Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 10:38



Отговори на тема  [ 779 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39  Следваща
Филми 2 
Автор Съобщение
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   24.03.2019 15:51


Аха, разбирам. Значи всъщност netflix.bg няма, а хората се регват и дърпат от американската платформа. А как става плащането?

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   24.03.2019 16:12


Не знам, не съм плащал, защото без превод не ме вълнуват. Следя иначе новините и вярвам, че до година ще имаме и .бг (не че някой е загатнал, но е неминуемо според мен).


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   24.03.2019 16:28


Добре де, всичките тези филми, които вървят по кината нали вече са преведени, а те съвсем не са малко. Като сложиш и вече преведените сериали, контингентът нараства още повече. Ясно е, че Бг не е кой знае какъв пазар откъм потенциал, пък и дали ще стъпи там или не, решението си е на самия Нетфликс. Единственото, което всъщност ме учудва е, че има хора, съгласни да плащат за непреведени филми. Със сигурност има и такива, които боравят с езика достатъчно добре, но ми е трудно да разбера останалите.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   24.03.2019 16:32


Diavolo написа:
Цялата платформа. Падна искането на американско айпи, т.е. може да си направиш една нормална регистрация, но вътре нищо не е преведено на български.
Както например HBO GO, която ми е любимата платформа. Но ако някой започне легално да превежда сериалите и филмите на Нетфликс ще избие рибата, а аз съм първа маймунка на клона. :-)


Нетликс е огромна платформа, не е елементарна работа да сложиш субтитри на всичко, а и в БГ огромна част от хората поназнайват английски, така, че спокойно може да си го гледат с английски субтитри, както аз го гледам тук.
Иначе тук всичко си е преведено на английски, аз съм изгледал няколко испанскоезични сериала с английски субтитри.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   24.03.2019 16:34


Не е казано да се превежда всичко...
Но да се започна отнякъде с някаква база и така след това се добавя/ъпдейтва регулярно. ХБО ГО БГ например не е същото като американското или чешкото и т.н.


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   24.03.2019 16:38


SUBXERO написа:
Добре де, всичките тези филми, които вървят по кината нали вече са преведени, а те съвсем не са малко. Като сложиш и вече преведените сериали, контингентът нараства още повече. Ясно е, че Бг не е кой знае какъв пазар откъм потенциал, пък и дали ще стъпи там или не, решението си е на самия Нетфликс. Единственото, което всъщност ме учудва е, че има хора, съгласни да плащат за непреведени филми. Със сигурност има и такива, които боравят с езика достатъчно добре, но ми е трудно да разбера останалите.



под преведен имаш впредвид германски/български субтитри, а не германски/български дублаж или ? Защото ако е второто, както е по телевизията в България ...бляяяя :sick:


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   24.03.2019 16:39


аз поне имам предвид оригинално аудио и титри на Бг.


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   24.03.2019 16:44


Diavolo написа:
аз поне имам предвид оригинално аудио и титри на Бг.
Точно това имам и аз предвид. Всичко останало е безсмислено за бг условия. По кината филмите вървят точно в такъв формат, или?

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   24.03.2019 16:51


Да, на кино е точно така. Както и трябва да е. А не като Германия, Франция, Италия, Испания и пр. където всичко се дублира доколкото съм запознат.


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   24.03.2019 16:51


Balleta написа:
SUBXERO написа:
Добре де, всичките тези филми, които вървят по кината нали вече са преведени, а те съвсем не са малко. Като сложиш и вече преведените сериали, контингентът нараства още повече. Ясно е, че Бг не е кой знае какъв пазар откъм потенциал, пък и дали ще стъпи там или не, решението си е на самия Нетфликс. Единственото, което всъщност ме учудва е, че има хора, съгласни да плащат за непреведени филми. Със сигурност има и такива, които боравят с езика достатъчно добре, но ми е трудно да разбера останалите.



под преведен имаш впредвид германски/български субтитри, а не германски/български дублаж или ? Защото ако е второто, както е по телевизията в България ...бляяяя :sick:
Остави я ти Германия в момента, за България говорим. Оригинално аудио + бг субтитри е идеално.

Иначе тук в Германия ги има и двете възможности. Младото поколение, което е много по-напред в материала с английския е на път (надявам се) да разчупи властващия от десетилетия стереотип с немското аудио, колкото и изпипано и професионално да е направено то. Най-добре е човек да има възможност за избор.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   24.03.2019 16:54


Всъщност, ако човек знае сносен английски е най-добре да гледа точно американската платформа която естествено показва 100% от шоутата и филмите, всички останали платформи на Нетфликс по света са ограничени, примерно немската включва едва 35-40% от това което включва американската. Това при условие, че америкаската платформа не е блокирана на географки принцип.


Последна промяна Balleta на 24.03.2019 16:55, променена общо 1 път



 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   24.03.2019 16:58


Balleta написа:
Всъщност, ако човек знае сносен английски е най-добре да гледа точно американската платформа която естествено показва 100% от шоутата и филмите, всички останали платформи на Нетфликс по света са ограничени, примерно немската включва едва 35-40% от това което включва американската. Това при условие, че америкаската платформа не е блокирана на географки принцип.
Бе да, ама като плащам на немската, честно казано не ми се плаща и на американската, само защото там евентуално мога да намеря нещо, което го няма на немската. Аз така или иначе по филми и сериали не си падам, жената и дъщерята гледат преди всичко там. Аз преди няколко седмици реших да понаваксам и си абонирах DAZN. Друго не ми трябва.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   24.03.2019 17:15


Гледай има един страшен немски сериал, ''Вавилон Берлин''

https://www.imdb.com/title/tt4378376/


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   24.03.2019 17:54


Diavolo написа:
Гледай има един страшен немски сериал, ''Вавилон Берлин''

https://www.imdb.com/title/tt4378376/
Знам го, да, тук вървя и имаше големи реклами. Ама нали ти казвам, сериали почти не гледам, освен ако не отлепя нещо покрай жена ми. Те в момента с дъщеря ми тъкмо привършват Pretty Little Liars. Няма просто как да седна да си губя времето с подобни неща.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   02.05.2019 00:54


https://impressio.dir.bg/horar/grobishte-za-domashni-lyubimtsi-kachestven-horar-v-plitchinite

Гробище за домашни любимци, римейк по Стивън Кинг, не съм го гледал още, отзиви?

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   03.05.2019 21:26


Отмъстителите: Краят (Avengers: Endgame)
https://www.imdb.com/title/tt4154796/?r ... f_=nv_sr_1

Разочарован съм. Това трябваше да е апотеоза на 11 години Марвъл Вселената, вместо това видях един класически клиширан фен сървис, но много лошо поднесен. Война без край бе с класа над това. Този последен филм ми е трудно да го класирам дори в топ 5 на всички филми от Марвъл. Тор и Хълк бяха истински гротески, хумора отчайващ, финалната битка под всякаква критика, супер дразнещата политкоректност дори не искам да я намесвам. Танос също беше карикатура на себе си, а реално той изнесе предния филм.
Всъщност по-скоро гледахме някакъв микс между Железния човек и Капитан Америка. Всички останали бяха на фон. Нямаше шокиращи туистове, в нито един момент не бях изненадан, може би единствено не можах да предвидя, че най-красивия американски задник ще изживее живота си с Пеги. Това бе добро. И тази манипулация с ‘’машината на времето’’ всъщност не реши основния проблем, защото американския задник нулира реалността и Танос би трябвало все още да е жив и опасността пак си я има. За сметка на това ще гледаме Локи в алтернативна Вселена, която създаде като избяга. С този манипулиране на времето си отварят вратичката за всякакви възможни продължения, ново начало за героите и какво ли още не. И така ще е докато свят светува след като младите само това гледат и обсъждат.


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 13:45
Мнения: 1875
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   20.12.2019 02:36


Който си е мислел, че по-зле от The Last Jedi няма как да бъде, ще бъде силно разочарован от способностите си за прогнози, The Rise Of Skywalker е такъв потрес, че трудно могат да се намерят думи да се опише...


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   20.12.2019 09:23


Не съм го гледал още (за съжаление няма да се сдържа и ще отида със сигурност), но още от трейлъра си личеше че ще е така :)


 

Регистриран на: 23.09.2012 15:39
Мнения: 1464
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   20.12.2019 10:43


Вече си спомняме с умиление дните, когато мислехме, че Джар-Джар Бинкс е дъното...или пък вмъкнатата холограма на Хейдън Кристенсен в края на Джедаите...
Фен на Star Wars от началото на века: "-Е не може да е по-зле!". Такъв от 2019 (цитирайки една друга сага, дето продуцентите ѝ ебаха майката): "Oh, my sweet summer child..." :wave:


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   20.12.2019 10:45


Дъртаци сте и затова така говорите :laugh:

Ще го гледам и ще коментирам и аз. Вероятно ще съм на същото мнение, щото и аз съм взел дал :laugh:

_________________
Изображение


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 779 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг