Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 18.04.2024 14:00



Отговори на тема  [ 463 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24  Следваща
Сериали 3 
Автор Съобщение
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6721
Отговори с цитат
Мнение  The Last Kingdom   |   01.09.2022 01:16


https://en.wikipedia.org/wiki/The_Last_Kingdom_(TV_series)

От няколко източника ми се препоръчва вече!

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   05.09.2022 10:58


The Lord of the Rings: The Rings of Power
https://www.imdb.com/title/tt7631058/

Най-накрая изгледах епизоди 1 и 2. Добре, че времето на морето се равали, та да наваксам малко, уф,.

И най-лошите ми очаквания бяха надхвърлени!

Много съм разочарован.
Това е пълна подигравка с Толкин и феновете.
Как не ги е срам да си навират брутално новата woke пропаганда на такова ниво.
Създайте си нов фентъзи свят, напълно непознат. От нищото. И си набутайте там всички модерни ла*на.
Само че не го правят. И не го правят по две причини:
1) Няма кой да го гледа
2) Тяхната сатанинска идея е да осквернят всичко велико и обичано създадено в ''мрачното'' минало, защото е сексистко и расистко и искат да го разкажат през днешната призма на ''изкуството'' с новите закони и правила (които между другото се харесват на не повече от 20% от хората по света).

Имаме за пореден 1234 път жена в главната роля. Досадно меко казано, още от тук сериала губи много.
Галадриел са я направили като същинска Мери Сю. Новата Рей Скайуокър 2.0. Винаги е права и винаги става на нейното. И са и дали меч, защото жените са по-силни от мъжете и чисто физически (ама разбира се). Което само по себе си е обида за Галадриел, за Толкин и за жените, ако изобщо имат капацитета да разберат защо е така (вярвам, че имат). Актрисата, която са избрали за ролята е много зле. Няма талант и може само да гледа със стиснати зъбки и да се муси.
Първа сцена:
Галадриел като малка. Другите деца я тормозят (предимно момченца, разбира се), обаче тя е много талантлива и силна!
TIMEJUMP:
Галадриел изцяло игнорира всичко, което й казват, тропа с краче и си иска своето. Дипломацията и политическите тактики са глупости, с които тя няма да се занимава, защото е overpowered female character.

И задължително, Галадриел Мери Сю трябва да участва в плувния маратон на следващите летни олимпийски игри...

Новият Фродо е момиче разбира се... Без коментар повече.

Нахвърляли са афроамериканци навсякъде. Осквернили са дори джуджетата. Поне там не трябваше да има че*ни. Това вече е брутална обида, съжалявам, но е така.
Не че че*ните елфи е по-малка обида, но там иди-дойди... Може да се интерпретира (но в много малък прозорец)
Елфите са ужасни. Те трябваше да са красиви, ефирни, неземни. А изглеждат по-зле от недоспал човек с петдневен запек.
Новите хобити или протохобити са направени какво някакви изпаднали джипсита от някой катун. И това е огромна обида. Но на кой му пука...

Тези два епизода са:
Нагледен урок как се пръскат милиони за едно голямо нищо.
Една лъскава и скъпа опаковка, а вътре кухо та кухо!
И празно...

Сценарий и актьорска игра - има ли ги изобщо тези неща?
Хумор - няма.
Страшни моменти - няма
Ефекти - стерилни
Музика - трагична

Много мислех с какво да ги похваля. Сетих се само за декорите и за Дурин. Но след като показаха жена му, всичко отиде по дяволите.

Най-лошото е, че сериала няма сърце, няма душа. Няма за какво да ти пука. Не си съпричастен с героите, не ти пука за тях, защото са ужасно показани и разказани.
Жалко, много много жалко. И нелепо.

"Hollywood", трябва да се прекръсти на "Hollywoke". Когато оставиш на активисти да създадат такава продукция, провалът е неизбежен. Това е пълна гавра с творчеството на Дж. Р. Р. Толкин!

Най-жалкото е, че уж живеем в демократичен свят, но демокрация е само когато се харесва на новия световен ред!
Пример IMDB (собственост на Амазон):
реално оценката на тази траш помия би трябвала да е около 3 или 4 (максимум). А това нелепо недоразумение има 6.8, като даже расте (от 6.2). Смятайте колко ресурси и ботове са вкарани само и само да расте оценката.
И има само 74 коментара. Изтрити са хиляди коментари.
Всички оценки под 6.0 са изтри и коментарите също изтрити.

В редит си има теми по случая със скрийншотове. Ако не ги триеха оценката щеше да е под 5. В rotten tomatoes, където също се трият, но не чак толкова, оценката е 38/100.
В metacritics, който няма нищо общо с Амазон оценката е 2.3.
В сайта на Амазон оценките и коментарите са изключени само на този сериал заради множество "тролове", които "бомбардират" с лоши оценки.
Та дотук с успехът на тази помия, която след 5 години никой няма да помни, че е съществувала, а Амазон изхвърли $1 млрд. долара в кенефа!

Амазон оскверниха и провалиха Колелото на времето.
Не си научиха урока и се заеха и с великия Толкин. Той е следващата жертва.
Резултата - трагедия! и провала на хилядолетието.

Браво Безосе, ''велик си''!
Само че хората не са слепи и глупави и никога, ама никога няма да успеете с пъклените си мордорски планове!
Тази война, която Холивуд и всички послушни орки предприеха срещу хората по целия свят никога няма да бъде спечелена. Загубихте още когато започнахте, но ще го осъзнаете бавно и мъчително...

Оценка:
4.0


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11810
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   05.09.2022 11:23


Епъл опраска Фондацията. Да не остане по-назад, Амазон опраска Толкин. Да видим коя ще е следващата жертва.

_________________
Изображение


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6721
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   10.09.2022 22:11


Vendome написа:
Епъл опраска Фондацията. Да не остане по-назад, Амазон опраска Толкин. Да видим коя ще е следващата жертва.


Сигурно Дом на Дракона, засега нямам намерение да го почвам, че нещо от рекламите много разводнено ми се вижда, а и имам и един списък преди това, като The Crown отскоро!

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   12.09.2022 00:43


след епизод 3 на Пръстените на Силата

след епизод 3
По-добър е от първите два, но генерално продължава да е неубедителен заради \'каст\' избора и заради основния наратив. Ако не бяха оплескали така нещата с тези мащаби и ефекти, това можеше да се превърне в легендарен сериал. Вместо това, знаем какво е положението. Рейтингите продължава да падат и Амазон не знам как ще си избият парите. То е ясно, че няма и ще го закъсат яко. Има 28% спад в зрителския интерес и епизод 2 е гледан от 1.3 млн. спрямо 1.8 млн. за оупънинга.

Хареса ми Нуменор или Толкиновата Атлантида. Много величествено и красиво беше направен. Но уви веднага всичко отиде по дяволите като видях, че са избрали жена да е кралица и то тъмна. А Нуменор е имал само 3 кралици за цялото си съществуване, но така ще е, това е положението. Сега чакаме епичен сблъсък между двете велики жени, които после ще станат приятелки...

Елендил ми хареса. Най-накрая да видим истински мъж, а не хилав женчо. Видяхме и Исилдур, човека, който ще отсече всевластния пръстен от ръката на Халбранд, ъъъ пардон Саурон. Но защо са измислили да има сестра? Ами ей така, не може без жена. А тук тя даже го командореше. Мдам.
Много ще се ядосам ако падналия от небето наистина се окаже Гандалф, като към момента много ама много вероятно.
Забелязахте ли орките колко бели бяха? Дали са ги въргаляли в брашно или са ги поливали с тебеширин прах, хаха. На фона на яко черния каст, точно орките са бели... Колко трогателно...

Проблема не е, че е толкова разхвърлян. Проблема е, че минаха 3 епизода, а на мен не ми пука за нито един герой. Толкова зле са написани историите им и толкова слаби са самите актьори. Липсва им харизма. С редки изключения. Като Елиндил например, но не вярвам да го дават твърде много.
И най-големия минус продължава да е Галадриел. Откъде я домъкнаха тази актриса. Горката оплесква всяка една сцена. Толкова е нелепа. Винаги има едно и също изражение и винаги говори през зъби.

Да, прав е Мъск, че Толки се върти в гроба си.


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6721
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   12.09.2022 23:45


Diavolo написа:
след епизод 3 на Пръстените на Силата


Забелязахте ли орките колко бели бяха? Дали са ги въргаляли в брашно или са ги поливали с тебеширин прах, хаха.


:laugh:

Ти гледай сега като излезе My Policeman, с Хари Стайлс, то е филм де, гледах трейлъра, е тука вече си е в крак с времето!

https://life.dir.bg/zvezdi/hari-stayls-predstavya-filma-si-moyat-politsay-na-kinofestivala-v-toronto

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   13.09.2022 07:12


House of the Dragon
след епизод 4

Леле, лудница беше този епизод! :rock:
Много важен и много силен епизод. Ето как се правят нещата! Нямаше екшън, нямаше спиращи дъхи пейзажи (излишно фукане, че имаме много милиони в излишък), но те приковава от първата до последната минута с актьорска игра, харизма, музика и сценарий естествено.
Напрежението с нож да го режеш. Бях на тръни, какво ли ще последва във всеки един момент. Този епизод според мен беше необходимата спойка преди събитията, които ще последват, както и скока във времето, който ни очаква скоро.
Каква наелектрезираща химия само имаше между Мат Смит и Мили Алкок, УАУ! И горкичкия, сир Кристън Коул, стана ми жал за него. Той изглежда все по-влюбен в Ренира и опасявам се, че ще умре заради нея. А тя го използва заради това, че Демън я прелъсти и изостави.
Питам си, дали всичко това е част от план на самия Демън? Да създаде тази суматоха, за да осъществи собствените си планове или наистина му пукаше и не искаше по такъв начин да отнеме невинността на племенницата си. То си личи, че и двамата изпитват копнеж, да не кажа страст един по друг. Вижда се в погледите им, в телата им. Но едно са желанията, друго реалността или плановете в играта на тронове... Все пак според мен, той по-скоро се възползва от ситуацията за лична изгода.
И друго ми е интересно. Ако е план на Демън, това че Мисария издаде Ренира пак ли е с неговото знание и одобрение или пък ако не, то тази Мисария, не е ли 'белия червей', който тайно работи за Ото и му снася ценна информация? Дадоха за миг малкото момченце, което изпя на Ото за Рени в бардака да дава кесия с пари на Мисария. Явно са от 'Ръката' Беше сцена след сцена. Първо беше при Ото, после за части от секундата го дадоха при Мисария.
Визерис беше в стихията си в този епизод. Пади Консидайн е приятната изненада на този сериал. Изключителен е в тази роля! Не вярвах, че ще има топките да 'разжалва' Ото като 'Ръка' И най-накрая започна да се ориентира какво се случва около него. Справка и лунния чай...
Алисънт ме изненада приятно. Вместо да се зарадва на скандала и да опита да се възползва, за да види сина си като бъдещ Крал, то тя избра приятелството си с Ренира. А последната как излъга само, даже се закле в паметта на майка си. Това вече беше малко излишно за мен. Но явно искат да подчертаят, че и Ренира е готова да лъже и маже в името на победата. Закле се в паметта на майка си, че Демън не я е докоснал, а тя бая се натискаха и целуваха. Алисънт има влечение по Ренира, просто са добри приятелки, или пък изревнува от евентуален кекс с Демън, докато тя явно е отегчена от Визерис?
Това с кинжала много ми хареса? Намек на Мартин, че в книгите, Аря няма да има толкова ключова роля? Кой ще е ОП? Джон, Бран?


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   18.09.2022 13:10


Изгледах епизод 4 (''The Great Wave'')

Горе-долу като епизод 3. Маалко по-добре! Като цяло епизоди 3 и 4 стоят по-добре от старта на сезона с двата премиерни епизода. Но генерално, шоуто все така си буксува.
Това което искам да видя е по-добро написано развитие на самите персонажи и техния прогрес в самата история!Защото реално имаме +4 часа филм засега, а не се е случило почти нищо. И хайде не се е случило да кажеш, защото акцентират върху отделните герои и ни карат да разберем тяхната вътрешна борба, но не, не се получава и това, заради разпилеността в епизодите и заради недостатъчно добрите диалози при болшинството персонажи. Твърде много герои и акценти, малко се задържат върху тях и ние (или поне аз) не можем да ги усетим. Напълно излишна е сестрата на Исилдур (а и доколкото си спомням от книгите той няма сестра) ама напълно. И по-добре да дават повече синчето на Фаразон (разбрахме, че мрази елфите, което е много важно занапред), защото е много по-важен за историята. А това иначе хубаво девойче ми запълва поне едни 10 минути от целия епизод.
Уж са снимали с десетки милиони, а къде са масовките? Дадоха не повече от 40 човека и 20 орка. А преселението на хората е огромно. Те са хиляди (във филмите на Джаксън видяхме всичко това). Тук Тео е интересен как ще премине лека-полека към тъмната страна. Подразних се, че майка му, много бърза стана лидер и започна да разпределя кой какво да прави. Ами отново - феминистка пропаганда! Абсолютно излишна и дразнеща! Другата такава беше как Диса е открила митрила. Брей тези жени джуджета. Не готвят вкъщи, а копаят по-добре от мъжете джуджета. Дооооообрееее, точно така е било...Очаквам в скоро време епичен холивудски филм как жена е открила Америка преди Христофор Колумб. Или направо да кастнат жена за неговата роля! А който е против се заклеймява като сексист в инстаграм и туитър и повече социален живот няма!
Надявам се в следващите епизоди да ме накарат да почувствам самите герои! Да ги разбера и да ми пука за тях. А това става с актьорска игра и сценарий. Тук парите не играят. За пример ще дам Елронд, Дурин и Диса. Ето тези тримцата бих отличил от целия каст. И само те. Интересно ми е около тях, пука ми за тях. Защо? Ами много живи образи са и им се получава всичко. Отлична игра и добре написани диалози. Актрисата, която играе Диса за мен е откритието на сезона. Кофтитото в случая е, че джуджетата в творчеството на Толкин са като викингите и няма как да има афроамериканци там по никакъв начин, но ОК, разбирам, няма проблем. Факт е, че актрисата си влиза яко в образа и ми е много по-интересна от главната героиня да кажем. Така че въпреки, че не е правилно и е изкривяване на историята, то аз няма нищо против цвета на кожата, защото актрисата е добра. Имам против обаче главната героиня, нищо че е толкова ослепително бяла...
Вече съм категоричен какво така упорито търсят Орките.Това са Палантирите. Кълбото през което Галадриел видя ориста над Нуменор. Значи има още 6 оцелели, но не се знае къде са. Считат се за изгубени.
Хареса ми как Нимлот (дървото подарък от елфите за нуменорците) започна да ''плаче'' и Мириел разбра, че греши и в крайна сметка ще помогне на Галадриел. Всичко това беше добре направено.
Този Адар, когото видяхме за пръв път (ако не се лъжа Бенджен Старк от ГоТ) като предводител на орките е елф ако забелязахте. Ще ми е интересно да научим повече за него. Но не мисля, че това е Саурон, твърде очевидно е, твърде очевидно... Но ще видим... Може и да е съвсем друг герой, още да не са ни го показали, ама аз си държа и много би ми харесало ако това се окаже Халбранд.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   20.09.2022 14:35


Епизод 5 на Домът на дракона!

Много ми хареса, много. Най-добрия от началото на сезона. ТОП!

Танцът започна или по-точно това беше неговия пролог... И да, скучна сватба във Вестерос няма...
Е, далеч сме от 'Червената сватба' ама онова там си беше както се казва - веднъж в живота! Телевизията в своя пик образно казано.
Но това тук, този епизод на HBO е нов пик. За тази година, изобщо за новото време.
Ето на това аз имам навика да казвам - добра телевизия!
Простичко е. Трябват ти две неща: сценарий и добре подбрани актьори. Не ти трябва друго!
Декори, музика, работа с камерата и монтаж - много важни неща, но без първите две нямаме добра телевизия...
Още от средата на епизода до самият му край бях на тръни и се усетих как съм отвсякъде в действието, а тези 60 мин. просто не ги усетих.
Имаше много епични и любими моменти. Но най-много ме впечатлиха две неща. Както винаги небрежната поява на Демън на бала и цялостното му поведение. Уникален непукист (само на пръв поглед) и образ. Браво на Мат Смит. Не успях да го намразя (а исках) дори когато уби съпругата си. Е, вече няма да гледам със същите очи на него, НО продължавам да му симпатизирам (за съжаление).
И другия УАУ момент беше появата на Алисънт със закъснение в точно подбрания момент с крещящото зелено. Направо и станах фен. Изключително дръзка постъпка и да, уцели подходящия момент. Браво. Така се прави! Внимание - зеленото може да не е червено, но също е опасно...

Нямаме нужда от натруфени ефекти за милиони. Най-важното е човешкото присъствие и как то ще въздейства първо върху самата историята и второ върху сетивата на зрителя, върху неговите лични възприятия.
Така се прави дяволска добра телевизия! И да, HBO просто го умеят. Това е положението. Епизодът е достоен дори за първите 4 сезона на шоуто майка, ГоТ. Ще стои много достойно там и ще си тежи на мястото.

Танцът между Ренира и Ленор също ми хареса много. Сякаш ни подготвяха за наближаващия Танц на драконите... Защото движенията им бяха като на дракони.

Сер Кристън Коул се изложи много. Не го очаквах точно от него. Значи аз бях убеден, че ще се случи нещо точно по време на танците. Но не знаех какво. Подозирах, че ще има опит за убийство. Мислех си, че Алисънт е в дъното му, или на своя глава ''злите майстери'' от Великата цитадела в Староград са се задействали нещо. Но не очаквах, че точно Кристън ще саботира така всичко. Ако мога да отправя един упрек в епизода - е как така след всичко това което стори не беше арестуван?! Чак пък всички да са били в такъв ШОК. Мхмхм. Онази сцена в края, миг преди да се самоубие, дано да е била почти веднага след драмата в тронната зала, защото някак си иначе ще стои като малка дупчица в този иначе перфектен епизод.

Според мен Кристън Коул не е толкова влюбен в Ренира (не че няма влечение, но не мисля, че е някаква истинска любов), колкото в честта си. И се обърка съвсем. Преплетоха се много неща в него и откачи. Да, беше предизвикан да стори това, но защо за Бога. Голям глупак излезе. Печален образ ще излезе от него. Но не съм изненадан като цяло. Имаше подобни индикации, че ще 'психяса' Но и Ренира не беше честна с него (не че е длъжна, та тя е бъдещия владетел на Вестерос) и го подведе. Тя просто се възползва от него, но винаги е желаела само един мъж - Демън. Между другото, аз си мислех, че Коул 'смени плаща' още когато се изповяда пред Кралицата, а тя не го издаде. Е, сега вече ще е твърдо в нейния отбор.

9.0 / 9.5


Последна промяна Diavolo на 20.09.2022 14:41, променена общо 1 път



 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11810
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   21.09.2022 07:13


Нещо не ме грабва дотук Домът на дракона. Бавно и мудно се разгръща историята. Нищо общо с първия сезон на ГоТ.

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   25.09.2022 12:21


Изгледах преди малко епизод 5.
''Partings''
Искам много да го похваля, но не мога, просто не мога. Генерално са сбъркани нещата. Това е като автомобил, много лъскав и модерен, обаче двигателя е непоправимо повреден.
Какво имам предвид. Генерално 3500 години (грубо) история от втората епоха, те ми я правят да се развива в рамките на да кажем 30 години (пак грубо). Само за справка, Исилдур е живял около 250 години (вече писах за нуменорците). Саурон изковава единствения пръстен близо 2000 години преди това!
Саурон носи единствения пръстен над 1500 години, а в сериала носещ това име, пръстените дори не са изковани все още. И бяха бегло споменати (то дори не беше и споменаване, а като намигване какво предстои да се случи). Значи пръстените още не са изковани (едва ли и ще го видим този сезон, освен може би в последния епизод), Саурон официално все още го няма, обаче Исилдур вече е на колко, 18 години?
Ами хора какво да ви кажа... :uuu:

И сега в този 5-ти епизод, изведнъж съчиниха нова история. Това няма нищо общо с Толкин. Откъде-накъде свързаха митрила със силмарилите, WTF?!
Тези шоурънъри си преправят и изкривяват историята както си поискат.
И после след 15, 20 години, сегашните тийнове (които за съжаление никога няма да седнат да прочетат оригиналите) ще вярват именно че това е Толкин. :oops:

Филър епизод за 70 минути. Абсолютно нищо не се случи в този епизод.
А да, дадоха как Галадриел обучава на фехтовка младите момчета, които я гледат с обожание. А някой подготвял ли е самата актриса, защото изглеждаше нелепо?
Къде са ви милионите, Амазон?
Нуменор е имал най-великата армия в историята, от която самия Саурон се стряска и предава и се внедрява сред тях като пленник, а после започва да ги работи отвътре и да им замазва очичките и бавно, но славно им промива мозъците. Та да се върна на думите си. Нуменор е имал и най-големите кораби в историята, спиращи дъха гледка. А какво видяхме в този епизод? Три шхуни с 40 човека екипаж.
Хора, това не е сериозно!!!
Преко сили изпращат 200 човека армия, хахахахахахахахахха
Само да не се мултиплицират после при битката и да видим, че са хиляди (може да са използвали куфара на Нют Скамандър).

Друга дупка. Арондир защо не отиде да потърси помощ от елфите?
Нали идеята беше някой от елфите пленници да се измъкне и да доведе сила, която да помете оркските пъплища. Изведнъж забравиха за това нещо. Арондир и провъзгласилата се за царица майка на Тио (поредната смешна женска пропаганда, а актрисата е тотал щета) как мислят да се бият? Той с един кочан стрели, а те с вилите и мотиките ли?
Хахахахах

Появи се Еминем. Играе го жена. И гледаше много лошо. Явно са тъмни последователи на Саурон. И следяха магьосника, даже ако не се лъжа Еминем държеше скала от метеора с който този Маяр пристигна в Средната земя.

Официално --> Адар не е Саурон. Което си беше ясно де. Но в самия епизод се потвърди. Адар даже настръхна и се отврати от думата Саурон. Да поясня --> дори и да се следва Саурон, не всички го харесват или обичат. Саурон е изрод, боклук и завършен егоист. Истинско зло. Този Адар е тъмен елф, на който истински му пука за орките. Това не го прави добър, но е добър за самите орки, защото иска да им създаде дом, където да не се крият в сенките. Той е лош за всички останали, но не е лош за орките, защото мисли за тях. Докато Саурон използва всичко и всички за себе си и своите цели. Това е разликата.

Дурин и Елронд отново ми харесаха. ТОП.
Гил-Галад или последният върховен крал на Нолдорите е голямо разочарование. Изкарват този могъщ елф като някакъв страхлив политик, който лъже и маже и отделно няма никаква величествена осанка. Жалко.
Реално всички мъжки образи в този сериал са жалки и нелепи с изключение на Халбранд, Елронд и Елендил. То всъщност няма и много мъже...

Имахме официално намигване към това което предстои за Исилдур:
Елендил каза на синът си:
''Надявам се един ден да намериш нещо, за което да пожертваш всичко''
Уауууууууу, уха, това беше яко!
Ето такива неща искаме да гледаме!

Харесаха ми песничките в началото - най-накрая да видим Толкин в това произведение, което е уж по Толкин.
Защото при Толкин си има доста песнички.

И за финал, за Саурон.
Нова силна подсказка (поредната), че Халбранд е Саурон. Това че е ковач. Вижте какъв меч изкова само, за чудо и приказ. Саурон е бил невиждан ковач, недостижим майстор. И уникален майстор на меча. Видяхте ли онази хватка с която Халбранд взе меча, дори и Галадриел се впечатли. Ами ето ви още една подсказка.
НО, в разговора с Галадриел, в очите на Халбранд видях истинско добро и разкаяние и борба със себе си. Вече не съм толкова сигурен, че това е той, т.е. Саурон. Може би нарочно водят за носа нърдове като мен, да се хващаме за дреболии и после да ни се присмеят, хаха видяхте ли не е той, хахаха. ОК, има го и това в играта, само че именно ако Халбранд е Саурон ще е мегия як, WTF туист момент. Защото огромна част от зрителите си нямат и на идея какво гледат и просто искат да бъдат забавлявани (само дето не са за съжаление) и едва ли виждат Саурон в кожата на Халбранд. Та ако пропуснат този момент ще е много голямо разочарование. Не може Саурон да се споменава непрекъснато, а след 5 епизода още да не се е появил. Ако Халбранд не е Саурон ще е последния пирон в ковчега. Това е едно от малкото неща, които могат да спасят сезона. Иначе тепърва да ми се появява, моля ви се. Късно ще е. Те и за пръстените закъсняха. Хората искат да гледат Саурон, пръстените и битките, те ми дават Галадриел как се дуелира и досадните хобити (няма да ги наричам с новото им име).

Много разочароващ епизод.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   27.09.2022 22:58


Много ми хареса епизод 6 на House of the Dragon

Ей, няма празно този сериал. :thumbs:

Имах големи опасения с новите актриси, Ема и Оливия, защото децата бяха ТОП. Нищо подобно. Веднага си легнаха на образите и съм много доволен. Това беше може би най-критичния момент за сериала, поне в моите очи, защото това са двата централни персонажа все пак. Между другото Ема и Оливия са били избрани първи за ролите на Ренира и Алисънт, а Мили и Емили са подбрани спрямо тях двете, да си приличат.

Ще започна от финала, защото ме шокира. Дойде ми изневиделица. Стана ми много гадно. Вагхар милия не искаше да го прави. Беше шокиран. Но сякаш видя и прозря смъртната и болка и желание, и изпълни командата 'Дракарис'
Не съм 100% сигурен, но мисля, че лекаря каза на Демън, че тя е пътник и единствено може да се спаси детето (много малко вероятно) ако го извадят през корема. Веднага се сетих за Ема и нейното раждане в епизод 1. Тогава Визерис се съгласи да я срежат, но Демън отказа. Самата Лена обаче разбра, че няма надежда, а и тя беше много огорчена като цяло. За живота си като цяло. За нейната съдба, за небичаните и от баща им дъщери. Според мен тя обичаше Демън истински, но той нея не. Беше привързан към нея, уважаваше я, но Демън обича само една жена истински и това е Ренира. Не ми хареса, че е толкова хладен към дъщерите си.
Лена искаше точно тази смърт. Бърза и от любимия и Дракон. Брутална сцена, типична за марката ГоТ.Актрисата, която играе Лена е много красива и нежна жена. Голям глупак е Демън. Но не е лесна и неговата...

Да видим сега кой ще е новия ездач на най-големия дракон. По пътя на логиката трябва да е дъщеричката на Демън, която чакаше 8 г. яйцето ама драконче така и не се излюпи. Може и Емонд, но се съмнявам за него. Но един от двамата ще да е, защото си нямат дракони.

Алисънт ако продължава така ще се откажа от нея, уф. Оливия Кук е невероятна. Но аз изобщо не съм се и съмнявал в нея. Още когато разбрах, че е кастната за ролята бях сигурен, че ще тежи на мястото си.И все пак се опитвам да я разбера и да и вляза в положението. Тя се страхува за децата си. А една майка, която мисли за сигурността на децата си, има извинение за някои свои дела. Издразних и се обаче, как видимо и демонстративно не отдаваше уважение на Краля. Но все още и симпатизирам. Пораснала е, помъдряла е още повече и вижда, че ако си трае ще я изядат. Няма как да вярва на Ренира. Тя просто и няма доверие. Гледа на нея с други очи и това според мен е безвъзвратно.Уви, всички мостове тук са счупени.

Визерис, горкия, съчувствам му. Много добре знае какво става под носа му, но иска да си отиде и да не знае какво ще се случи. Да не е пред очите му. Ако може да се размине бурята, да се размине, аз няма да правя нищо.Видяхте ли, че е останал без лявата си ръка? Явно е имал залиняване от раните и са му я ампутирали.Визерис е класически пример за, ''След мен и потоп''Не случайно дават плъха втори епизод подред. Един вид метафора, че той е мишока в историята... Добър човек, лош крал (а по ирония на съдбата не е водил война и е мислил за хората (поне така си мисля) ).

Ренира в момента е в уязвимо положение. Все още не е седнала на ЖТ, Ленор не иска да прави секс с нея. И е очевидно, че това не са негови деца. Голям срам. Но никой не смее да каже нещо явно, само се шушука по ъглите. Тогава ДНК тест не е имало, хаха.
Ренира направи два силни хода. Единия без успех. Когато предложи големия си син, Джезерис (ако не бъркам името) за Хелена. Без успех, защото Алисънт вече я мрази и в червата (заради лъжата и, а от тази лъжа пострада баща и като Ръка), а и не е сляпа като мъжът си и вижда, че кръвта е осквернена.
Втория умен ход на Ренира беше просто да се махне от това гнездо на оси. Засега тя няма място там и не е в силна позиция. Така че бягай докато можеш.Ема като Ренира ме изненада много приятно. Имах опасения за нея точно. Да, не е от класата на Оливия, но не е и необходимо. Аз в нея виждам Ренира и това ми е напълно достатъчно.

Ленор много ми харесва. Страхотен е актьора. Но недоумява. ОК, той е Гей, но толкова ли е гнусно да си го вкараш (ако трябва със завързани очи), където трябва с идеята за деца, като по този начин си спестяваш един куп неприятности. А и е негов дълг. Аз просто съм в ШОК. Абсурдно е това. Ок, били се разбрали с Ренира. Може би за това си имат доверие и приятелство, защото Ренира не го е заставила със Сила да изпълни задължението си, ама за мен безотговорно и безумно.

Ларис кривото стъпало не е никакъв Варис. Харесвах го, но сега вече ми е противен. Ок, втори син. Подиграван, не е обичан и т.н. Ама все пак това са ти брат и баща. Нямам думи.Самуел Тарли доколкото си спомням също беше втори син и тормозен (по принцип е тежко да си втори син във Вестерос), но вижте в какъв човек се превърна (голям мой любимец), докато този е изрод и боклук.

Кристън Коул много долен излезе. Мерзавец. Осквернява белия плащ. Дано е запазил поне капчица чест в себе си и да я видим в края на историята. Жалко, а какъв мъж беше в началото.

Много ме е яд за Кокалотрошача. Исках да видя повече от него. Така са го направили да е култов образ, който бързо ще се хареса на всички и после ще ни е яд, като го убият. Типично за Мартин и ГоТ.
Алисънт беше ужасена като разбра, а и според мен осъзна, че един вид е заложница (айде не точно тази дума, но силно задължена) на този психопат с власт.
Хмм, а дали, Ларис дали не се цели евентуално да стане Ръка на Егон II? Поне аз с такова впечатление останах...

Егон II е много дразнещо момченце. Монетата при него е паднала от грешната страна. Обаче не видях да ламти за короната. По-скоро Алисънт го настрои срещу приятеля му Джес (на Ренира наследника). Направи ли ви впечатление когато лъскаше **** си от балкона, сцената досущ е изкопирана с култовата сцена с Хомлендър (ако някой тук е фен и гледа The Boys на Амазон)
Хах, А, това не беше ли същия балкон от който и Томен се самоуби?

ТОП епизод: 8.5 / 8.8 от 10 за мен

Предния бе с класическо 9.0

Сериалът дотук ми е 9.0 / 8.5
Ако си изиграят добре картите в оставащите 4 епизода ще гони деветката, което си е голяма рядкост през последните години.


Последна промяна Diavolo на 27.09.2022 22:59, променена общо 2 пъти



 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11810
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   28.09.2022 20:01


Най-накрая стана интересно. Видях сходните неща за теб, но лошите вече са ясни и ти си за тях. Очаквам трансформацията ти

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   02.10.2022 13:28


Изгледах епизод 6 на Пръстените на Силата
Без дежурния голям ферман, че и бързам да гласувам. :-D

Най-добрия епизод от началото на сезона!
Въпреки, че вече след този епизод мога категорично да заявя, че историята не само няма нищо общо с Толкин като дух и излъчване, но и чисто исторически и хронологично е тотална измишльотина, което най-малкото е неуважително към бащата на класическото фентъзи... Най-голямата разбира се е простичка - не така са създадени съдбовните планини.
Извън всичко това имам две основни критики за епизода: липсата на реализъм и достоверност в ключовите моменти от битките и липсата на мащабност. Безос, за какво ги похарчи тези милиони???
Няма как да не спомена, че това с брадвата вместо счупения меч бе нелепо. Има разлика в теглото и формата, елф воин като Арондир трябва веднага да го усети. А и това е най-важното нещо, как пък никой не провери какво има вътре?
Самият екшън беше ОК. Момента в който орките убиваха хора пред очите на Арондир бе силен. Тио много лесно се пречупи... Арондир си замълча дори когато любимата му бе следващата на дръвника. И всичко това заради силата на меча и какво може да отприщи. И пак да се върна към думи ми малко по-горе, след всичко това, после когато си взеха ''меча'' не понечиха да проверят аджеба дали е той наистина вътре или са ги измамили? :helpless:

Тези 'слоу мошън ефекти' трябва да ги спрат. Не стоят добре в подобен тип сериал. Това не е Спартакус.

Краят бе най-хубавото в епизода. Много хубаво бе заснето избухването на вулкана, което е и сигнал, че Саурон е жив и е тук! Въпросът е кой ще е той??? Халбранд или Магьосника? Ако в следващия епизод дадат магьосника, че е бил близо до 'екшъна' може и наистина да излезе той, защото и за него вече има прекалено много сили доводи. Аз обаче няма да приема това. Съгласен съм с Мандалореца, че ще е нелепо и смешно и ще съм много ядосан и разочарован. Още в коментара си за епизод 5 писах защо това е абсурдно.
Още нещо, ако се опитват да ми лансират идеята, че в Саурон има нещо добро и т.н. ще издивея. Няма такъв филм. Той е въплъщение на истинското сатанинско зло.

Апропо след пирокластичната вълна всички трябва да измрат! От това спасения няма, а те са точно под вулканчето. Само много силна магия може да ги спаси. Или Мери Сю ще отприщи скритата си досега магия (ой, не) или ще получат неочаквана помощ с черна магийка от... Саурон, който ще ги спаси, за да има защо да гледаме още епизоди и сезони. :-D :innocent:
Не, сериозно, защото си има своите лукави дяволски планове да ги използва и върти като кукли на конци...

Следващия епизод сигурно ще дават за Елронд и Дурин + Нори и Странника, краят на епизод ще го свържат с това което се случи в епизод 6 и кулминацията кой е Саурон трябва да видим в епизод 8.
Интересно обаче, името на сериала е Пръстените на силата, а ние няма да ги видим през целия първи сезон. Браво бе!

Въпреки много си недостатъци този епизод ми вдъхна надежди за нещо по-добро и смислено. Ако останалите епизоди бяха на това относително прилично ниво нямаше да има толкова хейт и оценката щеше да е около 6.0 че и малко отгоре. Т.е. над нормата/ограничителя.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   04.10.2022 17:37


Изгледах епизод 7 на House of the Dragon

Добър епизод, хареса ми. Пореден такъв. Но някои неща ме издразниха и за това не мога дам максимално висока оценка.

Плюсове:

Момчето, което играе Емонд. Топ попадение! Вхагар бе великолепна. Най-накрая истински внушителен дракон. И въздействащи сцени с него. 'Обяздването' и полета бяха някакъв микс между Аватар и Как да си дресираш дракон. Много ми хареса. А малкия бе великолепен. И той и Егон имат въздействие и създават интерес, докато децата на Ренира са скучни и с тях или без тях, все тая.
Това бе най-силния момент от епизода. Емонд и Вхагар + омразата и боя между децата. Всичко бе великолепно разказано, изиграно и заснето. Който удря пръв-удря два пъти. Не мога да критикувам Емонд, а и той дълго търпя да бъде подиграван, че си няма дракон. Е, сега има и то най-големия!

Погребението на Лена и напрежението, което струеше отвсякъде. Наглед скучен момент, но се получи силен и въздействащ, поне за мен.

Ренис и Корлис бяха великолепни (сефте...)!


Минуси:

Каква беше тази тъмница? За мен нарочно е направено така. Но какво се цели, недоумявам. Не е приятно и дразни. И не им е за първи път. Моля, спрете!

Не видях химия между Ренира и Демон.
А и изобщо, Демон е друг човек след скока във времето.

От една страна се радвам за щастливия край за Ленор, защото го харесвах, но защо не го убиха по дяволите? Щеше да е точно в стилът на Game of Thrones, а сега реално имаме щастлив край за масовия зрител, а за мен лично това не е добре и ми олекнаха.

Твърде пристрастни са продуценти и сценаристи. Зелените са написани така, че да са много лоши и нехаресвани от 90% от аудиторията. А това не е типично за Мартин.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   04.10.2022 17:39


:laugh: :-D

Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10431
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   04.10.2022 22:29


Balleta написа:
SUBXERO написа:
Преди около месец по Нетфликс изгледах The Stranger, а миналата седмица и Stay Close. Това са английски минисериали от по 8 епизода по новели на Harlan Coben, който междувременно неизменно оглавява бестселър-листите в Щатите и ЮК с всяка следваща си книга.

Невероятно заплетени и вълнуващи криминални мистъри трилъри с много силен сторилайн и отлична актьорска игра. За разлика от Валандер примерно, тук нямаме титулярен детектив и вързани едно за друго събития във времето, а плотът във всеки сериал си е самостоятелен.

Горещо препоръчвам!

P.S. Този пич между другото вече е издал към 40 книги и има договор с Нетфликс за филмирането на 14 от тях, като освен това е и един от изпълнителните продуценти на сериалите. Първите пет вече са факт. Горните два са на Нетфликс ЮК, а между тях е снимал и по един за НФ Испания, Франция и Полша. Тях също имам намерение ги изгледам.



Изгледах "The Stranger", мнооооого е добър мерси :cheers: Горещо препоръчвам.

Ще гледам и другия, между другото Нетфликс директно ми препоръча и "Gone for good", по друга новела на Харлан Кобен, а другите за които казваш са "Safe", "Innocent" и "The woods", смятам и тях да гледам :-) Тоя пич явно много си го бива по заплетените истории ...
Нямам представа дали си продължил да гледаш сериалите по Кобен, аз обаче току-що изгледах Safe и отново съм размазан. Много добър. Може и да е моментно чувство поради непосредствените впечатления, но ми се струва, че дори бие другите два по тръпка. Якото е, че макар и всички сериали да са завързани, никъде няма място, на което да имаш чувство, че нещо се повтаря. Ще изчакам да поизтрезнея малко от този и ще гледам да намеря още някой от неговите.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14249
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   05.10.2022 02:13


Абсолютно всички му ги изгледах на Кобен, няма слаб :-)


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11810
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   05.10.2022 19:23


Diavolo написа:
Изгледах епизод 7 на House of the Dragon

Добър епизод, хареса ми. Пореден такъв. Но някои неща ме издразниха и за това не мога дам максимално висока оценка.

Плюсове:

Момчето, което играе Емонд. Топ попадение! Вхагар бе великолепна. Най-накрая истински внушителен дракон. И въздействащи сцени с него. 'Обяздването' и полета бяха някакъв микс между Аватар и Как да си дресираш дракон. Много ми хареса. А малкия бе великолепен. И той и Егон имат въздействие и създават интерес, докато децата на Ренира са скучни и с тях или без тях, все тая.
Това бе най-силния момент от епизода. Емонд и Вхагар + омразата и боя между децата. Всичко бе великолепно разказано, изиграно и заснето. Който удря пръв-удря два пъти. Не мога да критикувам Емонд, а и той дълго търпя да бъде подиграван, че си няма дракон. Е, сега има и то най-големия!

Погребението на Лена и напрежението, което струеше отвсякъде. Наглед скучен момент, но се получи силен и въздействащ, поне за мен.

Ренис и Корлис бяха великолепни (сефте...)!


Минуси:

Каква беше тази тъмница? За мен нарочно е направено така. Но какво се цели, недоумявам. Не е приятно и дразни. И не им е за първи път. Моля, спрете!

Не видях химия между Ренира и Демон.
А и изобщо, Демон е друг човек след скока във времето.

От една страна се радвам за щастливия край за Ленор, защото го харесвах, но защо не го убиха по дяволите? Щеше да е точно в стилът на Game of Thrones, а сега реално имаме щастлив край за масовия зрител, а за мен лично това не е добре и ми олекнаха.

Твърде пристрастни са продуценти и сценаристи. Зелените са написани така, че да са много лоши и нехаресвани от 90% от аудиторията. А това не е типично за Мартин.


Старките кога бяха лоши в ГОТ?

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   05.10.2022 21:10


В смисъл?
Никога не са били лоши.
Но в книгите не е така, всички са маскари сред таргите у ибуват децата си и т.н. Докато тук определено тикат симпатиите на зрителя в една посока.


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 463 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг