Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 19.04.2024 19:05



Отговори на тема  [ 463 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24  Следваща
Сериали 3 
Автор Съобщение
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   13.06.2022 11:50


For All Mankind
https://www.imdb.com/title/tt7772588/

Продукция на АпълТВ+

Някой следи ли го? Преди малко изгледах епизод 1 от сезон 3.

Това е алтернативен свят. Какво би се случило ако СССР бяха първите стъпили на Луната?
Реални исторически личности и събития се преплитат с измислени такива и по един много оригинален начин се обясняват промените, които биха настъпили за света. Като факта, че НАСА е приоритет номер 1 за САЩ, а не запратена в девета глуха и със силно орязан бюджет. Същото е и за СССР, за Китай, че дори за КНДР, които изоставят ядрената си програма, за да се надпреварват и те за Космоса.
Луната вече беше покорена, изследвана и поделена.
Сезон 3 започва там където приключи сезон 2: битката за Марс! Кой ще стъпи първи на Марс през 1996 г.
Да, 1996 г. а светът е напреднал много, просто защото не студената война е фактор, а войната за космоса и развитието на технологиите. 1996 г. имат таблети, все едно сме в 2016 г. Та такива ми ти работи.
Страхотен каст, операторска работа, ефекти, изобщо всичко е изпипано.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   13.06.2022 19:21


The Baby
https://www.imdb.com/title/tt12879632/

продукция на HBO Max ; САЩ/Великобритания ; хорър/мистерия/комедия ; 8 епизода х 25 мин.

Предупреждавам жените и майките, че има доста смущаващи сцени, като например насилие над бебе...
НО, това бебе е обладано от злото и негативното в живота и хората, и трепе наред майки и всякакви хора по ужасен начин. Не е някакъв брутален хорър, спокойно. По-скоро е неудобен.
Трябват си здрави топки, за да направиш подобен сериал. От една страна е забавен, от друга така и не разбрах за какво точно се борят и какъв беше смисълът на всичко.
Бебето беше много сладко, някак си не можеш да го свържеш с цялата тази смърт около него и се чудиш кого да подкрепяш, хах.
Не знам, много странна продукция. Трудна за оценяване. Най-добре е всеки да я изгледа и прецени за себе си.
-
6.5 / 7.0


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   17.06.2022 10:25


Obi-Wan Kenobi
Part V

https://www.imdb.com/title/tt13841820/

==> Има спойлери! Ако не сте гледали епизода - не четете нататък! <==

Най-накрая ни показаха това за което бяхме така хайпнати!
Най-обичаните герои от прикуъл ерата и сред най-обичаните изобщо в Стар Уорс Вселената в техните златни години от хмм, може би малко преди събитията в Епизод 2?
А още по-добре беше, че това бяха ретроспекции показани през Дарт Вейдър. И с тези спомени се разказа и целия епизод и как той се разви. И защо Вейдър за пореден път загуби, колкото и да е могъщ и силен.
Перфектен замисъл!

Дуела на Корусант между Оби-Уан и Анакин беше великолепен, магнетичен! Страхотна хореография (мхмхм, ама не блестяха ли прекалено ярко тез мечове, уф?) и страхотни умения от Юън и Хейдън. Който си го може си го може! Изобщо не ме интересува, че Анакин изглеждаше като чичко, браво, че не направиха някаква дигитална или дийпфейк щуротия. Убеден съм, че никой няма да се оплаква от това. И на кой му пука? Дуелът напомни много на този на Мустафар, което е логично. Както беше логично и дуелът им на Мапузо да е сходен с този от Епизод 4.
Анакин е по-добрия фехтовач, това е ясно за всички мисля. С лекота победи и обезоръжи своя учител, но в крайна сметка спечели ли самият дуел? Ами според мен не! Защото неговата арогантност и жажда за бърза и категорична победа на всяка цена го заслепи.
Оби-Уан: ‘’Нуждата ти за победа, Анакин, те заслепява’’
и само с едно айкидо движение и употреба на Силата в точния момент и Анакин се озова без меча си.
И отново Оби-Уан: ‘’Велик воин си Анакин, но нуждата да се докажеш ще те погуби. Докато не превъзмогнеш това, падуан ще останеш ти’’
Научи ли тези уроци Анакин? Историята е жестока с него - НЕ! Жалко...

На Джабийм видяхме отново Хаджа, което мен лично ме зарадва много. Харесах този персонаж, даже прекалено малко видяхме от него. Повече Хаджа и по-малко Тала и щеше да е перфектната дозировка в сериала, но уви, тя е жена, а той е мъж...

Оби-Уан отново видя стена с изписани лица на джедаи и герои. Обожавам тези сцени. Те са си строго фенски.
Дали нямаше лек намек за Йода, как мислите? С онази мъничка роба, която Оби-Уан взе в ръце и така я съзерцаваше?
Посланието, ‘’Светлината избледнява, но никога тя не се забравя’’ дали пън не е дело на Куинлан Вос?
Колкото до конкретните надписи с имената на джедаите помагали за каузата на ''Пътят'', те всичките са от разширената Вселена или вече 'Легендите'
Джин Алтис
Роганда Исмарен
Корвин Шелви
Дрейк Логаан
Тибериус Ендърлок

Индира Варма като Тала добре изигра сцената в която разказа за своята лична драма и защо се е обърнала срещу Империята. Оби-Уан имаше нужда да чуе всичко това, защото за пореден път сякаш изпитваше съмнения за това което предстои и какво трябва да направи оттук-нататък!

И добре, че той бързо взе нещата в свои ръце и ръководи уверено и всяваше респект сред всички.

Дойде и момента с преговорите с врага. В случая с Рива. Има ли изненадани тук? Още от епизод 1 и първите кадри с децата в джедайския храм беше ясно, че малкото момиченце е именно тя. И че знае кой е Вейдър, защото е видяла Анакин/Вейдър с очите си как убива приятелите и. Не вярвах, че Дисни ще покажат убийството на дете, но го показаха?! Можеха да спестят този момент според мен! Всички знаем какво е станало.
Аз обаче така и не разбрах на 100% и моля за помощ: Анакин/Вейдър пробожда ли малката Рива с меча си? Защото в края на епизода тя сякаш преживя нещо като дежавю...
Рива каза на Оби-Уан, че се е престорила на мъртва и се е скрила сред студените трупове на своите приятели (ужас), но била ли е тежко ранена, или само одраскана. Ако е първото, през стомаха ли е била прободена? Защото ако е това, то няма как дете да оцелее от подобна рана. То и за възрастен на практика е абсурдно, но ще стигнем и до този момент.
Както и да е, ние разбрахме всичко. Изненади нямаше. Но видяхме, че Рива все още не е преминала към доброто и светлата страна. Това, че иска да убие Вейдър и да отмъсти не я прави автоматично добра. Напротив. Това е пътят към Тъмната страна!
Целия този сегмент ми доказа едно нещо. Юън Макгрегър е велик актьор, а Мойсес Инграм просто не става. Съжалявам. Много исках да я харесам, но дори в тази сцена изражението на лицето и не се промени и на йота. Тази жена има един и същ поглед и едно и също изражение и почти никога не си движи устните, сякаш говори през тях.

Сега поставям много важен въпрос.
Оби-Уан използва ли Рива за своя план без да му пука особено много за нея и съдбата и?
Защото Оби-Уан и каза, че те двамата заедно могат да победат Вейдър. Но накрая я остави сама. Да, доведе Вейдър до нея и то уж неподготвен, но нима Оби-Уан е вярвал, че един инквизитор би имал шанс срещу могъщия Лорд Вейдър, та дори и да го изненада в гръб? Хех.

Рива разпори вратата с меча си (защо не го направи веднага е друг въпрос, а стреляха с някакво куцо оръдие) досущ като Куай-Гон в Епизод 1 и последва кратка битка между Пърч и Сторм Трупърите и обикновените хорица.
За пореден 1234 път виждаме, че няма по-лоши стрелци в цялата галактика от щурмоваците. Лошо няма, това си е част от фолклора и чичко Лукас така го е измислил просто. Нарочно е.
Не ми хареса обаче, че камерата трепереше през цялото време. Защо по дяволите? И това се случва за пореден път. Все едно някой аматьор снима масов бой в тунел!

Тала очаквано умря (още след като разказа историята си на Оби-Уан си казах, край сега ще я жертват), а за мое голямо съжаление и Нед-Би също. Като цяло мила сцена, но не успя да ме разчувства истински, просто защото Тала беше лошо написан персонаж. Съжалявам. Не изигра добре и сценката. Повече и повярвах когато разказваше за трагедията в Гарин - за 14-те убити цивилни сред които и 6 деца.

Лея, която най-накрая беше изтикана на заден план, все пак имаше своето решително участие в епизода след като само тя достатъчно дребничка можеше да включи отново червения прекъсвач. И не само това, но оправи и корумпираната Лола. Признавам си - справи се по-добре от Грогу в сходна сцена, хаха. Явно 10 годишната Лея разбира и от кабеляци. Лошо няма, в интерес на истината не беше нещо чак толкова трудно това което тя направи и съвсем спокойно може да мине като сполучлива клише сцена в типичен развлекателен филм/сериал. Ок съм.

И тук някъде дойде най-безумния момент не само в епизода, но според моето скромно мнение може би и в цялата история на Стар Уорс. Само заради тази сцена един епизод или сериал могат да бъдат сринати, но аз ще си затворя очите, защото просто за това сме фенове!
Добре бе хора, кой идиот е одобрил това??? Сериозно! Как може Бейл Органа, един от основателите на съпротивата, виден държавник и политик, врял и кипял да изпрати холограмно съобщение в което казва на практика абсолютно всичко и разкрива най-важната тайна за съпротивата, за светлата страна на силата, изобщо за всичко добро и значимо в Галактиката. WTF??? Оби-Уан не е малоумник, ще разбере за какво става въпрос и без да се споменават конкретните имена.
Трябваше да му каже само: ''Не се притеснявай, не знам дали ще чуеш и видиш това съобщение или не, но аз ще се погрижа знаеш за кое'' и толкоз! УАУ, УАУ! Не е истина просто, хора... И после, Оби-Уан не изтрива това съобщение?! Защо по дяволите? Това е абсурдно просто. Че и дава комуникатора с най-важната му тайна и мисия в живота (лично поверена му от Йода, като последната надежда срещу злото и ситите) си на някакъв нехранимайко, който лъжеше хората за пари. Ох, не, не, спирам.
Ясно е защо го правят. За да си придвижат историята напред. За да свържат точка А с точка Б. Но така ли се прави по дяволите? Имаше хиляди други начини чрез които Рива да разбере за Оуен, момчето и Татуин.

И стигаме до финала и развихрянето на Дарт Вейдър. Със сигурност най-епичния момент в цялото шоу и сред най-емблематичните моменти изобщо в историята на Стар Уорс, поне според мен.
Вейдър в пълния си блясък разпарчетоса цял един звезден кораб, първо го задържа и приземи и после буквално го разпори (УАУ), това надмина и Старкилър дори. Имаше подобна сцена и с Рей, но сравненията са смешни и излишни.
И какво се случи? Хах, велико просто. Мастърплана на Оби-Уан и битката на умове отново беше спечелена от него. Да, Анакин надви технически Оби-Уан на дуела на Корусант, но накрая се оказа надигран. И тук пак същото. Първо се предаде както очакваше Вейдър, но само за да насъска Рива срещу него, той да се освободи впоследствие и да избягат всички под носа на Вейдър. Страхотно заслепяване се получи. Когато втория кораб излетя направо се развиках и заплясках с ръце, хаха. Малко тъпо ми стана за Вейдър, ама това е положението пич! Сега някой може да се оплаче тук, ама защо отново не използва Силата, за да задържи и втория кораб. Ами имам таман два готови отговора.
1) Защото беше уморен
2) Защото просто не го очакваше и остана изненадан
И комбинация от двете.
НО тук нов майсторски трик от екипа. Защото след тази малка загуба за Дарт Вейдър в един иначе страховит и велик момент, дойде втория най-добър сегмент в епизода. Как Вейдър се справи с Рива. Аааа, кеф. Три пъти си връщах двубоя им. Ъъъ, двубой много силно казано. По-скоро играта на котка с мишка. Вейдър се изгаври с нея. Горе-долу по същия начин като с Оби-Уан. Хореото беше добро, изпълнението също. Изобщо всичко беше ТОП, за съжаление без финала и крайния резултат... Джеймс Ърл Джоунс тук звучеше страховито и размазващо!

И ето тук значи са се намесили Кенеди и останалите с променения финал за Рива.
Значи това е официално от Дебора Чао:
Финалът на Рива е променен и презаснет. Точно тук в този момент, Вейдър с двата меча е трябвало да и отсече главата както с Дуку, но са я оставили жива?!?! Защо? За да използват героя по-нататък. Сериозно? Дано наистина нямат такива намерения. Но може и да ни послъгват (стар продуцентски трик) и пак да я убият, защото за мен сега има два останали изхода.
1) Рива иска да отмъсти на Оби-Уан, че за пореден път я изостави (факт) и да погва Люк, като принуждава Оби-Уан да я убие.
2) Пак същото, но Оби-Уан привиква Куай-Гон и те вкарват Рива в правия път и тя става бяла и добра. Моля се да не е това, защото трудно ще го понеса. Куай-Гон е емблематичен и велик герой и не бива да се използва за толкова слабо написан персонаж с толкова лошо актьорско изпълнение.
Все още се надявам да има нов дуел между Оби-Уан и Вейдър, но той няма как да е на Татуин и не знам, но в интерес на истината вече силно се съмнявам да видим такъв.

Но как по дяволите обикновен човек оцелява от подобна рана? Та това е светлинен меч за бога. Не е някоя кама. Той я прониза и проби цяла дупка?! И да, тя няма два стомаха като расата на великия инквизитор.
Явно във Вселената на Стар Уорс, стомаха е като краката и ръцете, нищо работа! Фенек оцеля, после Инквизитора, сега и Рива (два пъти?). Само великия Куай-Гон не оцеля. Доообре!

Още един важен момент за дискутиране. Оказа се, че Дарт Вейдър през цялото време е знаел, че Рива е оцелялото момиче от джедайската чистка. УАУ. И какво, през цялото време си е играл с нея, така ли да го разбираме? Не знам какво да кажа просто. Плюс ли е, минус ли е. Останах шашардисан. Признавам си. И може би защото не съм го очаквал, все пак е плюс. Когато ме изненадат си е плюс (стига да не ме изненадат като с Бейл и холограмата, хех).

Появата на истинския велик инквизитор не ме изненада, очаквах я и беше ясно, че не е мъртъв. Беше потвърдено и от Рупърт Френд при Джими Кимъл.

Плюсовете

Оби-Уан и Анакин на Корусант в златните за тях години (Ехх)
Всички сцени с Дарт Вейдър
Оби-Уан силен и уверен, какъвто го познаваме
През цялото време лъхаше на класически Стар Уорс
Гледките от флагмана на Империята с Дарт Вейдър на носа на крайцера
Разкриха се ''мистериите'' и картите/маските паднаха
Гласът на Джеймс Ърл Джоунс

Минусите

CGI ефектите генерално
Клатушкащата се камера по време на масовките
Това че Рива не умря
И разбира се уникалната глупост на Бейл Органа и Оби-Уан с холо съобщението и съдбата на комуникатора...


Какво да очакваме от последния епизод идната сряда?

Много ми се иска в епизод 6 да видим и някакъв флашбек с Падме. Не знам защо Анакин/Вейдър нито веднъж не си я спомни (поне не ни го показаха), а в крайна сметк, то се превърна във Вейдър заради нея, за да си я върне.

Куай-Гон на 100% ще се появи, ясно е. Няма какво да се обсъжда тук. Може би ще подготви Оби-Уан за епичния мач реванш на века, обещан ни от Кенеди? Защото такъв нямаше, поне според мен.
Дали ще има нов сблъсък между двамата? Честно казано след този епизод се съмнявам вече, защото с тези ретроспекции и с думите на Вейдър в епизод 4 (че преди е бил ученика, сега учителя) нещата си легнаха перфектно. А и как да направят Оби-Уан равностоен на Дарт Вейдър, че дори и да го победи или по-скоро надхитри след това което видяхме от Вейдър. Големи съмнения имам.
Дано само Куай-Гон не бъде използван заради целите на Рива, за да бъде върната в светлата страна.

Все пак Рокен каза на Оби-Уан, че хипердрайвера на кораба не работи. Такива неща не остават ей така в пространството. Дали Вейдър няма да ги догони и да видим този така чакан по-епичен техен дуел. И преди него, Ои-Уан да види стария си учител, Куай-Гон?

Две много важни неща не бива да се допускат заради канона. Иначе ще е катастрофа
1) Дарт Вейдър не бива да акостира (изобщо да разбира) на Татуин
2) Люк в никакъв случай не бива да се чувства застрашен. Ние знаем, че цялото му детство е било безметежно. Единствения изход - изтриване на лошите спомени (все още се надявам Лея да получи от същото, защото за мен канона беше разрушен по нейното направление)

И сега за финалната ми оценка:
Въпреки, всичко изписано аз му зашивам изключително високата деветка, като крайна оценка, защото фенът у мен е по-силен от критика у мен и когато хубавото надделява на везната, то лесно забравям лошото. Винаги е било така, така и ще бъде, защото киното и телевизията са преди всичко емоция и после всичко останало.
Така че въпреки тази чутовна глупост с Бейл Органа и съобщението оценявам високо епизода, защото това беше най-стар уорския епизод и момент от години.
А и наистина каквото и да си говорим това беше най-добрия епизод в сезона.
Ето и как класирам епизодите:
Епизод 5
Епизод 3
Епизод 1
Епизод 2
Епизод 4

Благодаря, че ни показахте всичко това и накарахте детето в мен отново да плаче и радва! И не спирайте само с това!

-
9.0


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 13:45
Мнения: 1877
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   18.06.2022 21:42


Фенството никога не би трябвало да е безкритично към продукта поднесен със съответния етикет, особено пък когато става дума за такъв културен феномен, какъвто е SW вселената. А в случая имаме потресаващо зле написан сценарий, пълен с противоречия, непризнаващ никакви от наложените правила в тая вселена, изключително зле написани герои, огромно количество откровени глупости, само и само наративът да се движи, просто всичките запазени трикове на марката Дисни Стар Уорс, поредното изключително обидно изпълнение.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   21.06.2022 10:43


The Time Traveler's Wife
https://www.imdb.com/title/tt8783930/

продукция на HBO Max ; драма/романтичен/фентъзи ; 6 епизода х 43 мин. ; не се знае дали ще има 2 сезон

Много ми хареса и го препоръчвам.
Добър сценарий, добра режисура, много добре монтиран. Палитрата от емоции беше пълна - имаше драма, тъга, меланхолия, любов, щастие, страст, копнеж. Прекрасни Роуз Лесли и Тео Джеймс. Имаше химия между двамата.
Малко недовършен остана, има недоизкани и неразказани неща, така че се надявам на втори сезон.
-
8.0 / 8.5


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4922
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   23.06.2022 21:38


Diavolo написа:
Принцеса Лея в Епизод 4 очевидно не знае кой е е Оби-Уан. Когато го моли за помощ, яя се обръща към него с Бен и че е бил близък приятел на баща и. Тук обаче малката Лея беше до него в поне два момента, в които му беше споменато истинското име - Оби-Уан Кеноби. Единия път беше тихичко, едва ли не ухо (Хаджата), а втория път от Рива ако не се лъжа. Очевидно Лея не би трябвало да е чула/запомнила, защото иначе ще се наруши канона (с този легендарен Стар Уорс канон е много сложно - като законите за пътуването във времето, хаха). Но винаги ме напрягат подобни моменти и се чудя защо изобщо ги правят така, че да има въпроси? Много лесно могат да се измъкнат от ситуацията, като просто в този момент Лея не е там!


Дяволе, понеже съм гледал засега само първите два епизода, не съм чел какво си писал нататък и дали има нещо друго по темата, но ще коментирам тук, че много се учудих (за самите епизоди разбира се съм на мнението на Редо, но това е друга тема :) )

Та това за което се чудя, струва ми се абсолютно невероятно точно ти да объркаш такова нещо, но пък не е като да не съм гледал стотина пъти Епизод 4 и не ми се вярва и аз за бъркам :) Как така Лея да не е знаела че е Оби-Уан? Нали в прословутия запис, който изпрати по Р2, казваше "Помогни ми Оби-Уан Кеноби, ти си единствената ми надежда". А Люк вече не знаеше кой е Оби-Уан и казваше че единственият Кеноби, за когото знае, е старият Бен Кеноби, ама едва ли става дума за него. Бъркам ли?


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10439
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   23.06.2022 22:33


Точно така, Спърс. Преди няколко седмици го гледах за около 345ти път и точно това бяха думите и на двамата.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   24.06.2022 10:54


Ами, не не го познава.
Та това е неоспорим факт. Канон. Сега го разрушиха, но с последния 6-ти епизод го поправиха (донякъде), ама за това по-късно като пусна ревюто за епизод 6

Та:
Лея с холограмното съобщение казва:
''Генерал Кеноби, служилите сте с баща ми по време на клон уорс, моля ви да ми помогнете'' нещо такова беше, но същественото тук е:
''Генерал Кеноби''
Не, Бен, още по-малко Оби-Уан. И как да се изразя изключително сухо и дипломатично съобщение, каквото се изпраща към непознат човек. С нужната официалност и уважение и до там.
После когато Оби-Уан си отиде чрез Силата и Люк тъжеше, Лея не прояви никакви признаци на тъга. Просто утеши набързо Люк и айде, че имаме работа...
А самият Оби-Уан тотално беше забравил за Лея и че тя също е фактор, че е 'Нова надежда' (то е ясно, че е Люк, но не е само той) и после когато разправяше на Йода, че Люк е единствената надежда. А тук в сериала го виждаше колко се привърза към малката Лея.
Та да, хора, ''ПЛОТ ХОЛС!'' :devil:


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4922
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   24.06.2022 13:39


Ти сериозно ли? :-o Дали го познава или не, аз не знам, но със сигурност знае че името му е Оби-Уан. Като имаше някакъв проблем и не можеха да пуснат цялото съобщение, хиляда пъти се въртеше това "Help me Obi-Wan Kenobi", не вярвам да си го забравил.


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9621
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   24.06.2022 14:48


Всъщност и двамата сте прави. Съобщението почва с:

Цитат:
''Генерал Кеноби, служилите сте с баща ми по време на клон уорс, моля ви да ми помогнете''


и завършва с:

Цитат:
help me Obi Wan Kenobi you're my only hope



https://www.starwars.com/video/help-me-obi-wan-kenobi

_________________
Изображение


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4922
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   24.06.2022 15:30


Е не сме баш и двамата прави - аз казвам, че го нарича Оби-Уан, Дявола казва че не е така, мисля че само единият е прав ;-)


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   24.06.2022 16:03


Obi-Wan Kenobi
Part VI

https://www.imdb.com/title/tt13841824/

==> В ревюто има спойлери! Ако не сте гледали епизода, не четете <==

Hello There! 8-)

Е, след като го чухме, можем да лягаме спокойни, всичко със сериала е наред! :yes:
Е, размазах се, честно!
И баш финалът с любимия ми Куай-Гон. Целия настръхнах. През цялото време е бил с него, но Оби-Уан просто не го е усещал и виждал, защото не беше в мир със себе си и не беше избрал своя път!

Така, започнах отзад-напред, но нямаше как просто.

Епизодът започна непосредствено след епизод 5.
Виждаме как Вейдър със своя 'Звезден разрушител' преследва оцелелите от 'Пътят' както и малките, чувствителни към Силата деца. Тази сцена е едно към едно препратка със самото начало на Епизод 4: Нова надежда. *
В същото това време незнайно как Рива се е телепортирала на Татуин с нещо като шал стегнат около смъртоносната рана. Абсурдно е нейното оцеляване, но това е положението.
На кораба на Рокен, почти нищо не работеше, не можеха да направят хипер скок, но някак си оцеляха, защото огромния звезден разрушител трудно ги уцелваше, а и явно няма тай файтери на борда...
Един любопитен момент: Дадоха Лея как си говори с малкото момченце от Даю, който впоследствие ще стане джедай Коран Хорн (син на Хал Хорн) от легендите.

Логично Оби-Уан реши да се отдели и да увлече Лорд Вейдър след себе си, защото беше въпрос на време да бъдат унищожени. Друг е въпросът, защо Вейдър не прояви малко повече трезв разум и да беше наредил да разделят силите на две. Едните след Оби-Уан (пък той нека да се дуелира сам срещу него), а другите след бъдещите бунтовници, както мъдро отбеляза Главния инквизитор. Ясно е защо, защото знаем, че ще има бунтовници и те трябва да се появят отнякъде. Според мен Рокен заедно с част от хората в кораба ще положат началото на бъдещата съпротива. Даже очаквам да видя този персонаж и в сериала за Андор.
Да, очевидно е глупаво, че не бяха свалени или настигнати и че Вейдър така лесно се хвана на финта на Оби-Уан, но това е Стар Уорс и не бива да се набляга на тези по-дребни неща образно казано. Всички развлекателни филми и сериали страдат от подобни наглед нелогични дупки в сюжета, за да върви основния наратив и има далеч по-важни неща върху които вече наистина може да се критикува градивно (поне според мен).

И така след това кратко въведение, имаме близо 20 минути от епизода с две главни линии, едната с толкова дълго чаканата битка между Оби-Уан и Вейдър и другата, как Рива се опитва да убие Люк, незнайно как разбрала, че е син на Анакин/Вейдър. Тази Рива явно има отговор за всичко. Перфектната лошо/добра Мери Сю...

Започвам първо със спам секцията - Рива. Ще приключа набързо с нея. В Мос Айсли, дадоха за кратко дроида R4 (от ''Епизод 4: Нова надежда''), а Рива със Силата понасмете малко булито от Епизод 1, който се гавреше с хората, че и с Бен.
Ами отново, за шести пореден път в сериала не ми хареса! Съжалявам, не е умишлено, просто явно толкова си може. И сценария написан за нея е изключително глупав. Тя беше главен герой наравно с Оби-Уан, което само по себе си е абсурдно. Цялата и история беше пришпорена. Написана насила за да я намразим в началото и харесаме в края, с готови отговори още от началото, но с липсата на най-важното - пътят от малката Рива до тази, която жадуваше за мъст. И не, не е никаква спасителка на Люк, хаха. Та тя искаше да го убие и дойде с тази идея. Това че не го е направила (защото видя в Люк себе си като малката жертва, а тя сега беше като Анакин, но се овладя и спря) и скъса с тъмната страна, захвърляйки меча си и изповядвайки се на Оби-Уан, я прави отново добър човек, но не и спасителка на Люк. Не искам да се спирам повече на нея, няма смисъл.
Тук отново Юън като Оби-Уан даде тежест на цялата сцена като и каза, ‘’Сега си свободна! И двамата сме свободни’’
Оттук-нататък накъде, Рива? Мхм, първо при Thundercat за да и направи механичен 'ала Фенек' стомах... :-D а после към залеза и дано не я вижам повече!

Много ми харесаха Оуен и Беру (най-накрая да я видим и нея). Искам да се спра на един кратък момент, който е достатъчен, за да видим нагледно новия начин на мислене в Холивуд. Оуен искаше да избягат в пустинята, а Беру искаше да се бият, даже беше скатала бластери, все едно е Джон Уик. Обикновено мъжете са по тези неща, но това е положението. Не е минус, не се издразних, прекалено малко беше, няколко секунди, само го отбелязвам, защото по това може да съдим, защо Рива и Лея бяха централни персонажи и защо Тала фигурираше в сериала и то като такъв силен герой (а не Уейд например, който беше приключен за секунди).
Браво, че не разрушиха канона от което се опасявах най-много. Оуен каза на Люк, че 'пясъчните хора' отново нападат фермите, а през нощта Люк виждаше само един тъмен силует, който го преследва. И после когато Рива извади меча, Люк беше в безсъзнание, така че не е видял нищо. Да си припомним, че Люк беше нападнат от тези странни хорица и в Епизод 4.
Харесаха ми много Оуен и Беру. Оби-Уан осъзна, че те двамата са достатъчно силни и решителни, за да отгледат и пазят Люк и той не е необходим повече. Когато му дойде времето, ще се покаже отново, но засега няма повече работа в близост до тях.

Битката между Оби-Уан и Дарт Вейдър
* УАУ УАУ УАУ * Епична! Така бих я определил. Един от най-великите дуели изобщо във Вселената на Стар Уорс. 8-)
Отлична хореография и изключително присъствие на Юън и Хейдън. Само заради тази битка и финалните 10 минути си струва да се гледа целия сериал и само този отрязък си е 10 от 10 отвсякъде. Чист, 100%-ов Стар Уорс.
Последната битка между Оби-Уан и Дарт Вейдър се състоя на скалиста и пуста/безплодна луна без официално име (поне засега). Доста подходяща като условия за така чакания дуел.
Логично беше Оби-Уан да победи и заради диалога им в Епизод 4. Някои критици биха казали, ама как сега изведнъж Оби-Уан стана толкова силен, а Вейдър изведнъж стана слаб, а го видяхме какви неща прави в Епизод 5.
Така, обяснявам веднага. Оби-Уан винаги си е бил силен, просто беше загубил вяра и увереност. Още в Епизод 4 видяхме да си връща силите и след Епизод 5 изобщо не мисля, че остана и съмнение, че гледаме стария Оби-Уан. Дарт Вейдър/Анакин има повече Сила, повече мидохлорини, по-добър фехтовач е, НО, той има как да се изразя - нещо като комплекс от своя бивш учител. Винаги иска да се докаже, да победи бързо, решително и категорично. Не влага много мисъл и т.н. Това нещо го има и в истинския спорт. Да не давам много пример във всички спортове (отборни и индивидуални) в които велики шампиони не мога и не могат да играят срещу определен съперник, който иначе няма тяхната визитка и титли. А и тук говорим за самия Оби-Уан Кеноби. Най-умния и адаптивен джедай в историята. И на свой ред един от най, най-силните и великите (да не изброявам всичките скалпове които е взел).
И въпреки всичко това, Вейдър имаше определено надмощие в началото и когато погреба Оби-Уан реши, че е победил. btw: Беше брутално това това което направи с него, УАУ. Той получи своя 'Хай граунд' :-)
Но, Вейдър не очакваше това което излезе от дупката, а това което излезе беше нещо страховито - Оби-Уан в пълния си блясък и в своя абсолютен ПИК! Как се стигна до това и не биваше ли тук да чуем Куай Гон? Може би това е бил и оригиналния сценарий и дори е заснето така, но според мен правилно са го махнали (ако изобщо е така), защото идеята е Оби-Уан да премине през своя най-голям вътрешен катарзис, да осъзнае каква е неговата истинска мисия и за какво точно се бори. И когато видя Люк и Лея, то те (Новата надежда) надделяха над спомените за Анакин (изгубената кауза) и тогава Силата в него дойде с пълната си мощ. И Оби-Уан оттук-нататък направо го насмете. Още като дадоха как заема знаковата си поза в 'Форм III Сурису' и си казах, край сега ще нарита брутално Дарт Вейдърския *адник. ;-) Това е любимия стил на Оби-Уан, използван в Епизоди 2 и 3, както и в Бунтовници срещу Мол на Татуин. Но тук Оби-Уан изненада Анакин/Вейдър и доказа горните ми думи, че е изключителен тактик. Ако беше спортист щеше да е велик шампион заради психиката и устойчивостта си. Оби-Уан премина от любимата си защита в открита атака, като използваше едно към едно акробатичните техники на Анакин от прикуъл ерата (включително видени и във флашбека от Епизод 5).
Изкефих се като запрати камъните към Вейдър, любима и експлоатирана тема в Стар Уорс. Тръгнала още от думите на премъдрия Йода и стигнем до Люк и Рей в сикуъла.
Пак ще се повторя. Отлична хореография, дуелиране, използвани трикове със Силата и т.н. Боят беше един път!
Сега, не искам да звучи като оправдание за Вейдър, но когато се изправи лице в лице с толкова умел джедай, като Оби-Уан (а по-късно Асока и разбира се Люк) се вижда, че е по-бавен заради костюма си. Да припомня, че Дарт Сидиъс не прави възможно най-добрия костюм за своя Вейдър, хем като наказание заради загубата на Мустафар и хем като своя лична защита ако се стигне до дуел между тях двамата.
Оби-Уан рани Вейдър като го удари по слабото място на костюма в областта на слънчевия сплит, а малко по-късно с трик ала Ахил от Троя нанесе решителния удар като разсече шлема на Вейдър. И тук вече последва най-епичния момент в епизода и като цяло в сериала. Лелеле, настръхнах и плаках едновременно. Връщах сцената не знам колко пъти. Изключителни бяха Хейдън и Юън. Златни!!!
За втори път се случва това с Вейдър. Първия път е с Асока (всъщност като времева рамка там е втория път), но тя разсича дясната страна на шлема, а тук пострада лявата.
Вижте очите на Анакин, от жълти станаха сини и после отново жълти (жълтото - ситските очички) - нагледен пример за бушуващия в него конфликт между доброто и злото. И вижте лицето му, когато Оби-Уан му говореше и се извиняваше беше оцветено в синьо (препратка към миналото, към светлата страна на силата и доброто), но когато яростта и жаждата за мъст го обзе отново то се оцвети в червено. Просто велико!
Раната/белега от лявата страна на темето на Вейдър, която всички знаем от ''Епизод 6: Завръщането на джедаите'' според мен е именно от този удар на Оби-Уан. Ако бъркам, някой да ме поправи.
По един невероятен начин комбинираха думите на Хейдън с тези на Джеймс Ърл Джоунс и се получи смразяващ ефект. Изключително беше всичко!
Думите на Вейдър към Оби-Уан:
’Ти не се провали, Оби-Уан. Ти не уби Анакин Скайуокър. Аз го направих. По същия начин, по който ще унищожа и теб!’’
Уф, ето ви перфектната препратка към ''Нова надежда'' когато Бен Кеноби обясняваше на Люк, как Дарт Вейдър е убил баща му (метафорично казано, но дефакто си е точно така).
И отговорът на Оби-Уан:
‘’Значи моят приятел е наистина мъртъв.’’ Сбогом, Дарт!
Да, Оби-Уан наистина приключи с Анакин и в същия момент за него настъпи нов момент в живота. Скъса със съжалението и извиненията. В ''Нова надежда'' също се обърна така към Вейдър, с 'Дарт'
Щеше ли Оби-Уан да убие Вейдър ако не беше лицето на Анакин и чувствата му към него? Според мен, да! Но не можем да виним Оби-Уан за това си решение. Доброто е именно това, философията е такава. Иначе никога няма да има разлика и двете понятия ще се размиват.
Тук идва и въпроса, който някой може да постави. ОК, Оби-Уан оставя Вейдър жив, но години по-късно заставя Люк да го убие?! Защо? Ами защото са минали 10 години, защото през тези години може и да е съжалявал за решението си осъзнавайки колко много животи е погубил, Дарт.
И последно по темата. Хора, доброто (светлата страна на Силата) винаги ще е по-силно от злото (тъмната страна на Силата). Както казва Йода: ''Тъмната страна е лесния начин за бягство/изход от трудностите'' - да обясня: Тъмната страна дава много груба сила, могъщество и много бързи успехи, но никога няма да те доведе до съвършенството, до пълното усвояване на Силата и хармонията със заобикалящата ни жива Сила. За това и Дарт Сидиъс винаги е бил обречен, но просто не го е осъзнавал.

Нямаше как да няма камео и с Дарт Сидиъс, изигран отново от великия Иън Макдърмид.
Дарт Вейдър образно казано подви опашка пред своя Господар и поне на пръв поглед се отказа от фиксацията си в Оби-Уан, която го правеше по-слаб и ненадежден. Той също (но не в пълна степен) скъса с миналото и избра своя нов път оттук-нататък, за това и за първи път в този сериал, чухме знаменития и велик, 'Имперски марш' 8-)

Стигаме и до финала с три знакови момента. Оби-Уан и Лея ; Оби-Уан и Люк ; Оби Уан и Куай-Гон! :-)
Оби-Уан и Лея.
Нямаше как да не видим тази сцена, все пак Оби-Уан трябваше да и върне Лола!
Исках да видя как Оби-Уан ще и заличи спомените, за мен перфектния вариант, но все пак се постараха да оправят едната от трите пробойни в канона.
Видяхме Лея с новия си аутфит, досущ с този от комиксите и Епизод 4. И запретвайки подарения и от Оби-Уан кобур на Тала (с резките на спасените от нея деца), тя вече беше бунтовничка!
Още един страхотен момент беше когато Оби-Уан и разкри малко за нейните родители:
''Принцеса, Лея Органа, Вие сте умна, проницателна и с добра душа. Качества наследени от майка ви.
Но сте и толкова всеотдайна, безстрашна и праволинейна – качества наследени от баща ви''
Право в десетката. Лея обаче не настоя да научи повече (все се надявах на момент в който Оби-Уан чрез Силата да и покаже лика на Падме, защото тя сподели с Люк в оригиналната трилогия, че си спомня проблясъци с лика на майка им, но е била малка ; бтв: грешка - беше бебе), защото погледна към Бейл и Брея и те и бяха достатъчни, те бяха всичко за нея.
Музиката тук също беше много точна, точно на място. Когато Оби-Уан разказваше на Лея за истинските и родители, пуснаха романтичната мелодийка на Падме и Анакин от Епизод 2, а чухме и мотива написан за самата Лея от оригиналната трилогия.
И като споменах за канона, оправиха един от недостатъците, а именно холограмното съобщение изпратено от нея към Бен Кеноби в началото на Епизод 4.
''Ще те видя ли отново,'' попита Лея. А, Оби-Уан отвърна: ''Може би, някой ден. Ако се нуждаеш от помощ от един изморен старец. Но трябва да внимаваме. Никой не трябва да разбира или и двамата ще бъдем в опасност.
Сбогом, принцесо!
И Нека Силата бъде с теб!''
Такааа, ето защо Лея Органа изпрати онова толкова сухо и дипломатично съобщение към Генерал Кеноби (вместо започвайки да кажем със ''Скъпи Оби-Уан''). Всъщност Лея знае за истинското име на Бен, 'Оби-Уан' И тя го нарича точно с тези думи, когато Люк се опитваше да оправи R2D2, но това не значеше, че автоматично се познават... Сега вече знаем, че са се познавали.
НО, остават две сериозни дупки:
1) Когато Бен Кеноби си отиде чрез Силата и Люк тъжеше, Лея не прояви никакви признаци на тъга. Просто утеши набързо Люк и 'айде, че имаме работа за вършене'...
2) И самият Оби-Уан, който тотално беше забравил за Лея и че тя също е фактор, че е 'Нова надежда' (то е ясно, че е Люк по сценарий, но реално не е само той, а по-общо понятие включващо и Лея, и съпротивата) и после когато разправяше на Йода, че Люк е единствената останала надежда. А тук в сериала го видяхме колко силно се привърза към малката Лея. Мдаам...
И за финал на този сегмент, още един момент от който настръхнах:
Пуснаха знаменитата и разкъсваща сърцето, ‘’The Force Theme’’ :love:

Оби-Уан и Люк
Тук беше по-кратко и по-дипломатично по ред причини, които би трябвало да са ясни на всеки един фен.
Оуен Ларс позволи на Оби-Уан за първи път да се срещне лице в лице с малкия Люк. Страхотен, страхотен момент, уф. Люк получи, своя подарък, Т-16 макет, а ние получихме нашия си подарък: ''Hello There'' :laugh:

Оби-Уан и Куай-Гон Джин
Знаех си, знаех си. Нямаше начин. Ако не го бяха показали, щеше да е 'Епик фейл'
И го направиха по един много добър начин, получи се просто идеално. Разбира се, нямаше да се разсърдя ако бяха използвали повече Лиъм Нийсън в хода на сериала, но нямаше да го има този размазващ финален ефект.
Толкова много фен сървис имаше в този Епизод 6, че и това за финал беше довършващо! Като тежък нокаут след няколко тежки нокдауна. ;-)
Видяхме и един променен Оби-Уан. С новия си аутфит (от комиксите и после от ''Нова надежда'') и тръгнал из дебрите на Татуин, където Куай-Гон ще го научи на още много неща, а Оби-Уан ще го очакват множество приключения, включително и с Мол...

Според мен ако получим сезон 2, Лея няма да я видим (поне не и с Оби-Уан). Рива също си мисля, че няма да я видим (в нов спин оф за Инквизиторите може, както и в някое друго шоу от Вселената, но не и в нейно лично такова или като част от сезон 2). А, дали ще видим Люк? Възможно, но отново не и с Оби-Уан. Според мен приключиха и двете линии по един отличен начин и е крайно време да избягаме от този модел, възрастен и дете, колкото и да се харесва на масовия зрител (Асока, Грогу, Омега, Лея).

Преди финалната си оценка искам да споделя и една генерална препратка на този сериал към прикуъл трилогията и оригиналната трилогия. Всеки един епизод от шоуто по някакъв начин беше умалено копие на съответния филм.
Епизод 1 – Татуин (Невидима заплаха)
Епизод 2 – Даю/Корусант ; търсене... (Клонираните атакуват)
Епизод 3 – Лорд Вейдър се развихря ; имаме битка ; имаме огън и изгаряния ; нещата ескалират (Отмъщението на ситите)
Епизод 4 – имаме спасителна мисия, заражда се нещо като надежда... (Нова надежда)
Епизод 5 – Тала и Нед-Би умират ; Вейдър се развихря ; Империята изглежда силна (Империята отвръща на удара)
Епизод 6 – Реванш! Доброто надделява ; Оби-Уан побеждава Вейдър ; имаме щастлив край ; имаме джедай дух чрез Силата (Завръщането на джедаите)

Оценката ще ми е много висока. Тъй като оцених с деветка епизод 5, то този, който е по-добър според мен е нормално да получи и по-висока такава. На мен малко ми трябва за да сложа висока оценка на сериал или филм, защото за мен емоциите винаги са водещи пред сивата критика, но ако ме лишат от тях и ме издразнят с нещо друго, то обръщам палачинката и както съм фен, така и не бих се посвенил да зашия дори и четворка. Но след всичко това което ни показаха и доставиха, лично за мен си преизпълниха плана и всичко свързано с Рива просто го изключих от съзнанието си, като някаква ненужна и дразнеща реклама и така лесно я изключих от общата картинка и я запратих в спам кутията.
-
9.0 / 9.5

Оценка на сезона като цяло:
Давам висока оценка, въпреки не малкото лоши моменти свързани най-вече с наивния и мързелив сценарий и разочароващата екзекуция на нещата генерално погледнато (режисура, операторска работа и визуални ефекти), защото съм си фен и като такъв малко ми трябва, за да остана доволен. Не съм сигурен обаче дали започвайки от база 10.00 смъквайки два бала е добре, зле или нормално.
Всеки да преценява за себе си. Аз като цяло съм доволен и се радвам, че гледах и съпреживявах всички епизоди и велики моменти от Оби-Уан Кеноби и се надявам и на сезон 2 (към днешна дата почти сигурно ще има такъв).
-
8.0


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   02.07.2022 18:30


Man vs. Bee
https://www.imdb.com/title/tt13640670/

комедия / продукция на Нетфликс / 9 епизода х 10 минути

Ако сте фенове на М-р Бийн с Роуен Аткинсън, то това е много добро предложение за лек и забавен летен сериал.
Забавлението е гарантирано.
-
7.5


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 13:45
Мнения: 1877
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   07.07.2022 19:06


Diavolo написа:
[b]
Е, след като го чухме, можем да лягаме спокойни, всичко със сериала е наред! :yes:

След това няма смисъл да чета нищо повече, ти си от тия хора, заради които Дисни така ни серат по главите, то бива бива сляпо фенство, ама...


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   07.07.2022 19:26


Не е така, виж прочети ми ревютата
Имам много критики
А и аз тук не дискутирам. В най-голямата група на Стар Уорс съм сред противниците на Дисни и Кенеди и сме спорили и т.н.
Но това е фенство човек. Както е с ЦСКА. Може да ме дразнят, да не съм съгласен политиката, но си оставам фен, гледам ги и ги подкрепям в крайна сметка. ;)


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   10.07.2022 00:44


Преди малко изгледах сезон 3 на The Boys на Амазон.
https://www.imdb.com/title/tt1190634/

За съжаление много разочароващ финал на сезона. Той и самия сезон като цяло се оказа безсмислен. Не се случи почти нищо, много сюжетни дупки, много безсмислени участия само заради едното 'Уау', а накрая едно и също, едно и също. Първите 2 сезона си остават най-доброто. Този сезон ми е на последно място засега. Нямаше нито една истинска впечатляваща битка. Дори и в това шоу, което уж беше по-различно се наблегна на женската сила. Насмалко Мейв да натупа Хоумлендър, което вече щеше да е върха на идиотщината.
Най-якия епизод беше шестия, най-вече заради култовия, ''Herogasm'' и началото на епизод 1, някъде около 10-та минута с една брутална свинщина, която се случи там. Кой е гледал знае. Бляк.
Сезона имаше своите моменти, но реално нищо кой знае какво не се случи. 'Войнишкото момче' по-добре да не бяха го събуждали, един изцяло похабен образ. Бучър пък го съсипаха за съжаление. Хюи и Старлайт са си пак в изходно положение за 1234 път, а Мейв пак ще бяга от Хомлендърчо. Според мен тайно е обсебена от него и го обича, хах. Извод от финала на финала. Крушата не пада по-далеч от дървото и Райън си е досущ бащичко, в което не съм се съмнявал нито за миг.


Последна промяна Diavolo на 10.07.2022 00:44, променена общо 1 път



 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   15.07.2022 00:08


Ms. Marvel
https://www.imdb.com/title/tt10857164/

Няма да се впускам в подробности, защото не мисля, че си заслужава. Слаб, досаден, безсмислен, излишен и скучен сериал. Съжалявам, но това ми е мнението. Да, може да съм фен, но не мога да си затворя очите, като много други фенове. Изобщо напоследък от Марвел правят гаф след гаф и извън Спайдър-Мен нямат качествен филм. Нещо се счупи с онова женско Локи, което открадна истинския Локи и след това не им върви и не им върви. За което сами са си виновни. Те избраха политиката и агитацията вместо качествения сценарий и добре развитите герои и истории. Те да си сърбат попарата сега.
За сериала. Не знам дали би ми харесал и ако бях юноша. Може би ако бях момиче от малцинствата и на 16 г., не знам и тогава обаче... Много наивен сюжет, слаби актьори, без никаква харизма и присъствие, глупав диалог и клишета на килограм. Абе умрях от скука. Ако не за първи път, то това със сигурност е един от изключително редките случаи в които да нямам нито един персонаж, който да харесвам. Било той добър или лош. Ама нито един. Между другото няма и такъв, който да ме дразни по някакъв начин. По-скоро, всички са ми безразлични, което говори много лошо за нивото. А за антагонистите да не отварям дума. То такива имаше ли изобщо? Покъртителна трагедия. Агентите пък от 'Контрола по щетите' бяха пълни идиоти и напълно безполезни.

Но както винаги Марвел запазват най-интересното за финала. И никога не остават капо. Добре си постелят за по-нататък и дават широка почва за коментари, спекулации и очаквания. Това им остана. Ако продължават така обаче ще дойде момента в който и това ще спре да работи.
То от целия сериал реално си заслужава да се коментира само финала на последния 6-ти епизод + пост кредит сцената.

   >>>>
Камала (Мис Марвел а.к.а. Камала Кан) не е джин, а мутант! Официално - мутантите вече са част от MCU! WTF! Еврика! Бинго! Уау, бау и т.н.
В комикса е инхюман или нечовек, но те канселираха/замразиха/изхвърлиха цялата тази линия с нечовеците (един от най-големите провали на Марвел и ABC) след като Дисни купиха Фокс и вече държат правата и за така популярните и обичани мутанти.
Та за канона на MCU - Камала е мутант и то първия MCU мутант!
И това беше потвърдено от две места. Първо от дежурния клиширан послушко и нърд, Бруно и второ от пуснатата музика в този момент, която е от анимацията за X-Men.
Честито (все едно не знаехме за това от минимум година).
Имам опасения обаче, че ще ни я натрапват яко, вместо да си видим любимите и култови герои от Х-Мен. Сто пъти повече предпочитам Плевел пред лигавата Камала.

И за посткредит сцената
Появи се самата Капитан Америка а.к.а. Каръл Денвърс с камео на Бри Ларсън.
Тя и Камала просто се 'смениха' Явно е свързано с гривните. Защото гривните трябваше да са две, но Камала откри само едната и то от зелена ръка, т.е. Кри. а Каръл си е наполовина Кри.
Някакво важно събитие се е случило. В посткредит сцената на Шан-Чи дадоха именно Капитан Марвел и Брус Банер а.к.а. Хълк и Каръл напусна внезапно, заради нещо важно и неотложно. Това според мен е свързано с посткредит сцената в сериала за Мис Марвел. И развитието ще е във филма ''The Marvels'' през 2023 г. където най-вероятно ще се озовем в 'Негативната зона'


Оценка за сериала:
5.5


Последна промяна Diavolo на 15.07.2022 00:08, променена общо 1 път



 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   15.07.2022 08:14


The Lord of the Rings: The Rings of Power – Main Teaser | Prime Video



 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   17.07.2022 16:23


Препоръчвам този нов сериал на АпълТВ+

Black Bird
https://www.imdb.com/title/tt4301160/

криминална драма/трилър по действитени събития, по книгата на Джими Кийн
6 епизода ще е сериала, аз изгледах първите три епизода и засега много добре.
Историята е интересна, актьорите са много добри. Отлично попадение.

п.п. Една от последните роли на Рей Лиота.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   17.07.2022 16:44


Dark Winds
https://www.imdb.com/title/tt15017118/

драма/криминален/трилър ; продукция на AMC ; 6 епизода х 40 мин. ; подновен за сезон 2 ; по романите на Тони Хилерман за 'Навахо'
Шоурънър е Греъм Роланд, известен с работата си по ''Lost'' и ''Fringe''

Най-накрая сериал с любимите ми индианци. В главната роля е Зан Макларнън прочул се с епизодичното но силно запомнящо се участие като Акечита в ''Западен свят'' Аз лично съм го гледал и във ''Фарго'' и много други филми и сериали.

Действието се развива в индиански резерват, където главния герой е племенен шериф и отговаря за всички индианци, като полиция и ФБР не могат да му се месят в работата по закон, освен ако не стане въпрос за тежки федерални престъпления. Става обаче банков обир с убити охранители и следите водят към... територията на Навахо. Кой стои зад всичко това?

Лесен за гледане сериал, без някакви трудни загадки и сериозни туистове, но с убедително написана история и много добър актьорски ансамбъл. Това е от този тип сериали които не оставят следа, но се гледат с кеф и времето минава неусетно. Ще чакам с интерес сезон 2.

Хареса ми и препоръчвам!
-
8.0 / 7.5


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 463 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг