Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 10:11



Отговори на тема  [ 20 мнения ] 
Игри 
Автор Съобщение
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 01.07.2012 08:22
Мнения: 3827
Отговори с цитат
Мнение  Игри   |   17.04.2015 09:38


Май няма такава тема тук.
Аз отдавна нямам време да играя игри, но едно време си бях запален геймър Изображение

Някой може да се чуди защо тази тема е тук - за мен игрите са си едно изкуство а не просто начин за убиване на време. Говорим за качествените игри, направени с въображение и мисъл.
Това, което ме накара да пусна тази тема е новата GTA.
Който не е запознат с поредицата, мога да я опиша с едно изречение: невероятно съчетание между оскаров филм, в който главния герой си ти и разнообразен и интерактивен игрови свят, който дава почти неограничена свобода за действие.
(Мейджа да каже как джиткахме едно време първата част мултиплеър с модемите :-D )

Това е една култова поредица, която наскоро се завърна подобаващо с поредната си част. Все още не съм я пробвал, но това което съм гледал е меко казано впечатляващо. Ето един пример - https://www.youtube.com/watch?v=N-xHcvug3WI&index=18&list=PLDDECDF9A83BDDAE2

Като я изтегля (60GB..!) и пробвам ще пиша повече :-P


Последна промяна Keanu на 17.04.2015 09:41, променена общо 1 път



 
Аватар

Регистриран на: 21.05.2012 12:31
Мнения: 7833
Отговори с цитат
Мнение  Re: Игри   |   17.04.2015 09:50


Keanu написа:
(Мейджа да каже как джиткахме едно време първата част мултиплеър с модемите :-D )


Ахахахаах, мултиплейър на диал-ъп връзка - това вече си беше изкуство и висш пилотаж! :moufan: :moufan: :moufan:


 
(CDLM Blue Power)
Аватар

Регистриран на: 20.08.2012 19:25
Мнения: 7526
Местоположение: зад ужасно висок зид
Отговори с цитат
Мнение  Re: Игри   |   17.04.2015 12:25


GTA 5 си я взехме с Вайпъра от Амазон веднага щом излезе. Ако я играеш на комп е пълен ташак вероятно защото тая игра е правена за Playstation. Превъртях я за около 2 седмици, но не става дума само за сценариото, а за целия чеклист, на който съм към 96%. Остана ми само да събера частите от космическия кораб, които старателно съм си отбелязал на оригиналната карта на San Andreas, която вървеше с диска.

Много харесвам Майкъл защото ми напомня за един мой приятел-мутра, който горе долу има същата биография като него. Травис също е приятен реднек,който ме кефис брутализмите. Само негрото нещо не ме кефи особено защото го играе позьорче! Положителното е,че са добавили Г КЛАСИ и можеш да си ги ъпгрейтваш и да им слагаш АМГ тунинг в местните garages и то за жълти стотинки!!! Онлайн също е голема лудница - има кви ли не мисии обаче нещо не се зарибих - играх 2-3 седмици и тва там...некак си сценариото и страничните мисии по ме кефат!

Друг огромен плюс е,че са вкарали СЦИЕНТОЛОГИЯТА в играта въпреки,че имаше некъв проблем и не можах да мина по-висок лвъл от некъв бъг и трябваше да почвам сценариото от начало =(

4-ката също е ужансо култова. Много ми харесваше главния герой на първата част Нико - представяха го за сърбин,но подозирам,че е родом от панчарево. За съжаление и той попадна в капана на путкопоклонничеството и не беше заслужен от мърлата си, която за капак се оказа кука иму взе белото, за което изтрепа 2/3 от града!
С втория герой - метъла имам 100 completion въпреки,че като цяло не ми допадна нито той, нито приятелите му металяги хипита и клошари, но поне им се лепяха яки и тесни пичета!
Третия герой направо си го бойкотирах защото работеше за педал, но пък караше по-лъскави коли, менажираше скъпарски и елитен фолк клуб и ходеше на стриптийз. Там имам около 98% completion щото не бях минал некоя от страничните мисии, но не се сещам вече коя.

_________________
Изображение

Maybe I’m a phantom. Then again, maybe not. A phantom can’t hurt you.


Последна промяна Крал Блуфен на 17.04.2015 12:28, променена общо 1 път



 
WWW
(Extreme Zombies)

Регистриран на: 20.09.2012 12:41
Мнения: 4870
Отговори с цитат
Мнение  Re: Игри   |   17.04.2015 20:43


то ще ми трябва комп за 1000 лв да я подкарам, но предполагам си заслужава, по-нататък ще събирам, иначе имам ПС3 и съм я превъртал два пъти и определено си струва забавлението, въпреки че на мощните машини графиките и екстрите предполагам са високо ХД качество. :-)


 
(CDLM Blue Power)
Аватар

Регистриран на: 20.08.2012 19:25
Мнения: 7526
Местоположение: зад ужасно висок зид
Отговори с цитат
Мнение  Re: Игри   |   19.04.2015 00:22


juve написа:
то ще ми трябва комп за 1000 лв да я подкарам, но предполагам си заслужава, по-нататък ще събирам, иначе имам ПС3 и съм я превъртал два пъти и определено си струва забавлението, въпреки че на мощните машини графиките и екстрите предполагам са високо ХД качество. :-)


Нема смисъл да играеш игра като ГТА на комп. Къвто ще да е компа не може да се сравни с тва да си седиш на дивана и да си гледаш всичко на огромен телевизор.

Не съм играл от много време ФИФА. Ако не си станал прекалено добър може да разцъкаме, но ако през тия 5-6 месеца, в които не сме играли си задобрял много НЕПРЕМЕННО ми кажи за да не си развалям баланса!!!

_________________
Изображение

Maybe I’m a phantom. Then again, maybe not. A phantom can’t hurt you.


 
WWW
(Extreme Zombies)

Регистриран на: 20.09.2012 12:41
Мнения: 4870
Отговори с цитат
Мнение  Re: Игри   |   19.04.2015 00:37


играл съм около 40-50 мача само и то миналия месец, тоя не съм че и уча повечко, същия съм си общо взето ако имам ден мога да бия всеки и ако не ми тръгне да падна, тъй че ако играем пак ще е равностойно не се плаши, никога не съм бил доминант. тъй че тия дни може и да поцъкаме отдавна не сме играли :-D


Последна промяна juve на 19.04.2015 00:38, променена общо 2 пъти



 
(CDLM Blue Power)
Аватар

Регистриран на: 20.08.2012 19:25
Мнения: 7526
Местоположение: зад ужасно висок зид
Отговори с цитат
Мнение  Re: Игри   |   19.04.2015 00:39


juve написа:
играл съм около 40-50 мача само и то миналия месец, тоя не съм че и уча повечко, същия съм си общо взето ако имам ден мога да бия всеки и ако не ми тръгне да падна, тъй че ако играем пак ще е равностойно не се плаши, никога не съм бил доминант. тъй че тия дни може и да поцъкаме отдавна не сме играли :-D


Ааааа добре щото аз последната фифа съм я играл супер малко...нещо не ми хареса,че преебаха далечния шут с L1 и го замениха с фалца и обявих бойкот!!!

_________________
Изображение

Maybe I’m a phantom. Then again, maybe not. A phantom can’t hurt you.


 
WWW
(Extreme Zombies)

Регистриран на: 20.09.2012 12:41
Мнения: 4870
Отговори с цитат
Мнение  Re: Игри   |   19.04.2015 00:43


имаш предвид л1+о за техничен шут, е то на всяка фифа си е така мисля, но аз по принцип освен комбинацията л1+триъгълника за дълъг прехвърлящ пас другите рядко ги ползвам :-)


Последна промяна juve на 19.04.2015 00:43, променена общо 1 път



 
(CDLM Blue Power)
Аватар

Регистриран на: 20.08.2012 19:25
Мнения: 7526
Местоположение: зад ужасно висок зид
Отговори с цитат
Мнение  Re: Игри   |   19.04.2015 00:46


juve написа:
имаш предвид л1+о за техничен шут, е то на всяка фифа си е така мисля, но аз по принцип освен комбинацията л1+триъгълника за дълъг прехвърлящ пас другите рядко ги ползвам :-)


Не, обърках се...имах предвид powerful shot-а, който на досегашните ФИФИ беше с Л2+0. Л1 пак си е извеждащ пас, но сега като вкарам Л2 със шута и отива на путка си лелина и не е както до сега.

_________________
Изображение

Maybe I’m a phantom. Then again, maybe not. A phantom can’t hurt you.


 
WWW
(Extreme Zombies)

Регистриран на: 20.09.2012 12:41
Мнения: 4870
Отговори с цитат
Мнение  Re: Игри   |   19.04.2015 00:52


е ти на тая фифа като играхме есента рядко ми вкарваше отдалеч, на 14 доста ми цепеше отнякъде, верно че и доста греди нацелваше с тия шутове, може и това да е обяснението. но тая е по-технична, другата по-силова ако трябва да ги сравня


 
(CDLM Blue Power)
Аватар

Регистриран на: 20.08.2012 19:25
Мнения: 7526
Местоположение: зад ужасно висок зид
Отговори с цитат
Мнение  Re: Игри   |   19.04.2015 00:56


juve написа:
е ти на тая фифа като играхме есента рядко ми вкарваше отдалеч, на 14 доста ми цепеше отнякъде, верно че и доста греди нацелваше с тия шутове, може и това да е обяснението. но тая е по-технична, другата по-силова ако трябва да ги сравня



Е то е нормално да се вкарват по-рядко от далече, но въпроса е,че това ме кефеше, а на тая са го направили да става с Р1+Шут, което на предишните си беше са фалциращ удар от по-близка дистанция! Не може да сменят такива фундаментални неща току така!

_________________
Изображение

Maybe I’m a phantom. Then again, maybe not. A phantom can’t hurt you.


 
WWW
(Extreme Zombies)

Регистриран на: 20.09.2012 12:41
Мнения: 4870
Отговори с цитат
Мнение  Re: Игри   |   19.04.2015 01:01


Крал Блуфен написа:
juve написа:
е ти на тая фифа като играхме есента рядко ми вкарваше отдалеч, на 14 доста ми цепеше отнякъде, верно че и доста греди нацелваше с тия шутове, може и това да е обяснението. но тая е по-технична, другата по-силова ако трябва да ги сравня



Е то е нормално да се вкарват по-рядко от далече, но въпроса е,че това ме кефеше, а на тая са го направили да става с Р1+Шут, което на предишните си беше са фалциращ удар от по-близка дистанция! Не може да сменят такива фундаментални неща току така!

аз ако го пробвам ще ми е по-удобно с л1+шут, р1 и р2 са ми адски неудобни за комбинация, щото само с дясната трудно да превключваш, когато си под напрежение в реален мач и ще си го отиграеш стандартно без риск само със шута, прав си


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Игри   |   20.04.2015 00:00


Фифата я играх преди 3 години. Но най-добрата фифа беше тая от 2006-та, другите след това не ме кефат особено. А иначе като говорим за игри, обичам да игря такива, които са със джойстик. Само с мишка на компа не ме кефи особено!

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)

Регистриран на: 20.09.2012 12:41
Мнения: 4870
Отговори с цитат
Мнение  Re: Игри   |   20.04.2015 14:11


TheExorcist написа:
Фифата я играх преди 3 години. Но най-добрата фифа беше тая от 2006-та, другите след това не ме кефат особено. А иначе като говорим за игри, обичам да игря такива, които са със джойстик. Само с мишка на компа не ме кефи особено!

последните две особено за плейстейшън са си класика, тая игра за комп не става, виж ГТА е друга бира, но футбола си е за плазма :-D иначе е ясно че с джойстик(геймпад на компа) е по-приятно от мишка и клавиатура с тях се цъкат само шах, карти и някоя стратегия за кеф и губене на време, но не и сериозни игри


Последна промяна juve на 20.04.2015 14:15, променена общо 3 пъти



 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Игри   |   20.04.2015 17:36


juve написа:
TheExorcist написа:
Фифата я играх преди 3 години. Но най-добрата фифа беше тая от 2006-та, другите след това не ме кефат особено. А иначе като говорим за игри, обичам да игря такива, които са със джойстик. Само с мишка на компа не ме кефи особено!

последните две особено за плейстейшън са си класика, тая игра за комп не става, виж ГТА е друга бира, но футбола си е за плазма :-D иначе е ясно че с джойстик(геймпад на компа) е по-приятно от мишка и клавиатура с тях се цъкат само шах, карти и някоя стратегия за кеф и губене на време, но не и сериозни игри


Absolutely! Ти са ми хвърли отново мухата и ше требва да си потърся джоистиците некъде из кашоните по мазето след ремонта ми, не съм пипал игра от неколко години! :-)

_________________
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 21.05.2012 12:31
Мнения: 7833
Отговори с цитат
Мнение  Re: Игри   |   06.06.2016 22:15


Снощи изневиделица ме връхлетяха едни спомени по най-великата игра, която съм джиткал в моята не толкова богата геймърска "кариера" - Ултима Онлайн (Ultima Online) - вероятно най-добрата MMORPG, излизала някога. И като ме удари една носталгия по онези епични времена през далечната 2003-2004 г. ("златният век" на тази абсолютна класика у нас), па си отворих една биричка и започнах да обхождам интернета надлъж и нашир с надеждата да открия останки от този отдавна несъществуващ виртуален свят. Почти не открих, дори в най-дълбоките уеб архиви, все едно никога не го е имало... И се замислих как някой ден и нашето мило ПМЛ ще потъне в такава забрава и ще остане само като откъслечен спомен в съзнанието на най-запалените някога участници... :|

Изображение

Та за Ултимата ми беше мисълта. Семпла като дизайн и графика и неизискваща някакви особени компютърни ресурси и ъпгрейди, но меко казано безкрайна откъм възможности и потенциал. Ето това са истинските неща - простички и дори невзрачни отвън и всеобхватни отвътре (пълен антипод на модерни в днешно време напудрени и шумнорекламирани творения, които са много лъскави и приветливи на външен вид, но са безкрайно кухи откъм съдържание). На практика всеки отделен човек, със своите индивидуални предпочитания, можеше да намери своето място в този наистина необятен свят. Народна игра - за всеки стил и вкус - и за биткаджиите, и за по-улегналите играчи. Истинска класика.

Непонятно е, че игра с такъв огромен потенциал не успя да се развие по нашите виртуални ширини - ако не до нещо велико, то поне до нещо съществуващо криво-ляво и до днес?!? За съжаление, като повечето хубави неща и Ултимата не просъществува дълго в българското интернет пространство. След въпросния "златен век" в шарда на Матрицата, продължил няма и 2 години (може би някъде откъм началото на 2003 докъм средата на 2004 г.), нещата тръгнаха мощно надолу. Както обикновено става, масата геймърчета мигрира към новоизлизащите лъскави джитки, други загубиха интерес след първоначалния ентусиазъм и бройката участници в Ултимата намаля драстично, интересът западна... Админите не намериха начин да го възкресят и постепенно шардът съвсем замря, за да затвори окончателно врати някъде през 2005 г. Впоследствие се отвориха няколко нови шарда, движени на доброволен принцип от стари играчи, като опит за въкресение на добрата стара Ултима. Голям ентусиазъм, голямо надъхване в началото - ще се прави нещо велико и невиждано по нашите виртуални ширини. Но бързо се сблъскаха със суровата действителност и постепенно и те окапаха като есенни листа. Към днешна дата български шард няма от близо десетилетие. Има редица чуждестранни, които съществуват и до днес с прилична посещаемост, но български - йок. При предишната носталгична криза, което ме удари преди има-няма 6-7 години, се пробвах в един такъв чуждестранен шард за известно време - ами не беше същото, макар и да засекох някои стари муцуни от едно време :)

Иначе самата игра е страшно зарибяваща, в отделни случаи граничещо с пълна наркомания. Всеки, който я е играл сериозно поне за малко, може да потвърди силния й пристрастяващ ефект. Имало е дни, в които съм прекарвал по 16+ часа пред компа. На практика играта е безкрайна - няма начало и край и не се развива по някакъв детерминиран сценарий, което я прави толкова увличаща, че неусетно те обсебва, става като един твой паралелен свят, в който прекарваш все повече и повече време, докато в един момент се усещаш как скътаваш от реалните си ежедневни занимания, за да си по-дълго вътре. Един от най-ясните ми спомени е как бързам да се изнижа от един хич нелош студентски купон, за да ходя да събирам съчки в играта по нощите :))) Болест, казвам ви :))) По едно време бях почнал да се чувствам като герой на Лукяненко от прословутите му фантастики за Дълбината :)))

Най-уникалното нещо на Ултимата бяха отношенията, които се създаваха между играчите - не само виртуални (за да си успешен герой, трябваше непрекъснато да се кооперираш с другите играчи в различни съюзи и гилдии), а и реални такива (редовно си се събирахме с момчетата и момичетата от играта на по бира или други веселия, създадоха се реални познанства и приятелства). Уникалното беше и от колко различни хора беше съставено това малко общество - не просто група геймърчета-нехрамайковци (е, имаше и такива), ами най-различни хора от различни възрасти, с различен социален статус, всеки със своята различна мотивация да играе - един убивал работно време, втори запълвал емоционална празнина... Примерно по него време един от аверите преживяваше тежък развод в реалния живот и разправяше как му действало успокояващо да си излива емоциите върху "монстърите" в играта или просто да се успокоява, като копае виртуална руда :)))

Тъмната страна на играта беше свързана с т.нар. "мултиакаунтинг" (създаване на множество акаунти от един и същи човек, при което играчът си става самодостатъчен, защото де факто може да си осигури всичко сам чрез някой от много си герои, вместо да търси съдружие и помощ от другите играчи, в което е и основният смисъл на играта - един вид фантомщина) и т.нар. "макросване" (ползване на нерегламентирани програмки/роботи, при които героят се пуска "на автопилот"да върши определени предварително зададени действия, трупа умения или благинки, без да има участие на реален човек зад компютъра - абе чиста проба ботщина). Но лично за мен най-големият проблем беше т.нар. самоцелно "грухане" - да се напомпаме с най-добрите умения, да се накичим с най-големите титли, да набием най-големите чудовища, да построем най-големите къщи, да натрупаме най-многото злато... Но както казах по-горе, уникалното на тази игра беше, че имаше място под слънцето за всички, дори за въпросните "грухарчета", които с действията си откровено вървяха срещу основния замисъл на играта - роулплея. Така де, от определена гледна точка и антироулплеят също е вид роулплей :) Проблемът е, когато подобна антироуплейваща група стане прекалено многобройна или прекалено шумна и превземе играта отвътре - балансът се измества, от един момент нататък за пълноценните играчи, които са сърцето и душата на играта, става неуютно, губят мотивация и постепенно престават да играят, от което балансът се нарушава още повече, за да се стигне до неминуемото пълно западане и отмиране... :(

Битува едно такова популярно мнение, че игрите са си класическата "времегубка" с елементи на зомбиране - така де, човек бяга от реалния живот, скрива се зад монитора и "живее"/прекарва стотици часове в някакъв измислен виртуален свят. В общи линии май е точно така, а в отделни частни случаи е дори повече от така. Но пък друго се замислям сега. Ние всички тук като фенове на футбола/спорта имаме прекарани хиляди часове пред телевизора/компа в гледане на стотици мачове. Нима това не е още по-голяма и тотално безсмислена времегубка? Да седиш пасивно пред телевизора и да поглъщаш някакъв спектакъл (в някои случаи режисиран по извънспортен начин), в който нямаш абсолютно никакво участие (айде, на стадиона е малко по-различно) и в крайна сметка да не ти остане нищо от стотиците изгубени часове пред телевизора освен някаква краткотрайна емоция? Ето, примерно европейското в Полша и Украйна го изгледах открай-докрай по телевизора, но ако ме питате, не мога да се сетя за нито един запомнящ се момент, даже на финала не помня кои играха, честно да си призная... хаха, не помня бе - Италия ми се върти нещо, ама дали!?! [O.o] А ей на, от някаква си виртуална игричка, джиткана за кратко преди повече от 12 години, имам толкова много хубави спомени, някои от които ме топлят и до днес и даже някак ме зареждат с неподозирани творчески и съзидателни сили :)) Иска ми се да вярвам, че не съм пропилял на вятъра всички онези часове, прекарани в играта, ами че същите са се натрупали като някакъв своеобразен дълготраен актив, който рано или късно, по неведоми пътища и под незнайна форма, ще се отключи и ще влезе в съществена употреба, както се е случвало и с други наглед безсмислени мои някогашни "времегубки" :)

Това като малко лирично/философско отклонение :)) Та, за самата игра ми беше думата. Друг някой неподозиран Ултима маниак да имаме тук сред нас, да сподели интересни спомени?! За Киануто знам - той ме зариби по Ултимата в ранната пролет на 2003 г. Още помня как ми презентира играта на бутилка вино. Преди това ми беше говорил много, но бях доста скептичен - викам си, къде ти ще се занимавам с онлайн джитки с моя тогавашен диал-ъп, ама веднага ме грабна игричката и няколко месеца си я джитках с диалъпската връзка :))) Е, беше леко депресиращо да чуеш ужасяващото "цък" от модема точно когато си в окото на битката, ама и в това си имаше някакво собствено очарование =))) После, като минах на ЛАН-а, направо излетях.

Сещам се, че при предишната си носталгична разходка из необятното интернет пространство в търсене на изгубения свят на Ултима бях попаднал на няколко качени скрийншота в някакъв бг форум и каква беше огромната ми изненада, когато на един от тях познах моя герой от едно време (в червеното кръгче в средата; а в червеното кръгче долу вляво е някогашното ми превозно средство :)))

Изображение

Ето така изглеждаше интерфейсът на играта. А това ми е и единствената "снимка" от онова време :)))

~

п.п. Ако някой незнаен Ултима герой от едно време се залута като мене в интернет и случайно попадне на това мнение, да се чувства напълно свободен да се регистрира тук и да поздрави с някое *ОооОоооооОоооООооооо* :)))))

п.п.п. [UPD] форевър!!! :first:


 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 01.07.2012 08:22
Мнения: 3827
Отговори с цитат
Мнение  Re: Игри   |   20.06.2016 14:22


:moufan: :moufan: :moufan:

Култова игра, на която мисля, че до момента няма еквивалент - реално не е точно игра а си е някакъв тип социална мрежа в един виртуален свят предлагащ много възможности и за общуване и за забавления.

Браво за това, че ми върна част от спомените - за съжаление обаче сайта на UPD умря заедно с хита... но пазя не малко неща на компютъра си :-)


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: Игри   |   20.06.2016 14:38


Аз пък преди месец-два се сетих за една от двете ми най-любими игри от онези години (90те). Ето я:

ULTIMATE SOCCER MANAGER 98

Изображение

:moufan: :moufan: :moufan: :moufan: :moufan: :moufan: :moufan: :moufan:

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
(Real Green)

Регистриран на: 18.08.2012 08:06
Мнения: 2144
Отговори с цитат
Мнение  Re: Игри   |   20.06.2016 14:50


Аз вкъщи все още си играя Championship Manager 03/04 :)


 
Аватар

Регистриран на: 21.05.2012 12:31
Мнения: 7833
Отговори с цитат
Мнение  Re: Игри   |   20.06.2016 14:57


Keanu написа:
реално не е точно игра а си е някакъв тип социална мрежа в един виртуален свят предлагащ много възможности и за общуване и за забавления.


Това е може би най-точното описание на добрата стара Ултима :moufan:


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 20 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг