Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 20:11



Отговори на тема  [ 463 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24  Следваща
Сериали 3 
Автор Съобщение
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   17.07.2022 17:27


Дяволе, тръпна в очакване да прочета, какво ще напишеш за Stranger Things 4...

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   17.07.2022 23:49


леле, ама аз не съм ли писал тук, тц тц
Отдавна го изгледах, мислех че съм пуснал.

Stranger Things, season 4

4 часа маратон. Тез не се шегуват. 140 минути епизод?! :-o Средно за сезона, доволно над 90 минути.
А ЛукасФилм праскат по 30 минутки епизодче, тц тц. Ама айде да не се ядосвам пак... ;-)

Значи много съм доволен от последния епизод и като цяло от сезона. Има някои НО-та, но като цяло сезона беше отличен. Много по-добър от досадния 3 сезон.

следват спойлери
   >>>>
Хареса ми, че този път не ги събраха всички заедно да се бият (щеше да е 4 от 4), а всяка малка групичка вършеше своята си работа срещу Векна.
Имах два любими момента:
Когато Еди даде зверската жега на китарата (ех, Еди, много ме е яд, много, не заслужаваше тази съдба :no: ) и когато на финала Ел видя Джим.
Абе като цяло лудница епизод. Може би някои диалози бяха излишни, твърде дълго се разтягаха локуми, но цялостно не ми беше скучно и тези 4 часа отлетяха ей така. Може би и защото персонажите са много добре изградени и за всеки един ми мука (повече или по-малко).
Страхотна актьорска игра! Тези деца са уникални просто. Особено, Гейтън Матарацо и Калеб Маклафлин.
Реално кои умряха? Еди ( :cry: ) и Джейсън лекето. Честно казано аз си мислех, че Джейсън ще прогледне накрая и по някакъв начин ще мине на тяхна страна, но са решили, че само една смърт е малко. Макар че на кой му пука за Джейсън?
Този сериал е уникален по рода си, защото реално малко герои умират, общо взето никой от баш главните, обаче те държи на тръни и не олеква от този факт. Не знам как го правят. Пак ще се повторя, но всичко опира до сценарий и игра. И не те ли вземе насериозно аудиторията, каквото и да правиш си обречен. Така че всички останали да гледат и да се учат как се прави.

Интересно ми е сега Макс къде се намира. Дали Векна не я държи, някак си? Ел се опита да я достигне (върна я от сигурна смърт, но не можа да я върне истински към живота), но не успя. Може би Макс ще изиграе ключова роля в последния сезон. Дано не умре, но не вярвам, защото ще е твърде очевидно.
Абе никой не искам да умира, хах.
Не знам, 5-ти сезон ще е последен и със сигурност няма да искат да разочароват феновете и да има милионни петиции. Ще заложат на зрелището, съспенса и щастливия край. Умеят го и ще се справят според мен. :-)


Топ сезон. Нарежда ми се до 1-ия като любими.
Оценка: 9.0


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   18.07.2022 00:37


Нещо се обърка с тези четири часа май. Само последните два епизода са четири часа. Останалите седем са общо над осем часа. Общо за сезона имаме над 12 часа!

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   18.07.2022 12:14


ами именно де
аз за това пиша. няма смисъл от ревю на целия сезон. визирам последните 2 епизода и си казах генерално мнението за сезона.


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   19.07.2022 02:27


Уфф, вече толкова много познати ме бомбардират да го гледам, а аз още не съм и го почнал, въпреки, че съм изтеглил първия сезон, просто трябва да се гипсирам на компа, а мене в нас не ме свърта от доста време!

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   19.07.2022 12:03


Гледай го задължително.
А също така гледах и ''The Boys''


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   21.07.2022 18:09


Them
https://www.imdb.com/title/tt9064858/

хорър/мистерия/драма ; продукция на Амазон ; 10 епизода ; подновен за сезон 2 ; антология

Честно казано не знам какво ревю да напиша за тази продукция. Но може да се пише много. Страшно много във всякакви насоки.Политически, религиозни, социални, каквито си изберете. Но аз няма да пиша за всичк това, защото иначе ще стане някакъв огромен ферман, който никой няма да прочете.

Става въпрос за едно афроамериканско семейство, което напуска Северна Каролина в началото на 50-те години на 20 век след сполетялата ги там лична трагедия, за да се настани в Ел Ей, в Източен Комптън... Тогава населен изцяло от бели...
Семейството много скоро разбира, че не само всички бели от квартала са срещу тях, но и някакво истинско и безподобно зло, което е в къщата и ги следва...

Сериалът е хорър, да си го кажем. И е брутално жесток. Задължителен за феновете на жанра. Но предупреждавам, че е изключително брутален и тежък. Особено епизод 5 може да го прескочите, след 15-та минута...
Не препоръчвам да се гледа от бременни жени и майки с малки деца!


Сериалът обаче е и тежка социална драма. Хоръра е само щипката сол и чубрица. По-стряскащите елементи са чисто социалните. Там за мен е големия ужас... Защото знам, достатъчно литература съм чел, за да знам, че е било точно така. ОК, тук някои неща нарочно са хиперболизирани, но нека не се лъжем, че е било много по-различно...

Не знаех нищо за сериала. Всъщност знаех за какво става въпрос, защото преди година доста разбуни духовете, но нямах никаква представа какво ме чака. След като го изгледах ми беше любопитно как са го оценили в imdb и rotten tomatoes. Честно казано съм разочарован от ниския рейтинг. Дори и либералите са давали ниски оценки.
Но аз имам обяснение. Сериалът е прекалено тежък и прекалено краен. Дори минава отвъд всичко, което можем да понесем. Да, хората са гледали и видели вече какво ли не, но според мен 90% от широката публика не е готова за всичко това, което ще види и дори почувства, защото е толкова дяволски добре направено.

Искам да похваля актьорите. Абсолютно всички. От главните до тези, които ги виждаме само няколко пъти в кадър. Това е един от най-убийствените актьорски ансамбли, които съм виждал някога. Актьорите + сценария и монтажа правят от този сериал истинско бижу от чисто кинематографично естество. Последните години много малко сериали са ми въздействали по този начин.

И за мен са прекалили. Както обичат да казват англоговорящите: 'Ту мъч'
И за това и вместо деветка давам осмица, НО категорично не съм съгласен с тези, които оплюват шоуто и дават по-ниски оценки от осем, в най-лошия случай, 7.5

Препоръчвам да се гледа, но вече съм предупредил по-горе в ревюто си...
-
8.0 / 8.5


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   23.07.2022 18:01


Chucky
https://www.imdb.com/title/tt8388390/

хорър/трилър/драма ; 8 епизода х 45 мин. ; подновен за сезон 2 ; продукция на Syfy и USA Network

Дон Мансини реши да продължи своята история за култовата кукла убиец със сериал. А всичко започна през далечната 1988 г. когато излезе оригиналния филм, който имаше голям успех и се превърна в трилогия. 7 г. по-късно се появи много добрия Годеницата на Чъки с Дженифър Тили и общо взето всичко най-добро приключи там. Следващите филми бяха боза. Сериалът го отлагах доста време, защото бях чел лоши ревюта, а и знаех, че ще е поредната пропаганда на новите ценности и всичко това ме спираше да го започна.
Е, все пак онзи ден реших да го отметна. И какво да ви кажа, не е чак толкова зле. Да, супер дразнещо е да ти навират гейска история за малки момчета в пубертетската възраст, но това е положението. Като оставим това на страна, самият хорър си го бива. Има някакъв чар и връща спомените от 90-те години, златните години за хорър франчайз класиките.

Голямо постижение е, че Мансини връща всички титулярни герои и историята добива един по-завършен вид.
Но не искам да спойлвам излишно. Някои неща ме издразниха, особено с образа на Кайл, но като гледате ще разберете.

Сериалът има своите плюсове и минуси. Нито е специален, нито е провал. Някъде по средата. За едно гледане ей така неангажиращо през лятото идва добре, но нищо повече от това.

От каста ме дразнеше само главния герой - Джейк, в изпълнение на Закари Артур. Никакъв талант няма това момче. Всички останалите бяха на ниво.
-
7.0 / 7.5


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   28.07.2022 16:27


Изгледах сезон 3 на The Umbrella Academy
https://www.imdb.com/title/tt1312171/episodes/

За мен лично най-слабия сезон от трите. Някъде бях чел, че сезон 4 ще е последен. Ами време им е.
Не ми хареса особено сезона, но и не беше чак толкова зле. Имаше своите готини моменти, само че през цялото време подозирах какво ще се случи и то така и стана.

   >>>>
Че ще нулират Вселената, само се чудех какво ще се случи след това. Това с изгубените сили е такова дразнещо клише. В почти всеки филм или сериал за супергерои го има. За какво го правят, като е ясно, че през сезон 4 отново ще намерят силите си. Аман вече.
Според мен само Алисън си е със силите, защото я видяхме с превързаната наранена ръка. Тя беше един вид защитена, защото беше в кабинката предназначена за Харгрийвс и натисна бутона. Т.е. тя се е съхранила.

Искаше ми се да видя повече между нашите и врабците, а то врабците бяха като притурки с изключение на Слоун и Бен. Много ме е яд за Слоун. Но защо тя изчезна, а Бен не. Може би защото тя не беше в асансьора и сигурно е изтрита. Ех, много ще ме е яд. С Лутър ми бяха любимата двойка.
А какво стана с малкото момче дето Лита беше взела с него. Приемаме, че той е изчезнал, като останалите от врабците ли? Тъпо.

Голяма тъпотия беше как гласуват дали да се пробват да рестартират вселената или да умрат, защото със сигурност щяха да умрат. Даже им оставаха броени часове. Нз, че не вярват на 'татко' Каква е алтернативата? Сигурна смърт и забвение. Тъпо.

И какво сега, цялата тази щуротия (три сезона) беше за да може извънземния Харгрийвс да си върне Абигейл, така ли да разбирам? Хахаха, ужас. Нея я видяхме в края на сезон 1 умираща. А в този сезон я видяхме на тъмната страна на луната в някаква криокамера.
Този хотел 'Забвение' в който бяха би трябвало да е извънземния кораб на Реджиналд. А тези 'убийци' в него някакъв защитен механизъм.

Рей не би трябвало да го има в края когато Алисън се върна при дъщеря си. Това би трябвало да създаде нов парадокс и край на света. Освен ако не е халюцинация на Алисън.

Не знам дали сте гледали, но има посткредит сцена, където видяхме истинския/оригиналния Бен. Това ми хареса. Вярвам, че ще се събере с останалите в сезон 4.


Като цяло това шоу е истинска каша от пътуване във времето и плот хол дупки, че не знам дали и самите създатели могат да обяснят всичко на хората.

Оценка на сезона: 7.0


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   29.07.2022 21:50


The Essex Seprent
https://www.imdb.com/title/tt12976224/

драма / продукция на Apple TV+ / 6 епизода / лимитиран сериал по романа на Сара Пери

Сериала е 'базиран във Викторианска Англия'. След земетресение, местните селяни вярват, че голяма крилата змия (истинска легенда) е дошла да ги накаже за греховете им. Изчезва младо момиче, което по-късно е намерено мъртво. Следват и други ''мистериозни'' случки и хората търсят да набедят някого за виновник, че е отприщил злото. Полъх към ловът на вещици...
Основно идеята е срещата на науката с религията и от друга страна с народните поверия и страхове.
Идеята е много добра, само че вместо да се наблегне на нея, то създателите на този сериал решават да ни занимават с поредната костюмна мелодрама между вдовица феминистка и местното отче, който е и семеен с деца.
Главната героиня е вдъхновена от Дарвин и е сигурна, че ''звярът'' е оцелял плезиозавър. Според викария, то няма нищо такова (прав е естествено) и всичко това е плод на страха у хората. Но той отчаяно е вкопчен в Библията и не иска нито науката да се окаже права, нито селяните с техните закостенели поверия...
Действието трябваше да е акцентирано именно върху това, а не върху това как всички са влюбени в ''неотразимата'' Кора. Дори гувернантката и е влюбена в нея. Нямам думи. И супер талантливия хирург и викария разбира се. Дори съпругата на отчето е благосклонна към нея, въпреки че вижда, че той има чувства към нея. Просто нямам думи за това последното. Особено имайки предвид какви са били разбиранията сред жените в тези години. На мен лично и двамата главни герои ми опротивяха.
Слугинчето е много дръзко и нахакано, отхвърля любовта на прекрасен и богат лекар, защото бракът поробвал жената. О, Боже Господи... А финалът кърти, хирурга преподава в медицинско училище и около него яко жени.
Алооуу, това се случва години, години по-късно.
Но да оставим настрана историческите небивалици (толкова са отчаяни в пропагандата си от Холивуд, че дори и историята се опитват да преправят, ама няма как да стане това, никога няма да мине). Просто сериалът е скучен и досаден. И със слаба актьорска игра. Почти никой не ми хареса. Като най-ужасна беше Клеър Дейнс. През цялото време имаше изражение на настъпена жаба.
Премиерния епизод беше добър. Том Хидълстън също. Както и децата. Децата бяха най-доброто в сериала. И това са единствените плюсове.
Голямо разочарование.
-
6.0


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   30.07.2022 16:22


Приключих с доста шоута. Изчаках да се съберат повече.
Кратък отчет

Вампири: Наследство (Legacies) - край на сериала!
https://www.imdb.com/title/tt8103070/
Дали с този сериал не сложиха край на цялата дългогодишна вампирска сага, минала през незабравимите Дневници и после през Древните. Каквото и да си говорим, ще ми липсват героите и атмосферата. Аз съм голям фен, но за мое огромно съжаление осраха финалите и на двете шоута, особено на титулярното.
Тук поне финалът се ядваше, постараха се да се харесат. Което е задължително условие за всяко едно шоу, което приключва. Не оставяй феновете си разочаровани или ядосани, защото каквито и висоти да си достигнал преди това, краят се помни и остава завинаги!
-
финална оценка: 7.0


Това сме ние (This Is Us) - край на сериала!
https://www.imdb.com/title/tt5555260/
Ее, не мога да повярвам, че всички приключи. Това ще остане в историята като най-иновативната модерна сапунка. Сапунка силно казано, защото все пак приключиха с 6 сезона. Не че са малко. А можеха да са 4 сезона и да избият рибата с една вечна деветка... Неминуемо обаче нивото падна. И все пак, въпреки всички критики, трябва да им се признае, че знаят как да разплакват хората...
Буквално последния епизод лично на мен не ми хареса. Но предните 3 бяха ТОП. Някак си съвсем леко нагарча след малко нескопосания финал, но като цяло много силен сезон, а още по като цяло, един от най-знаковите мейнстрийм сериали на 21 век.
-
финална оценка: 8.5

Милион малки неща (A Million Little Things) - сезон 4
https://www.imdb.com/title/tt7608248/
След успеха на Това сме ние, се появи това копие. Тръгна много силно. Но от сезон на сезон все по-зле.
Този сезон 4 удари дъното. Много скучен, досаден. Не знаят какво да правят с персонажите и се чудят какви глупости да измислят вместо да ги приключат.
Краят беше малоумен и супер дразнещ.

Ню Амстердам (New Amsterdam) - сезон 4
https://www.imdb.com/title/tt7817340/
Най-слабия сезон. Буквално негледаем, безсмислен и страшно образуващ нерви на феновете си. Дано сезон 5 е последен, че повече трудно ще им издържа на простотиите. Чудя се Хелън какво е - оФца или голяма бяла патица. Или мутант между двете. По-скоро последното.
Последния епизод - трагедия. Като целия сезон. Поне си паснаха идеално.

Специализантът (The Resident) - сезон 5
https://www.imdb.com/title/tt6483832/
Продължава да бъде най-добрата медицинска драма без никаква конкуренция. Въпреки меко казано шокиращото начало. За огромно съжаление се разделихме с няколко ключови герои, но това е проблем за 90% от сапунките.
И въпреки това държат ниво и историите са им добри. Последния епизод беше много добър. Сезонът също.

S.W.A.T. - сезон 5
https://www.imdb.com/title/tt6111130/
Това беше добър сезон, да не повярва човек... След поредица от отвратителни пропагандни сезони и епизоди, тук като цяло се държаха на ниво. Въпреки тъпотиите в миналото аз си го следях, защото бях свикнал с героите и всички ги харесвам. А и те не са виновни за болните мозъци, които се опитват всячески да си пробутват техните ''ценности''
Хареса ми краят на последния епизод.

SEAL Team - сезон 5
https://www.imdb.com/title/tt6473344/
Топ сериал. 5 сезона вече държат високо ниво, което другите мейнстрийм сериали не могат и да си помислят.
И единственото такова без абсолютно никаква пропаганда.
Краят на последния епизод беше влудяващ. WTF. Чакам с нетърпение сезон 6.

9-1-1: Тексас (9-1-1: Lone Star) - сезон 3
https://www.imdb.com/title/tt10323338/
Този сериал е буквално еманация на новия световен ред, но въпреки това си го следя и ми е приятен, защото е лек и въпреки персонажите вътре не прекаляват, като някои други. А и Роб Лоу си ми е любимец, няма как.

9-1-1 - сезон 5
https://www.imdb.com/title/tt7235466/
Основното шоу за 9-1-1 си върви все така задоволително. Хареса ми как го приключиха, можеха тук да теглят чертата и да остане добър спомен, но имам неприятното усещане, че ще го развалят.

Станция 19 - сезон 5
https://www.imdb.com/title/tt7053188/
Изключително слаб сезон с куп глупости в него. Това шоу отдавна рие дъното, с дразнещата си и нагла пропаганда, с абсурдните туистове и със слабо написаните основни персонажи.
А след този сезон вече са под дъното...
Дали ще могат да се изровят в сезон 6?

Безкрайно небе (Big Sky) - сезон 2
https://www.imdb.com/title/tt11794642/
Добър откриващ сезон и с този втори сезон се закопаха. Нямам думи да опиша колко съм разочарован от сезона и от посоката в която пое. Супер досадно и негледаемо.

Закрилникът (The Equalizer) - сезон 2
https://www.imdb.com/title/tt11242246/
Тази отвратителна пропагандна свинщина въпреки лошия рейтинг и отзвук продължава и продължава, което само доказва, че за компаниите понякога успехът не е важен, важен е основния наратив. Е, твърдоглави са, но стената в която си блъскат главите е по-здрава и неминуемо резултата ще е следния: ще си строшат главите.
Трагичен първи сезон ; трагичен втори сезон. Няма какво повече да добавя.

Алекс Райдър (Alex Rider) - сезон 2
https://www.imdb.com/title/tt6964748/
Така и не можах да го харесам. Просто с тези деца, които се вземат сериозно е нелепо. Като цяло доста объркващ и трудносмилаем (не е сложен, просто е лошо монтиран и разказан), абе слабо направен. Май го канселираха, дано...

По американски (All American) - сезон 4
https://www.imdb.com/title/tt7414406/
Ако не се лъжа и bTV започнаха да го дават с името ''Спенсър''
Като цяло доста популярен и доста противоречив сериал сред фен базата. На мен лично ми харесва. Героите са Ок, интересно е. Свикнах си с тях. Щеше да е идеален, ако не бяха толкова големи моралисти всичките. И този непрекъснат морал, с който ни заливат не е на място. Все едно гледаме светци, което е толкова абсурдно, че няма някъде. Спенсър например е готов още сега да стана 'Папа'
Та това ми е критиката, иначе си е перфектен.

All American: Homecoming - сезон 1
https://www.imdb.com/title/tt14088994/
Спин оф на горния. Много зле. Ама много. Молех се да няма сезон 2, но къде ти...
Пак същата формула, само дето с копиране няма как да стане, а и тези персонажи тук са много дразнещи. Всичките до един.


Последна промяна Diavolo на 30.07.2022 16:24, променена общо 1 път



 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   02.08.2022 08:50


The Terminal List
https://www.imdb.com/title/tt11743610/

екшън / драма / трилър ; продукция на Амазон (Amazon Prime Video) ; 8 епизода х 55 мин. ; по романа на Джак Кар

Топ сериал. Едно от най-хубавите неща излизали от големите компании през последното няколко години...
Нулева политкоректност и пропаганда. Само заради това стартира с базова оценка 7.0 / 7.5 и вече всичко останало зависи от историята, каста и т.н. по веригата.
Да кажем така, ако Топ Гън беше глътката свеж въздух за последните няколко години на голям екран, това е еквивалента за малкия екран...
Изключително смешни и жалки за воплите на платените клакьори от червените домати, пардон задници... С което лъснаха през целия свят какво представляват и че са срам за гилдията. А това последното почти не съществува вече именно заради такива идиоти.

За сериала.
Страхотен екшън, един от най-добрите в ТВ бизнеса. Никакви забележки нямам.
Стегната и много добре написана и развита история. Държи те под напрежение от първия епизод до финала на последния. Не си сигурен за съдбата на персонажите, усещаш, че всичко е възможно...
Невероятен Тейлър Кич. Нямам думи. Трябваше той да е в ролята на Джеймс Рийс, но човека няма късмет с продукциите и без вина носи клеймото на ''провал''. А е страшно талантлив.
Крис Прат е ОК. Много се старе, дава всичко от себе си, но и друг път съм го писал. Драмата не е неговата силна страна. Просто не му се отдава. Но ако продължава така кой знае може и да наруши поговорката, че от всяко дърво свирка не става...
Леко се разочаровах от финала, като това може да значи много неща, така че не издавам нищо.
Истински мъжки сериал от-до. Полъх от 80-те и 90-те години.
Горещо препоръчвам!
-
8.5


 

Регистриран на: 23.09.2012 15:39
Мнения: 1464
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   11.08.2022 17:02


Дяволе, чакам да кажеш за Sandman


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   11.08.2022 19:27


Не мога да повярвам, че тук все още не е писано за Designated Survivor. :o

В момента с жена ми тъкмо приключваме първия сезон. Адски съм впечатлен. Много много добро шоу. А Кийфър Съдърланд колкото повече старее, толкова повече се приближава като аура и излъчване към великия си баща.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   12.08.2022 00:27


MCStranger написа:
Дяволе, чакам да кажеш за Sandman


Няма да е скоро, на море съм.
Септември някъде, не знам. То адски много се събраха :(


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   12.08.2022 03:19


SUBXERO написа:
Не мога да повярвам, че тук все още не е писано за Designated Survivor. :o

В момента с жена ми тъкмо приключваме първия сезон. Адски съм впечатлен. Много много добро шоу. А Кийфър Съдърланд колкото повече старее, толкова повече се приближава като аура и излъчване към великия си баща.


Само дето е доста по-дребен!

Иначе любимата ми негова роля е Ace Merill, Stand By Me!

Което отново ми напомня да почна Stranger Thing, толкова дълго го отлагам!

_________________
Изображение


Последна промяна TheExorcist на 12.08.2022 03:22, променена общо 1 път



 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   22.08.2022 02:36


Black Bird
https://www.imdb.com/title/tt4301160/

драма/трилър/криминален ; по действителни събития ; по романа ''In with the Devil'' на Джеймс Кийн и Хилел Левин ; 6 епизода х 50 мин. ; мини-сериал ; продукция на Apple TV+

Започна много силно, но към края някак си увисна и ме разочарова. Явно така се е случило, когато е по-действителни събития трябва да се придържаш към историята. Но според мен можеха да се справят доста по-добре с финала на историята. Даже претупаха малко нещата.
Въпреки това, добър сериал, който препоръчвам. Добра актьорска игра, без да блестяща, но достатъчно добре. Интрига има, просто някои сцени бяха не на място и запълване на времето.
-
7.5


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   24.08.2022 00:22


Гледахте ли епизод 1 на Домът на дракона?
прикуъла на Игра на тронове.

УАУ, какво ударно начало! :-)

Това ме върна директно към първите сезони на оригиналното шоу.
Нямаше някаква брутална интро шапка, ама може би ще я видим от епизод 2. За сметка на това като чух музиката по време на финалните надписи настръхнах. :music: 8-)

Трудно могат да се намерят кусури.
Парите са похарчени както трябва. Отвсякъде си личи, че гледаме нещо специално и скъпа продукция, но също така не изглежда натрапчиво и показно скъпо. Това излишно показване на мускули дразни, защото обикновено историята куца и трябва да се избива с ефекти и CGI. Това е правилния подход, браво.
Каста е много добър и нямам забележки. Сценария е ТОП. Бях въвлечен в историята още от първите минути и буквално не усетих кога изтекоха тези близо 65 минути.
Демън и Ренира вече са ми любимци.
Алисънт е много красива. Ото е много мъдър и верен.
   >>>>
Явно Ренис и Корлис ще въстанат срещу Ренира и дано Демон застане на нейна страна. Просто си разсъждавам.
Не съм чел Мартин за Таргите, въпреки че имам всички негови книги. И това ще стане, но сега ми е екстра, защото не знам какво ще стане и ще ми е два пъти по-любопитно.

Драконите бяха величествени просто. :devil:

   >>>>
Сцената в края между баща и дъщеря до черепа на 'Черната смърт' беше един път.
Много яко намигнаха и към 'Песен за огън и лед' със споменаването на съня/видението на Егон 'Завоевателя'


Ото Хайтауър дали не изпрати
   >>>>
прекрасната си дъщеря да завърти главата на Визерис и евентуално да я заплоди? И ето ви наследник...
Двете приятелки дали няма да се обърнат една срещу друга? тц тц.
Уф.


Алисънт като поведение е сходна със Санса, докато в Ренира откривам Аря. Може би и за това веднага си я харесах. Ама още е детенце.
Би трябвало да има скок във времето, действието ще се развие около 30 години, а самата гражданска война (Танцът на драконите) ще е кървава и люта и ще продължи 2 години.

Между другото тези сребристи коси правят всички да изглеждат по-възрастни. Автоматично получават по няколко години отгоре. :-)

Относно рицарския турнир:
   >>>>
Според мен нарочно Кристън Коул печели турнира, за да подчертаят силата на Дорн и как Таргите питаят уважение и респект към тях. Някаква подобна е била идеята на Мартин. Би било прекалено прозаично Демън да спечели турнира. Вижте и реакциите на момичетата. А Демън не загуби категорично. По-скоро беше 50 на 50, като той подцени леко нещата, тръгна да празнува победата предварително, голяма грешка и беше наказан за демонстрираното високомерие.



За мен този епизод си е твърдо 9.0, в най-лошия случай 8.5


Последна промяна Diavolo на 24.08.2022 00:23, променена общо 1 път



 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Patrick Melrose   |   24.08.2022 03:47


https://en.wikipedia.org/wiki/Patrick_Melrose_(miniseries)

От 2018-а е, брутален минисериал, Бенедикт Къмбърбач е жесток, Хюго Уивинг не се появява много, само, когато героя е дете, но е ебати садиста, отива му да е Агент Смит, отделно там е и една моя много любима актриса, Дженифър Джейсън Лий, още от Single White Female си я харесвам, гледайте го!

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   31.08.2022 16:12


I Am Groot
https://www.imdb.com/title/tt13623148/

късометражна анимация на Марвел (4/5 минутни епизоди) / 5 епизода (общо около 15 мин.) / подновен за сезон 2

Хареса ми. Посмях се на някои места, други ме натъжиха леко, но като цяло е търсен комедийния елемент и се е получило определено.
-
7.0


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 463 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг