Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 15:06



Отговори на тема  [ 779 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 39  Следваща
Филми 2 
Автор Съобщение
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   29.11.2017 23:04


Ако мога да избирам да гледам един филм на 3Д или на 2Д, ще избера 2Д. За съжаление в България не се предлага тази опция и ме карат да слагам гнусните черни цайси.

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 08.12.2012 15:27
Мнения: 760
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   30.11.2017 01:17


Сигурно съм единственият индивид, на когото 3D киното не понесе грам. В продължение на седмица имах такова жестоко главоболие, че нищо не помагаше. А дотогава глава да ме е боляла сериозно 1-2 пъти най-много и тя се оправяше максимум след час-два след прием на аналгин. Като изключим неприятните преживявания след киното, ефектите не бяха нищо особено. Друго си е 4D-то, където в залата подухва ветрец, седалките вибрират и те пръскат с вода :-D Пък и филмчетата са само по 15-20 минути. Говоря от собствения си опит от преди 10 години, сега не знам как е.

_________________
Изображение


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 13:45
Мнения: 1875
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   30.11.2017 10:44


Diavolo написа:
Не е така. Има много добри филми за супергерои и пр. ;)

като ефекти със сигурност, но другото е пълна боза и творческа немощ :)


 
(Extreme Zombies)

Регистриран на: 20.09.2012 12:41
Мнения: 4870
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   30.11.2017 15:45


redo написа:
Diavolo написа:
Не е така. Има много добри филми за супергерои и пр. ;)

като ефекти със сигурност, но другото е пълна боза и творческа немощ :)

задължително от тая графа трябва да махнем двойката Батмани на Бъртън от 90те и Нолан през новия век, мисля че са си перфектни и от към сюжет и ефекти, не случайно и оценките са им високи, жалко само че тая роля на жокера коства живота на Хийт Лейджър, предпочитам да не я бе играл и да си е сред живите, голям потенциал загубихме :-)


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   30.11.2017 16:35


juve написа:
redo написа:
Diavolo написа:
Не е така. Има много добри филми за супергерои и пр. ;)

като ефекти със сигурност, но другото е пълна боза и творческа немощ :)

задължително от тая графа трябва да махнем двойката Батмани на Бъртън от 90те и Нолан през новия век, мисля че са си перфектни и от към сюжет и ефекти, не случайно и оценките са им високи, жалко само че тая роля на жокера коства живота на Хийт Лейджър, предпочитам да не я бе играл и да си е сред живите, голям потенциал загубихме :-)


и поне 3 от филмите за X-Men ....


 
(Extreme Zombies)

Регистриран на: 20.09.2012 12:41
Мнения: 4870
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   30.11.2017 17:49


да и може би първите два спайдърмена с тоби магуайър стават, макар че той е малко сдухан за ролята, но всичко останало си е екстра. Нищо общо новите детски измишльотини, като последната част, която не знайно защо има такъв висок рейтинг явно са гласували децата затова :laugh:


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   30.11.2017 19:59


juve написа:
redo написа:
Diavolo написа:
Не е така. Има много добри филми за супергерои и пр. ;)

като ефекти със сигурност, но другото е пълна боза и творческа немощ :)

задължително от тая графа трябва да махнем двойката Батмани на Бъртън от 90те и Нолан през новия век, мисля че са си перфектни и от към сюжет и ефекти, не случайно и оценките са им високи, жалко само че тая роля на жокера коства живота на Хийт Лейджър, предпочитам да не я бе играл и да си е сред живите, голям потенциал загубихме :-)


Защо му коства живота?

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)

Регистриран на: 20.09.2012 12:41
Мнения: 4870
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   30.11.2017 21:29


bai Momchil написа:
задължително от тая графа трябва да махнем двойката Батмани на Бъртън от 90те и Нолан през новия век, мисля че са си перфектни и от към сюжет и ефекти, не случайно и оценките са им високи, жалко само че тая роля на жокера коства живота на Хийт Лейджър, предпочитам да не я бе играл и да си е сред живите, голям потенциал загубихме :-)


Защо му коства живота?[/quote]
много хапчета за сън е погълнал прекалено се вживя в тая роля, не случайно му дадоха някакъв посмъртен оскар за нея, ако не се лъжа :-)
Best Performance by an Actor in a Supporting Role
The Dark Knight (2008)
Posthumously. The award was accepted by his father, mother and sister. Ledger is the only actor to have won an award in this category after death.


Последна промяна juve на 30.11.2017 21:30, променена общо 1 път



 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   01.12.2017 00:50


redo написа:
Diavolo написа:
Не е така. Има много добри филми за супергерои и пр. ;)

като ефекти със сигурност, но другото е пълна боза и творческа немощ :)


По-долу са ти посочили някои топ филми, бих добавил и Железният човек с култовия Робърт Дауни Мл.

Иначе гледай Пазителите (Watchmen) и пак ще си говорим. Той е просто от друга галактика. Жалко, че няма друг подобен филм. :-)


 
(Extreme Zombies)

Регистриран на: 20.09.2012 12:41
Мнения: 4870
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   01.12.2017 02:48


Diavolo написа:
redo написа:
Diavolo написа:
Не е така. Има много добри филми за супергерои и пр. ;)

като ефекти със сигурност, но другото е пълна боза и творческа немощ :)


По-долу са ти посочили някои топ филми, бих добавил и Железният човек с култовия Робърт Дауни Мл.

Иначе гледай Пазителите (Watchmen) и пак ще си говорим. Той е просто от друга галактика. Жалко, че няма друг подобен филм. :-)

и това шут в гъза (Kick-Ass) е яка пародия на супер героите особено първата част е перфектна, но има малко повече насилие, a втората я превърнаха в тийнеджърска сапунка, жалко :laugh:


Последна промяна juve на 01.12.2017 02:50, променена общо 2 пъти



 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   04.12.2017 01:32


IchWill написа:
Сигурно съм единственият индивид, на когото 3D киното не понесе грам. В продължение на седмица имах такова жестоко главоболие, че нищо не помагаше. А дотогава глава да ме е боляла сериозно 1-2 пъти най-много и тя се оправяше максимум след час-два след прием на аналгин. Като изключим неприятните преживявания след киното, ефектите не бяха нищо особено. Друго си е 4D-то, където в залата подухва ветрец, седалките вибрират и те пръскат с вода :-D Пък и филмчетата са само по 15-20 минути. Говоря от собствения си опит от преди 10 години, сега не знам как е.


Аз от доста време предпочитам театъра пред съвременното кино. Има една душевна аутентика, която е директен контакт с актьора и героя и усещаш присъствието на актьора с vibe-a. Ето сега сега се връщам от премиерата на Танцът Делхи от Народния, на Галин Стоев ( първият чужденец станал ректор на театъра в Тулуза ) и съм страшно доволен. Много добра постановка с дълбок философски замисъл. И коренно си промених мнението за Радина Кърджилова. Тя е просто една фантастично добра актриса!

_________________
Изображение


Последна промяна TheExorcist на 04.12.2017 01:34, променена общо 1 път



 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   15.12.2017 01:10


Междузвездни войни: Последните джедаи (Star Wars: The Last Jedi)
http://www.imdb.com/title/tt2527336/?ref_=nv_sr_2

Хайде на войните! Направих маратон с епизод 7 и веднага след това с предпремиерата на епизод 8 в зала Лукс в Арена Запад. Не знам дали мнението ми е обективно, защото аз съм си хард стар уорс фен и никога няма да предам легендата и да тръгна да плюя, като хиляди уонабита, само защото така е модно...
Хареса ми, забавлявах се, а това е най-важното. Имаше екшън и хумор в изобилие, имаше драма, имаше дори неочакван обрат (за доста хора хайде така да го кажем ще е нещо не съвсем очаквано...).
Актьорите се справят още по-добре в сравнение с епизод 7, Марк Хамил ме изненада много приятно. За съжаление Кари Фишер си е все същото дърво (лека и пръст). Малко попрекалиха с ‘’роботския хумор’’ но това да е проблема.
Ще го гледам отново за втори път, това е достатъчно. Препоръчвам и то на кино.


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 13:45
Мнения: 1875
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   17.12.2017 01:39


Diavolo написа:
Междузвездни войни: Последните джедаи (Star Wars: The Last Jedi)
http://www.imdb.com/title/tt2527336/?ref_=nv_sr_2


тоя филм е обида за стар уорс феновете


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   17.12.2017 16:03


Не е истина как съм се смял

от 1.40 започва.

https://www.youtube.com/watch?v=-TTyL8Yhidw

:-D :laugh: :helpless: :-o

но това си е бизнес за милиарди.
един епизод генерира $1 млрд. само от кино и тройно повече от продажбите на артикули.


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   17.12.2017 16:46


redo написа:
Diavolo написа:
Междузвездни войни: Последните джедаи (Star Wars: The Last Jedi)
http://www.imdb.com/title/tt2527336/?ref_=nv_sr_2


тоя филм е обида за стар уорс феновете
Тоя път за съжаление съм съгласен. Епизод 7 ми хареса много, това обаче...


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Fargo   |   26.12.2017 23:35


Сега пак го гледах след толкова години и се убедих КОЛКО ДОБРО НЕЩО Е ТОВА! Priceless! Must see! :-)

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)

Регистриран на: 20.09.2012 12:41
Мнения: 4870
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   27.12.2017 16:18


вчера си дръпнах и изгледах двата филма на тенис тематика "Борг/Макенроу" и "Битката на половете" и ми харесаха доста не са шедьоври, но доста качествено направени, особено шведския (личи си почерка на европейското кино) малко като трилър приличаше, нямаше много диалози, но атмосферата и актьорската игра бяха превъзходни, особено актьора където играеше Борг все едно е той, а за Шиа Лебьоф не бе лесно да бъде Джони Мак, но се справи и той, то тая роля освен самия Макенроу да си я изиграе е невъзможно почти да бъде пресъздадена от друг. В другия вече си личеше Холивуд повече диалози, комедия и леки елементи на драма, а Ема Стоун и Стив Карел перфектно пресъздадоха Били Джий Кинг и Боби Ригс, наслаждавах се на играта и на двамата, и в двата се опитаха да пресъздадат реални разигравания за онова време, колкото и малко да бяха, те връщат в 70те и 80те за феновете на тениса ги препоръчвам, приятно ще си изкарате, стига да нямате някакви извънземни очаквания :-)


Последна промяна juve на 27.12.2017 16:20, променена общо 1 път



 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 13:45
Мнения: 1875
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   29.12.2017 03:17


Diavolo написа:
redo написа:
Diavolo написа:
Не е така. Има много добри филми за супергерои и пр. ;)

като ефекти със сигурност, но другото е пълна боза и творческа немощ :)


По-долу са ти посочили някои топ филми, бих добавил и Железният човек с култовия Робърт Дауни Мл.

Иначе гледай Пазителите (Watchmen) и пак ще си говорим. Той е просто от друга галактика. Жалко, че няма друг подобен филм. :-)

доста е тъжно, че се цитират точно филми, които визирам.
пазителите съм го гледал преди да предполагаш, че съществува, муден, неориентиран, откровено глупави герои, слаби актьори, заеби...


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   10.01.2018 23:16


Гледайте филма What Happened To Monday, и ще разберете защо Noomi Rapace е една фантастична актриса, вече ми е в топ любимките!

_________________
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   10.01.2018 23:42


TheExorcist написа:
Гледайте филма What Happened To Monday, и ще разберете защо Noomi Rapace е една фантастична актриса, вече ми е в топ любимките!


пуснах си това да видя Нооми, обаче Уил Смит ме отвя отвсякъде ..класик :-D



 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 779 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 39  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг