеки един аспект от емоции, които показваше. Той иска да изчисти прогнилия Готъм, но как, след като той носи този мрак в себе си? Едничката светлина в живота му са неговите родители, светли и неопетнени, а когато загуби и тази светлинка, стана страшно. И всичко това беше изписано във всеки един момент на лицето му, с или без маска.

Кастът е безупречен, абсолютно никакви претенции нямам към когото и да било. Колин Фарел изобщо не можеш да го различиш къде и кой играе (освен ако не си проверил предварително), а Пол Дано е уникален, нямам думи. Ролята на живота му!
Не мога да не напиша нещо и за Зоуи Кравиц, която е най-добрата жена котка. Да, най-сексапилната, най-красивата и просто най-добрата! Сори, Мишел Пфайфър и Хали Бери.

Режисурата е на върховно ниво. Вярвах на Мат Рийвс, че ще се справи и че само той може да направи един по-различен Батман, който да се хареса, въпреки прекалено високата летва (най-вече от Нолан) и той наистина успя.
Този Батман наистина е по-различен. Първо, това е един класически мрачен, ноар филм! И така и трябва да бъде, защото Готъм винаги е бил мрачно и жестоко място, алегория с всичко най-лошо събрано в съвременното общество, на първо място корупцията, алчността и двойните стандарти.
Продукцията е близо 3 часа, които обаче свършват неусетно. Не усещаш кога изтичат.
Филмът е направен да изглежда като стара класика от 80-те години. Нарочно не са вкарани бомбастични декори, супер спциални ефекти и множество джаджи и взривове. Има от всичко това, но с мярка и точната преценка за момента от историята. Хореото на екшъна е брутална и безмилостна. А Батмобила изби рибата и само за 10 минути разказа играта на Вин Дизел и целия свръх напомпан (но стероиден) франчайз, Бързи и Яростни.
Нямаме излишни мускули и перчене, вместо това имаме една истинска история без пробойни в нея. Имаме едно голямо парче пъзел, в който са вплетени всички познати и непознати на нас герои. Една голяма история, голяма конспирация, която се разплита парче по парче до самия финал. И всичко това работи, защото ни става ясно за всеки един герой за какво се бори и от какво е мотивиран без да ни го хвърлят в лицето, като на бавно развиващи се пуканкоядци, а ни е поднесено по един изтънчено елегантен и ненатрапващ се начин.

В заключение смело мога да кажа, че това е най-добрия оригинален/първи Батман филм, който съм гледал някога!
Горещо препоръчвам!
-
8.5 / 9.0


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми 3   |   27.03.2022 20:43


Спретнах един филмов маратон малко преди оскарите. Останаха още заглавия, но живот и здраве друфата седмица. Съвсем кратки ревюта от мен, защото нямам време, доста заглавия са, а и за повечето от тях вече се е писало и то доста. :-)

House of Gucci
https://www.imdb.com/title/tt11214590/

Не ми хареса! Твърде театрално. Слаб каст с изключение на лейди Гага, но дори и тя не можа да спаси нещата. В смисъл това не е плюс, визирайки специално нея. Всъщност комедия ли беше това или сериозен филм?
-
6.0 / 5.5


CODA
https://www.imdb.com/title/tt10366460/

Прекрасен! Единствения проблем не е в конкретния филм, а просто факта, че през последните години гледахме доста подобни филми. НО, абстрахирайки се от това бих казал една прекрасна и сърдечна история, която ще накара всеки един гледащ да се усмихне широко. В тези тежки години, този филм е като балсам за душата!
Дали е достатъчно за оскара? И да и не, зависи от кой ъгъл ще се погледне. За мен все пак Кучето има лек превес, защото в него има повече съспенс и мистерия. Един брилянтен сценарий, който не се вижда всеки ден.
Гледайте, не пропускайте в никакъв случай този трогателен и толкова оптимистичен филм!
-
8.5


King Richard

Още един топ филм! Задължителен за всеки ценител. Аз лично като голям фен на сестрите няма за какво да се хвана, за да критикувам. Изключителен каст като ансамбъл. Уил Смит е велик в тази роля, а актрисите играещи Серина, Винър и Орасин буквално са им одрали кожата. Ама буквално!
Перфектната спортна биографична драма като за учебник.
Препоръчвам!
-
8.5 / 8.0


Spencer
https://www.imdb.com/title/tt12536294/

Както се знае, голям фен съм на Кристен, но уви, не ми хареса изпълнението и като лейди Даяна. Признавам си, че кралските клюки никога не са ми били сила, а и никога не съм се вълнувал от британските аристократи. Така че не мога да преценя доколко достоверно е въплъщението на Кристен като принцесата на Уелс. Факт е, че има номинация за оскар, което е голямо постижение на хартия, но тези номинациии много често се дават ей така по политически подбуди и сякаш нямат тази стойност, каквато имаха в миналото.
Като лаик на тази тема и обикновен, редови кино фен ще кажа, че образа който са изградили на принцесата не ме накара по никакъв начин да имам емпатия към нея. Кристен сякаш твърде много преиграваше. Не знам, не знам, объркан съм тук, но очаквах много повече. Самият филм като такъв също не ми хареса. Кралското семейство бяха показани като някакви вампири от стар род. Сиви, скучни, без да си движат устните, като някакви грозни карикатури. Ясно си личи пристрастието на режисьора, което не му прави чест.
Но от друга страна ако са искали (а той е, от това което видях) да ме накарат да обикна образа на Даяна и да намразя Кралицата и свитата им ами, не, не успяха!
-
6.5 / 6.0


Doraibu mai kâ / Drive My Car
https://www.imdb.com/title/tt14039582/

Екранизация по Харуки Мураками, на който аз лично съм голям фен. Чел съм оригиналната история и смело мога да кажа, че адаптацията се е получила. Стилен сценарий, отлична режисура и точен избор за актьорите.
Прекалено дълъг обаче. Историята можеше да се разкаже и в два часа.
--> Животът продължава и побеждава, и просто трябва да се живее... <--
Препоръчвам!
-
8.0 / 7.5


Last Night in Soho
https://www.imdb.com/title/tt9639470/

Хареса ми, но след края на филма останах с усещането за пропилян шанс за нещо велико. Филмът е стойностен и  го препоръчвам, НО последната третина така да се каже беше неубедителна.
Голямо браво на Томасин Макензи, която с риск да ми се разсмеете, но заслужава оскар! Изключителна роля, това момиче така се развихри, че просто засенчи всички и всичко, включително и голямата звезда, Аня Тейлър-Джой.
Туиста мен лично не успя да ме изненада, защото разреших ребуса. В смисъл, сетих се за това, което ни разкриха в края...
-
7.5 / 7.0


Madres paralelas / Parallel Mothers
https://www.imdb.com/title/tt12618926/

Педро Алмодовар за пореден път НЕ успя да ме разочарова!
Много добър сценарий, режисура и каст. Специално искам да похваля Пенелое Крус, която сякаш е родена за тази роля. Милена Смит е страхотна също. Не ми хареса актьора играещ Артуро. Явно е взет, за да прилича на Хавиер Бардем и да, прилича ама само визуално.
Единствената ми критика е, че сякаш гледахме два отделни филми. Началото и края за зверствата на фалангистите на Франко и средата, личната драма на двете главни героини. Това с бебетата се досетих, че ще се случи още в началото. Не знам дали е плюс или минус или просто аз вече много лесно им разгадавам спатиите.
Препоръчвам с две ръце!
-
8.0


The Tragedy of Macbeth
https://www.imdb.com/title/tt10095582/

Ами не, това не беше моето. Подходих с високи очаквания и още в първата третина вече знаех, че не са се получии нещата. Кому беше нужен този филм и какво ново искаха да покажат и разкажат? История толкова добре позната и толкова експлоатирана??? Не мога да разбера идеята им. А, Дензъл няма нищо общо с Макбет, моите уважения. И не визирам цвета на кожата, а самото му изпълнение.
Твърде аванаграден и претенциозен филм без покритие в моите очи и с куцаща основна история.
НЕ препоръчвам.
-
6.0 / 6.5


The Green Knight
https://www.imdb.com/title/tt9243804/

Още един взел се адски насериозно филм, но без необходимото златно покритие. Големи претенции, показно тропане с крак, но авторите са се изгубили в превода. Ами не са се получили нещата. Генерално куца историята. Схванах всичко, но не ми хареса начина по който беше разказано всичко. Нямаше я точната дозировка, за да се получи ценен за арт любителите филм, а за редовите е тотално изгубена кауза. Много хубава идея и за съжаление не до там добре реализирана. Дев Пател не му стои добре ролята и просто не се справя. Същият проблем като Дензъл с Макбет, макар че последния е по-убедителен.
Помислете си добре преди да гледате, но все пак е филм, какъвто не се прави всеки ден, така че бих го препоръчал, защото е смел и новаторски, а и тук всеки трябва да прецени сам за себе си. За съжаление у мен остана горчивната за поредния пропилян шанс...
-
6.5 / 7.0


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми 3   |   28.03.2022 01:41


https://en.wikipedia.org/wiki/I_Am_Wrath

Току що съвсем случайно бях включил телевизора и попаднах на това, тука Джон Траволта изпотрепа суматия си народ, филма не е лош!

_________________
Изображение


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми 3   |   28.03.2022 05:55


УИЛ СМИТ, ОСКАР ''КРАЛ РИЧАРД''? :-o

_________________
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми 3   |   28.03.2022 06:42


Няма отърване от Серена и Винъс, но акцента на вечерта явно е бил този:



:-o :-o :-o


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми 3   |   28.03.2022 07:34


Никога не е късно да станеш за резил пред цял свят. Евала на Крис Рок! За има-няма минутка сложи Уил Смит два пъти в малкото си джобче.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми 3   |   28.03.2022 12:16


Голяма излагация за Уил Смир. Жалко.
Винаги са били арогантни с Джейда, но това мина всички граници. Язък за оскара му. Сега никой не говори за него. Ок, Крис Рок няма спирачки на устата си, но не беше чак толкова лоша шегата. Знае се за проблемите с косата на Джейда (много афроамерикански жени имат този проблем), направил шегичка с р-к Джейн. И Уил даже се засмя в началото, ама Джейда нали я знаем каква драма куин е, погледна лошо и се намуси и Уил подпали.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми 3   |   28.03.2022 12:17


Ако не беше този случай, то оскарите минаха много слабо. Поредна слаба и скучна церемония.
Радвам се изключително много за прекрасната и любима Джесика Частейн. :cheers:


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми 3   |   28.03.2022 22:11


И аз харесвам Джесика Частейн, великолепна актриса, с изключение на едни глупости, които беше наговорила преди време!

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 23.09.2012 15:39
Мнения: 1464
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми 3   |   18.04.2022 19:03


Да ви дам един супер ранен жокер- The Northman - третият филм на Егерс след The Witch & The Lighthouse - казват, че е брутален.


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми 3   |   26.04.2022 03:55


SUBXERO написа:
Никога не е късно да станеш за резил пред цял свят. Евала на Крис Рок! За има-няма минутка сложи Уил Смит два пъти в малкото си джобче.


Голям фен съм на Крис Рок, но прекали със закачката с жената на Уил Смит, което не оправдава посстъпката му!

_________________
Изображение


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми 3   |   26.04.2022 03:57


Diavolo написа:
Ако не беше този случай, то оскарите минаха много слабо. Поредна слаба и скучна церемония.
Радвам се изключително много за прекрасната и любима Джесика Частейн. :cheers:


Obslolete!

_________________
Изображение


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми 3   |   26.04.2022 03:59


Деволе, искам да гледам независим хорър, вид The Ritual, с митология, имаш ли tip?

Идеята е да не е от тия баналните американски слаш хоръри, по-скоро нещо психологическо, може и американска продукция

_________________
Изображение


Последна промяна TheExorcist на 26.04.2022 04:05, променена общо 2 пъти



 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 291 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 15  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг