Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 18:11



Отговори на тема  [ 15 мнения ] 
Филми или сериали 
Автор Съобщение
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Филми или сериали   |   25.01.2021 02:41


Исках да направя анкета, но системата не ми дава. Явно може само във форумите в които съм модератор.
Така че всеки да си каже.
Към момента (не какво е било едно време или какво харесвате повече) какво предпочитате?

1) да гледате филми
2) да гледате сериали
3) и двете

Изключвам спорт, книги, коли, кулинарни страсти и т.н.
Любопитно ми е какво е съотношението към момента, защото от няколко години насам в световен план, а особено силно през 2020 г. ТВ сериалите все повече и повече засенчват пълнометражните филми като процент заетост във форуми, социални мрежи и подкастове. Рейтингите стават все по-убийствени и стигат до много широк кръг от хора. Наливат се все повече и повече пари в телевизионните формати. Големите звезди се пренасочиха към телевизиите, както и маститите продуценти.
Такъв е тренда и прогнозите на експертите, че в близките 3 години ТВ шоутата ще засенчат окончателно филмите като най-търсен продукт за разтуха и забавление.
С феноменалния успех на ''Мандалорецът'' Дисни+ например само за няколко месеца стигна до 60% заетост от мрежата на Нетфликс, които имат 10 години аванс в бранша на стрийминга.
Катлийн Кенеди съвсем официално обяви, че Дисни са се насочили към телевизионния пазар и ще вложат огромни пари и усилия именно там. Като ще пуснат куп нови шоута от Вселената на Стар Уорс, а бъдещите премиери на Марвъл ще са успоредно/едновременно на голям и малък екран, което никога не е правено от някоя от големите мейджър компании.
Истината е, че хората от години са отегчени и пренаситени от множеството слаби филми и клишета, а и покрай някои знакови продукции, които подготвиха почвата от едно десетилетие насам, искат повече време с любимата си история и герои. Нещо което филмът не може да даде, защото е само 2 часа. Докато един сериал дори и мини-сериал да е им дава много повече време.


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми или сериали   |   25.01.2021 15:33


сериали


 
(New Mersey Razors)

Регистриран на: 05.06.2012 22:27
Мнения: 2420
Местоположение: planet earth
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми или сериали   |   25.01.2021 15:45


много ясно, че качествен филм, пред сериал
сериалите са за домакини и за хора без работа

Но ако има добър сериал, чийто сезон не надвишава 10-12 серии, може и сериал да загледам.
В последните 10 години съм гледал само един сериал от начало докрай - SEE , с Джейсън Момоа
Много дълбочина и послания има в тази продукция. Колкото е за гледане, толкова е и за осъзнаване сюжета. А и доста пророческо е всичко. Това ни чака като вид, повече от ясно е.....

четох, че продължение щяло да има, но не знам кога излиза, дано е скоро :)

_________________
"Господ обича всички, но от никой от нас не е във възторг."(Isaac Asimov)


Последна промяна ReZo на 25.01.2021 15:52, променена общо 1 път



 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми или сериали   |   25.01.2021 15:53


Еми в момента младежта яко гледа сериали и това е модерното. Аз като един дъртак винаги съм предпочитал филми. Сериала е едно яко разтягане на локуми и аха аха да свърши и пускат втори сезон, трети сезон и така чак до Далас и докато свят светува...

Иначе като фен на Междузвездни войни се загледах по супер хита Мандалореца ама стигнах до 6 епизод (на сезон 1). Ами реално след първите 2 епизода сюжета е един и същ на останалите 4. Да за убиване на време става и вероятно ще продължа нататък по някое време да го догледам, ама... си е типично разтягане на локуми в което нищо не случва.

_________________
Изображение


Последна промяна bai Momchil на 25.01.2021 15:54, променена общо 1 път



 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми или сериали   |   25.01.2021 16:18


Да не разводнявам излишно, но Момчи задължително догледай Мандалорецът, камо ли сезон 2 да пропуснеп, който е невероятен, а целия свят лудна по малкия и сладък … (щях да му напиша името ама то се разбира чак в сезон 2) бебе Йода :)
И също така очаквам шок поява в края на сезон 2
то са само 8 епизода по 30 минути средно.

Ако искаш сложен НФ сериал, то задължително немския ДАРК. Уникален.


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми или сериали   |   25.01.2021 16:38


Diavolo написа:
Да не разводнявам излишно, но Момчи задължително догледай Мандалорецът, камо ли сезон 2 да пропуснеп, който е невероятен, а целия свят лудна по малкия и сладък … (щях да му напиша името ама то се разбира чак в сезон 2) бебе Йода :)
И също така очаквам шок поява в края на сезон 2
то са само 8 епизода по 30 минути средно.

Ако искаш сложен НФ сериал, то задължително немския ДАРК. Уникален.


Ще ги догледам не съм се отказал. Иначе знам как се казва бебе Йода.
Просто споделям що не ме дразнят сериалите.

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми или сериали   |   26.01.2021 12:48


Отговор 3 - и двете.

_________________
Изображение


 
(Real Green)

Регистриран на: 20.05.2012 18:26
Мнения: 3457
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми или сериали   |   26.01.2021 18:35


Определено и сериали, и филми, като в последните 2-3 години осново сериали. Но важно уточение е, че гледам основно сериали, които са със сезон по около 10 епизода и със сравнително завършен финал (true detective, fargo), като разбира се има и изключения (stranger things). Онзи тип сериали с по 24 епизода, дето ми се точат 6-8 месеца със зимата и пролетна пауза (ако ги има още тези) ги изоставих преди бая време.
Няма как да изоставя филмите, защото има доста качествени продукции, които съм пропуснал по една или друга причина. Онази вечер гледах Papillon, например, който много ми хареса :)

_________________
viewtopic.php?f=42&t=25


 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 01.07.2012 08:22
Мнения: 3827
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми или сериали   |   02.02.2021 11:36


Гледам и филми и сериали, но напоследък нямам много време за сериалите а съм почнал няколко... имам и планирани още няколко и не знам кога ще смогна. И за да не се натоварвам напоследък гледам по-неангажиращите игрални филми :-D
Но като казвам, че нямам време това не означава, че не гледам - в последните години си водя статистика и се оказва, че гледам средно по 80 игрални филма и 20 сериала на година ;-)


 
(Dune Warriors)

Регистриран на: 07.06.2012 03:47
Мнения: 1975
Местоположение: 6-19
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми или сериали   |   27.02.2021 02:30


Diavolo написа:
Нещо което филмът не може да даде, защото е само 2 часа. Докато един сериал дори и мини-сериал да е им дава много повече време.


Айде сега -- на крива ракета...
И при книгите, и при филмите/сериалите, писането на дълги истории е по-лесно. Няма нужда да мислиш и да режеш излишни неща, няма нужда да намериш как да кажеш 100 неща в една сцена/едно изречение. Просто си караш направо и си снимаш/пишеш докато спрат да ти плащат (или умреш... та да се наложи някой друг да ти дописва историята).

Не че не ми се иска някои филми да продължат не 2 часа, ами поне 100. Ама не е това основната причина за наблягането на сериалите напоследък.

А иначе клишета има и в сериалите - не са само филмите :) Като с всичко има добри и безумно слаби - и при филмите, и при сериалите.

_________________
Понякога съм толкова добра,
че цялата изтръпвам и боли ме...


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.01.2013 00:31
Мнения: 2052
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми или сериали   |   27.02.2021 13:10


Като цяло филми. Но е истина че напоследък станаха доста популярни сериалите и най-вече мини сериалите. Предпочитам от последните, до към 6-7 епизода (например Чернобил). Ако видя че е с повече епизоди, но е само един сезон, може и да се навия. А вече трудно се хващам да гледам с два или повече сезони. Като се сетя едно време за Изгубени, цели 6 сезона с по 15 епизода средно... сега няма шанс.


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми или сериали   |   07.03.2021 05:56


Нема Значка написа:
Като цяло филми. Но е истина че напоследък станаха доста популярни сериалите и най-вече мини сериалите. Предпочитам от последните, до към 6-7 епизода (например Чернобил). Ако видя че е с повече епизоди, но е само един сезон, може и да се навия. А вече трудно се хващам да гледам с два или повече сезони. Като се сетя едно време за Изгубени, цели 6 сезона с по 15 епизода средно... сега няма шанс.


Чернобил е много добре направено, въпреки, че в Русия конкретно го недолюбват, рускиня ми го каза!

_________________
Изображение


 
(Dune Warriors)
Аватар

Регистриран на: 05.08.2018 10:04
Мнения: 778
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми или сериали   |   13.03.2021 11:17


По скоро и двете, но последно време предимно сериали , като предпочитам дългите сериали с добре развита история. Според мен сериалите удължават удоволствието от преживяването по време на сериала. Вярно е и че винаги има опасност да се превърне в Дързост и Красота или да размият самата история.

_________________
" За да се бориш с чудовища, понякога трябва и самият ти да станеш чудовище."


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми или сериали   |   22.03.2021 14:02


Нема Значка написа:
Като цяло филми. Но е истина че напоследък станаха доста популярни сериалите и най-вече мини сериалите. Предпочитам от последните, до към 6-7 епизода (например Чернобил). Ако видя че е с повече епизоди, но е само един сезон, може и да се навия. А вече трудно се хващам да гледам с два или повече сезони. Като се сетя едно време за Изгубени, цели 6 сезона с по 15 епизода средно... сега няма шанс.


Бате, LOST е НАЙ-великото нещо като сериал, другото е Game Of Thrones. Слагам и Twin Peaks. Това ми е ТОП тройката!

_________________
Изображение


 
(Синята Лавина)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 22:24
Мнения: 579
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми или сериали   |   24.03.2021 00:17


когато ходех на кино, щях да кажа филми. Сега живея на място с едно кино, което прожектира един "OV" филм на седмица и ми убиват буквално мерака. От 1 година не съм стъпвал в кино заради пандемията.

С времето станах фен на binge-watchinga. Лошото е че няма толкова качествени сериали за моя вкус. Нямам нерви да следя нови епизоди всяка седмица. Предпочитам цели сезони. Ето например миналите 2-3 седмици изгледах Breaking Bad. Навремето го пропуснах и сега ми стана доста приятно. Същото бе и с GOT. Започнах да го следя от сезон 5, като binge-watch-нах първите 4 сезона пак за около 2 седмици преди това. Сапунки не мога да търпя, за това пък сериали като 24 или Prision Break (особено първият сезон) са ми доста любими.

Не можех да търпя комедии преди, но пък с удоволствие изгледах Bing Bang Theory миналото лято, даже и младия Шелдън започнах да гледам. Човек си променя с времето, навици вкусове. Факт е, че платформите за стрийминг са много удобни и не трябва да разчитам на замунда, както бе допреди 4-5 години, а това дава леко предимство на сериалите, заради по-голямата достъпност и разнообразие.


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 15 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг