Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 19.04.2024 14:24



Отговори на тема  [ 463 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 24  Следваща
Сериали 3 
Автор Съобщение
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   10.04.2022 02:44


DMZ
https://www.imdb.com/title/tt11057226/
екшън/драма/приключенски/НФ // мини-сериал // 4 епизода // продукция на HBO Max
с Росарио Доусън и Хун Лий

Доста пошла и нагла пропаганда, която е толкова очевидна и сееща ненужна омраза у хората, че заслужава максимално ниска оценка.
Бъдещето. Гражданска война. Имаме САЩ (гадните бели изроди), имаме и Свободните щати (либералите), но те са само фон и се подразбират какви са ако се гледа малко по-внимателно.
Всъщност имаме Демилитаризирана зона в Ню Йорк, където виреят кръвожадни банди. Двете Америки са обградили този ''оазис'' на свободията и там важи законът на джунглата. Едните са черни и китайци, другите латиноси. Дори има и канибали (които така и не виждаме, но знаем, че ги има?!?!). Бели няма и нормално в интерес на истината. Бандите се борят за кокала и кой ще командва, като и двете страни тайно имат контакти с врага. През цялото време ми приличаше ми на някаква 'криндж 'Уестсайдска история'
Естествено побеждават черните към които са прикрепили китайците, за да не е прекалено очевидно. А латиносите са злите (те са следващата жертва след белите, защото са много голяма бройка и бъркат в здравето на либералите).
Асока Тано прави прилична роля, но всичко е толкова наивно, глупаво написано и предвидимо, че олекват по всички направления. Клише след клише и така до самия финал, до болка предвидим и дразнещ.

Не си го причинявайте!
-
5.0


 

Регистриран на: 23.09.2012 15:39
Мнения: 1464
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   15.04.2022 17:30


Tokyo Vice - горещо препоръчвам. Изпълнителен продуцент и режисьор на първия епизод е Майкъл Ман. По истински случай е - американски журналист в най-големия вестник в Токио, който разследва Якудза. Във филма се говори на японски, английски и корейски като американските изпълнители на главните роли са живели повече от година в Япония и са усвоили езика на доста добро ниво.

Друг сериал, където действието се развива в същата част на света - Pachinko, също с отлични отзиви.

В понеделник започва последният сезон на най-доброто шоу в момента - Better Call Saul, говори се, че Уолтър Уайт и Джеси Пинкман ще се появят преди края му.

От текущите сериали бих препоръчал също Slow Horses - британски шпионски трилър с Кристин Скот Томас, Гари Олдман и Джонатан Прайс.

Като цяло силен пролетен сезон за ТВ сериалите, дори да не сте фенове на Марвел и Стар Уорс франчайзите, което напоследък се случва рядко.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   16.04.2022 02:18


Пороците на Токио и аз го гледам (така са го превели в HBO MAX).
Топ сериал. Топ :)


 

Регистриран на: 23.09.2012 15:39
Мнения: 1464
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   20.04.2022 14:44


Също така забравих да спомена, че днес излиза (всъщност вече излезе - Netflix, бате:)) вторият сезон на Russian Doll, спомням си, че писах за първия сезон тук и май на повечето от вас им беше харесал.


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11812
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   20.04.2022 22:26


Гледайте To the lake.

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 23.09.2012 15:39
Мнения: 1464
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   23.04.2022 11:43


Slow horses е великолепен. Гари Олдман е извънземен.
Друга препоръка - Severance, също много добро!


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   25.04.2022 13:16


Station Eleven (2021)
https://www.imdb.com/title/tt10574236/

продукция на HBO Max / драма/приключенски/НФ / 10 епизода / мини-сериал

HBO в най-добрата им светлина. Който си го може си го може.
Какво би станало ако ковид-19 беше наистина краят за човечеството? Тук имаме вирус със смъртност над 90%.
Оцелели са много малко хора. Какво ги крепи и свързва? Ами Шекспир! :)
Имаме една обща история в която всички различни герои се преплитат, нищо че са на различни места (и континенти) и накрая всичко се подрежда като в един идеално подреден пъзел. Сегмент по сегмент. И как едно незначително на пръв поглед действие в миналото може да повлияе за нещо кардинално важно в бъдещето...
Разказът не е линеен, виждаме света преди и след...
Това не е типичната постапокалиптична история, която ни е до болка известна.
Тук врагът е повече психологически, литературен, невидим. Има много философия, любимото ми: "Чудовищата си мислят, че ние сме чудовища".
Сентенцията е, че изкуството ще ни облагороди и спаси!

Проблемът е, че сериалът беше прекалено абстрактен и скучен на моменти, но само на моменти. Така че колкото и искам и да заслужава не мога да дам по-висока оценка от осмичка, което разбира се не е никак малко. ;)
-
8.0


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   25.04.2022 14:35


Severance (2022)
https://www.imdb.com/title/tt11280740/

продукция на Apple TV+ / драма/НФ/Мистерия / 9 епизода / подновен за сезон 2

Уау! Засега това е сериала на 2022 г. Като най-близо до него е ''Tokyo Vice'', но той все още върви.

Изключително трудно е да напишеш ревю на такъв сериал, защото ще ти трябват страници работа. Някакъв ферман на ферманите. А такива неща не се четат за съжаление. Така че колкото и да е мисия невъзможна ще се опитам да бъда максимално кратък. Но колкото по-кратък, толкова по-калпаво ревю ще се получи. Мхмхм...

Много качествена фантастика, такава каквато трябва да бъде, с много философия и психология вкарани вътре. Имаме едно фино и постепенно развиване на сюжетната линия и така до финала, който е влудяващо добър!
Представете си свят в който можем да си разделяме съзнанието на две. Главния герой е служител с лична трагедия, която иска да забравя поне за 8 ч. на ден (работното време е от 09:00 до 17:00) и става доброволец за операция, разделяща личните от служебните му спомени. Слагат му имплант/чип в мозъка. Той работи за най-голяма корпорация в света и в момента в който излезе от разделителя (определен етаж возейки се с асансьор) забравя за всичко, което се е случило в офиса. Но докато е в офиса не помни/не знае абсолютно нищо за останалия свят. Брутално измислено! Не може и да се вкарва или изкарва нищо от там, има си аларми и пр.

Сериалът е бутална ирония и откровенна критика към съвременния корпоративен капитализъм и как мегакорпорациите карат съвременният човек да зароби сам себе си...

Получава се така, че героите са изкупителни жертви на своето външно аз. Те (героите отвън корпорация Лумън) знаят за своето друго Аз, но не им пука дали то е съгласно да води такъв живот.
Сериалът е идеален за дисертации на тема психология, за Юнг и психоанализата, за философията - как бездушния капиталистически свят ни поробва и човека не е нищо повече от едно работещо животно.
И ние не само позволяваме всичко това, но и го насърчаваме. По една или друга причина, главните герои в сериала са избрали този път и не им пука за тяхното друго съзнание и какъв живот води в офиса. Дали е съгласно и дали не заслужава шанс за свобода и да разбере истината?

Каста е на изключително ниво. Нямам никаква критика. Перфектно изиграни роли от всички.
Декорите са един път. Лумън е шизофренично бяла, безкрайна, педантично подредена и толкова, толкова чиста... Но дали е така отвътре и толкова ли са чисти намеренията и? Мониторите са от най-старите, с електроннолъчеви тръби. Лъха на ретро отвсякъде. Като цяло декорите са силно абстрактни и сюрреалистични и се чудиш какво по дяволите става и защо е всичко това. Все едно всички са в някаква лудница или всичко е някакъв зловещ експеримент.

Финалът е с влудяващ клифхенгър и просто не мога да си намеря място от яд и нетърпение да разбера какви ще са последиците за героите ни и как ще продължи всичко.

Ако беше съвсем малко по-стегнат и конкретен отивахме дори към немислимите 9.5
И колкото и да е труден за гледане (предполагам, че не малко фенове ще се чудят какво гледат и докога ще го търпят), то си заслужава всяка една отделна минутка. Всяка една.

Горещо препоръчвам!
-
9.0


 

Регистриран на: 23.09.2012 15:39
Мнения: 1464
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   25.04.2022 16:48


Относно Station 11, препоръчвам да се изгледа сериала и да се прочете книгата, по-добре в тази последователност, книгите почти винаги са по-добри от екранизациите, така че ще е upgrade:)
И ако смятате, че светът, в който живеем, не е достатъчно депресиращ, може да прочетете/изслушате чисто новата книга на Емили Сейнт Джон (или Синджън, ако сте любители на британските произношения) Мандел, авторката на Station 11 - Sea of Tranquility.


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11812
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   02.05.2022 14:10


Почнах сериала за Лекърс на НВО и дотук съм много доволен.

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   17.05.2022 15:16


Slow Horses
https://www.imdb.com/title/tt5875444/

драма/трилър ; Великобритания / САЩ ; продукция на Apple TV+ ; 6 епизода х 43 мин. ; подновен за сезон 2

Приятна изненада. Препоръчвам.
Сериалът проследява историята на отритнатите агенти от британското разузнаване, които се озовават в един от най-неприятните отдели, наречен "Блатото" или ''Уморените коне'', след като големите грешки, които са направили, водят до края на активните им кариери.
Да, ама не. Оказва се, че нито са блато, нито уморен и мудни.
Сериалът е свеж, с типичния очарователен британски хумор, с много добър каст и интересна история, която държи в напрежение до самия финал.
-
7.5


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   17.05.2022 15:20


Moon Knight
https://www.imdb.com/title/tt10234724/

САЩ ; Екшън/драма/приключенски/фентъзи ; продукция на Disney+ ; по комиксите на Марвъл ; 6 епизода ; все още официално не е потвърден втори сезон

Общо взето най-интересното от сезона беше в посткредит сцената на последния епизод. Иначе клише до клише и много дразнещите мен лично моменти, в които, в разгара на битката героите намират време за комплименти, шеги или въпроси и отговори от битието. Този стар марвълски трик (който не винаги работи обаче), с който ни замерят навсякъде. Останалите богове/аватари бяха напълно безсмислени и безполезни. Защо изобщо ги даваха? Ами за пушечно месо. Не съм добре с това. Поне още един силен, трети играч трябваше да има, извън Хонсу <-> Амит. Лейла беше такава, но тук слаб избор за актриса. Много слаба, общо взето безлична нейна роля като присъствие.

Най-важното:
   >>>>
Разкриха ни едно ново алтер его на Марк - Джейк Локли. Безцеремонен убиец, без никакви скрупули. Той беше убивал невинни хора по улиците, а сега и в психиатрията. И да, Марк е много тежък, сложен, многопластов и трагичен персонаж. Реално получихме Марк и Стивън как на финала живеят в синхрон и симбиоза, истински щастливи, че са отървали от злия египетски бог, но реално той все още ги държи, защото Джейк Локли всъщност си е Марк. За съжаление. И да, Амит/Артър Хароу бяха убити. Ако ще има втори сезон, ще е с нов злодей.


Като цяло, като за завършек на сезона не ми хареса особено. Цялостно като шоу - добра, задоволителна оценка, но остава усещането за пропилян шанс или едно леко неудовлетворение. Един сериал, който след време няма да се помни с нищо.
Плюс: Оскар Айзък във всичките му форми. Както и сценария на Епизод 5.
Минус: Лейла (дразнеща като повечето женски персонажи във вселената на Файги, особено сериалите визирам) и почти всичко останало за съжаление.
-
7.0


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   17.05.2022 20:08


From
https://www.imdb.com/title/tt9813792/

САЩ ; драма/мистерия/хорър/НФ ; продукция на epix ; 10 епизода ; подновен за втори сезон с нови 10 поръчани епизода

Това е изненадата на годината за мен. * ТОП *
Може да не е най-доброто на пазара, но чисто емоционално бях въвлечен най-много в историята. Пукаше ми за героите, вживявах се и тръпнех за всеки нов епизод. По същия начин бях с ''Yellowjackets'' за 2021 г.

Сериалът е създаден от Джон Грифин и продуциран от братята Русо (''Avengers'' ; Капитан Америка ; Агент Картър и т.н.) и от Джак Бендър и Джеф Пинкнър (''Lost'')
Микс между ''Изгубени'' и ''Уейуърд Пайнс''
Сериалът разказва една зловеща мистерия от кошмарно градче някъде в Америка, което хваща в капан всеки, който влезе в него. Докато жителите се опитват да запазят чувство за нормалност и да намерят изход навън, трябва да оцелеят от заплахите на обграждащата ги гора, включваща ужасяващи създания (демони?), които излизат от нея, щом слънцето залезе. Те се представят с лика на изгубени близки и скъпи роднини или приятели на затворените в този капан жители и ако бъдат пуснати в къщите, разкъсват по един брутален и жесток начин жертвите си.
Сериалът така и не разкрива голямата тайна. Оставен е на въображението на зрителите и пази отговора си най-вероятно за сезон 2.
Според мен хората са в чистилището. Но не съм сигурен дали са мъртви (примерно умрели на момента при катастрофа) или живи. Има ли начин да се измъкнат от там? Защо дърветата се изместват с няколко сантиметра, защо предпазват хората и защо детенцето е от такова голямо значение?
Много въпроси, малко отговори.

Кастът е отличен. Всеки си тежи на мястото. Сценария е много умел, гъвкав, карата те да гледаш и да гледаш и нито за миг да не се отегчиш.

Горещо препоръчвам!
-
9.0 / 8.5


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   18.05.2022 16:45


Shining Vale
https://www.imdb.com/title/tt7908756/

САЩ ; комедия/хорър/фентъзи ; 8 епизода х 30 минути ; продукция на StarZ ; подновен за 2 сезон

Черна хорър комедия, но аз лично очаквах да има повече хорър и по-малко лична драми и ''Отчаяни съпруги''
Има потенциал и е нещо по-различно, но можеха да си изиграят по-добре картите. Въпреки това ми хареса и ще гледам и втория сезон и го препоръчвам. Но не мога да му дам твърде висока оценка.

Семейство се премества да живее в къща в малко градче, където са се случвали ужасяващи неща. Изглежда никой не забелязва, освен главната героиня Пат, която е убедена, че или е депресирана, или обладана. Оказва се, че симптомите са идентични. Но дали всичко това е истина? Наистина ли се е случило това клане в къщата? Истинска ли е Розмари? Или съществуа само в главата на Пат (страхотна Кортни Кокс).

   >>>>
Според мен ако не беше истина, то синът и нямаше да вижда закланата дъщеричка, ето това не се връзва с теорията ми, че всичко това е плод на дисоциативното разстройство на Пат.
Но финалът е шокиращ. Дадоха снимка от 23 юни 1859 г. в която се вижда, че сегашната къща на Пат е била нещо като санаториум за жени с психични проблеми и на снимката се вижда Розмари на същите години на които е и през 23 юни, 1954 г. когато убива семейството си и по-късно се самоубива във ваната.
Надявам се да обяснят тази разлика от 95 години в сезон 2. Някакво проявление ли е тази жена? Демон, вещица? Какво по дяволите се е случило?

-
7.0


 

Регистриран на: 23.09.2012 15:39
Мнения: 1464
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   24.05.2022 12:15


Не че някой се е съмнявал, но създателите на Breaking Bad и Better Call Saul са гении. Един от най-добрите ТВ епизоди ever, не само в тези 2 сериала. Преди това сезонът вървеше малко мудно, но след снощи се разбра, че е било умишлено.
Като си помисли човек, че в България Breaking Bad го даваха по второстепенни канали, повечето сезони в негледаемо време и под безумното заглавие "В обувките на Сатаната":)))


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   29.05.2022 16:04


Cruel Summer (2021)
https://www.imdb.com/title/tt11083696/

продукция на Freeform / драма/трилър/мистерия ; 10 епизода х 44 мин. ; подновен за сезон 2

Дълго се колебаех дали да го гледам, но в крайна сметка се реших и браво на мен, защото го изгледах много бързо и останах доволен.
Качествен трилър с много добър каст и сценарий. Има няколко туиста в хода на сериала, а краят е по-скоро неочакван и малко гаден, хаха. Зависи от гледната точка...
Изненадан съм обаче, че е подновен за нов сезон, явно е имал добри приходи. Защото реално историята беше убедително разказана и не виждам какво ново ще измислят, по-скоро има опасност да развалят историята, но ще видим. Дано не.

Изненада ме приятно и препоръчвам!
-
7.5 / 8.0


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   29.05.2022 16:05


Obi-Wan Kenobi
https://www.imdb.com/title/tt8466564/
-
Part I
https://www.imdb.com/title/tt13636426/
Part II
https://www.imdb.com/title/tt13820658/

--> Има спойлери, ако не сте гледали епизодите, не четете! <--

Така, първо да кажа, че когато става въпрос специално за този сериал, то аз тръгвам с очаквана начална/базова оценка от 10.0. Толкова високо трябва да е нивото! Този сериал е тежката артилерия и трябва да покаже най-високия възможен стандарт от Стар Уорс. Такава базова стартова оценка за мен имат много малко шоута. Те са все от този тип. Водещи/флагмани за дадена компания за годината или декадата (дори и да е само Стрийминг компания, като Нетфликс).
Т.е. задачата на сценаристите и в частност на Дебора Чао (шоурънър и режисьор) е много по-сложна отколкото тази на Филони и Фавро за Мандалорецът. Защото там ги нямаше тези очаквания и първоначално поставени супер високи стандарти. Т.е. шансът да се харесат е по-голям ако са си свършили добре работата и обратното.

Цялостно искам да кажа, че съм доволен засега и плюсовете са повече от минусите, но имам някои забележки, които засега са само забележки, но неприятни такива. И дано тези остри камъчета не обърнат цялата каруца в края! Не вярвам, но ще видим... За мен това е един филм от малко над 4 часа времетраене. И така и трябва да се разглежда и оценява. Епизоди 1 и 2 ще ги сложа под една шапка, защото ги изгледах един след друг. Няма да давам оценка на част 1 и част 2, а общо такава.

Интрото много ми хареса. Браво, че дадоха тази ретроспекция от прикуъл трилогията, защото съм сигурен, че има и такива, които сега сядат за първи път с точно този сериал и се потапят в тази безкрайна Вселена. И вярвам, че ще бъдат зарибени така, както и всички ние. Отделно е знак на уважение към Лукас и тези филми, както и към феновете!

Още като видях логото Оби-Уан как се разкрива изпод пясъка си казах, УАУ, тук ще са изпипани и най-дребните детайли, изобщо бях хайпнат до небесата още от първите секунди. Обърнете внимание и на буквичката I. Тя е изобразена като светлинен меч. Оби-Уан Кеноби, който се укрива на пустинната Татуин и е заровил в пясъка не един, а два светлинни меча... Браво!

Цялостно ревю ще направя чак когато приключи всичко, сега не виждам чак такъв смисъл, така че ще подходя по един по-различен начин, но мисля много по-интересен и любопитен.
Ще слагам акценти/маркери над важни моменти и ще си напиша кое ми е харесало и кое не.
Ще разкрия и много любопитни факти, които забелязах лично и такива за които разбрах допълнително след като изгледах епизодите. Ще ги отбелязвам със звездички.

И така,

Нямаше как да не започнат с Корусант и със 'Заповед 66' Не е потвърдено официално (нормално), но на 95% съм сигурен, че момичето което показаха е Рива а.к.а. Третата сестра (нов персонаж във Вселената) като малка ученичка в джедайския храм. Героя се играе от Мойсес Инграм.
Веднага изниква като въпрос, каква и е фиксацията върху Оби-Уан? Държи го лично отговорен, че е допуснал това (както Йода и всички други лидери), че не са ги защитили, или че се е провалил с Анакин? А може би тя е видяла лично Анакин да убива деца? Какво по-точно? Или пък Оби-Уан я е открил и взел за обучение в храма без нейното лично желание (джедаите ги правят тези неща) и впоследствие тя е видяла цялата тази трагедия с очите си, вместо да си изживее едно нормално детство... Убеден съм, че до края на сезона ще разберем.

Тук е момента да се спра на персонажа на Рива, изигран от Мойсес Инграм. За мен това е най-слабото звено в шоуто! Нищо лично към Мойсес, но за мен лош избор за ролята. Няма талант, едвам си движи устните, а лицето и е супер безизразно. И колкото и да се напъва да изглежда страшна, по-скоро изглежда нелепа.
Не и помага и сценария. Толкова лошо написан, че няма накъде. Следва всички най-лоши клишета за такъв тип герой. Веднага трябва да я забележим и запомним, все едно сме малоумни. И все тя знае и все тя права.
Не знам дали това е търсен ефект, за да я намразим и след това да има туист или просто е не добре свършена работа. Което и да е от двете обаче е дразнещо и сваля от акциите на сериала. Защото тя очевидно ще е главен герой и ще трябва да я търпим до последния епизод, където най-вероятно ще бъде убита, защото е изцяло нов персонаж и я няма в ''Бунтовници'' и други филми/сериали обхващащи идните години.

* Джедайката, която така ревностно защитаваше малките ученици и за съжаление беше убита се казва, Минас Велти.

* За първи път виждаме Лайв-акшън клонирани войници, защото в прикуъл трилогията всичко беше CGI.

Отиваме на Татуин при нашия любим Оби-Уан.
Инквизиторите пристигат да хванат джедай. Те с това се занимават основно. Ловуват джедаи. За това са обучени, това им е работата и отговарят лично пред Лорд Вейдър.
Това трябва да е Мос Айсли, а в бар Кантина, видяхме и как се държат. Като типични есесовци, само че вместо евреи сега се издирват джедаи. НО, Империята все още не се е разгърнала така както иска Дарт Сидиъс и като цяло се пипа по-меко на всички нива. Такова е и поведението на Великия Инквизитор (Рупърт Френд) и Петия брат (Сунг Канг - Хан от Бързи и яростни). Но Рива не се съобразява с наратива и си знае нейното. Очевидно другите двама не я зачитат и я смятат за боклук едва ли не, като я търпят само заради дарбата и да чете мислите и спомените на хората. В крайна сметка разкриха джедая (Нари), но по глупав начин го изпуснаха. Общо взето сцената беше нон-сенс.

Много по-добре се получи със сцената на площада с Оуен Ларс и другите местни, където Рива пак се развихри и отсече брутално ръката на една възрастна женица. УАУ?! Оуен обаче не се пропука, а и Оби-Уан не се издаде. На косъм беше всичко, а напрежението се усещаше. Много добре им се получи тук.

за Оби-Уан. Ах, фантастичен, фантастичен Юън Макгрегър! Всяка емоция беше изписана на лицето му така изразително и подчертано, че човек само да гледа и да се възхищава, а младите актьори да се учат!
Очевидно, Оби-Уан страда от ПТСР и сънува събитията с Анакин на Мустафар и не само. То, това са кошмари направо, какви сънища... Няма и как да види духа на Куай-Гон, защото съзнанието не му е изчистено. Още не е готов!
Като цяло сценария за Оби-Уан е написан перфектно. Аз лично нямам забележки. Точно така трябва да се държи и това очаквах да видя. Дистанцирано и скромно. По-нисък и от тревата. Нека подчертая ако някой все пак не знае и се чуди, Оби-Уан не е използвал Силата нито веднъж за 10 години от страх да не бъде усетен от ситите и от страх не толкова за себе си, колкото за малкия Люк. Люк е мисията на Оби-Уан. Той вижда в него сламката за удавника... И буквално и преносно.
Така че е напълно нормално да работи (в някаква станция за добиване на месо при безскрупулен шеф), защото няма как да живее иначе. Само въздуха е безплатен... А и трябва да се държи нормално и да не бие на очи.
Хареса ми как всеки път си режеше по едно малко парченце сашими и как си лъскаше ножа, оръжието на неговия труд. Истински педант. Респект!
Оби-Уан, представящ се за Бен, не се разкри първоначално и пред Нари, който отиде да го моли за помощ.
Уви малко по-късно, Оби-Уан го видя мъртъв и провиснат като назидание. Въпросът е инквизиторите ли са го направили, защото те вече бяха напуснали планетата или местни симпатизанти на Империята? Да кажем първото, не че е от значение.

Беше забавна сцената с Тика, малкия джауа, с който Оби-Уан търгува.
* Оби-Уан купи от него играчка - макет на спийдъра, T-16 модел, за 10-ия рожден ден на Люк. Видяхме порасналия Люк да си играе с нея в Епизод 4.
Оуен му го хвърли бесен, защото го е страх за Люк и иска простичък, но сигурен живот за него, а не това което се случи с Анакин. Напълно го разбирам и естествено, че не го обвинявам. Страхотен Джоел Едгъртън.

* Еопи – животното приличащо на камила го знаем още от епизод 1, където разбрахме от Джар Джар, че миришело отвратително...

* Сцената с Оби-Уан, стоейки и хапвайки пред пещерата, много ми приличаше (ама едно към едно) с тази на Рей на Джаку, в ''Силата се пробужда''

Отиваме на Олдеран. Една от най, най-красивите планети във Вселената на Стар Уорс. Много се радвам, че ни я показаха в пълния и блясък. И е още по-тъжно, защото знаем какво ще се случи с нея...
И разбира се видяхме малката Лея. Изобщо не бях изненадан, като много други, просто защото се интересувам и чета новините и знам кой участва и т.н. По принцип не го обичам и не го правя, но за Стар Уорс, Троновете и Живите мъртви не пропускам нищо.
10 годишната Лея се играе от Вивиан Лира Блеър, която по време на снимките е с годинка по-малка. В интерес на истината в шоуто ми изглеждаше на не повече от 7 годинки.
Първо искам да кажа едно голямо браво на Вивиан. Какво талантче. Страхотна просто!
Имам забележки обаче относно написания сценарий за нея. Прекалено всезнаеща и премъдра за крехките си годинки. Общо взето така са се престарали тук, че са я направили като една малка Мери Сю...
Гонитбата в горичката с тримата наемници не ми се коментира. ОК, това е Дисни, но не сме 80-те години, а 2022 и хората определено не искат да гледат това. Не всички, но по-големия процент от зрители. Просто е несериозно. Поне според мен. Не и в такъв филм/сериал.
Много ми хареса дроидчето Лола. Перфектно като за Лея. Очаквам много мемета с Лея и Лола.

* Мъничката Лея е със същата прическа (с ‘кокчето’) както е в оригиналната трилогия и в Сикуъл трилогията, вече като баба.

* Видяхме C-3PO, а дали е с изтрита памет, както се беше заканил Бейл Органа в края на епизод 3 пред Уедж Антилис? Да!

* Видяхме и Арту да сервира питиета. Той обаче помни/знае всичко...

* Предводителя на наемниците, които отвлякоха Лея (по заръка на Рива) е Флий (Майкъл Балзари) басистът на Ред Хот Чили Пепърс.

В крайна сметка отвлякоха Лея и нормално Бейл Органа поиска помощ от Оби-Уан.
Тук идва и основния момент от историята. Напускането на Татуин от Оби-Уан. От оригиналния филм знаем, че той никога не е напускал планетата. Естествено, винаги могат да се замажат нещата и да се променят защото така го изисква сегашния момент, така че не е кой знае каква драма. Поне не и за мен. Лея също е дете на Анакин и Падме. Как да я остави Оби-Уан? Абсурд. А и в момента малкия Люк не го застрашаваше непосредствена опасност (джедая беше открит и убит, а инквизиторите си бяха тръгнали).
Самата Дебора Чао отдавна каза, че и е писнало от Татуин и на всяка цена е искала да се махнат от там. Татуин е прекалено експлоатиран - във всички филми и сериали, а наскоро гледахме ''Книгата на Боба Фет'' Разбирам я и не я обвинявам. Напротив. А и е измислила перфектния начин (и единствен) да разкара Оби-Уан от там, поне за малко. А и така виждаме нещо ново - планетата Даю. Нали това е и една от целите на Стар Уорс. Да разкрива нови и нови хоризонти пред нас...

Даю очевидно е замислен като Лас Вегас (или Хонг Конг). Те си го казаха буквално - ''Каквото се случи на Даю си остава там''
Град на греха!

Веднага два много любопитни факта:

* Оби-Уан даде кредити на един бездомник – бивш клониран войник
И то с инициалите на легендарния 501-ви легион предвождан от генерал Анакин Скайуокър? И това беше самият, Темуера Морисън. Сефте, в лайв-акшън сериал.
Интересно дали той позна Оби-Уан или е бил прекалено пиян и съсипан?
Изобщо много, много тъжна гледка.

* Момичето, което даде 'спайс' дрога на Оби-Уан е истинската дъщеря на Юън Макгрегър от реалния му живот - Esther Rose McGregor (предполагам се изписва - Истър Роуз Макгрегър).

* Оби-Уан се срещна със Забрак – расата на Дарт Мол, хехе, е нямаше как да няма такъв момент. Браво!

Имаме си нов забавен герой (за къде без такъв в Стар Уорс филм или сериал) - мошеника Хаджа, изигран от брилянтния, Кумейл Нанджиани. Ами браво! Тук се е получило и то без усилия. Кумейл е голям фен на сагата и играе като за последно, все едно някой му е опрял нож в кокала, хаха. И е написан чудесно. Изобщо ролята му пасна идеално. Триковете с магнитите и всичко останало беше майсторски изпипано. Вярно, мошеник, прибираше парите на хората, но не е злодей. Намерил е начин да оцелява и се възползва. Апропо момчето на което помогна поне според мен е било с проявени джедайски сили и майка му за това искаше да се махнат от тук.
Получиха се и моментите между Оби-Уан и Хаджа. Беше забавно. Поздравления.

Не ми хареса обаче, че Рива точно него остави жив. Тук малко се позагуби логиката. Изобщо всичко което прави Рива не мога да го разбера. Толкова зле написан персонаж. Заканва и се убива наред/сече ръце и пр. А тук хваща някакъв самохвалко, който се държи арогантно срещу нея, но тя не му прави нищо и го оставя?! А може би все пак има добро в нея и е лоша само пред другите като нея? Мхмхм, не знам... Ще видим. Дано да е това.

Още един хем хубав, хем дразнещ момент. И пак с Рива. Как скачаше по покривите на сградите, досущ като Кал Кастъс. Ненужно беше според мен. Но пък хореото беше добро.

Нов момент, който не ми хареса. Лея не само побърка тримата наемници на Олдеран, но направи същото и с Оби-Уан. Беше меко казано нелепо как тя му дава акъл едва ли не и му взема думите от устата, че накрая и му избяга и той аха да я хване и все му се изплъзваше. Том и Джери ли гледахме не знам...

Силен момент - когато Оби-Уан каза на Лея, че вижда в нея истинската и майка (естествено не го каза така и замаза положението с негова близка, но това си помисли) - Падме (моята любимка). Може и за Сатин да се е сетил, но не, на 95% ставаше въпрос за Падме според мен.

Още един епичен момент. Когато Оби-Уан спаси Лея от сигурна смърт. Видяхме ръждясалия велик джедай как за първи път се докосва до Силата след 10 години! Нямаше как да е лесно, но добре, че успях, хаха, че иначе... Лошо.
Като цяло силен сегмент!

И за финал три много важни сегмента.

Принцеса Лея в Епизод 4 очевидно не знае кой е е Оби-Уан. Когато го моли за помощ, яя се обръща към него с Бен и че е бил близък приятел на баща и. Тук обаче малката Лея беше до него в поне два момента, в които му беше споменато истинското име - Оби-Уан Кеноби. Единия път беше тихичко, едва ли не ухо (Хаджата), а втория път от Рива ако не се лъжа. Очевидно Лея не би трябвало да е чула/запомнила, защото иначе ще се наруши канона (с този легендарен Стар Уорс канон е много сложно - като законите за пътуването във времето, хаха). Но винаги ме напрягат подобни моменти и се чудя защо изобщо ги правят така, че да има въпроси? Много лесно могат да се измъкнат от ситуацията, като просто в този момент Лея не е там!

Рива убива Великия Инквизитор?!?! Какво???
Вие сериозно ли? Инквизитора го има в ''Бунтовници'' 5 г. по-късно.
Начина по който го убие ми напомни много на момента в който Дарт Мол уби Куай Гон, по същия начин в стомаха.
Страшно се издразних на тази сцена, нито беше уау, нито нищо. Имам две обяснения.
1) Той е мъртъв, но го сменяват с нов Инквизитор
2) Жив е, защото има два стомаха (факт) и някак си оцелява. Освен това знаем и от оцеляването на Дарт Мол, че ситската алхимия е всемогъща (великия Инквизитор не е Сит, но евентуално Вейдър би му помогнал/спасил, въпреки че винаги се е държал отвратително с него).
Но отново, защо по дяволите ги правят тези неща?
Логика? Няма.

И разбира се кулминацията на двата епизода. Когато Оби-Уан разбра, че Анакин е жив. Естествено разбра от другата Мери Сю в сериала - Рива. Пак лесно се издразних, че разбра именно по този начин и то точно от тази, но всичко това изчезна на момента след като видях изражението изписано на лицето на Юън. Велик актьор! И после на кораба (с локация - Мапузо, където Хаджа им каза да отидат и че ще ги чакат - хм, хора от съпротивата?), Лея си бърбори, а Оби-Уан си мисли за Анакин. И в същия този момент - бам дават и Вейдър. УАУУУУ. Велик момент, буквално настръхнах!!! Всичко беше изпипано за 10 от 10, кадри, музика, звук. Макооооооо!!!

Откъде обаче, Мери Сю Рива знае, че Анакин е Дарт Вейдър??? Това е най-строго пазената тайна във Вселената. Със сигурност знаят само Дарт Сидиъс и самият Вейдър. Мисля, че и Таркин знаеше, такива спомени имам. А Траун само подозира, но не знае със сигурност. Поправете ме ако греша.
Имам две обяснения:
Има много силна дарба (Кайло Рен имаше подобна) и е ''прочела'' мислите на самия Вейдър (мне, абсурд) или пък в усетила мислите и страха на Оби-Уан (ммм, мнее) или пък е била лично свидетел как Анакин е убивал в джедайския храм, ама откъде ще знае, че този в костюма е именно Анакин, защото тя/те виждат Вейдър само в костюма. Бе не знам, дано намерят някакво обяснение, защото иначе ще е поредната излагация свързана с образа на Рива.

Дано ни спестят дуел между Рива и Оби-Уан и да има само между Оби-Уан и Дарт Вейдър (аз знам, че ще има два такива дуела), защото ще сътворят някоя глупост и тази ще я изкарат равностойна на великия Оби-Уан, което ще е нелепо и обидно. По принцип инквизиторите по никакъв начин не са равностойни съперници на джедаите, а какво остава за такъв велик майстор като Оби-Уан. Ако има такъв дуел, Оби-Уан трябва да я победи за 5 секунди.

Цялостно погледнато ми харесаха двата епизода. Т.е. оценката ще е положителна. НО, не мога да си затворя очите за някои пропуски само защото съм болно фенче. Много исках да му зашия деветка, че и повече, но реално си е за осмица. Което не е малко, защото пак ще се повторя. Тръгва се от базисна оценка 10 и е почти непосилно да се задържиш там. Така че истината е някъде по средата (около 8.2 - 8.5).

И нямам търпение за сряда и епизод 3 - където би трябвало да видим много от Хейдън и неговия Дарт Вейдър!
-
8.5 / 8.0


 
Online
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10431
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   29.05.2022 23:27


Stranger Things 4 - 7/9
Без думи...

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11812
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   30.05.2022 09:59


На тоя дъщеря ми е запален фен и заради нея пак ще пусна за месец Нетфликс.

_________________
Изображение


 
Online
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10431
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   30.05.2022 10:13


Vendome написа:
На тоя дъщеря ми е запален фен и заради нея пак ще пусна за месец Нетфликс.

Най-добре го пусни на 01.07., ако ще е само заради това. Тогава ще излязат и последните два епизода от сезона.

Малко ми е странно днешни тийнейджъри да харесват ST. Това е омаж/апотеоз на '80те и тогавашната тийн културата и си мисля, че само който е бил на такава възраст по него време (както е моя случай) може да усети с пълна сила сериала, който по мое скромно мнение е просто гениален. От друга страна, и мен точно дъщеря ми ме запали преди години по първите сезони, така че твоето явно не е изолиран случай.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 463 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 24  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг