Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 19.03.2024 08:08



Отговори на тема  [ 779 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 39  Следваща
Филми 2 
Автор Съобщение
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28587
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   22.03.2017 23:22


На всяка цена (Hell or High Water)
http://www.imdb.com/title/tt2582782/?ref_=nv_sr_1
Втори изгледан филм от София Филм Фест.
Много ми хареса. Самата история започва някак си мудно и странно и изведнъж така си се въвлякъл в сценария, че изобщо не усещаш кога е дошъл краят на филма. Не знам точно какъв жанр е това. Кримка, драма, уестърн. Може би по-малко и от трите, но важното е, че се извлича най-доброто. Поне според мен идеята на Дейвид Макенски е била да покаже съвременната Америка в нейното сърце – Тексас на фона на неговото минало. Всичко се каза в едно изречение от рейнджъра команч – ‘’Така както белите заличиха нас команчите, така сега други бели ще заличат вас, но не със сила’’ (явно визирайки банковата институция). Суров, мъжки, каубойски филм. Бен Фостър прави великолепна роля, жалко, че не го номинираха за Оскар. Джеф Бриджес за пореден път демонстрира уникалната си класа. Най-много ми харесаха декорите, визията и операторската работа.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28587
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   22.03.2017 23:22


Лъв: стъпки към дома (Lion)
http://www.imdb.com/title/tt3741834/?ref_=nv_sr_1

Хареса ми. Но не знам този филм на кой зрител няма да се хареса... Самата история е затрогваща и въвличаща, няма как да не те остави равнодушен.
Първата половина от филма с малкия Сару (оказал се Шеру или Лъв) в ролята на невероятния Съни Павар бе много по-силна и емоционална. Бе показана цялата реална мизерия в Индия в един изключително суров реализъм.
Изненадан съм от играта на Никол Кидман. Напълно заслужена номинация. Дев Пател също ми хареса, но малкия Павар заслужаваше повече номинацията. Страхотни декори и отлична работа на директора на операторите.
А от гугъл няма начин да не са много доволни от широкия отзвук на филма...


Аз, Даниел Блейк (I, Daniel Blake)
http://www.imdb.com/title/tt5168192/?ref_=nv_sr_1

Шести филм от СФФ.
Много ми хареса.
За съжаление в киносалона точно до мен бе една не малка групичка от Натфиз, млади студентчета дошли на поредния филм от феста да попият малко как се правят нещата. Е, явно нещата никога няма да се направят след като през цялото време си ровичкаха в телефоните и се прозяваха, а след филма чух да казват, че по-безсмислен филм не са гледали?! Изобщо прави ми впечатление, че освен възрастните ценители на киното идват много млади момчета и момичета, които се занимават с киноизкуство но от това което редовно виждам е, че идват сякаш по задължение, не виждам живец, няма радост и светлина в очите. С подобен подход явно и в близкото ни бъдеще няма да видим нищо читаво или по-различно от Воевода и Откраднат живот, а това се води едва ли не за елита в момента...
Както и да е, да се върна на филма. Лично за мен този филм може да се обрисува с едно изречение – един искрен, прям манифест срещу бюрокрацията и нейните студени пипала, които като дементори изсмукват достойнството и живота на хората. Даниел Блейк е като съвременен Дон Кихот тръгнал на един безнадежден и обречен поход срещу непоклатимите вятърни мелници на съвременното ни общество. Типичния британски черен хумор, който обожавам е на лице. Диалозите въвличат и приковават вниманието, а Дейв Джоунс и Хейли Скуайърс са великолепни. Един обикновен филм с една простичка история, но разказана и показана толкова добре, че не ти се иска да свършва.
Препоръчвам!


Джон Уик 2 (John Wick: Chapter 2)
http://www.imdb.com/title/tt4425200/?ref_=nv_sr_1

Ооо, задължително да се гледа на кино! Бих казал по-добър от първия филм. Декорите, звука, монтажа и операторската работа са на световно ниво, атмосферата е убийствена, а хореографията на бойните сцени е един път.
Хеви метъл филм отвсякъде!


Лудетини (La pazza gioia)
http://www.imdb.com/title/tt4621872/?ref_=nv_sr_1

Седми филм от СФФ, с което и закривам тазгодишния фестивал.
Хареса ми, при това много. Филма е по-скоро ориентиран към женска публика, но мен определено ме докосна и въздейства.
С една дума две жени, които са пълни противоположности като характер (едната е екстраверт, а другата интроверт) стават първи приятелки тръгвайки на бунтарски протест срещу догмите в обществото, което ги е анатемосало като ‘луди’ без да се интересува за причините довели до това им душевно състояние. Двете бягат от една модерна психиатрична клиника и тръгват да търсят щастието в света на ‘нормалните’ Валерия и Микаела са прекрасни в своите роли и приковават цялото внимание с присъствието си. Хубавото на филма е, че не следва добре познатите клишета на жанра. Това е една по-скоро ведра история в която хумора преобладава, но не спестява нищо от лошото и грозното в живота и на двете главни героини. Явно целта на Паоло Вирдзи е била да покаже и че най-тежкия грях или престъпление може да се покаже и разкаже с усмивка. За някои може да е скандално и твърде смело, а за мен това е един много находчив прийом.
Препоръчвам!


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6709
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   26.03.2017 18:40


Diavolo написа:
Лъв: стъпки към дома (Lion)
http://www.imdb.com/title/tt3741834/?ref_=nv_sr_1

Хареса ми. Но не знам този филм на кой зрител няма да се хареса... Самата история е затрогваща и въвличаща, няма как да не те остави равнодушен.
Първата половина от филма с малкия Сару (оказал се Шеру или Лъв) в ролята на невероятния Съни Павар бе много по-силна и емоционална. Бе показана цялата реална мизерия в Индия в един изключително суров реализъм.
Изненадан съм от играта на Никол Кидман. Напълно заслужена номинация. Дев Пател също ми хареса, но малкия Павар заслужаваше повече номинацията. Страхотни декори и отлична работа на директора на операторите.
А от гугъл няма начин да не са много доволни от широкия отзвук на филма...


Аз, Даниел Блейк (I, Daniel Blake)
http://www.imdb.com/title/tt5168192/?ref_=nv_sr_1

Шести филм от СФФ.
Много ми хареса.
За съжаление в киносалона точно до мен бе една не малка групичка от Натфиз, млади студентчета дошли на поредния филм от феста да попият малко как се правят нещата. Е, явно нещата никога няма да се направят след като през цялото време си ровичкаха в телефоните и се прозяваха, а след филма чух да казват, че по-безсмислен филм не са гледали?! Изобщо прави ми впечатление, че освен възрастните ценители на киното идват много млади момчета и момичета, които се занимават с киноизкуство но от това което редовно виждам е, че идват сякаш по задължение, не виждам живец, няма радост и светлина в очите. С подобен подход явно и в близкото ни бъдеще няма да видим нищо читаво или по-различно от Воевода и Откраднат живот, а това се води едва ли не за елита в момента...
Както и да е, да се върна на филма. Лично за мен този филм може да се обрисува с едно изречение – един искрен, прям манифест срещу бюрокрацията и нейните студени пипала, които като дементори изсмукват достойнството и живота на хората. Даниел Блейк е като съвременен Дон Кихот тръгнал на един безнадежден и обречен поход срещу непоклатимите вятърни мелници на съвременното ни общество. Типичния британски черен хумор, който обожавам е на лице. Диалозите въвличат и приковават вниманието, а Дейв Джоунс и Хейли Скуайърс са великолепни. Един обикновен филм с една простичка история, но разказана и показана толкова добре, че не ти се иска да свършва.
Препоръчвам!


Джон Уик 2 (John Wick: Chapter 2)
http://www.imdb.com/title/tt4425200/?ref_=nv_sr_1

Ооо, задължително да се гледа на кино! Бих казал по-добър от първия филм. Декорите, звука, монтажа и операторската работа са на световно ниво, атмосферата е убийствена, а хореографията на бойните сцени е един път.
Хеви метъл филм отвсякъде!


Лудетини (La pazza gioia)
http://www.imdb.com/title/tt4621872/?ref_=nv_sr_1

Седми филм от СФФ, с което и закривам тазгодишния фестивал.
Хареса ми, при това много. Филма е по-скоро ориентиран към женска публика, но мен определено ме докосна и въздейства.
С една дума две жени, които са пълни противоположности като характер (едната е екстраверт, а другата интроверт) стават първи приятелки тръгвайки на бунтарски протест срещу догмите в обществото, което ги е анатемосало като ‘луди’ без да се интересува за причините довели до това им душевно състояние. Двете бягат от една модерна психиатрична клиника и тръгват да търсят щастието в света на ‘нормалните’ Валерия и Микаела са прекрасни в своите роли и приковават цялото внимание с присъствието си. Хубавото на филма е, че не следва добре познатите клишета на жанра. Това е една по-скоро ведра история в която хумора преобладава, но не спестява нищо от лошото и грозното в живота и на двете главни героини. Явно целта на Паоло Вирдзи е била да покаже и че най-тежкия грях или престъпление може да се покаже и разкаже с усмивка. За някои може да е скандално и твърде смело, а за мен това е един много находчив прийом.
Препоръчвам!


Гледа ли някои от българските филми? Аз само ''Христо'', но по-скоро по задължение, защото в главната роля е братчедчето ми, който спечели ''Златната Роза'' миналия Септември за най-добра мъжка роля, а филма бе отличен за Награда за най добър-филм за "Христо" в категория Promising Debuts Competition на LET'S CEE FILM FESTIVAL in Vienna.
[url]Награда за най добър-филм за "Христо" в категория Promising Debuts Competition на LET'S CEE FILM FESTIVAL in Vienna[/url]

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10346
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   26.03.2017 18:50


Томич, я оправи линка, копеле плз.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6709
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   26.03.2017 19:05


TheExorcist написа:
Diavolo написа:
Лъв: стъпки към дома (Lion)
http://www.imdb.com/title/tt3741834/?ref_=nv_sr_1

Хареса ми. Но не знам този филм на кой зрител няма да се хареса... Самата история е затрогваща и въвличаща, няма как да не те остави равнодушен.
Първата половина от филма с малкия Сару (оказал се Шеру или Лъв) в ролята на невероятния Съни Павар бе много по-силна и емоционална. Бе показана цялата реална мизерия в Индия в един изключително суров реализъм.
Изненадан съм от играта на Никол Кидман. Напълно заслужена номинация. Дев Пател също ми хареса, но малкия Павар заслужаваше повече номинацията. Страхотни декори и отлична работа на директора на операторите.
А от гугъл няма начин да не са много доволни от широкия отзвук на филма...


Аз, Даниел Блейк (I, Daniel Blake)
http://www.imdb.com/title/tt5168192/?ref_=nv_sr_1

Шести филм от СФФ.
Много ми хареса.
За съжаление в киносалона точно до мен бе една не малка групичка от Натфиз, млади студентчета дошли на поредния филм от феста да попият малко как се правят нещата. Е, явно нещата никога няма да се направят след като през цялото време си ровичкаха в телефоните и се прозяваха, а след филма чух да казват, че по-безсмислен филм не са гледали?! Изобщо прави ми впечатление, че освен възрастните ценители на киното идват много млади момчета и момичета, които се занимават с киноизкуство но от това което редовно виждам е, че идват сякаш по задължение, не виждам живец, няма радост и светлина в очите. С подобен подход явно и в близкото ни бъдеще няма да видим нищо читаво или по-различно от Воевода и Откраднат живот, а това се води едва ли не за елита в момента...
Както и да е, да се върна на филма. Лично за мен този филм може да се обрисува с едно изречение – един искрен, прям манифест срещу бюрокрацията и нейните студени пипала, които като дементори изсмукват достойнството и живота на хората. Даниел Блейк е като съвременен Дон Кихот тръгнал на един безнадежден и обречен поход срещу непоклатимите вятърни мелници на съвременното ни общество. Типичния британски черен хумор, който обожавам е на лице. Диалозите въвличат и приковават вниманието, а Дейв Джоунс и Хейли Скуайърс са великолепни. Един обикновен филм с една простичка история, но разказана и показана толкова добре, че не ти се иска да свършва.
Препоръчвам!


Джон Уик 2 (John Wick: Chapter 2)
http://www.imdb.com/title/tt4425200/?ref_=nv_sr_1

Ооо, задължително да се гледа на кино! Бих казал по-добър от първия филм. Декорите, звука, монтажа и операторската работа са на световно ниво, атмосферата е убийствена, а хореографията на бойните сцени е един път.
Хеви метъл филм отвсякъде!


Лудетини (La pazza gioia)
http://www.imdb.com/title/tt4621872/?ref_=nv_sr_1

Седми филм от СФФ, с което и закривам тазгодишния фестивал.
Хареса ми, при това много. Филма е по-скоро ориентиран към женска публика, но мен определено ме докосна и въздейства.
С една дума две жени, които са пълни противоположности като характер (едната е екстраверт, а другата интроверт) стават първи приятелки тръгвайки на бунтарски протест срещу догмите в обществото, което ги е анатемосало като ‘луди’ без да се интересува за причините довели до това им душевно състояние. Двете бягат от една модерна психиатрична клиника и тръгват да търсят щастието в света на ‘нормалните’ Валерия и Микаела са прекрасни в своите роли и приковават цялото внимание с присъствието си. Хубавото на филма е, че не следва добре познатите клишета на жанра. Това е една по-скоро ведра история в която хумора преобладава, но не спестява нищо от лошото и грозното в живота и на двете главни героини. Явно целта на Паоло Вирдзи е била да покаже и че най-тежкия грях или престъпление може да се покаже и разкаже с усмивка. За някои може да е скандално и твърде смело, а за мен това е един много находчив прийом.
Препоръчвам!


Гледа ли някои от българските филми? Аз само ''Христо'', но по-скоро по задължение, защото в главната роля е братчедчето ми, който спечели ''Златната Роза'' миналия Септември за най-добра мъжка роля, а филма бе отличен за Награда за най добър-филм за "Христо" в категория Promising Debuts Competition на LET'S CEE FILM FESTIVAL in Vienna.

Sheise!

http://bnr.bg/post/100811142

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28587
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   26.03.2017 20:39


Не, гола вода са от това което чух.
Чакам сега Възвишение, мисля, че там ще изкочи нещо хубаво.


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6709
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   28.03.2017 14:41


Diavolo написа:
Не, гола вода са от това което чух.
Чакам сега Възвишение, мисля, че там ще изкочи нещо хубаво.


Аз не съм го чувал, но знам, че са гола вода, просто лични убеждения.

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28587
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   28.03.2017 16:12


Има и един друг нов. ''Бензин'' или БГ отговора на Бързи и яростни. С Блатечки в главната роля. Прогнозите са, че ще избие рибата и ще направи 1.5 млн. лв. приходи. :outofspace:


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6709
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   29.03.2017 03:15


Diavolo написа:
Има и един друг нов. ''Бензин'' или БГ отговора на Бързи и яростни. С Блатечки в главната роля. Прогнозите са, че ще избие рибата и ще направи 1.5 млн. лв. приходи. :outofspace:


Знам. Привлекъл е Майкъл Медсън и любимеца ми от Годсмак Съли Ерна! Гледах трейлъра! Заснет е за 1 милион евро, но ще кешира доста! Не харесвам Блатечки, но в сучая добре е направил нещата!

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28587
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   30.03.2017 20:33


Франки и Алис (Frankie and Alice)
http://www.imdb.com/title/tt1221208/
Никак не е лош, става за едно гледане. Хубаво изпълнение на Хали Бери, която по принцип не харесвам особено, но тук се раздава на макс.
Филмът е по истинска история, и разказва за една стриптийзьорка в която жевеят още две личности... Неин партньор във филма е Стелан Скарсгард, който не прави нищо особено. Целия филм се изнася от Бери.


Петдесет нюанса по-тъмно (Fifty Shades Darker)
http://www.imdb.com/title/tt4465564/?ref_=nv_sr_1

Така, знам, че е модерно е да се плюе по 50 нюанса и повярвайте ми аз не исках да съм в тази яростна световна групичка. Опитах се да подходя с минимум очаквания и с много позитивно настроение. Ей Богу, дадох пълния шанс на филма да ми хареса поне малко и да не се чувствам като идиот, че съм дал пари за това нещо и не можах и не можах. Ами насила хубост не става, казали са го хората. Което си е зле си е зле. Какво да кажа. Филма, че е слаб е ясно, но той прост е ужасно скучен, в него няма нищо, абсолютно нищо. Трагична актьорска игра, Дакота много зле този път, спомням си, че в предния филм ми хареса съвсем мъничко, а сега бе като дрогирана. Джейми си е същото дърво. Фабулата е отчайваща. Умът ми не го побира как може този продукция да носи милиони долари приходи и какво толкова намират жените в него? И разбира се и в книгите. Светът е полудял!


Признак на живот (Life)
http://www.imdb.com/title/tt5442430/?ref_=nv_sr_1

Уфф, както обичам да казвам хеви метал филм, яката железария! Препоръчвам на всички фенове на НФ и хоръра. Това е пришълецът на 21 век!
ОК, има минуси. Героите бяха някак си повърхностни и празни, не можаха да избягат и от клишетата, но плюсовете са много повече. Фантастична сценография, удивителна работа на операторите, страхотен монтаж, перфектни специални ефекти. Калвин (името на нещото приличащо на октопод) бе наистина зловещ. По принцип много рядко ме побиват тръпки като гледам подобен тип филми, защото съм претръпнал (по традиция аз мелям всичко което се води хорър от класики до пълни простотии и еднодневки) отдавна, но като го гледах това мръсно, гадно и слузето същество усетих ледени капки по гърба ми. Усещах присъствието му все едно ме дебне из киносалона и току виж изкочи от предния ред. Атмосферата от ведра и изпълнена със закачки между екипажа се превърна в една крайно мрачна и тягостна такава, а кораба стана истинска кланица. За да се постигне всичко това голямата заслуга е на режисьора на филма.

спойлери
Едно нещо ме издразни доста. Когато Калвин бе извън станцията как така изведнъж се озова в крачола на ‘’татко’’ си не можах да разбера, явно ще трябва пак да гледам този момент. Моля други гледали филма да изкоментират тази малко нереална сцена.
А финалът бе брутален! Но пък от друга страна на можаха да ме изненадат/излъжат, защото очаквах точно това да се случи.


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6709
Отговори с цитат
Мнение  Сталоун се оттегля от The Expendables   |   01.04.2017 03:26


http://www.msn.com/en-us/movies/news/sylvester-stallone-departs-%e2%80%98the-expendables%e2%80%99-franchise/ar-BBz8eoO

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28587
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   06.04.2017 16:59


Дух в броня (Ghost in the Shell)
http://www.imdb.com/title/tt1219827/?ref_=nv_sr_1

оффф, е как може. Значиии това бе един от най-чаканите от мен филми, защото съм много голям фен на анимето, което си е класика в жанра. Разбира се още като разбрах кой ще е режисьор и че оФцата Скарлет Йохансон е избрана в главната роля очакванията ми доста се занижиха и въпреки това останах разочарован. Очертава се поредния провал за Парамаунт, изобщо там явно са го закъсали здраво, защото все повече затъват, но да се оправят.
Значи ефектите са уникални, графиката е убийствена, но до там. Не може да залагаш само на визуалното, а историята ти да виси във въздуха. Истинска подигравка с една мега японска класика. И сигнална лампичка за Уорнър да не правят Акира, защото ако окепазят този проект, то ще настане революция, защото говорим за библията на анимето.
Та значи става въпрос за един дистопичен свят в който хората и роботите са тясно свързани и хората за да живеят по-дълго и да не боледуват си имплантират синтетични части, а пък героинята на Скарлет е първия по рода си ‘дух в черупка’ жив, изцяло работещ човешки мозък сложен в изцяло синтетично тяло. ОК, но ‘’гениите’’ от Парамаунт заедно с режисьора послушко са изкоренили цялата философия на апонската анимация, всъщност аз не видях никаква философия, никаква вътрешна борба в ‘’Майора’’
Ако Мамору Оши не беше създал тази класика, може би нямаше да видим Матрицата, а много американски класици в НФ жанр са черпили идея от комикса и анимето, начело със Стивън Спилбърг и Джеймс Камерън.
И хоп изведнъж Парамаунт решават да филмират едно нещо, което много трудно може да се разкаже за 2 часа, наемат един некадърник и една актриса за която всички знаем, че освен да гледа тъпо друго не може да прави. Е как после да има успех??? Направо сън бесен.
Значи философията на анимето бе съвсем друга. Че човешката цивилизация е обречена, че бъдещето е на една нова пост-човешка ера и че пътят е към един свят в който само съзнанията ни общуват, пуснати на свобода в необятната мрежа. Тук това бе много слабо засегнато, краят бе съвсем различен, изобщо все едно гледаме две съвсем различни неща. Но да оставим това. Не бяха добре изградени образите на героите, всичко бе скалъпено набързо, съшито с бели конци, за да има повече време за ефекти (е тях наистина си ги биваше). Много ефектен момент бе когато ‘’Майора’’ a.k.a. Мотоко Кусонаги ‘изчезваше’ Това във филма бе само впечатляващ спец ефект, докато в анимето по този начин тя търсеше своето ‘Аз’ - в този суров и жесток свят по този начин Мотоко бягаше от него и изпадаше във философски размисли и вътрешно търсене.
За финал, може би ще се хареса на хора, които и хал хабер си нямат от оригинала, който е с култов статус изобщо в световен мащаб, но всъщност едва ли ще се хареса и на тях, защото в 21 век вече сме се нагледали на какви ли не изумителни ефекти и вече трудно може да бъдем изненадани и захласнати, така че на първо място излиза най-простичкото и най-трудното нещо за всеки един филм – историйката.
За финал, ако от Уорнър наистина решат да правят Акира, то за бога не изменяйте нищо!!! И викнете за режисьор Дени Вилньов или Зак Снайдер и не викайте известни и разпознаваеми актьори, пример ‘’Пазителите’’ на Снайдер, който за мен е един от най-великите филми правени някога.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28587
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   19.04.2017 19:15


Бързи и яростни 8 (The Fate of the Furious)
http://www.imdb.com/title/tt4630562/?ref_=nv_sr_1

С всеки изминал филм затъват все повече и повече. Този иначе превърнал се в култов франчайз отдавна не е това което беше и за което бе създаден. Огромния финансов успех превърна филма в някакво жалко подобие на Джеймс Бонд (разбира се сравнението с Бонд не издържа), че даже и го надмина. Абсурдни гонитби, престрелки и битки. Имам усещането, че в следващия девети филм (а такъв ще има със сигурност след като само за 1 уикенд, филмът направи $550 млн. долара приходи в световен мащаб) екипът на Доминик Торето ще приземят снегомобил на тъмната страна на луната, докато извънземни ги гърмят със светлинни торпеда, които обаче нашите невиждани герои ще местят с ръце накъдето си пожелаят...
Клишета, баналности, всичко бе предвидимо, дори и преминаването на ‘’добрата страна’’ на Джейсъм Стейтъм не спасява филма. Но докато в Китай този филм прави 200 млн. за три дена ще има и още и още безумия...


 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 01.07.2012 08:22
Мнения: 3827
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   19.04.2017 21:21


Този не съм го гледал още, но то е ясно какво може да се очаква... а и първите две части, които се водят за най-добрите, понеже бяха много реални - такъв е жанра просто...


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10346
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   19.04.2017 21:26


Първия го гледах веднъж, кажи-речи насила, покрай жена ми. За щастие не са ми останали почти никакви спомени от съдържанието.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6709
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   20.04.2017 22:38


Diavolo написа:
Бързи и яростни 8 (The Fate of the Furious)
http://www.imdb.com/title/tt4630562/?ref_=nv_sr_1

С всеки изминал филм затъват все повече и повече. Този иначе превърнал се в култов франчайз отдавна не е това което беше и за което бе създаден. Огромния финансов успех превърна филма в някакво жалко подобие на Джеймс Бонд (разбира се сравнението с Бонд не издържа), че даже и го надмина. Абсурдни гонитби, престрелки и битки. Имам усещането, че в следващия девети филм (а такъв ще има със сигурност след като само за 1 уикенд, филмът направи $550 млн. долара приходи в световен мащаб) екипът на Доминик Торето ще приземят снегомобил на тъмната страна на луната, докато извънземни ги гърмят със светлинни торпеда, които обаче нашите невиждани герои ще местят с ръце накъдето си пожелаят...
Клишета, баналности, всичко бе предвидимо, дори и преминаването на ‘’добрата страна’’ на Джейсъм Стейтъм не спасява филма. Но докато в Китай този филм прави 200 млн. за три дена ще има и още и още безумия...


Никога не съм бил фен на тази игра! Първите два ставаха, после само компютърни игри. Не е моя тип. Предпочитам да си джиткам на формулата. А тва дет викаш с извънземните май наистина вече само в Азия върви. Особено в Корея, тея там са луди, имам едни познати, тия живеят с екрана и анимацията е нормален човешки живот там. Not my thing buddy, аз все повече си се връщам към театъра!

Само да вмъкна, чудя се ако стане един power cut, хипотетично, тия как ще оцелеят??? Младеж зависима изцяло от електроника ... То и ние сме такива, ама ония са много по-зле!

_________________
Изображение


Последна промяна TheExorcist на 20.04.2017 22:43, променена общо 1 път



 
(Primus Maximus)

Регистриран на: 18.08.2012 16:45
Мнения: 9862
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   22.04.2017 12:43


TheExorcist написа:
Само да вмъкна, чудя се ако стане един power cut, хипотетично, тия как ще оцелеят??? Младеж зависима изцяло от електроника ... То и ние сме такива, ама ония са много по-зле!


Ние помним какво е без електроника и бързо ще се съвземем, сигурен съм, но тези, които сега са на между 10 и 20 години масово ще се самоубиват - и не само в Корея.


 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 01.07.2012 08:22
Мнения: 3827
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   23.04.2017 06:26


Абе то това ако се случи умрелите джаджи с които са свикнали всички ще е най-малкият проблем - вече си представих апокалиптичната картинка ;-)


 
(Синята Лавина)

Регистриран на: 16.09.2012 18:29
Мнения: 506
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   23.04.2017 22:56


Diavolo написа:

Джон Уик 2 (John Wick: Chapter 2)
http://www.imdb.com/title/tt4425200/?ref_=nv_sr_1

Ооо, задължително да се гледа на кино! Бих казал по-добър от първия филм. Декорите, звука, монтажа и операторската работа са на световно ниво, атмосферата е убийствена, а хореографията на бойните сцени е един път.
Хеви метъл филм отвсякъде!


Не ми хареса - звук монтаж и ефекти бол, но сценарий никакъв, върви някакъв младеж и избива всички с по 2 изстрела - това го гледахме вече в първата част....очаквах нещо по различно във втората....тц пак същото

Засега най-доброто за тая година е Великата Стена.

_________________
https://trimart.bg


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6709
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   28.04.2017 09:03


alessandron написа:
TheExorcist написа:
Само да вмъкна, чудя се ако стане един power cut, хипотетично, тия как ще оцелеят??? Младеж зависима изцяло от електроника ... То и ние сме такива, ама ония са много по-зле!


Ние помним какво е без електроника и бързо ще се съвземем, сигурен съм, но тези, които сега са на между 10 и 20 години масово ще се самоубиват - и не само в Корея.


Не знам брат, писнА ми от тези ефекти и гръмки шитни. Аз от доста време си предпочитам театъра и да видя хората как играят, не да ми го нарисува компютър. Снощи гледах няква 3Д шитня и заспах. Искам истинско актьорско майсторство, такова, че ЧОВЕКЪТ да владее нещата, не технологията! :stop:

_________________
Изображение


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 779 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 39  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг