Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 15:48



Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Българският пънк и хардкор 
Автор Съобщение
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 15.07.2012 20:56
Мнения: 5070
Отговори с цитат
Мнение  Българският пънк и хардкор   |   24.07.2015 16:09


SUBXERO написа:
Браво на тези мОмци! Бг хардкора от години не го следя вече (то май за никаква бг музика не ми остава време де). Интересно ми е как са сцените в големите градове, има ли такива изобщо и дали има млади фенове. Ако някой има желание да пише по темата, може да прехвърлим в "Музика" преди Магера да довтаса и да се развилнее в типичния си дай-хард-Лепа-Брена-форева-фенски стил.


Сцените в големите градове определено не са това, което бяха преди 10-15 години. Въпреки това си има концерти от време на време и си ходят хора, колкото и в малки мащаби да са.

Причините за спада, според мен е, че имаше един период в който на всеки концерт ставаше бой с наци-скиновете.

След около 7 годишна пауза, наскоро възобнових творческата си кариера заедно с едни перничани и есента очаквайте да ви поканя на концерт, хаха! :cheers:


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Българският пънк и хардкор   |   24.07.2015 16:23


А как стоят нещата с новото поколение фенове? Има ли ги изобщо? Още преди да се изнеса към Германия (2000/2002) нещата отиваха от зле на по-зле. Чалгата едно на ръка, но далеч не само тя беше причината за отлив от андърграунд-движенията като цяло. В общи линии музиката, която кара човек да се замисли, бе тотално отхвърлена от масата, която предпочиташе музика, която кара човек да престане да мисли. Просто така и уйдисваше на младежта тогава, а сега сигурно е станало още по-страшно. Плюс всички останали фактори на мутиралия лайфстайл на бг подрастващите.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Real Green)

Регистриран на: 18.08.2012 08:06
Мнения: 2144
Отговори с цитат
Мнение  Re: Българският пънк и хардкор   |   24.07.2015 17:28


Делате си свирят момчетата. Даже миналата седмица са имали участие във Варна. Пъзела още си съществува и е от култово място в Пловдив, заедно с Найлона.

Иначе за феновете на рока в Пловдив, меката е Полинеро. Там редовно има участие на БГ банди, така и гостуващи групи. Полинеро организират по 2 пъти в годината рок фестове от по 2-3 дни. Идват банди от Румъния, Гърция, Германия и доста знайни и незнайни групи от България

Иначе мен ме кефят John Steel, те са по-скоро трибют банда на Айрън Мейдън и са далече от пънк и т.н. Но миналата година, те издадоха албум с участието на един от екс вокалите на Мейдън - Блейз Бейли. Покрай тях се запознах с Шеки (който участваше в Денис и приятели) и бях на едно негово участие в Хасково (за съжаление, въпросното клубче вече май е затворено). Друг трибют банда, която ме кефи е Ънбрейкъбъл, те са върли фенове на Сабатон, но там нещо се изпокараха.
А в София съм бил единствено в Суингинг Хол. Тогава пееше Тома, а преди тях Фул Съркъл, които даже спечелиха тази пролет някакъв конкурс.


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 15.07.2012 20:56
Мнения: 5070
Отговори с цитат
Мнение  Re: Българският пънк и хардкор   |   25.07.2015 15:52


Браво, на Delate. Аз ги помня още в началото бяха бездарни, но след това доста се подобриха.

В София такъв тип концерти се правят в Микстейп5, Грайндхауз и Нон-Слийп хостел.

Иначе рок-дискотеките дето се извъдиха в последните години, няма какво да ги коментираме. Слушаш метъл и некви ти правят стрийптийз.

Варненци винаги са били силни. Реално от тях в България почва всякакъв ъднъдрграунд - пънк, рап, техно. Затова ще си останат винаги морската столица. Село Бургас има доста да ги гонят. За там освен един бар "Бар без име" друго подобно заведение не се сещам изобщо.

_________________
В град като София, никой не е невинен!
Изображение


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: Българският пънк и хардкор   |   25.07.2015 23:08


falkenbach написа:
Иначе рок-дискотеките дето се извъдиха в последните години, няма какво да ги коментираме. Слушаш метъл и некви ти правят стрийптийз.


Че какво по-хубаво от това?:) Иначе не знам кои точно имаш предвид, в "рок-дискотеките" (доста странно звучи като словосъчетание това), в които аз съм ходил, метъл има, ама стриптийз не съм виждал :)


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 5 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг