Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 20:52



Отговори на тема  [ 231 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Следваща
Книги 2 
Автор Съобщение

Регистриран на: 08.12.2012 15:27
Мнения: 760
Отговори с цитат
Мнение  Re: Книги - 2 тема   |   01.08.2016 20:51


Я да посъживя малко темата с малко книжни ревюта. Последно съм говорила за Колийн Маккълоу и нейната Колекционерът на пеперуди и заявих, че не съм очарована от нея. Признавам си, краят беше изненадващ и ми хареса, но това не промени цялостното ми мнение за книгата. Ето какво прочетох през останалото време:
1. Дъглас Адамс - Почти безобидна: Не знам дали споделих цялостното си впечатление за Пътеводител на галактическия стопаджия, но ако не съм, ще го направя. Поредицата започва доста добре и първите книги ми бяха изключително забавни, третата ми беше изключително мъчителна за четене и едвам я добутах, четвъртата не беше лоша, но само дотам, а петата ме изненада приятно, защото очаквах да удари дъното, а тя ми напомни донякъде на очарованието от първите две, но само донякъде. Оценката ми за нея е 3.5/5.
2. Джон Гришам - Кралят на исковете: След като Гришам успя да ме грабне с Фирмата и ме забавляваше искрено с Да пропуснеш Коледа, очаквах с нетърпение да се потопя в следващата негова книга. И тук ударих сериозно на камък. Самата книга започна добре, но по едно време започна да ми става скучна и предвидима, а финалът удари дъното. В крайна сметка смятам, че става за едно четене, но не бих си я причинила отново за нищо на света. Оценка 3/5.
3. Труман Капоти - Закуска в "Тифани": Това ми беше първа среща с Капоти и честно казано си нямах и на представа какво ме очаква. Оказа се очарователна история, главната героиня ми беше интересна и изпитвах към нея противоречиви чувства: от една страна ми беше симпатична, а от друга ми идеше да я халосам с тиган по главата. Главният герой също ми се понрави. Смятам да я препрочета някой ден, защото с ужас установявам, че вече не я помня :oops: Оценка 4/5.
4. Стивън Кинг - Бягащият човек: Като огромен почитател на Кинг и антиутопиите, очаквах тази книга с голямо нетърпение и не съжалявам нито за миг. Книгата много ми хареса, беше изпълнена с динамика, напрежение и обрати. Успя да ми влезе под кожата и не можех да се откъсна от нея. Оценка 5/5.
5. Томас Харис - Черна неделя: След като преди 5 години Червения дракон успя да ме завладее, реших да се пробвам с първата му книга. По принцип психотрилърите са ми едни от любимите книги, но този специално едвам успях да го изтърпя. Книгата е идеална за сценарий на екшън филм, но нищо повече. Оценка 2/5.
6. Артър Хейли - Хотел: След неуспешния опит с първата му творба, която на всичкото отгоре е и в съавторство с друг писател, реших да му дам втори шанс. Оказа се, че може да ме грабне. Многото герои и истории не ми пречеха по никакъв начин, даже напротив, бяха ми интересни и интригуващи, а на всичкото отгоре имаше и обрати. Фактът, че дълго я четях и изпуснах донякъде нишката, не ми позволи да я оценя с максимална оценка, но мисля по-нататък да я препрочета и този път да е за по-кратко. Оценка 4/5.
7. Ю Несбьо - Червеношийката: Скандинавските трилъри станаха ужасно популярни у нас в последно време и аз волю неволю също прихванах от тази мания. В началото книгата ми потръгна трудно заради многото нишки, които бяха разпръснати, но постепенно пъзелът се нареждаше и успях да се потопя в историята. Може да изглежда като типичния скандинавски трилър, но всъщност не е съвсем така и то се усеща. Оценка 4/5.
8. Стивън Кинг - Клетка: Тръгнах с нагласата да не ми хареса особено, защото отзивите за нея не са много положителни, но въпреки това се изненадах. Вярно, че сюжетът не е кой знае какъв, но въпреки това книгата ми беше интересна почти през цялото време и почти не се отлепях от нея. Оценка 4/5.
9. Стивън Кинг - Danse Macabre: И това доживях: Краля да ме умори от скука :laugh: Не отричам, че имаше части, които ми бяха интересни и ме заинтригуваха, но през повечето време се отегчавах ужасно много, особено в частта с филмите на ужасите. Ако мога да посоча нещо наистина положително в тази книга, то е, че успя да ме заинтригува с отзивите си за някои романи на ужасите и ми се прииска след време да прочета някои от тях. Оценка 2/5.
10. Агата Кристи - Загадката на Листърдейл: Това е вторият сборник с разкази на Кристи, който чета. Не са лоши разказите, леки са и приятни за четене, но нещо не бях в кой знае какъв възторг. Определено предпочитам романите и. Оценка 3/5.
11. Кен Фолет - Устоите на земята: Най-накрая, след близо цяла година четене, успях да я завърша. Тръгнах с нагласата книгата да не ми хареса и да ме приспи от скука, защото по начало не си падам по историческите романи, но този така ме грабна още в началото, че чак се изненадах от себе си. Въпреки дългото четене, удоволствието беше огромно и накрая ми стана гадно, че трябваше да я свърша. Ако попадна на продължението и, Свят без край, ще захвана и нея. Оценка 5/5.
12. Агата Кристи - Котка сред гълъбите: Да си дойдем на думата. Нищо против разказите на Кристи, но романите са друга бира. Грабна ме от самото начало и не ме пусна до края. И за пореден път не успях да позная убиеца :laugh:
13. П.Г. Удхаус - Голямото накисване: В началото книгата не потръгна много добре, и тъкмо да си помисля, че това ще е първото ми разочарование от Удхаус, който редовно ме забавлява, и историята взе, че потръгна. Обожавам това негово качество да забърква героите във всевъзможни каши. Макар сценарият вече да ми е познат до болка, това не намалява удоволствието ми от книгите му. Оценка 3/5.
14. Стивън Кинг - Гробище за домашни любимци: Крайно време беше Стивън Кинг да ме разочарова. Знам, че и други негови книги не са ми харесвали не са ме грабвали, но разликата е, че към тях не съм имала много високи очаквания. Тук ситуацията е различна: този му роман е класика в жанра и обичан от много негови фенове. Историята също беше по моя вкус, но нещо не успя да ме грабне. Нито героите ми бяха симпатични, нищо успя да ме стресне(все пак това се води един от най-страшните му романи), нито успя да ме трогне. Оценка 3/5.
15. Хосе Карлос Сомоса - Клара и сянката: Този роман направо ми разказа играта. Аз толкова болна, извратена, изтрещяла, брутална, потресаваща и каква ли не книга не помня да съм чела. Въздейства ми ужасно силно и дълго време не можех да се отърся от нея. Оценка 5/5.
16. Рей Бредбъри - Хайде всички да убием Констанс: Въпреки отрицателните отзиви, тази книга успя да ми хареса. Комбинацията от хумор и мистерия е по моя вкус, а тази книга бълваше от такива. Голяма част от ситуациите са направо абсурдни, а това правеше историята още по-забавна и съответно ми носеше още по-голямо удоволствие. На всичкото отгоре съм започнала поредицата от последната книга, но това не ми пречеше ни най-малко. Оценка 4/5.
17. Ю Несбьо - Прилепът: Озадачиха ме отрицателните отзиви към книгата от страна на запалените му фенове и реших да проверя наистина ли е толкова зле творбата. Нищо подобно. Поредният скандинавски трилър, който успя да ме грабне и го четох с интерес. Имаше отплесване и запознаване с различни култури, което по принцип ме дразни, но тук не ми направи ни най-малко впечатление. Оценка 4/5.
18. Стивън Кинг - 22 ноември 1963: Подходих скептично към книгата, защото темата за смъртта на Кенеди не ми харесва, а и на всичкото отгоре имаше онази носталгична атмосфера, която не можа да ме докосне в Джойленд. В крайна сметка романът се оказа доста добър, и макар да не обичам романтични истории, тази не ме подразни ни най-малко. Като минус бих посочила финала, остави ми горчив вкус в устата. Оценка 4/5.
19. Макс Брукс - Z-та световна война: Доста странна форма на писане: не е роман, не е сборник с разкази, а художествено произведение под формата на интервюта и разкази на "очевидци". В това по принцип няма нищо лошо, но част от историите изобщо не ми бяха интересни, да не говорим, че книгата ми беше с няколко идеи по-тежка от очакваното. Оценка 3/5.

И тук е мястото да си призная, че не можах да довърша Ужас на Дан Симънс. По принцип такива истории са ми по вкуса, разбирах идеята на романа, но просто толкова ми беше скучно, отегчително и досадно, че направо не се траеше. Може би съм я подхванала в крайно неподходящ момент:
1. Книгата е със снежна атмосфера и някак си не е много подходяща за лятото. Колкото и да се опитвах да усетя студа, все не успявах.
2. Като се има в предвид, че Z-та световна война на Макс Брукс ми беше доста тежка за четене, изборът на тази е повече от неподходящ, защото книгата е доста мрачна и потискаща.
И все пак смятам да и дам втори шанс, но през зимата, когато шансът да усетя този смразяващ студ и да се потопя в изцяло снежната атмосфера на романа е значително по-голям. Също така смятам преди това да прочета няколко разтоварващи книги, за да се подготвя истински за тежкото четиво, което ми предстои.

В момента чета за втори път Играта на Джералд на Стивън Кинг. Първият път не можа да ме грабне кой знае колко, а и ми беше едва втората негова книга, затова реших да и дам втори шанс вече след като имам известен опит с него. Освен това ме чака скоро среща с Долорес, друга негова книга, която има връзка с тази и не искам да я пропускам.

Та това е от мен. Мненията ми може да лаишки, но толкова си мога :laugh:

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Книги - 2 тема   |   23.08.2018 19:07


Кой какво чете?
Мнения/препоръки?

Аз в момента съм на вълна Джеймс Клавел. Чета Тай Пан, като единствените прочетени са Цар плъх и Шогун.
Мисля да приключа с цялото му творчество, а и ги имам всичките му книги.


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: Книги - 2 тема   |   23.08.2018 19:32


Клавел и аз наскоро го започнах, Цар Плъх е велика, най-доброто му което съм чел. Тай Пан ме поизмъчи, не ми хареса толкова. Препоръчвам ти Вихрушка за иранската революция, на мен много ми хареса. Следващото му което мисля да чета е Шогун, ама сега съм на други книги, та ще видим кога ще стигна до нея :)


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Книги - 2 тема   |   23.08.2018 19:53


Diavolo написа:
Кой какво чете?
Мнения/препоръки?

Аз в момента съм на вълна Джеймс Клавел. Чета Тай Пан, като единствените прочетени са Цар плъх и Шогун.
Мисля да приключа с цялото му творчество, а и ги имам всичките му книги.


Аз я изчетох, но да препоръчам - след като изчетох преди време Марсианецът на Анди Уеър, наскоро взех новата му книга Артемида. Този път действието се развива на Луната. Книгата му не е чак толкова силна като Марсианецът, но също е доста интересна и увлекателна.

Иначе предишната книга която прочетох беше на автора на "Стогодишният старец, който скочи през прозореца и изчезна" Юнас Юнасон. Книгата се казва "Неграмотното момиче, което можеше да смята“ - да в абсолютно неговият стил заглавие и абсолютно същият хумор и забавни ситуации като Старецът. Много свежа комедия - препоръчвам.

_________________
Изображение


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: Книги - 2 тема   |   23.08.2018 19:58


Да, същото важи и за третата "Убиеца Андерш и неговите приятели".


 
(Dune Warriors)
Аватар

Регистриран на: 05.08.2018 10:04
Мнения: 778
Отговори с цитат
Мнение  Re: Книги - 2 тема   |   23.08.2018 21:13


Аз пък съм на вълна Нелсън ДеМил и в момента чета "Полет 800" изключително забавно и увлекателна, поне за мен.

_________________
" За да се бориш с чудовища, понякога трябва и самият ти да станеш чудовище."


 

Регистриран на: 08.12.2012 15:27
Мнения: 760
Отговори с цитат
Мнение  Re: Книги - 2 тема   |   23.08.2018 22:33


Я, коя тема се събуди ;)
На Джеймс Клавел съм чела само "Шогун" и още не смея да посегна към "Тай-пан". Направо ми разказа играта преди 2 години, първата 1/3 беше някаква мъка, мислех си, че никога няма да я довърша, но накрая си заслужаваше. Въпреки всичко ще трябва да събирам сили, за да посегна за втори път към него.
Последната по-сериозна книга, която прочетох, е "Невероятните приключения на Кавалиър & Клей" на Майкъл Шейбон. Ако си падате по комиксите, рекламната индустрия, магическото изкуство на Хари Худини, Прага през Втората световна война, Антарктида и не ви плаши обем от 700 страници, то може да харесате този роман, иначе може бързо да бъдете отегчени до смърт :-D За мен беше истинско удоволствие четенето му при все, че не гледам с добро око на носителите на наградата "Пулицър".
От началото на годината четенето не ми върви никак. Така и не уцелвам книга за моментното си настроение, за пръв път ми се случва такова чудо. Опитите обаче продължават, все ще попадна на някоя.

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 23.09.2012 15:39
Мнения: 1464
Отговори с цитат
Мнение  Re: Книги - 2 тема   |   23.08.2018 23:44


cori88 написа:
Аз пък съм на вълна Нелсън ДеМил и в момента чета "Полет 800" изключително забавно и увлекателна, поне за мен.

ДеМил е титан. Всъщност голяма част от книгите му спадат към развлекателната литература, но "Златният бряг" е абсолютна американска, а защо не и световна класика.


 
(Dune Warriors)
Аватар

Регистриран на: 05.08.2018 10:04
Мнения: 778
Отговори с цитат
Мнение  Re: Книги - 2 тема   |   24.08.2018 16:55


MCStranger написа:
cori88 написа:
Аз пък съм на вълна Нелсън ДеМил и в момента чета "Полет 800" изключително забавно и увлекателна, поне за мен.

ДеМил е титан. Всъщност голяма част от книгите му спадат към развлекателната литература, но "Златният бряг" е абсолютна американска, а защо не и световна класика.


За сега от ДеМил съм прочел само 2 книги /Аз, Детективът, Играта на Лъва/ и сегашната съм към края и мога да кажа, че съм много доволен от автора. Със сигурност в бъдеще ще посегна и към други негови заглавия.

_________________
" За да се бориш с чудовища, понякога трябва и самият ти да станеш чудовище."


 

Регистриран на: 23.09.2012 15:39
Мнения: 1464
Отговори с цитат
Мнение  Re: Книги - 2 тема   |   24.08.2018 17:24


cori88 написа:
MCStranger написа:
cori88 написа:
Аз пък съм на вълна Нелсън ДеМил и в момента чета "Полет 800" изключително забавно и увлекателна, поне за мен.

ДеМил е титан. Всъщност голяма част от книгите му спадат към развлекателната литература, но "Златният бряг" е абсолютна американска, а защо не и световна класика.


За сега от ДеМил съм прочел само 2 книги /Аз, Детективът, Играта на Лъва/ и сегашната съм към края и мога да кажа, че съм много доволен от автора. Със сигурност в бъдеще ще посегна и към други негови заглавия.

Ти си захванал серията за Джон Кори значи, тя продължава и до днес, има и добри, и средни, и по-слаби книги в нея. Другата серия е за Пол Бренър - Дъщерята на генерала, На север (Up Country) и Пантерата (където Бренър и Джон Кори се срещат).
"Златният бряг" е съвсем отделна книга с различен сюжет (има и продължение 20 години по-късно, което според мен е провал), препоръчвам я на всички, които не са я чели. Ще се учудите колко ще ви грабне книга, за която най-вероятно не сте чували, написана преди почти 30 години, от автор, който не се счита за "сериозен". Най-честото описание на книгата (макар и доста опростенческо) е "Великият Гетсби среща Кръстника". Смея да твърдя, че книгата е по-добра от двете посочени:)))


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: Книги - 2 тема   |   24.08.2018 18:28


Аз сега приключвам "Игра на тронове", а междувременно жена ми ми зачита пасажи от "Стопанката на Господ"...

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Книги - 2 тема   |   24.08.2018 18:47


Т.е. 1-та книга от поредицата?


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Книги - 2 тема   |   24.08.2018 22:14


alexbg написа:
Аз сега приключвам "Игра на тронове", а междувременно жена ми ми зачита пасажи от "Стопанката на Господ"...

[url]
http://www.ploshtadslaveikov.com/stopan ... zmislitsi/[/url]

_________________
Изображение


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: Книги - 2 тема   |   25.08.2018 00:21


Мда, Стенли - и това ми стана известно... Че книгата предизвикала скандали и прочее...

Може и да има плагиатство, но честно казано не ми се спори на тази тема... То и моят превод на Дюма една преводачка си го присвои навремето, не без помощта на Данчо Антов, тъй наречения "Бард"... Ама така е - някога той идваше в офиса да моли за книги на консигнация, а после стана милионер-издател (досущ като месаря-издател на Куелю)... Ватевер, тъй да се каже...

Та - честно казано, интересува ме за момента съдържанието, което доста ми допада... А това, че някакъв младок с ланец на врата е написал нещо, което се чете 41 минути - ами баш ме брига, честно казано... С каквито и титли и публикации да се е окичил (дори колкото са повече - толкова по-съмнителен ми е)...

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: Книги - 2 тема   |   25.08.2018 00:22


Diavolo написа:
Т.е. 1-та книга от поредицата?


Тоест 5тата

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Книги - 2 тема   |   25.08.2018 00:39


Значи трябваше да напишеш Песен за огън и лед и нямаше да те питам. ;-)

Алекс, като свършиш с поредицата сподели едно мнение в темата. :-)
viewtopic.php?f=81&t=2387


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: Книги - 2 тема   |   25.08.2018 01:19


Съгласих се... ;-)

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Книги - 2 тема   |   25.08.2018 07:56


alexbg написа:
Мда, Стенли - и това ми стана известно... Че книгата предизвикала скандали и прочее...

Може и да има плагиатство, но честно казано не ми се спори на тази тема... То и моят превод на Дюма една преводачка си го присвои навремето, не без помощта на Данчо Антов, тъй наречения "Бард"... Ама така е - някога той идваше в офиса да моли за книги на консигнация, а после стана милионер-издател (досущ като месаря-издател на Куелю)... Ватевер, тъй да се каже...

Та - честно казано, интересува ме за момента съдържанието, което доста ми допада... А това, че някакъв младок с ланец на врата е написал нещо, което се чете 41 минути - ами баш ме брига, честно казано... С каквито и титли и публикации да се е окичил (дори колкото са повече - толкова по-съмнителен ми е)...


В случая, авторът на статията е учил с жена ми в университета и тя има много добро мнение за него.

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 08.12.2012 15:27
Мнения: 760
Отговори с цитат
Мнение  Re: Книги - 2 тема   |   09.09.2018 19:59


След 3 седмици летя за България и ми трябва съвет коя книга да си взема за самолета. Изборът е огромен и доста труден:
1. Маргарет Атууд - Разказът на прислужницата
2. Хенинг Манкел - Защитна стена
3. Клайв Баркър - Кървави книги (том 5)
4. Стивън Кинг - Град Отчаяние
5. Братя Грим - Детски и домашни приказки
6. Джон Грийн - Костенурки до безкрая
7. Томас Пинчън - На ръба на света
8. Рей Бредбъри - Лятно утро, лятна нощ
9. Стивън Кинг - Отмъстителите
10. Агата Кристи - Кучето на ада
11. Агата Кристи - Убийство в дома на свещеника
12. Стивън Кинг - Доктор Сън
13. Стивън Кинг - Трите карти
14. Харуки Мураками - Норвежка гора
15. Гийом Мюсо - Да уловиш мига
16. Херман Кох - Вила с басейн
17. Томас Енгер - Мнима смърт
18. Кен Фолет - Мъжът от Санкт Петербург
19. Еманюел Карер - Лимонов
20. Кристин Улсон - Пепеляшките
21. Джоан Харис - Различен клас
22. Стиг Ларшон - Мъжете, които мразеха жените
23. Кормак Маккарти - Тук няма място за старци
24. Стивън Кинг - Пътна мрежа
25. Дийн Кунц - Чудакът Томас
26. Дийн Кунц - Шадоу Стрийт 77
27. Ървин Уелш - Креватните тайни на майсторите готвачи
28. Джонатан Франзен - Поправките
29. Сергей Лукяненко - КваZи
30. Сара Уотърс - Малкият непознат
31. Харуки Мураками - Кафка на плажа
32. Бранимир Събев - Априлска жътва
33. Казуо Ишигуро - Остатъкът от деня
34. Арналдур Идридасон - Гробна тишина
35. Казуо Ишигуро - Погребаният великан
36. Патрик Нес - Ние, останалите, просто живеем тук
37. Джон Сол - Злото, което не спи
38. Дмитрий Глуховски - Метро 2033
39. Стивън Кинг - Буик 8
40. Ане Холт - Всичко мое
41. Стивън Кинг, Оуен Кинг - Спящите красавици
42. Нийл Геймън - Скандинавска митология
43. Виктор Пелевин - Батман Аполо
44. Пол Остър - Левиатан
45. Харуки Мураками - Хроника на птицата с пружина
46. Джоан Харис - Блажени безумци
47. Сергей Лукяненко - Лордът от планетата Земя
48. Дмитрий Глуховски - Здрач
49. Хилари Мантел - Убийството на Маргарет Тачър
50. Карин Герхардсен - Хана сама вкъщи
51. Хенинг Манкел - Безлики убийци
52. Емил Андреев - Проклятието на жабата
53. Карин Алвтеген - Сянка
54. Пол Остър - 4 3 2 1
55. Скот Хокинс - Библиотеката на Въглех връх
56. Юрт & Русенфелт - Жените, които го познаваха
57. Дан Симънс - Лятото на страха
58. Марио Варгас Льоса - Квартал Петте кьошета
59. Иван Атанасов - Рецепта за кошмари
60. Дона Тарт - Щиглецът
61. Дийн Кунц - Какво знае нощта
62. Елисабет Нуребек - Кажи, че си моя
63. Чайна Миевил - Посланическото градче
64. Ник Харкауей - Машина за ангели
65. Самюел Бьорк - Пътувам сама
66. Ромен Сарду - И опрости нам греховете
67. Пиер Льометр - Алекс
68. Джилиан Флин - Отворени рани
69. Иън Макюън - Операция "Сладкоугодник"
70. Салман Рушди - Ярост
71. Стивън Кинг, Питър Строб - Талисманът
72. Ека Курняван - Хубостта е рана
73. Джон Ъпдайк - Вещиците от Истуик
74. Ричард Русо - Емпайър Фолс
75. Филип Рот - Призракът излиза
76. Харуки Мураками - Какво говоря, когато говоря за бягането
77. Филип Рот - Писателят призрак
78. Людмила Улицкая - Казусът Кукоцки
79. Джон Конъли - Всяко мъртво нещо
80. Джефри Юдженидис - Непорочните самоубийци
81. Карстен Йенсен - Ние, удавниците
82. Кормак Маккарти - Кървав меридиан
83. Ханя Янагихара - Малък живот
84. Артуро Перес-Реверте - Добри мъже
85. Казуо Ишигуро - Никога не ме оставяй
86. Софи Хана - Далечна светлина

Някои от тях съм ги започвала, но с това време е много вероятно да не завърша нито една. Ще се радвам на мнение за някоя от тези книги.

_________________
Изображение


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Книги - 2 тема   |   09.09.2018 20:17


Ми не знам коя да си вземеш, ама ако имаш място вземи си поне 2 и то по-дебели, щото то едната ще я прочетеш само в самолета ако е малка. Всъщност не знам откъде пътуваш.

_________________
Изображение


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 231 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг