Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29.03.2024 00:52



Отговори на тема  [ 153 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Следваща
Сериали 4 
Автор Съобщение
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Сериали 4   |   05.12.2022 02:20


Много се натовари последната тема, затова да почнеме ново.

WEDNESDAY

https://en.wikipedia.org/wiki/Wednesday_(TV_series)

Адаптация на великия Тим Бъртън за един вид алтернативния живот на култовата Уенсдей Адамс от още по-култовата класика Семейство Адамс. От няколко места ми го препоръчват и казват, че е добро, но още не съм свършил с някои други неща и нямам търпение да го почна. Чакаме световното да свърши и Дявола експерт да влезе ударно! :-)

_________________
Изображение


Последна промяна TheExorcist на 05.12.2022 02:21, променена общо 1 път



 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 4   |   09.12.2022 19:07


Andor
https://www.imdb.com/title/tt9253284/

Хареса ми. Определено приятна изненада, както бе и филмът по който бе направен този сериал.
Това е Стар Уорс за възрастни и едновременно нищо общо с така познатия ни Стар Уорс. Тук преобладаваше суровия реализъм, философията и социологията.
Акцента бе над обикновените хора по-време на царуването на Империята. Как се заражда искрата на бунта от обикновените жители на галактиката и кой и как финансира бунтовниците. Акцента бе и върху ниските етажи на властта в самата Империя, нещо което виждаме за първи път във Вселената на Стар Уорс.
Каста бе много добър с изключение на Диего Луна като Касиан Андор, който така и не може да ме убеди в харизмата и присъствието си, но към края на сезона се усетих, че и той не ме дразни, а следя героя му с интерес.
Ейдрия Аржона като Бикс се превърна в новата ми любимка от Вселената.
Анди Съркис като Кино Лой изключителен. Целия сегмент с него и Касиан в затвора бе най-силната част от сериала.
Много хубава кино визия, изчистени и сурови цветове. Хубава музика, много добра операторска работа и монтаж.
Препоръчвам!
-
8.0 / 8.5


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 4   |   10.12.2022 19:28


Изгледах сезон 3 на Stargirl
https://www.imdb.com/title/tt8722888/

Един от любимите ми сериали на DC. Останах много доволен от сезона. Три сезона, топ ниво. Нямат слаб сезон, поне за мен. Което си е постижение за ДиСи.
Добре написани персонажи, добър каст, добър сценарий.
Най-верятно обаче сезон 4 няма да има заради всичките тези тъпотии свързани с 'the CW'
-
Оценка на сезона: 8.5 / 8.0
Крайна оценка на сериала ако не бъде продължен: 8.0


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 4   |   11.12.2022 03:35


Епизоди 2 и 3 на Уилоу ми хареса повече от пилотния такъв.
Не е чак толкова зле сериала. Поне в моите очи започнаха ужасно, но сега катерят. Разбира се, лесно е след такова начало... НО, историята си я развиват добре, героите са ми доста по-малко дразнещи, има си и драмичка и малко реализъм. Абе постарали са се. Ама генерално куцат нещата. Само като им видиш каста и общата режисьорска визия и олекват.
Но засега ми държат интереса.


Изгледах сезон 3 на Местен извънземен (Resident Alien)

Добре че бяха последните няколко епизода, защото иначе сезона щеше да е тотал щета.
Сезон 1 бе много по-добър според мен. Но последните няколко сезона спасиха сезон 2 и даже така завърши, че сега нямам търпение за сезон 3, хаха.
Като цяло бива, все така ме забавлява и също препоръчвам.


Изгледах и сезон 4 на Какво правим в сенките (What We Do in the Shadows)

Хареса ми. Не е лесно 4 сезона подред да държат ниво и да са все така забавни и актуални.
Ако все още някой не го е започнал, препоръчвам! Епизодите са по 22 мин.


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 4   |   13.12.2022 04:18


The Watcher

https://life.dir.bg/aktsenti/zloveshtata-istinska-istoriya-za-nablyudatelya-na-kashtata-izdigashta-se-na-bulevard-657

След като го разказаха тука, дали да се гледа изобщо ... :-D

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 4   |   14.12.2022 16:08


The Peripheral
https://www.imdb.com/title/tt8291284/

Хареса ми в крайна сметка, но очаквах повече след първите епизоди.
В крайна сметка така и не разбрах за какво беше цялата борба и голямата игра. Прекалено сложен, абстрактен, прекалено много недоизказани неща. И на фона на това имаше прекалено много самоцелен екшън, някак си едното не ми вървеше с другото по никакъв начин.
Въпреки всичко това, чисто визуално и като кастинг, сериалът е на едно много добро ниво.
Клои Грейс Мориц е страхотна, в което не съм се и съмнявал, но браво, отлична роля прави. Присъствието и в историята е много убедително. Илай Гори като Конър също ми стоеше убедително. Не ми харесаха Александра Билингс и Т'Ния Милър. Твърде много преиграваха, не им се получи.
Очаквах повече и от финалния епизод, не ми хареса начина по който Флин се измъкна на Чериз и прекаленото усложняване на историята без да е необходимо, защото самия сценарий и философия не обслужава този замисъл. И накрая, поне в моите очи се получи едно разминаване от това което се търсеше и това което ни бе показано в действителност.
-
7.5


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 4   |   17.12.2022 19:21


Shantaram
https://www.imdb.com/title/tt0429087/

Хареса ми. Чел съм книгите и бях скептичен към екранизацията, но като цяло са се справили и то на повече от прилично ниво.
Когато давам оценка между 7 и 8, значи ми е харесал, но без да не нещо специално или пък ако е имал много високи претенции, то леко ме е разочаровал. Според тоягата както се казва... Тук е по-скоро първия случай. Няма над 8.0, защото не са се справили с най-трудната част, да уловят духа на романа. Отчитам, че положението можеше и да е много по-зле, за това и моите адмирации все пак.
Най-силната част е избора на Чарли Хънам за главната роля. Същия наивен романтик и авантюрист от романа видях в изпълнението на Чарли. Харесаха ми много актьорите избрани за ролите на Прабу, Абдула и Лис. Лис ми е на второ място в цялото шоу, заради прекрасното изпълнение на страхотната, Електра Килби.
Друг плюс е, че достатъчно дълго акцентираха върху живота на Лин Баба в гетото.
Не ми хареса, че твърде много внимание отделиха на Маурицио и Модена. И като цяло на криминалната част романите. Не ми харесаха образите на Карла и Кадер Хан. Слаби актьори или лошо написан сценарий за тях, не знам, но не се е получило.
Най-слабата част на сериала са диалозите. Твърде елементарни и наивни. Не е уловена тази специфична философия в романите, но и това е много сложно, а можеше и да стане по-скучно за широкия кръг от зрители, така че отчитам и това.
Препоръчвам!
-
7.5


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10355
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 4   |   21.12.2022 09:48


Manifest

Уау... Уау! По принцип предпочитам да съм гледал поне един цял сезон преди да коментирам сериал, но тук просто не се сдържах. Трудно се подбират думи като определение на жанра и насочеността на подобни филми, но ако трябва да се пробвам - paranormal supernatural scientific drama. Сега, Lost и Stranger Things примерно също влизат в този шаблон, но трябва да е ясно, че тук говорим само за рамки и всеки от тези сериали си е друга бира.

Самолет с нощен полет от Ямайка за Ню Йорк влиза във внезапно изникнала гръмотевична буря и след няколко минути на сътресения и смущения в електрическото захранване, всичко изглежда отново в ред и машината продължава по маршрута. При кацането се оказва обаче, че от деня на полета са минали повече от пет години, пасажерите отдавна са обявени за загинали, с други думи - светът е продължил да живее без тях. Само че това е малка част от проблемите им оттук нататък.

Няма да издавам повече детайли, просто ще кажа, че определено си струва гледането.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 4   |   21.12.2022 20:31


Манифест ми е любим, гледай гледйа, става адски сложно и изненадващо :)
Жалко само, че го канселираха по никое време и няма истински край... Поредния топ сериал омаскарен от създателите си.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 4   |   21.12.2022 20:31


Wednesday
https://www.imdb.com/title/tt13443470/

продукция на Нетфликс / 8 епизода х 50 мин. / все още не е подновен за втори сезон

Един от сериалите на годината. Със сигурност една от изненадите на годината.
Невероятна Джена Ортега. Това момиче буквално превъртя играта!
Сценария е на топ ниво, както и диалозите, сценорафията и монтажа.
Единствения минус е може би факта, че не бях изненадан от туиста в края на сезона. Точно тези които подозирах се оказаха ''лошите'' Но това всъщност не е минус, защото или аз съм твърде добър или продуцентите не са задълбавали толкова и това просто не е сериал от типа, 'трябва да изненадаме на всяка цена аудиторията'
-
8.5


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10355
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 4   |   21.12.2022 20:46


Diavolo написа:
Манифест ми е любим, гледай гледйа, става адски сложно и изненадващо :)
Жалко само, че го канселираха по никое време и няма истински край... Поредния топ сериал омаскарен от създателите си.
Ако имаш предвид края след третия сезон, това междувременно не е краят. Нетфликс откупиха правата и миналия месец излезе сезон 4.1, а през новата година ще излезе и 4.2, който всъщност ще е окончателният край на сериала.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 4   |   21.12.2022 21:11


В момента дърпам сезон 4! :rock:
Ами не го знаех това, супеееррр. Покрай ИВ, Фермата и Световото и някак си това съм го подминал в нюзфийда :-D


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 4   |   23.12.2022 14:13


Изгледах сезон 3 на Орвил: Нови хоризонти
https://www.imdb.com/title/tt5691552/

По всяка вероятност сезон 4 няма да има, макар че официално не е спрян доколкото знам.
За съжаление актьора озвучаващ Яфит, Норм МакДоналд е починал от рак.
Завършекът е добър, постигнали са всичко, което са търсили и май, май не се очертва 4-ти сезон.
Ще видим...

Сезон 3 ми хареса и като цяло сериала ми хареса. Епизод 9 си бе истинска класика на която дори и от Стар Трек биха завидели и има за какво...

Цялостно за сериала:
8.0


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 4   |   27.12.2022 22:09


Тъмните му материи (His Dark Materials)
https://www.imdb.com/title/tt5607976/
Приключи целия сериал. 3 сезона с общо 23 епизода, средно по около 50 мин. Продукция на HBO.

Шедьовър! Особено третия сезон е уникум, а последните 2 епизода буквално ме размазаха.
Сигурен съм, че ценителите на качественото фентъзи тук ще го оценят подобаващо.
Започва като детски сериал (като с първия Хари Потър), но много бързо ще осъзнаете че е всичко друго, но не и такъв... Краят на сезон 1 е брутално шокиращ.
Абе HBO, какво да ви кажа... Който си го може си го може! Жалко, че Колелото на времето, Властелинът на пръстените и Вещерът се поеха от Амазон и Нетфликс. Резултатът за съжаление е повече от плачевен...
Като свърши и се чувствах тъпо, че сега отново ме чакат посредствени шоута и едни и същи глупости.
Браво! Ето така се прави. Амазон и Нетфликс да ходят на уроци в HBO! Сефте...

Вече смело мога да кажа, този проект се превръща в един от най-любимите ми и директно попада в топ 3 на най-качествените и завършени фентъзи сериали за всички времена. :-)
Жалко, че оценката не му е поне 8.0, а заслужава дори 8.5 / 9.0, но и това 7.8 си е на практика отлична оценка...

Това е една многопластова и епична философия, стояща много добре в общия сюжет. Всичко намира своето обяснение, от епизод 1 на сезон 1 до последния епизод на сезон 3. Страхотен каст, сценография, операторска работа. Визуално е невероятно красив. Имаше и любов и то каква, имаше и хорър, имаше и драма и то каква. И изненадващи обрати и един много добър край. Нито прекалено захаросан, нито и обратното, мрачен или тъжен. Така е замислен, че на практика не мога да си представя, че има недоволни читатели или зрители. Със сигурност ще прочета и книгите!

Моята финална оценка за сериала:
-
8.8


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 4   |   31.12.2022 19:27


Изгледах Warrior Nun
https://www.imdb.com/title/tt9059350/

Продукция на Нетфликс / 2 сезона ; общо 18 епизода ; канселиран?!

Много ми хареса. Бях много скептичен, но ми беше препоръчан от Ваня каскадьорката от Игри на волята сезон 2 (тя участва в сериала като дубльор в много от екшън сцените) и му дадох шанс. Не е нещо невиждано или 'УАУ' но се гледа много леко и ти държи вниманието. Дори сезон 2 ми хареса една идея повече. Разгърнаха историята, усложниха я, вкараха и философия. Каста е приличен. Екшън сцените са на ниво. И изведнъж дойде новината, че Нетфликс спират сериала. Не че нямаше финал, имаше, но и завърши така, че да чакаме сезон 3, защото загатната за него с последните сцени. Жалко. Обикновено Нетфликс спасяват други сериали, спрени от други компании, но сериала на Нетфликс някой да поднови, забравете.
Препоръчвам не за задължително гледане, но си мисля, че ще ви допадне.
-
7.5


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 4   |   02.01.2023 13:32


Pam & Tommy (2021)
https://www.imdb.com/title/tt13659418/

продукция на Hulu ; минисериал ; 8 епизода
Доста приятна изненада. Много добър сценарий и впечатляващ каст. Именно каста е най-силната страна на сериала. Атмосферата от 90-те години също е пресъздадена много успешно.
Препоръчвам!
-
8.0 / 7.5


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 4   |   03.01.2023 03:50


1899
https://www.imdb.com/title/tt9319668/

драма / мистерия / НФ ; продукция на Нетфликс ; 8 епизода

Преди малко го изгледах. Хареса ми!
Първоначално реших да гледам по един епизод на ден, за да имам време да осмислям всичко, а и така се помни по-лесно, но последните два дена не се сдържах, стана ми много любопитно дали ще позная със собствените си теории и гледах по 2 епизода.
Раздвоен съм и се колебая каква финална оценка да му сложа. Докато пиша всичко това ще ми излезе в главата и реалната ми оценка. Но със сигурност мога да кажа, че Дарк е много по-добър. Но и този е добър. Просто не е от тази висша класа. Ама то колко сериала могат да си съперничат с Дарк? Май няма такива в жанра, а от всички жанрове са макс пет...
Самият финал ме разочарова. С този финален акт директно обезсмислиха всички останали 7 епизода и 99% от времето в последния епизод...

следват спойлери!

Освен АКО този космически кораб не е също симулация, което си е доста вероятно, но естествено няма как да съм сигурен. Ще видим в сезон 2. Реално, 'Вдовицата' (Емили Бичъм ми е любимка от Into the Badlands, един култов сериал на AMC, който препоръчвам и там персонажа и се казваше така) се събуди и получи ''есемес'' от брат си. НО това реалност ли е или друга симулация??? Силно съм раздвоен. По-скоро бих заложил на нова симулация, което ще е основата на сезон 2, а в последния 3-ти сезон би трябвало да ни се разкрие цялата история. А защо нова симулация? Ами заради шегата на Кириан с кафето и как ще ви ритне преди реалността. Същата шегичка я имаше и с Анхел и Рамиро. А при великите, Бо Одар и Янтис Фризе няма нищо случайно или ей така хвърлено без съответното значение.
Аз малко отзад-напред тръгвам. Ще е разхвърляно ревюто, защото бързам да си споделя мислите, не ми се чака да преспивам. Пиша каквото ми дойде, защото всичко ми е все още прясно, прясно.
Та, ако 2099 г. е реалността, то за къде са тръгнали? Към нова планета, нов живот? Какво е станало със Земята?
Разкри се малко преди финала, че това е една много голяма игра и са замесени много големи сили, т.е. не е нещо маргинално със сигурност...
Екипажа и пасажерите явно са с измислени истории, които да им държат мозъка в изпитание и напрежение, докато са в хибернация. Явно и по този начин Хенри (бащата на мисис Франклин) прави експерименти с тях, преди и той самия да се окаже затворен в този осемдневен цикъл на постоянно повтарящата се симулация. Но дали все пак тези истории не са базирани на някакви реални случки? Който е убиец в симулацията наистина е такъв и в реалния живот. Който е болен си е болен. Който е Гей си е такъв. Който търси нов живот го търси на новата планета/дестинация и т.н. Който е капитан си е капитан. Хехе, по тази логика, капитан на космическия кораб (ако не е симулация) трябва да е точно Айк Ларсен. Или пък са с изцяло измислени сюжети? Може би по-скоро последното, защото когато програмата бе корумпирана от вируса на Даниел техните спомени и случки се преплетоха и омешаха.
Но защо 1899 година? Можеше да е всяка една друга година? Аз 1899 г. я свързвам единствено с основаването на любимия ми футболен клуб, Милан. Ама едва ли е това, хаха.

Триъгълниците за мен са метафора с мистериите около 'Бермудския триъгълник' и множеството изчезнали кораби и самолети. Има и реални истории с мистериозно изчезнали екипажи на кораби, като най-известния такъв е именно от 19 век и това далеч не са измишльотини, а факти от историята.
Името Керберос идва от Цербер, триглавото чудовище от гръцката митология, пазещо вратите към Хадес. Но тъй като сме в симулация и като цяло сме по-близо до Матрицата (като цялостна концепция, а даже имахме и намигване с червеното и синьото хапче - тук черна и бяла инжекция), то Керберос буквално си е намигване и към основния и така известен автентикационен мрежов протокол, създаден да защитава мрежовите ресурси.

За Вдовицата (добре де - Мойра Франклин) ; Даниел и Елиът:
Имаше един кратък момент в който без други обяснения ни се подсказа между редовете, че синът и е нелечимо болен и явно подтикната от това, Мойра създава симулацията, за да бъде вечно със сина си. И за нея това е новата реалност. Но след това баща и променя тази реалност, а след него може би и брат и отново са намесва и променя правилата в симулацията.
Цялата тази работа с реалността бе един от основните водещи елементи в сезона. Много ми хареса препратката към алегорията на Платон с 'Пещерата' Реалността за нас е това което виждаме и чуваме. Дори и да е абсурдна. Просто мозъка работи така...
Мойра разбира се създава и код за излизане/събуждане. Но за мен тя не е истинското 'зло' или пък начело на всичко. Да, тя създава първата и оригинална симулация със стаята за игра с момчето, но до там. След това баща и Хенри вижда шанс и поле за изява, да изучава най-сложното нещо във Вселената, човешкия мозък. Но явно нещо се обърква в програмата и всички те засядат в нея без да могат да излязат. Според мен брат и стои зад всичко това или някой друг нов голям играч, който ще се появи тепърва.
Момчето според мен е или наистина умряло или е замразено, докато науката намери лечение на болестта му.
Даниел, съпругът обаче ми е голяма мистерия. Аз когато го видях за първи път бях сигурен, че това е брат и. И когато се оказа съпругът и се изненадах и разочаровах. НО, лошо няма де, хехе. Дали обаче този неин мъж е жив? Според мен Даниел в симулацията е създаден от самата Мойра с цел да бъде събудена. Да и се помогне да излезе от нея в случай, че някой друг или нещо (ИЕ) поемат контрол над ситуацията. Т.е. нещо което е нейно и не можещо да се контролира от Хенри или който и да е друг. В смисъл не е Аватар на кораба в атлантическия океан и съответно тялото му не е на космическия кораб. Или е на Земята или е мъртъв. А това бе програма - изкуствен интелект.
За момчето познах, че ще се окаже син на Мойра. Още когато наблегна на това, че не може да има деца и после това единствено оцеляло момченце и как веднага се озова в нейната каюта и тя чисто майчински започна да го закриля.

Според мен въпреки че в сезона имаше доста смърт, нито един персонаж не е окончателно мъртъв, защото никъде не ни бе казано/подсказано, че ако умреш в симулацията умираш и в реалния свят. А и при положение, че всичко щеше да се рестартира отново означава именно това - всичко щеше да се разиграе отново.
Защо са всички тези цикли? Според мен, Хенри стои зад това, като целта му е да събуди дъщеря си, за да може той самия да излезе от симулацията. А как е попаднал той в нея, май писах вече. Според мен синът му стои зад всичко това или някой по-голям играч.

Самата голяма мистерия, че всичко е симулация я познах още в началото. Реално още от началото на епизод 1, когато всички знатни господа от 1-ва класа в салона, в невероятен синхрон отпиха чаша чай. Казах си няма начин, това няма как да е реално... За мен голям гаф от екипа на шоуто да пуснат такъв кадър още в началото. Или е грешка (но няма как да е) или е сериозно подценяване на аудиторията. Поне при мен е така. Може много други хора да не са го хванали този момент, няма как да знам. Та още от този миг следях само за подсказки отново натрапчивата ми теория. И такива имаше в изобилие. Всички бяха с еднакви писма/покани. На дрехите на всички имаше едни и същи знаци (триъгълниците) не на видни места, но при внимателно взиране си се виждат. Някои имаха татуси, други на обеците, пръстени, верижки или лични предмети и т.н.

Сетих се, че и Мойра ще е главния архитект, тъй като 'гласът зад кадър' който казваше на пасажерите да се събудят вътре в симулацията бе нейния. А и е жена. Типично за днешния свят, винаги жена трябва да е начело или в основата на всичко.

Изненадах се от две неща. Че не показаха братът на Мойра в хода на сезона и самият финал с космоса. Това определено не го очаквах. А обикновено харесвам много тези WTF моменти, само че както започнах в началото на ревюто си, този финал ми е доста 'Мех' Искали са да е нещо наистина сензационно и неочаквано (факт, трудно някой би си помислил нещо такова) и се оказа нещо като тюрлю гювеч.

Самият сериал сякаш е по-мрачен и от Дарк. Същата черно-сива тоналност. Едно отчаяние, една депресия. Абе мъка. Немците не се шегуват и определено не са душата на купона, хаха. По-скоро са мрачния чичо Адамс гледащ от ъгъла изпод вежди.

Режисура - отлична
Сценарий - добър, но можеше много повече
Каст - много добър с някои редки изключения. Мойра и Айк бяха страхотни, особено капитана, ама той си ми е слабост още от Дарк. Има много изразително тъжни и дълбоки като океан очи. Момчето и съпругът не ми харесаха. От останалите повечето ме дразнеха с изключение на Олек, Тове, Лусиен и Франц.
Доста политкоректен е сериала, Дарк не бе такъв. Но явно от Нетфликс са настъпили яко немците и ако искат да снимат за тях ще трябва да изпълняват. Може би за това са измислили и този сюжет - 19 век, вълната от мигранти към Америка. Връзва се идеално и си решават проблема с 'квотата'
Сценария и каста се омешват с финала и някак си олекват. Всички тези истории ако се окажат (и както вече писах много вероятно да е точно така) една измислица би било много тъпо, защото си имаха дълбочина и описваха добре личностите им.
Сценография и операторска работа - топ ниво!
В заключение ще дам една солидна осмица, но са на ръба да изпаднат надолу ако не си изиграят правилно картите. Шансът да се качат на деветка е малък, но е възможен при едни перфектни нови сезони, но трябва да надградят определено във всеки един аспект. За сравнение сезон 1 на Дарк го оцених с деветка, а после повиших дори на 9.5, т.е. този засега е далеч от тези висоти.
-
8


Последна промяна Diavolo на 03.01.2023 03:53, променена общо 1 път



 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 4   |   04.01.2023 18:37


The Witcher: Blood Origin
https://www.imdb.com/title/tt12785720/

Един от най, най-лошите, направо отчайващо трагични сериали, които съм гледал някога! И ти при положение, че подходих с максимално занижени очаквания... Обикновено в такива случаи не рядко, разни филми или сериали ми харесват (пак си остават слаби, но го няма този краен негативизъм), този обаче категорично не! Напротив, оказа се, че е още по-зле от това което очаквах да бъде.
Уилоу, който тече в момента, стои като някакъв шедьовър в сравнение с това недоразумение, така че си правете изводите сами...
Сценарий - плачевно трагичен!
Каст - още по-зле. За първи път гледам сериал, в който да няма нито един персонаж на който да симпатизирам. Най-малко зле от всички беше, Мирън Маск в ролята на Меруин.
Протагонистите всички до един - трагични! Включително и Мишел Йео. На Чучулигата да и скъсат дипломата (ако има такава), за актьорско майсторство.
Целия сериал във всеки един възможен аспект е пълна подигравка с книгите и игрите, пълна подигравка и със славянската митология и пълна подигравка с телевизията като цяло.
-
1


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 4   |   06.01.2023 02:15


Vampire Academy
https://www.imdb.com/title/tt14689620/

Не съм чел книгите на Ришел Мийд, но си ги купих онзи ден. Мисля да ги прочета живот и здраве пролетта или лятото, че има бая преди тях по план. Шест романа са. Имам един въпрос към челите книгите и изгледали сезона. Този първи сезон е изцяло само по първата книга, нали така?

Дано го подновят, че засега все още не е. Но не вярвам да го канселират.

И сега за сериала накратко. За мен най-важното нещо е един сериал или филм е да ме въвлекат емоционално в историята и ако успеят съм по-благосклонен в оценките и ревютата, защото не всички успяват за съжаление, а за мен точно това трябва да е водещото при всеки един творец. Разбира се има още много важно неща, като достоверност, сценария цялостно погледнато, каста и т.н. Но няма ли истинска емоция, да усетиш дадени персонажи и да ти пука за тях, то все едно оценявам научен труд...
Е, този сериал с всичките му кусури ме въвлече и да си призная ми пукаше за доста от героите. А пък тази Татяна как ме дразнеше, ах леле, признавам и на актрисата, накара ме да я намразя и то яко. Което е неин кредит.
Очаквах да е по-зле сериала. Никак не е лош, напротив.

Тук идва и умението на Джули Плек. Доказателство - ДнВ и Древните. Умее да създава интрига и да поддържа напрежението. Умее и да изгражда много добре образите на персонажите си. За съжаление не умее да приключва добре шоутата си. Краят на ДнВ и на Древните не ми харесаха, особено този на Древните.

Това което не ми хареса е, че голяма част от каста просто не стават. Ами не са добри актьори, а събрани набързо да попълнят квотата. Издразни ме и тази толкова яко набиваща се на очи политкоректност. Както писах не съм чел книгите, но героите носят някакви румънски, както и славянски имена. Та не знам ама с тези афроамериканци и азиатци са прекалили меко казано. Не мога да разбера защо така упорито ни ги бутат навсякъде афроамериканците. Насила любими няма как да ни станат. Който е добър актьор ще стане, само че повече не стават, това е истината. А и се губи цялата атмосфера. Това е все едно да се направи сериал за африканските племена и половината каст да е от бели. Смешно и нелепо е!
Защо не си направят вещерско-вампирска сага за Ню Орлиънс и да си набутат 90% афроамерикански каст? Никой няма да протестира според мен. И който иска ще гледа. Ето, Уаканда има много добри приходи.
Но не и по този начин, не и по този...

Иначе ми хареса самата история и тази тайнственост между мороите, дампирите и стригоите.
Малко закъсняха от Пийкок, модата на вампирите попремина, сега на мода са зомбитата. Но аз си имам носталгия към тези филми и сериали и си ги следя.
Препоръчвам, но само за феновете на вампирските поредици.
-
7.0


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 4   |   08.01.2023 18:50


1883
https://www.imdb.com/title/tt13991232/

Спин-оф на Yellowstone / създател: Тейлър Шеридан
драма/уестърн/сага / минисериал от 10 епизода х 55 мин. средно / продукция на CBS Entertainment и MTV Entertainment Studios / дистрибуция: Paramount+

--> няма спойлери <--
спокойно може да четете!


Хора, заразявайте всичко, което сте започнали и започвайте ''1883''. Може да се гледа и ако не сте гледали четирите сезона и половина на Йелоустоун.
А в момента върви третия сериал от Вселената за семейство Дътън, ''1923'' с Харисън Форд и Хелън Мирън. Днес излезе епизод 4 (от общо 8). Този сериал също го препоръчвам горещо. Има спиращи дъха екшън сцени, а кадрите от дивата Африка са един път. Приключенията на Спенсър Дътън в Африка по нищи не отстъпват по качество и напрежение на великия ''Призрака и мрака'' с Вал Килмър и Макъл Дъглас. Харесва ми, че в 1923 специално се разглеждат униженията над индианците, тъй като не само афроамериканците са страдали... Какво да кажем за геноцида над милиони индианци. Една тема малко персона нон-грата за Холивуд. Защо ли...

За какво се разкава във Вселената на Шеридан за с-во Дътън?
Ами разказва се за тях, американци от ирландски произход и тяхното пътешествие през суровия Запад, търсейки своя 'Рай'
От дъното до върха, една вечна американска мечта разказана през няколко десетилетия в два века по един красив, вдъхновяващ, откровен и шокиращ по своему начин!

Но да се върна на 1883, че ревюто е за него:
Това е сериал, който ме размаза в буквалния и преносния смисъл едновременно. Това е супер качествена телевизия за пример. Шеридан е близо до съвършенството с този сериал!
Парамаунт хвърлят ръкавицата на HBO, които в моите очи са пример за истински качествена ТВ продукция.
Сценарий: 10 от 10 - мастърпийс
Диалози: 10 от 10 - диалозите са спиращи дъха. Кратки, ясни и режещи кости...
Режисура, сценография, операторска работа, костюми, звук, монтаж: 10 от 10 - световно топ, топ ниво
Музика: не мога да дам 11, значи 10 от 10! Музиката е вълшебна и епична, нямам думи. Основната мелодия кара сърцето ми да плаче...
Каст: 9.5 от 10
Интрига, напрежение и неочаквани обрати: 9.5 от 10
Политкоректност: И да я има, аз поне не я виждам или е много слабо засегната: 9 от 10
Жените от дивия запад са били именно такива, така че не се хващайте с това, че Елза Дътън е доста нахакана и всеможеща. Такива са били ''фермерките'' Някои неща нарочно са преекоспонирани, което се прави за допълнителен рейтинг и съспенс, изграждайки един силно харесван персонаж...

Това не е типичен уестърн. Тази епична семейна сага е микс от няколко жанра, драма/уестърн/романс/приключенски.
Тези сериали са като филми, дори много по-добри. Една епична семейна сага за цената на истинския живот и свобода.
Една истински живителна глъдка кислород за всички романтици, мечтатели и приключенци по сърце и душа!
Гледаш и се чувстваш жив и свободен! Мисля, че това е и посланието на Шеридан. Избягайте от градовете и се върнете към корените си - природата. Има толкова много философия. Явно Шеридан и Джеймс Камерън (с Аватар) са от ''една кръвна група'', защото и двамата не обичат много хората, а на пиедестал при тях е най-вече майката природа. Земята, животните. Ние сме излишни и сме като тумор за Земята...
Сериалите са много жестоки и има много смърт за съжаление, но така е било едно време. Съвременна Америка е окъпана с много, много кръв и с милиони човешки кости изгнили из прериите...
Но нека това не ви плаши. Защото в тях има и много оптимизъм и красота едновременно и не се чувстваш депресиран, а по-скоро пречистен...
Насред интригите и бруталните случки има един вид тихи сцени, които са истинска поезия. Просто парченца от един начин на живот, който пленява и имам чувството, че Шеридан много иска да разкаже за него и да го запечата в кадри преди да е изчезнал напълно...
А музиката към 1883 се нарежда сред най-добрите изобщо в историята на кино филмите и ТВ продукциите. Истинско вълшебство.

В заключение, ако все още има колебаещи се:
В тези сериали има всичко.
Суров реализъм. Драма. Екшън. Романтика. Красота. Природа. Ужас (ама не свръхестествен). Епична музика.
Съвсем скоро ще започна и Yellowstone, титулярното шоу майка.

От уестърните на легендарния маестро, Серджо Леоне не съм се приковавал така зад подобен жанров филм/сериал.
-
9.5 / 9.0


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 153 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг