Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 19.04.2024 05:23



Отговори на тема  [ 122 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
La Liga - сезон 2021 / 2022 
Автор Съобщение
(The Grizzlies)

Регистриран на: 08.06.2012 15:17
Мнения: 1401
Отговори с цитат
Мнение  Re: La Liga - сезон 2021 / 2022   |   11.08.2021 00:07


spurs написа:
Аз не съм чел почти нищо по темата, но днес слушах Лъчо Танев да обяснява по темата. Той каза няколко неща. Едното е, че оня договор дето Ла Лига щеше да подписва с някакъв фонд (аз мислех че е подписан?) щял да позволи на Барса да подпише с Меси, защото за тях щели директно да отидат 270 милиона. Президентът на Ла Лига бил направил среща с Барса и им обяснил това, за да можете да подкрепят договора и те се съгласили. В последния момент обаче, Барса се отметнали, като според Танев причината за това са отношенията между Флорентино и Лапорта и проекта за Суперлигата. Най-общо, според него те се отказали от този договор, за да могат да продължат битката за Суперлигата.

За Меси, според Танев се е случило средното - Барса са му казали, трябва да си намалиш заплатата наполовина, за да можем да подпишем, и той се е съгласил. След като се отказали от договора обаче, Барса направо обявили че няма как да подпишат с Меси. Буквално думите му бяха че никой не е искал от Меси да си намалява повече заплатата, той се е съгласил на това което са му предложили, и след това не е имало никакви други разговори, а директно отказ. Заключението му беше че Меси е жертван от Барса заради Суперлигата.

Нямам никаква представа дали е така, само преразказвам какво каза Лъчо (който живее в Барселона все пак, та би трябвало да следи отблизо).


Най-вероятно Лъчо знае много неща за Ла Лига и Барса в частност, но едва ли някой в Барса е разчитал сериозно на тия пари 270 мил EUR.

Без да се впускам в точни изчисления този проекто договор със CVC Capital Partners на пръв поглед ми е равносилен на това бай Добри с 1.5к заплата, да тегли бърз кредит от 1к. Да си купи нови мебели от най-големите боклуци ПДЧ-та, дето я го изкарат 2 години я не и след година, като е сумирал вноските да се окаже че върнал 1.8к. Т.е за мен е абсолютно неизгоден за клубовете.

Уточнявам, че информацията за този договор е имам само от това, което се изнесе по медиите, така че може и да не е съвсем така.
Какво имаме La Liga получава 2.7 млрд. EUR от които 90% (2.4 млрд. EUR) ги налива в клубовете (от там са тия по около 270 млн EUR. за Реал и Барса) – за да могат да вземат/задържат звезди и 10% други разходи на лигата. Целта е да се вдигне качеството и интереса към La Liga от там и приходите от ТВ права и мърч за да има шанс да не изостава драстично от EPL. A какво получават CVC Capital Partners – 10% от La Liga, като акционер + гарантирани 10,8% от ТВ правата за следващите 40, a според други информации дори 50 години. Може и да бъркам, че казвам цифрите наизуст, но правата към момента са 1,2 млрд. EUR – domestic + още толкова worldwide на сезон, а че ще се вдигат следващите години спор няма.

Ами лично мнение тъпа сделка погледнато от страна на клубовете. Не случайно Перес заведе дело срещу La Liga / CVC че кубовете не са били никаква страна в преговорите. Последно май и Лапорта ще включва Барса към иска за прекратяване преговорите по този договор.

А че Меси/Барса играха театър спор няма. Няма как да се просълзяваш и да казваш, че не си готов да напуснеш клуба и същевременно да не предложиш поне една година да играеш без заплащане, да се види къде ще са балансите следващото лято. Да, това в днешно време не е реалистично, защото такъв е света и аз не го упреквам Меси. Всеки гледа да материализира, максимално потенциала си към настоящият момент, защото не се знае какво ще ти предложи утре, но тогава хлипането и сълзите на микрофона не ми се връзват.


Последна промяна Prototype_Iblis на 11.08.2021 00:15, променена общо 2 пъти



 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4922
Отговори с цитат
Мнение  Re: La Liga - сезон 2021 / 2022   |   11.08.2021 00:38


Vendome написа:
Обаче, има друго. Преди няколко дни стана обратът, а вече договор с ПСЖ. Това отново ме навежда на мисълта, че нещата отдавна са договорени и ни представиха трагикомедия.
Е на 5 август Барса са обявили че напуска, той подписва днес, на 10ти. Във футбола нещата често стават доста бързо - навремето Вилиан дойде от Шахтьор в Лондон да подписва с Тотнъм, мина медицинските прегледи, след тях излезе да пие кафе и вечерта подписа с Челси :) Често има и случаи в последния ден на трансферния прозорец да се развие цялата сага около даден футболист, включително да се договори всичко. Не мисля че 5 дни са невъзможен срок дори и за договор с Меси, който със сигурност е по-сложен от повечето други.

Прототипе, точно такъв въпрос зададоха на Лъчо, не можеше ли да играе примерно за десет хиляди на месец заплата. Той каза, че никой не е поискал такова нещо от него, той се е съгласил на това, което са поискали, и в следващия момент Барса са обявили че няма да подпишат. Пак казвам, само предавам какво каза той, нямам идея дали е така (аз бях мернал някъде, че не можело да се намалява заплатата с повече от 50% поради правилата на Ла Лига ли, ФФП на УЕФА ли, нещо такова, ама май и това в някой форум го видях, та изобщо не знам дали е така или някой си го беше измислил).


 
(The Grizzlies)

Регистриран на: 08.06.2012 15:17
Мнения: 1401
Отговори с цитат
Мнение  Re: La Liga - сезон 2021 / 2022   |   11.08.2021 00:58


spurs написа:
...не можеше ли да играе примерно за десет хиляди на месец заплата. Той каза, че никой не е поискал такова нещо от него, той се е съгласил на това, което са поискали, и в следващия момент Барса са обявили че няма да подпишат.

Е аз затова казвам, че това ми прилича на театър на Меси/Барса (не само на Меси)


spurs написа:
....аз бях мернал някъде, че не можело да се намалява заплатата с повече от 50% поради правилата на Ла Лига ли, ФФП на УЕФА ли, нещо такова, ама май и това в някой форум го видях, та изобщо не знам дали е така или някой си го беше измислил).

При условие, че контракта му с клуба е приключил преди месец и сядат на преговори за ново взаимоотношение, ако има изобщо такова правило в Ла лига не би трябвало да е в сила.


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14251
Отговори с цитат
Мнение  Re: La Liga - сезон 2021 / 2022   |   11.08.2021 01:26


spurs написа:
Vendome написа:
Обаче, има друго. Преди няколко дни стана обратът, а вече договор с ПСЖ. Това отново ме навежда на мисълта, че нещата отдавна са договорени и ни представиха трагикомедия.
Е на 5 август Барса са обявили че напуска, той подписва днес, на 10ти. Във футбола нещата често стават доста бързо - навремето Вилиан дойде от Шахтьор в Лондон да подписва с Тотнъм, мина медицинските прегледи, след тях излезе да пие кафе и вечерта подписа с Челси :) Често има и случаи в последния ден на трансферния прозорец да се развие цялата сага около даден футболист, включително да се договори всичко. Не мисля че 5 дни са невъзможен срок дори и за договор с Меси, който със сигурност е по-сложен от повечето други.

Прототипе, точно такъв въпрос зададоха на Лъчо, не можеше ли да играе примерно за десет хиляди на месец заплата. Той каза, че никой не е поискал такова нещо от него, той се е съгласил на това, което са поискали, и в следващия момент Барса са обявили че няма да подпишат. Пак казвам, само предавам какво каза той, нямам идея дали е така (аз бях мернал някъде, че не можело да се намалява заплатата с повече от 50% поради правилата на Ла Лига ли, ФФП на УЕФА ли, нещо такова, ама май и това в някой форум го видях, та изобщо не знам дали е така или някой си го беше измислил).



това нещо по горе дето уж Лъчо го бил казал, го имаше в много западни спортни сайтове, че даже и в нашите - Спортала. Аз го четох преди един, два дни първо в някой от западните.
А, че имаше театро имаше и то голямо - първо ред сополи, ред сълзи, после се появяваме цъфнали с фланелка с надпис Париж да подписваме нов договор, ден след сополите, айде стига, уж голяма мъка по Барцелона, а веднага с фланелка с надпис Париж ... но това е най-малкото, модно излияние, но просто само като ги слушаше човек и единия и другия - как и двете страни много искали Меси да остане ама видите ли не можело и лигата била виновна ...пълен смях, иначе всички нови попълнения регистрирани, ама за Меско легендата няма място за заплатата, абе направиха си театъра заради феновете да не настръхната срещу Меси и най-вече Лапорта ...а тоя Лапорта каква хитра лисица е, как ги прекара всички сосиос и си взе власта и си направи интригата с Меси и с Перес :laugh:


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14251
Отговори с цитат
Мнение  Re: La Liga - сезон 2021 / 2022   |   11.08.2021 03:45


Ако съвсем реално приемем, че топ 4-и нападатели в света в момента са Меси, Роналдо, Неймар и Мбапе в неопределен ред, то ПСЖ има 3-ма от 4-ма :outofspace:

Може би само Галактикос бие този отбор на ПСЖ откъм имена.

Възможна стартова петица на ПСЖ:


.     Мбапе - Меси - Неймар

Ди Мария - Верати - Вайналдум

Диало - Рамос - Маркиньос - Хакими

Донурама


Резерви - Навас, Бернат, Паредас, Кимбапе, Данило, Икарди, Сарабия, Дрекслер


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6722
Отговори с цитат
Мнение  Re: La Liga - сезон 2021 / 2022   |   11.08.2021 03:49


Balleta написа:
Капитаните и легенди на Реал Мадрид и Барселона изиграли рекорден брой Ел Класико, вече съотборници в ПСЖ :laugh:


Е сегА тия ако не вземат ШЛ, не знам кога!

_________________
Изображение


Последна промяна TheExorcist на 11.08.2021 03:50, променена общо 1 път



 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14251
Отговори с цитат
Мнение  Re: La Liga - сезон 2021 / 2022   |   11.08.2021 03:51


TheExorcist написа:
Balleta написа:
Капитаните и легенди на Реал Мадрид и Барселона изиграли рекорден брой Ел Класико, вече съотборници в ПСЖ :laugh:


Е сегА тия ако не вземат ШЛ, не знам кога!


Да ти кажа изобщо не е гаранция, а и се надявам един от нападателното трио да поеме в друга посока :-D


Последна промяна Balleta на 11.08.2021 03:51, променена общо 1 път



 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6722
Отговори с цитат
Мнение  Re: La Liga - сезон 2021 / 2022   |   11.08.2021 08:02


Balleta написа:
TheExorcist написа:
Balleta написа:
Капитаните и легенди на Реал Мадрид и Барселона изиграли рекорден брой Ел Класико, вече съотборници в ПСЖ :laugh:


Е сегА тия ако не вземат ШЛ, не знам кога!


Да ти кажа изобщо не е гаранция, а и се надявам един от нападателното трио да поеме в друга посока :-D


Ясно, че не е гаранция, просто имат плеяда, даже не мисля, че ще вземат, залозите почват отсега още обаче, но да видим!

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: La Liga - сезон 2021 / 2022   |   23.08.2021 00:22


Страшен мач между Леванте и Реал. Винисус ги спаси от загуба в един луд мач.
Атлетико на Чоло обаче си бие все така икономично с 1-0 и хоп пак са лидери след грешките на Реал и Барса. :-D


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14251
Отговори с цитат
Мнение  Re: La Liga - сезон 2021 / 2022   |   23.08.2021 00:32


Diavolo написа:
Страшен мач между Леванте и Реал. Винисус ги спаси от загуба в един луд мач.
Атлетико на Чоло обаче си бие все така икономично с 1-0 и хоп пак са лидери след грешките на Реал и Барса. :-D



Атлетико играе антифутбол,един от най-неприятните и грозни отбори, с досадни 1:0 победи, яка дърварщина и скука, срамота е да му се кефите ..

Мача между Левантии Реал бе спектакъл за футбола, жалко, че изтървахме победата с отпускане в началото на второто полувреме, тея реялно играха 30 минути щеше да е конщуство да спечелят.

Как пък не отправихме нито един удар в последните 6 минутки към полевия играч застанал да пази на вратата на Леванте след червения картон за вратаря им :-?

Защита има да сработва още след напускането на гиганти, като Рамос и Варан ... Карвахал обаче се завърна, чакаме и Менди ....


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6722
Отговори с цитат
Мнение  Re: La Liga - сезон 2021 / 2022   |   24.08.2021 18:28


Balleta написа:
Diavolo написа:
Страшен мач между Леванте и Реал. Винисус ги спаси от загуба в един луд мач.
Атлетико на Чоло обаче си бие все така икономично с 1-0 и хоп пак са лидери след грешките на Реал и Барса. :-D



Атлетико играе антифутбол,един от най-неприятните и грозни отбори, с досадни 1:0 победи, яка дърварщина и скука, срамота е да му се кефите ..

Индустриалните парцали, кръпки, да, крайно неприятен отбор! :uuu:

_________________
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14251
Отговори с цитат
Мнение  Re: La Liga - сезон 2021 / 2022   |   12.09.2021 23:06


След повече от година Реал се завърна на обновения си 86-хиляден Сантяго Бернабеу и пред погледа на своята екзалтирана публика направи спектакъл със Селта и сътвори голеада с 5 гола дело на Биг Бен, който се отчете с хеттрик и асистенция и Винисиус с гол и изработена дузпа. Мечтан дебют и гол и за най-новото попълнение на Реал, Камавинга,който влезе резерва през второто полувреме и направи добавка след страхотен рейд на Лука Модрич.

Драма с много голове, изоставане 1:2 на полувреметои обръщалка през второто ... честито завръщане на Бернабеу :rock: :cheers:


Последна промяна Balleta на 12.09.2021 23:08, променена общо 1 път



 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: La Liga - сезон 2021 / 2022   |   20.09.2021 01:14


Реал пак с късен обрат и пак Винисиус и Бензема. :outofspace:


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14251
Отговори с цитат
Мнение  Re: La Liga - сезон 2021 / 2022   |   20.09.2021 07:05


Diavolo написа:
Реал пак с късен обрат и пак Винисиус и Бензема. :outofspace:


Бенз и Вини изглеждат вече напълно сработени, като скачени съдове са, единия подава, другия бележи, после обратно - Винисиус е с 5 гола, Бенз вече има 6 и май 5 асистенции. Голямо израстване на Винисиус, който има уникална техника, но вече започна и да бележи, което беше основния му проблем.

Бензема е уникален, топ 3 в света в момента.

Родриго и Камавинга също много кефят и имат огромен талант.

Реал са способни да обърнат мач за 5 минути, доказаха го и днес :rock:


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14251
Отговори с цитат
Мнение  Re: La Liga - сезон 2021 / 2022   |   23.09.2021 04:21


Бензема е истинска фурия дотук в първите 6 кръга - 8 гола и 7 асистенции - може би най-добрия старт евър в Ла Лига

Първи хет-трик в кариерата на Асенсио и то срещу клуба в който израстна - респект за това, че уважибившияси клуб и не се израдва бурно на головете.

Поредна асистенция и за Винисиус, а дуото Бенз- Вини води в ла Лига в класацията за голамйстори - 1-2 за дуото на Мадрид.

Карлито прави отново (както и през сезон 2013-2014) един от най-успешните стартове в историята на Мадрид .... :cheers:


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14251
Отговори с цитат
Мнение  Re: La Liga - сезон 2021 / 2022   |   24.10.2021 18:18


Алаба, Васкес и 4-та поредна победа на Реал над Барса .... тея ни станаха абонати ... дори поредни победи и на Кампа :cheers: :celebrate: :first:

:rock: :rock: :rock:


Мачкай катунците, самоме е яд, че позволиха на Агуеро да вкара гол в последната минута, исках чиста мрежа ...


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9617
Отговори с цитат
Мнение  Re: La Liga - сезон 2021 / 2022   |   24.10.2021 19:52


Balleta написа:
Алаба, Васкес и 4-та поредна победа на Реал над Барса .... тея ни станаха абонати ... дори поредни победи и на Кампа :cheers: :celebrate: :first:

:rock: :rock: :rock:


Мачкай катунците, самоме е яд, че позволиха на Агуеро да вкара гол в последната минута, исках чиста мрежа ...


Да биеш отбор воден от Куманоида не е нещо много трудно...

_________________
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14251
Отговори с цитат
Мнение  Re: La Liga - сезон 2021 / 2022   |   24.10.2021 20:24


bai Momchil написа:
Balleta написа:
Алаба, Васкес и 4-та поредна победа на Реал над Барса .... тея ни станаха абонати ... дори поредни победи и на Кампа :cheers: :celebrate: :first:

:rock: :rock: :rock:


Мачкай катунците, самоме е яд, че позволиха на Агуеро да вкара гол в последната минута, исках чиста мрежа ...


Да биеш отбор воден от Куманоида не е нещо много трудно...



така си е, но да отбележим факта, че на трибуните имаше 86+ хиляди зрители, а лисицата Анчелоти приложи брилянтна тактика за Реал, като спокойно приемаше играта в собственото поле и използваше убийствената скорост главно на Винисиус +.Родриго и Бенз при всяка грешка на Барса за контраатаки, докато Куман бе излязъл страхливо с по-дефанзивен състав, с висока преса, но нищо в атака.

Може ли в един ден да уволнят Куман и Солскяер ???


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9617
Отговори с цитат
Мнение  Re: La Liga - сезон 2021 / 2022   |   24.10.2021 20:56


Ами Солскяр ако не го уволнят ще е странно, за Куманоида не знам, :dunno:

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10431
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: La Liga - сезон 2021 / 2022   |   28.10.2021 08:47


Аре, феновете на Барса имат да черпят. Бай Момчил два пъти!

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 122 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг