Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 12:09



Отговори на тема  [ 94 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
ПРИМЕРА ДИВИЗИОН - сезон 2016 / 2017 
Автор Съобщение
(Primus Maximus)

Регистриран на: 18.08.2012 16:45
Мнения: 9862
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПРИМЕРА ДИВИЗИОН - сезон 2016 / 2017   |   18.02.2018 13:21


Vendome написа:
Баскетболната секция на Спортал е най-големият ташак в този сайт. Почти няма статия без сбъркани имена или фактически грешки относно мачове. Понякога имам чувството, че го правят нарочно, за да ги псуват и въртят трафик с коментари под статиите.


Махни "понякога" ;-)


 
(Primus Maximus)

Регистриран на: 18.08.2012 16:45
Мнения: 9862
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПРИМЕРА ДИВИЗИОН - сезон 2016 / 2017   |   18.02.2018 13:32


Balleta написа:
Спортал изкарват пари и от трафик, тоест зависят от читателите и трябва да са обективни ... стига с това мислене, ами като не ти е изгодно не го чети ...


Хахаха, е, не, няма как да се огранича само с един пост. Изкарват пари от трафик, да, правилно си го отбелязал - а как се трупа трафик, това да продължа ли да ти го обяснявам? Обаче ти продължаваш да ги четеш, а не търсиш обективна алтернатива другаде, нали? И продължаваш да ги псуваш и да обясняваш как "не го чети". Ми чети, продължавай, а те ще продължават да гледат броячите, да виждат, че тактиката с "необективизма" действа и да я мултиплицират - за какво да са обективни, като бизнес моделът им излиза?

п.п. Преди години се ядосвах много на такива обяснения като твоето, защото си човек с претенции, а не тъпанар тип Big Brother. Сега в работата си опитвам да съм максимално обективен, защото така съм възпитан и инат. Но когато наоколо всички печелят от описания вече модел, излиза, че аз съм тъпанар, понеже опитвам по начин, който считам за правилен от морална гледна точка и съответно моята граница почва да се мести също, защото начинът не е правилен от бизнес гледна точка - числата го доказват :wave:


 
(Primus Maximus)

Регистриран на: 18.08.2012 16:45
Мнения: 9862
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПРИМЕРА ДИВИЗИОН - сезон 2016 / 2017   |   18.02.2018 13:35


Balleta написа:
не съм запознат толкова с авторското право, но тея мисля, може да ги осъдиш само с намигване .... позьори :uuu: :uuu: :uuu:


Да, не си запознат, не можеш да ги осъдиш с едно намигване. Не за друго, а защото да стигнеш до истински съд е съвсем различно от това да можеш да стигнеш до съд.


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПРИМЕРА ДИВИЗИОН - сезон 2016 / 2017   |   18.02.2018 16:13


Санде, сорри, ама пак се зачетох в actualno.com

Първо, опитвах се да намеря още вчера има ли някакъв начин за даване на сигнали и прочее (ама не успях).
А случаят беше вчерашния обърнат ТИР на 4ти км на магистрала Хемус. Минавах оттам малко след случилото се и се натъкнах на ВОПИЮЩАТА некадърност на КАТ и Полиция. Направих си дори труда да звъня на 112, жената беше много учтива и се опита д помогне като направи два опита да ме свърже директно с органите, само че явно са били категорични, че не трябва да им се бъркам и че са запознати...
А безумието беше, че бяха затворили магистралата на отбивката за ШЕЛ и търговския център Джъмбо, коет значеше 4 ленти с автомобили и тирове да се набутаме в една тясна като аварийна лента, след което да преминем покрай бензиностанция и прочее. За да излезнем на на Подбалканския 500 метра по-натам, на място, на което спокойно може да се стигне по двулентов широк път (отбивката за Богров и Подбалканския път 100 метра след ШЕЛ бензностанцията). Само че някой олигофрен с пагони беше наредил отбиването да става по възможно най-трудния начин...
Та така - мисля, че това е нещо, което липсва на БГ медиите: бърз контакт с обикновения човек и реакия вреално време (ама може и да бъркам - може и да го има като опция, но със сигурност е трудно за намиране, особено пък от мобилен)...

Второ - добре, че се зачетох, за да видя, че днес е Сирни Заговезни или както го знам от детските си години по шоплука: Ората Копата. Като нищо щях да забравя да поискам прошка. Така че - благодаря ви, че ме подсетихте (тъй да се каже). И да използвам повода - да поискам прошка от всички съфорумци: има защо, така че - моля прощавайте...

Трето - все пак, не мога да си замълча (то и вчера водих спор с жената в колата именно за това, че много неща ги оставяме "let it go" и затова сме се докарали до този хал, най-общо казано). Искам да попитам - някой разбира ли какъв е спортът на най-големия олимпийски късметлия? Аз два пъти прочетох - и само стигнах до извода, че е зимен спорт, ама кой точно... Може би биатлон, а може би кънки, или ски-бягане, или... де да знам...

https://www.actualno.com/moresport/zapoznajte-se-sys-stivyn-bradbyri-naj-golemijat-kysmetlija-na-olimpijski-igri-video-news_659819.html

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПРИМЕРА ДИВИЗИОН - сезон 2016 / 2017   |   18.02.2018 16:27


alexbg написа:
Санде, сорри, ама пак се зачетох в actualno.com

Първо, опитвах се да намеря още вчера има ли някакъв начин за даване на сигнали и прочее (ама не успях).
А случаят беше вчерашния обърнат ТИР на 4ти км на магистрала Хемус. Минавах оттам малко след случилото се и се натъкнах на ВОПИЮЩАТА некадърност на КАТ и Полиция. Направих си дори труда да звъня на 112, жената беше много учтива и се опита д помогне като направи два опита да ме свърже директно с органите, само че явно са били категорични, че не трябва да им се бъркам и че са запознати...
А безумието беше, че бяха затворили магистралата на отбивката за ШЕЛ и търговския център Джъмбо, коет значеше 4 ленти с автомобили и тирове да се набутаме в една тясна като аварийна лента, след което да преминем покрай бензиностанция и прочее. За да излезнем на на Подбалканския 500 метра по-натам, на място, на което спокойно може да се стигне по двулентов широк път (отбивката за Богров и Подбалканския път 100 метра след ШЕЛ бензностанцията). Само че някой олигофрен с пагони беше наредил отбиването да става по възможно най-трудния начин...
Та така - мисля, че това е нещо, което липсва на БГ медиите: бърз контакт с обикновения човек и реакия вреално време (ама може и да бъркам - може и да го има като опция, но със сигурност е трудно за намиране, особено пък от мобилен)...

Второ - добре, че се зачетох, за да видя, че днес е Сирни Заговезни или както го знам от детските си години по шоплука: Ората Копата. Като нищо щях да забравя да поискам прошка. Така че - благодаря ви, че ме подсетихте (тъй да се каже). И да използвам повода - да поискам прошка от всички съфорумци: има защо, така че - моля прощавайте...

Трето - все пак, не мога да си замълча (то и вчера водих спор с жената в колата именно за това, че много неща ги оставяме "let it go" и затова сме се докарали до този хал, най-общо казано). Искам да попитам - някой разбира ли какъв е спортът на най-големия олимпийски късметлия? Аз два пъти прочетох - и само стигнах до извода, че е зимен спорт, ама кой точно... Може би биатлон, а може би кънки, или ски-бягане, или... де да знам...

https://www.actualno.com/moresport/zapoznajte-se-sys-stivyn-bradbyri-naj-golemijat-kysmetlija-na-olimpijski-igri-video-news_659819.html



:laugh:

имаше и голяма вероятност да е крос сноуборд, но все пак дребни детайли разкриват, че е шортрек - най-вече името Аполо Оно издава всичко ......верно не са написали спорта, а не е къса статията :rofl: :rofl: :rofl:


 
(Primus Maximus)

Регистриран на: 18.08.2012 16:45
Мнения: 9862
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПРИМЕРА ДИВИЗИОН - сезон 2016 / 2017   |   18.02.2018 20:00


alexbg написа:
Санде, сорри, ама пак се зачетох в actualno.com

Първо, опитвах се да намеря още вчера има ли някакъв начин за даване на сигнали и прочее (ама не успях).
А случаят беше вчерашния обърнат ТИР на 4ти км на магистрала Хемус. Минавах оттам малко след случилото се и се натъкнах на ВОПИЮЩАТА некадърност на КАТ и Полиция. Направих си дори труда да звъня на 112, жената беше много учтива и се опита д помогне като направи два опита да ме свърже директно с органите, само че явно са били категорични, че не трябва да им се бъркам и че са запознати...
А безумието беше, че бяха затворили магистралата на отбивката за ШЕЛ и търговския център Джъмбо, коет значеше 4 ленти с автомобили и тирове да се набутаме в една тясна като аварийна лента, след което да преминем покрай бензиностанция и прочее. За да излезнем на на Подбалканския 500 метра по-натам, на място, на което спокойно може да се стигне по двулентов широк път (отбивката за Богров и Подбалканския път 100 метра след ШЕЛ бензностанцията). Само че някой олигофрен с пагони беше наредил отбиването да става по възможно най-трудния начин...
Та така - мисля, че това е нещо, което липсва на БГ медиите: бърз контакт с обикновения човек и реакия вреално време (ама може и да бъркам - може и да го има като опция, но със сигурност е трудно за намиране, особено пък от мобилен)...

Второ - добре, че се зачетох, за да видя, че днес е Сирни Заговезни или както го знам от детските си години по шоплука: Ората Копата. Като нищо щях да забравя да поискам прошка. Така че - благодаря ви, че ме подсетихте (тъй да се каже). И да използвам повода - да поискам прошка от всички съфорумци: има защо, така че - моля прощавайте...

Трето - все пак, не мога да си замълча (то и вчера водих спор с жената в колата именно за това, че много неща ги оставяме "let it go" и затова сме се докарали до този хал, най-общо казано). Искам да попитам - някой разбира ли какъв е спортът на най-големия олимпийски късметлия? Аз два пъти прочетох - и само стигнах до извода, че е зимен спорт, ама кой точно... Може би биатлон, а може би кънки, или ски-бягане, или... де да знам...

https://www.actualno.com/moresport/zapoznajte-se-sys-stivyn-bradbyri-naj-golemijat-kysmetlija-na-olimpijski-igri-video-news_659819.html


Правилно питаш. Сега ще ти кажа, макар че не ми е много в изгода на фирмата. Първо, редакцията ми в Actualno знаеш ли колко е голяма? ШЕСТ души, с мен включително. Като добавим и другите сайтове в групата, ставаме общо 12 души - за 4 сайта (направо е жалко да го казвам). Какъв бърз контакт с човек от медията искаш? ;-) Особено събота и неделя е още по-сложно, защото караме по 12 часа смяна 1 човек. Контактът е общата ни поща - editors@webground.bg, който го има най-долу на сайта, в рубриката 'Контакти', където е и телефонът на редакцията, или ако влезеш в някоя статия и натиснеш активния линк върху името на редактора, там вече има връзка на поща с всеки отделен редактор. Вариант е и Facebook страницата ни, в съобщенията.
За Брадбъри - пропуск на редактора, който ти добре си видял, а аз не съм, защото трябва да се грижа за повече неща, отколкото мога физически и като е така, слагам приоритети и се лишавам от възможността да покрия по-маловажни неща. Не се оплаквам, това е обективната реалност. От там идват и съответните грешки, които няма как да бъдат толерирани, ако имаме човешкия капацитет. Сега това, което си ми посочил, моментално ще го поправя.
За толкова години в занаята много добре знам как би трябвало да изглежда истински професионалната медия. Но в България, ако искаш да се занимаваш с това, правиш компромис - или си на място, където (авто)цензурата почти я няма, или си на място, където имаш ресурса да правиш всичко както трябва, но не го правиш, щото има цензура (икономическа и политическа). Аз съм си избрал мястото и опитвам да го подобря.

п.п. Преди 5 години бяхме в състояние, в което 4 сайта ги поддържахме 4 души. Психическото изтощение от такова нещо е на нива, които малко хора могат да осъзнаят, освен ако от първа ръка не го изпитат. А колкото е по-голяма умората, толкова по-лесно идват грешките.


Последна промяна alessandron на 18.02.2018 20:06, променена общо 2 пъти



 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПРИМЕРА ДИВИЗИОН - сезон 2016 / 2017   |   18.02.2018 23:10


Санде, понеже чак сега чета, добавил си че става въпрос за шорттрек, обаче много технически и правописни грешки има в статията. Не ви чета редовно, но друг път не ми е правило впечатление да има такова нещо:
- Зимните Олимпийски игри в Солт Лейк, САЩ
- съдийте :outofspace:
- Аполо Оно, който е с два медала от най-благородния медал.
- озаглаване

Не знам дали ти помагам, ама все пак да ги кажа.

И нещо странично. Четох ти последния коментар, и виждам че използваш "медия", а напоследък ми прави впечатление, че масово пишат "медиа" (преди сякаш не беше така). Това някаква позьорщина ли е, или наистина е прието да се пише така?


 
(Primus Maximus)

Регистриран на: 18.08.2012 16:45
Мнения: 9862
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПРИМЕРА ДИВИЗИОН - сезон 2016 / 2017   |   19.02.2018 06:25


spurs написа:
Санде, понеже чак сега чета, добавил си че става въпрос за шорттрек, обаче много технически и правописни грешки има в статията. Не ви чета редовно, но друг път не ми е правило впечатление да има такова нещо:
- Зимните Олимпийски игри в Солт Лейк, САЩ
- съдийте :outofspace:
- Аполо Оно, който е с два медала от най-благородния медал.
- озаглаване

Не знам дали ти помагам, ама все пак да ги кажа.

И нещо странично. Четох ти последния коментар, и виждам че използваш "медия", а напоследък ми прави впечатление, че масово пишат "медиа" (преди сякаш не беше така). Това някаква позьорщина ли е, или наистина е прието да се пише така?


Отзад напред - нямам идея откъде се пръкна това "медиА", аз винаги съм го знаел и пишел с "Я". Предположението ми е, че е заради "ИкономедиА", които се пишат накрая с "А", но е абсурдно това да минава като стандарт, защото говорим за име на компания, а не за дума, използвана за съществително име. За другото - срам не срам, мерси - така става, когато професията "коректор" е мъртва. Една от големите мъки на всеки в професията е точно това - не може без коректорите и на никой не му пука обаче ...


Последна промяна alessandron на 19.02.2018 06:28, променена общо 1 път



 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПРИМЕРА ДИВИЗИОН - сезон 2016 / 2017   |   11.03.2018 15:26


Къв е тоя Артур? Евроспорт ми изпратиха инфо на телефона, че Барса потвърдила, че купуват некъв халф от Гремио за 39 млн. евро от лятото.


 
(Valiant Knights)
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 14:28
Мнения: 2583
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПРИМЕРА ДИВИЗИОН - сезон 2016 / 2017   |   11.03.2018 23:25


Diavolo написа:
Къв е тоя Артур? Евроспорт ми изпратиха инфо на телефона, че Барса потвърдила, че купуват некъв халф от Гремио за 39 млн. евро от лятото.


Е ти пък верно ли за 1 път чуваш за него? поне от 6 месеца се шуми, че ще го взимаме, Роберт Фернандез ходи няколко пъти на крака в Бразилия, даже стана скандал- бяха се снимали с фанелка на Барса и от Гремио заплашиха, че няма да ни го продадат за по-малко от клаузата му (50 млн евро.)
Иначе самия играч бил техничен халф (оприличават го на Чави, но на мен разбира се не ми се вярва). С основна заслуга за спечелването на Копа Либертадорес и определен за МВП на финала. За съжаление се контузи и не можа да играе на Мундиалитото срещу Мадрид.
Аз съм скептично настроен, но е само на 21-2 години, дано се развие и ме опровергае.

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПРИМЕРА ДИВИЗИОН - сезон 2016 / 2017   |   12.03.2018 02:26


Не че не съм го чувал, просто такава е думата.
Иначе нямам преки наблюдения върху играта му, не съм го гледал в Гремио, нито в Бразилия, а на Гремио съм гледал само един мач, този срещу Реал за мундиалитото. Само Бока-Ривър продължавам да гледам от ЮА и всеки път си задавам въпроса защо? Футбола в ЮА е под всякаква критика.


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПРИМЕРА ДИВИЗИОН - сезон 2016 / 2017   |   12.03.2018 08:31


Последно, Артур играл ли е на Мундиалито или не? Според Агаси, пропуснал турнира заради контузия, а Дявола твърди че го гледал там срещу Реал.

_________________
Изображение


 
(Valiant Knights)
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 14:28
Мнения: 2583
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПРИМЕРА ДИВИЗИОН - сезон 2016 / 2017   |   12.03.2018 08:44


Vendome написа:
Последно, Артур играл ли е на Мундиалито или не? Според Агаси, пропуснал турнира заради контузия, а Дявола твърди че го гледал там срещу Реал.


Не игра, сигурен съм на 100 %. Дявола е казал, че е гледал само този мач на Гремио, а не че Артур е играл.

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПРИМЕРА ДИВИЗИОН - сезон 2016 / 2017   |   12.03.2018 14:03


Vendome написа:
Последно, Артур играл ли е на Мундиалито или не? Според Агаси, пропуснал турнира заради контузия, а Дявола твърди че го гледал там срещу Реал.


Ама той не игра срещу Реал, защото бе контузен. ;)


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 94 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг