Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 11:54



Отговори на тема  [ 231 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Следваща
Книги 2 
Автор Съобщение
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Книги - 2 тема   |   04.08.2015 04:42


В момента чета Wuthering Heights на Емили Бронте. После почвам Jane Eyre на Шарлот Бронте. Много харесвам и филма със Шарлот Гейнсбъръ!

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 08.12.2012 15:27
Мнения: 760
Отговори с цитат
Мнение  Re: Книги - 2 тема   |   08.08.2015 22:02


Аз пък здравата се набутах с Томичукалата да ми бъде първото четиво на чужд език, което да чета. Макар да съм в началото, книгата ми е изключително досадна, да не говорим за дребния шрифт, за който е необходима лупа, а и картинката става пълна като добавим и факта, че е близо 700 страници(да, със същия този дребен шрифт). Става ли по-интересна по-нататък или си е цялата мудна и досадна? Едвам я издържам и се чудя дали да не я заменя с Triple на Кен Фолет. Хем е по-кратка(400 и нещо страници), хем шрифтът е по-едър, а и да се надяваме, че няма да е такава досада. Книгата не е преведена на български, затова давам оригиналното заглавие.

_________________
Изображение


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Книги - 2 тема   |   10.08.2015 14:45


Last Tango In Paris. На Робърт Алей! Кратка, но ясна! :-)

_________________
Изображение


 
(Dune Warriors)

Регистриран на: 07.06.2012 03:47
Мнения: 1975
Местоположение: 6-19
Отговори с цитат
Мнение  Re: Книги - 2 тема   |   10.08.2015 21:41


IchWill написа:
Аз пък здравата се набутах с Томичукалата да ми бъде първото четиво на чужд език, което да чета. Макар да съм в началото, книгата ми е изключително досадна, да не говорим за дребния шрифт, за който е необходима лупа, а и картинката става пълна като добавим и факта, че е близо 700 страници(да, със същия този дребен шрифт). Става ли по-интересна по-нататък или си е цялата мудна и досадна? Едвам я издържам и се чудя дали да не я заменя с Triple на Кен Фолет. Хем е по-кратка(400 и нещо страници), хем шрифтът е по-едър, а и да се надяваме, че няма да е такава досада. Книгата не е преведена на български, затова давам оригиналното заглавие.


Като не върви я оставяй :-) Аз си я харесвам и не ми е досадна, но всеки харесва различни неща :)

_________________
Понякога съм толкова добра,
че цялата изтръпвам и боли ме...


 

Регистриран на: 08.12.2012 15:27
Мнения: 760
Отговори с цитат
Мнение  Re: Книги - 2 тема   |   11.08.2015 12:52


Може и да е заради самото начало. Примерно Романът на Лизи също ме нервираше в продължение на 150 страници, но после книгата пое в друга посока и започна да ми хареса. Като цяло книгите на Кинг започват мудно и тромаво, а после се оправят. Единствената му книга, която от началото до края не можа да ме грабне, е Колорадеца. Трагедия в три действия на Агата Кристи също ми започна много трудно. Пък и щом книги като Гордост и предразсъдъци на Джейнс Остин и Сам срещу всички на Алън Тръстман не успяха да ме накарат да ги захвърля, и тази няма да успее. Пък и чета други мнения, че първата третина се чете доста трудно, но после се оправя, така че ще бъда търпелива.
Първата среща с Колийн Маккълоу изглежда ще е неуспешна. Колкото и да харесвам серийните убийци, Колекционерът на пеперуди просто ми е скучна и безинтересна. Може би по-нататък ще опитам с някой от историческите и романи, но Птиците умират сами няма да си го причиня.

_________________
Изображение


 
(Dune Warriors)

Регистриран на: 07.06.2012 03:47
Мнения: 1975
Местоположение: 6-19
Отговори с цитат
Мнение  Re: Книги - 2 тема   |   11.08.2015 19:03


Вкусове всякакви - "Птиците умират сами" е една от любимите ми книги :-)

_________________
Понякога съм толкова добра,
че цялата изтръпвам и боли ме...


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Книги - 2 тема   |   11.08.2015 23:26


IchWill написа:
Може би по-нататък ще опитам с някой от историческите и романи, но Птиците умират сами няма да си го причиня.


Казвам ти за пореден път, много изпускаш, книгата е уникална :-)


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Книги - 2 тема   |   12.08.2015 10:01


IchWill написа:
Може и да е заради самото начало. Примерно Романът на Лизи също ме нервираше в продължение на 150 страници, но после книгата пое в друга посока и започна да ми хареса. Като цяло книгите на Кинг започват мудно и тромаво, а после се оправят. Единствената му книга, която от началото до края не можа да ме грабне, е Колорадеца. Трагедия в три действия на Агата Кристи също ми започна много трудно. Пък и щом книги като Гордост и предразсъдъци на Джейнс Остин и Сам срещу всички на Алън Тръстман не успяха да ме накарат да ги захвърля, и тази няма да успее. Пък и чета други мнения, че първата третина се чете доста трудно, но после се оправя, така че ще бъда търпелива.
Първата среща с Колийн Маккълоу изглежда ще е неуспешна. Колкото и да харесвам серийните убийци, Колекционерът на пеперуди просто ми е скучна и безинтересна. Може би по-нататък ще опитам с някой от историческите и романи, но Птиците умират сами няма да си го причиня.


Може би по-нататък ще опитам с някой от историческите и романи, но Птиците умират сами няма да си го причиня.

Много тежка книга, като малък съм я чел, и минисериала съм гледал, които са различни. За нищо на света не бих я чел сега, а и просто на друга тематика съм. Освен това за да четеш подобни саги трябва да имаш много свободно време. Баба ми беше голям фен на The Thorn Birds.

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 08.12.2012 15:27
Мнения: 760
Отговори с цитат
Мнение  Re: Книги - 2 тема   |   12.08.2015 10:19


А аз ти го казвам за пореден път: такива истории не са ми по вкуса. То и Гордост и предразсъдъци на Джейн Остин все я хвалят наляво и надясно, но аз не можах да я харесам и едва ли не се опарих като я прочетох. Venabili го е казала най-добре: всеки харесва различни неща.
Сега видях нещо странно: има романи, в които главен герой е Артър Конан Дойл :outofspace: Авторът е Марк Фрост. Някой чел ли ги е и ако да, стават ли за четене?

_________________
Изображение


 
(Thug Slugs)

Регистриран на: 19.08.2012 13:36
Мнения: 2425
Отговори с цитат
Мнение  Re: Книги - 2 тема   |   22.10.2015 14:07


Venabili написа:
Вкусове всякакви - "Птиците умират сами" е една от любимите ми книги :-)

Ха, тъкмо я чета в момента. Не е лоша, като се има предвид, че е написана от жена. :-)

_________________
Fortuna favet fortibus!


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: Книги - 2 тема   |   19.11.2015 14:10


bai Momchil написа:
Уникална книга на футболна тематика, представени през погледа на автора на най-четеният разказ в нета "За петата ракия" - Георги Бърдаров:

http://ciela.bg/books/book/27-veliki-futbolni-istorii/2092


Прочетох я най-после и аз тази книга. Наистина е много добра, историите са интересни (ти коя не знаеше, аз имах 3 непознати - едната е доста учудващо, че не я знам, тая за Динамо-Звезда, другите са за Гретна и за Джими Глас) и са увлекателно разказани.

Единствените ми забележки са, че на моменти прекалява с патетиката и с художествената измислица (примерно е малко странно да описва детайлно какъв точно ремонт е щял да прави Рихард Мьолер-Нилсен и какво уиски си е сипал когато са му се обадили, че Дания отива на европейското), ама това е въпрос на стил и предпочитания, не е точно забележка. Другото обаче е наистина странно през 2015 г. когато всичко е в интернет - в подробното му описание на дузпите на Франция-Бразилия има доста сериозна фактологическа неточност. Не че го разбрах веднага, ама естествено след като прочетох историята веднага си пуснах да изгледам събитията и се оказа, че има голяма неточност. Струва ми се невероятно да не е прегледал внимателно клиповете преди да ги опише?

Иначе като цяло определено я препоръчвам на всеки, а и смятам, че това е книга, която може да запали деца по футбола, както книгите, които ние четяхме като малки и обсъждахме по-горе.


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: Книги - 2 тема   |   02.12.2015 22:46


Горещо препоръчвам една уникална книга: Юнас Юнасон - Стогодишният старец, който скочи през прозореца и изчезна. Супер оригинална, забавна, лека за четене, изобщо нищо лошо не се сещам, което може да се каже за нея. Със сигурност една от най-добрите нови книги, които съм чел от много години насам.

http://www.colibri.bg/knigi/823/yunas-yunason-stogodishniqt-starec-kojto-skochi-prez-prozoreca-i-izchezna


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Книги - 2 тема   |   02.12.2015 23:05


Има чудесен филм по книгата :)

_________________
Изображение


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: Книги - 2 тема   |   02.12.2015 23:47


Не съм го гледал, ама ми казаха, че всъщност доста се различавал от книгата, дори и като фактология. Иначе самият стил на Юнасон е уникален, заслужава си да го прочетеш въпреки че си гледал филма.


 
(Primus Maximus)

Регистриран на: 18.08.2012 16:45
Мнения: 9862
Отговори с цитат
Мнение  Re: Книги - 2 тема   |   04.12.2015 20:28


spurs написа:
Горещо препоръчвам една уникална книга: Юнас Юнасон - Стогодишният старец, който скочи през прозореца и изчезна. Супер оригинална, забавна, лека за четене, изобщо нищо лошо не се сещам, което може да се каже за нея. Със сигурност една от най-добрите нови книги, които съм чел от много години насам.

http://www.colibri.bg/knigi/823/yunas-yunason-stogodishniqt-starec-kojto-skochi-prez-prozoreca-i-izchezna


Ти му виж и втората на Юнас - Неграмотното момиче, което можеше да смята. Наистина е много завладяващ писател.


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: Книги - 2 тема   |   04.12.2015 21:33


Да да, естествено, в списъка ми е, определено ще си я взема.


 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 24.08.2012 06:26
Мнения: 693
Отговори с цитат
Мнение  Re: Книги - 2 тема   |   08.12.2015 13:35


Моето скромно мнение за книгите на Юнасон е, че са плоски и кухи, ако е възможно да са и двете наведъж :-). И двете книги обаче не съм прочела до края, така че оценката ми не е меродавна. Дразни ме стилът на писане, но това май си е мой проблем - скандинавската литература нещо не ми понася.

Иначе тази година много ме впечатли 'Капут' на Курцио Малапарте и се запалих по книгите на Карл Сейгън за космоса - сигурно някои от вас са гледали телевизионната му поредица 'Космос'. Пише много достъпно и увлекателно, направо изпитвах детско въодушевление на моменти, четейки.

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 08.12.2012 15:27
Мнения: 760
Отговори с цитат
Мнение  Re: Книги - 2 тема   |   20.02.2016 14:18


Вчера са починали двама от най-големите писатели в световната литература, Умберто Еко и Харпър Лий. Да почиват в мир! :-(

_________________
Изображение


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Книги - 2 тема   |   01.06.2016 10:23


За феновете на Бърдаров излезе новата му книга:

Изображение

Почнах да я чета - до момента мога само да кажа - много е тежка.

бтв. На Мейджъра ще му хареса - препоръчвам я за него.

_________________
Изображение


Последна промяна bai Momchil на 01.06.2016 10:26, променена общо 1 път



 
Аватар

Регистриран на: 21.05.2012 12:31
Мнения: 7833
Отговори с цитат
Мнение  Re: Книги - 2 тема   |   01.06.2016 20:54


http://knigolandia.info/book-review/az-oshte-broya-dnite/

http://azcheta.com/georgi-bardarov-az-oshte-broia-dnite/

Ще се чете, определено...


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 231 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг