Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29.03.2024 12:05



Отговори на тема  [ 463 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 24  Следваща
Сериали 3 
Автор Съобщение
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   30.05.2022 11:07


Тя специално ми обърна внимание за юли. Явно следи нещата.

Аз не съм го гледал за разлика от немския му еквивалент Дарк.

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10360
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   30.05.2022 11:15


Vendome написа:
Тя специално ми обърна внимание за юли. Явно следи нещата.

Аз не съм го гледал за разлика от немския му еквивалент Дарк.

Дарк не му е еквивалент. Тук не говорим единствено за сайфи, трилър, хорор и приключения. ST е много повече от това. Точно това, което написах в предния пост, го прави уникален.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   30.05.2022 16:52


Някъде бях чел, че са сходни, но може и да е било лошо ревю.

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10360
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   30.05.2022 18:41


Vendome написа:
Някъде бях чел, че са сходни, но може и да е било лошо ревю.
Напротив, сходни са, да. Но само откъм тематиката, която нахвърлих по-горе. Очарованието на ST в голяма степен се крие в останалото.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   30.05.2022 20:46


И аз съм голям фен на СТ. Ще го започна тези дни. Само 7 епизода, останалите на 01.07.
Трети сезон обаче не ми хареса особено, но краят му беше брутален. Първите два сезона са гениални. :first:
Ще има и пети сезон. Ама, не мога да си ги представя сега толкова пораснали. Още са ми като дечица в ранната пубертетеска. Сега едни такива издължени всичките, абе други хора. :-D
Майк направо е ужасен, на нищо не прилича ;)


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10360
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   30.05.2022 23:04


Аз лично очаквах още по-фрапираща разлика, но като изключим Майк и донякъде Уил и Лукас, всички останали са си същите. Не искам да ти спойлвам нищо, само ще ти пожелая приятно гледане. Аз лично съм размазан (в изцяло положителен аспект) от първите седем епизода.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 

Регистриран на: 23.09.2012 15:39
Мнения: 1464
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   03.06.2022 15:34


Не знаех, че има нов сезон на Borgen, в Дания е излязъл още февруари, но от онзи ден е на Нетфликс (които са ко-продуценти заедно с датската ТВ). Ето какво ще се гледа тази седмица - това ми е любимият датски сериал.


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   03.06.2022 18:36


Датски и шведски. Добре, че ми каза. На мен ми е в топ 3 на скандинавските.

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 23.09.2012 15:39
Мнения: 1464
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   03.06.2022 20:21


Vendome написа:
Датски и шведски. Добре, че ми каза. На мен ми е в топ 3 на скандинавските.

Датски и шведски е Мостът (Bron/Broen), да не бъркаш с него? Той ми е вторият най-любим.


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   04.06.2022 21:02


Да, моя грешка. На мен в топ 3 са ми още Forbrydelsen и Rejseholdet.

_________________
Изображение


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   05.06.2022 02:00


MCStranger написа:
Не знаех, че има нов сезон на Borgen, в Дания е излязъл още февруари, но от онзи ден е на Нетфликс (които са ко-продуценти заедно с датската ТВ). Ето какво ще се гледа тази седмица - това ми е любимият датски сериал.


За мене Borgen е прикючил, изгледал съм ги всичките вече по няколко пъти, но няма какво повече да ми кажат, освен Сидсе Нудсен да стане феминистка!

_________________
Изображение


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 13:45
Мнения: 1875
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   05.06.2022 02:57


Diavolo написа:
Severance (2022)

Интересна идея, но изключително муден, да не кажа трудногледаем, и все пак Бен Стилър може би е по-добър режисьор, отколкото актьор.


Последна промяна redo на 05.06.2022 02:58, променена общо 1 път



 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 13:45
Мнения: 1875
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   05.06.2022 03:03


И за феновете на Star Wars - никога, по никакъв начин не гледайте Кеноби.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   05.06.2022 12:34


Не съм съгласен, но всеки с мнението си.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   05.06.2022 20:37


Obi-Wan Kenobi
Part III

https://www.imdb.com/title/tt13840822/

-->> Ако не сте гледали не четете, защото има спойлери <<--

Интрото с Дарт Вейдър беше меко казано впечатляващо, всичко беше изпипано, а Лорд Вейдър изглеждаше като някакъв страшен и всемогъщ великан особено седнал на трона пред холограмата на Рива. Интересно, по време на разговора им, звучеше така сякаш Великият инквизитор е мъртъв, а знаем, че няма как да е заради ''Бунтовници'' Но за това писах вече в ревюто си за предните два епизода.
бтв: Изтече лийк, че не е мъртъв.

* Гласът беше на великия Джеймс Ърл Джоунс, но преправен дигитално да звучи като много по-млад. В 'Рог Уан' например звучеше съвсем оригинално и беше малко странно.

* Хейдън Кристенсен ще участва този сезон само в ретроспекциите (всички се надяваме да има още много такива), не той е в костюма на Дарт Вейдър!

Впечатляващ кадър с величието на страховитата инквизиторска крепост, добре позната ни от 'Jedi: Fallen Order'
А там видяхме и 'Четвъртата сестра'
Малко се издразних, че камерата се задържа толкова дълго на крачещата Рива, все едно гледаме копие на Дарт Вейдър (леко ме напуши на смях обаче, а не се респектирах ако това са искали да постигнат).

Юпиии, Лола е наред! Оби-Уан е сръчен в ръцете чичко.

Оби-Уан и Лея акостираха на Мапузо - планета, част от минна система в средния пръстен.
Направи впечатление как Оби-Уан освен всичко друго е загубил вяра в хората и доброто. Защото изобщо не изчака да дойде свръзката на Хаджа, а бързаше да се махне от там, параноясал отвсякъде. Такива дребни детайли са важни за основния наратив и ги отбелязвам, защото много хора не им отдават значение, а после се оплакват, ама защо Оби-Уан е слаб или разбит и т.н. Крушката си има опашка...

Преди да се качат при Фрек (апропо хубава сцена с флага на Империята закачен за бус спидера приличащ на трактор), Оби-Уан видя лика на Анакин, което беше халюцинация, а ние видяхме за първи път Хейдън след Епизод 3.

За Лея.
Все повече и повече я харесвам и страшно се радвам, че в този епизод беше много по-обрана, по-добре беше написан персонажа и. Общо взето всички сцени с нея и Оби-Уан ми бяха силно въздействащи.
Сцената в която се возеха заедно с щурмоваци на трактора на Фрек беше изключително напрегната. Хем знаех че нищо няма да им се случи, хем изпитвах напрежение. Защото всичко в тази сцена беше изпипано. Добър сценарий, правилни диалози и добра работа с камерата. Сякаш част от войниците се трогнаха от разказа на Оби-Уан, поне така ми се видя. Много докосващ момент беше когато Оби-Уан замаза грешката си с обърканото име на Лея с факта, че като я погледне вижда майка и. Лея се светна, че той я е познавал. И не е заради Силата, просто е интелигентно момиче, явно надраснало годинките си (има ги и в реалния живот, особено с днешните технологии, децата са доста напред с материала) и навърза две и две.
Любопитно: Хмм, как мислите дали до края на сезона няма да видим момент в който с помощта на Силата, Оби-Уан да покаже Падме на Лея? Така ще се запълни онази 'плот дупка' от оригиналната трилогия, когато Лея сподели на Люк, че има откъслечни спомени с майка си, че я е виждала и си спомня лика и, като е била малка (а реално това е абсурдно, защото беше бебе, а не просто малка).

НОВО ШЕСТ:
Оби-Уан разказа за детството си и че не помни родителите си. Знае, че има брат, но не го помни. Брат???
* Любопитно: в оригиналните книги (написани/базирани на оригиналната трилогия) на Джеймс Кан, Оуен Ларс е брат на Оби-Уан Кеноби.
Дали ще видим този брат Кеноби някога? А дали и той ще е чувствителен към Силата?

Следва нова впечатляваща сцена. Хареса ми как Оби-Уан изби щурмоваците (таман 4 на брой) без да се колебае и за миг, без да му трепне окото. Адмирирам! Обикновено добрите герои не убиват. Тук обаче такъв филм нямаше. А един от тях беше разполовен от лазера върху който падна. Досущ като с Дарт Мол и дуела им от Епизод 1.
Хореото беше добро, нямам никакви претенции. Изстрела с който повали последния войник мина на сантиметри от главата на Лея, хах.
Ще обобщя цялата тази диващина с една крилата негова фраза: ''Колко нецивилизовано''

Видяхме и Индира Фарма (Елария Пясък от Игра на тронове) като Тала - човек от съпротивата дегизиран като имперски офицер. Тя спаси Оби-Уан и Лея, а по-късно в епизода отново спаси Оби-Уан. Ти да видиш тез всемогъщи жени...

Имаме си и нов любим дроид - Нед Би. Дроид хамалин, на когото не е позволена комуникация и не може да изразява мнение. Обаче с ихареса Лея от пръв поглед, а тя побърза да го запознае с Лола.
Веднага ми изникнаха два образа в съзнанието и че Нед Би е някакъв микс между тях: Бъмбълби от Трансформърс и Рекър от Бад Батч.

В скривалището, Оби-Уан за първи път видя, че има такова нещо като организирана съпротива! И за първи път го видяхме по-щастлив и оживен. Имената на оцелелите джедаите изписани по стените бяха на: Роганда Исмарен ; Валин Халсион ; Хал Хорн и Джин Олтис.
Но най-голямата новина тук е, че Куинлан Вос е жив!!! Юхууу!
А дали той е спасил Грогу? Защото ни беше подхвърлено от Тала, че се занимава със спасяването на чувствителни към Силата деца!
* Куинлан Вос е споменат и има кадър с него в прикуъла, после се появява и в анимацията, 'Войната на клонираните' и в комиксите. Има изтрита/отпаднала сцена с него в Епизод 3 как бива убит на Кашийк (планетата на уукитата). Куинлан Вос е джедай, който за момент беше преминал към Тъмната страна и влюбен в Асаж Вентрес, когато последната търсеше реванш срещу граф Дуку. Асаж умря жертвайки се за него и помагайки му да мине отново към светлината.

Този 'Път' за който спомена Тала според мен е философска метафора за 'Пътя на джедая' и около малкото оцелели и активни джедаи се е заформила съпротивата срещу Империята и нейния режим. Интересно дали ще видим и Джабийм по-късно в хода на сезона. Би трябвало, точно там да бъде откаран обгорения Оби-Уан.

‘’Само когато очите са затворени виждаш истински’’
- ''Какво? Пътят!''

И точно преди да тръгнат за там настъпи и кулминацията на епизода. На Оби-Уан за миг му прилоша, УАУ веднага си казах, дали не е усетил Лорд Вейдър? И да, Вейдър се появи в цялото му страховито величие.
Това което последва беше някакъв психо хорър, а не Стар Уорс. Не мога да повярвам, че дадоха такова нещо и нямаше цензура. А именно, как един от най-популярните и обичани филмови герои (изобщо) счупи врата на едно дете пред майка му, като преди това задуши до смърт баща му?!?! Хора, нямам думи. Отвратих се и честно ви казвам, намразих отново Вейдър! Исках Оби-Уан да изскочи и да му пръсне главата. Съжалявам, ама...
Та той си играеше с живота на невинните обикновени хора сякаш са някакви кукли, играчки. Абсолютен злодей на нивото на Майкъл Майърс и Фреди Крюгер примерно! И ето защо цялата Галактика е треперила от Вейдър. Цялата сцена, от появата му до края на терора беше за 10 от 10. Постигнаха това което искаха. Да си припомним истината за него (а не изкуплението в края на епизод 6) и какво всъщност е представлявал, защото много хора удобно пропускат, че той е масов убиец на деца!!! Като се започне от Тускените, премине се през малките дечица в Храма на Корусант и сега и тук на Мапузо. А защо го направи Вейдър? Според мен искаше да изкара Оби-Уан (защото и той го усети със Силата) от сенките, да го подразни и уплаши, да демонстрира това в което той лично го е превърнал (в това вярва Анакин в него)...
И да, Оби-Уан наистина изглеждаше шокиран и не вярваше на очите си. Малко след като Вейдър влачеше някаква женица като парцал, Оби-Уан се показа, за да го разсее и спаси една влюбена двойка, които щяха да са следващата му жертва.

И стигаме до дуела им. Най-чакания дуел. Знам, че тук ще има много разочаровани и не това очакваха. НО ще се опитам да обясня защо поне според мен всичко беше точно.
- Защо Оби-Уан бягаше? А защо не, вие не бихте ли? Той знае, че в момента е слаб, а вижда срещу себе си някакво завършено и сеещо смърт зло, в някакъв страховит костюм. Освен това Анакин е неговата ахилесова пета, неговият личен провал и причината за десетгодишното му посттравматично разстройство.
- Самият дуел беше търсена препратка към бъдещия им дуел от Епизод 4 (ако това може да се нарече дуел), а не от Епизод 3, което е напълно разбираемо според мен. Надявам се поне това да е станало ясно от всичко останало...
- Имам една забележка обаче - Дарт Вейдър трябваше да прояви по-голяма ярост в началото на дуела. Защото той откровено мрази Оби-Уан и го обвинява за всичко - за Падме, за собствената си агония и т.н. Не да го убие за секунди, но да го нападне яростно, да го попилее и чак след това да започна да си играе с него.
А ние какво видяхме? Още от началото, Лорд Вейдър по-скоро се забавляваше с Оби-Уан като хищник с безпомощната си плячка. Забележете: Вейдър се дуелираше само с една ръка, а Оби-Уан и с двете беше в глуха защита и едвам се крепеше. Ох, беше много тежко да гледам любимия си джедай толкова безпомощен. Хора, казвам ви, много гадно ми стана и някак си депресиращо. Но това е положението... Точно в този момент нямаше как да има равностоен дуел.
Нов хорър момент - Майкъл Майърс а.к.а. Фреди Крюгер а.к.а. Лорд Вейдър хвана Оби-Уан със Силата, подпали огън и го хвърли в него, за да изпита същата болка като него... Брр, бляк! Но защо обаче не го остави да изгори според вас? Защото малко след това сам изгаси огъня с помощта на Силата и каза на войниците да му донесат трофея.
Дали е искал да продължи да го измъчва на Мустафар или пък защо не и следното: Някъде далеч в подсъзнанието, Анакин и доброто да са се проявили за миг и за това да е спрял агонията, инстинктивно припомняйки си и своята лична такава?

И така стигаме до края, който със сигурност е разбунил много духове. Защо по дяволите Дарт Вейдър остави Оби-Уан да се измъкне по този лесен и клиширан начин? Някои ще кажат, този път огъня не беше запален от него, един вид не го контролира, а и беше по-силен, по-голям. И че едва ли не, Дарт Вейдър го е страх от огъня!
Мне, искрено вярвам, че не е всичко това и ще се опитам да го обясня. Защото ако това е елементарното обяснение, то Дебора Чао заслужава слаб 2 за сцената. Но както написах вече, не вярвам.
Защо според мен Вейдър допусна Оби-Уан да се измъкне. Ще посоча няколко обяснения, като вие си изберете едно от тях. А може би микс от всичко това?
1) Стана му гадно заради спомените си от преживяното на Мустафар
2) Защото искаше равностоен дуел и да се изправи срещу велик джедай, а не срещу този изгубен в Силата, слаб човек. Даже го съжали според мен, колко много е пропаднал бившия му ментор.
3) За да бъде проследен до евентуално гнездо на бунтовници (и още заловени/убити джедаи)
4) Просто си играеше на котка с мишка и арогантно го пусна до следващата им среща
5) Все още има някакво останало добро в него (ние знаем, че има, но то е много, много дълбоко заровено)

Ами реално, Дарт Вейдър е толкова силен, че може да спре и по-силен пожар от този. А може и да прескочи с лекота пламъка или дори да премине през него. Да напомня, че в комикса, Дарт Вейдър се разхожда буквално върху лавата на Мустафар, а костюма му е на 100% огнеупорен.

Забравих да напиша за Рива. В този епизод не акцентираха толкова върху нея, което беше добре. Така ако я дават като изцяло поддържащ персонаж е много добре. За съжаление това скоро ще се промени. Особено по начина по който завърши епизода...
Не мога да повярвам, но ще кажа, че ми хареса това което видях. Когато Дарт Вейдър прекърши врата на детето, дадоха как Рива се стресна и отврати за един кратък миг. После когато беше в скривалището и видя знаците по стените разпозна явно свои бивши приятели и начина по който се изписа това не лицето и ми хареса. Подейства и. За съжаление всичко беше развалено с финала, когато уби пилота и отново отвлече Лея.

Като цяло по-добър епизод от първите два. Имам някои забележки, но са малко на брой и не толкова съществени, че да отнема повече от една точка.
-
9.0 / 8.5


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   05.06.2022 20:37


Приключих със сезон 2 на Алекс Райдър
https://www.imdb.com/title/tt6964748/

По-слаб от сезон 1, но все така приятен и развлекателен.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   05.06.2022 20:38


Tokyo Vice
https://www.imdb.com/title/tt2887954/

Продукция на HBO Max ; драма/криминален/трилър ; 8 епизода х 60 мин. ; все още не е подновен за сезон 2

Отдавна го изгледах, позабавих се с ревюто. Ще бъда кратък.
За мен един от сериалите на годината. В топ 5 със сигурност, с големи претенции и за топ 3. Почти сигурно ще бъде подновен, но засега нямаме официално потвърждение от HBO.

Сериалът е базиран на едноименната книга на Джейк Аделстийн от 2009 г. и разказва за действителни събития случили се в Токио в края на 90-те и началото на новото хилядолетие, като хвърля светлина върху японската организирана престъпност (Якудза) и като цяло за живота на един Гай-джин (чужденец).

Страхотен каст и прекрасна операторска работа. Подземния Токио и битовизма на японския живот са пресъздадени перфектно. Изпипани детайли, стегнат разказ.
Имам претенции само към последния епизод, когато някои ключови герои не се държаха така както през останалите 7 епизода (изкараха ги глупаци, все едно други сценаристи бяха писали скрипта за последния 8-ми епизод). Визирам Саманта и Миямото.
И дано всичко със Сато да е наред, защото той ми беше любимец.
-
8.5





Halo
https://www.imdb.com/title/tt2934286/

Продукция на Paramount+ ; 9 епизода ; подновен за сезон 2 ; екшън/НФ/приключенски/драма

И тук като ''Пороците на Токио'' отдавна го изгледах, но се замотах и не съм писал. Пак ще бъда кратък.
Сериалът е базиран на едноименната видеоигра, която е една от най-култовите и популярни в историята на гейминга. Аз лично не съм я играл, но съм слушал доста и имам обща култура за какво иде реч. Понякога е добре, когато не си играл или чел нещо по което се прави сериал, защото нямаш конкретни очаквания и може да дадеш по-безпристрастна оценка.

Но цялостната ми оценка за съжаление ще е негативна, защото шоуто имаше много голям потенциал, който със завидна лекота беше проигран.
Първо, така и не открих поне за себе си, една ясна концепция, която да се следва. За какво беше всъщност този сериал? Какъв беше основния наратив?
Второ, дават се епизоди в които се разказват съвсем отделни истории, които нямат нищо общо една с друга. Това е недопустимо за откриващ сезон, когато все още търсиш нишката и се луташ. Не объркваш още повече зрителя, особено когато не гледаме сложен психо трилър или мистерия.
Трето, неубедителен да не кажа откровено слаб каст. Единствените изключения - МастърШефа и Халси.
Ще гледам обаче със сигурност сезон 2, най-малкото, защото шоурънърът, Стивън Кейн доколкото разбрах е бил уволнен (напълно логично), така че ще има шанс да видим истинския Хейло във втория му сезон.
-
7.0 / 6.5


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   05.06.2022 20:38


We Own This City
https://www.imdb.com/title/tt14192504/

Продукция на HBO Max ; Минисериал - 6 епизода х 60 мин. ; драма/биографичен/криминален

От авторите на великата класика, ''The Wire''
Събитията в сериала са по действителни събития и разглеждат реални събития случили се в най-престъпния град в САЩ - Балтимор, щата Мериленд.

Сериалът е откровена политическа сатира, която прави пълна дисекция на проблемите в полицията и общината на американските градове. Корупция, затваряне на очите пред най-болните проблеми, симулиране на дейност за замазване очите на обществеността и т.н. Акцентира се и върху правата на афроамериканците, особено след събитията разиграли се през 2020 г. покрай Джордж Флойд и променили много неща.
Както винаги за оригинална продукция на HBO, всичко е изпипано. Те са майстори в точно този тип сериали. И ако бях критик щях да оценя много високо продукцията. Само че аз не съм критик... А обикновен зрител. И като такъв не успях да се закача за нито един герой и да ме вълнува какво ще се случи с него. Общо взето все едно гледах майсторски документален филм. Което поне за мен е грешка.
Изключително изпълнение на Джон Бернтал, което е достойно за Еми! Уау!

Въпреки добрата ми, но не особено висока оценка като за сериал с претенции го препоръчвам.
-
7.5 / 7.0


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   12.06.2022 14:18


Епизод 4 на Оби-Уан беше пълна катастрофа!!! :uuu: :ireful:

Obi-Wan Kenobi
Part IV

https://www.imdb.com/title/tt13840902/

==> има спойлери! ако не сте гледали епизода не четете! <==

Още като видях, че епизода ще е само 30 минути имах много лошо усещане за това което ще видя. За съжаление шестото ми чувство за пореден път не ме подведе... Недопустимо е да направиш такъв епизод в лимитиран сериал от 6 епизода и то сериал за Оби-Уан и Дарт Вейдър - може би най-популярните и обичани герои във вселената на Стар Уорс!
Класически филър епизод (има ги в 90% от сериалите, включително и великите такива), който сам по себе си няма място тук, но много по-лошото е, че този филър епизод беше с толкова много пробойни, че съсипа почти всичко хубаво изградено от предните три епизода.
Дано последните два епизода спасят положението, защото бяха нанесени тежки щети върху реномето на това шоу, което трябваше да е флагмана на съживения от Филони и Фавро, Стар Уорс.
Уви, Филони и Фаро ги няма и когато оставиш две жени (Катлийн Кенеди и Дебора Чао) да се вихрят на воля ето какъв е резултата. Пък нека после обвиняват феновете, че са женомразци и расисти. Не, не са. Феновете искат добър сценарий, добра история, добре написани герои и логика в случващото се. Нищо повече от това.

Много мразя да пиша негативни ревюта, слава богу напоследък почти нямам такива свързани с любимия ми Стар Уорс, но този епизод, бляк. Седнах, писах и изтрих всичко. После пак седнах написах по-скоро някакво положително изсмукано от пръстите ревю, макар и кратко, но пак го изтрих, защото лъжех себе си... Няма смисъл и не може така. Сега сядам и пиша отново и без редакция го пускам веднага, защото не искам да размислям отново, и отново да трия.
Колкото и да ми се иска не мога да си затворя очите когато ни се поднася епизод с толкова ужасно клиширан и слаб сценарий, просто не мога.

Началото беше добро. Уау! Видяхме Оби-Уан във възстановителната кабина на Джабийм, като много добре свързаха този момент с Дарт Вейдър и как той по същото това време е в своята възстановителна кабина на Мустафар, и как двамата се свързаха чрез силата, чрез болката която изпитват - физическа и душевна! Наистина страхотен момент, който уви трая само няколко секунди и беше едно от много малкото добри неща в епизода.

Само още един момент ме докосна така в този слаб епизод. Когато в края, Лея си сложи ръчичката върху дланта на чичо Бен.

В същото това време, Рива спомена пред Лея истинското име на Бен - Оби-Уан Кеноби. Ами хора. това беше! Край, вече няма никакво съмнение, че Лея знае истинското име на Бен и кой е той. ОК, лошо няма, но не мога и не мога да забравя онова холограмно съобщение с което принцеса Лея призова на помощ генерал Кеноби в епизод 4.
Така беше адресирано, че създава 100%-во усещане, че тя не го познава и не го е срещала никога. А какво виждаме тук? Той я спасява вече два пъти, а и тя вече знае, че добричкия чичо Бен е всъщност легендарния джедай майстор, Оби-Уан Кеноби! За мен има само един изход от тази каша - или Лея да преживее някакъв взрив и да получи някаква форма на амнезия или по-логичното - чрез манипулиране на Силата да бъде принудена да забрави преживяното, най-малкото защото е само на 10 г. и така да бъде предпазена/съхранена психиката и (примерно), а и за нейна сигурност също така. Защото колкото по-малко знае, толкова по-добре. Опасявам се обаче, че няма да видим нищо такова и канона ще е сериозно нарушен или по-скоро - пренаписан!

Разбра се какъв е бил оригиналния замисъл за епизод 4, но впоследствие пренаписан:
Значи в оригиналния край на епизод 4 е трябвало да има дуел между Вейдър и Оби-Уан в коридора с гробниците и там Вейдър да хвърли Оби-Уан в огъня, а Тала щяла да го спаси с някакъв взрив и Оби-Уан да се хвърли в океана спасявайки се от пламъците обхванали тялото му, а пък от водата щели да го измъкнат с кораб. Ами честно казано звучи много по-добре от това което видяхме, защото ако няма реално обяснение по-нататък в сериала, какво ще излезе на практика? Че Дарт Вейдър го е страх от по-голям огън. Което разбира се, че не е така. Аз вече обясних защо Дарт Вейдър го пусна. Но това са си мои предположения, официално нямаме никакво обяснение в самата история която гледаме, дори няма и намек за обяснение на действията на Вейдър!

На Джабийм се запознахме с Рокен, който се играе от синът на Айс Кюб. Той е загубил жена си, която явно е била чувствителна към Силата. Напомни ми на Соу Герера, който беше загубил сестра си.
Хубаво поне, че споменаха, че на Нур нямат щитове и не очакват нападение, но това не намалява конфузната ситуация в края на епизода. Просто я прави по-малко конфузна...

* На Джабийм видяхме и спидери клас T-47, които познаваме от Епизод 5, като 'Сноуспидери'

Връщаме се на Нур, където разпита на Лея тече с пълна сила. Само дето страшната Рива се сблъсква с едно 10 годишно дете, което е по-силно от нея и тя не може нито да я стресне, нито нищо. Слаб сценарий. И отново слаба игра от Мойсес Инграм. Това че не проникна в съзнанието и, ОК, все пак знаем чия дъщеря е Лея и на подсъзнателно ниво Силата я пази от това някой ей така с лекота да проникне в нея. Разбрахме, че за първи път се е чуло за 'Пътят' (или ''бащата'' на съпротивата) на планетата Балнаб за която пък знаем от анимацията, ''Войната на клонираните''

Проникването на Тала в крепостта е до болка познато филмово клише, но тук няма да критикувам, защото въпреки че изглежда глупаво си има логика и обяснение. Цялата Империя на Дарт Сидиъс се гради на страха!
Щурмоваците се страхуват от своите сержанти, те от техните офицери, те пък от своите началници, вече генерали. Всички вкупом се страхуват от инквизиторите, те пък се ужасяват от Дарт Вейдър, а той се страхува и има респект само от Дарт Сидиъс (страх силно казано, но останалото си е така, а знаем, че Дарт Вейдър планира да го елиминира, както пък Дарт Сидиъс да го замести с Люк).
Така че картата която хвърли Тала с това, че носи важни сведения и че е над него по ранг (сержанта отговарящ за пропуска) логично свърши работа. Пък и в онези времена, ранната Империята не е имала съпротива, нито са атакувани от някого, нито нищо, така че бдителността едва ли е толкова голяма.

Хареса ми как Оби-Уан обаче проникна под водата.
* препратка към Кал Кастъс и как той влиза под водата, но 5 г. по-рано и без чужда помощ! От Jedi: Fallen Order
* По същия начин самият Оби-Уан влезе в Гънган Сити в Епизод 1
* Тала със стария код е препратка към Епизод 6, където пак използваха стар код, за да влязат в съоръжение на Империята на Ендор по време на решителната битка.

Когато Оби-Уан приложи Силата за да отклони вниманието на двама щурмовака си беше директна препратка към Епизод 4, когато той отново беше на подобна мисия, за спасяването на Лея.

Имаше още един силен момент в епизода. Когато Оби-Уан видя коридора с 'трофеите' WTF?!
Цял коридор пълен със замразени джедаи и рандъм хора?! Дали са живи, но поставени в стазис? Само трофеи ли са или част от програмата на Дарт Сидиъс за клониране на надарени със Силата и манипулиране на мидохлорините?
Това което се видя:
Единия от джедаите е със сигурност Тера Синубе! Ех, жалко.
Дали не видяхме и Колман Каж – от джедайския съвет?
Като че ли мернах и фигура наподобяваща Куинлан Вос, но това вече е само в сферите на догадките.
Имаше и един приличащ много на Мейс Уинду, но е абсурд да е той, защото дясната му ръка си стоеше на място, а и нямаше как да акцентират повече върху него и изражението на Оби-Уан.
Мернах и една вещица от Датомир. Те също бяха опасни и станаха врагове на Дарт Сидиъс.
Като цяло сцената ми припомни много на ‘’Декстър: Нова кръв’’ Който е гледал шоуто ще се сети.

Глупостите на Тала ще ги подмина, но не, няма. Първо нокаутира по-голям от нея мъж, а после дори не искам да коментирам криндж шамарите по каската на шурмовака. Жените в Дисни могат всичко! Те са всесилни!
Ах, колко жалко е да си щурмовак, хахаха. Тази сцена със сигурност ще стане популярно меме. Само да попитам, за какво ги носят тези каски? Абе Дисни, вие сериозно ли???

Тала послъга и Рива, че хора от 'Пътят' били на при Хондо Онака на Флоръм. Е, там удари на камък де, но така или иначе всичко очаквано приключи благополучно за нея.

Хареса ми как меча на Оби-Уан озари тъмнината и как приключи с двамата пазачи преди да освободи Лея.
Беше хубаво измислено и заснето!

Когато бягаха по коридорите, Оби-Уан се развихри. Хареса ми как с всеки следващ ход ставаше все по-силен и уверен. Това е като с карането на колело. Никога не се отвиква или забравя. Може да си ръждясал малко, но не ти трябва кой знае колко, за да го подкараш отново...
Оби-Уан ликвидира седем щурмовака, а видяхме и 'Пърч трупър' сред тях.
* Сцената в която задържаше водата да не нахлуе и да ги издави беше очевидна препратка към Дарт Вейдър и как той самия правеше същото в играта, Jedi: Fallen Order.

Още един криндж момент. И не, не е забавен, глупав е. Това е Стар Уорс по дяволите, а не Скуби Ду!
Лея се крие под робата на Оби-Уан, хахахах. И на никого не му прави впечатление. Добреее
Като цяло имперците в този епизод бяха направени на гаргара.
Ест. видяха ги, обкръжиха ги и миг преди да ги убият, изневиделица се появиха двата Т-47 и обстреляха всичко живо. ОК, щитове няма, ама радари нямат ли на Нур? Май там всеки си влиза и излиза както му скимне или греша? И защо по дяволите нито един Тай-Файтър не тръгна да ги преследва?!?! Явно всички пилоти точно в този момент са били по-голяма нужда...
Имахме и драма - загубихме Уейд! R.I.P. Уейд. Ти беше първата кръв за бунтовническата кауза!

И бам, бам, идва Дарт Вейдър както винаги разярен, хваща Рива за гърлото и миг преди да я убие, о тя милата Мери Сю имала план и всичко била предвидила.
Излишно беше Дарт Вейдър да и дава тези кредити, че я бил подценил и пр. Правят го и него да изглежда като глупак. Абсурдно е Рива да е планирала всичко това. Просто пореден слаб сценарий - в случая диалог. Сега в не малко хора ще се създаде впечатлението, че Рива е знаела, че това ще се случи (сигурно звездите и говорят) и е заложила капана. Според мен истината е следната: За всеки случай е решила да сложи проследяващо устройство на Лола, ей така като резервен вариант, ако все пак нещо се обърка. ОК, добър ход признавам, но не и по начина по който беше представено всичко.

Дано с този 4-ти епизод приключат вече всякакви експерименти и всякакви странични истории.
Искам последните два епизода да се концентрират над Оби-Уан и Дарт Вейдър. Искам да видя Анакин отново в ретроспекции и в спомените на Вейдър и на Оби-Уан. Стига толкова Лея, а за Рива и Тала дори не искам да споменавам.
Защото реално какво имаме до тук, ако трябва да се тегли чертата:
Епизод 1: Пленяват Лея
Епизод 2: Спасяват Лея
Епизод 3: Пленяват Лея
Епизод 4: Спасяват Лея


Така де...

-
6.0 / 5.5


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   13.06.2022 11:35


The Boys Presents: Diabolical
https://www.imdb.com/title/tt16350094/

продукция на Amazon Original / Prime Video ; късометражна анимация/екшън ; 8 епизода х 13 мин.

Това са 8 къси епизодчета от Вселената на The Boys пуснати да подгреят феновете преди старта на сезон 3 на основното шоу. Предупреждавам, че не са за малки деца. Има много кръв и насилие.
Всичките ми харесаха, кой повече, кой по-малко, като последния осеми епизод беше най-якия, защото беше за Хомлендър и Black Noir.
Препоръчвам.
-
7.5


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 463 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 24  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг